Co właściwie mi pasuje (włosy/makijaż)? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-12-14, 19:13   #1
gabiko
Przyczajenie

Co właściwie mi pasuje (włosy/makijaż)?

No i przyszedł mój czas prosić Was o poradę - kompletnie nie mam już pomysłu na siebie

Mam spore wachnięcia wagowe - co z pewnością zauważycie na zdjęciach - jakiś czas temu rozstałam się facetem i od tej pory mam więcej energii i zapału "do siebie". Zaczełam ćwiczyć + dietka i wreszcie zaczęłam chudnąć - jak z Nim byłam to sie upasłam po prostu makabrycznie. Niestety w dalszym ciągu jestem ciutkę "przy kości", ale mam nadzieję, że to się zmieni

Chciałabym żebyście mi doradziły przede wszystkim w kwestii makijażu. Jakieś coś co mnie upiększy i nadaje się na codzień do pracy (nie mogę mieć zbyt ostrego makijażu w pracy). Rzadko się maluje (najczęściej tylko rzęsy) - przeważnie tonacje brązowe lub czasem fiolety.

Bardzo często zmieniam kolor włosów - teraz mam zamiar je sobie przedłużyć.
Najlepiej się czuję w jasnych włosach, ale z kolei ciemniejsze wyostrzają rysy twarzy.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy? - opalam się szybko i bardzo szybko brązowieje

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana? - oczy niebieskie, oprawa oczu ciemna

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe? - jest kilka piegów, złotawe, najbardziej widoczne w lecie

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy? - kolor skóry raczej ciepły, rumienię się na czerwono

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate? - naturalne włosy ciemne, bardzo ciemny brąz

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral? - usta normalne różowe

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - uwielbiam połączenia białego z czarnym + do tego jakis mały akcent kolorystyczny np. czerwony pasek, lubię też czerwienie, brązy, zgaszone zielenie i róże, ostatnio zafascynowały mnie też szarości - moje ulubione kolory - biały, czarny, czerwony

Poniżej kilka zdjęć: na pierwszym i drugim jestem praktycznie bez makijażu - są to zdjęcia aktualne, pozostałe 3 pokazują inne kolory włosów
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00720.jpg (28,7 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00716.jpg (55,2 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg gallery-27723968-500x500.jpg (50,5 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg a634d5ab5e.jpg (31,9 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg gallery-289187-500x500.jpg (36,0 KB, 38 załadowań)
gabiko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 19:24   #2
iris_ek
Rozeznanie

Dot.: Co właściwie mi pasuje (włosy/makijaż)?

WOW, jestem pod wrażeniem różnicy widocznej na zdjęcia. Po prostu chylę czoła przed Twoją wytrwałością, bo ze zdjęć wynika, że różnica w wadze jest dość duża. Jeśli chodzi o kolor włosów to na zdjęciu z ciemnymi włosami wyglądasz fantastycznie, tak jak sama napisałaś - ciemne włosy wyostrzają rysy. Według mnie to jest właśnie super kolor dla ciebie, a nie blond, w którym wyglądasz (wybacz!) dość pospolicie.

Aha, i aktualne zdjęcia są bardzo dobre, wcale nie widać żebyś była przy kości - fajna babka
iris_ek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 19:42   #3
diwina
Raczkowanie

Najbardziej podobasz mi się na 4 zdjęciu w ciemnych włosach, ale nie wiem czy tak ładnie wyszła sama fotka, czy rzeczywiście najbardziej pasują Ci ciemne włosy. Na drugim miejscu jest u mnie zdjęcie w okularkach. Najmniej podobają mi się włosy z ciemno - jasnym balejażem na 3 zdjęciu.
Mogłabyś wstawić więcej fotek w ciemnych włoskach? Wtedy decyzja będzie jeszcze łatwiejsza
diwina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 20:14   #4
gabiko
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez iris_ek Pokaż wiadomość
WOW, jestem pod wrażeniem różnicy widocznej na zdjęcia. Po prostu chylę czoła przed Twoją wytrwałością, bo ze zdjęć wynika, że różnica w wadze jest dość duża. Jeśli chodzi o kolor włosów to na zdjęciu z ciemnymi włosami wyglądasz fantastycznie, tak jak sama napisałaś - ciemne włosy wyostrzają rysy. Według mnie to jest właśnie super kolor dla ciebie, a nie blond, w którym wyglądasz (wybacz!) dość pospolicie.

Aha, i aktualne zdjęcia są bardzo dobre, wcale nie widać żebyś była przy kości - fajna babka
Cytat:
Napisane przez diwina Pokaż wiadomość
Najbardziej podobasz mi się na 4 zdjęciu w ciemnych włosach, ale nie wiem czy tak ładnie wyszła sama fotka, czy rzeczywiście najbardziej pasują Ci ciemne włosy. Na drugim miejscu jest u mnie zdjęcie w okularkach. Najmniej podobają mi się włosy z ciemno - jasnym balejażem na 3 zdjęciu.
Mogłabyś wstawić więcej fotek w ciemnych włoskach? Wtedy decyzja będzie jeszcze łatwiejsza

Dzięki kochane jesteście
Zdjęcie z najciemniejszymi włoskami (nr 4) było robione jakieś 3 lata temu - od tamtej pory nie miałam aż tak ciemnych włosów

Tak na szybko znalazłam 2 zdjęcia
Pierwsze robione jakieś 7 mcy temu - wyglądam na nim jak stara baba
Drugie zdrobione jakieś 3 mce temu
Na obu mam doklejone rzęsy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P10905941111.jpg (23,8 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00210_2111.jpg (19,1 KB, 40 załadowań)
Stary 2008-12-14, 21:49   #5
Cinderella Girl
Pigs do fly!

GG do Cinderella Girl

Zadbaj o wloski - sa w watpliwej kondycji - zapewne spowodowane jest to czestym farbowaniem i zmianami kolorow... Wiem, ze to co teraz napisze calkowicie nie bedzie trzymalo sie kupy z pierwszym zdaniem, ale zacznij je prostowac... Ja wiem, ze prostownica niszczy wlosy, ale przy odpowiedniej pielegnacji i odpowiednich kosmetykach bedzie OK. Poczytaj na wizazu zasady w makijazu dot. wyszczuplania buzi - zaopatrz sie w bronzer i generalnie dodaj troszke kolorkow na policzki... - odpowiednio dobrane kosmetyki czynia cuda. Jezeli chodzi o kolor wlosow, to hmm... no sama nie wiem... mi sie nawet podobalas w tym blondzie na pewno jestes w nim bardziej atrakcyjna...

Jest ok troche pokombinujesz i bedzie super

https://www.youtube.com/watch?v=iCfe1XLZuEI

Cinderella Girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 22:14   #6
gabiko
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Cinderella Girl Pokaż wiadomość
Zadbaj o wloski - sa w watpliwej kondycji - zapewne spowodowane jest to czestym farbowaniem i zmianami kolorow... Wiem, ze to co teraz napisze calkowicie nie bedzie trzymalo sie kupy z pierwszym zdaniem, ale zacznij je prostowac... Ja wiem, ze prostownica niszczy wlosy, ale przy odpowiedniej pielegnacji i odpowiednich kosmetykach bedzie OK. Poczytaj na wizazu zasady w makijazu dot. wyszczuplania buzi - zaopatrz sie w bronzer i generalnie dodaj troszke kolorkow na policzki... - odpowiednio dobrane kosmetyki czynia cuda. Jezeli chodzi o kolor wlosow, to hmm... no sama nie wiem... mi sie nawet podobalas w tym blondzie na pewno jestes w nim bardziej atrakcyjna...

Jest ok troche pokombinujesz i bedzie super
Dzięki
Włosy prostuje albo kręce - swoje mam takie lekko falowane - takie ni w 5 ni w 8
Włosy o dziwo nie są takie najgorsze - chyba się przyzwyczaiły. Ale i tak dostają swoją porcję odżywki

Poczytam
A może jakaś sugestia dot. kolorów?
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości