Jak podkreślić jasną cerę? IV - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-05-27, 15:32   #991
edyt
Zadomowienie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
no kurczę,
prześledcziłąm wiele wątków o skrobi i jakoś w ogóle nie doczytałam, że zapycha i powoduje błyszczenie.
włąsnie były ochy i achy jak to cudnie matuje i nie zapycha;/

jesli chodzi o mnie to zrobilam sobie mala próbkę - skrobia prawie nei rozjaśniła, powstał taki półtransparentny puder matujący- ucieszyło mnie to ale jeśli mi wysuszy skórę i zapcha o będzię buuuuu
ale poświęcę się na jakiś czas i poobserwuję moje nowe dziecko bo efekt dał mi ładniutki - wyrównany koloryt, aksamitny mat - jutro dokładniej sprawdzę jak długo go trzyma.
tak poza tym, czy skrobia skraca termin ważności pudru?

pisałaś ze do woich dosypujesz, i masz te problemy o których wspominasz w takim razie?
Zaczelam uzywac skrobie wlasnie dlatego ze nie moglam znalezc odpowiednio jasnego pudru. Zwykla skrobia ziemniaczana mnie wysuszyla, a mialam wtedy dosyc tlusta skore.

Teraz dosypuje skrobie modyfikowana dry-flo. Mniej wiecej w proporcjach 1/3 - 1/2 skrobi na puder. Nie dosc ze ladnie rozjasnia, to jest naprawde drobniutko zmielona. Daje efekt takiej aksamitnej twarzy. Dobrze matuje i tak jak zauwazylas sprawia ze pudry staja sie transparentne. Za date waznosci uznaje ta ktora jest krotsza pudru lub skrobi. Dry-flo ma dosyc dluga date tylko trzeba przechowywac ja w lodowce.
Tutaj link do skrobi dry-flo, ktora ja kupowalam:
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

P.S. Moge umieszczac tu taki link? To juz jest reklama czy jeszcze nie?

Edytowane przez edyt
Czas edycji: 2009-05-27 o 15:35
edyt jest offline  
Stary 2009-05-27, 15:34   #992
mogwaica
Zadomowienie

GG do mogwaica

Czy mozecie mi polecić jakiś balsam rozświetlający do ciała (niedługo wybieram sie na wesele).?

mogwaica jest offline  
Stary 2009-05-29, 09:52   #993
absurdalna89
Zadomowienie

Witajcie dziewczyny.
Wolałam nie zakładać nowego wątku, lecz najpierw spytać Was - wielbicielki jasnej skóry, które pewnie czasem męczą się z przebarwieniami i nierówną pigmentacją
Czy któraś z Was używała kremu Lirene Individual Program Esencja na noc wybielająca do cery z nierówną pigmentacją?

Bardzo mi zależy na jakichkolwiek informacjach, bo niestety KWC, kafeteria i inne strony z których zwykle korzystam milczą na temat tego kremu. Aktualnie stosuję Acne Derm, ale dość mocno podrażnia mi skórę i póki co nie działa, więc chciałam coś zamiennie-jedna noc Acne, druga Lirene, a w ciągu dnia oczywiście filtry.
Czekam na jakiekolwiek informacje Dodam, że nie umiem znaleźć składu tego specyfiku, a oto co można o nim wyczytać:
Esencja zawiera zaawansowany technologicznie kompleks, który hamuje i redukuje proces powstawania plam, przebarwień i piegów. Kompleks o wysokiej zawartości niacynamidu, wyrównuje koloryt skóry poprzez zmniejszenie ilości barwnika obecnego w powierzchniowych warstwach naskórka. Działanie wybielające i rozjaśniające wspomaga witamina C. Formułę wzbogacono o cenne składniki, uzupełniające niedobory w barierze lipidowo-ochronnej skóry.
absurdalna89 jest offline  
Stary 2009-05-29, 15:57   #994
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez och Pokaż wiadomość
Miałam go własnie polecić bladolicym Odkryłam go jakiś czas temu i choć jestem bardzo blada ten korektor był za jasny! Muszę nakładać niewielką ilość bo wyglądam jak trup;P Mam odcień 02 Natural (najjaśniejszy) i zamierzam na lato kupić ciemniejszy
widziałam ten korektor - tylko dlaczego 02 jest jaśniejszy od 01?
Stary 2009-05-29, 16:08   #995
arrachnee
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
widziałam ten korektor - tylko dlaczego 02 jest jaśniejszy od 01?
tego nie wie nikt , ale potwierdzam

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny

arrachnee jest offline  
Stary 2009-05-29, 20:54   #996
absurdalna89
Zadomowienie

To znów ja.Dziewczyny czy filtr SPF50 Babydream jest dobry? Fotostabilny? Pamiętam ,że któraś z Was używała, mogę prosić o dokładniejsze info? No i przede wszystkim gdzie go szukać? W Rossmanie na półce z filtrami nie było, może wycofali? Proszę o w miarę szybką odpowiedź.
Stary 2009-05-29, 21:01   #997
marchewkowe pole
Zakorzenienie

GG do marchewkowe pole

Ja go mam, dla mnie ok, czy fotostabilny na 100% Ci nie powiem (może w wątku o fotostabilnych drogeryjnych będzie) a u mnie w rossmannie stoi tam gdzie wszystkie kosmetyki dzieciaczkowe.
Stary 2009-05-29, 22:13   #998
villemo84
Raczkowanie

czesc dziewczyny!! chcialabym zapytac jak uzywacie blokerow, czy nakladacie je na krem czy pod inny krem? jesli tak to nie macie problemow z tzw. rolowaniem sie kremow?
moglybyscie mi polecic jakis balsam do ciala z naprawde wysokim filtrem , dobrze wchlaniajacy sie?bede wdzieczna za pomoc.
villemo84 jest offline  
Stary 2009-06-01, 13:41   #999
absurdalna89
Zadomowienie

Dziewczyny znacie się na składach kosmetyków? Ja dopiero zaczęłam swoją przygodę z kwasami, biochemią itd... Więc może pomożecie?
Kupiłam dziś esencję wygładzająco-rozjaśniającą Lirene dla cery z nierówną pigmentacją. Czy ktoś może ocenić jej skład?
Aqua, Gliceryn, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Prunus Persica (Peach) Kernel Oil, Dimethicone, Sucrose Cocoate, Paraffinum Liquidum, Sorbitan Stearate, Tocopheryl Acetate, Octocrylene, Polyacrylamide, Cyclopentasiloxane, Cycklohexasiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Polysorbate 80, Hydrolyzed Elastin, BHA, Nonapeptide-1, Methylparaben, Phenoxyethanol, DMDM Hydantion, Propylparaben, Parfum.

Z góry dziękuję.
Stary 2009-06-01, 14:19   #1000
Ines-ka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez villemo84 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny!! chcialabym zapytac jak uzywacie blokerow, czy nakladacie je na krem czy pod inny krem? jesli tak to nie macie problemow z tzw. rolowaniem sie kremow?
moglybyscie mi polecic jakis balsam do ciala z naprawde wysokim filtrem , dobrze wchlaniajacy sie?bede wdzieczna za pomoc.
Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny znacie się na składach kosmetyków? Ja dopiero zaczęłam swoją przygodę z kwasami, biochemią itd... Więc może pomożecie?
Kupiłam dziś esencję wygładzająco-rozjaśniającą Lirene dla cery z nierówną pigmentacją. Czy ktoś może ocenić jej skład?
Aqua, Gliceryn, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Prunus Persica (Peach) Kernel Oil, Dimethicone, Sucrose Cocoate, Paraffinum Liquidum, Sorbitan Stearate, Tocopheryl Acetate, Octocrylene, Polyacrylamide, Cyclopentasiloxane, Cycklohexasiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Polysorbate 80, Hydrolyzed Elastin, BHA, Nonapeptide-1, Methylparaben, Phenoxyethanol, DMDM Hydantion, Propylparaben, Parfum.

Z góry dziękuję.
Do dyskusji o filtrach i składach zapraszam na biochemię. Skład można nawet analizować samemu, jest tyle wątków ze słownikami.

Edytowane przez Ines-ka
Czas edycji: 2009-06-01 o 14:21
Ines-ka jest offline  
Stary 2009-06-05, 17:38   #1001
annamariar
Raczkowanie

GG do annamariar

Wiecie może, gdzie w Warszawie dostanę podkład Gosh X-Ceptional Wear 11 porcelain? Albo w jakiej sieci drogerii jest? Galeria Centrum przestała sprowadzać i nie mogę go nigdzie znaleźć
Albo może wiecie, jaki podkład ma najbardziej zbliżony kolor do tego?
annamariar jest offline  
Stary 2009-06-06, 00:20   #1002
a-sea-of-honey
Zadomowienie

GG do a-sea-of-honey

Cytat:
Napisane przez annamariar Pokaż wiadomość
Wiecie może, gdzie w Warszawie dostanę podkład Gosh X-Ceptional Wear 11 porcelain? Albo w jakiej sieci drogerii jest? Galeria Centrum przestała sprowadzać i nie mogę go nigdzie znaleźć
Albo może wiecie, jaki podkład ma najbardziej zbliżony kolor do tego?
Koło McDonaldsa przy Dworcu Centralnym jest taka drogeria Erste / Pierwszy, mają tam Gosha, więc może i te podkłady będą. W ogóle jest tam duży wybór mazideł, panie może niezbyt miłe, ale jak się chce coś znaleźć ze średniej i niższej półki, to się tam znajdzie
a-sea-of-honey jest offline  
Stary 2009-06-06, 01:47   #1003
annamariar
Raczkowanie

GG do annamariar

dziękuję bardzo za podpowiedź spróbuję w poniedziałek, obym go tam znalazła
annamariar jest offline  
Stary 2009-06-17, 23:26   #1004
annamariar
Raczkowanie

GG do annamariar

Dopiero dziś tam dotarłam - ale faktycznie jasne podkłady Gosha tam są. Gdyby ktoś szukał, to są 11, 12 i 13 (ten ostatni pierwszy raz widziałam, ale on już chyba nie taki jasny). Jeszcze raz dziękuję
annamariar jest offline  
Stary 2009-06-18, 19:09   #1005
magdolena
Zakorzenienie

Hej dziewczyny!
Znalazlam idealny bezdrobinkowy rozswietlacz dla bladolicych. Jest to NYX Mosaic Powder Highlighter. Chcecie swatche??
Stary 2009-06-19, 17:14   #1006
Delave
Raczkowanie

A on dla chłodnych czy ciepłych typków?? chętnie zobaczę.
Stary 2009-06-19, 17:42   #1007
magdolena
Zakorzenienie

a to chyba obojetnie dla jakich

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:42 ----------

w watku o zbiorach kosmetykow wrzucilam
Stary 2009-06-26, 10:46   #1008
Wampirzyca111
Raczkowanie

blada twarz

Zawsze podobała mi się blada cera, jednak mogę się pochwalić co najwyżej zwyczajnym odcieniem ;/. Uwielbiam słońce, więc nie chcę przez całe wakacje się przed nim chować (opalam się aż za łatwo, ale na czerwono), ale chciałabym się nie opalić. Szukam porad: jak się nie opalić, jak rozjaśnić cerę (kosmetyki+domowe sposoby) oraz porad makijażowych jak utrzymać i podkreślić bladość (biorąc pod uwagę, że są wakacje więc moja kosmetyczka na ogół ogranicza się do jasnego pudru, tuszu i błyszczyka).
Z góry dzięki za wszelkie porady
Wampirzyca111 jest offline  
Stary 2009-06-26, 15:52   #1009
metice
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 2
Dot.: blada twarz

wyszukiwarka nie gryzie.
metice jest offline  
Stary 2009-06-26, 16:03   #1010
asik123456789
Zakorzenienie

Przede wszystkim filtry. Najlepiej najwyzsze bo chronia najlepiej. Do codziennej pielegnacji warto wlaczyc krem do twarzy z aptecznej firmy z spf 50. Musisz poczytac o stosowaniu filtrow. Jesli chcesz sie polozyc i opalac a nie oplaic to wyjscia nie ma zadnego. Jesli bedziesz lezala plackiem na sloncu to nawet najwiekszy filtr Cie nie ochroni. Musisz po prostu unikac slonca. Siedziec w cieniu.
asik123456789 jest offline  
Stary 2009-06-26, 21:34   #1011
Sangadin
Przyczajenie

Filtry - to przede wszystkim. A coś rozjaśniającego? Osobiście polecam Juvit - krople z witaminą C. (używać, rzecz jasna, zewnętrznie). Systematycznie stosowany rozjaśnia cerę, a ponadto (przynajmniej w moim przypadku) ma na nań zbawienny wpływ. No, poza tym wszelkie maseczki ogórkowe i cytrynowe... aczkolwiek ich efekty są tak subtelne, że niemal niewidocznie.

Sangadin jest offline  
Stary 2009-06-27, 17:04   #1012
Wampirzyca111
Raczkowanie

Mogłabyś powiedzieć coś więcej na temat tych kropli Juvit?
Wampirzyca111 jest offline  
Stary 2009-06-28, 16:40   #1013
Sakurabana
Przyczajenie

Komu pasuje blada cera ?

Witam

Przeszukałam forum i znalazłam sporo informacji na temat różnych typów kolorystycznych i odcieniu cery.

Ale mi bardziej chodzi o pomoc w moim przypadku

Mój problem polega na tym, że podoba mi się blada cera, jednak jestem osobą o lekko śniadawej karnacji.
Mam ciemne włosy (ciemny brąz), niebieskie oczy, ciemna oprawę oczu, gęste i ciemne brwi i nasycony kolor ust i teraz chciałabym się zapytać czy pasuje mi blada cera. Chcę zaznaczyć że mam ostre rysy twarzy.

Bardzo mi się podoba jasna karnacja jednak nie wiem czy w porównaniu z moimi ciemnymi włosami, nie wyglądałabym dziwnie. A może powinnam zmienić odcień włosów na jasny brąz albo np. rudy.

Więc jak myślicie dziewczyny ?

P.S nie jestem jakąś ciemną mulatką, mój odcień cery jest nie blady ale także i nie ciemny, dosyć szybko się opalam, znaczy opalałam bo w tym roku stosuję kremy z wysokim filtrem i od czasu do czasu do kąpieli dodaję soku z cytryny, ładnie rozświetla cerę.
(Przepraszam, ze się tak rozpisałam).
Sakurabana jest offline  
Stary 2009-06-28, 17:05   #1014
madzienka79
BAN stały

Dot.: Komu pasuje blada cera ?

Cytat:
Napisane przez Sakurabana Pokaż wiadomość
Witam

Przeszukałam forum i znalazłam sporo informacji na temat różnych typów kolorystycznych i odcieniu cery.

Ale mi bardziej chodzi o pomoc w moim przypadku

Mój problem polega na tym, że podoba mi się blada cera, jednak jestem osobą o lekko śniadawej karnacji.
Mam ciemne włosy (ciemny brąz), niebieskie oczy, ciemna oprawę oczu, gęste i ciemne brwi i nasycony kolor ust i teraz chciałabym się zapytać czy pasuje mi blada cera. Chcę zaznaczyć że mam ostre rysy twarzy.

Bardzo mi się podoba jasna karnacja jednak nie wiem czy w porównaniu z moimi ciemnymi włosami, nie wyglądałabym dziwnie. A może powinnam zmienić odcień włosów na jasny brąz albo np. rudy.

P.S nie jestem jakąś ciemną mulatką, mój odcień cery jest nie blady ale także i nie ciemny, dosyć szybko się opalam, znaczy opalałam bo w tym roku stosuję kremy z wysokim filtrem i od czasu do czasu do kąpieli dodaję soku z cytryny, ładnie rozświetla cerę.
blada swiadczy o anemii albo innej chorobie, moze lepiej jasna. Nie iwdze jak wygladasz wiec trudno jest mi ocenic ale mysle, ze jasna cera moglaby ci pasowac.
madzienka79 jest offline  
Stary 2009-06-29, 01:44   #1015
Kira87
Wtajemniczenie

Cytat:

Chyba nie ma co do tego zasady, to raczej kwestia osobnicza.
Ja również mam bardzo ciemne włosy (i oczy) a jasna skóra pasuje mi (moim zdaniem) lepiej, niż opalona.

Cytat:
Jeżeli nie jesteś z natury bardzo jasna, to prawdopodobnie ciężko Ci będzie osiągnąć jasną skórę tylko przy użyciu filtrów i soku z cytryny.
Ja stosuję dodatkowo raz na tydzień peeling całego ciała + przez pewien czas stosowałam specjalną maść rozjaśniającą (strasznie mnie wysuszyła).
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline  
Stary 2009-06-29, 11:36   #1016
Bezsenna22
Raczkowanie

kasiek87 a gdzie kupujesz Dermacol i za ile ? Kurcze bo nie wiem gdzie się zaopatrzyć, miałam juz ale sie skończył po roku codzinnego używania i nie moge nigdzie znaleźć Pomóż... Ale mimo tego że jest idealnie kryjący i świetnie blady to niestety po jakimś czasie "wtapia" się w skórę i już nie jst się takim pięknym i bladym ;/
Bezsenna22 jest offline  
Stary 2009-06-29, 15:38   #1017
Sakurabana
Przyczajenie

Hmm ... nawet nie wiedziałam że jest taka maść ale ja aż tak bardzo nie chcę ingerować w kolor mojej skóry.

No właśnie Ty masz ciemne oczy i włosy a to ze sobą współgra, a ja mam ciemne włosy i jasne oczy i to mi troszeczkę przeszkadza.

No nic zobaczymy jak mi pójdzie unikanie Słońca w tym roku
Sakurabana jest offline  
Stary 2009-06-29, 15:51   #1018
Kira87
Wtajemniczenie

Cytat:
Hmm ... nawet nie wiedziałam że jest taka maść ale ja aż tak bardzo nie chcę ingerować w kolor mojej skóry.
Są specjalne kremy wybielające, ale ja też się boję ich ruszać, bo na pewno sieją niezłe spustoszenie w skórze.
Ja stosowałam AcneDerm. To jest maść z kwasami na przebarwienia po trądziku. Lekko wybiela, ale przy tym bardzo wysusza, bo jest przeznaczona do cery trądzikowej/tłustej.

Cytat:
No właśnie Ty masz ciemne oczy i włosy a to ze sobą współgra, a ja mam ciemne włosy i jasne oczy i to mi troszeczkę przeszkadza.

No nic zobaczymy jak mi pójdzie unikanie Słońca w tym roku
Myślę, że jeżeli masz ciemną oprawę oczu (brwi, rzęsy), to jasna cera będzie u Ciebie ładnie wyglądać
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline  
Stary 2009-06-29, 16:41   #1019
Sangadin
Przyczajenie

Krople dostępne w aptece za dość przystępną cenę - ok. 10 zł. Juvit ma konsystencję olejku, dość kiepsko się wchłania, pozostawiając na twarzy tłustą powłokę, dlatego też używam go na noc. Stosowanie go nie jest może komfortowe, jednak rewelacyjne efekty rekompensują tę niewygodę. Buzia jest gładka, dobrze nawilżona, a przy tym jaśniejsza.

Polecam poszukanie na forum wątków o Juvicie, bądź Cebionie (który ponoć działa na takiej samej zasadzie) - jest ich całkiem sporo. ;-)

Sangadin jest offline  
Stary 2009-06-30, 09:41   #1020
Sakurabana
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Myślę, że jeżeli masz ciemną oprawę oczu (brwi, rzęsy), to jasna cera będzie u Ciebie ładnie wyglądać
Heh ... no to dobrze dzięki za odpowiedzi
Sakurabana jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
jasna cera

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości