Jak podkreślić jasną cerę? IV - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-01-11, 00:11   #2131
katarakta
Zadomowienie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Witam. Na wstępie chcialam powiedzieć, że wszystkie posiadacie bardzo ładny jasny odcień skóry. Moim ideałem (jak pewnie sporej części z Was) jest Dita von Teese. Dla mnie ma przepiękny kolor sókry i dzięki niemu wygląda młodo i promiennie. Ja niestety, pomimo że jestem blondynką (średni miodowy blond) to moja skóra jest ciemniejsza, brzoskwiniowa (nie mogę na nią patrzeć), szybko się opalam
Od dziś zaczęłam aktywniej dbać o jasny odcień skóry. Najpierw zrobiłam kąpiel w wodzie z 1l mleka, a po kąpieli natarłam ciało i twarz cytryną. Jeśli zrobiłam coś źle to proszę o uświadomienie mnie. Chciałabym w lato zachwycać bladą skórą. Dlatego też chcę do Was dołączyć. wilczex z tego co zrozumiałam (niestety nie mam na tyle czasu, żeby zagłębiać się w każdy wątek i czytać od deski do deski) też jesteś z tych "ciemniejszych" pragnących jasnej cery. Czy mogłabyś mi przesłać np. linka na pw ze swoim programem pielęgnacyjno - rozjaśniającym, ewentualnie jakich kosmetyków używasz. Dodam, że czytałam linki załączone przez jedną z wizażanek z podsumowaniem wątku dotyczących kosmetyków rozjaśniających, makijażu i ogólnym streszczeniem tego forum itd., ale zależy mi na opinii osoby, która była ciemniejsza i co jej pomogło rozjaśnić skórę.
Stary 2010-01-11, 00:20   #2132
Srebrnousta
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Saya
Mam nadzieję, że to nie będzie offtopic,ale może pomożecie bladolicej koleżance Za tydz. mam studniówkę, wybrałam sobie czerwoną sukienkę, która świetnie podkreśla mój kolo skóry, ale nie wiem co zrobić z makijażem.
Mam czarne oczyska i ciemne włosy, jeżeli zrobię oczka na ciemno wyglądam troszkę jak misiu panda (biało i dwa ciemne placki po środku) a jak usta to wydaje mi się, że czegoś brakuje 'u góry'.
Jak Wy radzicie sobie z makeupem?
Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
sama chcesz się malować czy iść do kosmetyczki.

są dwie wersje

1) postawisz na oczy - i zrobiła bym np. grafitowego smoka

2) neutralne oczy i perfekcyjne czerwone usta - ale z ustami to kłopot jak się je

zaraz powrzucam jakieś foty
Znam Twoje obawy - też dziwnie się czuję, nie mając podkreślonych oczu I dlatego właśnie na nie postawiłabym (i postawię , ale do 30. mam jeszcze czas) w makijażu studniówkowym. Poza tym Lemirka ma rację - usta trzeba byłoby poprawiać choćby po jedzeniu czy piciu. I całowaniu

Skoro nie chcesz wyglądać jak panda, to może jakiś bardziej kolorowy smok, zamiast typowego, ciemnego? W jakich kolorach będziesz miała dodatki? Bo już chciałam zaproponować Ci fiolet na oczach, ale do czerwonej sukienki to raczej tak średnio
Stary 2010-01-11, 00:32   #2133
woda sodowa
Wtajemniczenie

A moze zrob sobie makijaz jak Anja Rubik w tej reklamieCudnie:love :
http://www.youtube.com/watch?v=y3Nm5pS3xl4
woda sodowa jest offline  
Stary 2010-01-11, 00:43   #2134
* Raboussamai *
Zadomowienie

Dokładnie! Jestem tego samego zdania co dziewczyny...

A może podkreślisz oczy, a usta pozostawisz delikatne i cieliste? Bo ciemne oczyska i czerrrwone usta mogłyby być troszkę nie bardzo
Albo usta ładnie pomalowane, a oczy tylko z wytuszowanymi rzęsami i kreską na górnej powiece? Bez ruszania dołu?
Łatwiej byłoby doradzić gdybyś wkleiła zdjęcie... tak po omacku nie wiele da się wykrzesać...
* Raboussamai * jest offline  
Stary 2010-01-11, 12:02   #2135
vielleicht
Raczkowanie

GG do vielleicht

Lemirka- zdjęcie sukienki wrzucę w najbliższym czasie
Saya- osobiście postawiłabym na smokey eyes, jak już dziewczyny powiedziały ze względu, że łatwo zjeść szminkę. I uważam, odwrotnie niż Srebrnousta, że w sumie do czerwonej sukienki ciemny fiolet na oczach- całkiem, całkiem. Fajnie też wyglądałby jakiś grafit albo brąz, zależnie od typu urody. Sama będę kombinować coś z ciemnymi, przydymionymi oczami i jasnymi ustami (maluję się u kosmetyczki).
Makijaż Anji Rubik- świetny!
A tak wygląda moja skóra

Edytowane przez vielleicht
Czas edycji: 2010-01-11 o 13:01
vielleicht jest offline  
Stary 2010-01-11, 15:46   #2136
carmen14
Raczkowanie

Dot.: Blada cera...

Ja też odradzam ci solarium,bo jest zbyt szkodliwe.ja też mam bladą cerę,ale wolę podkład i korektor pod oczy.
carmen14 jest offline  
Stary 2010-01-11, 16:14   #2137
mila17
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Saya Pokaż wiadomość
Oj koniecznie, nie fajnie by było gdybyś zaczęła się łuszczyć brr

Mam nadzieję, że to nie będzie offtopic,ale może pomożecie bladolicej koleżance Za tydz. mam studniówkę, wybrałam sobie czerwoną sukienkę, która świetnie podkreśla mój kolo skóry, ale nie wiem co zrobić z makijażem.
Mam czarne oczyska i ciemne włosy, jeżeli zrobię oczka na ciemno wyglądam troszkę jak misiu panda (biało i dwa ciemne placki po środku) a jak usta to wydaje mi się, że czegoś brakuje 'u góry'.
Jak Wy radzicie sobie z makeupem?
ja tez mam ciemne oczy i włosy (włosy trochę wspomagam) i przyklejam sztuczne rzęsy, górną powiekę maluję delikatnym brzoskwiniowym cieniem, na policzki rozswietlacz, usta bardzo delikatny różowy błyszczyk. Ja najlepej wygladam w delikatnych kolorach, rzęsy będą grały pierwsze skrzypce Sukienkę mam szmaragdową

EDIT: vielleicht, slicznie wyglądasz, na codzien maluję się tak samo, tylko bez kreski Uwielbiam taki delikatny look.

Edytowane przez mila17
Czas edycji: 2010-01-11 o 16:19
mila17 jest offline  
Stary 2010-01-11, 17:52   #2138
Natek89
Zadomowienie

Dot.: Blada cera...

Solarium odpada ! Zadbanej skórze podkład wierz mi krzywdy nie zrobi. Proponuję dobrać korektor i podkład do koloru cery i zakupić bronzer. Dla naturalnego wyglądu radzę nie kłaść go na całą twarz a jedynie musnąć i opruszyć. W zależności od kształtu Twojej twarzy ...proponuje wejść w zakładkę makijaż i zapoznać się z tym jak cieniować twarz. Gwarantuje Ci blada lekko ocieplona cera może być prześliczna szczególnie że przyciemnić można się zawsze gorzej z wybielaniem.

Nie o to chodzi by złapać króliczka lecz by gonić go

Studentka prawa i medycyny !!!
Natek89 jest offline  
Stary 2010-01-11, 19:31   #2139
Srebrnousta
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez vielleicht Pokaż wiadomość
Saya- osobiście postawiłabym na smokey eyes, jak już dziewczyny powiedziały ze względu, że łatwo zjeść szminkę. I uważam, odwrotnie niż Srebrnousta, że w sumie do czerwonej sukienki ciemny fiolet na oczach- całkiem, całkiem. Fajnie też wyglądałby jakiś grafit albo brąz, zależnie od typu urody. Sama będę kombinować coś z ciemnymi, przydymionymi oczami i jasnymi ustami (maluję się u kosmetyczki).
Jak dla mnie zależy do jakiego odcienia czerwieni - do burgunda fiolet mógłby wyglądać cudnie, ale do ostrzejszych odcieni...

Ja oddaję się w ręce Mamusi i zobaczymy, co z tego wyjdzie...
Stary 2010-01-11, 19:39   #2140
akisia
Zakorzenienie

Dziewczyny, czy któryś z dostępnych w Pl pudrów Bourjois nada się do bladej cery?
akisia jest offline  
Stary 2010-01-11, 19:47   #2141
* Raboussamai *
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez akisia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któryś z dostępnych w Pl pudrów Bourjois nada się do bladej cery?
Bourjois Comme Apres 10h albo jak kto woli 10h sleep effect.
Odcień o ile się nie mylę 71 lub 72.

EDIT: Zbyt szybko przeczytałam Twojego posta i podałam przykład podkładu, a nie pudru...

Edytowane przez * Raboussamai *
Czas edycji: 2010-01-11 o 19:49
Stary 2010-01-11, 19:56   #2142
Srebrnousta
Wtajemniczenie

Cytat:
Jakiś czas temu używałam prasowańca Bourjois i najjaśniejszy odcień był za ciemny. Oczywiście w ciągu dnia stawało się to coraz bardziej widoczne...
Patrzyłam też ostatnio na odcienie ich pudrów, ale nic ciekawego nie zauważyłam.
Stary 2010-01-11, 20:21   #2143
akisia
Zakorzenienie

Dzięki dziewczyny
10 hours sleep effect mam, bardzo lubię chciałam mieć puder z B., bo póki co używam sypkiego z Oriflame, a jako Bourjoismaniaczka uparłam się na prasowańca od nich, ale nic...Będę musiała szukać z innej firmy
akisia jest offline  
Stary 2010-01-11, 20:45   #2144
Saya
Raczkowanie

Ojej dziękuję Wam Kochane jesteście
Już wiem mniej więcej co i jak. Wypróbuję kilka Podobają mi się te Anji Rubik, Jessici Alby i ze snobki
Do kosmetyczki nie mam zamiaru iść. Ostatnim razem stwierdziła, że 'brakuje mi kolorków' (taa i nie ważne, że wyszłam od niej z pomarańczową maską ),a co rozglądam się za jakąś inną to jakoś nie potrafię zaufać pani po solarium(nie obrażając nikogo). Poza tym lubię się malować Nawet maluję czasem koleżanki więc chyba nie wychodzi mi to, aż tak tragicznie

Wrzucam fotkę może pomożecie jeszcze zawęzić wybór kolorków
Tylko ostrzegam - nie przestraszcie się - wycięłam się z jakiegoś zdjęcia z sierpnia gdzie jestem
- kompletnie bez makijażu
-z okropną fryzurą (obecnie nie mam już grzywki i włosy są kilka cm dłuższe)
- no i nie zwracajcie uwagi na trochę odparzony nosek ( w ogóle jakaś taka opalona jestem )
Zdjęcia sukienki niestety nie mam możliwości zrobić, ale jest bardzo podobna do tej ze zdjęcia. Kolor mniej więcej taki:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Karmazyn
Buty i torebka prawie białe. Biżu srebrna
Fryzurka marzy mi się taka jak w załączniku

Edit
Akisia, a szukasz prasowańca czy sypkiego? Ze swojej strony mogę polecić puder ryżowy(sypany), dostępny na kolorówce

Edytowane przez Saya
Czas edycji: 2010-01-20 o 14:49
Saya jest offline  
Stary 2010-01-11, 22:13   #2145
Lemirka
Zakorzenienie

Saya

znalazłam dziś kolejny make up - myślę że by pasował ,

a wogole co to za kosmetyczka - której brakuje kolorów?
Lemirka jest offline  
Stary 2010-01-11, 22:23   #2146
Saya
Raczkowanie

wow śliczny! Już jest na moim dysku - dziękuję A myślisz, że kolorystycznie też byłoby ok?

właściwie to nawet nie była kosmetyczka tylko wizażystka [!] w dodatku z dosyć znanej szkoły wizażu

Saya jest offline  
Stary 2010-01-11, 22:32   #2147
Lemirka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Saya Pokaż wiadomość
wow śliczny! Już jest na moim dysku - dziękuję A myślisz, że kolorystycznie też byłoby ok?

właściwie to nawet nie była kosmetyczka tylko wizażystka [!] w dodatku z dosyć znanej szkoły wizażu
wydaje mi sie że tak

wizażystka (sic)
Lemirka jest offline  
Stary 2010-01-11, 22:36   #2148
Immaginary
Zadomowienie

Pffff, cholerna zima i jeszcze bardziej cholerna era różowego nosa i policzków Że też ja nie mogę mieć nieskazitelnie wyrównanej i wygładzonej cery, zupełnie jak te wszystkie panie ze zdjęć
Znacie może jakiś jasny puder/podkład, który byłby idealnie kryjący, ale przy tym nie sprawiałby efektu maski? No i dobrze by było, gdyby dało się go dorwać w zwyczajnych drogeriach, ale chyba żądam zbyt wiele
Stary 2010-01-12, 12:21   #2149
neska951
Zakorzenienie

Cytat:
Dzięki dziewczyny
10 hours sleep effect mam, bardzo lubię chciałam mieć puder z B., bo póki co używam sypkiego z Oriflame, a jako Bourjoismaniaczka uparłam się na prasowańca od nich, ale nic...Będę musiała szukać z innej firmy
a Inglot sypki , na razie jestem w fazie podchodówmają bardzo jasne odcienie wacham się między 11 a 12, ciekawe czy mają 10
Stary 2010-01-12, 14:51   #2150
Srebrnousta
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
a Inglot sypki , na razie jestem w fazie podchodówmają bardzo jasne odcienie wacham się między 11 a 12, ciekawe czy mają 10
Miałam dwunastkę - piękny odcień, idealny do chłodnej karnacji Poza tym sypańce Inglota są w ogromnych opakowaniach - mnie jedno wystarczyło na dziewięć miesięcy , a wcale go sobie nie żałowałam.
Stary 2010-01-12, 16:02   #2151
Pogoda
Rozeznanie

Witam Piękne Panie nie wiem, czy któraś z Was mnie jeszcze kojarzy.
Trochę mi wstyd, ale wracam do Was interesownie Drogie Krakowianki, czy wiecie może, gdzie kupię jeszcze kuleczki Pierre Rene w starej wersji? Bo gdzie pytam, to mają tylko nową
Stary 2010-01-12, 16:43   #2152
neska951
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Srebrnousta Pokaż wiadomość
Miałam dwunastkę - piękny odcień, idealny do chłodnej karnacji Poza tym sypańce Inglota są w ogromnych opakowaniach - mnie jedno wystarczyło na dziewięć miesięcy , a wcale go sobie nie żałowałam.
Tzn polecasz?
Nie wiem na który odcień zdecydować się ponieważ jeden jest beżowy a drugi różowy. Różowy idealnie stapia się z moją karnacją ale mój podkład gosh również ma różwy odcień boję się że będzie za różowo.Pomyślałam że może ten beżowy zrównoważy, róż podkładu jak myslicie?
Stary 2010-01-12, 20:05   #2153
* Raboussamai *
Zadomowienie

Dziewczyny! Gdzie to dorwać?
http://www.youtube.com/watch?v=R3fbFZbSm_U
Nivea Whitening Body Lotion pragnę...

Ciekawe... http://www.youtube.com/watch?v=PjXqu2EzX_s

I tak przy okazji to chciałam się pochwalić, że zakupiłam na próbę krem Fair&Lovely i Vicco Turmeric Na początek tubkę 25g i 15g... zobaczymy jak się będą sprawowały Z Indii za 30zł + free shipping

Edytowane przez * Raboussamai *
Czas edycji: 2010-01-12 o 20:16
Stary 2010-01-12, 20:18   #2154
Lemirka
Zakorzenienie

http://www.makeupalley.com/product/s...otions/_Creams

Rabu - ten Nivea ma kiepskie oceny.
Lemirka jest offline  
Stary 2010-01-12, 20:39   #2155
Saya
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez * Raboussamai * Pokaż wiadomość
I tak przy okazji to chciałam się pochwalić, że zakupiłam na próbę krem Fair&Lovely i Vicco Turmeric Na początek tubkę 25g i 15g... zobaczymy jak się będą sprawowały Z Indii za 30zł + free shipping
Hmm czaję się na to, ale jakoś nie mogę się zebrać - boję się, że nabawię się jakichś plam
A kupowałaś przez ten link, który podawałaś wcześniej (Helfy.pl) ?

Saya jest offline  
Stary 2010-01-12, 21:22   #2156
Valie
Raczkowanie

GG do Valie

Cytat:
Napisane przez Immaginary Pokaż wiadomość
Pffff, cholerna zima i jeszcze bardziej cholerna era różowego nosa i policzków Że też ja nie mogę mieć nieskazitelnie wyrównanej i wygładzonej cery, zupełnie jak te wszystkie panie ze zdjęć
Znacie może jakiś jasny puder/podkład, który byłby idealnie kryjący, ale przy tym nie sprawiałby efektu maski? No i dobrze by było, gdyby dało się go dorwać w zwyczajnych drogeriach, ale chyba żądam zbyt wiele
Revlon Colorstay bardzo dobrze krył mi zaczerwienienia, niestety okropnie mnie zatykał i powodował istną nawałnicę zaskórników na czole, więc musiałam z niego zrezygnować. Teraz używa średnio kryjącego podkładu Deborah, ale daje pod niego krem ochronny przeciw mrozowi i zielony korektor Inglota.

Dziewczyny, ja już po studniówce i chce jeszcze raz!
Stary 2010-01-12, 22:06   #2157
Lemirka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Valie Pokaż wiadomość

Dziewczyny, ja już po studniówce i chce jeszcze raz!
foty foty foty
Lemirka jest offline  
Stary 2010-01-13, 12:14   #2158
Klariss
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Tzn polecasz?
Nie wiem na który odcień zdecydować się ponieważ jeden jest beżowy a drugi różowy. Różowy idealnie stapia się z moją karnacją ale mój podkład gosh również ma różwy odcień boję się że będzie za różowo.Pomyślałam że może ten beżowy zrównoważy, róż podkładu jak myslicie?
Byłam przedwczoraj w Inglocie..chciałam sobie kupić sypki puder 12 , bo mi się skoczył. A tu co słysze? - 12 wycofali i z jasnych zostala tylko 11.! 12 dawała piekny efekt bladej cery. kupiłam tą 11, ładnie stapia się z cerą,lekko wybiela...ale to nie to samo

Edytowane przez Klariss
Czas edycji: 2010-01-13 o 12:15
Klariss jest offline  
Stary 2010-01-13, 13:34   #2159
Srebrnousta
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Klariss Pokaż wiadomość
Byłam przedwczoraj w Inglocie..chciałam sobie kupić sypki puder 12 , bo mi się skoczył. A tu co słysze? - 12 wycofali i z jasnych zostala tylko 11.! 12 dawała piekny efekt bladej cery. kupiłam tą 11, ładnie stapia się z cerą,lekko wybiela...ale to nie to samo
Wycofali?
Bojkotujemy Inglota?

Cytat:
Napisane przez neska951
Tzn polecasz?
Jasne, że polecam I nie sądzę, abyś miała wyglądać jak świnka Pigi po użyciu go
Próbuj, może jeszcze go dostaniesz. Ostatnio byłam u siebie w Inglocie, ale, szczerze mówiąc, nie zwróciłam w ogóle uwagi na pudry. Szukałam białej bazy, ale oczywiście kolorowe wycofali i wprowadzili bezbarwną.
Jeśli nie dostaniesz dwunastki, to z sypańców mogę Ci jeszcze polecić Rimmela - też jest bardzo jasny, dodatkowo zawiera małe (bardzo małe! Efektu bombki nie będzie ) drobinki rozświetlające twarz. Miałam jednak wrażenie, że buzia w Inglocie była jaśniejsza... Za to Rimmel, dzięki tym drobinkom, daje szlachetniejszy efekt.
Nie używałam Inglota z drobinkami, więc nie mam porównania, ale chyba odcienie matowe miały większą gamę, bardziej przyjazną bladolicym.
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3843.htm
Stary 2010-01-13, 13:45   #2160
loss_lauri
Zakorzenienie

a znacie może jakiś korektor w płynie jaśniejszy niż ten Maybelline Pure Cover Mineral 02 (oprócz inglota w tubce)?

Tagi
jasna cera

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości