Jak podkreślić jasną cerę? IV - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-10-24, 19:04   #1381
* Raboussamai *
Zadomowienie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Hej! Chciałabym dołączyć do Waszego grona "bledziuchów"
Tak czy siak dawno zdecydowałam, że pokocham swoją jasną cerę i będę ją jak najbardziej podkreślać

Jednak nadal mam problem z doborem odpowiedniego podkładu Co kupię jakiś to okazuje się albo za ciemny, albo za żółty, lub co najgorsze - różowy... wtedy wyglądam jak świnka Mam zimny odcień skóry, więc wydaje mnie się, że tym bardziej jest mi trudniej coś dobrać... Już kasy mi brakuje na kupowanie co tydzień nowego podkładu... ehh

Zaraz wybieram się na przewertowanie wątku i zobaczę czego Wy używacie

Aaaale fajnie, że tu trafiłam

A co powiecie na listę wszystkich jasnych podkładów?
Taka ściągawka...

P.S: Czy któraś z Was używała tych podkładów z MACa? Który polecacie?

Edytowane przez * Raboussamai *
Czas edycji: 2009-10-24 o 19:11
* Raboussamai * jest offline  
Stary 2009-10-24, 19:06   #1382
milk
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Basiulek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, szczyt wszystkiego- dzisiaj na ulicy usłyszałam od obcego (!), chamskiego faceta ,, Masz białaczkę?" . Zaserwował mi również spojrzenie typu ,, O fu". Ludzie są jednak dziwni.
i dobrze, chciałabyś podobać się takiemu idiocie?
nie jest to miłe ale nie ma się co przejmować , zresztą przynajmniej masz potwierdzenie, ze jesteś blada a przecież to Ci się podoba

Edytowane przez milk
Czas edycji: 2009-10-24 o 19:07
milk jest offline  
Stary 2009-10-24, 22:18   #1383
Fuzukatsu
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
A pokarzesz swoje biadolice zbiory ? No pewnie ze tak
Przepraszam że tak późno
Zbiory kolorówki? Malowałam się tak dawno, że jeszcze została mi resztka brzoskwiniowego fluidu i podobny kolorystycznie puder Inglota. Na dzień dzisiejszy tylko skrobia+cynamon
Wrzucam zdjęcie, ale jakość nie powala- robione telefonem
Fuzukatsu jest offline  
Stary 2009-10-24, 23:31   #1384
absurdalna89
Zadomowienie

Masz piękne włosy! Naturalny kolor, czy taka cudownie naturalnie wyglądająca farba? W każdym razie zazdroszczę! Koloru skóry również.
absurdalna89 jest offline  
Stary 2009-10-24, 23:39   #1385
Fuzukatsu
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
Masz piękne włosy! Naturalny kolor, czy taka cudownie naturalnie wyglądająca farba? W każdym razie zazdroszczę! Koloru skóry również.
A dziękujęz natury jestem ciemną-blondi, ale niedawno(z ciekawości, nie farbuję regularnie) malowałam włosy alabastrowym blondem Garniera Color&Shine który w większym stopniu się sprał

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2009-10-24 o 23:41
Fuzukatsu jest offline  
Stary 2009-10-25, 12:09   #1386
2352
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez * Raboussamai * Pokaż wiadomość
Hej! Chciałabym dołączyć do Waszego grona "bledziuchów"
Tak czy siak dawno zdecydowałam, że pokocham swoją jasną cerę i będę ją jak najbardziej podkreślać

Jednak nadal mam problem z doborem odpowiedniego podkładu Co kupię jakiś to okazuje się albo za ciemny, albo za żółty, lub co najgorsze - różowy... wtedy wyglądam jak świnka Mam zimny odcień skóry, więc wydaje mnie się, że tym bardziej jest mi trudniej coś dobrać... Już kasy mi brakuje na kupowanie co tydzień nowego podkładu... ehh

Zaraz wybieram się na przewertowanie wątku i zobaczę czego Wy używacie

Aaaale fajnie, że tu trafiłam

A co powiecie na listę wszystkich jasnych podkładów?
Taka ściągawka...

P.S: Czy któraś z Was używała tych podkładów z MACa? Który polecacie?
ja mam maca nc15 (najjasniejszy) studio fix i nie polecam. odcien fakt - jest dla mnie tylko troche za ciemny, ale po 15 minutach wygladam jakbym wyszla z solarium i do tego zaczerwieniona. nie zakrywa porow, nie trzyma sie za dlugo, w lecie sie wazy niesamowicie, podkresla bardzo wloski na twarzy. plusem jest fakt ze daje swietne satynowe wykonczenie, konsystencja jest swietna no i mozna regulowac krycie.
2352 jest offline  
Stary 2009-10-26, 11:08   #1387
wilczex
Zadomowienie

A ja robię te peelingi, smaruję się balsamem wymieszanym z Juwit C( tak samo buzia) i jakoś nie widzę zmian... ;/
wilczex jest offline  
Stary 2009-10-26, 11:47   #1388
natrix
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez wilczex Pokaż wiadomość
A ja robię te peelingi, smaruję się balsamem wymieszanym z Juwit C( tak samo buzia) i jakoś nie widzę zmian... ;/
Cierpliwości

KREW I MLEKO - mój 'blady blog' http://krewimleko.wordpress.com

Zapraszam
natrix jest offline  
Stary 2009-10-26, 12:29   #1389
Ishikawa
Crazy turtle lady

GG do Ishikawa

Gdyby te cholerne podklady nieciemnialy było by pieknie. tez tak macie?

Kupilam nowy podklad Rimmel , odświezoną wersje Stay Matte z ogórkiem i rumiankiem. Kolor ivory to jakis ciemniuch
Musze go troche rozjasniac Dermacolem ;/
Ishikawa jest offline  
Stary 2009-10-26, 15:18   #1390
Basiulek
Zakorzenienie

GG do Basiulek

Jasne, że bym nie chciała mu się podobać, no i fakt, potwierdzenie niby jest Niemniej jednak mam nadzieje, że nie wyglądam niezdrowo

A tak po za tym, to z przykrością stwierdzam, że dermacol zaczął mnie zapychać Dlatego też pewnie będę go używać raczej na specjalne okazje, bo nie chcę sobie całkiem popsuć cery... A z dobrych wiadomości - znalazłam świetny róż - Loreala True match odcień 115 True Rose . Delikatny, świeży odcień różu, dla mojego bladego ryja w sam raz, bo nie jestem przerysowana, a jednocześnie wyglądam zdrowiej

Edit- Próbowałyście może podkładu Loreala True Match? Jaki jest najjaśniejszy odcień i jak się spisuje?

Dodaję zdjęcia twarzy z:
1. Podkładem mineralnym w pudrze EDM Ivory + troszeczkę nowego różu, ale w zasadzie prawie go tutaj nie widać;
2. Dermacolem i meteorytami Pastel White

Edytowane przez Basiulek
Czas edycji: 2009-10-26 o 15:23
Basiulek jest offline  
Stary 2009-10-26, 16:19   #1391
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez MadameButterfly6 Pokaż wiadomość
Ja mam prawie nieuzywany zestaw Kraina Sniegu z Avonu - połyskliwy żel do ciała i perfumowany spray do ciała. Wystawialam na allegro, ale nie spotkalam sie z wiekszym zainteresowaniem, zastanawiam sie czy wystawic jeszcze raz, czy zaczac uzywac zima Tu macie link do sprayu: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt-5534.htm
musi byc ostro przeterminowany...

ja kiedys tez sie kochalam w tych sprayach i zaluje, ze juz ich nie produkuja. kiedys zostawilam sobie na zapas, ale zesmierdnał po terminie, czy Twoj pachnie normalnie?

Basiulek, mam wrazenie, ze Ivory jest dla Ciebie zbyt jasny i za rozowy, szyja wydaje sie przy nim ciemniejsza i bardziej zoltawa

czasem zmiana tonacji wystarczy, nie trzeba szukac ciemniejszego odcienia

typowalabym w Olive Fair

a Dermacol ma czym zapychac, jest tyle fajnych korektorow, szkoda buzi, Ines-ka chwalila sobie w watku mineralny maybelline, sama chyba sobie go sprawie, bo proszkowe korektory to chyba nie dla mnie.

a co do rozy: a przygladalas sie tymi od EDM? wybor ogromny, sa diablo wydajne. ze swoja wyrazista uroda spokojnie moglabys uzywac mocniejszych kolorow na policzki

najjasniejszy z loreali jest amerykanski W1, ale jakosciowo jest do nie polecam, bo dla samego koloru nie warto, odkad przerzucilam sie na mineraly, plynne podklady zupelnie przestaly mnie interesowac

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2009-10-26 o 16:22
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline  
Stary 2009-10-26, 16:30   #1392
Basiulek
Zakorzenienie

GG do Basiulek

Truskawkowawiosna- no właśnie to jest dziwne bo ja mam i bez pudru/podkładu inny odcień skóry niż na szyi i reszcie ciała... może to jeszcze po wakacjach mi się coś trzyma , bo nie smarowałam filtrami szyi, dekoltu i rąk (bardzo mądrze, wiem : D ). Tak więc wygląda to tak, że mam twarz różowo białą w porównaniu to dekoltu chociażby. Jak tylko nałożę coś w innej tonacji , to już mi się wszystko ,,gryzie" i jak mi się zetrze trochę pudru np z nosa to widać, że kolor mojej skóry jest inny...
Co do wyrazistej urody- czy ja wiem, myślałam, że jestem bardziej nijaka i rozlazła ^^

Co do mineralnego korektora- muszę wypróbować, bo ten w musie też Maybelline bardzo mi przypadł do gustu. Odcień 02 Natural super. Ale oczywiście go wycofali =="
Stary 2009-10-26, 17:26   #1393
* Raboussamai *
Zadomowienie

Basiulek delikatny efekt... będzie laleczkowo jak dołożysz więcej Ja niestety wszelkie róże odkładam na bok... z natury nie potrzebuję :P no i nie wyglądam jak trup bez nich więc nie ma co przesadzać!

btw... bledziuchy nie są nijakie i rozlazłe, zwłaszcza w starciu z solarowymi pannami

Aaa jeszcze pytanie! Kiedyś używałam podkładu Maybelline Superstay Silky 021 Nude... niby jasny, ale wydaje mi się, że wciąż zbyt ciemny... Ma któraś doświadczenia z innym podkładem z tej serii? Może wyższy numerek wcale nie oznacza ciemniejszego koloru? =/

http://www.allegro.pl/item793513889_...ain_ivory.html PORCELAIN IVORY??? http://www.allegro.pl/item793513832_...ral_ivory.html NATURAL IVORY??? Dlaczego ja się wcześniej z nimi nie spotkałam?? O.O

Edytowane przez * Raboussamai *
Czas edycji: 2009-10-26 o 17:37
* Raboussamai * jest offline  
Stary 2009-10-26, 17:35   #1394
Maqua
Zakorzenienie

na mnie najjaśniejszy z tych fluidów był prawie brązowy
Maqua jest offline  
Stary 2009-10-26, 19:21   #1395
MadameButterfly6
BAN stały

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
musi byc ostro przeterminowany...

ja kiedys tez sie kochalam w tych sprayach i zaluje, ze juz ich nie produkuja. kiedys zostawilam sobie na zapas, ale zesmierdnał po terminie, czy Twoj pachnie normalnie?
No wlasnie jestem zdziwiona, bo pachnie identycznie jak wtedy, gdy go kupiłam. Jest to zapach intensywny i wlasnie dlatego go nie uzywalam zbytnio...
MadameButterfly6 jest offline  
Stary 2009-10-26, 19:22   #1396
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Truskawkowawiosna- no właśnie to jest dziwne bo ja mam i bez pudru/podkładu inny odcień skóry niż na szyi i reszcie ciała... może to jeszcze po wakacjach mi się coś trzyma , bo nie smarowałam filtrami szyi, dekoltu i rąk (bardzo mądrze, wiem : D ). Tak więc wygląda to tak, że mam twarz różowo białą w porównaniu to dekoltu chociażby. Jak tylko nałożę coś w innej tonacji , to już mi się wszystko ,,gryzie" i jak mi się zetrze trochę pudru np z nosa to widać, że kolor mojej skóry jest inny...
Co do wyrazistej urody- czy ja wiem, myślałam, że jestem bardziej nijaka i rozlazła ^^
ja mam za to odwrotnie- twarz ciemniejsza od szyi, w dodatku wpadajaca delikatnie w roz- cera naczynkowa najlepiej w takich przypadkach dobierac podklad do szyi albo wybrac cos posredniego miedzy twarza a szyja. w zoltawym podkladzie na twarzy wygladam o niebo lepiej, jakos nie zauwazylam, zeby mi sie cos zcieralo przy EDM- uzywam intensive i krzemionki jako primera. koniecznie zmien przynajmniej podklad na bardziej zoltawy, oliwkowy, jakis zoltawy beżyk, bo typowo bialo-rozowy podklad jest dla troche innej urody

jasne, ze jestes wyrazista
mikroREKLAMA
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2009-10-26, 22:02   #1397
wilczex
Zadomowienie

A moim skromnym zdaniem ( może się nie znam, ale to była pierwsza rzecz na jaką zwróciłam uwagę oglądając fotki Basiulka) to to, że chyba za dużo tego wszystkiego nałożyłaś, bo na policzku to wygląda tak jakbyś szpachelką przejechała. Ale nosek juz ładnie wygląda. Nie mówię tego złośliwie oczywiście!!!!!
wilczex jest offline  
Stary 2009-10-27, 18:30   #1398
mila17
Zakorzenienie

Cytat:
Jasne, że bym nie chciała mu się podobać, no i fakt, potwierdzenie niby jest Niemniej jednak mam nadzieje, że nie wyglądam niezdrowo

A tak po za tym, to z przykrością stwierdzam, że dermacol zaczął mnie zapychać Dlatego też pewnie będę go używać raczej na specjalne okazje, bo nie chcę sobie całkiem popsuć cery... A z dobrych wiadomości - znalazłam świetny róż - Loreala True match odcień 115 True Rose . Delikatny, świeży odcień różu, dla mojego bladego ryja w sam raz, bo nie jestem przerysowana, a jednocześnie wyglądam zdrowiej

Edit- Próbowałyście może podkładu Loreala True Match? Jaki jest najjaśniejszy odcień i jak się spisuje?

Dodaję zdjęcia twarzy z:
1. Podkładem mineralnym w pudrze EDM Ivory + troszeczkę nowego różu, ale w zasadzie prawie go tutaj nie widać;
2. Dermacolem i meteorytami Pastel White
o kurcze, masz przepiękny kolor włosów! Naturalny czy farbowany?

A podklad to fair czy ivory? Mi niedawno przyszedl fair- jest dla mnie idealny, jasny i chłodny Jak dorwę się do aparatu cyknę zdjęcie.

A tym typem się nie przejmuj, pewnie to jeden z tych lubiących kurczaki z rozna

Swoja droga mam kolegę który twierdzi, ze opalona skóra nie podoba mu się ani trochę, a Polacy nie patrafia docenic slowianskiej urody/tudzież bladości Polek

Edytowane przez mila17
Czas edycji: 2009-10-27 o 18:32
mila17 jest offline  
Stary 2009-10-27, 18:51   #1399
Basiulek
Zakorzenienie

GG do Basiulek

Dziękuję : ) ale to farbowany ^^ Tzn ja jestem generalnie blondynką, przyciemniłam Castingiem na Karmel ale już mi się sprał troche. I ostatnio jeszcze robiłam płukankę z kory dębu. Nie chcę już wracać do jasnych włosów : D

Podkład to Ivory, Fair miałam próbkę. Czekam na Twoje zdjęcia )
Stary 2009-10-27, 19:32   #1400
mila17
Zakorzenienie

jak tylko dorwę aparat pokażę moje blade lico

Ja farbuję włosy opalizującym szatynem garniera, na początku jest piękny, chłodny brąz, ale szybko mi się spłukał, moze dlatego, ze za krótko trzymałam, jakos na dniach będę farbowac znowu.

A czym malujecie usta? Ja chcę kupic jakas transparentną czerwien, tzn delikatny czerwonawy błyszczyk, podoba mi się rock chick z natury juz pokazywany w tym wątku.

W ogole miałam dzisiaj peeling kwasem pirogronowym, do jutra nie mogę niczym myc twarzy, siedzę teraz lekko czerwona i "oblepiona"
mila17 jest offline  
Stary 2009-10-28, 10:22   #1401
wilczex
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
A czym malujecie usta? Ja chcę kupic jakas transparentną czerwien, tzn delikatny czerwonawy błyszczyk

Ja mam błyszczyk Maybelline Watershine Gloss nr 513. I to jest właśnie taka transparentna czerwień. Co prawda szukałam wtedy pięknego, nasyconego MALINOWEGO błyszczyka, ale tylko taki udało mi się znaleźć. I jestem bardzo z niego zadowolona. Kiedy maluję mocniej oczy ( a robię to dość często) to on idealnie pasuje nie przytłaczając całości.
wilczex jest offline  
Stary 2009-10-28, 17:12   #1402
mila17
Zakorzenienie

O, dzięki za info W takim razie będę musiała wybrac się do drogerii i go zobaczyc
mila17 jest offline  
Stary 2009-10-28, 19:03   #1403
melkmeisje
Zakorzenienie

GG do melkmeisje

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
jak tylko dorwę aparat pokażę moje blade lico

Ja farbuję włosy opalizującym szatynem garniera, na początku jest piękny, chłodny brąz, ale szybko mi się spłukał, moze dlatego, ze za krótko trzymałam, jakos na dniach będę farbowac znowu.

A czym malujecie usta? Ja chcę kupic jakas transparentną czerwien, tzn delikatny czerwonawy błyszczyk, podoba mi się rock chick z natury juz pokazywany w tym wątku.

W ogole miałam dzisiaj peeling kwasem pirogronowym, do jutra nie mogę niczym myc twarzy, siedzę teraz lekko czerwona i "oblepiona"
Vipera Aphrodisiac 416
Stary 2009-10-28, 19:12   #1404
Maqua
Zakorzenienie

dostałam wczoraj wraz z paczką od onozisu próbki Farmony kremu na przebarwienia http://www.farmona.pl/pielegnacja-tw...ia-na-noc.html . używała któraś z Was? skuteczny? wybiela cerę?
Maqua jest offline  
Stary 2009-10-28, 19:28   #1405
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
dostałam wczoraj wraz z paczką od onozisu próbki Farmony kremu na przebarwienia http://www.farmona.pl/pielegnacja-tw...ia-na-noc.html . używała któraś z Was? skuteczny? wybiela cerę?
ja tez wczoraj dostalam
teoretycznie jak najbardziej ma czym rozjasniac przebarwienia, ale jezeli masz sklonnosc do zapychania, to uwazalabym z tym kremikiem...

a dlaczego chcesz sie wybielac?

a ja dzis uslyszalam od kolezanki, ze jestem najbardziej blada osoba, ktora widziala, ale to raczej nie byl anty-komplement

rzeczywiscie, zrobilam sie znowu bardzo bardzo jasna od wakacji. dzis dostalam probki mineralow Joppa i odcien Lightest 1 pasuje mi IDEALNIE, stapia sie z szyją, taki cieply beżyk, nie za zolty ani nie za chlodny.
mikroREKLAMA

Stary 2009-10-28, 19:31   #1406
Maqua
Zakorzenienie

mam naturalnie bardzo bladą skórę, jednak na policzkach i czole mam straszliwe przebarwienia (walczę z trądzikiem)... nie znam się na składach, dziękuję za odpowiedź

właśnie kończy mi się mój podkład (revlon colorstay ivory), który po roku używania stał się za ciemny czekam na minerały EDM, obym coś dla siebie tam znalazła. z tymi plamami do ludzi się wyjść nie da

Edytowane przez Maqua
Czas edycji: 2009-10-28 o 19:33
Maqua jest offline  
Stary 2009-10-28, 19:48   #1407
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
mam naturalnie bardzo bladą skórę, jednak na policzkach i czole mam straszliwe przebarwienia (walczę z trądzikiem)... nie znam się na składach, dziękuję za odpowiedź
a probowalas kiedys Acne Dermu? jak mysle, ze to pomogloby Ci szybciej i lepiej niz takie kremidla tubka nie kosztuje duzo, a naprawde daje efekty, a przy okazji leczy tradzik i zapobiega zaskornikom

a jezeli kwas azelainowy nie da rady, to pozostaja typowe zabiegi (peelingi chemiczne)

Cytat:
właśnie kończy mi się mój podkład (revlon colorstay ivory), który po roku używania stał się za ciemny czekam na minerały EDM, obym coś dla siebie tam znalazła. z tymi plamami do ludzi się wyjść nie da
a jakie kolory wzielas? mam nadzieje, ze pedzel tez zamowilas, bo bez tego nie jest tak fajnie

ja od EDM wole Lumiere i chyba wlasnie Joppe, ktora dzis dostalam. jak Ci nie podpasuja EDM-ki to zamow sobie pakiet probek Lumiere, maja naprawde fajne, jasne odcienie, dobrze kryja (testowalam Veena Velvet) jednoczesnie nie wygladajac jak tapeta.

powodzenia w poszukiwaniach idealnego podkladu
mikroREKLAMA

Stary 2009-10-28, 19:52   #1408
Maqua
Zakorzenienie

używałam acne dermu, jak i wiele innych leków (leczę się u dermatologa), nie zauważyłam, żeby jakoś pomógł w jakikolwiek sposób. na kwasy kiedyś uczęszczałam, ale jak powrócił trądzik musiałam przestać. póki co nie mogę go skutecznie zaleczyć, więc babram się w lekach i mogę poratować się tylko kremikiem...

zamówiłam pędzel flat top i zestawem próbek we wszystkich kolorach, które mogłyby mi podpasować
Maqua jest offline  
Stary 2009-10-28, 19:55   #1409
2352
Raczkowanie

...

Edytowane przez 2352
Czas edycji: 2009-10-28 o 20:23
2352 jest offline  
Stary 2009-10-28, 20:25   #1410
CocoPoznan
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez 2352 Pokaż wiadomość
...
Czy moższ zdradzić czym farbujesz włosy - kolor jest super!
CocoPoznan jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
jasna cera

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości