woskowanie pach - i jak? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-12-16, 22:23   #1
lancomee
Raczkowanie

woskowanie pach - i jak?

Hej, miała któraś z was woskowanie pach? podzielcie sie doświadczeniem. Opłaca sie?

przejrzałam poprzednie wątki ale było tylko ogólnie o depilacji i nie znalazłam zbyt wiele opinii na temat owego woskowania.
lancomee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 22:27   #2
iris_ek
Rozeznanie

Dot.: woskowanie pach - i jak?

hmmm, nigdy nie byłam na woskowaniu pach w salonie. Natomiast robię to sama w domu :P Od pach właśnie zaczęłam przygodę z woskiem i nie mam zamiaru jej kończyć. Według mnie to się bardzo opłaca. Pachy są gładziutkie i włoski odrastają dużo słabsze i po długim czasie. Szczerze polecam, wykonane profesjonalnie będzie mieć prawdopodobnie super efekt
iris_ek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 23:08   #3
lancomee
Raczkowanie

czyli warto spróbować... a jak z bólem? aż tak strasznie?
Stary 2008-12-16, 23:10   #4
Marwari
Zakorzenienie

GG do Marwari

Cytat:
Napisane przez iris_ek Pokaż wiadomość
hmmm, nigdy nie byłam na woskowaniu pach w salonie. Natomiast robię to sama w domu :P Od pach właśnie zaczęłam przygodę z woskiem i nie mam zamiaru jej kończyć. Według mnie to się bardzo opłaca. Pachy są gładziutkie i włoski odrastają dużo słabsze i po długim czasie. Szczerze polecam, wykonane profesjonalnie będzie mieć prawdopodobnie super efekt
a jakiego wosku używasz?

[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 23:49   #5
iris_ek
Rozeznanie

w zależności od zakupu Kupuję plastry do całego ciała i tnę na odpowiednie kawałki na wielkość pach (najczęściej 1 plaster na pół). Aktualnie mam Tanitę http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3901 (tylko nie owocową, a miodową) i uważam, ze zupełnie dobrze sobie radzi Zadowolona byłam też z wosku cukrowego z Dax http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20612 oraz Joanny (choć tutaj mniej). Generalnie te plastry z woskiem mają dość słabe oceny, ale mam wrażenie, że to raczej wynika z tego, ze dziewczyny za pierwszym razem robią to nie do końca dobrze i się zniechęcają bo wyrywanie do najprzyjemniejszych nie należy. Mnie zdecydowanie przekonał czas między jednym wyrywaniem a drugim. Robię "zabieg" raz na dwa tygodnie (Z małymi poprawkami w miedzyczasie np. pęsetą), no ale to już cechy osobnicze decydują o prędkości odrastania...

Jeśli o ból chodzi, to ja zaczynałam od pach depilację woskiem, więc jak się przerzuciłam też na nogi stwierdziłam, ze nóżki to pikuś Ból jest, nie ma się co oszukiwać, ale po którymś razie się prawie zupełnie przyzwyczaiłam.

Trzeba się nastawić na efekt i mieć dużo pozytywnego myślenia a pójdzie w porządku

Edytowane przez iris_ek
Czas edycji: 2008-12-16 o 23:51
Stary 2008-12-17, 08:19   #6
k4t3
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lancomee Pokaż wiadomość
czyli warto spróbować... a jak z bólem? aż tak strasznie?
Mnie bardziej boli wyrywanie brwi niż woskowanie. Ten ból jest o wiele mniejszy niż sobie wyobrażamy! jak już zaczniesz korzystać z wosku to nie przestaniesz ))
k4t3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 08:48   #7
marioladabr
Zakorzenienie

Na pewno warto, a dla takiej gładkości warto chwilkę pocierpieć. Ja nie za częśto teraz robię woskiem (raczej depilatorem elektrycznym), ale depilowałam kiedyś tylko woskiem w gabinecie. Ból za pierwszym razem jest nawiększy bo cebulki silne i ciało nie przyzwyczajone. Jednak jak robi się regularnie to ból jest mniejszy bo cebulki się osłabiają.
Zauważyłam, że w niektórych gabinetach kosmetyczki przycinają bardzo długie włosy i dopiero później trakrują woskiem. Najlepiej woskują się włozy o długości 1 cm. (podobno - tak gdzieś wyczytałam).
Podsumowując: boli ale tylko przez chwilunię i warto robić reguralnie.
marioladabr jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 09:07   #8
basiawlg
Organizatorka

GG do basiawlg

Ja z wosku przerzuciłam się na depilator Na poczatku był ciężko ale teraz 5 min i po wszystkim a efekty utrzymują sie długo
basiawlg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 10:26   #9
201612291251
Konto usunięte

ja bylam raz na wosku w salonie kosmetycznym i skonczylo sie na depilacji penseta, bo wosk prawie wlosow nie wyrwal, mialam bardzo mocne i ciemne. teraz depiluje sama w domu depilatorem, wloski sa cienkie i jasne, zupelnie inne niz jak golilam maszynka. bolec mnie nie boli, za pierwszym razem nie bylo zbyt przyjemnie, nawet leciala troszke krew, ale warto troszke pocierpiec
201612291251 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 10:28   #10
lancomee
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez k4t3 Pokaż wiadomość
Mnie bardziej boli wyrywanie brwi niż woskowanie.
hahahahahahaha dobre porównanie chyba sie skusze, ale to dopiero bardziej około marca, bo teraz zima - mniej sie odkrywamy itp, więc troche szkoda mi kasy.
Stary 2008-12-18, 07:45   #11
k4t3
Raczkowanie

Cytat:
hahahahahahaha dobre porównanie chyba sie skusze, ale to dopiero bardziej około marca, bo teraz zima - mniej sie odkrywamy itp, więc troche szkoda mi kasy.
Hm, bo poważnie tak mam Chyba jestem w tamtym miejscu (brwi) jakoś bardziej unerwiona :P A nie masz jakiejś koleżanki w studium kosmetycznym? Tam robią takie zabiegi w celu ćwiczeń, ale pod nadzorem i bardzo tanio
Stary 2008-12-18, 11:24   #12
lancomee
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez k4t3 Pokaż wiadomość
Hm, bo poważnie tak mam Chyba jestem w tamtym miejscu (brwi) jakoś bardziej unerwiona :P A nie masz jakiejś koleżanki w studium kosmetycznym? Tam robią takie zabiegi w celu ćwiczeń, ale pod nadzorem i bardzo tanio
oj niestety nie mam, i bardzo żałuje
Stary 2008-12-18, 12:27   #13
emma-e4
Wtajemniczenie

moje doświadczenia:
1) wosk w domu - pocięty na wąskie paski, jest bardziej wygodny
ja zaczynam od dołu pach, potem przyklejam paski coraz wyżej w stronę ręki
efekt na jakiś tydzień, dwa, potem odrastają pojedyncze, cienkie i rzadkie włoski- można wyrywać pęsętą

2) pasta cukrowa - tani i wygodny sposób, technika i efekt taki sam

3) depilator - trzeba zacząć na drugi dzień po goleniu, boli chyba najbardziej i najbardziej podrażnia mi skórę
depilator wolę po wosku, kiedy włoski odrastają pojedynczo i nie ma tak dużo wyrywania

ogólnie - opłaca się, ból nie jest aż taki duży, problem w dobrym naciągnięciu skóry - pomoc koleżanki mile widziana
można też na pół godziny wcześniej wziąć tabletkę przeciwbólową, trochę pomaga
po pierwszej depilacji skóra może być podrażniona, jak podrapana, więc żadnych dezodorantów z alkoholem przez parę dni
ale na lato, niezastąpiony sposób, nie trzeba golić pach codziennie żeby były gładziutkie, po paru depilacjach włoski są cienkie, miękkie a skóra zupełnie inna niż po goleniu - żadnych czarnych kropek włosków, po prostu jakby nigdy tam żadne włoski nie rosły
emma-e4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 15:26   #14
iris_ek
Rozeznanie

Jeśli chodzi o podrażnienia, to ja zawsze woskuję się wieczorem nawet gdy jakieś podrażnienie wyskakuje to od razu po depilacji zawsze używam oliwki i rano mogę spokojnie dezodorantu używać, bo przez noc skóra sobie z podrażnieniem radzi
Stary 2008-12-18, 18:40   #15
k4t3
Raczkowanie

Cytat:
oj niestety nie mam, i bardzo żałuje
A może gdzieś w okolicy jest jakieś studium? One są najczęściej zaoczne, warto w weekend podpytać
Stary 2008-12-18, 22:04   #16
oluskaaa922
Zakorzenienie

łoo ja pierwszy raz z kolezanka depilatorem potraktowałam moje paszki.. eeeh bolaloo strasznie.. no ale coz..
potem probowalam sama, jednak problem z naciaganiem skory, krwi sie troszke polalo.. ogolnie nieprzyjemnie... spróbuję wosk.. ale to na lato bardziej..
a naiwność bierze górę nad podświadomością.
oluskaaa922 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 22:14   #17
can't be perfect
Wtajemniczenie

ja się przerzuciłam także na depilator.. najpier robiłam pastą cukrową, niby fajna sprawa ale duzo babrania

tylko za pierwszym razem mnie bolało jak robiłam depilatorem, bo mam raczej ciemne i grube włoski pod pachami.. teraz to dosłownie minytkę przelecę i są gładziutkie
can't be perfect jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 23:07   #18
lancomee
Raczkowanie

dobra, czyli najpierw trzeba eksperymentować z woskiem,a później inne kombinacje alpejskie
Stary 2008-12-19, 18:31   #19
sidorcia
Rozeznanie

co do golenia pach woskiem... w jaki sposób powinno się to robić? ile czasu trzeba pocierać wosk, żeby się rozgrzał? czym go później zmyć z ciała? mam miodowe plastry do depilacji ciała Perfecta.
sidorcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 19:20   #20
iris_ek
Rozeznanie

ja robię tak. biorę suszarkę/farelkę, podgrzewam tak, ze by się łatwo odkleiły od siebie, ale żeby nie były takie "lejace". to trwa naprawdę krótko, dosłownie parę sekund przy ciepłym strumieniu światła. Przyklejasz i zdzierasz "pod włos". Jeśli zostanie trochę wosku, jakieś resztki (przy prawidłowym podgrzaniu i zerwaniu zostać nie powinno właściwie nic) pocierasz pachę do skutku oliwką (bambino, albo tą dołączaną do plastrów) ew. chusteczkami nawilżonymi oliwką z opakowania z plastrami. Voila!
Stary 2008-12-21, 18:33   #21
sidorcia
Rozeznanie

a jak długie powinny być włoski, żeby je dokładnie móc zgolić? czy depilacja bikini też tak na początku boli jak depilacja pach i nóg?
sidorcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 08:40   #22
Summer Vine
Raczkowanie

aby moc zgolic wloski moza miec nawet 0,1 cm.
aby wykonac depilacje woskiem - 0.5 cm

w roznych miejscach - roznie boli , wydaje mi sie ze na nogach duzo mniej boli niz np bikini.
to zalezy od twojej tolerancji na bol, niektorych osob depilacja woskiem nog wogule nie boli ( np mnie ) a dla niektorych to katusze .

Doceń dar, jakim jest Twoje ciało....

Mój blog http://bebeatiful.blox.pl/

Doradztwo kosmetyczne
http://bebeatiful.blox.pl/2017/04/Ja...wac-skore.html
Summer Vine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 09:39   #23
Majlajf
Raczkowanie

Myślę, że naprawdę warto ... xD
Spokój na kilka tygodni. Co do mnie - bólu nie odczuwam już prawie wcale : ))
Mam tylko do Was pytanie ^^
Po depilacji pach woskiem stosuję oliwkę, ale dzień później mam niektóre partie mocno przesuszone (na szczęście trwa to tylko jeden dzień - jednak chcę się dowiedzieć dlaczego : )) ??.
Wyrzuciłeś Garść Brokatu w Powietrze ?
Stanąłeś Twarzą w Twarz Ze Strachem ?
To Tylko Połowa Drogi Do Miejsca, Skąd Nie Ma Powrotu ...

... Kochamy Się <33
Majlajf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 12:42   #24
emma-e4
Wtajemniczenie

to przesuszenie może dlatego, że woskowanie podrażnia skórę?
ja mam póżniej pachy jakby mnie coś podrapało i też tylko dzień to trwa
jeszcze co do depilacji - warto później pilnować regularności, bo nie opłaca się "zapuścić" i przeżywać tej pierwszej bolesnej depilacji jeszcze raz

a włoski muszą miećprzynajmniej pół cm, ale za długie też nie są dobre - wosk zaczyna się ciągnąć i nie wyrywa ich tylko skleja - najgorsze co może być
emma-e4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 23:33   #25
lancomee
Raczkowanie

damy jakoś radę
Stary 2009-05-04, 15:23   #26
Cyska
Zakorzenienie

GG do Cyska

Kurde dziewczyny, doradźcie co mam zrobić

W sobote mam wesele i chcialam usunąć kłaki pod pachami woskiem gdzieś w salonie.. tylko teraz mam z jakies 1.5mm dlugosci:P Więc kiedy powinnam zrobić? Bo boje sie, że moze będe miec jakieś podrażnienie czy coś jakieś krostki? Występuje coś takiego? bardzo jest widoczne? po jakim czasie znika?

Bo po zwyklym goleniu to czasami nie jestem zadowolona bo nie mam takiej białej paszki tylko widać troszke taki ślad.. Buu
Cyska jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości