Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-01-13, 11:59   #2161
ivonako
Zadomowienie

Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część V

Myldzia wszystkim można się maziać na AVENE, KLORANE, ROC
Jak nóżka?
ivonako jest offline  
Stary 2009-01-13, 11:59   #2162
denna
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez November17 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny

Winii- cudne te sukienki które wstawiasz dla naszej Denusi
ja tez musze włosy ofarbowac- bo prez statnie stresy jakoś mi pasemek "szarych" przybyło- i nie wiem czy powinnam iść w tonację moich naturalnych- szarej szatynki, czy ciepłe złoto- brąz...co mi doradzacie Laseczki

Ja tu z wami zwariuję....już kreski planuję na powieki na luty jak z nart wrócę,
a wybielanie zębów zaraz po tym.Ttrochę z tym wybielaniem zwlekam- bo w ub. roku- przed latem miałam wybielanie robione u stomatologa- jedynki i dwójki ( w tym jedna jedynka martwa- najszybciej traci biel) i chciałam trochę odczekać...bo to było robione metoda nawiercania i wkładania do środka zęba jakiś substancji wybielających. Czy ta metoda, którą wy stosujecie dencia, Masi i Castrolek może być w takich przypadkach stosowana- chodzi mi o to zeby zanadto nie osłabic martwego zęba.....

Tajga- ja za namową Masi kupiłam kosmetyki na BU i jestem nimi bardzo zachycona. Nie dość ze tanio...to sama świadomośc, ze sa naturalne, bez chemi już mi daję lepsze samopoczucie. No i działają..np olejek myjący jest REWELACYJNY- zawsze mialam problem ze zmyciem tuszu z rzęs..wydawało mi się ze za każdym razem trace ich połowę...a tu delikatnie przecierasz raz i już....
Teraz tez sie tam wybieram- uzupełnić hydrolat różany i jakąs maseczkę, bo ostatnio Magda tak sie nimi zachycała

Dome- napewno inetencje osoby, która tak namieszała na naszym wątku, ktokolwiek to był, były paskudne.

Ale ja nie rozumiem dlaczego Kamilia tak się zachowała- tzn napisała, ze musi ochłonąć i przemysleć- rozumiem, że to ozncza, że wkrótce tu wóci- bo przecież nikt nie oskarzał jej o niewłasicwe zachowanie- a podeszła do tego bardzo emocjonalnie.
Każda z nas- która wtedy była na forum mogła czuć się niezręcznie- ja też- i to że znamy się z Masi osobiście- wcale mnie nie wykluczało z grona ewenualnych "podejrzanych". Jednak mam czyste sumienie i wiem ze niczego złego nie zrobiam, nikogo nie obraziłam, nie obmawiałam i to daje mi pewność, ze nadal mogę z Wami rozmawiać i być tutaj bez poczucia winy i z "podniesionym czołem".

Myślę, ze cała ta sytuacja powinna tylko nas nauczyć, że trzeba uważać na to, co się pisze, bo może to być przez kogos odebrane- bez potrzeby- jako coś dla niego niemiłego czy obrazliwego. Lepiej zważac na słowa...a jak coś nie tak.. zaraz wyjaśniac. Sama napisałas, ze słowa z kalwiatury nie ukażą naszej mimiki, spojrzenia, gestu i wszystkich emocji, które jako kobiety, potrafimy w ten sposób wspaniale okazywać. Tu trzeba być jeszcze niezłym "pisarzem" lub umiec czytac między wierszami. Niestety czasami zbytnie czytanie pomiędzy nimi, też może przynieść nie najlepsze rezultaty.
Poza tym nie wiem.....ile na ten temat odbyło się rozmów na priv....ale w takich kwestiach, które dotyczą nas wszystkie- powinnyśmy mówic o tym na forum---wtedy łatwiej może o wyjasnienie

ufffffff ale się wymądrzyłam
wracam do pracy
miłego dnia
Novi, zgadzam się z Toba całkowicie. Wszystko to racja. Dlatego tak ważne jest okazanie dobrej woli, w sytuacjach, gdy juz wyniknie jakieś nieporozumienie i trzeba coś wyjaśnic. Przeciez nikt nie lubi czuć się tak, jak nam sie tu ostatnio wszystkim udzieliło. To forum ma potężną siłę - to własnie nasze emocje i nastrój jaki tu stworzyłyśmy jest takim magnesem dla wszystkich.... (czasem niestety).
I nie pozwólmy sobie tego zepsuć
Dlatego tak mi żal, że Kamilka teraz sie odsunęla. I mam nadzieję, że wroci.

Co do wybielania martwych zębow , to sie niestety nie znam, nie mam akurat takich. Mysle, ze najlepiej skonsultowac to ze stomatologiem, który wie, co było aplikowane przy tym nawiercaniu i jak to może ew, wpłynąć teraz na zastosowanie Opalescence.

Mylduś - a próbowałas może Alantan krem, albo Penaten? Powinny przynieść ulge przy cosmelanowym przesuszeniu. A skoro cera tłusta, to nie bedzieś z miec po nich smalcu.
No chyba, że dziewczyny coś z BU polecą, ja sie nie znam na tych hydrolatach i innych cudach. A szkoda.
SVR używam barwionego, więc mi podkład odpada. Ale jesli mineralny jest, to można po nim paćkać.
Anuśka - nie popędzaj mnie, nie dalej-prędzuj mnie
Ja już sama nei wiem co chce i jak mam wyglądac.....
Stary 2009-01-13, 12:16   #2163
ane120
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez ivonako Pokaż wiadomość
A ja właśnie świetnie Kamilię rozumiem, bo sama tak się czuję i gdybym była tak silna jak ona... też dałabym sobie przerwę
a tak śni mi się to po nocach.
a gdyby Masimka pominęła moje pytanie (niechcąco) zaraz pomyślałabym, że oskarża właśnie mnie. Ile z Was właśnie tak myśli?

I tak Jak Novi napisałaś "w takich kwestiach, które dotyczą nas wszystkie- powinnyśmy mówic o tym na forum" i właśnie tego oczekiwała Kamilka.

I nie wierzę w to, że którakolwiek z nas napisała coś złego na Masimkę!!!
Właśnie podpisuję się pod tym obiema rękami.Tak mnie to dręczy że wróciłam do 4 stycznia żeby sprawdzic czy pisałam wtedy jak była ta cała awantura ale mnie nie było odezwałam się dopiero 5 .Ale to i tak oniczym nie świadczy jak liściki zostały spreparowane
ane120 jest offline  
Stary 2009-01-13, 12:18   #2164
ane120
Zadomowienie

Spokojnie Denuś to nie popędzanie ale ekscytacja która mnie też sie udzieliła
ane120 jest offline  
Stary 2009-01-13, 12:36   #2165
wiiniii
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez ane120 Pokaż wiadomość
Właśnie podpisuję się pod tym obiema rękami.Tak mnie to dręczy że wróciłam do 4 stycznia żeby sprawdzic czy pisałam wtedy jak była ta cała awantura ale mnie nie było odezwałam się dopiero 5 .Ale to i tak oniczym nie świadczy jak liściki zostały spreparowane

ja tez sie cofnełam ale 4 stycznia to niedzila a ja w weekendy nie właze w neta bo czas przeznaczam dla rodzinki

nie było mnie ane dome
wiiniii jest offline  
Stary 2009-01-13, 12:41   #2166
mylda
Raczkowanie

Cytat:
Myldzia wszystkim można się maziać na AVENE, KLORANE, ROC
Jak nóżka?
Dzieki dziewczynki kochane, na SVR mam napisane, ze bez filtrów chemicznych jest, ale strasznie w nim wygladam, kiedyś Domcia pisała, że wygląda jak Data ze star treku, ja teraz tak mam po SVR
Nóżka już dobrze, może na nartki wyskoczę w marcu.

Edytowane przez mylda
Czas edycji: 2009-01-13 o 12:46
mylda jest offline  
Stary 2009-01-13, 12:47   #2167
ane120
Zadomowienie

Wini masz Myldzie na forum to wypytaj o nóżkę bo ona zdaje się miała to co Ty
ane120 jest offline  
Stary 2009-01-13, 12:52   #2168
wiiniii
Rozeznanie

Cytat:
Wini masz Myldzie na forum to wypytaj o nóżkę bo ona zdaje się miała to co Ty
dzieki dzieki
z Myldzia juz na priv pisałysmy o nożce i paluchu
:P

Edytowane przez wiiniii
Czas edycji: 2009-01-13 o 12:55
wiiniii jest offline  
Stary 2009-01-13, 12:56   #2169
denna
Rozeznanie

Cytat:
Ja natomiast wczoraj cofnęłam sie do ostatnich dni zeszłego roku, do pierwszych postów kamyplamy. I widze, ze wystartowała spokojnie, bez uszczypliwości - jej pierwsze wypowiedzi były spokojne, w porządku i utrzymane w zupełnie innym tonie, niż te ze stycznia. Nawet z nami żartowala. A potem w sytczniu nagle jakas eksplozja....
Celowo prześledziłam cała historię, zeby się doszukac jakiegoś zarzewia, ale nic nie znalazlam. I dalej nic nie rozumiem.
Stary 2009-01-13, 13:02   #2170
Saga76
Zadomowienie

Dzien dobry

Cytat:
A ja właśnie świetnie Kamilię rozumiem, bo sama tak się czuję i gdybym była tak silna jak ona... też dałabym sobie przerwę
a tak śni mi się to po nocach.
a gdyby Masimka pominęła moje pytanie (niechcąco) zaraz pomyślałabym, że oskarża właśnie mnie. Ile z Was właśnie tak myśli?

I tak Jak Novi napisałaś "w takich kwestiach, które dotyczą nas wszystkie- powinnyśmy mówic o tym na forum" i właśnie tego oczekiwała Kamilka.

I nie wierzę w to, że którakolwiek z nas napisała coś złego na Masimkę!!!

Cytat:

Mnie tez ta sprawa dreczy.Iv ma racje.Boje sie nawet za wiele pisac do Masi,zeby ktos nie pomyslal,ze jej cukruje,chce sie wybielic,czy co tam jeszcze.Czytalam kilka razy posty z niedzieli i nie moge znalezc sladuTechnicznie glupia jestem,ale przyznam Wam sie,ze ja nawet na swoja poczte weszlam,zeby zobaczyc czy nie ma wyslanych wiadomosci do wiadomej osobyNie pytajcie skad ten pomysl,bo nie wiem.Pewnie nawet nie mialo to sensu,ale juz nie wiem,co jeszcze moge zrobic.Wiem jedno,ze smrodek zostal i to jest najgorsze.

Kamilio bardzo Cie prosze wroc

Edytowane przez Saga76
Czas edycji: 2009-01-13 o 13:04 Powód: lit.
Saga76 jest offline  
Stary 2009-01-13, 13:24   #2171
ane120
Zadomowienie

Ide do domu laseczki zajrzę wieczorkiem
ane120 jest offline  
Stary 2009-01-13, 14:32   #2172
Magda_M_1973
Wtajemniczenie

dziewczyny mamy awarie ciepla w pracy ja zdycham - bo mam w pokoju 40 stopni okna potwierane i zaczeło się grzanie na dwa fronty: kaloryfery stare i nowe klimatyzatory i to wszystko teraz na maksa daje uciekam stad i ide potarzac się w sniegu.....i na lody i głowę wsadziś do zamrażalki idt.....
O weselicho niespodziankę tu dzis mlielismy tacy jedni wzieli ślub przeżyłam szok
Magda_M_1973 jest offline  
Stary 2009-01-13, 14:43   #2173
buczacza
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

a ja mam wlosy postrzepionebardzo:c ry:
Jak ja do domu wroce.Wrocilam wlasnie od fryzjera
Chyba juz lepiej wygladalam jak sie sama nozycami biurowymi na Kleopatre cielam
Stary 2009-01-13, 14:47   #2174
ivonako
Zadomowienie

Ech z Wami to urwanie gitary mam....

......teraz mi Bielendę zapodały

Buczuś a skąd Ty tego fryca wzięłaś.
Do obcinania to ja tylko do jednego przystojniaka chodzę. Muszę tylko farbiarkę zmienić, bo mój przystojniak za drogi, a farbiarka ostatnio mi kudły popaliła. Potem je przystojniak ścinał a maseczka sporo odratowała.

Edytowane przez ivonako
Czas edycji: 2009-01-13 o 14:51
ivonako jest offline  
Stary 2009-01-13, 15:13   #2175
November17
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez buczacza Pokaż wiadomość
a ja mam wlosy postrzepionebardzo:c ry:
Jak ja do domu wroce.Wrocilam wlasnie od fryzjera
Chyba juz lepiej wygladalam jak sie sama nozycami biurowymi na Kleopatre cielam

Nie strasz mnie- ja też musze do mojego fryzjera iść i nie przystojniak jak Ivusin- ale milutki- ale co z tego jak sie upiera, zeby mi włosy cieniowac brzytwą w pazurki, a ja tak nie znoszę- uwielbiam proste, zdecydowane cięcia- fryzury- jak Marta Zmuda Trzebiatowska- i nijak nie idzie mu wytłumaczyć
I do tego siwa się robię
Stary 2009-01-13, 15:51   #2176
ivonako
Zadomowienie

Lekko Plamiasta jak cosmelanik?

Novi opowiedz mi coś o W26, tzn patrząc oczyma Twojego TŻta

Edytowane przez ivonako
Czas edycji: 2009-01-13 o 16:21
ivonako jest offline  
Stary 2009-01-13, 16:24   #2177
Magda_M_1973
Wtajemniczenie

Buczka cos ty narobila ty do przypadkowego fryzjera poszlaś:ee k:
Rety ale kiece super jest co wybrać
Ale nas ta parka zaskoczyla dzis tacy przechodzeni bo ona 40 pare on 50 pare a my nic nie wiemy w pracy zadnego prezentu a oni tu z ciastem itp......
W domu znowu szok termiczny pompa piecowa sie zawiesila i latam i otwoeram okna no co jest dzisiaj z tym grzaniem wracałam do domu to miałam otwarte okno w autku
TAJGa To jest super to z biochemii mnie sie tam wszystko podobna REWELACJA i hydrolaty, maseczki i sera (mam flavo -c z amla) a dzis krecę rose:ju pi:
Edit. Novi ty sobie nie daj brzytwą tez pare razy to przerabiałam to za bardzo postrzępione wychodzi lepiej tradycyjnie

Edytowane przez Magda_M_1973
Czas edycji: 2009-01-13 o 16:26
Stary 2009-01-13, 16:28   #2178
November17
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Magda_M_1973 Pokaż wiadomość
Buczka cos ty narobila ty do przypadkowego fryzjera poszlaś:ee k:
Rety ale kiece super jest co wybrać
Ale nas ta parka zaskoczyla dzis tacy przechodzeni bo ona 40 pare on 50 pare a my nic nie wiemy w pracy zadnego prezentu a oni tu z ciastem itp......
W domu znowu szok termiczny pompa piecowa sie zawiesila i latam i otwoeram okna no co jest dzisiaj z tym grzaniem wracałam do domu to miałam otwarte okno w autku
TAJGa To jest super to z biochemii mnie sie tam wszystko podobna REWELACJA i hydrolaty, maseczki i sera (mam flavo -c z amla) a dzis krecę rose:ju pi:
Edit. Novi ty sobie nie daj brzytwą tez pare razy to przerabiałam to za bardzo postrzępione wychodzi lepiej tradycyjnie
Wiem Madziu- an taki niekumaty jakiś- chyba musze fryca zmienic...znowu jak się nie nauczy ze mną własciwie postępować
Stary 2009-01-13, 16:36   #2179
Magda_M_1973
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez November17 Pokaż wiadomość
Wiem Madziu- an taki niekumaty jakiś- chyba musze fryca zmienic...znowu jak się nie nauczy ze mną własciwie postępować
zmieniaj bo raz że strasznie postrzępione wychodzą on tak musi z połowy jechać i potem sa schody na włosach - ja sobie juz nie pozwole tak zrobić....
Idę łazanki robić z kiszoną kapustka i grzybkami chce ktoś.....zapraszam....:ju pi:
Stary 2009-01-13, 16:39   #2180
ivonako
Zadomowienie

ooooo bosze, dziecko mi buty wypastowało

wszystko wokół na czarno wypastowane

jaki on kochany, mamusia ma czyste butki
ivonako jest offline  
Stary 2009-01-13, 16:49   #2181
Lekko plamiasta
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez tajga1 Pokaż wiadomość
hej

Zabieg robiłam na ul. Zakopiańskiej w salonie Dermiss (to jest w tym budynku pomiędzy Carrefourem i Castoramą). Można pod sam salon autkiem podjechać
Za zabieg zapłacilam 1700 zł. W cenie krem Cosmelan 2 i Hydra-Vital do domu.
Dermatolog przymuje tam 1x w tygodniu - we wtorek.
Gabinet wybierałam jak najbliżej domu, bo nie uśmiechało by mi się gonić z maską po mieście

A Ty gdzie??
ALE OBCIACH NIE...JA NIE ROBIŁAM ZABIEGU... TO MIAŁ BYC CYTAT TWOJEJ WYPOWIEDZI, A WYSZŁO, ZE TO NIBY JUZ JA JESTEM PO ZABIEGU....
SORRY PLAMKI KOCHANE....
DZIS WŁASNIE IDE DO DR ISKRZYCKIEJ....ZOBACZYMY CO ZAPROPONUJE, BO JAK NA RAZIE TO OD KILKU DOBRYCH MIESIĘCY NIE CHCIAŁA SIE PODJĄC ROBIC NICZEGO "MOCNIEJSZEGO"
Lekko plamiasta jest offline  
Stary 2009-01-13, 16:52   #2182
ivonako
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Lekko plamiasta Pokaż wiadomość
ALE OBCIACH NIE...JA NIE ROBIŁAM ZABIEGU... TO MIAŁ BYC CYTAT TWOJEJ WYPOWIEDZI, A WYSZŁO, ZE TO NIBY JUZ JA JESTEM PO ZABIEGU....
SORRY PLAMKI KOCHANE....
DZIS WŁASNIE IDE DO DR ISKRZYCKIEJ....ZOBACZYMY CO ZAPROPONUJE, BO JAK NA RAZIE TO OD KILKU DOBRYCH MIESIĘCY NIE CHCIAŁA SIE PODJĄC ROBIC NICZEGO "MOCNIEJSZEGO"

Plamiasta
to faktycznie tak wyglądało

Anturek, znaczy się... łyżwy koniecznie muszę mieć

Edytowane przez ivonako
Czas edycji: 2009-01-13 o 16:55
ivonako jest offline  
Stary 2009-01-13, 17:01   #2183
Magda_M_1973
Wtajemniczenie

Novi ja sobie przypomnialam ja byłam u was u fryzjera:jupi : Jak moj brat brał slub u was też była impreza a ja byłam swiadek......jakiego koka mi babeczka zrobiła rewelka zaraz zeskanuje i wstawię
wstawiłam......

Edytowane przez Magda_M_1973
Czas edycji: 2009-01-13 o 17:13
Stary 2009-01-13, 17:14   #2184
tajga1
Raczkowanie

Lekko Plamiasta - No faktycznie tak wyszło, że cosmelan robiłaś Ale nie przejmuj się, ja na poczatku też nie wiedzialam jak zacytować
A ta Twoja Pani dermatolog gdzie przyjmuje??

Ja jestem dzis po wizycie kontrolnej. Ponoć wszystko przebiega ok, tylko mam strasznie przesuszoną skórę. Od jutra mam smarować się 2x dziennie cosmelanem, a w południe hydra K i wazelina.
Dostałam próbkę do domu EVONUM krem anti-stress - zna ktoś??
O taki:
http://www.dermservice.com.pl/produkty/view?id=66
tajga1 jest offline  
Stary 2009-01-13, 17:31   #2185
Magda_M_1973
Wtajemniczenie

Tajga a masz te kapsuleczki do łykania wiadomo od razu nie pomoga ale za czas jakis tak!!!
I te hydrolaty z BU świetnie nawilżają używam jako toniku nic a nic nie szczypia (ja mam z kocanki)
Stary 2009-01-13, 17:35   #2186
tajga1
Raczkowanie

Cytat:
Tajga a masz te kapsuleczki do łykania wiadomo od razu nie pomoga ale za czas jakis tak!!!
I te hydrolaty z BU świetnie nawilżają używam jako toniku nic a nic nie szczypia (ja mam z kocanki)
Nie mam właśnie nic. Te kapsułki muszę koniecznie kupić, a zakupy w BU też jakieś zrobię, tylko narazie wczytuję się i nie mogę się zdecydować co na początek
tajga1 jest offline  
Stary 2009-01-13, 17:38   #2187
Magda_M_1973
Wtajemniczenie

Cytat:
Nie mam właśnie nic. Te kapsułki muszę koniecznie kupić, a zakupy w BU też jakieś zrobię, tylko narazie wczytuję się i nie mogę się zdecydować co na początek
A co nie weźmiesz to fajne będzie ten peeling bromenalinowy weź koniecznie to moj następny zakup bedzie, maseczki są ekstra ach ja bym wszystko chciała i dobre na buxke i fajna zabawa
Stary 2009-01-13, 17:40   #2188
tajga1
Raczkowanie

Cytat:
A co nie weźmiesz to fajne będzie ten peeling bromenalinowy weź koniecznie to moj następny zakup bedzie, maseczki są ekstra ach ja bym wszystko chciała i dobre na buxke i fajna zabawa
Ja też lubię się maziać Ale kochanie peeling, to narazie nie dla mnie, bo ja dopiero tydzień po masce jestem.... Ale w przyszlosci jak juz beędę miala piękną cerę, to napewno kupię
tajga1 jest offline  
Stary 2009-01-13, 17:40   #2189
Natalia 1
Zakorzenienie

Dot.: cosmelan

Krem cosmelan jeden to ta sama maska,co lekarz nakłada w gabinecie.
Możesz kupić i nałożyć sama.Ile godzin trzymać,zależy od fototypu skóry.
Maske możesz nakładać palcami.
Nie wiem czy wiesz od dwóch lat istnieje wątek na Biochemi Urody(to jest na początku forum) o nazwie :zabieg cosmelan pamiętnik.Tam się dowiesz wszystkiego.I nikt nie będzie Ci kazał czytać wszystkich części pamiętnika.
Zadajesz pytanie,i dostajesz odpowiedź,tam zawsze ktoś jest.Zapraszam.
Natalia 1 jest offline  
Stary 2009-01-13, 17:45   #2190
denna
Rozeznanie

Cytat:
Lekko Plamiasta - No faktycznie tak wyszło, że cosmelan robiłaś Ale nie przejmuj się, ja na poczatku też nie wiedzialam jak zacytować
A ta Twoja Pani dermatolog gdzie przyjmuje??

Ja jestem dzis po wizycie kontrolnej. Ponoć wszystko przebiega ok, tylko mam strasznie przesuszoną skórę. Od jutra mam smarować się 2x dziennie cosmelanem, a w południe hydra K i wazelina.
Dostałam próbkę do domu EVONUM krem anti-stress - zna ktoś??
O taki:
http://www.dermservice.com.pl/produkty/view?id=66
Tajga, tego kremu akurat nie znam, ale z racji choroby używam pewnych produktów - leków z wodą termalną z Evaux. Jak dla mnie ok.
Powinno być teraz lepiej, skoro przechodzisz na smarowanie 2 x dziennie. Skóra też się trochę zregeneruje przy wazelinie i Hydra.

Magduś, kok wybitny Leżysz w nim u mnie w kompie, a żaden włosek nawet nie wystąpil z szeregu Fajnie Ci w takim uczesaniu i baaardzo twarzowo

Lekko Plamiasta - a czemuż to Twoja pani doc tak sie wzbrania przed zrobieniem Ci cosmelanu?? Obawia sie o Twoją cerę, czy z braku doświadczenia?

Ivuńka - tak wygląda ten rodzaj farbowania, który miałam na mysli - kolor baza + takie jasniejsze refleksy, a nie wszystko jednolite. Tobie akurat polecałabym zimniejszy odcień niż ma JLo, ale tak "w ten deseń"

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości