IDealny makijaż twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-12-29, 13:17   #1
niebieskooka_20
Przyczajenie

IDealny makijaż twarzy

Witam
Otóz wiem że Wy tutaj potraficie zrobić dosłownie wszystko związane z makijażem dlatego do was kieruje to pytanie. Chciałabym baaardzo bardzo prosić, żeby ktoś wytłumaczył mi krok po kroku jak pomalować twarz korektorem, podkładem, pudrem itd. żeby uzyskać łądny efekt. Mi udało się to jeden jedyny raz na studniówce ale to dlatego że dokonała tego kosmetyczka Bardzo chciałabym dowiedzieć się jak to uczynić z powodu zbliżającego się sylwestra. Ja niestety mam do tego taki talent że nawet samego podkładu nie umiem idealnie nałozyć
niebieskooka_20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 13:30   #2
dimiti
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: IDealny makijaż twarzy

wazne sa odpowiednio dobrane kosmetyki, i do twojego rodzaju skory i do jej odcienia korektora uzywa sie na jakies niespodzianki skory, wypryski itp na zaczerwienienia uzywa sie zielonego korektora, jak nalozysz juz korektor (jezeli masz bezproblemowa skore to nie musisz nakladac korektora) nakladasz puder, mozna go nakladac pierw na dlon i z dloni palcami (bo wtedy lekko sie rozgrzewa i lepiej wtapia w skore) ale jednak na palcach sa bakterie i to jednak troche niehigieniczne mozna wiec tez podklad nakladac gabeczka lub specjalnym pedzlem. Podklad nakladasz na cala twarz, zuchwe i lekko wychodzisz za brode i linie szczeki zeby nie bylo zadnych roznic w odcieniu twarzy a jej dolnej granicy jezeli masz cienie pod oczami na podklad nakladasz juz odpowiedni korektor, korektor pod oczy nie powinien byc jasniejszy od twarzy, moze byc ciut ciemniejszy wiele osob poleca np all about eyes clinique czy magic heleny rubinstein na zakonczenie twarz mozesz przypruszyc sypki pudrem za pomoca odpowiedniego pedzla lub uzyc np prasowanca (puder prasowany )
dimiti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 14:11   #3
norana
Zadomowienie

ja kiedyś wyczytałam taką kolejność i do niej się teraz stosuję i jak dla mnie super się sprawdza.
twarz przemyć jakimś tonikiem, potem cienka warstwa kremu (odpowiedniego dla twojej cery), podkład (ja nakładam palcami), punktowo korektor (np. taki w kredce), potem puder (pędzelkiem albo gąbeczką) i na końcu róż (pędzelkiem). ewentualnie możesz jeszcze ten róz delikatnie przypruszyć pudrem jeśli za bardzo by się odcinał od odcienia twarzy.
na końcu malujesz oczy ale ja wolę przed makijażem twarzy sobie zrobić oko zeby cień się nie obsypał na policzki

lubisz zwierzęta- nie bądź obojętny- tylko człowiek może im pomóc- podpisz petycję- okrucieństwo wobec zwierząt- http://www.petycjeonline.pl/petycja/...ia-wolnosci/66

norana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 14:32   #4
narjia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
wazne sa odpowiednio dobrane kosmetyki, i do twojego rodzaju skory i do jej odcienia korektora uzywa sie na jakies niespodzianki skory, wypryski itp na zaczerwienienia uzywa sie zielonego korektora, jak nalozysz juz korektor (jezeli masz bezproblemowa skore to nie musisz nakladac korektora) nakladasz puder, mozna go nakladac pierw na dlon i z dloni palcami (bo wtedy lekko sie rozgrzewa i lepiej wtapia w skore) ale jednak na palcach sa bakterie i to jednak troche niehigieniczne mozna wiec tez podklad nakladac gabeczka lub specjalnym pedzlem. Podklad nakladasz na cala twarz, zuchwe i lekko wychodzisz za brode i linie szczeki zeby nie bylo zadnych roznic w odcieniu twarzy a jej dolnej granicy jezeli masz cienie pod oczami na podklad nakladasz juz odpowiedni korektor,korektor pod oczy nie powinien byc jasniejszy od twarzy, moze byc ciut ciemniejszy wiele osob poleca np all about eyes clinique czy magic heleny rubinstein na zakonczenie twarz mozesz przypruszyc sypki pudrem za pomoca odpowiedniego pedzla lub uzyc np prasowanca (puder prasowany )
Tak jak dimiti pisze, puder sypki możesz też zastąpić skrobią(mąką ziemniaczaną), która bardzo ładnie matuje.

Jak nie masz wprawy to lepiej też nie przesadzaj z ilością kosmetyków, zwłaszcza, że do sylwestra to już raczej się nie nauczysz super malować, bo mało czasu zostało.
Lepiej czasem wygląda jak widać jakąś niedoskonałość, niż np. nieumiejętnie nałożony korektor, więc może lepiej ogranicz się w tym roku do fluidu i czegoś matującego? I ćwicz, ćwicz, na you tube można znaleźć bardzo fajne filmiki jak i co krok po kroku nakładać.

Pozdrawiam
narjia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 14:12   #5
dimiti
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez norana Pokaż wiadomość
ja kiedyś wyczytałam taką kolejność i do niej się teraz stosuję i jak dla mnie super się sprawdza.
twarz przemyć jakimś tonikiem, potem cienka warstwa kremu (odpowiedniego dla twojej cery), podkład (ja nakładam palcami), punktowo korektor (np. taki w kredce), potem puder (pędzelkiem albo gąbeczką) i na końcu róż (pędzelkiem). ewentualnie możesz jeszcze ten róz delikatnie przypruszyć pudrem jeśli za bardzo by się odcinał od odcienia twarzy.
na końcu malujesz oczy ale ja wolę przed makijażem twarzy sobie zrobić oko zeby cień się nie obsypał na policzki
praktycznie to samo tylko z korektorem inna kolejnosc najlepiej malowac sie tak jak komu wygodnie

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Tak jak dimiti pisze, puder sypki możesz też zastąpić skrobią(mąką ziemniaczaną), która bardzo ładnie matuje.

Jak nie masz wprawy to lepiej też nie przesadzaj z ilością kosmetyków, zwłaszcza, że do sylwestra to już raczej się nie nauczysz super malować, bo mało czasu zostało.
Lepiej czasem wygląda jak widać jakąś niedoskonałość, niż np. nieumiejętnie nałożony korektor, więc może lepiej ogranicz się w tym roku do fluidu i czegoś matującego? I ćwicz, ćwicz, na you tube można znaleźć bardzo fajne filmiki jak i co krok po kroku nakładać.

Pozdrawiam
no do sylwestra to juz oj niewiele i to bardzo niewiele
najwazniejsze to czuc sie dobrze nie ma co przesadzac z makijazem ani przyjmowac zasade ze jak sie wszystko pieknie zatuszuje to bedzie idealnie bo czesto takie tuszowanie wszystkiego tworzy maske
dimiti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-31, 00:18   #6
niebieskooka_20
Przyczajenie

Dziewczyny bardzo dziękuje za rady. Oczywiście nie chce przesadzać, robiąc własnie typową maskę. Chciałabym żeby był to łądny delikatny makijaż, ale taki który zatuszuje niektóre niedoskonałości. Myśle że wasze opinie mi pomogą
niebieskooka_20 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości