Jak podkreślić jasną cerę? IV - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-12-19, 21:17   #1921
* Raboussamai *
Zadomowienie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Wow! Ilona DZIĘKUJĘ!!! Poczytam i jutro spróbuję coś zmontować, choć przyznaję - trochę się boję efektu!

EDIT:
Czy takie mazidło by się do tego nadawało?
http://allegro.pl/item852282688_bour..._w_kremie.html

Edytowane przez * Raboussamai *
Czas edycji: 2009-12-19 o 21:31
* Raboussamai * jest offline  
Stary 2009-12-19, 21:25   #1922
IlonaP
Zakorzenienie

e tam, ja się też bałam ale praktyka czyni mistrza
tylko pamiętaj, że to wszystko trzeba rozetrzeć żeby zbyt dosłownych linii nie było widać
Stary 2009-12-19, 22:26   #1923
Luzia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez * Raboussamai * Pokaż wiadomość
Wow! Ilona DZIĘKUJĘ!!! Poczytam i jutro spróbuję coś zmontować, choć przyznaję - trochę się boję efektu!

Uwierz mi, nic nie będzie gorsze od tego co ja ostatnio zmalowałam na swoich polikach Tak jak Ty nie mam pojęcia o cieniowaniu, jakoś 2 tyg temu wzięłam się za intensywne czytanie o tym, a że dopiero się uczę to doszłam do wniosku, że nie ma sensu kupować drogiego bronzera. I padło na My secret. Cholerstwo jest tak intensywne, że przy mojej bladej cerze wygladałam jak pol zza krzaka

Luzia jest offline  
Stary 2009-12-19, 23:36   #1924
black-bubu
Zakorzenienie

ooo wszędzie tego szukałam zawsze mi się podobał taki efekt i zastanawiałam się jak by to zrobić, ale ja nawet różu sobie na polika nałożyć nie umiem Mam pytanie czy wykonturować buźkę można też tak różem, czy tylko bronzer były do tego odpowiedni ?

black-bubu jest offline  
Stary 2009-12-19, 23:42   #1925
Lemirka
Zakorzenienie

Cytat:
Mam do Was kolejną prośbę o pomoc jako, że znacie się na tych wszystkich sztuczkach bardziej niż ja! Ostatnio zachciało mi się "jakoś" wymodelować moją buzię, ale problem w tym, że temat różów do policzków, rozświetlaczy itp. jest mi kompletnie obcy! Jedyne co potrafię to opisać efekt jaki chcę uzyskać, ale i tutaj nie wiem czy będzie on dla mnie odpowiedni i czy w ogóle moja twarz się do tego nadaje. Także liczę na Waszą pomoc!

Chciałabym podkreślić moje kości policzkowe i te takie wgłębienia na policzkach (taki efekt jak ma Kareena Kapoor na fotce obok). Na swoim zdjęciu zaznaczyłam ten obszar kolorem brązowym. I tutaj pojawia się moje pytanie - czy używać do tego jakiegoś ciemniejszego różu do policzków czy bezpośrednio na kości policzkowe nakładać "jakiś" rozświetlacz, no np.: ten z Joko, który podałam w linku wcześniej...
Fajnie byłoby wyszczuplić sobie troszkę ryjek bo wyglądam czasami jak księżyc w pełni...

Nakręciłam, zakręciłam... I przepraszam za te twórcze wizualizacje prosto z painta
Widzę że już mnie Ilonka wyprzedziła.

Pamiętaj tylko o jednym less is more dlatego im mniej koloru na pędzlu tym lepiej - bo dołożyć zawsze można a ściągnąć już gorzej.
Polecam pędzel sephorowy do różu - świetnie się nadaje do konturowania.

a tak off topując masz piękną cere

Może się nie udzielam ale regularnie czytam - zaczynam swoją przygodę z białą cerą

---------- Dopisano o 23:42 ---------- Poprzedni post napisano o 23:38 ----------

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
ooo wszędzie tego szukałam zawsze mi się podobał taki efekt i zastanawiałam się jak by to zrobić, ale ja nawet różu sobie na polika nałożyć nie umiem Mam pytanie czy wykonturować buźkę można też tak różem, czy tylko bronzer były do tego odpowiedni ?
Można samym różem
Lemirka jest offline  
Stary 2009-12-20, 11:51   #1926
* Raboussamai *
Zadomowienie

Jeju dziekuję Wam za wszelkie rady! Jesteście kochane!
Właśnie jestem po pierwszej próbie... coś jest, coś zmontowałam

Cały czas mam na uwadze, żeby nie przesadzić i wolę dołożyć niż malować się od początku

Jest niedziela więc nie mam za bardzo gdzie kupić czegoś odpowiedniego w dobrym kolorze, więc używam różu mojej mamy Tak na próbę...

Jeśli będę miała odwagę - później wstawię zdjęcie i same ocenicie
Będzie lincz

Lemirka dziękuję Ja też dopiero od niedawna zaczęłam się badziej interesować moją bladą buzią i dziękuję wszystkim prezesom świata, że tutaj trafiłam! Także pozostań, bądź tu z nami, a na pewno dobrze na tym wyjdziesz
Stary 2009-12-20, 12:24   #1927
Lemirka
Zakorzenienie

Cytat:

Lemirka dziękuję Ja też dopiero od niedawna zaczęłam się badziej interesować moją bladą buzią i dziękuję wszystkim prezesom świata, że tutaj trafiłam! Także pozostań, bądź tu z nami, a na pewno dobrze na tym wyjdziesz
W to nie wątpię

i czekam na twoje fotki z próbą
Lemirka jest offline  
Stary 2009-12-20, 12:35   #1928
Luzia
Zakorzenienie

a możecie polecić jakiś jasny puder w kompakcie i sypańca? bo moj affinitone już się zrobił za ciemny..

Luzia jest offline  
Stary 2009-12-20, 12:55   #1929
woda sodowa
Wtajemniczenie

Ja teraz testuje prochy z EDM i musze przyznac, ze sa naprawde jasniutkie, niestety aparat nie dziala wiec nie jestem w stanie wam pokazac jak to wyglada na mojej facjacie, ale dziewczyny w albumie minerologicznym maja mnostwo zdjec. Zamowilam dwa bezplatne zestawy probek podkladow fair i ivory. Narazie dotarl tylko fair, w zestawie mam: fair, golden fair, fairly light neutral i fairly light. Pierwsze dwa na tym zdjeciu http://s683.photobucket.com/albums/v...urrent=011.jpg. Dwa ostatnie http://s683.photobucket.com/albums/v...t=swatchph.jpg. Drugie zdjecie wydaje mi sie, ze nie bylo robione przy dziennym swietle, wiec kolory wygladaja dosc ciemno.

Edytowane przez woda sodowa
Czas edycji: 2009-12-20 o 12:58
woda sodowa jest offline  
Stary 2009-12-20, 13:06   #1930
* Raboussamai *
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
W to nie wątpię

i czekam na twoje fotki z próbą
Ehh... strasznie ciemne wyszły, zachmurzone u mnie i ja jakaś taka brzydka, żółta o zgrozo! ... Ale nie patrzcie na to
Mam nadzieję, że "coś" widać Nie krzyczcie za głośno i nie śmiejcie się bo pierwszy raz to robiłam i w dodatku kosmetykiem w totalnie nie odpowiednim dla mnie kolorze ...

Nie wiem czy nie za mocno jest widoczna ta krecha, nie wiem czy dobrą wysokość obrałam... Nie wiem czy w ogóle osiągnęłam cel Powiedzcie co o tym sądzicie, a ja idę się zmyć! i poszukać czegoś w dobrym kolorze, ehh...
Stary 2009-12-20, 13:12   #1931
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach

Cytat:
Ehh... strasznie ciemne wyszły, zachmurzone u mnie i ja jakaś taka brzydka, żółta o zgrozo! ... Ale nie patrzcie na to
Mam nadzieję, że "coś" widać Nie krzyczcie za głośno i nie śmiejcie się bo pierwszy raz to robiłam i w dodatku kosmetykiem w totalnie nie odpowiednim dla mnie kolorze ...

Nie wiem czy nie za mocno jest widoczna ta krecha, nie wiem czy dobrą wysokość obrałam... Nie wiem czy w ogóle osiągnęłam cel Powiedzcie co o tym sądzicie, a ja idę się zmyć! i poszukać czegoś w dobrym kolorze, ehh...
Ja sie na cieniowaniu nie znam, chetnie sie poducze, ale napisać muszę że jesteś piękna
virtual_reality jest offline  
Stary 2009-12-20, 13:13   #1932
Luzia
Zakorzenienie

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to to, że pociągnełaś róż za blisko ust

Luzia jest offline  
Stary 2009-12-20, 13:45   #1933
Lemirka
Zakorzenienie

To może się wypowiem

jak już Koleżanka powyżej zauważyła ciut za blisko ust, powinno zostać miejsca gdzieś na dwa palce.
Trochę za nisko jak dla mnie i ciut za szeroko, ale jak na pierwszy raz jest bardzo ładnie - ładnie roztarłaś granice.
Co jeszcze - pomacaj swoją twarz sprawdź gdzie faktycznie ta kość policzkowa jest i aplikuj róż/brązer pod nią do tego delikatnie powinnaś wjechać na skronie (to wyszczupli twarz), tak jakbyś chciała wokół oka zrobić literkę "c". Nad różem dla nadania twarzy świeżości możesz pacnąć jakiś rozświetlacz np. High beam z benefitu
Lemirka jest offline  
Stary 2009-12-20, 14:38   #1934
OwocowaLandrynaax3
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez virtual_reality Pokaż wiadomość
Ja sie na cieniowaniu nie znam, chetnie sie poducze, ale napisać muszę że jesteś piękna
taak, to i ja potwierdzam, masz wspaniałą urodę!. co do twojego cieniowania, myślę ze jest w porządku, troszkę za blisko do ust i za nisko pociągnęłaś jak już było wspomniane, odcień do twojej urody myślę ze powinien być chłodniejszy, ale to tylko moja opinia , poza tym jest ok. ćwiczenie czyni mistrza, bez obaw poza tym witam się grzecznie z wszystkimi bladolicymi wizazankami ! podglądam ten watek już z pól roku ale wciąż jakoś nie miałam odwagi napisać.. od zeszłego roku pokochałam blada skore, kiedyś przeszkadzało mi to ze zima jestem blada, teraz to uwielbiam i dążę do białej skory.. ciągle każdemu wypominam jakie skutki ma opalanie i chodzenie na solarium, głoszę hasło; 'blade jest piękne' (mam już jakąś fobie, przez co? przez wizaż ) co prawda mam przeszkody, rodzice i brat meczą mnie cały czas żebym poszła na solarium bo wyglądam jak trup i ze nikt mnie nie zechce, a latem to tragedia, po cichu smaruje sie spf 50 bo mama mówi ze jak się opale to ładnego koloru nabiorę i ze witamina D jest potrzebna i bla bla... z bladości nie zrezygnuje a wielbię dite i liv tyler co dla niektórych (czytaj solary) jest nienormalne..

przyjmiecie mnie do swoich zastępów ^^?

Chanel Rouge Coco 05 Madmeoiselle !!! Wielbie !!!
OwocowaLandrynaax3 jest offline  
Stary 2009-12-20, 17:04   #1935
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:

jest ciut za szeroko i zbyt blisko ust, powinna się kończyć dokładnie pod "jabłuszkiem" policzka
ale poza tym ok, ładnie roztarłaś
i tak jak pisze Lemirka, trochę przy linii włosów na skroniach powinno być oraz od płatka ucha w dół pod spodem żuchwy

cera boska
Stary 2009-12-20, 17:33   #1936
black-bubu
Zakorzenienie

Raboussamai
jaką ty masz cudowną cerę, jaka gładziutka, ani jednej niedoskonałości, jejku ale zazdroszczę, ja mam same syfy i czerwone placki. Powiedz mi od zawsze miałaś taką ładną buźkę, czy miałaś z nią jakieś problemy ?

black-bubu jest offline  
Stary 2009-12-20, 18:54   #1937
Maqua
Zakorzenienie

wyciągam pytanie z bardzo dawna, bo nie ma satysfakcjonującej odpowiedzi: który róż bourjois jest dobry dla bladolicej? różowy, zimny odcień, szukam w tych co są dostępne na allegro (3 razy taniej), jutro obejrzę w sklepie, jednak nie znam się zupełnie, to będzie mój pierwszy róż

http://allegro.pl/item853338373_bour...najtaniej.html czy ten byłby ok? któraś z Was go ma?

Edytowane przez Maqua
Czas edycji: 2009-12-20 o 19:30
Maqua jest offline  
Stary 2009-12-20, 20:23   #1938
adrijah
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
wyciągam pytanie z bardzo dawna, bo nie ma satysfakcjonującej odpowiedzi: który róż bourjois jest dobry dla bladolicej? różowy, zimny odcień, szukam w tych co są dostępne na allegro (3 razy taniej), jutro obejrzę w sklepie, jednak nie znam się zupełnie, to będzie mój pierwszy róż

http://allegro.pl/item853338373_bour...najtaniej.html czy ten byłby ok? któraś z Was go ma?
a musi to być koniecznie zimny różowy burżuj?

dieta South Beach - moje dietetyczne jadłospisy
na wadze -11,6kg
adrijah jest offline  
Stary 2009-12-20, 20:53   #1939
Maqua
Zakorzenienie

tak, zdecydowałam się właśnie na tą markę, a kolor inny raczej nie będzie mi pasował... chyba, że jakieś inne propozycje?
Maqua jest offline  
Stary 2009-12-20, 21:04   #1940
melkmeisje
Zakorzenienie

GG do melkmeisje

Cytat:

Ten odcień akurat absolutnie nie jest ani różowy, ani zimny Wpada raczej w brzoskwiniowy brąz. Więc przede wszystkim radziłabym nie zamawiać w ciemno, tylko obadać najpierw w sklepie.

Chłodny, jasny róż to na pewno 95.
Ja używam 15 - róż raczej przybrudzony, bez drobinek.
Stary 2009-12-20, 22:56   #1941
* Raboussamai *
Zadomowienie

Łooo to jeszcze dużo pracy przede mną Dziękuję Wam za wszystkie uwagi i spostrzeżenia - na pewno z nich skorzystam! I dziękuję Wam również za te wszystkie miłe słowa Co do macania buzi - jutro się tym zajmę ale kości policzkowe mam w tym samym miejscu gdzie robią mi się takie chomiczki jak się uśmiecham (widać na avku)
Ale zanim cokolwiek zacznę, na sam początek kupię odpowiedni kosmetyk I tutaj tak samo przyłączam się do prośby i pytania Maqua Moja mama od zawsze używa Burżuja i jest bardzo zodowolona także pójdę w jej ślady

black-bubu wow no nie przesadzajmy, że taka idealna bo czasami coś wyskoczy i wtedy jest mi bardzo trudno się tego pozbyć , ale od kiedy pamiętam to nie miałam większych problemów z cerą Na szczęście...

OwocowaLandrynaax3 witamy w szeregach armii bladolicych!
Stary 2009-12-21, 09:12   #1942
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
Łooo to jeszcze dużo pracy przede mną Dziękuję Wam za wszystkie uwagi i spostrzeżenia - na pewno z nich skorzystam! I dziękuję Wam również za te wszystkie miłe słowa Co do macania buzi - jutro się tym zajmę ale kości policzkowe mam w tym samym miejscu gdzie robią mi się takie chomiczki jak się uśmiecham (widać na avku)
Ale zanim cokolwiek zacznę, na sam początek kupię odpowiedni kosmetyk I tutaj tak samo przyłączam się do prośby i pytania Maqua Moja mama od zawsze używa Burżuja i jest bardzo zodowolona także pójdę w jej ślady

black-bubu wow no nie przesadzajmy, że taka idealna bo czasami coś wyskoczy i wtedy jest mi bardzo trudno się tego pozbyć , ale od kiedy pamiętam to nie miałam większych problemów z cerą Na szczęście...

OwocowaLandrynaax3 witamy w szeregach armii bladolicych!
to musisz skończyc linię na zewnątrz chomiczka od strony ucha
a samego chomiczka rozświetlić
i możesz do konturowania użyć ciemniejszego podkładu lub pudru [o to raczej nie będzie trudno ]
z doborem kolorów to Ci nie pomogę, ponieważ prawie wcale nie znam tradycyjnej kolorówki

Edytowane przez IlonaP
Czas edycji: 2009-12-21 o 09:14
IlonaP jest offline  
Stary 2009-12-21, 10:23   #1943
Luzia
Zakorzenienie

Raboussamai co do burżujka to popatrz na nr 33 lilas d'or ja podobnie jak Ty mam ciemne włosy i jasną cere i ten kolor wygląda na mnie ładnie. Jest delikatny i ciężko sobie zrobić nim krzywde

Luzia jest offline  
Stary 2009-12-21, 10:42   #1944
* Raboussamai *
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
Raboussamai co do burżujka to popatrz na nr 33 lilas d'or ja podobnie jak Ty mam ciemne włosy i jasną cere i ten kolor wygląda na mnie ładnie. Jest delikatny i ciężko sobie zrobić nim krzywde
Ooo dziękuję! Ale czy on nie jest taki różowawy? Bo ja chyba musiałabym mieć coś w beżu? Jeja... nie mam pojęcia, dzisiaj przejdę się przetestować wszelkie opcje

IlonaP chomiczki Też myślałam o pudrze, bo chyba najłatwiej będzie cokolwiek dobrać A jakiego pędzla używać? Bo jeśli chodzi o kształt to mam jakiegoś no-name, który wygląda +/- tak http://www.danceshopper.com/images/c...ush_1716-m.jpg

Czasami odnoszę wrażenie, że w porównaniu do Was jestem mocno w tyle z tymi wszelkimi technikami i przyborami do malowania aż się dziwnie czuję...
Stary 2009-12-21, 10:45   #1945
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

Cytat:

Jesli chcesz by ten roz mial chłodną poswiate to tylko i wylacznie nr 95 W ogole to uwazam, ze nr 95 jest najladniejszy z calej gamy kolorow. Sama go mam i kocham go
Immolation jest offline  
Stary 2009-12-21, 10:47   #1946
Ishikawa
Crazy turtle lady

GG do Ishikawa

Cytat:
Napisane przez Immolation Pokaż wiadomość
Jesli chcesz by ten roz mial chłodną poswiate to tylko i wylacznie nr 95 W ogole to uwazam, ze nr 95 jest najladniejszy z calej gamy kolorow. Sama go mam i kocham go
ja tez go mam :d ja tez go mam
ja uwielbiam jego zapach....moja mama sie smieje ze jest taki babciny :P ale mi sie podoba
i jako cien do powiek tyz sie nada
Ishikawa jest offline  
Stary 2009-12-21, 10:49   #1947
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

Nooo moj TZ zawsze mowi, ze mi skora tak ślicznie pachnie... takim babcinym pudrem

Kiedys raz uzylam tego okreslenia a On podlapal

A roz jest sliczny. Jesli jest dla kogos jeszcze zbyt mało mroźny to mozna stosowac triki.

Ja biore bialy rozświetlacz, nakladam na policzki i na skronie a potem na nie ten wlasnie roz Efekt powalajacy
Immolation jest offline  
Stary 2009-12-21, 10:57   #1948
Luzia
Zakorzenienie

Cytat:
Ooo dziękuję! Ale czy on nie jest taki różowawy? Bo ja chyba musiałabym mieć coś w beżu? Jeja... nie mam pojęcia, dzisiaj przejdę się przetestować wszelkie opcje

No to właśnie taki różowy róż ale jest na prawdę delikatny mi poleciły go dziewczyny na wątku burżujkowym

Luzia jest offline  
Stary 2009-12-21, 11:12   #1949
Ishikawa
Crazy turtle lady

GG do Ishikawa

Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
No to właśnie taki różowy róż ale jest na prawdę delikatny mi poleciły go dziewczyny na wątku burżujkowym
teraz jest w rossmanie promocja,on kosztuje chyba 35 zł, a nie 45 - o ile dobrze kojarze ?
Ten burżuj to jest dobra inwestycja, naprawde musialaby sie bardzo namachac pedzlem zeby zrobic bardzoe mocny kolor
Ishikawa jest offline  
Stary 2009-12-21, 11:23   #1950
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach

Co do różyków, na Tru są teraz w promocji Diory, bardzo ładne delikatne kolorki dla bladolicych
virtual_reality jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
jasna cera

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości