Jak podkreślić jasną cerę? IV - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-02-15, 22:28   #331
EMdz
Zakorzenienie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Trn do tłustej skóery baaaaardzo podkreśla skórki a do tego jest bardzo wysuszający
tzn mówisz o 1 2 3 czy wszystkich?
EMdz jest offline  
Stary 2009-02-16, 13:24   #332
narjia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mivol Pokaż wiadomość
Zgłaszam się i ja , bladolica od zawsze.

Lubię swoją bladość ale chyba nikt poza mną.. jak radzicie sobie w lato? Nosicie krótkie spódniczki? Ja mam opory bo o ile blada twarz, szyja, dekolt wyglądają pięknie to nogi już nie bardzo. A ja mam naprawdę bardzo blade, mam wrażenie że w słońcu bije od nich jak od żarówek
W poprzednie lato miałam niemiłą sytuacje - dwóch obcych facetów zaczepiło mnie na ulicy krzycząc - ,,opal się troche kobieto!" - Chyba nie muszę mówić jak to na mnie wpłynęło. Rozumiem, znajomi i takie teksty - już się dawno przyzwyczaiłam, ale żeby od obcych ludzi?
Na dodatek mój chłopak też marudził że chciałby abym pochodziła na solarium bo opalona pupka albo brzuszek wyglądają seksowniej, już mu to z głowy wybiłam no ale jednak... czuję się jakoś mniej atrakcyjnie.
Zaczęłam myśleć że blade=mniej sexi, co o tym myślicie?

Ja przeżyłam podobną sytuację w tamtym roku tylko uwaga: ZIMĄ , a więc było mi widać tylko twarz, dwóch chłopaków krzyczało za mną żebym do solarium poszła. Fakt, że na opinii takich osób mi nie zależy, ale wstyd mi było, że ktoś za mną na ulicy krzyczy.

Mi też się z bladego ciała, które ogólnie mi się podoba nogi blade najmniej podobają, ale po pierwsze ciemniejsze nogi od reszty wyglądałyby nienaturalnie, a po drugie chyba lepiej mieć białe nogi teraz, niż z moją skłonności do pękania naczynek ogromne żylaki za kilka lat. Tak sobie to próbuję tłumaczyć
narjia jest offline  
Stary 2009-02-16, 13:29   #333
TsaiNu
Rozeznanie

To powiedz swojemy chlopakowi zeby sobie opalil pupke albo brzuszek

How people treat you is their karma, how you react is yours.

Wayne Dyer
TsaiNu jest offline  
Stary 2009-02-16, 18:49   #334
Lola20
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Ja przeżyłam podobną sytuację w tamtym roku tylko uwaga: ZIMĄ , a więc było mi widać tylko twarz, dwóch chłopaków krzyczało za mną żebym do solarium poszła. Fakt, że na opinii takich osób mi nie zależy, ale wstyd mi było, że ktoś za mną na ulicy krzyczy.

Mi też się z bladego ciała, które ogólnie mi się podoba nogi blade najmniej podobają, ale po pierwsze ciemniejsze nogi od reszty wyglądałyby nienaturalnie, a po drugie chyba lepiej mieć białe nogi teraz, niż z moją skłonności do pękania naczynek ogromne żylaki za kilka lat. Tak sobie to próbuję tłumaczyć
No cóż, czasem ludzie nie mogą zrozumieć, że ktoś po prostu NIE chce dostosowac się do panującej mody Zawsze tak jest, że kiedy odstajesz od tłumu czy konkretnego środowiska, to zwracasz na siebie większą uwagę. Jeśli to Twoje zdjęcie w awatarku, to jesteś śliczna i jedyne co można poradzić tym chłopakom w zamian za ich "cenną" radę, to to, aby zmądrzeli i przejrzeli na oczy Jeśli nie potrafią dostrzec takiej urody, bo na wszystko patrzą przez pryzmat solaryjnych trendów, to ich strata.
Co do nóg, to rzeczywiście, opalone nogi przy bladej reszty ciała wyglądają nienaturalnie i mniej estetycznie niż nóżki w kolorze takim jak reszta. Liczy się całokształt wyglądu - każdy element musi pasować do pozostałych - nieopalone,ale zadbane, odpowiednio ładnie "ubrane" nogi, potrafią wyglądac naprawdę atrakcyjnie Dlatego nie należy ich traktować jako "zło konieczne", a nieopalania nóg jako wyrzeczenie, tylko dbać o to, co nam natura dała - jasna skóra jest piękna, a podstawą dobrego samopoczucia i pewności siebie jest akceptacja własnego ciała
Stary 2009-02-16, 19:31   #335
neska951
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez EMdz Pokaż wiadomość
tzn mówisz o 1 2 3 czy wszystkich?
mówie o colorstay u do tłustej i mieszanej skóry
neska951 jest offline  
Stary 2009-02-17, 13:15   #336
la-la
Przyczajenie

Thumbs up Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Witam!
Również mam bladą buzię w dodatku tłustą i z trądzikiem. Teraz to już chyba przechodzi w mieszaną.
Próbowałam wielu podkładów i znalazłam idealny dla mojej cery.
REVLON COLORSTAY odcień 04 sand beige, podkład idealny jak dla mnie ponieważ pracyje w systemie zmianowym (12h) i nie robie poprawek w czasie pracy, więc spisuje się nieźle. W okresie zimowym zakupiłam odcień jaśniejszy 150 Buff i jestem bardziej zadowolona, idealny odcień, nie odcina się od szyjki
Po wielu latach zmagań opracowałam taką metode nakładania:
1. Myje z rana buzie żelem antybakteryjnym
2. Kremuje kremem nawilżającym (matujące wysuszały mi buzie)
3. Biore troche podkładu Colorstay i odrobine kremu nawilżającego, rozcieram w dłoniach by się połączyły i nakładam na buzie. Wymyśliłam taką metodę ponieważ nałożenie samego podkładu przy strupkach powodowało widoczne skórki i ciężko się ogólnie rozprowadzał.
4. Przebarwione miejsca korektoruje Dermacolem. najjaśniejszy odcień. Wtapia sie idealnie.
5. Czasami przypudruje pudrem sypkim transparentnym z firmy Celia. Wtedy efekt matu jest naprawdę długotrwały.

Pozdrawiam!
la-la jest offline  
Stary 2009-02-17, 18:56   #337
narjia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lola20 Pokaż wiadomość
No cóż, czasem ludzie nie mogą zrozumieć, że ktoś po prostu NIE chce dostosowac się do panującej mody Zawsze tak jest, że kiedy odstajesz od tłumu czy konkretnego środowiska, to zwracasz na siebie większą uwagę. Jeśli to Twoje zdjęcie w awatarku, to jesteś śliczna i jedyne co można poradzić tym chłopakom w zamian za ich "cenną" radę, to to, aby zmądrzeli i przejrzeli na oczy Jeśli nie potrafią dostrzec takiej urody, bo na wszystko patrzą przez pryzmat solaryjnych trendów, to ich strata.
Co do nóg, to rzeczywiście, opalone nogi przy bladej reszty ciała wyglądają nienaturalnie i mniej estetycznie niż nóżki w kolorze takim jak reszta. Liczy się całokształt wyglądu - każdy element musi pasować do pozostałych - nieopalone,ale zadbane, odpowiednio ładnie "ubrane" nogi, potrafią wyglądac naprawdę atrakcyjnie Dlatego nie należy ich traktować jako "zło konieczne", a nieopalania nóg jako wyrzeczenie, tylko dbać o to, co nam natura dała - jasna skóra jest piękna, a podstawą dobrego samopoczucia i pewności siebie jest akceptacja własnego ciała

Dzisiaj rozmawiałam z dziewczyną, która naturalnie ma bardzo jasną skórę (znam ją od dawna, to wiem), a teraz chodzi cały czas na solarium, bo twierdzi, że bez opalenizny wygląda się nienaturalnie.

Dobrze, że jest taki wątek, bo bym zaczęła mieć wątpliwości, co do swojej normalności

ps. tak fotka moja, dzięki
narjia jest offline  
Stary 2009-02-17, 19:19   #338
CherieK
Zadomowienie

co ja bym dala za piekna jasna cere ja jestem lekko brzoskwiniowa niestety ale fakt faktem blada mam wieczne problemy z dopasowaniem pudru kupilam teraz sypki i.... okazalo sie ze na twarzy nabiera rozowego odcienia ;( i co ja z nim teraz zrobie;(

CherieK jest offline  
Stary 2009-02-18, 00:15   #339
Lola20
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez CherieK Pokaż wiadomość
co ja bym dala za piekna jasna cere ja jestem lekko brzoskwiniowa niestety ale fakt faktem blada mam wieczne problemy z dopasowaniem pudru kupilam teraz sypki i.... okazalo sie ze na twarzy nabiera rozowego odcienia ;( i co ja z nim teraz zrobie;(
Jasna cera w odcieniu brzoskwiniowym też przecież jest piękna A jakiego a jakiego pudru używasz? Możeda się go np wymienić z inną wizażanką za kosmetyk bardziej odpowiedni dla Twojej cery?

Jamiałam daćznać, jak dotrze do mniepodkład Colorstay Revlona.
Już go mam Kupiłam odcień 01 - IVORY i jestem zadowolona. Jest znacznielepszy niż kolor "Ivory" z Mattitude Astora, którego dotychczas używałam. Przede wszystkim jest jaśniejszy niż mattitude i nie ma tego brzoskwiniow-różowego odcienia, który nie do końca pasował do mojej skóry. Revlon jest bardziej neurtalny - może ma minimalnie różowe zabarwienie, ale nie rzuca się to w oczy lekko przypruszony matującym pudrem mineralnym L'Oreala (kolor translucide) robi się juz zupełnie neutralny Ładnie kryje, lepiej niż Astor - wprawdzie nie mam problemowej cery, ale za to jestem posiadaczką sińców pod oczami i revlon niezle sobie z nimi radzi Jedyne, co przemawia w tym zestawieniu na korzysc Astora to zapach (revlonu nie jest zbyt rewelacyjny ) i może konsystencja - w przypadku astora jest bardziej pudrowa i łatwiej się rozprowadza - revlon w opakowaniu wydaje się bardzo rzadki, ale przy nakładaniu na twarz jakby zastyga i gęstnieje i troszkęutrudnia to rozprowadzenie Ale i tak polecam!Jest też naprawdę trwały Zamieszczam poglądowe fotki - może zdjęcia z flashem dokładniej obrazowały by kolor i efekt jaki daje podkład, ale mój aparat ma już swoje lata i nie działa już jak powinien, przez co nie mogę póki co zrobić takich fotek

PS.EMdz - i jak? zamówiłaś Colorstaya w kolorze buff? Bo jak oglądałam odcienie na http://www.revlon.com/ProductCatalog...3&ProductID=15 to buff wydawał mi się minimalnie ciemniejszy od Ivory, ale przede wszystkim różnił się odcieniem - wyglądało, jakby miał lekko brzoskwiniowe zabarwienie Ale z kolei już np na zdjęciach na allegro, kiedy słoiczki z tymi odcieniami stoją obok siebie, nie wydają się jakoś szczególnie różne pod względem jasności, za to buff wygląda na bardziej beżowy,a ivory na róż
Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg revlon_colorstay1.jpg (36,6 KB, 447 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg colorstay2.jpg (36,0 KB, 421 załadowań)
Stary 2009-02-18, 15:29   #340
EMdz
Zakorzenienie

Zamówiłam, ale dopiero dzisiaj. Musiałam się namyślić co do koloru Byłam dzisiaj w naturze testować i na ręce Ivory wpadał właśnie lekko w róż, a buff w beż, więc zdecydowałam się na buff wieczorem dopiero wpłacę pieniądze więc dojdzie za kilka dni, jak już go będę miała zdam relacje

tak przy okazji, ślicznego masz kotka!
EMdz jest offline  
Stary 2009-02-18, 21:25   #341
sintagma
Wtajemniczenie

Lola jesteś piękna!!!
mam Buff i powiem ze jest jaśniutki z delikatnym niewidocznym na buzi leciutko żółtym odcieniem,jak dla mnie ideał od wielu miesiecy i nie znalazłam do teraz zamiennika
ivory troszke jaśniejszy ale na buzi różowaty tzn na mojej
Don’t you ever get lonely,
From time to time
Don’t let the system get you down
sintagma jest offline  
Stary 2009-02-20, 08:34   #342
Rzodkieweczka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Lola20 Pokaż wiadomość
No cóż, czasem ludzie nie mogą zrozumieć, że ktoś po prostu NIE chce dostosowac się do panującej mody Zawsze tak jest, że kiedy odstajesz od tłumu czy konkretnego środowiska, to zwracasz na siebie większą uwagę. (...) - jasna skóra jest piękna, a podstawą dobrego samopoczucia i pewności siebie jest akceptacja własnego ciała
Czesc dziewczyny.
Ze mna to jest tak, ze nie mam wyboru. Nawet gdybym chciała sie dostosować do solariano-marchewkowych trendów to nie mogę bo moja skóra się nie opala - wcale. Na słońcu robi sie czerwona i wyłazi mnóstwo piegów. W solarium - tylko piegi.
Dodatkowo mam taki szarawy odcien i jak nie uzywalam podkladu (w dzecinstwie) ludzie mi często ustępowali miejsca w autobsuie bo "usiądż dziecko bo Ty jaka chora jestes chyba"
Na ulicy też już za mną krzyczano A znajomi kochani nie raz sugerowali "jaki samoopalaczyk"

Ale... tak już moja uroda. Nic na to nie poradzę wiec nauczyłam sie nie zwracać uwagi na zaczepki.
Rzodkieweczka jest offline  
Stary 2009-02-20, 15:06   #343
przykre
Raczkowanie

ja to bym chciała, żeby mnie nie opalało ; p
przykre jest offline  
Stary 2009-02-20, 15:47   #344
nikadomi
Rozeznanie

Lola 20 jesteś taka piękna, że chyba zmienię orientację seksualną
Ciekawe co na to mój TŻ?
nikadomi jest offline  
Stary 2009-02-20, 17:35   #345
Relyah
Raczkowanie

Nikadomi

Dziewczyny, mam pytanko, może bedziecie mi umiały podpowiedzieć.
W końcu rzuciłam kremy brązujące i zamierzam zaprzyjaźnić się ze swoją bladą cerą.
Czy mogłybyście doradzić mi w sprawie kolorówek?

Mam na oku:
podkład Clarena do skóry z naczynkami - kolor kość słoniowa / ivory
korektor Biotherma Forget it - 01 - czy ten odcień jest bardzo jasny??? Bo są tylko dwa do wyboru, 01 i 02.
korektor Everfresh Maybelline (jeśli znajdę gdzieś w drogerii to popróbuję kolorów)
Co o nim sądzicie w ogóle?

Róże: Bourjois 16 i 35. Czy ta 35 pasować będzie do rudo-czerwonych włosów? Strasznie mi sie podoba, ale sama nie wiem, czy pasuje.

Tu jest 16
a tu 35

I jeszcze jedno pytanie, jakiego koloru najlepiej używać tuszu do rzęs?
A cienie?
Relyah jest offline  
Stary 2009-02-20, 18:17   #346
nikadomi
Rozeznanie

A to moje lico
Tutaj nawet jestem trochę opalona
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg domi.jpg (31,3 KB, 294 załadowań)
nikadomi jest offline  
Stary 2009-02-20, 18:33   #347
Relyah
Raczkowanie

Lola20
Co do REVLONU - 01 Ivory jest baaardzo jasny, faktycznie neutralny. Daje efekt trupio - bladej cery.
I tak jak mowisz, 02 BUFF wpada w delikatną brzoskwinke... jezeli chodzi o kolor - w życiu nie znalazłam dla siebie lepszego odcienia. Nawet z jaśniejszą cerą fajnie się stapia i daje taki zdrowy efekt.
Mam jeszcze 03 nude i 04 sand beige. Oba już wpadają w beżyk, nie polecam do cer jasnych..

I ogólnie nie lubie Revlona, wydaje mi sie taki strasznie chemiczny.. I za ciężki, skóra wydaje sie nie oddychać. (musiałam to napisać )
Relyah jest offline  
Stary 2009-02-22, 20:46   #348
przykre
Raczkowanie

dziewczyny, pisałyście kiedyś o kropelkach Cebion. przepraszam, ale nie mogę znaleźć jak się je wciera. tak po prostu, w skórę? czy jakoś się im nadaje mniej wodnistą konsystencję?
przykre jest offline  
Stary 2009-02-22, 20:49   #349
Wenress
Zakorzenienie

Dziewczyny, można gdzieś zdobyć próbke tego podkładu Revlon? Mają go w Sephorze?
Bo na takie 'gotowe' zapakowane próbki najjasniejszych odcieni nawet nie liczę

Ćwiczę!
Wenress jest offline  
Stary 2009-02-22, 20:53   #350
EMdz
Zakorzenienie

http://allegro.pl/item551770203_revl...i_wybierz.html

Za 5,50 mini opakowanko, ale ivory nie ma
EMdz jest offline  
Stary 2009-02-23, 11:48   #351
narjia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez przykre Pokaż wiadomość
dziewczyny, pisałyście kiedyś o kropelkach Cebion. przepraszam, ale nie mogę znaleźć jak się je wciera. tak po prostu, w skórę? czy jakoś się im nadaje mniej wodnistą konsystencję?

Ja wklepuję takie jak są, jak do twarzy to czasem z wodą mineralną mieszam, do ciała to można przed użyciem z odrobiną balsamu zmieszać.

Pewnie można by też z jakimś kremem, mieszać przed nałożeniem na twarz, ale ja się tam na składnikach za dobrze nie znam, więc wolę nie ryzykować na twarz, że kosmetyki nie będą do siebie pasowały.
narjia jest offline  
Stary 2009-02-23, 12:07   #352
Wenress
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez EMdz Pokaż wiadomość
http://allegro.pl/item551770203_revl...i_wybierz.html

Za 5,50 mini opakowanko, ale ivory nie ma
Dziękuję
Zastanowię się, ale pewnie buff będzie za ciemny..

Ćwiczę!
Wenress jest offline  
Stary 2009-02-23, 12:11   #353
Paulinka675
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

ludzie sa głupi. ja tez jestem blada i rowniez nie obylo sie bez glupich komentarzy. mam to gdzies a nawet jakbym chciala to sie opalac nie moge bo jestem uczulona na slonce. a obcy ludzie walący na ulicy takie teksty to prostaki, a zreszta nawet jakbym mogla sie opalac to bym tego nie zrobiła.

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline  
Stary 2009-02-23, 12:58   #354
Wenress
Zakorzenienie

Najgorsze jest to, że oni sobie tym podnoszą samoocene... Mnie by było po prostu glupio powiedzieć komuś na ulicy coś niemiłego na temat wyglądu. Mogę się ostatecznie w myslach pocieszyć, że np mam od kogoś ładniejsze wlosy, ale komentować? Bez przesady.. Zresztą zazwyczaj nie obchodzi mnie wyglad obcych ludzi

No ale tak już jest, że jak ktoś sie czymś wyróżnia to zaraz są komentarze.

Ćwiczę!
Wenress jest offline  
Stary 2009-02-23, 14:50   #355
Hyysteria
Raczkowanie

A ja dla odmiany uwielbiam jak ktoś mi mówi, że jestem blada
Czasami mam takie momenty zwątpienia kiedy wydaje mi się, że jestem brązowa. jak ktoś mi powie, że wyglądam jak trup albo wampir, że powinnam iść na solarium to się ciesze jak dziecko haha.
Czasami tylko warczę, jak mam zły humor
Hyysteria jest offline  
Stary 2009-02-23, 17:29   #356
Wenress
Zakorzenienie

Hehe, niezłe podejście
Ale ja nawet w snach nie potrafię sobie wyobrazic, żebym była za mało blada, naprawdę nie wiem czy da sie być bardziej :P
Jedyny plus zimy dla mnie to brak takich komentarzy, bo sporo osób zimą jest bladych

Ćwiczę!
Wenress jest offline  
Stary 2009-02-23, 19:24   #357
Hyysteria
Raczkowanie

Ja bym chciała bardziej, zwłaszcza na rękach i plecach. Na twarzy w sumie też;p
Generalnie to ja zazwyczaj nie widzę tej mojej bladości(z łezką w oku wspominam czasy gigantycznej anemii), ale po komentarzach jakie słyszę domyślam się, że jest inaczej
Przynajmniej raz dziennie ktoś mi powie, ze jestem blada. Dzisiaj się mnie kolega pytał czy jestem chora^^
No dobra wiem, że mam jasna cerę, ale wiem też, że nie taką jasną jak bym chciała haha
Hyysteria jest offline  
Stary 2009-02-23, 19:53   #358
EMdz
Zakorzenienie

Ja swoją bladość bardzo polubiłam Gorzej z moją mamą :P
A co do stopnia bladości to sama nie wiem, czasem wydaje mi się że jestem bardzo blada, czasem że nie Może przez to że mam problem z zaczerwienioną cerą.

Jak dotrze do mnie colorstay Buff to postaram się wkleić zdjęcie
EMdz jest offline  
Stary 2009-02-23, 20:01   #359
CherieK
Zadomowienie

Ja wkleję siebie i moją rozową buzie:P

co do pudru to jakis z tych zwyklych firm maybelliene czy cos:P ale chyba nie oddalam go juz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg hh.jpg (150,5 KB, 201 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg a.jpg (162,5 KB, 192 załadowań)

CherieK jest offline  
Stary 2009-02-23, 20:30   #360
nikadomi
Rozeznanie

i znowu ja... pod koniec lata, też opalona (bo w zimie jestem jeszcze bielsza)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 34ffaa437c.jpg (32,1 KB, 330 załadowań)
nikadomi jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
jasna cera

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości