Kryształki korundu - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-11-25, 15:48   #91
Emilcia_1616
Zakorzenienie

Dot.: Kryształki korundu

halo halo chyba pora obudzic watek
ja jestem po pierwszej aplikacji, ale robilam krotko i delikatnie zeby mnie nie podraznilo przypadkiem przed wieczorem
jutro zrobie mocniejszy) zakupilam tez kwas hialuronowy, ktory stosuja z korundem oraz po
Stary 2011-11-25, 15:54   #92
dorka1980
Wtajemniczenie

GG do dorka1980

Cytat:
Napisane przez Emilcia_1616 Pokaż wiadomość
halo halo chyba pora obudzic watek
ja jestem po pierwszej aplikacji, ale robilam krotko i delikatnie zeby mnie nie podraznilo przypadkiem przed wieczorem
jutro zrobie mocniejszy) zakupilam tez kwas hialuronowy, ktory stosuja z korundem oraz po
korundu (a także innych peelingów) nie stosuje się codziennie, bo skóra nie zdąży się zregenerować i tym bardziej można ją podrażnić, a korundem zrobić krzywdę, bo jest o wiele mocniejszy od zwykłych peelingów drogeryjnych!
dorka1980 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 20:01   #93
Emilcia_1616
Zakorzenienie

speelingowalam sobie takze podczas kapieli dekolt i przedramiona bo mam tam krostki. robilam to dosyc mocno a zaczerwnienie bardzo szybko zniknelo
Stary 2011-11-26, 10:19   #94
Joan1987
Wtajemniczenie

Wczoraj pierwszy raz zrobiłam sobie peeling korundem na twarz. Masowałam ok 5 minut, potem nałożyłam maseczkę z glinki zielonej i na koniec posmarowałam twarz kremem Alantan plus. Dzisiaj rano po umyciu twarz była bardzo ściągnięta i szczypała podczas kremowania. Jest bardziej zaróżowiona niż zwykle, ale jest też super gładka.
Mi chodzi głównie o pozbycie się przebarwień po trądziku, ale 1 zabieg to za mało by coś więcej powiedzieć. Zamierzam robić pelling raz w tygodniu, w piątki. Zobaczę, jakie efekty
- 2015 27/100
Joan1987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 11:07   #95
dorka1980
Wtajemniczenie

GG do dorka1980

Cytat:
Napisane przez Joan1987 Pokaż wiadomość
Wczoraj pierwszy raz zrobiłam sobie peeling korundem na twarz. Masowałam ok 5 minut, potem nałożyłam maseczkę z glinki zielonej i na koniec posmarowałam twarz kremem Alantan plus. Dzisiaj rano po umyciu twarz była bardzo ściągnięta i szczypała podczas kremowania. Jest bardziej zaróżowiona niż zwykle, ale jest też super gładka.
Mi chodzi głównie o pozbycie się przebarwień po trądziku, ale 1 zabieg to za mało by coś więcej powiedzieć. Zamierzam robić pelling raz w tygodniu, w piątki. Zobaczę, jakie efekty
Ponieważ za długo masujesz! dziewczyny nabawicie się ran, blizn itp. bądźcie ostrożne z tym korundem
Stary 2011-11-26, 11:10   #96
Emilcia_1616
Zakorzenienie

ja masuje wydaje mi sie ze z minute, dluzej mi sie nie chce
strasznie sie to zmywa......
Stary 2011-11-26, 11:14   #97
Joan1987
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
Ponieważ za długo masujesz! dziewczyny nabawicie się ran, blizn itp. bądźcie ostrożne z tym korundem
szczerze mówiąc spodziewałam się większego zaczerwienia i łuszczenia skóry, bo takie możliwe efekty były przewidziane przez producenta.
Ja sobię zdaję sprawę, że korund jest mocnym środkiem peelingującym, więc bezmyślnie nie mam zamiaru stosować go każdego dnia, czy na podrażnioną skórę

Cytat:
ja masuje wydaje mi sie ze z minute, dluzej mi sie nie chce
strasznie sie to zmywa......
ja masowałam 5 minut, tak jak zalecał producent. Ale nie tarłam twarzy jakoś mocno, bo nie wiedziałam jak zareaguje. Mi się aż tak źle nie zmywał
- 2015 27/100

Edytowane przez Joan1987
Czas edycji: 2011-11-26 o 11:17
Stary 2011-11-26, 11:49   #98
Emilcia_1616
Zakorzenienie

ale wiesz skora skorze nie rowna dlatego na samym poczatku lepiej krocej zeby zobaczyc jak zareaguje na to nasza skora
Stary 2011-11-26, 12:12   #99
Joan1987
Wtajemniczenie

Cytat:
ale wiesz skora skorze nie rowna dlatego na samym poczatku lepiej krocej zeby zobaczyc jak zareaguje na to nasza skora
no dokładnie, każdy zna swoją skórę i może w jakiś sposób przewidzieć jak zareaguje.
Wcześniej stosowałam peeling z ziaji anno d'oro, miał dobre recenzje na KWC, więc postnowiłam spróbować, ale korund wydaje mi się teraz silniejszy w działaniu, więc wypróbuję go
- 2015 27/100
Stary 2011-11-26, 15:36   #100
dorka1980
Wtajemniczenie

GG do dorka1980

Cytat:
Napisane przez Joan1987 Pokaż wiadomość
szczerze mówiąc spodziewałam się większego zaczerwienia i łuszczenia skóry, bo takie możliwe efekty były przewidziane przez producenta.

ja masowałam 5 minut, tak jak zalecał producent. Ale nie tarłam twarzy jakoś mocno, bo nie wiedziałam jak zareaguje. Mi się aż tak źle nie zmywał
po korundzie nie ma łuszczenia bo to peeling mechaniczny, ścierasz naskórek przez pocieranie-łuszczenie to po kwasach

a jak się nazywa ten producent?
Stary 2011-11-26, 19:53   #101
Joan1987
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
jak się nazywa ten producent?
zamawiałam w Estien
- 2015 27/100
Stary 2011-11-28, 12:33   #102
Emilcia_1616
Zakorzenienie

czy ktorej z Was popekaly naczynka od korundu?
Stary 2011-11-28, 23:07   #103
lele
Zakorzenienie

Nie. Mam płytko położone naczynka, ale nawet nie jestem bardziej czerowna niż po innych peelingach. Korund stosuję z olejem i hialuronem.
lele jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 21:10   #104
winklepicker
Wtajemniczenie

Staram się stosować korund regularnie (raz na 1-2tygodnie) i tylko wtedy ma sens, cera robi się jaśniejsza i gładsza. Zawsze używam z Babydreamem lub żelem hialuronowym, potem daję maseczkę z glinki/spiruliny i na koniec krem. Prawie zawsze na drugi dzień mam nowy pryszcz, ale widzę, że giną drobne zmarszczki i wygładzają się blizny. Jak dla mnie za taką cenę to rewelacja, drogeryjne peelingi się nie umywają do korundu.

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 22:48   #105
Madaaa
Zakorzenienie

Czy komus pomógł na przebarwienia, plamki na twarzy?
Madaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 12:38   #106
Emilcia_1616
Zakorzenienie

ile po korundzie nie mozna isc na solarium?
Stary 2011-12-17, 17:59   #107
Joan1987
Wtajemniczenie

Wczoraj zrobiłam czwarty raz peeling korundem, więc mogę opisać dotychczasowe efekty Skórę mam gładszą, a przebarwienia rozjaśniają się. Także jestem zadowolona z efektów.
Korund używam raz w tygodniu, w taki sposób jaki opisałam kilka postów wyżej
- 2015 27/100
Stary 2011-12-20, 16:15   #108
Shazney
Zakorzenienie

Czy ktoś stosował korund do ciała? Z czym najlepiej go mieszać, żeby był efekt, a skóra nie cierpiała . I czy można go porównać do alg do mycia ciała z Bielendy?

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 22:34   #109
lele
Zakorzenienie

ja go mieszam z olejem i hialuronem i zdarza używać mi się go do ciała. Często do ciała mieszam go też z żelem do higieny intymnej
lele jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 22:45   #110
Shazney
Zakorzenienie

Dziękuję, lele . Jutro pierwszy test

and random compliments.
Stary 2011-12-21, 11:32   #111
dorka1980
Wtajemniczenie

GG do dorka1980

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Czy ktoś stosował korund do ciała? Z czym najlepiej go mieszać, żeby był efekt, a skóra nie cierpiała . I czy można go porównać do alg do mycia ciała z Bielendy?
Ja stosuję normalnie z żelem do mycia ciała a dla mocniejszego efektu z oliwką (na wilgotną skórę jest delikatniejszy efekt). Dodam, że na co dzień lubię mocniej szorować skórę niż głaskać się myjką, a korundowy mocny peeling stosuję od święta
Stary 2012-01-01, 20:28   #112
mmm3m
BAN stały

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Candy Supcio Pokaż wiadomość
Ja tez od jakiegos czasu uzywam krysztalkow przeznaczonych do zabiegu mikrodermabrazji w gabinecie kosmetycznym.Powiem jedno-jestem mega zadowolona,poniewaz dzieki tym wlasnie krysztalkom udalo mi sie pozbyc kilka plamek po wycisnietych krostkach.Blizny byly w miare swieze,choc utrwalone sloncem i solarium i w zasadzie udawalo mi sie je zakryc podkladem +korektor,ale mimo wszystko draznily mnie,bo jak tylko zmylam makijaz byly widoczne...Nie mam odwagi stoswania kwasow na buzke,nawet nie widze potrzeby w moim przypadku,ale te blizny nie dawaly mi spokoju.No wiec sprobowala krysztalkow...Hm...stosow alam je na poczatku dwa razy w tygodniu i w sumie oprocz mega gladkiej i rozjasnionej buzki nie bylo widac roznicy tzn...te kilka przebrawiem ciagle tkwilo na moim czole.Ja robilam sobie taka miksture-zel do mycia ciala Yes To Carrosts + krysztalki i masowalam sobie twarzy kilka minut.Pozniej zmywalam,czasem kladlam jakas maseczke-glinke lub cokolwiek mialam pod reka np.peeling enzymatyczny Ziaji Nuno.W sumie po okolo trzech tygodniach..nawet nie wiem kiedy...zauwazyla,ze po tych moich przebarwieniach ani sladu...Mysle,ze takie krysztalki cos moga zdzialac,ale...trzeba je stosowac regularnie i chyba predzej sobie poradza z w miare swiezymi bliznami niz ze starymi.Ogolnie-moj ulubiony peeling,nie zamienie na zaden inny i goraco polecam
Teraz definicja młodych/świeżych blizn by się przydała. To takie sprzed kilku tygodniu, 3 miesięcy, a może dni?
mmm3m jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 15:44   #113
kiiicik
Zakorzenienie

Przeczytałam sobie wszystkie opinie, w większości efekt powalający, ale na sobie nie spodziewałam się wielkiego wow.
I dobre miałam przeczucie, jak dla mnie to po prostu taki lepszy peeling, nic więcej Moja buzia już jest bardzo przyzwyczajona do kwasów, łuszczenia itp. także po tym białym piaseczku znikome zaczerwienienie, wygładzenie hmmm, z pewnością, ale bez szału.
Ja ze spokojem po zmyciu i osuszeniu cery przetarłam buzię 10% tonikiem z kwasem i na to kremik %. Dla innych zabójstwo, a dla mnie ok Jeśli ktoś nie używa kwasów, to myślę, że różnica po użyciu będzie bardziej widoczna, na mnie prawie żadna.

Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu

kiiicik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 17:38   #114
Shazney
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kiiicik Pokaż wiadomość
Przeczytałam sobie wszystkie opinie, w większości efekt powalający, ale na sobie nie spodziewałam się wielkiego wow.
I dobre miałam przeczucie, jak dla mnie to po prostu taki lepszy peeling, nic więcej Moja buzia już jest bardzo przyzwyczajona do kwasów, łuszczenia itp. także po tym białym piaseczku znikome zaczerwienienie, wygładzenie hmmm, z pewnością, ale bez szału.
Ja ze spokojem po zmyciu i osuszeniu cery przetarłam buzię 10% tonikiem z kwasem i na to kremik %. Dla innych zabójstwo, a dla mnie ok Jeśli ktoś nie używa kwasów, to myślę, że różnica po użyciu będzie bardziej widoczna, na mnie prawie żadna.
Mam podobne odczucia. Do ciała w ogóle się nie sprawdził, jest po prostu zbyt delikatny. Fajnie wygładza cerę, ale nic poza tym

and random compliments.
Stary 2012-01-24, 19:41   #115
mmm3m
BAN stały

tak samo- nie sprawdził się do ciała, tzn, nie czułam by coś robił podczas peelingu, ale nie ukrywam, że po nim np. mój dekolt był podrażniony, ale sama skóra była bez takich rewelacji jak cera.
Stary 2012-02-06, 11:05   #116
babitka
Raczkowanie

Ja muszę powiedzieć że u mnie do ciała sprawdził się świetnie. Miałam dużą brązową bliznę po przewróceniu się na udzie - przy stosowaniu regularnie korundu mam teraz małe wybielone kółeczko które ledwo rzuca się w oczy.
Na twarzy też zadziałał świetnie- sczególnie czoło na którym miałam bardzo dużo grudek i zarośniętych zaskórników )
Każdy inny peeling przy tym mięknie, nawet rozstępy nie są tak widoczne
dwie podstawowe zasady- regularność i zawziętość ;p
Z tego co zauważyłam, użycie kilka razy, bądź od święta efektów nie czyni dlatego trzeba regularnie masować skórę w kąpieli - wtedy pobudzamy krążenie, pomagamy odprowadzić limfę i jeśli do tego dołożymy korund np 2 razy w tyg to sprawdzi się świetnie
męczyłam się z rozstępami na nogach ponieważ w ostatnim czasie przybierałam na wadze dość pokaźnie a potem to szybko zrzucałam.. Co stało się ze skórą, można sobie wyobrazić..
To moje spostrzeżenia i nie chcę by któraś traktowała to jako pewnik, ale u mnie zadziałało świetnie. Od długiego czasu- gąbka syrenka i korund należą do grupy moich przyjaciół ;D- no i obowiązkowo po tym jakiś balsamik nawilżający bo dużo lepiej się wchłania po takim zabiegu

jeśli do twarzy to używam z garnier pure active (tym ze szczoteczką) - wyciskam go sobie do miseczki i dosypuje korund..
Do ciała stosuję ze zwykłym mydłem w płynie
Takie masowanie wykonuję oczywiście kolistymi ruchami - twarz 2 minuty a uda, pośladki czy też plecy zawzięcie i długo - nawet do 7 minut.

A co do naczynek, to rzeczywiście mogą 'wyjść na wierzch' i dlatego miejsca w których je mam bezwzględnie omijam (tj pod nosem i na policzkach pod oczami)
tam skóra jest najcieńsza i łatwo nawet drapaniem się, czy pocieraniem chusteczką (przy tendencji do kataru) pomóc naczynkom się uwidocznić..

Pamiętam że przy pierwszych paru użyciach też nie czułam że coś robi i masowałam jak głupia- dopiero przy zmywaniu z twarzy czułam że pewne miejsca mnie pieką i potem zobaczyłam że bardzo je zjechałam;p
Też byłam przyzwyczajona ze jesli cos ma robić, to mam to czuć ale w przypadku korundu to jest taki 'cichy zdrajca' i latwo jest przegiąć ;D

Mam nadzieję, że komuś coś mój post da
Miałam napisać pare słów a powstał wywód - wybaczcie ;p kawa i czas dla siebie to wielka zguba - hihi

WISH http://wizaz.pl/forum/showthread.php...1#post33770371

Edytowane przez babitka
Czas edycji: 2012-02-06 o 11:10
babitka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 20:52   #117
Ania8000
Raczkowanie

Pół roku temu kupiłam korund na Allegro, wrzuciłam do szafki i o nim zapomniałam. Dziś robiłam przegląd szafki i postanowiłam użyć. Zmieszałam ćwierć łyżeczki korundu z Anno d'oro, Mikro-dermabrazja (Ziaja), coby wzmocnić efekt. Idealnie się rozprowadzało, czuć było "rysowanie"- ścieranie naskórka. Korund jest sporo ostrzejszy od samego peelingu Anno d'oro. masowałam 2 minuty i zmyłam ciepłą wodą. Meega gładka cera, rozjaśnienie zaskórników na czole i nosie, plus blask i efekt żywszej cery. Poszarzenie znikło. Omijałam miejsca naczynkowe. Dodam że mam cerę mieszaną z przebarwieniami i zmarszczkami. Będę stosować raz w tygodniu. Jestem bardzo zadowolona.
Ania8000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 23:05   #118
lylax
Raczkowanie

może też się wypowiem. od 10 lat mam trądzik, w pierwszym etapie zawalili moi rodzice ponieważ nie wysłali mnie do dermatologa twierdząc że samo przejdzie z tą nadzieją ,nic nie robiąc i prowadząc standardowy tryb życia (mycie wodą i mydłem) przeżyłam tak przez 3 lata gdzie było coraz gorzej i w klasie gimnazjalnej okazało się że , na 25 osób trądzik mam tylko ja. nie stałam się obiektem kpin jednak byłam wyróżniona więc zaczęłam je usuwać mechanicznie. ...było coraz gorzej. pod koniec 3 gimnazjum poszłam pierwszy raz do lekarza z NFZ gdzie kobiecina dorzucała mi przy każdej wizycie nowe maści nie pamiętam już ich nazw jednak wiem na pewno że był to tormentiol, maść cynkowa itp (bez recepty) potem już tylko maści na receptę. ale to mi nie pomagało więc w mojej 1 liceum zagościłam u innej prywatnej dermat. ta Pani zdecydowanie młodsza od poprzedniej poradziła mi tabletki tetralysal +isotrexin i jeszcze jakiś roztwór robiony ręcznie w aptece. po tym zestawie trądzik minął (nie zupełnie,ale znacznie lepiej) już po 3 dniach kuracji. więc wiedziałam że warto w to inwestować. antybiotyk mogłam przyjmować tylko na okres 3 miesięcy więc po tym czasie wszystko stopniowo wracało... do takiego stopnia że w 2,3liceum aż do dziś straciłam wiarę w normalność. jeszcze w czasach liceum byłam u kosmetyczki tam odradzono mi wyciskanie pryszczy i zastosowanie kroundu co 3 dni jako peeling. stosowałam, na nosie miałam czarne wągry więc 80% zniknęło juz po pierwszym zdzieraniu (jestem tak bardzo przewrażliwiona że już nie pielęgnuję cery a jedynie zdzieram z niej naskórek ) masakruję swoją twarz by pozbyć się blizn i rozszerzonych porów bardzo głębokich, oraz przebarwień czerwonych plamek.kround wersję próbną sprzedała mi kosmetyczka 3g za 20zł widziałam efekty więc na allegro kround zakupiłam za 11zł worek ok0,5kg i glinkę zieloną. ten kround stosuję na dekolt i twarz codziennie. efekt? - pierwszy miesiąc stosowania skóra schodziła

---------- Dopisano o 23:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:58 ----------

mi wielkimi płatami wszędzie mnie szczypało i bolało. poszłam więc na mikrodermabrazję do innej kosmetyczki, która stwierdziła że w moim stanie nadaje się tylko oczyszczanie mechaniczne + seria od 6do.... zabiegów kwasami . koszt takiego zabiegu 600zł w akcie desperacji byłam zdecydowana zapłacić tylko dlatego by dobrze wyglądać. umówiłam się wiec na oczyszczanie... w umówionym terminie obsłużyła mnei inna kosmetyczka(koleżanka poprzedniej) i poradziła mi się poważnie zastanowić nad peelingami... ta rozmowa uświadomiła mnie że wszystkie kosmetyczki podważają swoje decyzje by zarobić jak najwięcej kasy..... już tam nie wróciłam. trądzik się powiększył do okropnych rozmiarów i bolesne wypryski. na własną rękę od jutra zaczynam jeść visaxinum i nadal kround z mniejszym tarciem . trądzik mam raz większy a raz coraz bardziej znikomy kiedy nadchodzi nadzieja że już zniknie na zawsze pojawiają się dni z "wulkanami" w takie dni nie stosuję kroundu bo wiem że mogę roznieść bakterie na całą twarz. w chwili obecnej mam 22 lata i przechodzę depresję związaną ze swoim wyglądem nie akceptuję siebie i nie potrafię spojżeć w lustro . więc juz nie wierzę w żadne działania , ale stosuję nadal wszystko rozpaczliwie szukając ucieczki
lylax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 08:43   #119
mmm3m
BAN stały

Dziewczyno, zacznij brać isotretinoinum to się wyleczysz. Ja brałam rok i w sumie już w połowie kuracji miałam ładną buzię.

I jak masz trądzik, ot nie robi się peelingów, szczególnie tak mocnych oO
Stary 2012-03-26, 09:23   #120
Madaaa
Zakorzenienie

Poko co to korund szalu nie robi. Nie czuje zeby pilingowal. Piecze podczas mycia, ale efekt salby. Chyba drogeryjny peeleng byl lepszy. Uzywam 3-4 tygodnie wiec nie moge nic powiedziec o dzialaniu wybielajacym. ZAlezalo mi zeby troche wybielil mi przebarwienia. Mam nadzieje, ze chociaz troszkę pomoze. Uzywam co drugi dzien, czasami co tydzen, bo moja cera po nim nie narzeka. Po calym myciu buzia jest czerwona, ale klade dobrze nawilazjacy kremik i zaczerwia znikaja. Jakos nie wierze w cuda, uzywalam Acne derm i tez sobie nie poradził, a podraznial
Do ciala tez uzywam, ale nie nadaje, sie , wole zwykly peeling, albo kawowy
Madaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości