Jak podkreślić jasną cerę? IV - Strona 168 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-05-29, 23:29   #5011
Basiulek
Zakorzenienie

GG do Basiulek
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Tak dziewczyny piszemy cały czas o podkładach, ale latem będzie problem- wyobraźcie sobie upały w masce z filtra i podkładu (nawet mineralnego) + jeszcze puder/skrobia czy coś tam matującego. Przecież to wszystko spłynie
Dzisiaj sobie siedziałam w domu i przy okazji pokombinowałam, co z tym zrobić, bo wybieram się w tym roku do Grecji i Hiszpanii, gdzie w tylu warstwach będę wyglądać komicznie wręcz Poza tym po kąpieli w morzu zaraz by mi podkład wlazł w pory, zważył, porobiły by się smugi i zacieki :< A rumieńce i naczynka mam okropne, więc w samym filtrze się nie pokażę...
Jak na razie najlepszą opcją jest filtr + zielona baza/korektor+ skrobia , bo jak zacznie spływać, to nie będzie aż tak widać Ale może macie jakiś lepszy pomysł?
No i co myślicie o beżowym kostiumie do jasnej skóry? Boję się, że będę jasną plamą na plaży Ale z kolei nie lubię krzykliwych barw i najlepiej czuję się w pastelach...
Stary 2010-05-29, 23:43   #5012
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Cytat:
Napisane przez Klariss Pokaż wiadomość
Ah i przeglądałam stronkę essence. Pojawiła się nowa limitowanka "into the wild", ale nasza kochana Polska jest opóźniona, więc wejdzie pewnie do mniesiąca wzwyż, Baardzo spodobał mi się szary,matowy lakier do paznokci, nigdzie nie mogę takiego znaleźć(zawsze tak jest, że jak coś mi się podoba to jego nie ma, cóż... )
U mnie już jest ta limitowanka Ale jakoś nic mi nie wpadło w oko. Bardziej podobała mi się wcześniejsza
Oczywiście z niecierpliwością czekam na następną, uwielbiam te limitowanki, szkoda tylko, że mnie rujnują

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline  
Stary 2010-05-30, 00:40   #5013
marta179
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Basiulek Pokaż wiadomość
Tak dziewczyny piszemy cały czas o podkładach, ale latem będzie problem- wyobraźcie sobie upały w masce z filtra i podkładu (nawet mineralnego) + jeszcze puder/skrobia czy coś tam matującego. Przecież to wszystko spłynie
Dzisiaj sobie siedziałam w domu i przy okazji pokombinowałam, co z tym zrobić, bo wybieram się w tym roku do Grecji i Hiszpanii, gdzie w tylu warstwach będę wyglądać komicznie wręcz Poza tym po kąpieli w morzu zaraz by mi podkład wlazł w pory, zważył, porobiły by się smugi i zacieki :< A rumieńce i naczynka mam okropne, więc w samym filtrze się nie pokażę...
Jak na razie najlepszą opcją jest filtr + zielona baza/korektor+ skrobia , bo jak zacznie spływać, to nie będzie aż tak widać Ale może macie jakiś lepszy pomysł?
No i co myślicie o beżowym kostiumie do jasnej skóry? Boję się, że będę jasną plamą na plaży Ale z kolei nie lubię krzykliwych barw i najlepiej czuję się w pastelach...
Tez ostatnio o tym myślałam, jadę do Włoch i Hiszpanii i wolałabym nie bawic się w malowanie tyle czasu co w domu Mam dosyć suchą skórę i w sumie w zeszłym roku nie pamiętam zeby coś złego się działo przez upał, ale koniecznie trzeba opracować jakiś plan i zminimalizować to wszystko co robię z twarzą teraz
Myślę, ze jasna plama na plaży to nie jest zły pomysł Ja znając zycie wezme standardowo czarny, zresztą nie przepadam za plażami
Mały offtopic co do essence, ale jak ponad rok temu wpadlam to nie zdązylam zauważyc jak szybko sie uzależnilam od limitowanek teraz staram sie kupować coś, gdy mam pewności że będe używała
marta179 jest offline  
Stary 2010-05-30, 07:52   #5014
19agusia91
Zakorzenienie

szary, matowy lakier ?
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2010-05-30, 09:52   #5015
littleblackdalia
Raczkowanie

zgłasza się kolejna biadolica
śledzę wątek od samego początku, dziś postanowiłam się ujawnic
szczerze powiedziawszy przezywam 'kryzys' bladośći, pod koniec czerwca ide na wesele; mam cudną letnią sukienkę... tylko że ona ma takie ciepłe, egzotyczne barwy. i zastanawiam się nad przejściem z kruczej czerni na jakiś miodowy brąz i ... opalenie się. co w moim przypadku będzie równało się ze zrównaniem do przeciętnej na ulicach
littleblackdalia jest offline  
Stary 2010-05-30, 10:10   #5016
Eais
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez denq Pokaż wiadomość
Eais, a cóż Cię przyciemniło?
ostatnio nie używałam filtra do twarzy ;p

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
kathi- a bambus z BU? mat absolutny
chciałabym zamówić puder z biochemii urody, ale sama nie wiem, który jakby był jeden to nie miałabym problemu

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość

Jasna skóra bardzo odmładza, ostatnio lekarz myślał, że mam 16 a mam znaaacznie więcej Miałam delikatny makijaż, minerały (Lucy) , róż i lekko maźnięte tuszem rzęsy.
jakich minerałów używasz? (hm a może Lucy to ich nazwa? )
Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość

zrób zdjęcie gołej skóry w dobrym świetle i wyślij do Pani Sylwii - ona doradzi. Moim zdaniem na 100% poziom 0. ale jaki odcień
czy wiadomość w sprawie doboru koloru wysyła się do osoby przez allegro ? ( dobrze zrozumiałam ? )

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość

Poza tym kupiłam kolejny miętowy lakier do paznokci, to juz nie jest normalne
gdzie kupiłaś ?
Eais jest offline  
Stary 2010-05-30, 11:49   #5017
Hadassah
Zadomowienie

Dzień dobry Nowa bladolica się melduje.
Biała byłam od zawsze i z uporem maniaka co roku przyjeżdżałam z wakacji z jasną skórą (nawet, jeśli słońce mnie trochę 'złapało'). Mam lat siedemnaście i do tej pory używałam zestawu korektor + puder, ale doszłam do wniosku że chciałabym trochę ujednolicić cerę (mieszana, trochę naczyne, trochę przesuszona, większy problem z zaskórnikami niż z pryszczami - te wyskakują tylko czasami).
I tu mam pytanie - wątek pilnie czytam, 24 strona, ale nijak nie mogę dojść do tego jak ocenić czy cera jest żółta, różowa, czy neutralna? Wiem że ma odcień chłodny, ale dalej - nie mam pojęcia w jaki sposób to określić. Skłaniałabym się ku żółtawej/neutralnej, bo z moich podkładowych testów wynika że różowe i pomarańczowe podkłady widać, a żółtawe nie (inglot amc, najjaśniejszy), ale wiadomo - to tylko światło sztuczne.
Hadassah jest offline  
Stary 2010-05-30, 12:23   #5018
Basiulek
Zakorzenienie

GG do Basiulek

Cytat:
Napisane przez marta179 Pokaż wiadomość
Tez ostatnio o tym myślałam, jadę do Włoch i Hiszpanii i wolałabym nie bawic się w malowanie tyle czasu co w domu Mam dosyć suchą skórę i w sumie w zeszłym roku nie pamiętam zeby coś złego się działo przez upał, ale koniecznie trzeba opracować jakiś plan i zminimalizować to wszystko co robię z twarzą teraz
Myślę, ze jasna plama na plaży to nie jest zły pomysł Ja znając zycie wezme standardowo czarny, zresztą nie przepadam za plażami
Mały offtopic co do essence, ale jak ponad rok temu wpadlam to nie zdązylam zauważyc jak szybko sie uzależnilam od limitowanek teraz staram sie kupować coś, gdy mam pewności że będe używała
No to mamy wspólny problem Też nie cierpię plaży i tych tłumów ludzi, ale morze śródziemne jak najbardziej
Stary 2010-05-30, 12:24   #5019
mila17
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Eais Pokaż wiadomość
gdzie kupiłaś ?
Babeczka rostawila sobie straganik na ulicy i miała tam dziesiątki kolorów, zapłaciłam 3 zł
mila17 jest offline  
Stary 2010-05-30, 12:37   #5020
Krolowa_Margot
Raczkowanie

Cytat:
Babeczka rostawila sobie straganik na ulicy i miała tam dziesiątki kolorów, zapłaciłam 3 zł
ale jaka firma?

Ja widziałam mięte tylko w Miss Sporty, ale perłowa niestety. Mają też ciemny, matowy szary widziałam u koleżanki, ale obeszłam 3 krakowskie rossmanny i nie było
Krolowa_Margot jest offline  
Stary 2010-05-30, 12:51   #5021
mila17
Zakorzenienie

monique W małej drogerii kupiłam tez inną miętę, duzy lakier, 7 zł, ale bez jakiejkolwiek nazwy. Mam jeszczę miętę z vollare ale jest nie bardzo, słabo kryje, poza tym z tych małych lakierów sellene ale ta z kolei ma drobinki. Wbrew pozorom cięzko dostac ładny, miętowy lakier, stąd tez tyle ich juz nazbierałam, ciągle szukam tego jedynego
mila17 jest offline  
Stary 2010-05-30, 13:39   #5022
marta179
Raczkowanie

Witajcie nowe bladolice

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
szary, matowy lakier ?
Ten Inglota jest na pewno matowy, ale kolor szary jest bardziej ciemny niz jasny, nie wiem jakiego szukasz, mi się w każdym razie podobał

Basiulek te plaże z tłumem solarek mnie przerażają i pewnie będe z książką pod parasolem poza tym wolę zwiedzać niż plażować, ale jeden wyjazd mam zorganizowany, więc jest niestety beach time
marta179 jest offline  
Stary 2010-05-30, 13:57   #5023
Klariss
Raczkowanie

właśnie przeczesałam allegro i znalazłam szary,matowy lakier.. z nowej kolekcji Gosh,więc dostępny w większości drogerii Muszę się wybrać ^^ zastanawiam się czy nie jest odrobinkę za ciemny... http://allegro.pl/item1054082900_gos...olekekcja.html

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

aha i jest revlona mięta http://allegro.pl/item1060777026_rev...mint_nail.html ale cenę..... przemilcze.
Klariss jest offline  
Stary 2010-05-30, 14:18   #5024
karolanka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Ciągle słyszę o odchudzaniu moje bladolice... A ja chciałabym przybrać na wadze około 8 kg
Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
Ja ci oddam 7, bo tyle mi do końca zostało
Też bym się chętnie załapała na chociaż 4 kg Kurde już nie mogę patrzeć na te wystające kości

Ja się ostatnio tak zaaferowałam pięknymi widokami Wiednia (tja, a szczególnie uczestnikami polskich wycieczek płci męskiej już wiem czemu w Polsce brak ładnych chłopców... wszyscy zwiedzają Wiedeń), że zapomniałam o zafiltrowaniu się. I teraz będe się do zimy użerać z policzkami obsypanymi piegami. Kurde lubię piegi, ale na na sobie Wyglądam strasznie... plus zjarało mi na czerowno ramię i pół dekoldu, ale to na szczęście zejdzie, chociaż póki co wyglądam bardzo patriotycznie... taka biało-czerwona

Miesiąc Bez Zakupów: dzień 30
Oszczędzanie na blogu ZAPRASZAM

karolanka jest offline  
Stary 2010-05-30, 15:51   #5025
krolowa zurawin
Zadomowienie

z inglota też byla mięta... ktoś tu chyba wspominal ;]
krolowa zurawin jest offline  
Stary 2010-05-30, 16:20   #5026
Riddim
Zadomowienie

Hej Przyłączam się o ile zostanę przyjęta, bo to wątek zdecydowanie dla mnie

Cytat:
Napisane przez Basiulek Pokaż wiadomość
Ano właśnie, lato=problem:P Już teraz mnie męczy nakładanie podkładu, bo to ciężkie i jednak kolejne warstwy nawet wiosną nie są przyjemną sprawą. Ii... wymyśliłam sobie krem tonujący Kupiłam ten z Nivea Visage, ale kurcze, oni mają jeden kolor, który nijak nie wtapia się w jasną buzię... Miałyście do czynienia z takimi specyfikami? Jeśli tak, możecie coś polecić? Chodzi mi tylko i wylącznie o wyrównanie kolorytu

A przy okazji... w jaki bronzer i róż warto zainwestować? Próbuję i nie mogę trafić na swój kwc
Stary 2010-05-30, 16:45   #5027
Eais
Raczkowanie

Cytat:
a możesz wstawić zdjęcie ?
Eais jest offline  
Stary 2010-05-30, 17:15   #5028
* Raboussamai *
Zadomowienie

Do dziewczyn poszukujących miętowego i szarego lakieru... powtórzę swoją wiadomość sprzed kilkunastu dni:

Miętę możecie dostać w drogeriach Schlecker za 3,99 Emily '108 Fresh Mint'
Szary dostępny jest również w Schleckerze - Basic '129' (mała, prostokątna buteleczka)
Oba odcienie matowe, bez grama perły...

Być może, któryś z odcieni Wam przypasuje

(zdjęcia nie moje, zapożyczone z google)
* Raboussamai * jest offline  
Stary 2010-05-30, 17:26   #5029
Eais
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez * Raboussamai * Pokaż wiadomość

Miętę możecie dostać w drogeriach Schlecker za 3,99 Emily '108 Fresh Mint'
Szary dostępny jest również w Schleckerze - Basic '129' (mała, prostokątna buteleczka)
Oba odcienie matowe, bez grama perły...

Być może, któryś z odcieni Wam przypasuje

(zdjęcia nie moje, zapożyczone z google)
niestety u mnie nie ma tego Emily

napisz jak
Eais jest offline  
Stary 2010-05-30, 17:44   #5030
Krolowa_Margot
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez littleblackdalia Pokaż wiadomość
zgłasza się kolejna biadolica
śledzę wątek od samego początku, dziś postanowiłam się ujawnic
szczerze powiedziawszy przezywam 'kryzys' bladośći, pod koniec czerwca ide na wesele; mam cudną letnią sukienkę... tylko że ona ma takie ciepłe, egzotyczne barwy. i zastanawiam się nad przejściem z kruczej czerni na jakiś miodowy brąz i ... opalenie się. co w moim przypadku będzie równało się ze zrównaniem do przeciętnej na ulicach

Nie opalaj się! Kolorowa sukienka ładnie będzie się odbijac od bieli skóry Ja włosy też bym zostawiła czarne, bo bardzo Ci pasują, ale jak bardzo chcesz coś zmienić to zdecydowanie lepiej zafarbowac włosy niż opalić się

Cytat:
Napisane przez Eais Pokaż wiadomość
niestety u mnie nie ma tego Emily
A u mnie nie ma tej drogerii
Stary 2010-05-30, 17:46   #5031
19agusia91
Zakorzenienie

Ja używam kremu tonującego Ziaja Nuno. Ma dwa odcienie. Jkabvy co moge dac link do zdjecia, na którym mam go na buzi.
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2010-05-30, 18:34   #5032
denq
Raczkowanie

co do kremów tonujących dostatecznie jasny dla bladolicej byłby chyba niestety tylko Lancome Aqua Fusion Teint, niedostępny w Polsce, wersja eu z SPF 15, us SPF 20, gdy weszłam do Sephory o niego zapytać, powiedziano mi, że nie mają a ekspedientka zapytana, co innego jasnego dla mnie mogłaby zaproponować, zlustrowała mnie i stwierdziła tylko rzeczowo ale i z pewnym zakłopotaniem, że tak jasnego to raczej nic nie mają

słyszałam też u You Rebel Light Benefita jako o jasnym, nie wiem, czy u nas jest, Benefit niby jest, ale wszystkie te marki, które u nas są w Sephorze czy w Douglasie mają w większości przypadków okrutnie okrojoną ofertę... no i natrafiłam na to coś... http://15minbeauty.blogspot.com/2008...r-finally.html

i kątem oka rzuciły mi się tonujące mark.- zdają się jasne i laury mercier albo bobbi brown, bo mają baaardzo szeroką gamę... ale to wszystko net, bo nie u nas i drożyzna. i może Almost Makeup Clinique'a? quench na podkładowym zauważyła, że clinique jest zaskakująco jasny... ale i dior jest superjasny, a hydrAction jest pomarańczowy

już nie pamiętam dokładnie wszystkich typów, bo na jesieni miałam fazę, żeby sobie zdobyć tonujący, a potem zrażona niepowodzeniami przygasła i mi przeszło zupełnie natomiast przeciwtrądzikowych się raczej nie dostanie jasnych... skoro producenci kosmetyków nie rozumieją, że dojrzała kobieta może być rozsądna i nie katować się słońcem, to akurat będą o to podejrzewać nastolatkę...
Stary 2010-05-30, 18:57   #5033
Riddim
Zadomowienie

Cytat:
Ja używam kremu tonującego Ziaja Nuno. Ma dwa odcienie. Jkabvy co moge dac link do zdjecia, na którym mam go na buzi.
jakbyś mogła to byłabym wdzięczna a jak się rozprowadza?

Cytat:
co do kremów tonujących dostatecznie jasny dla bladolicej byłby chyba niestety tylko Lancome Aqua Fusion Teint, niedostępny w Polsce, wersja eu z SPF 15, us SPF 20, gdy weszłam do Sephory o niego zapytać, powiedziano mi, że nie mają a ekspedientka zapytana, co innego jasnego dla mnie mogłaby zaproponować, zlustrowała mnie i stwierdziła tylko rzeczowo ale i z pewnym zakłopotaniem, że tak jasnego to raczej nic nie mają

słyszałam też u You Rebel Light Benefita jako o jasnym, nie wiem, czy u nas jest, Benefit niby jest, ale wszystkie te marki, które u nas są w Sephorze czy w Douglasie mają w większości przypadków okrutnie okrojoną ofertę... no i natrafiłam na to coś... http://15minbeauty.blogspot.com/2008...r-finally.html

i kątem oka rzuciły mi się tonujące mark.- zdają się jasne i laury mercier albo bobbi brown, bo mają baaardzo szeroką gamę... ale to wszystko net, bo nie u nas i drożyzna. i może Almost Makeup Clinique'a? quench na podkładowym zauważyła, że clinique jest zaskakująco jasny... ale i dior jest superjasny, a hydrAction jest pomarańczowy

już nie pamiętam dokładnie wszystkich typów, bo na jesieni miałam fazę, żeby sobie zdobyć tonujący, a potem zrażona niepowodzeniami przygasła i mi przeszło zupełnie natomiast przeciwtrądzikowych się raczej nie dostanie jasnych... skoro producenci kosmetyków nie rozumieją, że dojrzała kobieta może być rozsądna i nie katować się słońcem, to akurat będą o to podejrzewać nastolatkę...
Oglądałam już gdzieś ten Lancome Nieodobrze, że niedostępny w Polsce, bo tak średnio kupować kota w worku, bez przetestowania koloru mimo wszystko. Ci producenci kosmetyków tacy nieżyciowi jacyś są, ja nie wiem

Nie pozostaje mi nic innego jak maraton po drogeriach i apteckach
Stary 2010-05-30, 19:10   #5034
denq
Raczkowanie

ano ;P już były co najmniej trzy rzeczy, po które robiłam bezowocne wycieczki do drogerii, bo natrafiłam w necie na recenzje, pamiętałam naocznie szyldy marek i się dowiadywałam, że niestety u nas niet były to krem z granata Murada, brow set MUFE i właśnie aqua fusion lancome... frustrujące okrutnie.
Stary 2010-05-30, 19:16   #5035
ruda3d
Zakorzenienie

GG do ruda3d

Cytat:
ech, racja, szkoda też, że producenci jakoś nie wpadli jeszcze na pomysł, że na trądzik cierpią też kobiety po 30-tce, dziwne to tym bardziej, że ponad połowa moich znajomych boryka się z większymi lub mniejszymi niedoskonałościami, a nie maja po 17 lat - czyli wydaje mi się, że statystycznie to nie jest mała grupa... czyli rynek odbiorczyń jest...

ruda3d jest offline  
Stary 2010-05-30, 19:25   #5036
denq
Raczkowanie

ale kosmetyki przeciwtrądzikowe są często wysuszające, a nawet utleniająco (rodnikotwórcze! np. woda utlenione, nadtlenek benzoilu) i tym samym są umiarkowanie szkodliwe dla młodej skóry, która jeszcze ma syntezę kolagenu i elastyny bardzo sprawną, natomiast dojrzałej cerze mogą szkodzić, przyśpieszając starzenie. stąd też stosuje się raczej kremy odżywcze i preparaty punktowe... no i kobiety bardziej się boją zmarszczek, bo pryszcze wcześniej czy później znikają, choć pojawiają się nowe i tym samym mogą się zdać ulotniejszym problemem, natomiast zmarszczki są raczej nie do ruszenia... poza tym wiele kobiet dojrzałych ma cerę mieszaną, z którą po prostu muszą być ostrożne, żeby nie stosować preparatów dla nich komedogennych itd, ale mimo to podatną na wysuszenie, które utrzymując się może mocno i trwale zaszkodzić jej kondycji no i wymaga tylko tuszowania... aktywny trądzik, nasilony, ma stosunkowo niewiele... a pojedyncze zmiany od czasu do czasu jak już wspominałam da się punktowo ujarzmić
Stary 2010-05-30, 19:50   #5037
19agusia91
Zakorzenienie

Dzis pojechałam do babci i chyba mnie acne-derm juz wybiela, bo jak weszłam to powiedziała " znów dziecino zrobiłaś się jeszcze bardziej bladziutka niż byłaś"
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2010-05-30, 19:51   #5038
ruda3d
Zakorzenienie

GG do ruda3d

toteż właśnie oczekiwałabym stworzenia kosmetyków, które jednocześnie nie byłyby komedogenne i nie przyczyniały się do powstawania pryszczy, a jednocześnie służyły skórze 30 i więcej letniej.... ale o tym sobie mogę pomarzyć... i jak się głębiej zastanawiam, to chyba wolę zmarszczki niż pryszcze - zmarszczka to naturalny w pewnym wieku, choć niepożądany, stan skóry a pryszcz to stan zapalny, i to jeszcze tak masakrycznie trudny do zatuszowania na jasnej skórze - bo jak zejdzie to i tak zostanie przebarwienie, a gdzie indziej nowy pryszcz

ruda3d jest offline  
Stary 2010-05-30, 19:52   #5039
19agusia91
Zakorzenienie

denq, ja przez moja dermatolog mam teraz , wydaje mi sie, wrażliwą skórę na buzi i ciemniejszą niż na szyi. Miałąm naprawdę trądzik, a ona tylko antybiotyki i wysuszanie..3 latra się z nią męczyłam. Potem poznałam wizaż.
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline  
Stary 2010-05-30, 19:52   #5040
Krolowa_Margot
Raczkowanie

Cytat:
Dzis pojechałam do babci i chyba mnie acne-derm juz wybiela, bo jak weszłam to powiedziała " znów dziecino zrobiłaś się jeszcze bardziej bladziutka niż byłaś"
A ile już używasz? Ja właśnie rozważam kupienie i chyba to uczynię w przyszłym tyodniu, bo czekam na kieszonkowe
Zamknij wątek

Tagi
jasna cera

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości