Jak podkreślić jasną cerę? IV - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-01-12, 15:52   #151
Delilah*
Raczkowanie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

A to jeszcze tu zadam to pytanie
Orientujecie sie Dziewczyny jak jasny jest Estee Lauder DW 1w1 =Bone (oczywiscie niedostepny w naszej polskiej krainie).Do czego mozna by przyrownac?
Musze sie szybko zdecydowac, bo podkladu brak a tu krwawa jatka na twarzy. :/

neska951, a probowalas moze Fluide Perfections -fond de teint, firmy Matis ? (oczywiscie kolor najjasniejszy)
Jak dla mnie jest on jasniutki, na rece wyglada pomaranczowawo, ale na twarzy calkowicie znika owa pomarancza i wyglada pieknie i jasniutko. Jego cena to okolo 90 zl. Kryje b. dobrze i rozwietla. Polecam.
Isa Dora ma tez bardzo jasny odcien.

Delilah* jest offline  
Stary 2009-01-12, 16:51   #152
neska951
Zakorzenienie

Delilah* nie próbowałam tej firmy na pewno spróbuję .
neska951 jest offline  
Stary 2009-01-12, 18:13   #153
moonrosa
Raczkowanie

Hej dziewczyny!
Ja też mam bladą skórę. Moje przyjaciółki śmieją się, że jeśli pomaluję sobie usta na czerwono to będę królewną śnieżką .
Kiedyś mi moja bladość przeszkadzała, ale później moja koleżanka (też blada) po wiedziała mi na historii " Widzisz Ola, blada skóra jest szlachetna!"
Celowo od ponad 2 lat się nie opalam. Jednak nie unikam słońca. W poprzednie lato byłam na słońcu (bardzo dużym słońcu) kilka godzin. Nie miałam nawet zaczerwienionej skóry!
Najbardziej w mojej skórze denerwuje mnie to że za każdym razem jak idę do lekarza to mówi mi że chyba powinnam zrobić morfologie, tak więc w 2008 miałam 5 razy robione to badanie (miałam anemie, już nie mam ale nadal jestem blada). Wkurza mnie jeszcze to, że u mnie wszystkie zaskórniki widać bardziej niż u moich koleżanek, a korektora dobrego dobrać nie mogę, wszystkie ciemne, teraz używam np za trochę za ciemnego. Znacie może jakiś dobry?
moonrosa jest offline  
Stary 2009-01-12, 18:29   #154
Nancy_Franciss
Zadomowienie

Słyszalam ,że rumianek rozjaśnia ,to prawda? A mogę go używać jak mam zdrową cere bez trądziku? Jak się to stosuje? Czy sa jakieś inne sposoby prócz maseczki z ogórków i aspiryny ?

Nancy_Franciss jest offline  
Stary 2009-01-12, 18:42   #155
moonrosa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Nancy_Franciss Pokaż wiadomość
Słyszalam ,że rumianek rozjaśnia ,to prawda? A mogę go używać jak mam zdrową cere bez trądziku? Jak się to stosuje? Czy sa jakieś inne sposoby prócz maseczki z ogórków i aspiryny ?
Kiedyś czytałam jak jakaś wizażanka pisała, że przez tydzień (?), wcierała w swoją skórę rumianek, przeciw pryszczom i przypadkowo rozjaśniła skórę, więc pewnie działa. Rumianek raczej nie zaszkodzi, choć nie jestem ekspertem, więc do końca nie wiem.
Mi skórę rozjaśnił trochę zorac ( lek na receptę, który dermatolog przepisał mi na trądzik) oraz atrederm (tak samo jak zorac, tylko że atrederm działa podobnie jak peeling, ściąga naskórek). Wydaje mi się, że zwykły peeling trochę by rozjaśnił lub tonik z cytryny, ale nie jestem pewna!
moonrosa jest offline  
Stary 2009-01-12, 18:43   #156
Nancy_Franciss
Zadomowienie

Aha i czy ktoś stosował ta maseczkę i czy przynosi oczekiwane rezultaty ? Bo pamiętam moja koleżanka posmarowała sobie przebarwienie cytryną i do dziś ma bialą plamę na czole ;/ więc boje się stosować ,że będe miala jakieś przebarwienia ...

Napina skórę, nieco ją wybiela, a także dezynfekuje.Potrzebne są: cytryna, żółtko,

łyżeczka soku z cytryny. Sparzoną cytrynę podziel na połówki, wydrąż miąższ.
W skórkę wlej żółtko i odstaw na 4 godziny,by przeszło olejkami eterycznymi.

Potem dodaj sok. Papkę nanieś na twarz, zmyj po 20 min. letnią wodą i spłucz zimną.

Stary 2009-01-12, 18:45   #157
Nancy_Franciss
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez moonrosa Pokaż wiadomość
Kiedyś czytałam jak jakaś wizażanka pisała, że przez tydzień (?), wcierała w swoją skórę rumianek, przeciw pryszczom i przypadkowo rozjaśniła skórę, więc pewnie działa. Rumianek raczej nie zaszkodzi, choć nie jestem ekspertem, więc do końca nie wiem.
Mi skórę rozjaśnił trochę zorac ( lek na receptę, który dermatolog przepisał mi na trądzik) oraz atrederm (tak samo jak zorac, tylko że atrederm działa podobnie jak peeling, ściąga naskórek). Wydaje mi się, że zwykły peeling trochę by rozjaśnił lub tonik z cytryny, ale nie jestem pewna!

hmm własnie czytalam o tych maśaciach przciw trądzikowych dużo i prawda jest taka,że jak się stosuję na zdrową skórę to szkodzi ,i występują skutki uboczne wysypki albo trądzik więc odpada....

Stary 2009-01-12, 19:58   #158
iustitia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
nie no jak revlon jest najjaśniejszy to porażka... Miałam nadzieję że jak wydam 150 zł na podkład to nie będzie problemu z kolorem i nie bedzie zabawy z mieszaniem, podobno deborah ma odcień 0 może jest super jasny... Dziś miaam wybrac się na zakupy , ale angina mnie znowu dopada, zobaczymy poszukamy...
Niestety, to nie jest kwestia ceny, za 12$ można z NYXa lub EDM kupić podkład i one są serio jasne

Cytat:
Napisane przez Delilah* Pokaż wiadomość
A to jeszcze tu zadam to pytanie
Orientujecie sie Dziewczyny jak jasny jest Estee Lauder DW 1w1 =Bone (oczywiscie niedostepny w naszej polskiej krainie).Do czego mozna by przyrownac?
Musze sie szybko zdecydowac, bo podkladu brak a tu krwawa jatka na twarzy. :/

neska951, a probowalas moze Fluide Perfections -fond de teint, firmy Matis ? (oczywiscie kolor najjasniejszy)
Jak dla mnie jest on jasniutki, na rece wyglada pomaranczowawo, ale na twarzy calkowicie znika owa pomarancza i wyglada pieknie i jasniutko. Jego cena to okolo 90 zl. Kryje b. dobrze i rozwietla. Polecam.
Isa Dora ma tez bardzo jasny odcien.
Nie rzuciło mi się w oczy, żeby któraś o tym pisała, spróbuj wyszukiwarką.

Podobno jakiś kompakt czy puder prasowany jest jasny z IsaDory, ale tylko o tym słyszałam, nie testowałam. A, i z Inglota sypki puder.

Cytat:
Napisane przez moonrosa Pokaż wiadomość
korektora dobrego dobrać nie mogę, wszystkie ciemne, teraz używam np za trochę za ciemnego. Znacie może jakiś dobry?
Mineralne są jasne A z takich sklepowych, hm... może Miss Sporty?

Cytat:
Możesz nim przemywać twarz, nie wiadomo, czy podziała

Cytat:
Aha i czy ktoś stosował ta maseczkę i czy przynosi oczekiwane rezultaty ? Bo pamiętam moja koleżanka posmarowała sobie przebarwienie cytryną i do dziś ma bialą plamę na czole ;/ więc boje się stosować ,że będe miala jakieś przebarwienia ...

Napina skórę, nieco ją wybiela, a także dezynfekuje.Potrzebne są: cytryna, żółtko,

łyżeczka soku z cytryny. Sparzoną cytrynę podziel na połówki, wydrąż miąższ.
W skórkę wlej żółtko i odstaw na 4 godziny,by przeszło olejkami eterycznymi.

Potem dodaj sok. Papkę nanieś na twarz, zmyj po 20 min. letnią wodą i spłucz zimną.
Zafundujesz sobie funkurację kwasami, skóra może protestować i powinnaś się filtrować, żeby nie mieć przebarwień.
Poza tym, dla mnie na siłę wybielanie się jak i opalanie nie jest zdrowe - cera nie lubi ostrych ingerencji i przegięć w którąkolwiek stronę.
iustitia jest offline  
Stary 2009-01-12, 20:50   #159
nccz
Wtajemniczenie

I znowu próba znalezienia korektora odpowiednio jasnego okazała się porażką. Nic w Douglasie. Pani chyba wszystkie stoiska obskoczyła. Zajrzałam do Inglota. Za gorącą namową pani ze sklepu kupiłam kremowy korektor w tubce nr 33. W sklepie wydawał się dobry. Ale jak spróbowałam rano, nie pasuje Za ciemny. Gdzie mogę znaleźć naprawdę jasny korektor?
nccz jest offline  
Stary 2009-01-12, 22:45   #160
iustitia
Zadomowienie

Na fali mojej fajcynacji muszę wszystkich informować, że jasne, jaśniutkie, prawie białe podkłady i korektory ma wiele firm produkujących prawdzice czysto mineralne kosmetyki To istny Raj la bladolicych
iustitia jest offline  
Stary 2009-01-13, 12:36   #161
Kung Fu Candy
Raczkowanie

a ja kupilam sobie ten puder constance caroll i jest bardzo fajny jeśli chodzi o wyko nczenie, skóra jest po nim bardzo gładka,aksamitna
Kung Fu Candy jest offline  
Stary 2009-01-13, 14:19   #162
iustitia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kung Fu Candy Pokaż wiadomość
a ja kupilam sobie ten puder constance caroll i jest bardzo fajny jeśli chodzi o wyko nczenie, skóra jest po nim bardzo gładka,aksamitna
No to super, nie wszystkim odpowiada a jest najprawdę przyjazny kolorystycznie Łatwo jest u Ciebie dostępny czy się naszukałaś?
iustitia jest offline  
Stary 2009-01-13, 14:59   #163
Kung Fu Candy
Raczkowanie

zamówiłam go na esentia.pl tylko musiałam troche poczekać aż sprowadzą ten odcień
Stary 2009-01-13, 15:24   #164
iustitia
Zadomowienie

Ach Ja widuję CC w drogeriach Natura, ale mają mało odcieni, i w mojej cudownej małej drogeryjce na placu targowym Jednak takie miejsca są lepsze od wszystkich sieciówek.
iustitia jest offline  
Stary 2009-01-13, 15:59   #165
EMdz
Zakorzenienie

Dziewczyny a możecie polecić jakiś jasny podkład w odcieniu waniliowym? Bo wszystkie jasne albo typowe żółtko albo różowe :/
Najlepiej jakiś dobrze kryjący..
Z góry dzięki
EMdz jest offline  
Stary 2009-01-13, 16:29   #166
iustitia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez EMdz Pokaż wiadomość
Dziewczyny a możecie polecić jakiś jasny podkład w odcieniu waniliowym? Bo wszystkie jasne albo typowe żółtko albo różowe :/
Najlepiej jakiś dobrze kryjący..
Z góry dzięki
Ale waniliowy czyli taki żółto-beżowy jakby?
iustitia jest offline  
Stary 2009-01-13, 16:47   #167
EMdz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez iustitia Pokaż wiadomość
Ale waniliowy czyli taki żółto-beżowy jakby?
Tak, chodzi mi o taki kolor z lekką domieszką żółtego, a nie typowo żółty. No nie wiem jak to wyjaśnić
EMdz jest offline  
Stary 2009-01-13, 17:27   #168
Kicia_Wampirzyca
Zakorzenienie

GG do Kicia_Wampirzyca

Cytat:
Napisane przez EMdz Pokaż wiadomość
Tak, chodzi mi o taki kolor z lekką domieszką żółtego, a nie typowo żółty. No nie wiem jak to wyjaśnić
Polecam podkłady Oriflame w kolorze Porcelain.
Są w tonacji ciepłej, są jasne.
Nawet teraz widzę, że używając podkładu Ori byłam jaśniejsza niż używając Revlona Ivory
Pewnie dlatego, że moja cera jest w tonacji żółtej, a Ivory Revlona jest typowo różowy i się źle to wszystko kończy biorąc pod uwagę moją skórę

Iustitia ja już od dawna choruję na minerały, a nawet (o zgrozo !) na pseudominerały
Szykuję się na zamówienie na EDM, na Meow i usilnie gromadzę pieniadze na koncie
A Ty masz już jakiś jasny minerałek ?

http://kiciawampirzyca.blogspot.com
Kicia_Wampirzyca jest offline  
Stary 2009-01-13, 18:21   #169
iustitia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kicia_Wampirzyca Pokaż wiadomość
Iustitia ja już od dawna choruję na minerały, a nawet (o zgrozo !) na pseudominerały
Szykuję się na zamówienie na EDM, na Meow i usilnie gromadzę pieniadze na koncie
A Ty masz już jakiś jasny minerałek ?
Te pseudo to chyba dość ciemne są, a przynajmniej w porównaniu do tych prawdziwych Widziałaś, jakie EDM ma piękne kolory?
Mam jakiś puder mineralny polskiej produkcji, czekam na EDM, Rhea, Buff'd i niedługo będę zamawiać z Lumiere, oczywiście oczekuję na wpłatę na Paypal
O, z Meow też mnie interesują te podkłady, ale strasznie droga tam jest wysyłka jeśli zamawiasz mniej niż 14 próbek (a ja potrzebuję może z 3-4) więc czekam na czyjeś hasło "Ktoś chce coś z Meow ze mną zamówić?" Poza tym, ceny niezbyt mi sie podobają, więc jeśli z tych innych firm mi podpasują podkłady to nie będę kombinowała z kiciusiami
iustitia jest offline  
Stary 2009-01-13, 22:41   #170
Kung Fu Candy
Raczkowanie

ahh jak tak czytam o tych minerałach to tez mnie zaczynają kusić
Stary 2009-01-14, 15:07   #171
iustitia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kung Fu Candy Pokaż wiadomość
ahh jak tak czytam o tych minerałach to tez mnie zaczynają kusić
Napewno warto wypróbować, próbki to niedrogi interes
iustitia jest offline  
Stary 2009-01-14, 15:46   #172
magdolena
Zakorzenienie

Slyszalam z emineraly moga zapychac.
Mam fluid mineralny Rimmela. Pewnie nakrzyczycie na mnie ze to pseudo mineraly, ale czy jesli ten fliud mnie zapchal to czy prawdziwe mineraly tez beda??
Dodam ze mam cere problematyczna ale zaden inny fluid nie powodowal u mnie takiej reakcji.
magdolena jest offline  
Stary 2009-01-14, 15:57   #173
vril
Zakorzenienie

Zacznijmy od tego, ze prawdziwe mineraly sa wylacznie w formie sypkiej, fluid jakby go nie nazwano jest zwyklym podkladem w plynie i tyle, wiec duzo wieksze jest prawdopodobienstwo, ze zawarte w nim tluszcze i konserwanty zapchaja pory. Tu nie ma czego porownywac, piszesz o dwoch roznych kategoriach kosmetykow bez wzgledu na to jak nazwal to producent.
Na tak postawione pytanie nie da sie odpowiedziec, bo tu chodzi o dwa skrajnie odmienne kosmetyki.

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2009-01-14 o 16:00
vril jest offline  
Stary 2009-01-14, 16:49   #174
iustitia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Zacznijmy od tego, ze prawdziwe mineraly sa wylacznie w formie sypkiej, fluid jakby go nie nazwano jest zwyklym podkladem w plynie i tyle, wiec duzo wieksze jest prawdopodobienstwo, ze zawarte w nim tluszcze i konserwanty zapchaja pory. Tu nie ma czego porownywac, piszesz o dwoch roznych kategoriach kosmetykow bez wzgledu na to jak nazwal to producent.
Na tak postawione pytanie nie da sie odpowiedziec, bo tu chodzi o dwa skrajnie odmienne kosmetyki.
Dokładnie

Cytat:
Napisane przez magdolena Pokaż wiadomość
Slyszalam z emineraly moga zapychac.
Mam fluid mineralny Rimmela. Pewnie nakrzyczycie na mnie ze to pseudo mineraly, ale czy jesli ten fliud mnie zapchal to czy prawdziwe mineraly tez beda??
Dodam ze mam cere problematyczna ale zaden inny fluid nie powodowal u mnie takiej reakcji.
Nie będziemy krzyczeć, tylko spokojnie uświadomimy Ten Rimmel ma skład normalnego podkładu tylko wrzucono do niego 4-5 minerałów, a one naprawdę nie zdziałają cuda i nie zneutralizują tej całej chemii. Prawdziwe czyste minerały nie powinny zapychać, bo nie ma w nich talku, kwasów tłuszczonych i innych zapychaczy.
iustitia jest offline  
Stary 2009-01-14, 16:51   #175
Ines-ka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez iustitia Pokaż wiadomość
Nie będziemy krzyczeć, tylko spokojnie uświadomimy Ten Rimmel ma skład normalnego podkładu tylko wrzucono do niego 4-5 minerałów, a one naprawdę nie zdziałają cuda i nie zneutralizują tej całej chemii. Prawdziwe czyste minerały nie powinny zapychać, bo nie ma w nich talku, kwasów tłuszczonych i innych zapychaczy.
A talk to co jak nie minerał?
Ines-ka jest offline  
Stary 2009-01-14, 17:29   #176
tranqil babe
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
juz na watku mineralnym byla o tym dyskusja, oczywiscie ze to mineral ale tez sie wielokrotnie spotkalam z przekonaniem ze to samo zlo i absolutnie nie mieralne
dlaczego? no nie wiem
tranqil babe jest offline  
Stary 2009-01-14, 19:50   #177
Hyysteria
Raczkowanie

A ja dzisiaj byłam w Inglocie, chciałam kupić zieloną bazę, ale pani ekspedientka upierała się, że są tylko przezroczyste(?) załamałam się -_-

Edytowane przez Hyysteria
Czas edycji: 2009-01-14 o 19:52
Hyysteria jest offline  
Stary 2009-01-14, 20:08   #178
iustitia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
Właściwie to nie do końca wiadomo, czemu brak talku wpisuje się w definicję kosmetyku mineralnego, może chodzi o jego podobno kancerogenne działanie a może o zapychanie, albo coś jeszcze. Mnie też to interesuje.
Co nie zmienia faktu, że te produkty znakomicie radzą sobie bez talku, który oczywiście minerałem jest

Edit: Hyysteria brak słów. Oczywiście jest żelowa bara ale są też kolorowe - zielona, niebieska, żółta, fioletowa, biała i jakieś beżowe. Lepiej idź do jakiegoś Inglota, gdzie pracownice umieją chociaż po własnym stoisku popatrzeć

Edytowane przez iustitia
Czas edycji: 2009-01-14 o 20:13
iustitia jest offline  
Stary 2009-01-14, 21:57   #179
tranqil babe
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Hyysteria Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj byłam w Inglocie, chciałam kupić zieloną bazę, ale pani ekspedientka upierała się, że są tylko przezroczyste(?) załamałam się -_-
rzeczywiscie mozna sie zalamac moze chodzilo jej o to ze na dana chwile byly tylko przezroczyste?
tranqil babe jest offline  
Stary 2009-01-14, 22:10   #180
iustitia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez tranqil babe Pokaż wiadomość
rzeczywiscie mozna sie zalamac moze chodzilo jej o to ze na dana chwile byly tylko przezroczyste?
Wątpię, raczej Inglot jest zawsze dobrze wyposażony, u mnie bazy zajmują kawałek miejsca na stoliku pośrodku sklepu...
iustitia jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
jasna cera

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości