wypryski broda-hormony,a reszta? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-12-29, 13:00   #1
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.

wypryski broda-hormony,a reszta?

witajcie.slyszalam opinie ze wypryski pojawiajace sie na brodzie oznaczaja jakies problemy hormonalne.a co z policzkami? czy wypryski w "strefie policzkowej" tez oznaczaja jakies bardziej skomplikowane problemy zdrowotne?
pozdrawiam

24 września 2016

Od tej pory co moje to moje a co Twoje to też moje.

Edytowane przez Damayanti
Czas edycji: 2009-02-04 o 11:48
Damayanti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 13:23   #2
iustitia
Zadomowienie

Dot.: wypryski broda-hormony,a reszta?

Wydaje mi się, że taki hormonalny trądzik nie ma jednego ulubionego miejsca. Ja mam podejrzenie właśnie bałaganu w hormonach i lekarz posądza go o moje problemy ze skórą, a akurat na brodzie nie mam żadnych wyprysków
Ale przebadać się nigdy nie zaszkodzi.
iustitia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 13:57   #3
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.

nie do konca o to mi chodzilo
slyszalam od kogos ze kazda z partii twarzy za cos odpowiada.i wlasnie broda=hormony.
chcialam sie dowiedziec czy to rzeczywiscie prawda,i jesli tak,za co odpowiadaja policzki :P

24 września 2016

Od tej pory co moje to moje a co Twoje to też moje.

Damayanti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 14:35   #4
iustitia
Zadomowienie

Nigdy nie słyszałam o czymś takim, szczerze mówiąc, brzmi jak jakiś zdrowotny mit Poza tym, są ludzie z ciężkim trądzikiem na całym ciele i twarzy, to by chyba oznaczało, że u nich wszystko jest chore, a jakoś udaje się im to wyleczyć i żyją bez większych chorób Ale kiedy będę u lekarza to się dopytam.
iustitia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 17:39   #5
odada
Rozeznanie

Potwierdzam, że słyszałam, że trądzik umiejscowiony na brodzie najprawdopodobniej spowodowany jest zaburzeniami hormonalnymi. Ja miałam niestety problem z hormonami i po bokach brody oraz tak jakby ciut pod kościami policzkowymi robiły mi się wstrętne pryszcze, które w ogóle nie chciały schodzić. Kiedy poszłam z pierwszą wizytą do mojej dermatolog ta od razu kazała zrobić badanie poziomu testosteronu. Był od tylko odrobinkę podwyższony, ale to wystarczyło, żeby trochę nabałaganić mi w organizmie
odada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 23:43   #6
wspaniala
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez odada Pokaż wiadomość
Potwierdzam, że słyszałam, że trądzik umiejscowiony na brodzie najprawdopodobniej spowodowany jest zaburzeniami hormonalnymi. Ja miałam niestety problem z hormonami i po bokach brody oraz tak jakby ciut pod kościami policzkowymi robiły mi się wstrętne pryszcze, które w ogóle nie chciały schodzić. Kiedy poszłam z pierwszą wizytą do mojej dermatolog ta od razu kazała zrobić badanie poziomu testosteronu. Był od tylko odrobinkę podwyższony, ale to wystarczyło, żeby trochę nabałaganić mi w organizmie
a co, ze tak powiem, Ci zrobili ?
poza tym, mysle, ze przeciez tradzik jest zwiazany z hormonami i nie wazne, gdzie jest umiejscowiony, bynajmniej ja nigdy o takich zaleznosciach, o ktorych piszesz nie slyszalam .
wspaniala jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 09:24   #7
akrolinka
Raczkowanie

to zaburzenia hormonalne, też to mam ;p. Jezdzilam do endokrynologa , robilam badania na testosteron i mialam go z 60iles procent ( norma dla kobiet jest do 50 najwyzej), brałam jakieś tabletki hormonalne, i spadł mi do 52, no ale kilka wloskow ciemnym i wypryski mam na tej brodzie... ;/ ja to załątwiam sudocremem, peelingiem kawowym i jakos daje rade, ale predzej cyz pozniej i tak musze znow jechac, moze przepisze mi tabletki.
Stary 2008-12-30, 09:28   #8
odada
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
a co, ze tak powiem, Ci zrobili ?
poza tym, mysle, ze przeciez tradzik jest zwiazany z hormonami i nie wazne, gdzie jest umiejscowiony, bynajmniej ja nigdy o takich zaleznosciach, o ktorych piszesz nie slyszalam .
Ja właśnie wyczytałam o tym kiedyś na wizażu
No ten testosteron spowodował rozregulowanie cyklu, co nigdy mi się nie zdarzało, bo miałam jak w zegarku 4 tygodnie no i pryszcze, okropne prychole, które zostawiały czerwone ślady nie do usunięcia prawie wpadałam w depresję już, bo czasem dekolt musiałam smarować fluidem :/
Przez to wszystko muszę leczyć się hormonami, a wiadomo to też nie takie bajkowe, bo nie wiadomo co stanie się gdy już je odstawię. Ale jestem dobrej myśli narazie
Stary 2008-12-30, 18:48   #9
eres
Rozeznanie

Cytat:
Ja właśnie wyczytałam o tym kiedyś na wizażu
No ten testosteron spowodował rozregulowanie cyklu, co nigdy mi się nie zdarzało, bo miałam jak w zegarku 4 tygodnie no i pryszcze, okropne prychole, które zostawiały czerwone ślady nie do usunięcia prawie wpadałam w depresję już, bo czasem dekolt musiałam smarować fluidem :/
Przez to wszystko muszę leczyć się hormonami, a wiadomo to też nie takie bajkowe, bo nie wiadomo co stanie się gdy już je odstawię. Ale jestem dobrej myśli narazie
Mialam podobnie, tez leczylam kiedys tradzik hormonami (Diane 35 przez pare ladnych lat), potem przenioslam sie na NuvaRing z minimalna dawka hormonow (przez kolejne pare lat) i tez bylo dobrze, jednak 4 miesiace temu odstawilam hormony zupelnie i niestety, z miesiaca na miesiac obserwuje jak moja cera powolutku wraca do swojego dawnego stanu :/ A nastolatka juz nie jestem
Stary 2008-12-30, 20:10   #10
odada
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez eres Pokaż wiadomość
Mialam podobnie, tez leczylam kiedys tradzik hormonami (Diane 35 przez pare ladnych lat), potem przenioslam sie na NuvaRing z minimalna dawka hormonow (przez kolejne pare lat) i tez bylo dobrze, jednak 4 miesiace temu odstawilam hormony zupelnie i niestety, z miesiaca na miesiac obserwuje jak moja cera powolutku wraca do swojego dawnego stanu :/ A nastolatka juz nie jestem
I właśnie tego strasznie się boję Ja biorę Diane 35 już 6 miesięcy, a gdy skończę obecne opakowanie dostanę pewnie na drugie tyle coś lżejszego (wg mojej lekarki niebezpiecznie jest brać dłużej taki mocny środek) i spróbuję zejść z hormonów zupełnie. To jednak spora ingerencja w organizm i chciałabym czas ich brania zminimalizować jak najbardziej. Tylko boję się że gdy przestanę brać tabletki to wszystko wróci, a pamiętam dokładnie jaka wtedy byłam załamana kiedy te okropne rzeczy widniały an mojej twarzy No ale wszystko przede mną trzeba nastawiać się pozytywnie
Stary 2008-12-30, 20:14   #11
eres
Rozeznanie

Ja Ci zycze jak najlepiej. Sama staralam sie "myslec pozytywnie", niestety, w moim przypadku niewiele to dalo
Stary 2008-12-31, 11:25   #12
odada
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez eres Pokaż wiadomość
Ja Ci zycze jak najlepiej. Sama staralam sie "myslec pozytywnie", niestety, w moim przypadku niewiele to dalo
Dziękuję
A jak z Twoją pielęgnacją? Wiem, że w przypadku zaburzeń hormonalnych to jednak niewiele, ale ja zmieniłam sposób pielęgnacji zupełnie. Stosuję kwasy i retinoidy i mam zamiar przy tym pozostać do odstawienia hormonów zupełnie..
I Tobie też życzę żebyś wreszcie poradziła sobie z tym
Stary 2008-12-31, 11:34   #13
eres
Rozeznanie

Cytat:
Dziękuję
A jak z Twoją pielęgnacją? Wiem, że w przypadku zaburzeń hormonalnych to jednak niewiele, ale ja zmieniłam sposób pielęgnacji zupełnie. Stosuję kwasy i retinoidy i mam zamiar przy tym pozostać do odstawienia hormonów zupełnie..
I Tobie też życzę żebyś wreszcie poradziła sobie z tym
Dziekuje
Kwasow uzywam juz od ladnych paru lat, bez nich w ogole wygladalabym jak plastus Retinoidow nie tykam, bo na sam pomysl wpadlam za pozno, a hormony odlozylam m.in. dlatego, zeby dac organizmowi wystarczajaco dluga przerwe przed zajsciem w ciaze - dlatego teraz retinoidy rowniez odpadaja, mijaloby sie to z celem. Poki co tragedii nie ma, caly czas licze, ze jakos sie to wszystko unormuje, no, zobaczymy.
Stary 2009-01-01, 21:49   #14
mila24
Raczkowanie

Wracajac do tytulu watku to rzeczywiscie zmiany hormonalne- czyli nadmiar androgenów m.in. testosteronu, czy dehydroepiandrosteronu najczesciej wywołuje wypryski na brodzie, w okolicy żuchwy i nad górną wargą, niestety badania hormonalne nie zawsze sa miarodajne, czasami występuje tzw. nadwrażliwosc receptorów androgenowych i mimo prawidłowego poziomu hormonów występują w tych okolicach zmiany skórne.
mila24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 09:31   #15
słonecznik82
Raczkowanie

Lightbulb Dot.: wypryski broda-hormony,a reszta?

To są niewyregulowane hormony..pryszcze pod skora w okolicach policzków - tam gdzie miękkie miejsca oraz pod broda - okolice szyji.
słonecznik82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 02:36   #16
asmi85
Przyczajenie

Ja mam ten sam problem, od pazdziernika mam wstretne pryszcze( bolace i duze) wzdluz linii zuchwy i szyji, mam juz dosc zrobilam sobie testy hormonalne i mam idealne wyniki wiec nie wiem co to moze byc! Kiedys tez tak mialam,bylam u dermatologa bralam leki i nic nie pomoglo, 3 tygodniowa kuracja drozdzami dala efekt, teraz tez juz 3 tydzien pije drozdze i zero efektow, mam 26 lat i jestem zalamana!!!
asmi85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 00:08   #17
kusasooka
Przyczajenie

ja niestety tez mam ten problem, mam cere mieszana, ale tam gdzie sie przetluszcza jest czysciutko, a w dolnej czesci policzkow i po bokach brody koszmarne podskorne gulki...jak biore hormony to jest ok, ale jak tylko odstawie to od nowa wszystko...25 lat i takie numery
kusasooka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 19:24   #18
oshin85
Raczkowanie

Czesc wszystkim Okolo rok temu znalazlam ksiazke o diecie majacej zrownowazyc prace hormonalna organizmu, slyszalyscie o czyms takim??
Kobietka ktora ja napisala jest(o ile sie nie myle) mistrzynia fitnes i z tego co pamietam radzila aby zmniejszyc spozycie weglowodanow w pozywieniu,cwiczyc i wybierac produkty nieprzetworzone najlepiej typu BIO.
Stary 2011-08-29, 17:24   #19
izaaak
Przyczajenie

Co to za książka? Możesz podać tytuł i autora?
izaaak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 12:02   #20
gosiaksz
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez asmi85 Pokaż wiadomość
Ja mam ten sam problem, od pazdziernika mam wstretne pryszcze( bolace i duze) wzdluz linii zuchwy i szyji, mam juz dosc zrobilam sobie testy hormonalne i mam idealne wyniki wiec nie wiem co to moze byc! Kiedys tez tak mialam,bylam u dermatologa bralam leki i nic nie pomoglo, 3 tygodniowa kuracja drozdzami dala efekt, teraz tez juz 3 tydzien pije drozdze i zero efektow, mam 26 lat i jestem zalamana!!!
mam to samo...rok temu od pazdziernika zaczely mi wyskakiwac pryszcze w okolicy brody i policzkow.jeden kolo drugiego. bylam u dermatologa,smarowalam sie zindaclinem i nic. poszlam do ginekologa, dal mi tabletki anty "qlaira" wszystko minelo, w trakcie brania znow w pazdzierniku i pozyskakiwaly takie same krosty i w tych samych miejscach..poszlam do gin i kazal mi odstawic tabetki i od wtorku zaczynam serie badan, podobno moge miec jakies problemy z jajnikami....hmmmmmm
gosiaksz jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości