Jak podkreślić jasną cerę? IV - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-04-06, 21:15   #691
Kicia_Wampirzyca
Zakorzenienie

GG do Kicia_Wampirzyca
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam wielką prośbę i szczerze liczę na Waszą pomoc. Wiem, że to nie dział fryzjerski, ale... zależy mi raczej na opinii bladolicych niż skwarek, które uznają że w blondzie byłoby mi najlepiej.
Chodzi mi o radę dotyczącą koloru włosów. Zamieszczam tutaj kilka swoich zdjęć w moim obecnym "ciemnym brązie" (który oczywiście wyszedł czarny) i czekam na Wasze opinie.Od jakiegoś czasu marzy mi się coś o ton jaśniejszego,ale niszczenie niezbyt już zdrowych włosów trochę mnie przeraża. Poza tym mój zakochany w jasnej cerze TŻ krzyczy, że te ciemne najcudowniej na świecie podkreślają mą bladą buźkę i mam je zostawić. A Wy jak uważacie?
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie
Jesteś piękna i aktualny kolor jest dla Ciebie stworzony TŻ się zna

http://kiciawampirzyca.blogspot.com
Kicia_Wampirzyca jest offline  
Stary 2009-04-06, 23:48   #692
Relyah
Raczkowanie

Zgadzam się z poprzedniczką, Absurdalna89 genialnie wyglądasz w ciemnych włosach tak wyjątkowo. Nie zmieniaj ! :P
Relyah jest offline  
Stary 2009-04-07, 13:12   #693
Almandyn
Raczkowanie

Absurdalna, w ciemnych włosach wyglądasz nieziemsko. Ja bym nie zmieniała.
Almandyn jest offline  
Stary 2009-04-07, 16:35   #694
milk
Rozeznanie

bardzo ładnie, ale jak beda mialy mocny czerwono kasztanowy poblask tez bedzie dobrze i tez podkresli bladość a moze bedziesz sie lepiej czuć na lato, wtedy ładnie takie refleksy wychodza, ale ciemne ciemne zgadzam się z resztą
milk jest offline  
Stary 2009-04-07, 20:57   #695
azure
Zadomowienie

GG do azure

Dziewczyny, mam zagwostkę. Wybadałam świetn ciuch, który bardzo mi się podoba. Tyle, że jest w kolorze pastelowym żółtym. Więc mam do Was pytanie, czy ten kolor nadaje się przy jasnej cerze?
azure jest offline  
Stary 2009-04-07, 23:41   #696
Tomira
Przyczajenie

makijaż...-jasna cera

Witam,przeszperałam większą cześć forum dotyczaca mojego problemu ale niestety nie moge znaleśc odpowiedzi na moje pytanie czy problem.
Otórz mam bardzo jasna cere odcień zimny,ogólnie chodzaca smierć nie ma problemów typu zaskórniki,pryszcze itd.
Jednak nie moge znaleśc odpowiednich kosmetychów do makijażu,nie chce korzystac z solarium bo to dla mnie najwieksze zło ale z checiuą przyciemniłabym z dwa tony swoją cere(chodzi tutaj o jakis balsam nie koniecznie samoopalacze) no i najwazniejsze jakie kosmetyki polecacie chodzi mi dokładnie o podkład i puder tonacje raczej te bardzo jasne no i cenwow nie zbyt drogie.

---------- Dopisano o 23:41 ---------- Poprzedni post napisano o 23:33 ----------

Czy naprawde nikt nie jest mi w stanie doradzic??
Tomira jest offline  
Stary 2009-04-08, 00:24   #697
aksalotl
Zadomowienie

Dot.: makijaż...-jasna cera

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?p=10272335
aksalotl jest offline  
Stary 2009-04-08, 08:25   #698
milk
Rozeznanie

wydaje mi sie, że to nie tylko od bladości skóry zalezy czy ci dobrze w tej żółci będzie
milk jest offline  
Stary 2009-04-08, 08:39   #699
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

Ja zauwazylam ze ladnie rozjaśnia i rozświetla cere domowy peeling z soli kuchennej. Zawsze kiedy go zastosuje to rozjasnia mi buzie i cera staje sie taka swietlista, czysta i promienna
Immolation jest offline  
Stary 2009-04-08, 08:53   #700
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

A ja bym nie przyciemniala na Twoim miejscu cery Blada cera jest piękna! A jeszcze jak jest zadbana to juz w oogle cud, miód i orzeszki

Zastosuj podklad w bardzio jasnej tonacji np. Revlon Colorstay odcień Ivory - dla wyrowniania kolorytu buzi a efekty będą bardzo fajne

Np u mnie to wygląda tak (pomijając makijaz oczu bo to juz sprawa indywidualna )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (42,9 KB, 173 załadowań)
Immolation jest offline  
Stary 2009-04-08, 09:33   #701
Kicia_Wampirzyca
Zakorzenienie

GG do Kicia_Wampirzyca

Cytat:
Napisane przez Immolation Pokaż wiadomość
Ja zauwazylam ze ladnie rozjaśnia i rozświetla cere domowy peeling z soli kuchennej. Zawsze kiedy go zastosuje to rozjasnia mi buzie i cera staje sie taka swietlista, czysta i promienna
A jak się go robi ?

Stary 2009-04-08, 12:42   #702
tranqil babe
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Immolation Pokaż wiadomość
hmm ale trzeba uwazac bo jak ma sie jakies ranki, stany zapalne to taka sol podrazni i bedzie bolało!

tranqil babe jest offline  
Stary 2009-04-08, 13:07   #703
Eowina1818
Wtajemniczenie

Witajcie!
Zajrzałam do Was bo postanowiłam zmierzyć się ze swoimi kompleksami i raz na zawsze poradzić sobie z tym.
Jestem wyjątkowym okazem bladego-lica mam bardzo jasną karnację, której nie da się opalić w żaden sposób. Każda próba kończy się oparzeniem prawie 3 stopnia, a później wraca do swojego pierwotnego stanu rzeczy.
Od dzieciństwa słyszę różne docinki, typu: "Kiedy umarłaś?" (bo blada jak trup), "Córka młynarza", ale wprost "Jezu kochany, w zamknięciu cie trzymali całe życie?!"
Tyle się nasłuchałam, że wpadłam w manię osłaniania się. Noszę rajstopy w najgorszy upał albo zakładam spodnie. Na plaże nigdy nie wyjdę. smaruję się kremami brązującymi (nawet jeśli równo jest i bez plam, to na mojej skórze wygląda jak brudne).
Mam już tego dość!
Chciałabym jakoś polubić moje blade lico, zaakceptować siebie i przede wszystkim nauczyć się doceniać to co mam.

Proszę o pomoc!
Dołączam aktualne zdj.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg asd.jpg (72,2 KB, 128 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg asd1.jpg (48,3 KB, 141 załadowań)

Zapraszam na bloga:
http://eowinymakijaze.blogspot.com/
Eowina1818 jest offline  
Stary 2009-04-08, 13:11   #704
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

Cytat:
Napisane przez tranqil babe Pokaż wiadomość
hmm ale trzeba uwazac bo jak ma sie jakies ranki, stany zapalne to taka sol podrazni i bedzie bolało!

Może ewentualnie delikatnie szczypac. Sól kuchenna ma to do siebie że własnie w wypadku jakis ranek czy krostek to ona je bardzo dobrze odkaża i oczyszcza, dlatego taki peeling jest takze zalecany dla osob ktore maja skłonności do wyprysków i tego typu rzeczy

A robi sie to bardzo prosto. Ja smaruje twarzy mydlem a potem bire w garsc troche soli i nacieram cala buzie Efekt jest super
Immolation jest offline  
Stary 2009-04-08, 13:24   #705
Axaxax
BAN stały

GG do Axaxax Send a message via Skype™ to Axaxax

Ja mam bardzo podobny problem co Ty. Kiedys uzywalam podkladow w formie fluidow, ale przerzucilam sie juz na sypkie. W kazdym badz razie uzywalam podklad Mary Kay kość słoniowa (maja bardzo duzo odcieni jasnych do wyboru). Wszystkie inne byly dla mnie za ciemne... Na allegro mozesz kupic juz za 32 zł taki podklad. Do tego troche pudru bronzujacego (osobiscie uzywam Max Factor) i wszystko bedzie wygladac bardzo naturalnie i jednoczenie bedziesz sprawiac wrazenie leciutko opalonej.

020509185058.jpg

Edytowane przez Axaxax
Czas edycji: 2009-04-08 o 13:25
Axaxax jest offline  
Stary 2009-04-08, 13:28   #706
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

Revlon Colorstay Ivory jest mocno kryjacy takze jesli masz jakies wypryski to on Ci je skutecznie ukryje No i cera wyglada bombowo
Immolation jest offline  
Stary 2009-04-08, 13:30   #707
Axaxax
BAN stały

GG do Axaxax Send a message via Skype™ to Axaxax

Mary Kay tez jest mocno kryjacy. Mialam zarowno Revlon jak i Mary Kay i z czystym sumieniem bardziej polecam Mary Kay. Revlon przypomina mi troche smierdzace podklady L'Oreal'a...
Axaxax jest offline  
Stary 2009-04-08, 13:32   #708
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

Ja tam lubie jego zapach
Immolation jest offline  
Stary 2009-04-08, 13:39   #709
Advay
Raczkowanie

Eowina - nie przesadzaj, tak źle z tobą nie jest
masz śliczną, zdrowo wyglądającą cerę.
Advay jest offline  
Stary 2009-04-08, 16:33   #710
Lola20
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Advay Pokaż wiadomość
W 100% zgadzam się z Advay Piekna, czysta i gładka cera o ślicznym porcelanowym odcieniu Wyglądasz świetnie, zdecydowanie odpuść sobie kremy brązujące i zacznij podkreślać swój oryginalny, szlachetny odcień skóry Może jakiś delikatny makijaż wydobywający rysy twarzy?I nie przejmuj się ludzmi zaślepionymi modą na niezdrową i przesadzoną opaleniznę, która w perspektywie czasu nikomu na dobre nie wyjdzie. Niech lepiej zamiast Ci docinać zaczną pracować nad swoją kulturą osobistą. Nie wyobrażam sobie, żeby dobrze wychowany człowiek mógł w taki chamski i prymitywny sposób docinać innej osobie. Jakież to "wspaniałomyślne", że tak się o Ciebie "troszczą" i sugerują co powinnaś zrobić, żeby wyglądać "atrakcyjnie", ale daj im do zrozumienia, że lubisz i akceptujesz siebie, a ich porad nie potrzebujesz. Jesli będziesz sprawiać wrażenie osoby pewnej siebie i świadomej swej atrakcyjności, to nie będa mieli czego się uczepić I nie wstydz się odsłonić troche ciała w lecie. Po co masz się męczyć w grubych ubraniach ?Na to będzie czas jesienią i zimą. Nie daj sobie wmówić, że wyglądasz gorzej. A jak przysmazonym koleżankom się to nie podoba, to ich problem - miejsce skwarek jest na patelni niech tam stworzą klubik wzajemnej adoracji, a subtelne i rozsądne korzystanie z uroków lata zostawią kobietom naturalnie pięknym jak Ty

A do wszystkich bladolicych ślicznotek z tego wątku mam pytanie - właściwie odświeżam pytanie jednej z koleżanek, zadane kilka stron wcześniej :P Czy któraś z Was używała może pudru w pędzlu Golden Rose?http://www.goldenrose.pl/art-p_bfp-puder_w_pedzlu.html. Interesują mnie odcienie: 101(kość słoniowa), 103(lila) i 106 (lodowy błękit). Mam chłodny odcień cery, więc pomyślałam, że te odcienie powinny być dobre dla delikatnego rozświetlenia Ale ciekawa jestem jaki dają efekt - nie chciałabym, żeby był przesadny - wolałabym uniknąć efektu policzków a'la clown z cyrku Interesuje mnie też jaki odcień ma "kość słoniowa"(101) - zależy mi na jasnym i chłodnym, ale spotykałam się już z pudrami w kolorze "kość słoniowa", które nie tylko nie były jasne, ale miały ciepłe, brzoskwiniowe zabarwienie
Stary 2009-04-08, 17:18   #711
Eowina1818
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Advay Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez Lola20 Pokaż wiadomość
W 100% zgadzam się z Advay Piekna, czysta i gładka cera o ślicznym porcelanowym odcieniu Wyglądasz świetnie, zdecydowanie odpuść sobie kremy brązujące i zacznij podkreślać swój oryginalny, szlachetny odcień skóry Może jakiś delikatny makijaż wydobywający rysy twarzy?
Dziękuje Wam bardzo za takie słowa!
Przez pewien czas czułam się dobrze, akceptowałam moją bladość. Pojechałam do domu na wakacje (studiuje w Lublinie,a mieszkam w Zamościu) i na "dzień dobry" podeszła do mnie jakaś "modnisia" i zapytała z obrzydzeniem na twarzy: "Czemu Ty taka blada jesteś?".
Zamiast jej odpowiedzieć "A czemu Ty taka głupia?", zrobiła mi się głupio i poszłam sobie. Brakuje mi chyba wiary w siebie, żeby przestać się przejmować takimi rzeczami.

Cytat:
I nie przejmuj się ludzmi zaślepionymi modą na niezdrową i przesadzoną opaleniznę, która w perspektywie czasu nikomu na dobre nie wyjdzie. Niech lepiej zamiast Ci docinać zaczną pracować nad swoją kulturą osobistą. Nie wyobrażam sobie, żeby dobrze wychowany człowiek mógł w taki chamski i prymitywny sposób docinać innej osobie. Jakież to "wspaniałomyślne", że tak się o Ciebie "troszczą" i sugerują co powinnaś zrobić, żeby wyglądać "atrakcyjnie", ale daj im do zrozumienia, że lubisz i akceptujesz siebie, a ich porad nie potrzebujesz. Jesli będziesz sprawiać wrażenie osoby pewnej siebie i świadomej swej atrakcyjności, to nie będa mieli czego się uczepić I nie wstydz się odsłonić troche ciała w lecie. Po co masz się męczyć w grubych ubraniach ?Na to będzie czas jesienią i zimą. Nie daj sobie wmówić, że wyglądasz gorzej.
Zdecydowanie mam dość rad takich ludzi, którzy na siłę starają się zmienić moją naturę. Nie wiem ile godzin musiałabym leżeć na solarium, żeby nabrać jakiegokolwiek koloru. Raz chodziłam przez miesiąc na solarium (karnet na 60minut) i nie było żadnego efektu oprócz kilkakrotnie różowej skróy i pieczenia
Szkoda skóry an takie rzeczy!

Cytat:
A jak przysmazonym koleżankom się to nie podoba, to ich problem - miejsce skwarek jest na patelni niech tam stworzą klubik wzajemnej adoracji, a subtelne i rozsądne korzystanie z uroków lata zostawią kobietom naturalnie pięknym jak Ty
skwarki an patelni... Hahahaha! Podoba mi się taka propozycja.

Zapraszam na bloga:
Eowina1818 jest offline  
Stary 2009-04-08, 19:47   #712
azure
Zadomowienie

GG do azure

Eowina, masz boską cerę! poza tym bladość tak pięknie odmładza. Dodatkowo blada, alabastrowa cera przepięknie podkreśla błękit Twoich oczu. Na Twoim miejscu trzymałabym się z dala od specyfików brązujących
btw. nie wiem czy to naturalny kolor włsów, ale jest fantastyczny!
azure jest offline  
Stary 2009-04-08, 20:13   #713
Eowina1818
Wtajemniczenie

a tak a`propos skwarków
http://wizaz.pl/forum/attachment.php...1&d=1239183412

Haha

Zapraszam na bloga:
Eowina1818 jest offline  
Stary 2009-04-08, 21:04   #714
marta179
Raczkowanie

Cytat:
A do wszystkich bladolicych ślicznotek z tego wątku mam pytanie - właściwie odświeżam pytanie jednej z koleżanek, zadane kilka stron wcześniej :P Czy któraś z Was używała może pudru w pędzlu Golden Rose?http://www.goldenrose.pl/art-p_bfp-puder_w_pedzlu.html. Interesują mnie odcienie: 101(kość słoniowa), 103(lila) i 106 (lodowy błękit). Mam chłodny odcień cery, więc pomyślałam, że te odcienie powinny być dobre dla delikatnego rozświetlenia Ale ciekawa jestem jaki dają efekt - nie chciałabym, żeby był przesadny - wolałabym uniknąć efektu policzków a'la clown z cyrku Interesuje mnie też jaki odcień ma "kość słoniowa"(101) - zależy mi na jasnym i chłodnym, ale spotykałam się już z pudrami w kolorze "kość słoniowa", które nie tylko nie były jasne, ale miały ciepłe, brzoskwiniowe zabarwienie
Ja kupiłam w końcu ten lodowy błękit
Najkrócej mówiąc nie polecam, gdyż jest to tak naprawdę srebrny brokat, oczywiście drobny, ale nie do twarzy Używam tylko do ciała. A co do kości słoniowej to nie wiem czy to wina oświetlenia w sklepie, ale jak dla mnie była trochę złotawa, a ja koniecznie chciałam srebro
Ostatnio jeszcze nabyłam dwie rzeczy do jasnej cery:
1) Puder Rimmela Renew&Lift
Jestem bardzo zadowolona, akurat tak delikatnie matuje i super kolor. Powiedzcie czemu Rimmel w takim razie nie ma w takich kolorach podkładów?
2) Podkład adaptacyjny Oriflame Kolor też super, tylko krycie... niestety nie mam tak ładnej cery żeby wystarczyło
marta179 jest offline  
Stary 2009-04-08, 21:31   #715
Kicia_Wampirzyca
Zakorzenienie

GG do Kicia_Wampirzyca

Cytat:
Napisane przez marta179 Pokaż wiadomość
Ostatnio jeszcze nabyłam dwie rzeczy do jasnej cery:
1) Puder Rimmela Renew&Lift
Jestem bardzo zadowolona, akurat tak delikatnie matuje i super kolor. Powiedzcie czemu Rimmel w takim razie nie ma w takich kolorach podkładów?
2) Podkład adaptacyjny Oriflame Kolor też super, tylko krycie... niestety nie mam tak ładnej cery żeby wystarczyło
Wypisałaś 2 moje ideały

Stary 2009-04-08, 23:04   #716
marta179
Raczkowanie

Hehe, czyli jestem papuga
W katalogu Oriflame, tym przyszłym, nr 6 jest nowy podkład, jest oczywiście kolor Porcelain. Jeśli trochę bardziej kryje niż adaptacyjny to będzie moim ideałem
marta179 jest offline  
Stary 2009-04-08, 23:43   #717
Advay
Raczkowanie

a co myślicie o 'mineralnym' () z Astora? dopasował mi się ładnie 01 do skóry.
kupiłam i póki co jestem zadowolona.
nie ciemnieje, nie zapycha, kryje jak dla mnie idealnie...
faktycznie tak tragicznie jest ze składem tych pseudo-minerałów?
Advay jest offline  
Stary 2009-04-09, 11:08   #718
Kicia_Wampirzyca
Zakorzenienie

GG do Kicia_Wampirzyca

Cytat:
Napisane przez marta179 Pokaż wiadomość
Hehe, czyli jestem papuga
W katalogu Oriflame, tym przyszłym, nr 6 jest nowy podkład, jest oczywiście kolor Porcelain. Jeśli trochę bardziej kryje niż adaptacyjny to będzie moim ideałem
Jestem konsultantką Ori i wypróbowałam już najnowszy podkład spf 15 w kolorze Porcelain (mam próbkę) i z ręką na sercu polecam Jest bardziej kryjący od adaptacyjnego i jest też gęstszy. Na pewno tym razem go zamówię.
Zamówiłam sobie też matujący puder w kamieniu Oriflame w kolorze Light/Medium, kolor jest jasny, ale nie tak jasny jak puder Rimmel'a.

Stary 2009-04-09, 11:14   #719
Lady Hellsing
Rozeznanie

ja polecam prawdziwe minerały żaden fluid tak ładnie nie podkreśli jasnej cery jak minerałki
Lady Hellsing jest offline  
Stary 2009-04-09, 11:30   #720
absurdalna89
Zadomowienie

Przepraszam, że tak późno odpisuję dziewczęta. Serdecznie dziękuję za porady dot. moich włosów - chyba przekonałyście mnie do tych ciemnych, ewentualnie rozjaśnię o jeden ton jeśli faktycznie mi się znudzą. Mam czasem dosyć rodziny i wysłuchiwania "biała jak kreda a do tego te czarne włosy". Zdarzają się też niecenzuralne słowa, które pominę. Ogólnie pielęgnuję swoją bladość już 1,5 roku i przyzwyczaiłam się do tych "dogryzek" na temat koloru skóry, ale czasem sama się zastanawiam czy w tych ciemnych nie wyglądam zbyt sztucznie. W końcu naturalnie mam ciemny blond!
Aaaa, no i dziękuję za komplementy Podbudowałyście moją samoocenę, to ważne! Wy również jesteście piękne, śledzę ten wątek regularnie.

Eowina, zgadzam się z dziewczynami. Masz piękną, zadbaną cerę, a Twój kolor włosów jest zachwycający! Są naturalne?

Całuski kochane ;* ;d
absurdalna89 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
jasna cera

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości