totalna zmiana - nowa Ada. ; > - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-12-29, 18:06   #1
adziek
Przyczajenie

Lightbulb

totalna zmiana - nowa Ada. ; >

siemano dziewczyny.

chcę całkowicie zmienić swój wygląd, zaczynając od włosów a kończąc na ubraniach, mam nadzieję, że mi pomożecie ; ). co do włosów, są nijakie, długie (55 cm), proste, ze sporo za długą grzywką, dziwnym blondem, ogółem wszystko bez pomysłu. w dodatku ostatnio straszliwie je zaniedbałam. wypadają mi w przerażających ilościach, mimo dość młodego wieku (16 lat), sama nie wiem dlaczego.

podejrzewam, że muszę je podciąć i to sporo, bo pewnie same odżywki i płukanki nie pomogą, tylko obawiam się strasznie, że będę źle wyglądać w krótkich. druga rzecz, szkoda mi ścinać, bo strasznie wolno mi rosną. ale zetnę je, tylko pojawia się pytanie: jak? całkiem na krótko, za ramiona, z jaką grzywką... więc liczę na waszą pomoc, gdyż mnie w tym momencie wydaje się, że nic nie pasuje do mojej szerokiej twarzy.

dalej, moja cera to mega porażka. na czole mam wysyp pryszczy, wygląda to okropnie, pełno czerwonych punktów, ponoć przez to, że nie umiem ich wyciskać i nawet nie powinnam tego robić. używam tonika, bodajże clerasil `3 dni`, działa, tyle, że niesamowicie wysusza policzki, na których znowu pełno wągrów mam. używałam już kremu głęboko oczyszczającego clean&clear, żelu z garniera, tonik under20, nie działały w ogóle. może znacie jakieś dobre produkty.
i moje dwie kolejne zmory: 1. sińce pod oczami, mam je odkąd pamiętam. babcia mi zawsze mówiła, że to przez anemię, której nie mam i nie miałam nigdy... piłam soki z kiszonych buraków, nie pomagały. w zasadzie niczego innego nie próbowałam. 2. rumieńce. mam je ciągle, ktoś powie moje imię, popatrzy się na mnie czy wyrwie mnie belfer do odpowiedzi. nie ciepię tego; podejrzewam, że tego zmienić nie można, byłam u dermatologa i nic mądrego nie wymyślił. przepisał mi maść, po której miałam cały czas czerwoną twarz, to dziękuję za takie coś.

a teraz zdjęcia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN3092xdxx.jpg (26,3 KB, 195 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN3599ad.jpg (18,7 KB, 79 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN3665adbxx.jpg (24,3 KB, 147 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN3241a.jpg (24,5 KB, 75 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN2914adxx.jpg (23,9 KB, 187 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN3808 axx.jpg (21,2 KB, 98 załadowań)
adziek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 21:20   #2
zyskowa
Zakorzenienie

GG do zyskowa
Dot.: totalna zmiana - nowa Ada. ; >

Hmm...
Z włoskami wybrałabym się do fryzjera. Podciąć końcówki. Może nawet wycieniować... Nie bój się podciąć włosków o kilka cm podcinane szybciej rosną. Podcinaj je u fryzjera co 4 tygodnie. Nie polecam podcinania w domu, bo nasze domowe nożyczki miażdżą włosy i pogarszają ich stan. Wtedy tylko tracisz na długości. U fryzjera Twoje włosy zyskają na podcinaniu. Zaopatrz się w odżywkę do włosów po każdym myciu, dobry szampon, jakieś serum na końcówki. Dużo osób poleca Avon. Na wypadające włoski polecam pić pokrzywę. W smaku dobra i efekty zauważalne, może pomóc też mgiełka radical koszt około 6 zł. Polecam też jedwab do włosów z allegro Sleek line czy coś takiego koszt około 30 zł za litr (z przesyłką) dość wydajny.
Koloru nie zmieniaj. Naturalny zawsze najlepiej pasuje do nas a farbowanie niszczy włoski. Ja mam naturalny kolor włosów podobny do Twojego i trudno mi do niego wrócić.
Co do cery to polecam domowe sposoby takie jak parówki z rumianku, maska z jabłka, Zaraz znajdę link z jakiegoś bloga to wkleję.
http://porady-dla-pan.blog.onet.pl/2...957,index.html
mi pomogło. kosmetyki z tej strony (chyba oriflame) też pomogły. Zwłaszcza żel kryjący. Tylko nie wiem, czy to akurat było na tym blogu czy gdzieś indziej go zauważyłam
Masz bardzo jasną cerę. Możesz wypróbować jakiś samoopalacz. Solarium nie polecam, bo podobno masz wysyp, którego na żadnym zdjęciu nie zauważyłam. Wydaje mi się, że Twoja cera jest zdrowa. Możesz także poeksperymentować z różem na policzkach, tuszem do rzęs i błyszczykiem. Niby niewiele, a ładnie podkreśla urodę
Stary 2008-12-29, 22:09   #3
Olcia
Zakorzenienie

a na since oprocz prob walki -korektor, zeby zamaskowac
i nie wiem czy sie myle czy nie, ale chyba masz tez (mowie tez, bo u jednej dziewczyny w watku takie zauwazylam) opadajace kaciki oczu, wiec moze makijaz dla takich oczu?
Olcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 13:17   #4
didi_16
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Olcia Pokaż wiadomość
a na since oprocz prob walki -korektor, zeby zamaskowac
Szczerze powiem, że ja tez mam sińce pod oczami, ale jak je próbuje korektorem albo podkładem zakryć, to kończy się na tym, że wyglądam jakby mi je ktoś popodbijał:/
didi_16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 13:22   #5
GirlFromMoon
Raczkowanie

Ja proponuję fryzjera i jakąś extrawagancką fryzurkę nawet krótka masz ładny owal twarzy więc może Ci pasować, jeśli już zmiana fryzurki to zmień też kolor,a skoro Twoje włoski są słabe pofarbuj je henną(henna do włosów do kupienia w sklepach) ta henna to przedewszystkim odżywka ktora ma włąściwości koloryzujące sama jej używam nie pożałujesz
GirlFromMoon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 13:35   #6
martajg
Rozeznanie

z korektorów pod oczy polecam maybelline everfresh czy jakos tak. u mnie też wizażanka polecała go na mojej metamorfozie-kupiłam go i jest bardzo fajny. W sumie najlepszy, ze wszystkich jakie miałam(średnia półka), i od paru z wyższej. Może nie kryje całkowicie moich worków, ale efekt jest całkiem dobry. Ja też mam cinie i worki odkąd pamiętam- są chyba nie zniszczalne, a miałam już nawet droższe kremy (np. collistar pod oczy-teraz dokładnej nazwy nie pamiętam) i nie przynosiły efektów. Może tylko minimalne.
Może spróbujesz jakiegoś żelu ze świetlikiem pod oczy, np z Flos Leku? A nóż pomoże...
ZAPRASZAM

martajg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 13:37   #7
Olcia
Zakorzenienie

Didi mysle, ze duzo zalezy od korektora. a od czego mamy KWC
Olcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 13:40   #8
aktaga13
Zakorzenienie

idz do kosmetyczki, wyreguluj brwi! mozesz sie z nia skonsultowac w kwestii cery, bo te pryszcze nie wydają się być spowodowane głównie "grzebaniem" przy buzi nie powinnaś tego robić. zeby cera prezentowala sie lepiej mozesz zainwestowac w dobry podklad i puder. wlosy mi sie podobaja. dziewczyny maja racje - podcinanie poprawi ich kondycje. wypadac moga ze wzgledu na pore roku, brak witamin lub okres dojrzewania.
Stary 2008-12-30, 14:41   #9
Ponura
Wtajemniczenie

Wypowiem się na temat włosów, bo na tym się najlepiej znam

Pielęgnacja:

proponuję Ci ampułki Radical (przez miesiąc, czyli dwa opakowania) i mgiełkę też Radical, którą ktoś już proponował.

Nie wiem, jakiego typu masz włosy: suche, tłuste, normalne... Ja mam tłuste i muszę myć codziennie. Robię to szamponem 'z apteczki babuni' Joanny oraz używam odżywek Pantene (tych bez spłukiwania tyle, że ja je spłukuję, bo jak mówiłam mam tłuste włosy ). Moje włosy są po tym bardzo ładne - grubsze jakby i z połyskiem a codziennie myję i prostuję więc to osiągnięcie

Co do cery: no cóż, taki wiek. Z kosmetyków nie polecałabym clean&clear - strasznie agresywny jest. W ogóle jestem raczej fanką polskich kosmetyków, piszesz, że Eris Ci nie odpowiada (mi też nie ) to może spróbuj AA? Mają teraz i serie apteczne i tańsze matująco - nawilżające Przejrzyj KWC.

Natomiast pryszcze na czole - masz grzywkę. Na włosach zbierają się zanieczyszczenia i to one powodują pryszcze (nie jest to moja mądrość życiowa, tak mi dermatolog powiedziała). Spróbuj po przyjściu do domu podpinać grzywkę do góry i przecierać czoło tonikiem - na to krem odpowiedni i do końca dnia chodź już z tą grzywką upiętą.

Mam nadzieję, że pomogłam Pozdrawiam.

Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 00:45   #10
feniksica
Raczkowanie

Witam
Co do wlosow: jesli masz grube i geste, to proponowalabym wycieniowanie Tez mam szeroka twarz i wlasnie takie wlosy, ktore sie wywijaja w 'te i we wte' (jak to sie wlasciwie pisze?^^) przez co optycznie ksztalt twarzy bardzo sie zmienia. Rowniez prosta wycieniowana grzywa. Wlosy ci wypadaja? Proponuje robic nastepujaco: przy ostatnich splukiwaniach wody, ta musi byc zimna, aby zamknac luski wlosow (przez co nabiora blasku-gwarantowane). Nastepnie za zadne skarby nie trzyj wlosow recznikiem! Bo od tego najwiecej ich wypada. Wystarczy ze na jakis czas owiniesz recznik na wlosach (wokol glowy jak kto woli). I nastepny zakaz: nie czesz wlosow, gdy sa mokre! Tylko po osuszeniu. A jesli suszysz je suszarka to tak we wszystkie strony nimi wymachuj powinny nabrac objetosci (jesli masz geste to nie musisz tego robic ).
Since pod oczami... mam je od urodzenia i przypuszczam ze taka tez Twoja uroda;] nic sie z nimi nie da zrobic, jedynie lepiej sie zyje, gdy je zaakceptujesz i nie bedziesz na nie zwracac uwagi
To ja chyba tyle...
feniksica jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
nowa fryzura, włosy, zmiana

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości