Jak podkreślić jasną cerę? IV - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-05-28, 01:53   #4981
* Raboussamai *
Zadomowienie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Dziewczyny doradźcie...
Kolejny dzień medytuję nad kabuki od Pixie i zastanawiam się czy warto?
Zwłaszcza, że 3 próbki gratis... a chciałam zamawiać na dniach oddzielnie kilka próbek...
Mam jeden, taki już wymęczony, jakby przeżył Wietnam... noszę go w torebce i tego nowego kabuki też bym tak traktowała... nie wiem czy by to wytrzymał

Poza tym czaję się również na puder Matt & Smooth w odcieniu transparentnym... miała go któraś? W gruncie rzeczy mój ulepszony bambusowy krzywdy mi nie zrobił, jednak czuję, że potrzebuję odmiany
A czy ten Kiss of Sun nie jest pomarańczowy?

Pomocy! ...tylko byle szybko popchnijcie mnie w otchłań bankructwa w tym miesiącu

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
Co do mojego wieku - nikt nie da więcej...?
Słucham? Chcesz więcej? No ok... tak ze 38 bym Ci dała jak nic!

Edytowane przez * Raboussamai *
Czas edycji: 2010-05-28 o 02:08
* Raboussamai * jest offline  
Stary 2010-05-28, 02:22   #4982
denq
Raczkowanie

Eais, a cóż Cię przyciemniło?

Elianka
... nie będę dedukować ile masz, tylko Ci powiem, na ile wyglądasz w tym makijażu. na 16, 17, kobieto, autentycznie na pogotowiu opiekuńczym byś skończyła, jakbyś nabroiła XD dlaczego mnie nawet jak jestem bez makeupu nikt nie pyta już o dowód, ubliżając mi tym samym milcząco?

Fiasco, niechże mnie Twoja mama obetnie ;P ja się boję fryzjerów, bo większość jest niezrównoważona i nieobliczalna a Twoją mamę już mam na Tobie pozytywnie przetestowaną i zaatestowaną

Rabu, ja za czarnym mydlidłem z mokotowa na bemowo, bo wtedy organique tylko tam w wawie był, ponad godzinę ztm'em w jedną stronę się tłukłam w zeszłym roku teraz szczęśliwie mają stoisko w Złotych ja używam go na przemian z Peelingiem Borowinowym Tołpy, jak cierpię na leniwca i nie chce mi się z czarnuchem i gliną ghassoul paprać

a co do łap, ja też mam ciemniejsze od połowy ramion w dół bo jakkolwiek nóg nigdy nie odsłaniam, a choć unikam filtrów (wiem, grzech, ale sam łojotok mnie zabija, nie muszę się jeszcze czymś takim dodatkowo dobijać... po prostu nie idzie nawet skończyć robić makijażu na nich, nie mówiąc już o tym, że tłuści się niemiłosiernie pod nimi potem) to się mocno kryjącymi podkładami maziałam, (olewając na tym etapie ich koherentność kolorystyczną tzn, zawsze wybierałam najjaśniejszy, ale w dalsze rozkminy, weryfikacje i dywagacje już nie szłam), i i tak się nie opalałam. Ale na krótki rękaw śmigałam i głupol rąk nie osłaniałam, mam nadzieję, że z czasem zwalczę tę różnicę odcienia, nie jest duża, o 1/3 tonu mniej więcej, ale w ostrym świetle jednak widoczna ...

Edytowane przez denq
Czas edycji: 2010-05-28 o 02:24
denq jest offline  
Stary 2010-05-28, 08:33   #4983
elianka
Zakorzenienie

deng- ja się bez filtra umalować już nie umiem Wczoraj wychodziłam wieczorem, to makijaż zrobiłam na kremie i mi nie szło nie ten poślizg ;>

Mam 26 lat - jeden strzał prawidłowy. Ale nieźle sobie odjęłam co
Stary 2010-05-28, 09:33   #4984
Kathi75
Zakorzenienie

Bladolice pomocy
Nie wiem co za puder kupic zeby sie nie swiecic hihi bo jak juz poloze wszystko na gebiche to z obecnym pudrem swieci mi sie okropniascie ( Loreal) a bym chciala przynajmniej linie T nieswiecaca miec
Pomozcie

W zwiazku z tym ze mam core co uwielbie po polkach sklepowych chodzic ( w doslownym tego slowa znaczeniu) mam tylko tyle czasu zeby wejsc wziac i zaplacic

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009
Kathi75 jest offline  
Stary 2010-05-28, 09:35   #4985
19agusia91
Zakorzenienie

skrobia ziemniaczana?
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2010-05-28, 09:44   #4986
elianka
Zakorzenienie

kathi- a bambus z BU? mat absolutny
Stary 2010-05-28, 09:56   #4987
Kathi75
Zakorzenienie

wlasnie maka bede prubowac

BU a gdzIe tego szukac?? JA w Austrii wiec ograniczona
znalazlam wlasnie bambus wrrrrrrrrrrr musze kogos w polsce dopasc kto mi przywiezie lub wysle

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009

Edytowane przez Kathi75
Czas edycji: 2010-05-28 o 09:58
Kathi75 jest offline  
Stary 2010-05-28, 12:27   #4988
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kathi75 Pokaż wiadomość
wlasnie maka bede prubowac

BU a gdzIe tego szukac?? JA w Austrii wiec ograniczona
znalazlam wlasnie bambus wrrrrrrrrrrr musze kogos w polsce dopasc kto mi przywiezie lub wysle
www.biochemiaurody.com

- tutaj kupisz puder bambusowy
ja mam zamiar zamówić sobie puder ryżowy z kolorówki (siostrzana strona ZSK z półproduktami do robienia kolorowych kosmetyków) i zastąpić nim skrobię w mojej mieszance (skrobia, puder perłowy, puder diamentowy, jedwab w proszku), żeby ulepszyć formułę
Stary 2010-05-28, 12:32   #4989
Hanneke
Rozeznanie

GG do Hanneke

Rabu Kiss of Sun jest bardzo ciemny (wg bladolicych standardów), u mnie może robić za bronzer. Jest taki żółtawo-pomarańczowy z nutą brązu. Jak chcesz się wybielać to nie polecam.

Elianko, świetne makijaże i dała bym Ci jakieś 20 lat Nie obraź się proszę, ale wygląda jak byś miała odrobinkę zbyt różowy podkład do beżowej szyi.

Jasna skóra bardzo odmładza, ostatnio lekarz myślał, że mam 16 a mam znaaacznie więcej Miałam delikatny makijaż, minerały (Lucy) , róż i lekko maźnięte tuszem rzęsy.

Kathi, jak się świecisz to mocno nawilżaj skórę. Mąka i puder bambusowy (to krzemionka) mogą Cię wysuszyć i spowodować jeszcze większe świecenie, taki paradoks, że jak się nadmiernie wysuszy skórę to ona się mocniej błyszczy.

250
Hanneke jest offline  
Stary 2010-05-28, 13:00   #4990
elianka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Elianko, świetne makijaże i dała bym Ci jakieś 20 lat Nie obraź się proszę, ale wygląda jak byś miała odrobinkę zbyt różowy podkład do beżowej szyi..

Kochana- nie obrażam się absolutnie ... się tu wrzuciłam do analizy kolorystycznej i dziewczyny mnie zdiagnozowały jako zimny typ. A Ty o bężu mówisz, czyli ciepłym .... i znowu mam mętlik w głowie.
Stary 2010-05-28, 13:15   #4991
Hanneke
Rozeznanie

GG do Hanneke

Większość Polek to "zimne" typy, bardzo dużo jednak ma beżową lub nawet żółtawą skórę (np. AgaBil jest latem a skórę ma żółtawą). Tylko z reguły przy ocenianiu typu kolorystycznego, czy w ogóle odcienia skóry kobiety patrzą tylko na twarz. Skóra na twarzy jest cieńsza i trochę ją męczymy, także często jest płytko unaczyniona i różowości w niektórych miejscach przeświecają.
Moim zdaniem wyglądasz jak śliczna, typowa zima, przynajmniej sądząc po zdjęciach. Z resztą bardzo dobrze Ci w zimnych odcieniach. Także może i podkład być w odpowiednim odcieniu, ale prześwitujące różowe miejsce powodują, że wygląda na delikatnie zbyt różowy. Patrząc na zdjęcia nie da się tego ocenić. Z resztą jest to subtelna różnica i pewnie większość osób tego nie zauważa, absolutnie nie wygląda to źle

250
Hanneke jest offline  
Stary 2010-05-28, 13:27   #4992
elianka
Zakorzenienie

hannake- przymierzam się do kupna podkładu pixie, może tam znajdę odpowiedni odcień...
Stary 2010-05-28, 17:10   #4993
Kathi75
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość

Kathi, jak się świecisz to mocno nawilżaj skórę. Mąka i puder bambusowy (to krzemionka) mogą Cię wysuszyć i spowodować jeszcze większe świecenie, taki paradoks, że jak się nadmiernie wysuszy skórę to ona się mocniej błyszczy.
to jestem w kropce hihhi
W takim razie pewnie oznaka tego ze mam zle nawilzona skore jest zaczerwieniona sucha skora przy platkach nosa od czasu do czasu ale tylko w tym jednym miejscu ........

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009

Edytowane przez Kathi75
Czas edycji: 2010-05-28 o 17:18
Kathi75 jest offline  
Stary 2010-05-28, 18:41   #4994
Lemirka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez * Raboussamai * Pokaż wiadomość
Dziewczyny doradźcie...
Zwłaszcza, że 3 próbki gratis... a chciałam zamawiać na dniach oddzielnie kilka próbek...
Mam jeden, taki już wymęczony, jakby przeżył Wietnam... noszę go w torebce i tego nowego kabuki też bym tak traktowała... nie wiem czy by to wytrzymał

Poza tym czaję się również na puder Matt & Smooth w odcieniu transparentnym... miała go któraś? W gruncie rzeczy mój ulepszony bambusowy krzywdy mi nie zrobił, jednak czuję, że potrzebuję odmiany

Pomocy! ...tylko byle szybko popchnijcie mnie w otchłań bankructwa w tym miesiącu

Kabuki możesz brać w ciemno jest świetny.

a co do pudru Kiss Of Sun - on w woreczku jest pomarańczowy, ale ja na twarzy nie zauważyłam żeby dawał kolor jeśli jednak się boisz to weź transparentny

Cytat:
Mam 26 lat - jeden strzał prawidłowy. Ale nieźle sobie odjęłam co
Rocznik 84? najlepszy

---------- Dopisano o 18:41 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Cytat:
hannake- przymierzam się do kupna podkładu pixie, może tam znajdę odpowiedni odcień...
zrób zdjęcie gołej skóry w dobrym świetle i wyślij do Pani Sylwii - ona doradzi. Moim zdaniem na 100% poziom 0. ale jaki odcień
Lemirka jest offline  
Stary 2010-05-28, 18:43   #4995
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Dziewczyny doradźcie...

ja mam flata od Pixie, jest świetny, i lepiej kryje niż kabuki (chociaż mam porównanie tylko do kabuki od Givenchy, nie wiem jak z Pixie), i ma bardzo przyjemne włosie

dostałam od pani Sylwii próbkę tego kiss of sun i jest ciemnożółty. nie pomarańczowy, ale ciemnożółty właśnie.

Cytat:
fiasco fryzura na 5! Gratulacje dla mamy!!
Cytat:
Napisane przez Saya Pokaż wiadomość
Fiasco - świetna fryzura
Cytat:
fiasco- rewelacyjna fryzura
Cytat:
Napisane przez natrix Pokaż wiadomość
Oj tak, Fiasco, chociaż jak zwykle moją uwagę przykuwają Twoje cudowne usta, to fryzura jest rewelacyjna i z charakterem
Cytat:
Napisane przez denq Pokaż wiadomość
Fiasco, niechże mnie Twoja mama obetnie ;P ja się boję fryzjerów, bo większość jest niezrównoważona i nieobliczalna a Twoją mamę już mam na Tobie pozytywnie przetestowaną i zaatestowaną ...
haha, chciałam pokazać kolor włosów a tu moja mama jest zachwalana przekażę jej i dziekuję za miłe słowa (w sumie tę fryzure sobie sama wymyśliłam, dawno temu)

podkład Pixie mi w końcu doszedł! a tak się bałam, że przez kolejne 10 dni bedę musiała sie męczyć z Dermacolem Urocze to opakowanie

ale będę za wami tęsknić na plenerze jak ja to wytrzymam?

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2010-05-28 o 18:44
fiasco jest offline  
Stary 2010-05-28, 18:48   #4996
natrix
Rozeznanie

Fiasco, to owocnego plenerowania
Będziemy czekać na Ciebie z niecierpliwością
I oby Ci Pixie posłużył!

KREW I MLEKO - mój 'blady blog' http://krewimleko.wordpress.com

Zapraszam
natrix jest offline  
Stary 2010-05-28, 18:59   #4997
19agusia91
Zakorzenienie

Mi Pani Sylwia juz odpisała. Trzy kolory, na które nawet nie spojrzałabym
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2010-05-28, 19:01   #4998
Valie
Raczkowanie

GG do Valie

Rabu używam Matt&Smooth właśnie w kolorze Tansparent i bardzo sobie go chwale. Puder jest bielutki ale nie wiem jak wypada w porównaniu do Kiss of Sun, bo nigdy go nie testowałam.
Stary 2010-05-28, 20:27   #4999
Callitus
Zakorzenienie

Cytat:
Dziewczyny doradźcie...

Kabuki jest fantastyczny Ale dość długo schnie niestety... Ja mam 2 flaty Pixie (szybko ściera się napis, ale to nieważne )
Kiss of Sun nie jest pomarańczowy, tak na dobrą sprawę nie powinien być widoczny na bladej twarzy, nie masz się czego bać. Ale weź lepiej tą wersję jaśniejszą, jak dla mnie to on taki beżowy, co nie pasuje mi za bardzo, bo ja żółtek okropny jestem i od razu neutralizuje mi on twarz, co nieładnie wygląda z szyją
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline  
Stary 2010-05-28, 20:43   #5000
mila17
Zakorzenienie

Dziewusie moje śliczne, widziałam dzisiaj rano reklamę jakiegos kremu z avonu rzekomo rozjaśniającego, wie któraś cos więcej?

Co do pędzli, ja zniszczyłam mojego flat topa Nie zdązył wyschnąc a musiałam się nim pomalowac no i go podsuszyłam suszarką z bardzo bliskiej odległosci

Elianka na jakim koncercie byłas? Makijaze sliczne, delikatne i nie "przesadzone" ale najbardziej podoba mi się mroźny odcien cery

Edytowane przez mila17
Czas edycji: 2010-05-28 o 20:47
mila17 jest offline  
Stary 2010-05-28, 20:50   #5001
elianka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
Elianka na jakim koncercie byłas? Makijaze sliczne, delikatne i nie "przesadzone" ale najbardziej podoba mi się mroźny odcien cery
Dzięki

Byłam na koncercie z okazji 20-lecia samorządów. Grało Raz Dwa Trzy oprócz tego Kukiz, Oddział zamknięty i jakieś jeszcze kapele, ale nie byłam od początku, bo miałam "po drodze" spotkanie w pracy.

Jak weszłam do biura w tych dżinsach i kitce (nieformalne spotkanie) to chłopcy mnie nie poznali
Stary 2010-05-28, 20:56   #5002
mila17
Zakorzenienie

Ajj, w takim razie zazdraszczam strasznie Szczegolnie Raz Dwa Trzy i Oddziału Zamkniętego

Ja miałam dzisiaj jakis "dzien paszteta" ale juz zajęłam się moimi włosami, zaraz polęcę porobić sobie jakies maseczki i mam nadzieję, ze wszystko będzie ok

Poza tym kupiłam kolejny miętowy lakier do paznokci, to juz nie jest normalne
mila17 jest offline  
Stary 2010-05-28, 21:22   #5003
* Raboussamai *
Zadomowienie

Łaa dzięki za taki odzew
Zamówiłam sobie kabuki wraz z 3 gratisami i do tego próbkę transparentnego, bo skoro ten Kiss of Sun taki troszkę nie dostosowany do naszych cer to sobie darowałam

Mnie z mojego Flat Topa też napis zlazł, ale przecież nie napis jest ważny
A jak go podsuszam suszarką to jednocześnie tak przeczesuję włosie kciukiem i jeszcze nic złego się z nim nie stało

Się doczekać nie mogę
* Raboussamai * jest offline  
Stary 2010-05-29, 13:51   #5004
Kathi75
Zakorzenienie

Po mace buzka faktycznie sie nie blyszczy dziekuje

wklejam swoja probe malowania bladej twarzy
badzcie milosierne hihi

Maxi 17.08.2006
Gabi 02.05.2009
Kathi75 jest offline  
Stary 2010-05-29, 19:55   #5005
Krolowa_Margot
Raczkowanie

Cytat:

badzcie milosierne hihi
I na jaki podkład się w końcu zdecydowałaś? Wydaje mi sie, że troszeczkę za ciemny, ale może zdjęcie tak wyszło...
A makijaż ładny, naturalny i pasuje Ci
Krolowa_Margot jest offline  
Stary 2010-05-29, 20:42   #5006
marta179
Raczkowanie

Cały tydzien testuje Pixie i chyba zamówię Sinnie 0 i matujący Transparent
Znalazlam dwa przepisy na maseczki, nic rewelacyjnego, ale może ktoś chce wypróbować
Maseczka wybielająco-wygładzająca
4 łyżki chudego twarogu wymieszac z 10 kroplami soku z cytryny i świeznym sokiem z zielonego ogórka. Nałozyć grubą warstwę, również wokół oczu. Po 15 min maseczkę zmyć letnią wodą. W osuszoną skórę wklepać sok z zielonego ogórka. Regularne stosowanie zapobiega piegom.

Wiem dziewczyny, że lubicie piegi, ale przepisuje treść słowo w słowo Poza tym szczerze wątpię w az tak silnie działanie maseczki.
Ja osobiście lubię tonik ogórkowy ziaji, może jakoś nie wybiela i tego ogorka ma w składzie pewnie ulamek procenta, ale moja skora go lubi

Maseczka oczyszczająca i wybielająca skórę
Zagotować 1/3 szklanki kwiatow czarnego bzu w szklance mleka. Zmniejszyć ogień i podgrzewać okolo 30 min. Zdjąc z ognia, odlać połowę mleka, przestudzić i dolać 1/3 szklanki maślanki. Zamieszać i odstawić do zupełnego ostygnięcia. Następnie przecedzić przez sitko. Zuzyć w całości.

Ta druga jak dla mnie za bardzo wymagająca Pozdrawiam serdecznie
marta179 jest offline  
Stary 2010-05-29, 22:40   #5007
Klariss
Raczkowanie

Kurcze tej pierwszej maseczki nie mogę zrobić,bo niestety mam lekkie uczulenie na nabiał w nadmiarze..(jakbym na twarz nałożyła... boje się pomyśleć..brrr..) a druga.. noo skąd niby wziąć czarny bez?! poza tym w "przepisie" jest mleko, maślanka..
Widzę, że cały czas poruszany jest temat Pixie-zakochałam się w minerałkach przetestowałam próbki i wybieram Breena 0- wydaje mi się najjaśniejszy z tych,co miałam jedyny minus to to, że po paru godzinach zaczyna mi się ważyć. Nie wiecie może co jest powodem? pod podkład używam filtr Lirene50(dla mojej alergicznej cery mnie jest genialny) i czasami krem nawilżający mojej mamy,ale muszę kupić jakiś dla siebie, bo mama robi awantury, że jej podbieram może jakiś delikatny kremik doradzicie?
Ah i przeglądałam stronkę essence. Pojawiła się nowa limitowanka "into the wild", ale nasza kochana Polska jest opóźniona, więc wejdzie pewnie do mniesiąca wzwyż, Baardzo spodobał mi się szary,matowy lakier do paznokci, nigdzie nie mogę takiego znaleźć(zawsze tak jest, że jak coś mi się podoba to jego nie ma, cóż... )
Klariss jest offline  
Stary 2010-05-29, 22:43   #5008
_Czarodzielnica_
Rozeznanie

Cytat:

badzcie milosierne hihi
Podobają mi się usta

Dziewczyny, przepraszam za pytanie (ale laik ze mnie), jak powinnam skontaktować się z panią Sylwią w celu dobrania odpowiedniego koloru? Na wizażu czy za pomocą allegro?

Elianko: wszystkie makijaże świetne, ale ten zielony najbardziej przypadł mi do gustu

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline  
Stary 2010-05-29, 22:50   #5009
kasiek87
Kokon pro

ja pisalam przez allegro, niestety nie ma rozeznania w odcieniach dermacolu, a wtedy najlatwiej byloy mi dobrac odcien a tak to siedze i mysle i wymyslic nie moge

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8
kasiek87 jest offline  
Stary 2010-05-29, 23:22   #5010
marta179
Raczkowanie

Klarissostatnio malowałam paznokcie u koleżanki lakierem Inglota, wedlug mnie to byl ładny matowy szary
A bez to chyba można kupić w sklepie zielarskim, tak mi sie kojarzy Ale ja jestem straszy len, więc na pewno się nie zabiorę za przyrzadzanie czegoś takiego... no chyba, ze by sie okazało jakas rewelacją
marta179 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
jasna cera

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości