Jak podkreślić jasną cerę? IV - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-05-06, 16:22   #4351
Srebrnousta
Wtajemniczenie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Aha, kupiłam wprawdzie nie czystą zieloną glinkę, ale tę z midem i jedwabiem, też Dermaglinu A jutro koleżanka przyniesie mi próbki minerałów
O, tej chyba nie miałam

Ja ostatnio sprawdzałam Nude Perfection Deborah w kolorze 0 Fair Rose. W drogerii wyglądał świetnie, nawet go nie zauważałam, bo tak się wtopił, i już miałam go brać, ale stwierdziłam, że sprawdzę jeszcze w dziennym świetle. Wyszłam i co? Okropnie różowa i ciemna plama
Stary 2010-05-06, 16:24   #4352
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Oj weź mi nic na ten temat nie mów Lampy w drogeriach są okropne Mam nadzieję, że korektor mineralny się sprawdzi W sumie to najbardziej zależy mi na kryciu cieni pod oczami...
Stary 2010-05-06, 16:45   #4353
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

Wpisy w blogu: 3

Ja tak wtopilam z Wibo - brillance
Mysle sobie : swietnie bedzie w dodatku roswietlal pieknie moj jakze juz blada skore... cos mi wprawdzie nie pasowalo, ze tanie drogeryjne podklady beda maja takie jasne kolory... ale wzielam - I CO? I jestem rozowa jak swinka podklad sam w sobie jest bardzo ok.

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline  
Stary 2010-05-06, 21:52   #4354
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
A ja mam ten problem, ze skora na twarzy jest duzo bielsza od ciala i szyi i nie umiem doprowadzic wszystkiego do jednego koloru, peelingi nie dzialaja.
A robienie sobie makijazu podkladem w kolorze skory (od szyi w dol) jest glupie - cos sie czasem zetrze i wygladam jakbym byla w laty.
Natomiast uzywanie podkladu w kolorze cery powoduje efekt teatralny. Uhh juz nie wiem co robic
Uhh skąd ja to znam?
Dopiero od paru dni maluję się przy nowym, większym lustrze. I co zauważyłam? ze kolor twarzy jest u mnie zupełnie inny niż kolor szyi Znaczy, na twarzy, w tych miejscach, które nie są zaczerwienione itp. (czyli np w okolicach żuchwy, skroni, na częściach czoła) moja skóra jest porcelanowa, taka mleczna prawie, raczej lekko różowa niż żółta czy beżowa. A ostatnio przed nałożeniem makijażu zauważyłam, ze w porównaniu do twarzy szyja jest żółtawa.
Czyli co? Powinnam dalej obstawiać przy podkładach chłodnych czy raczej pójść na kolor szyi? Jak DagmaraRose napisała, podkład na twarzy może się zetrzeć, i wtedy to nie wygląda zbyt ciekawie...

A co do tych lamp w drogeriach... Ile ja nakupowałam pudrów, korektorów, podkładów... W Rossmanie kupiłam kiedyś podkład Oceanic AA, kolor kość słoniowa, wtedy go praktycznie nie było widać na mojej skórze Widziała go któraś może? Jest taki ciemno-pomarańczowy
fiasco jest offline  
Stary 2010-05-06, 22:07   #4355
Basiulek
Zakorzenienie

GG do Basiulek

Fiasco- mam dokładnie ten sam problem :< Moja twarz jest biało różowa, a szyja lekko żółtawa I staram się używać tego, co najbardziej neutralne, ostatnio jest to Fair Neutral EDM, ale mi się skończył i czekając na paczkę używam Sandy Fair, który jest na mnie trochę za różowy. Z kolei jak nałożę żółtawy podkład, to wyglądam niezdrowo. Ech, same problemy
Stary 2010-05-06, 22:12   #4356
vauka
Raczkowanie

Oj ja kupiłam podkład w Inglocie, najjaśniejszy YSM, bodaj nr 41. Myślałam że idealnie w kolorze mojej skóry, jednak już w domu, w porównaniu w moją twarzą wydaje się trochę szaro-zielony. Jestem ewidentnie zimnym typem urody, nawet mam lekko ziemisty odcien cery, ale bez przesady. Na szczęście po rozprowadzeniu nic nie widać. Szczególnie jak przypudruję moim póki co najlepszym pudrem, który jest od mojej skóry o pół tonu jasnejszy (niemozliwe!) i zbyt różowy

Powiedzmy że kolory się neutralizują i jest nawet ok

A kolor samej buźki jest u mnei ciemniejszy niż reszty. Całe ciało mam bielutkie aż się świeci w słońcu, ale twarz o ton albo nawet półtora ciemniejszą.

Wiecie co? Następnym razem maziam testerem po ręce i idę obejrzeć toto na dwór. Hehe.

Edytowane przez vauka
Czas edycji: 2010-05-06 o 22:14
vauka jest offline  
Stary 2010-05-06, 22:15   #4357
lemka
Zakorzenienie

A ja dzisiaj oglądałam podkład Maybelline Satin Liquid kolor Ivory i właśnie się zastanawiam, czy jednak go nie kupić. Nałożyłam go na rękę, wyszłam na zewnątrz i wydawał się dość jasnym żółto-beżowym odcieniem, ale nie dla bladziochów o niemal mlecznej karnacji. Miała ten odcień któraś z Was? Jakie wrażenia? Boję się ryzykować w obawie przed efektem prosiaczka.

Odnośnie sińców pod oczami, to ja mam teraz bardzo jasny korektor firmy Hean pod oczy rozjaśniający, tylko że dla mnie jego właściwości użytkowe są średnie. Natomiast ostatnio czytałam pochlebne opinie o korektorze Pure Mineral z Maybelline (jest też podkład z tej serii). Ponoć sprawdza się pod oczami.

Edytowane przez lemka
Czas edycji: 2010-05-06 o 22:26 Powód: dopisek
lemka jest offline  
Stary 2010-05-06, 22:45   #4358
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

fiasco - ja to samo
w ogole jest mi przykro bo gdyby nie blizny po tradziku to mialabym IDEALNIE biala skore! postaram sie znalezc jakies zdjecie gdzie efekt twarzy z szyja jest makabryczny

Stary 2010-05-06, 22:48   #4359
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Moja bladolica koleżanka mnie ostrzegła, że ten korektor Maybelline Pure Cover strasznie ciemnieje... A do niego też się przymierzałam
Stary 2010-05-06, 22:51   #4360
fiasco
Wtajemniczenie

ja oprócz blizn po trądziku, zaskórników na nosie i krost, mam jeszcze wielkie sińce pod oczami. wyglądam na bardzo, bardzo chorą bez makijażu Dlatego nawet jak nie wychodzę z domu a wiem, że ktoś przyjdzie, maluję się, bo inaczej zawsze się mnie pytają, czy jestem chora, i podkreślają, ze jestem strasznie blada heh
fiasco jest offline  
Stary 2010-05-06, 22:52   #4361
Srebrnousta
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez vauka Pokaż wiadomość
Oj ja kupiłam podkład w Inglocie, najjaśniejszy YSM, bodaj nr 41. Myślałam że idealnie w kolorze mojej skóry, jednak już w domu, w porównaniu w moją twarzą wydaje się trochę szaro-zielony. Jestem ewidentnie zimnym typem urody, nawet mam lekko ziemisty odcien cery, ale bez przesady. Na szczęście po rozprowadzeniu nic nie widać. Szczególnie jak przypudruję moim póki co najlepszym pudrem, który jest od mojej skóry o pół tonu jasnejszy (niemozliwe!) i zbyt różowy
Dla mnie 41 jest pomarańczowy Aż sama się zdziwiłam, bo Inglot to jedna z niewielu firm, które naprawdę myślą o bladolicych
Stary 2010-05-06, 22:54   #4362
lemka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Moja bladolica koleżanka mnie ostrzegła, że ten korektor Maybelline Pure Cover strasznie ciemnieje... A do niego też się przymierzałam
To mnie zmartwiłaś, bo na niego właśnie polowałam. A macie jakieś doświadczenia z kolorem Ivory z podkładu Satin Liquid?
Stary 2010-05-06, 22:58   #4363
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

uwaga... zolty plus roz
nienawidze swoich przebrawien
PS to byl czas gdy NIE WIEDZIALAM, ze to tak widac (myslalam, ze to jednorazowy efekt L O L )

Stary 2010-05-07, 00:20   #4364
natrix
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
uwaga... zolty plus roz
nienawidze swoich przebrawien
PS to byl czas gdy NIE WIEDZIALAM, ze to tak widac (myslalam, ze to jednorazowy efekt L O L )
Dagmara, ja mam DOKŁADNIE to samo! I też mam takie fotki Po prostu do ładu nie można dojść z tymi kolorami
Ale z tego, co widać, to masz porcelanowiutką paszczę

KREW I MLEKO - mój 'blady blog' http://krewimleko.wordpress.com

Zapraszam
natrix jest offline  
Stary 2010-05-07, 02:33   #4365
black-bubu
Zakorzenienie

ja mam podobnie , tylko u mnie znowu twarz jest różowa a szyja bardziej w żółć, ogółem twarz mam ciemniejszą trochę, i dobór podkładu to masakra zawsze się odcina.

black-bubu jest offline  
Stary 2010-05-07, 08:21   #4366
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

zainwestuje chyba w szczote ryzowa a pozniej wyleje na siebie wybielacz
chocbym miala dzien i noc szukac to znajde jakis sposob
btw. te moje zdj - skora na tym najbardziej kontrastowym zdjeciu - wlasnie mam na sobie ten moj wibo - brillance dlatego jestem rozowa jak na poprzednich mialam natomiast wpadajacy w zolc rimmel lasting finish bodajze. Z tego co pamietam tylko edm fair czy tam ivory byl dobry... no ale wyobrazcie sobie wtedy biala buzia, zoltawa skora.
I albo dzwonic na pogodotowie ''bo ona zaraz zemdleje'' albo ma zoltaczke
musze sobie ponarzekac no

Stary 2010-05-07, 09:34   #4367
elianka
Zakorzenienie

dziewczyny nie wiem o co chodzi, ale wylazły mi przebarwienia, coś jakby piegi na szczytach kości policzkowych pod oczami....

Filtruje się codziennie, kwasze nieregularnie ... skąd te piegi? Czy to możliwe, że błędy młodości (solara solara solara) teraz się na mnie mszczą...?
elianka jest offline  
Stary 2010-05-07, 10:01   #4368
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez * Raboussamai * Pokaż wiadomość
Ja od kiedy pamiętam zawsze stosuję jako bazę lakier z Constance Carroll x2, później lakier "właściwy" i wykańczam również CC... wszystko się trzyma nawet do tygodnia bez poprawek, a zaznaczam, że nie chowam się przed żadnymi pracami domowymi!

Chyba im więcej się kasy wydaje na jakieś hyper specyfiki, tym bardziej nic nie idzie po naszej myśli i obietnicach spisanych na tych małych buteleczkach

Srebrnousta dzięki za odpowiedź! Wydaje się być fajny, w końcu też potrzebuję czegoś lekkiego na wiosnę/lato. Dzisiaj sobie go oblukam

A historię też uwielbiam/łam... zwłaszcza w liceum, gdzie uczył mnie chyba najwspanialszy nauczyciel historii na świecie! Świetny człowiek, każdy temat opowiadał w taki sposób jakby tam był i wszystko relacjonował, z taką pasją Fakt faktem przy odpytywaniu dziewczyny odmawiały zdrowaśki pod ławką, żeby nie padło na nie, bo zgłaszając nieprzygotowanie równało się ze zmieszaniem delikwenta z błotem... ale i tak był wspaniały i wcale nie żaden dziadzia ahh...
będę musiała zerknąć na tę bazę a ta moja z SH była kupiona tylko dlatego, ze nie miałam innego wyjścia - musiałam kupić jakiś podkład i było akurat to; osobiście nie jest to dla mnie dobra marka (ten podkład to już 3 rzecz z SH, która zawiodła). teraz zastanawiam się nad orly
ale to moje odpryskiwanie się lakieru to chyba nie wina bazy czy złego malowania, tylko ekstremalnych dla lakieru warunków (trenuję kendo i być może wibracje wytworzone przy uderzeniach odpryskują lakier)
a z tymi różnymi odcieniami twarzy/szyi - to chyba normalne, bo w skórze twarzy znajduje się więcej naczyń krwionośnych i ogólnie jest ona cieńsza niż skóra szyi więc to chyba stąd te różnice w odcieniu
Stary 2010-05-07, 12:46   #4369
Basiulek
Zakorzenienie

GG do Basiulek

Dagmara- właśnie z tego samego powodu wyklinam dzisiaj moją twarz Po prostu jestem różowa jak świnka, a szyja żółta -.-
Odwiedziłam dzisiaj moją podstawówkę, ojjj jak miło było W każdym razie 3 razy usłyszałam od dzieciaków: Ale fajne rajstopy (miałam legginsy w groszki ) i potem podchodzi do mnie taki chłopaczek, przygląda się i po chwili mówi: Jak jesteś taka blada to idź do pielęgniarki
Stary 2010-05-07, 12:58   #4370
elianka
Zakorzenienie

Basiulek- niezłe

dziewczyny, czy możecie mi polecić na szybko jakąś czerwoną (mocno czerwoną) szminkę, niedrogą (do 50 zł) w chłodnym odcieniu..? Potrzebuje jej na jutro, po pracy idę szukać, ale z Waszymi sugestiami będzie mi łatwiej.

Pytam Was, bo musi ładnie wydobywać bladość. Mam czerwoną sukienkę, ale nie sadzę, żeby czerwona szminka się z nią mocno gryzła, jak myślicie...?
elianka jest offline  
Stary 2010-05-07, 14:06   #4371
lemka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
Basiulek- niezłe

dziewczyny, czy możecie mi polecić na szybko jakąś czerwoną (mocno czerwoną) szminkę, niedrogą (do 50 zł) w chłodnym odcieniu..? Potrzebuje jej na jutro, po pracy idę szukać, ale z Waszymi sugestiami będzie mi łatwiej.

Pytam Was, bo musi ładnie wydobywać bladość. Mam czerwoną sukienkę, ale nie sadzę, żeby czerwona szminka się z nią mocno gryzła, jak myślicie...?
Nie pamiętam odcienia, ale Rimmel Lasting ma w swojej ofercie czerwień. Pomadki mają dobre opinie w KWC i cena ok. 15 zł.
Stary 2010-05-07, 14:10   #4372
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru

elianka ja tez szukam mocno czerwonej szminki ponoc rimmel ma dobre pomadki bo nawilzaja!
Ja nie mam pojecia jaki kolor dobrac do siebie (wrzuce wam jeszcze pozniej normalne zdjecie) czy ciepla czy zimna. W ogole wiem, ze powinnam przeniesc sie na watek z analizami i doborem kolorow do typu urody ale kiedys juz tam pisalam i nie otrzymalam odpowiedzi wypadaloby w koncu zaczac ubierac sie jak kobieta i zeby wygladac ladnie blado ale tak... wyrafinowanie haha , a nie jak matka polka z anemia, depresja i pieciorgiem dzieci.

Z czerwona szminka (ogolnie z rzeczami ktore kocham : rude wlosy, czerwona szminka, bladosc) mam problem bo jak juz wspomnialam po wyleczeniu strasznego tradziku zostaly mi plamy. Kwasze sie... ale to jest takie w kolo macieju - kwasze sie , schodzi a gdzie indziej pojawia sie nowy pryszcz i nowe przebrawienie. Dziadostwa

Stary 2010-05-07, 14:36   #4373
natrix
Rozeznanie

Dziewczyny, w sprawie czerwonej, chłodnej, matowej szminki, ja jak zawsze jestem zagorzałym orędownikiem True Red nr 108 Carroll Constance. Szminki tej firmy są bardzo tanie i może nie mają najwspanialszych opinii, ale matowe odcienie są wg mnie po prostu cudowne ja je uwielbiam i polecam

Zapraszam
natrix jest offline  
Stary 2010-05-07, 14:41   #4374
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
dziewczyny nie wiem o co chodzi, ale wylazły mi przebarwienia, coś jakby piegi na szczytach kości policzkowych pod oczami....

Filtruje się codziennie, kwasze nieregularnie ... skąd te piegi? Czy to możliwe, że błędy młodości (solara solara solara) teraz się na mnie mszczą...?
Też takie mam
Stary 2010-05-07, 16:39   #4375
elianka
Zakorzenienie

Kupiła MAybelline Color Sensational odcień 547 Pleasure me Red.

Trwałość była drugorzędna dla mnie bo i tak kładę sposobem Oli na Duraline, nawilżenie.. no cóż. to nie na co dzień kolor
Kolor- głęboka zimna wiśnia, boski. Zaraz spróbuję zrobić dobre zdjęcie

PS. constance carrol nie znalazłam, a rimmel był zbyt ciepły :/

Zdjęcie nie oddaje koloru do końca, bo szminka jest zdecydowanie wiśniowa...Ale to i tak najlepsze jakie mi się udało zrobić. Obawiam się tylko, ze mam do niej za małe usta, ale błyszczyk powinien załatwić sprawę

Edytowane przez elianka
Czas edycji: 2010-05-07 o 16:54
elianka jest offline  
Stary 2010-05-07, 16:44   #4376
denq
Raczkowanie

fiasco, ja bym optowała u Ciebie za platyną , więc po przeczytaniu komentarzy reszty dziewczyn zwątpiłam w siebie... już nie wiem, nie słuchaj mnie najlepiej ;p ;p ;p choć... ja bym Cię widziała w globalnej bieli

no i zwątpiłam w siebie, bo jeśli Ciebie widzę stanowczo w platynie, to może i sobie źle życzę widząc się w marchewkowym..? ehhh.. ciężka rada

13 mam ostatnią poważną maturę, więc od 14 jestem cała Wasza swoją drogą ja już dawno dostrzegłam, że mam mleczno- żółte ciało, pomarańczowe ramiona odkąd kończą się rękawy T-shirt'u, gdzie nie zeszła mi do końca zeszłoroczna turecka opalenizna, której zamierzam wypowiedzieć wojnę w połowie miesiąca (ale jak się komukolwiek na to skarżę, to i tak reakcją jest chwila milczenia, którą ja interpretuję jako współczucie, a jest konsternacją, bo za moment pada pytanie: '...jaka opalenizna?!' ;p ;p ;p ludzie nie rozumieją względności pewnych rzeczy wynikającej z różnicy podejścia... na tle reszty mnie to jest paskudna opalenizna ;p ;p ;p

a co do jaśniejszej twarzy... ja tam nie wiem, mi się nawet podoba taki efekt http://graphics8.nytimes.com/images/...5lindsey.2.jpg (tylko horrorystycznie wyglądają tu te chude szyje i ta po lewej jest za brązowa poza twarzą, no i dziwny kadr, najlepiej to widać na załączonym zdjątku) ale cóż... ja jestem specyficzna.

co do podkładu, ja się zakochałam w moim CK i chyba teraz będę przetrząsać aukcje i go kolekcjonować nie wiem, może jest dla mnie za różowy, ale daje efekt takiego zdrowego blasku, po raz pierwszy nie mam płaskiej twarzy mimo braku jakiegokolwiek rozświetlacza/różu/brązera i... znika na twarzy. nie szkodzi mi, a cerę mam podłą, wredną i złośliwą jestem zachwycona. pokażę się w nim czternastego, chyba, że będę w głębokiej rozpaczy to po okresie żałoby jakoś 16 czy 17

Edytowane przez denq
Czas edycji: 2010-05-07 o 16:46
denq jest offline  
Stary 2010-05-07, 16:45   #4377
lemka
Zakorzenienie

Nie mogłam się oprzeć i wypróbowałam dzisiaj podkład Satin Liquid kolor ivory. Muszę przyznać, że kolor jest bardzo ładny, w tonacji beżowo-żółtej, nie jest to kolor biały, ale jaśniejszy od np. Rimmela mineralnego ivory. Podkład kryje delikatnie, bardzo ładnie się rozprowadza, nie podkreśla skórek i trzyma się lepiej niż np. Colour Adapt Maxa Factora. Chyba zakupię w przyszłym tygodniu całe opakowanie.

Zapomniałam zapytać o pomadkę Rimmel Airy Fairy. Czy któraś z Was ma ten kolor i uważa, że pasuje do jasnej cery? Czy to nie jest kolor tzw. nude, bo ja w takich wyglądam jak bez ust.

Edytowane przez lemka
Czas edycji: 2010-05-07 o 16:48 Powód: dopisek
lemka jest offline  
Stary 2010-05-07, 16:56   #4378
elianka
Zakorzenienie

denq- własnie tak chcę jutro wyglądać na weselu, tyle, że ja mam czerwoną sukienkę do tego Nabyłam sobie jeszcze star dusta my secret, zmieszam z pudrem babydream i będę się świecić jak Cullen.

Idę na wesele, to mogę poszaleć z wyglądem. mam nadzieję, że nie przesadzę...
elianka jest offline  
Stary 2010-05-07, 17:00   #4379
natrix
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Zapomniałam zapytać o pomadkę Rimmel Airy Fairy. Czy któraś z Was ma ten kolor i uważa, że pasuje do jasnej cery? Czy to nie jest kolor tzw. nude, bo ja w takich wyglądam jak bez ust.
A tak a propos ust 'nude', to nie macie wrażenia, że przy tak wymalowanych ustach cera się robi jakby ciemniejsza?
Koleżanka ostatnio nałożyła mi pomadkę 'nude' i oprócz efektu braku ust, to jeszcze twarz taka bura i ciemna mi się zrobiła. A jak walnęłam czerwień, to wszystko wróciło do normy

Chyba, że jakiś nietrafiony kolor tego 'nude' był Albo przy ciemnych włosach i oczach to po prostu nie gra.

Zapraszam
natrix jest offline  
Stary 2010-05-07, 17:05   #4380
elianka
Zakorzenienie

ja lubię nude, ale jak mam smokey na oczach
elianka jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
jasna cera

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości