Bo czemu już nie dzisiaj, zamiast jutro? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-12-16, 15:27   #1
TeczaNaPatyku
Raczkowanie

Bo czemu już nie dzisiaj, zamiast jutro?

Bo ktoś mi polecił bym napisała tutaj, to piszę.

Założyłam tutaj konto nie bez powodu, po prostu muszę wreszcie raz, a dobrze się wygadać i uzyskać konkretną pomoc (a wiem, że potraficie naprawdę dawać świetne porady ).

Mój problem jest następujący. Uważam, że jestem brzydka najwyżej przeciętna. Tak wiem temat oklepany i banalny, ale...
żeby nie było nie napiszę, że nie lubię w sobie wszystkiego od A do Z, a od was nie oczekuję odpowiedzi: jest okay, zaakceptuj siebie itp. Tylko szczerych. Jestem brzydka, powiedzcie.
Może nie jestem brzydka tylko zaniedbana?

Załączam zdjęcia:

1. Czerwiec 2007. To zdjęcie jak miałam długie włosy i schudłam 11 kilogramów (ważyłam 48,5)

2. Grudzień 2007. Nieudana próba farbowania włosów, moje zdenerwowanie i scięcie na bardzo krótko włosów (jak widać nie wyszło to na korzyść)

3. Lipiec 2008. Tu już sporo przytyłam, co widać, ale za to kolor włosów powrócił.

4. 5. Zdjęcia robione dzisiaj. Jak widać pryszcze jeszcze czasem mnie nawiedzają, ale na szczęście co raz rzadziej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg czerwiec 2007.jpg (50,1 KB, 1202 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg grudzien 2007.jpg (54,6 KB, 905 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lipiec 2008.jpg (49,0 KB, 1028 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg twarz.jpg (26,9 KB, 903 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cialo.jpg (37,7 KB, 1187 załadowań)
TeczaNaPatyku jest offline  
Stary 2008-12-16, 15:46   #2
Surimi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3
jestes bardzo ładna a to ze schudlas swiadczy o tym ze jestes zadbana i wcale nie jestes przecietna-uwierz w siebie serio i powiedz jak ci sie udalo schudnac i ile??(jesli moge spytac)pozdrawim ciepluko

brwi-jesli chodzi o dbanie,mysle ze mozna je troszke bardziej wyskubac

Zgniję czy nie zgniję..oto jest pytanie

nie pyskuj stary (czyt. mężu)
bo zrobię Ci z d.. surimimimidu

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2008-12-17 o 00:29 Powód: post pod postem
Surimi jest offline  
Stary 2008-12-16, 16:09   #3
All_that_jazz
Zakorzenienie

Nie skub brwi samodzielnie-źle dobierasz ich kształt do kształtu twojej twarzy i przez to wydaje się ona jeszcze bardziej okrągła niż jest.
Brwi podhodować i do kosmetyczki z nimi.

Ubiór-bardzo źle dobierasz fason bluzek do swojej obecnej figury.
Różowa bluzka na zdjęciu to fason dla kobiet o długiej , smukłej szyi, wąskich ramionach i małym biuście czyli dla osób , które są twoim przeciwieństwem.

Sylwetka-da się skorygować ubiorem ale przyznam ,że korzystniej wyglądałaś gdy byłaś szczuplejsza.Może warto zadbać o regularny wysiłek fizyczny? Kurs, tańca, siłownia albo jakiś sport ? (rower, basen, narty?)
Mówię ci to bo nie tyle jesteś pulchna co masz zaburzone proporcje sylwetki a to sygnał początków poważnej, chorobliwej otyłości i wynikających z niej schorzeń m.in. cukrzycy. Chyba warto zainterweniować się tym póki możesz.Po przekroczeniu pewnej wagi chudnie się już dużo trudniej.

Przerzuć się na dekolty karo (V) bo wydłużają szyję, na zakładane bluzki (taką ma twoja koleżanka na zdjęciu,ta w bluzeczce w paski) raczej na spódnice niż spodnie (biodra będą korzystniej wyglądać), zainwestuj w dobry dobrze dobrany rozmiarem stanik.Ładny biust też zmienia sylwetkę i dodaje jej lekkości.
W wolnej chwili wrzucę ci tu zdjęcia rzeczy, których fason pasuje do twojej sylwetki.
Ale szczerze polecam-zmianę diety i trybu życia na bardziej aktywny i redukcję wagi.
Trądzik przejdzie.Jeśli jest uporczywy radzę wizytę u endokrynologa i dermatologa bo trądzik czasem sam nie przechodzi i trzeba mu pomóc branymi doustnie hormonami.I nie ma z tym żartów-mój kuzyn leczył trądzik 5 lat. Gdyby zainteresował się tym wcześniej dziś nie miałby głębokich blizn po trądziku.Jeśli też masz z tym problem proponuję jak najszybciej przejść się do lekarza.Kuzyn poszedł 2 lata za późno,z poważnym stanem zapalanym skóry.Do maskowania trądziku mogę polecić podkład Vichy dermablend a do zwalczania w domu maść cynkową.

Napisałaś,że oczekujesz szczerych odpowiedzi, więc:
czy jesteś brzydka? -Nie. Ale nie potrafisz podkreślić tego, co w tobie ładne.
Źle dobierasz i kolory i fasony.Nie wiem dlaczego
Nie jesteś szczupła a wybierasz wszystko to, co cię dodatkowo optycznie poszerza.
Np. poprzeczne paski i obcisłe bluzeczki.
W ten sposób sprawiasz,że twój biust, który może być twoim atutem zniekształca twoją sylwetkę i sprawia,że wygląda "ciężko".

Czy jesteś zaniedbana?
Raczej tak. Zdaje się zapomniałaś,że "jak cię widzą tak cię piszą".
Gdybym zobaczyła cię na ulicy pomyślałabym,że albo nie przywiązujesz wcale wagi do swojego wyglądu i jesteś totalną non-konformistką i za nic nie obchodzi cię co ludzie myślą na twój temat albo przed wyjściem z domu nie obejrzałaś się w lustrze.Każda dziewczyna w Polsce czasem tak ma.Ja na początku studiów ubierałam się całkiem szaro-buro i jak teraz o tym pomyślę to wiem,że było to koszmarne i wyglądało smętnie.
Przy spotkaniu z tobą chyba nie wiedziałabym , gdzie oczy podziać bo twój strój przykuwa uwagę (jaskrawe kolory, krzykliwe desenie) ale w połączeniu z twoją sylwetką sprawia,że wyglądasz bardzo niekorzystnie.

Widać,że masz zaburzone proporcje ciała-zły strój sprawia,że jest to nie tylko widoczne ale ,że wręcz kuje po oczach.
Nikt nie jest ideałem ( ja mam np. brzydkie uda bo mam pajączki i kolana, więc się z nimi nie afiszuję) i nikt nie urodził się z wiedzą na temat tego jak się ubrać ale wszystkiego da się nauczyć i wszystko można w sobie zmienić jeśli się tylko tego chce i w twoim wypadku chyba najwyższy czas się tym zająć.
Trzeba poznać troszkę ubraniowych i makijażowych tricków, warto wyginać śmiało ciało dla zdrowia (ja w zimie śmigam na nartach do czego i ciebie zachęcam albo przynajmniej do aerobiku na siłowni).Najgorsze co można zrobić to przesiedzieć zimę na tyłku i odkładać masę tłuszczu, który będzie wyglądał fatalnie wiosną i latem, gdy włożymy lekkie ubrania.Dlatego polecam ruch, szczególnie zimą i w czasie świątecznego obżarstwa.

Porady stylistów:
Jak maskować szerokie biodra-sugestie dotyczące fasonów
http://www.cogdziezaile.pl/index.php?n=717
O kostiumach kąpielowych dla osób o krągłej sylwetce (a propos basenu)
http://www.cogdziezaile.pl/index.php?n=1053
O optycznym odchudzaniu sylwetki
http://www.cogdziezaile.pl/index.php?n=761
Ubrania maskujące brzuszek (przy brzuszku i szerokich biodrach świetnie wyglądają rozkloszowane spódnice z podwyższonym stanem)
http://www.cogdziezaile.pl/index.php?n=707

Teraz gotuję. Ok. 21.00 dorzucę co nieco więcej o kolorach i fasonach dla ciebie
Tu popatrz na fasony (bo kolory i desenie tych rzeczy może nie najlepiej ci pasują -zbyt ciemne barwy) ale fasony/ krój jak najbardziej są dla ciebie.

Stroje dla puszystych
http://www.cogdziezaile.pl/index.php?n=919

Tunika to jest to ;-)!
Tym bardziej,że teraz dzianinowe tuniki są na topie.

O fasonach sukienek dla puszystych:
http://www.papilot.pl/moda/news/2008...comment/3.html
Generalnie krój kimonowej tuniki sprawdza się także w przypadku sukienek jeśli nie mamy figury Kate Moss

Naprawdę warta przeczytania książka jeśli nie wiesz co pasuje do twojej sylwetki:
http://www.snobka.pl/artykul/4246/_/2

Inna książka o tym jak się ubierać, może bardziej " na kieszeń" nastolatki:
http://www.empik.com/zasady-mody-czy...a,prod860332,p

Książka o trickach pomagających sprawiać wrażenie szczuplejszej :
http://www.empik.com/jak-sie-ubierac...ame=BoxRelated
Żeby nikt mi nie zarzucił,że promuję modę na anoreksję.
Jestem przeciwna chorobliwemu odchudzaniu się ale i nadmiernym, niezdrowym złogom nadmiaru tłuszczu w organizmie.
Warto o siebie dbać.Nie szaleć, nie głodzić się ale rozsądnie się odżywiać ( "a nie jedynie jeść cokolwiek" -bo jesteśmy tym co jemy, dosłownie) i ruszać się. Dla własnego dobra i lepszego samopoczucia.

Zobacz jaki powinien być kształt brwi przy twarzy okrągłej:
http://moda.na14.pl/joomla1/index.ph...ijau&Itemid=70

Edytowane przez 201704240951
Czas edycji: 2008-12-19 o 16:13 Powód: posty pod postami
All_that_jazz jest offline  
Stary 2008-12-16, 18:56   #4
zyskowa
Zakorzenienie

GG do zyskowa
Dot.: Bo czemu już nie dzisiaj, zamiast jutro?

Na zdjęciu nr 1 wyglądałaś naprawdę super
Stary 2008-12-16, 19:06   #5
evil minded
BAN stały

Brzydka nie jesteś, ale wyreguluj brwi i nie zakładaj NIGDY WIĘCEJ tej okropnej różowej bluzeczki w paski.
evil minded jest offline  
Stary 2008-12-16, 20:01   #6
TeczaNaPatyku
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
Nie skub brwi samodzielnie-źle dobierasz ich kształt do kształtu twojej twarzy i przez to wydaje się ona jeszcze bardziej okrągła niż jest.
Brwi podhodować i do kosmetyczki z nimi.

Ubiór-bardzo źle dobierasz fason bluzek do swojej obecnej figury.
Różowa bluzka na zdjęciu to fason dla kobiet o długiej , smukłej szyi, wąskich ramionach i małym biuście czyli dla osób , które są twoim przeciwieństwem.

Sylwetka-da się skorygować ubiorem ale przyznam ,że korzystniej wyglądałaś gdy byłaś szczuplejsza.Może warto zadbać o regularny wysiłek fizyczny? Kurs, tańca, siłownia albo jakiś sport ? (rower, basen, narty?)
Mówię ci to bo nie tyle jesteś pulchna co masz zaburzone proporcje sylwetki a to sygnał początków poważnej, chorobliwej otyłości i wynikających z niej schorzeń m.in. cukrzycy. Chyba warto zainterweniować się tym póki możesz.Po przekroczeniu pewnej wagi chudnie się już dużo trudniej.

Przerzuć się na dekolty karo (V) bo wydłużają szyję, na zakładane bluzki (taką ma twoja koleżanka na zdjęciu,ta w bluzeczce w paski) raczej na spódnice niż spodnie (biodra będą korzystniej wyglądać), zainwestuj w dobry dobrze dobrany rozmiarem stanik.Ładny biust też zmienia sylwetkę i dodaje jej lekkości.
W wolnej chwili wrzucę ci tu zdjęcia rzeczy, których fason pasuje do twojej sylwetki.
Ale szczerze polecam-zmianę diety i trybu życia na bardziej aktywny i redukcję wagi.
Trądzik przejdzie.Jeśli jest uporczywy radzę wizytę u endokrynologa i dermatologa bo trądzik czasem sam nie przechodzi i trzeba mu pomóc branymi doustnie hormonami.I nie ma z tym żartów-mój kuzyn leczył trądzik 5 lat. Gdyby zainteresował się tym wcześniej dziś nie miałby głębokich blizn po trądziku.Jeśli też masz z tym problem proponuję jak najszybciej przejść się do lekarza.Kuzyn poszedł 2 lata za późno,z poważnym stanem zapalanym skóry.Do maskowania trądziku mogę polecić podkład Vichy dermablend a do zwalczania w domu maść cynkową.
Nie skubię sama brwi, właśnie taki kształt nadała mi kiedyś kosmetyczka, wiem sam mnie on drażni i to strasznie.
Nigdy nie uważałam, że mam duży biust. Ramiona też mnie wnerwiają.
Ach, bioder i tyłka właśnie nie mam dużych, w przeciwieństwie do reszty ciała zawsze były za małe.
Wiem, wiem kiedyś pilnie pilnowałam diety, ale było to okropne, ponieważ był czas, że przez 8 miesięcy nic, dosłownie nic słodkiego nie miałam w buzi, a ostatni posiłek jadłam około 15:00 I tylko tym sposobem udawało mi się utrzymać wagę, którą schudłam. Niestety rodzina mojego ojca ma otyłość 3 stopnia i stąd moje tendencje do tycia m.in.
Przykro mi, ale od dziecka nie chodzę w spódnicach i nie wyobrażam sobie w nich chodzić, po prostu spodnie, to spodnie. Czuję się w nich swobodniej i pewniej.
Trądzik? Ale ja właśnie trądzik leczyłam 2 lata u dermatolog, w końcu zapytała mnie czemu jest tak źle, a ja powiedziałam: To ja mam wiedzieć? Wyleczyła mnie z trądziku pewna pani farmaceutka i trądzik wraca mi tylko w czasie okresu albo jak 'bawię' się niepotrzebnie cerą.

I jeszcze jedno pytanie.
Od zawsze ścinam włosy na pazurki, ponieważ wszystkie fryzjerki, u których byłam mówią, że przy mojej twarzy nic innego nie pasuje. Nie chce mi się wierzyć, że na tyle fryzur, pasuje mi tylko jedna.
Czy możecie mi polecić jakąś fryzurę, bo chciałabym iść w sobotę do fryzjera. Tyle, że włosów nie chcę skracać.
Może grzywka jakaś? W której osobiście się nie widzę.

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2009-01-21 o 23:37 Powód: post pod postem
Stary 2008-12-16, 21:08   #7
ysabell
Rozeznanie

GG do ysabell

Na 'schudniętym' zdjęciu wyglądasz super. Jak Ci się udało tyle schudnąć?
Masz fajny, zadarty nosek, duże oczy. Brwi faktycznie nie pasują - do kosmetyczki z nimi.
Ładniej Ci jest w ciemnym blondzie niż w tym rozjaśnianym.
Stary 2008-12-16, 21:21   #8
soulsweeper
Zadomowienie

Myślę, że pasowałaby Ci fryzurka z wycieniowanymi pasemkami zawiniętymi w stronę twarzy. Grzywka ewentualnie długa i na bok.

Nie mogę się jednak zgodzić z niektórymi poradami All_that_jazz. Przede wszystkim za nieporozumienie uważam dobieranie strojów "dla osób puszystych". Ubrania należy dopasować do typu figury, a ten nie zależy od wagi. Ty wyglądasz mi na "jabłko" - masz szczupłe nogi i biodra, a najtrudniejszą sferą wydaje się brzuch. Ponieważ nie masz talii, powinnaś ją sobie stworzyć poprzez dobór odpowiednich ciuchów. Dobre będą bluzki odcinane pod biustem, z dekoltem w kształcie V lub kopertowym. Poza tym marszczenia, które zatuszują ewentualne fałdki. I skoro już upierasz się przy spodniach - to może takie z wyższym stanem? Są modne i na pewno będziesz wyglądać w nich korzystnie.
Zadbaj też o odpowiedni biustonosz - źle podtrzymany biust zlewa się z brzuchem, uniesiony - wyszczupla.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fiolethq1.jpg (53,2 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 670940_600.jpg (35,8 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bcm077x02_600.jpg (61,3 KB, 33 załadowań)
soulsweeper jest offline  
Stary 2008-12-16, 21:40   #9
TeczaNaPatyku
Raczkowanie

Właśnie wiem, że mam zły biustonosz, ale nie umiem dobrać. o.O
Brwi jak już mówiłam takie mi kiedyś zrobiła kosmetyczka. o.O
ciemny blond to mój naturalny, też go wolę. Mam jasny tylko dlatego, że kiedyś farbnęłam na granat.
Już niestety tyle nie ważę, powoli wracam do starej wagi. ;( ;(
Jak schudłam? Ćwiczyłam, jadłam 450 kcal dziennie, 8 mieisęcy nie miałam nawet grama cukru w ustach.
Potem długi czas też sie ograniczałam z jedzeniem.
Niestety ze strony mojego ojca wszyscy mają otyłość 3 stopnia i dlatego tak ze mna kiepsko.
Dziękuję za wszystkie rady. A jeszcze jakiś pomysł na włosy może macie?
Stary 2008-12-16, 21:42   #10
anka_878
Rozeznanie

dziewczyny dorze pisza a co do fryzurki to fajnie wygladalas na 3 zdjeciu z grzywka na bok bynjamniej mi sie podoba i zdecydowanie bym zrezygnowala z przedzialka na srodku glowy,
anka_878 jest offline  
Stary 2008-12-16, 21:50   #11
TeczaNaPatyku
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez anka_878 Pokaż wiadomość
dziewczyny dorze pisza a co do fryzurki to fajnie wygladalas na 3 zdjeciu z grzywka na bok bynjamniej mi sie podoba i zdecydowanie bym zrezygnowala z przedzialka na srodku glowy,

Ale ja mam na bok przedziałek, przynajmniej tak mi się wydawało.
Czyli jak powiedzieć z fryzurą fryzjerce? Może tak wycieniować je mocniej, co wy na to?
Stary 2008-12-16, 22:08   #12
KroofkaNeonoofka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez TeczaNaPatyku Pokaż wiadomość
Właśnie wiem, że mam zły biustonosz, ale nie umiem dobrać. o.O
Brwi jak już mówiłam takie mi kiedyś zrobiła kosmetyczka. o.O
ciemny blond to mój naturalny, też go wolę. Mam jasny tylko dlatego, że kiedyś farbnęłam na granat.
Już niestety tyle nie ważę, powoli wracam do starej wagi. ;( ;(
Jak schudłam? Ćwiczyłam, jadłam 450 kcal dziennie, 8 mieisęcy nie miałam nawet grama cukru w ustach.
Potem długi czas też sie ograniczałam z jedzeniem.
Niestety ze strony mojego ojca wszyscy mają otyłość 3 stopnia i dlatego tak ze mna kiepsko.
Dziękuję za wszystkie rady. A jeszcze jakiś pomysł na włosy może macie?
Aż się muszę wypowiedziec! Własnie dlatego przytyłaś! 450 kcal? Co dziedziczne, to dziedziczne, ale jak nie jestes na nic chora to wcale nie musisz tyc! Poczytaj sobie tutaj na wizazu na temat ROZSĄDNEGO! odchudzania i nie myśl, ze u Ciebie to nie zadziała bo jestem pewna, że zadziała (uwierz mi, że ja już swoje w tej dziedzinie przeszłam). Jeśli tylko byś chciała, to dziewczyny z dietetyki na pewno pomogą. A narazie zainwestuj w ciuszki które podkreślą bądź ukryją to co potrzeba (widziałam tu już kilka dobrych rad ) i będzie coraz lepiej
KroofkaNeonoofka jest offline  
Stary 2008-12-16, 22:11   #13
TeczaNaPatyku
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez KroofkaNeonoofka Pokaż wiadomość
Aż się muszę wypowiedziec! Własnie dlatego przytyłaś! 450 kcal? Co dziedziczne, to dziedziczne, ale jak nie jestes na nic chora to wcale nie musisz tyc! Poczytaj sobie tutaj na wizazu na temat ROZSĄDNEGO! odchudzania i nie myśl, ze u Ciebie to nie zadziała bo jestem pewna, że zadziała (uwierz mi, że ja już swoje w tej dziedzinie przeszłam). Jeśli tylko byś chciała, to dziewczyny z dietetyki na pewno pomogą. A narazie zainwestuj w ciuszki które podkreślą bądź ukryją to co potrzeba (widziałam tu już kilka dobrych rad ) i będzie coraz lepiej
ale ja miałam okay wagę, rok moja wag po odchudzaniu się trzymała. Zaczęłam tyć grubo, grubo po diecie i był to raczej efekt wrócenia do słodyczy i zero ruchu.
Stary 2008-12-16, 23:10   #14
Olcia
Zakorzenienie

a moze jakis makijaz?
Masz waskie usta, zawsze mozna je ladnie uwydatnic blyszzykiem i jasna kredka. Moglabys takze rozem nadac ostrzejsza strukture twarzy, ktora na moje oko jest okragla, do oczu uzyc eyelinera(albo zeby uwydatnic okragle oko to na calej linii, albo zeby je wydluzyc to od polow, tzn od nad zrenicy ;P) i jakiegos dobrego tuszu
i tak jak wyzej dziewczyny pisaly co do ubioru.
moze by tak jeszcze wybrac sie do dietetyka, zeby dopasowal do Ciebie Twoj jadlospis, zebys nie katowala sie dieta 450kcl?
Olcia jest offline  
Stary 2008-12-16, 23:30   #15
TeczaNaPatyku
Raczkowanie

Kochane spokojnie i powoli, bo nie wiem za co się wziąć.
Na razie są dwa plany (gadałam z moją babcią, zna się lepiej i lepiej mi potrafi doradzić niż moja własna mama) ;/
I plan jest taki najpierw biustonosz by mi biust nie opadał, bo wiem, że mam okropny.
Wiem jakie są zasady idealnego biustonosza i babcia powiedziała, że tak nie może być w czwartek idziemy tma gdzie oan kupuje biustonosze (triumph) i kupi mi porządny biustonosz. Te panie tam zawsze pomagająw zakupie (to też wiem od koleżanek, że jest miła obsługa)
I drugi punkt: fryzjer w sobotę.
Stary 2008-12-17, 09:24   #16
KroofkaNeonoofka
Zadomowienie

Cytat:
ale ja miałam okay wagę, rok moja wag po odchudzaniu się trzymała. Zaczęłam tyć grubo, grubo po diecie i był to raczej efekt wrócenia do słodyczy i zero ruchu.
Po prostu z wcześniejszego postu wywnioskowałam, że jak juz schudłas to dalej sie musiałaś ograniczac, ale skoro to przez słodycze - my kobietki juz tak mamy, że słodkości to nasza słabośc

Koniecznie wklej zdjęcie po fryzjerze. Czekamy
KroofkaNeonoofka jest offline  
Stary 2008-12-18, 03:11   #17
All_that_jazz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez soulsweeper Pokaż wiadomość
Nie mogę się jednak zgodzić z niektórymi poradami All_that_jazz. Przede wszystkim za nieporozumienie uważam dobieranie strojów "dla osób puszystych". Ubrania należy dopasować do typu figury, a ten nie zależy od wagi.
Nigdzie nie napisałam,że dobór stroju zależy od wagi.
Jednak da się zauważyć,że wszystkie osoby puszyste mają pewne wspólne cechy-na ogół to nadmiar tłuszcz w okolicach bioder i brzucha i maskowania tego nadmiaru dotyczą porady stylistów dla osób puszystych.
Często, ale nie zawsze dochodzi do tego problem braku talii o którym wspomniałaś.
Nadwaga, niezależnie od jej rozmiarów to nadmiar tkanki tłuszczowej przede wszystkim w biodrach, na pupie i na brzuchu.To tłuszcz w tej okolicy ciała wywołuje zawały, choroby układu krążenia, cukrzycę a nawet zwiększoną zachorowalność na raka szyjki macicy u kobiet, które mają nadwagę przed zajściem w ciążę.
Ubiór powinno dobierać się do wagi i do figury.Dlatego poleciłam dziewczynie książki w których może doczytać o różnych typach strojów dopasowanych do figury.Bo my jej na forum nie dobierzemy wszystkiego. Żeby ocenić swoją figurę trzeba obejrzeć się ze wszystkich stron nago albo dać ekspertowi do obejrzenia kilka zdjęć swojej sylwetki w przylegającym ciemnym stroju a tym jak sama widzisz nie dysponujemy.I wątpię,żeby koleżanka miała ochotę umieszczać takie swoje zdjęcia na forum.
Wyprawę po dobry stanik popieram.Ale radzę przejść się do gorseciarki albo poradzić sprzedawczyni a nie babci bo od czasów naszych babć wiele się zmieniło a starsze osoby mogą mieć swoje nawyki, niekoniecznie korzystne dla naszych piersi.Najlepiej trochę o tym poczytać -w internecie sporo jest, np. forum biuściastych.Pomierzyć się i popytać kogoś młodego.Nie trzeba się wstydzić. Źle dobrany stanik zniekształca piersi, może powodować bóle w klatce piersiowej i bóle głowy.Dobry, zwłaszcza przy dużym biuście odciąża kręgosłup.Warto się nie wstydzić,żeby czuć się dobrze we własnym ciele.

Cytat:
Ćwiczyłam, jadłam 450 kcal dziennie, 8 mieisęcy nie miałam nawet grama cukru w ustach.
Nie głódź się bo 450 kalorii to dużo poniżej normy dziennego zapotrzebowania energetycznego czyli to głodzenie się.
Głodzenie się sprzyja tyciu bo spowalnia metabolizm.
Jedz zdrowo, regularnie i jednocześnie ćwicz to podkręcisz spalanie i będzie dobrze.Wbrew pozorom słodycze nie tuczą.Cukier spala się najłatwiej.
Tuczy tłuszcz i produkty mączne.Chude mięso-ryby, drób, królik to bardzo zdrowe źródło białka.

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2009-01-21 o 23:37 Powód: post pod postem
All_that_jazz jest offline  
Stary 2008-12-18, 07:49   #18
TeczaNaPatyku
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
Nigdzie nie napisałam,że dobór stroju zależy od wagi.
Jednak da się zauważyć,że wszystkie osoby puszyste mają pewne wspólne cechy-na ogół to nadmiar tłuszcz w okolicach bioder i brzucha i maskowania tego nadmiaru dotyczą porady stylistów dla osób puszystych.
Często, ale nie zawsze dochodzi do tego problem braku talii o którym wspomniałaś.
Nadwaga, niezależnie od jej rozmiarów to nadmiar tkanki tłuszczowej przede wszystkim w biodrach, na pupie i na brzuchu.To tłuszcz w tej okolicy ciała wywołuje zawały, choroby układu krążenia, cukrzycę a nawet zwiększoną zachorowalność na raka szyjki macicy u kobiet, które mają nadwagę przed zajściem w ciążę.
Ubiór powinno dobierać się do wagi i do figury.Dlatego poleciłam dziewczynie książki w których może doczytać o różnych typach strojów dopasowanych do figury.Bo my jej na forum nie dobierzemy wszystkiego. Żeby ocenić swoją figurę trzeba obejrzeć się ze wszystkich stron nago albo dać ekspertowi do obejrzenia kilka zdjęć swojej sylwetki w przylegającym ciemnym stroju a tym jak sama widzisz nie dysponujemy.I wątpię,żeby koleżanka miała ochotę umieszczać takie swoje zdjęcia na forum.
Wyprawę po dobry stanik popieram.Ale radzę przejść się do gorseciarki albo poradzić sprzedawczyni a nie babci bo od czasów naszych babć wiele się zmieniło a starsze osoby mogą mieć swoje nawyki, niekoniecznie korzystne dla naszych piersi.Najlepiej trochę o tym poczytać -w internecie sporo jest, np. forum biuściastych.Pomierzyć się i popytać kogoś młodego.Nie trzeba się wstydzić. Źle dobrany stanik zniekształca piersi, może powodować bóle w klatce piersiowej i bóle głowy.Dobry, zwłaszcza przy dużym biuście odciąża kręgosłup.Warto się nie wstydzić,żeby czuć się dobrze we własnym ciele.
Jak już mówiłam ja nie mam grubego tyłka i bioder. A dieta 450 kcal to dawno już jest zapomnienie. Tak swoją drogą wczoraj zaczęłam nową. ;P
No właśnie wiem z tym biustonoszem, że zniekształca. Ja znam zasady prawidłowego biustonosza. A co do babci to po prostu powiedziała, że zaprowadzi mnie do sklepu gdzie latają nad tobą dwie panie i poprawiają ci biustonosz i stwierdzają czy jest dobry na ciebie czy nie. O to mojej babci chodziło i mi pisząc.
Stary 2008-12-18, 22:42   #19
Agula 88
Zakorzenienie

Cytat:
Jak już mówiłam ja nie mam grubego tyłka i bioder. A dieta 450 kcal to dawno już jest zapomnienie. Tak swoją drogą wczoraj zaczęłam nową. ;P
No właśnie wiem z tym biustonoszem, że zniekształca. Ja znam zasady prawidłowego biustonosza. A co do babci to po prostu powiedziała, że zaprowadzi mnie do sklepu gdzie latają nad tobą dwie panie i poprawiają ci biustonosz i stwierdzają czy jest dobry na ciebie czy nie. O to mojej babci chodziło i mi pisząc.
dokładnie co prawa odkłada Ci się tłuszczyk w brzuch powinnaś nad tym popracować ale mówienie o nadwadze czy o osobach puszystych to jest lekka przesada jestem w szoku że ktoś waży powyżej 50 czy 60 kilo to nie znaczy że jest otyły i padnie na zawał serca spowodowany otłuszczeniem serca.
Agula 88 jest offline  
Stary 2008-12-19, 00:36   #20
soni
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Agula 88 Pokaż wiadomość
dokładnie co prawa odkłada Ci się tłuszczyk w brzuch powinnaś nad tym popracować ale mówienie o nadwadze czy o osobach puszystych to jest lekka przesada jestem w szoku że ktoś waży powyżej 50 czy 60 kilo to nie znaczy że jest otyły i padnie na zawał serca spowodowany otłuszczeniem serca.
wazne jest miejsce , gdzie odklada sie tluszcz . bohaterce watku tluszcz najbardziej odklada sie w okolicach talii i prawdopodobnie ma tam wiecej niz 80cm . a to oznacza znacznie wieksze prawdopodobienstwo zapadniecia na wiele chorob zwiazanych z otyloscia brzuszna . 80 cm to ta granica , ktorej przekroczyc nie wolno . wazny jest tez stosunek talii do bioder . nie moze on byc wiekszy niz 0,8 , bo to rowniez nie wrozy niczego dobrego . jesli juz tluszcz ma sie gdzies odkladac u kobiety , to z dwojga zlego lepsze sa biodra , uda.. . nic nie mozemy poradzic na miejsce w ktorym odklada sie nam tluszcz, ale zawsze mozna schudnac .
soni jest offline  
Stary 2008-12-19, 09:28   #21
Eowina1818
Wtajemniczenie

Witaj ;-)
Proszę nie ruszaj swoich brwi!
Zrobiłam Ci małą symulacje z brwiami i lekkim makijażem.
Co do ubrań to widzę, że już pewne rady dostałaś. Zgadzam się z większością, więc od siebie tylko dodam:
- nigdy nie nakładaj bluzek w paseczki w poprzek
- dobrze jest ubierać się na "cebulkę", czyli np. w jedną bluzkę i drugą rozpiętą
- podkreślaj urodę, kobiece kształty, dekolty i wycięcia

ps. bardzo ładna z Ciebie dziewczyna, tylko trochę wiary w siebie!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg twarz.jpg (26,5 KB, 439 załadowań)

Zapraszam na bloga:
http://eowinymakijaze.blogspot.com/
Eowina1818 jest offline  
Stary 2008-12-19, 09:52   #22
TeczaNaPatyku
Raczkowanie

Kochane jeżeli chodzi o moje BMI to jest w granicach 21,9 a 22,0
Bo niestety nie wiem dokładnie czy mam 156 wzrostu czy 157 bo to zalezy od pory dnia.
O ile się nie mylę nadwaga jest od 25,0 Musiałabym ważyć 61, 62 kilogramy by mieć nadwagę, a do tego naprawdę mi daleko. Aczkolwiek dziękuję za wszystkie rady.

Ach i jeszcze jedno. Posżłam i kupiłam praiwdłowy biustonosz. Panie z triumpa naprawdę od A do Z sprawiły, że mam wszystko co chciałam i na dodatek się okazało, że mój biust ma brzydki kształt, bo mam rozmiar C, a nie B biustu jak od zawsze myślałam. ^.^
A dzisiaj lub jutro fryzjer.

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2009-01-21 o 23:38
Stary 2008-12-19, 10:49   #23
justitia
Wtajemniczenie

witaj

to moze ja jeszcze zdarze cos powiedziec na temat Twoich wloskow przed Twoja wyprawa do fryzjera
jestes ladna dziewczyna, ale faktycznie zaniedbana troszeczke, niestety zeby byc piekna trzeba pocierpiec

jezeli chodzi o rady Twoich fryzjerek, owszem wycieniowane wloski wyszczuplaja twarz, ale trzeba je umiejetnie wycieniowac a potem ukladac wloski

po pierwsze z tego co widze to masz zle wycieniowane wloski, niestety gorna czesc wloskow jest za dluga, i one pusza sie i unosza w miejscu gdzie Twoja buzka jest najszersza!!! przez to ja pogrubia i poszerza!
wg mnie gorna partia wloskow powinna byc dlugosci do brwi, i tak wycieniowana by byla lekka, niestety Twoje wloski na czubku glowy sa okapnietea idac w dol pusza sie i pogrubiaja Ci buzke

po drugie dolna czesc wloskow jest stanowczo za dlugo, przy Twojej buzi wloski powinny byc do ramion aewntualnie troszke za ramiona.

po trzecie warto zainwestowac w dobra prostownice do wlosow i jej uzywac, oczywiscie trzeba sie zaopatrzyc w odpowiednie kosmetyki do pielegnacji wlosow by wlosow nie zniszczyc, ale dzieki temu wygladzisz wloski, i nabiora one pieknego polsyku
ewentualnie w sklepach ozna dostac walki rzepowe, warto w nie zainwestowac!
wystarczy wysuszyc wlosy i jeszcze cieple nawinac od czubka glowy po dolne partie, na 10-15 minut, pozwoli to wygladzic wlos, nadac wlosom ladna fryzurke no i przy skorze nie beda one takie oklapniete!

po czwarte przedzialek, musisz sie zdecydowac na przedzialek z lewej albo z prawej strony, nie na srodku albo jak sie samo ulozy,
gdy juz bedzie ten przedzialek warto zrobic grzyweczke skosna , taka zalotna, zaczesywana na bok, idaca od przedzialka przez czolko i powinna sie konczyc przy dlugosci ucha. z drugiej strony tak samo

ewentualnie proponuje fryzurke jaka ma Gwyneth Partrow (czy jak jej tam
proste wlosy do ramion, z przodu dluzsze niz tylu co wydluza buzie i koniecznie wygladzone, taka fryzurka jest bardzo prosta do wykonania przy buzyciu prostownicy.
bardzo ladnie wyszczupla twarz i w Twoim przypadku bylaby konkretna zmiana fryzurki
moze Ci sie podoba?

zostan przy kolorze blond, w zadnym wypadku ciemne wlosy,

zrezygnuj z tej dlugosci wlosow ktora masz

mam ten sam problem co Ty, pucowata buzie
gdy juz fryzjer wycieniuje Ci wloski tak ze buzia bedzie wygladac na szczuplejsza musisz wizac pod uwage to ze wizyta u fryzjera musi byc czesta, gdy wlos odrosnie 2-3 centymetry i fryzurka zmieni troszke ksztalt, efekt moze byc odwrotny do zamierzonego, trzeba bardzo sie pilnowac .

musisz miec tak wycieniowane wloski by byly lekkie, bo oklapniete pasma wlosow pogrubiaja juz pucowata buzie niestety .

powodzenia!
i czekam na fotki po metamorfozie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif ScreenHunter_01 Dec. 19 09.32.gif (30,1 KB, 45 załadowań)
justitia jest offline  
Stary 2008-12-19, 11:05   #24
TeczaNaPatyku
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez justitia Pokaż wiadomość
witaj

to moze ja jeszcze zdarze cos powiedziec na temat Twoich wloskow przed Twoja wyprawa do fryzjera
jestes ladna dziewczyna, ale faktycznie zaniedbana troszeczke, niestety zeby byc piekna trzeba pocierpiec

jezeli chodzi o rady Twoich fryzjerek, owszem wycieniowane wloski wyszczuplaja twarz, ale trzeba je umiejetnie wycieniowac a potem ukladac wloski

po pierwsze z tego co widze to masz zle wycieniowane wloski, niestety gorna czesc wloskow jest za dluga, i one pusza sie i unosza w miejscu gdzie Twoja buzka jest najszersza!!! przez to ja pogrubia i poszerza!
wg mnie gorna partia wloskow powinna byc dlugosci do brwi, i tak wycieniowana by byla lekka, niestety Twoje wloski na czubku glowy sa okapnietea idac w dol pusza sie i pogrubiaja Ci buzke

po drugie dolna czesc wloskow jest stanowczo za dlugo, przy Twojej buzi wloski powinny byc do ramion aewntualnie troszke za ramiona.

po trzecie warto zainwestowac w dobra prostownice do wlosow i jej uzywac, oczywiscie trzeba sie zaopatrzyc w odpowiednie kosmetyki do pielegnacji wlosow by wlosow nie zniszczyc, ale dzieki temu wygladzisz wloski, i nabiora one pieknego polsyku
ewentualnie w sklepach ozna dostac walki rzepowe, warto w nie zainwestowac!
wystarczy wysuszyc wlosy i jeszcze cieple nawinac od czubka glowy po dolne partie, na 10-15 minut, pozwoli to wygladzic wlos, nadac wlosom ladna fryzurke no i przy skorze nie beda one takie oklapniete!

po czwarte przedzialek, musisz sie zdecydowac na przedzialek z lewej albo z prawej strony, nie na srodku albo jak sie samo ulozy,
gdy juz bedzie ten przedzialek warto zrobic grzyweczke skosna , taka zalotna, zaczesywana na bok, idaca od przedzialka przez czolko i powinna sie konczyc przy dlugosci ucha. z drugiej strony tak samo

ewentualnie proponuje fryzurke jaka ma Gwyneth Partrow (czy jak jej tam
proste wlosy do ramion, z przodu dluzsze niz tylu co wydluza buzie i koniecznie wygladzone, taka fryzurka jest bardzo prosta do wykonania przy buzyciu prostownicy.
bardzo ladnie wyszczupla twarz i w Twoim przypadku bylaby konkretna zmiana fryzurki
moze Ci sie podoba?

zostan przy kolorze blond, w zadnym wypadku ciemne wlosy,

zrezygnuj z tej dlugosci wlosow ktora masz

mam ten sam problem co Ty, pucowata buzie
gdy juz fryzjer wycieniuje Ci wloski tak ze buzia bedzie wygladac na szczuplejsza musisz wizac pod uwage to ze wizyta u fryzjera musi byc czesta, gdy wlos odrosnie 2-3 centymetry i fryzurka zmieni troszke ksztalt, efekt moze byc odwrotny do zamierzonego, trzeba bardzo sie pilnowac .

musisz miec tak wycieniowane wloski by byly lekkie, bo oklapniete pasma wlosow pogrubiaja juz pucowata buzie niestety .

powodzenia!
i czekam na fotki po metamorfozie
Dziękuję za tyle rad. Co do włosów to niestety nie moja wina, nie ścinam ich sama. Niestety mam pecha w życiu i zarówno fryzjer, kosmetyczka jak i lekarze zawsze trafiają mi się ...
no właśnie.

Tak wiem, że w ciemnych mi źle. ^.^
Na pewno zamieszczę zdjęcie jak wrócę od fryzjera.
Stary 2008-12-19, 11:09   #25
justitia
Wtajemniczenie

Cytat:
Dziękuję za tyle rad. Co do włosów to niestety nie moja wina, nie ścinam ich sama. Niestety mam pecha w życiu i zarówno fryzjer, kosmetyczka jak i lekarze zawsze trafiają mi się ...
no właśnie.

Tak wiem, że w ciemnych mi źle. ^.^
Na pewno zamieszczę zdjęcie jak wrócę od fryzjera.

oczywiscie ze nie Twoja wina
pamaietaj ze dobre sciecie to jedno a pozniej dbanie o wloski to drugie
po to sa w sklepach szczotki, suszarki, lokowki, waleczki itd

powodzenia

i glowa do gory, wiecej optymizmu

moje dwie propozycje, nie ma wprawdzie talentu malarskiego ale moze ci sie spodoba

1 fotka to cieniowanie
zolte pasma - dlugosc czesci gornej
brazowe - srodkowej
pomaranczowe - dolne

2 fotka to al`a Gwyneth
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg twarz.jpg (49,0 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg twarz2.jpg (48,7 KB, 33 załadowań)

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2009-01-21 o 23:38 Powód: post pod postem
justitia jest offline  
Stary 2008-12-19, 12:29   #26
madame paranoja
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez justitia Pokaż wiadomość
oczywiscie ze nie Twoja wina
pamaietaj ze dobre sciecie to jedno a pozniej dbanie o wloski to drugie
po to sa w sklepach szczotki, suszarki, lokowki, waleczki itd

powodzenia

i glowa do gory, wiecej optymizmu
zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o cieniowanie natomiast uważam, że grunt to dobre strzyżenie tak aby rano przy robieniu fryzury nie musieć nad tym spędzać wiele czasu.

Podoba mi się pierwsza propozycja ale ja wogóle nie lubię przedziałków na środku uważam, że mało komu w nich do twarzy a Tęczy to już absolutnie

madame paranoja jest offline  
Stary 2008-12-19, 12:51   #27
TeczaNaPatyku
Raczkowanie

Moja nowa fryzurka, szczerze mówiąc nie wiem, co o niej myśleć.
Pani fryzjerka pierwsze zdanie jakie powiedziała to: Czemu nie masz przedziałku na boku jak ci zrobiłam w maju?

Jakoś zawsze za mało go daję na bok. o.O
Jak widać nawet tego nie umiem. o.O

http://www5.speedyshare.com/data/561...0/DSC01636.JPG
[URL="http://www5.speedyshare.com/data/534384520/14216794/73556270/DSC01641.JPG"]
http://www4.speedyshare.com/data/552...8/DSC01648.JPG
http://www6.speedyshare.com/data/631...2/DSC01649.JPG

Przepraszam za słabą jakość, ale to z komórki.
I jak?
Szczerze oczywiście.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01636.jpg (85,6 KB, 277 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01648.jpg (107,1 KB, 264 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01649.jpg (103,9 KB, 270 załadowań)

Czas edycji: 2008-12-19 o 16:06 Powód: załączaj zdjecia do załącznika! Regulamin!
Stary 2008-12-19, 12:52   #28
justitia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez madame paranoja Pokaż wiadomość
zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o cieniowanie natomiast uważam, że grunt to dobre strzyżenie tak aby rano przy robieniu fryzury nie musieć nad tym spędzać wiele czasu.

Podoba mi się pierwsza propozycja ale ja wogóle nie lubię przedziałków na środku uważam, że mało komu w nich do twarzy a Tęczy to już absolutnie

wersja z przesunietym przedzialkiem

Cytat:
Moja nowa fryzurka, szczerze mówiąc nie wiem, co o niej myśleć.
Pani fryzjerka pierwsze zdanie jakie powiedziała to: Czemu nie masz przedziałku na boku jak ci zrobiłam w maju?

Jakoś zawsze za mało go daję na bok. o.O
Jak widać nawet tego nie umiem. o.O

http://www5.speedyshare.com/data/561...0/DSC01636.JPG
[url="http://www5.speedyshare.com/data/534384520/14216794/73556270/DSC01641.JPG"]
http://www4.speedyshare.com/data/552...8/DSC01648.JPG
http://www6.speedyshare.com/data/631...2/DSC01649.JPG

Przepraszam za słabą jakość, ale to z komórki.
I jak?
Szczerze oczywiście.

znacznie lepiej, musisz pamietac by wloski nie miec odgarniete do tyleu, musisz je miec spuszczone wzdluz twarzy, wtedy to optycznie twarz wyszczupla
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg twarz.jpg (48,7 KB, 13 załadowań)

Czas edycji: 2008-12-19 o 16:02 Powód: post pod postem
justitia jest offline  
Stary 2008-12-19, 13:00   #29
TeczaNaPatyku
Raczkowanie

[URL="http://www3.speedyshare.com/data/604625124/14216881/22427868/DSC01641.JPG"]

i tutaj tył jeszcze.
Stary 2008-12-19, 13:04   #30
madame paranoja
Zadomowienie

też uważam, że dużo lepiej
jeszcze tylko brwi i zauważysz dużą różnicę

madame paranoja jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości