Jak podkreślić jasną cerę? IV - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-01-21, 11:47   #2281
* Raboussamai *
Zadomowienie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez Eithene Pokaż wiadomość
Ten z Farmony zapowiada się przyzwoicie
Braknie mi miejsca na ciele, żeby się tymi wszystkimi mazidłami smarować
* Raboussamai * jest offline  
Stary 2010-01-21, 11:59   #2282
olunek
Zadomowienie

GG do olunek

Witajcie
czy mozna sie przyłaczyc do miłosniczek bladolicych?
mam jasna cere i kiedys sie opalałam na solarium ale sie nawróciłam gdy zobaczyłam skore pod oczami-masakra!odwodniona i pełno zmarszczek. mam 30 lat ale i tak wiem ze stan ten "zawdzieczam" solce o ja głupia durna baba!
zreszta to solarium malo dawało bo skora ledwo musnieta była(po długotrwałym opalaniu)a opaleniza znikała po 2 -3 dniach. stawiam teraz na zdrowy naturalny wygląd skory
dołaczam moje zdjecie robione latem(przepraszm za jakosc ale robione komórką)myślicie ze nadaje sie do waszego grona?

DOKĄDKOLWIEK PÓJDE, PONIOSĘ ZE SOBĄ TWÓJ PIERWSZY KRZYK....
paula darcy

dukan
68......67.....65..... .63....61.....58.....57:l ove:.....55
olunek jest offline  
Stary 2010-01-21, 12:18   #2283
Layane
Raczkowanie

I tak powinno być. Solarki spalić (o ile się da XD), na stos z nimi jak z czarownicami w średniowieczu.
Ja się tam wole nie opalać gdyż opalam się na czerwono albo w ogóle się nie opalam.
Czyżby Moja skóra miała humory?

No dobra to ja też daję swoje zdjęcie… zrobione komórką, rano (więc bez zaczerwienień), zero makijażu O.o i z dziwna fryzurką… Proszę się nie przestraszyć.
Layane jest offline  
Stary 2010-01-21, 12:22   #2284
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez OwocowaLandrynaax3 Pokaż wiadomość
Ja nigdy nie uzywam filtrow ponizej faktora 50 rano uzywam samego filtra.. gdzies na wizazu czytalam (ale moge sie mylic), ze filtry najlepiej nakladac na 'naga' twarz, bo krem to dodatkowa tlusta warstwa czy cos. a jezeli nakladasz krem to trzeba poczekac odpowiednio dlugo, by sie dobrze wchonal, potem filtr itd. ale w tym temacie znawczynia nie jestem, wiec poczekajmy na opinie innych dziewczyn (badz filtromaniaczek)
to, czy nakładać coś pod filtr, zależy od rodzaju cery - na tłustej niewiele 'wsiąknie', a dla suchej (w moim przypadku) nawet kremowa avenka to za mało, bo skóra chce jeszcze pić. po drugie, pod filtr warto stosować antyoksydanty, bo nawet najstabilniejszy (np avene) czy z wit e (avene) filtr po kilku godzinach w jakimś stopniu desabilizuje się, w wyniku czego może działać na skórę prooksydacyjnie. ja pod filtr kładę mieszankę serum-olejek z wit c 10% z bu (estrowa postać wit c+olej z zielonej kawy+olej malinowy+skwalan), HA i krem linoeparol. i skóra nie jest już napięta tylko natłuszczona i zabezpieczona przed wolnymi rodnikami. w przypadku cery mieszanej czy tłustej doskonale sprawdzają się antyosydacyjne, beztłuszczowe sera z mazideł czy choćby jakiś owocowy olej w połączeniu z HA.
Stary 2010-01-21, 12:42   #2285
* Raboussamai *
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
to, czy nakładać coś pod filtr, zależy od rodzaju cery - na tłustej niewiele 'wsiąknie', a dla suchej (w moim przypadku) nawet kremowa avenka to za mało, bo skóra chce jeszcze pić. po drugie, pod filtr warto stosować antyoksydanty, bo nawet najstabilniejszy (np avene) czy z wit e (avene) filtr po kilku godzinach w jakimś stopniu desabilizuje się, w wyniku czego może działać na skórę prooksydacyjnie. ja pod filtr kładę mieszankę serum-olejek z wit c 10% z bu (estrowa postać wit c+olej z zielonej kawy+olej malinowy+skwalan), HA i krem linoeparol. i skóra nie jest już napięta tylko natłuszczona i zabezpieczona przed wolnymi rodnikami. w przypadku cery mieszanej czy tłustej doskonale sprawdzają się antyosydacyjne, beztłuszczowe sera z mazideł czy choćby jakiś owocowy olej w połączeniu z HA.
Poczułam się jak na lekcji chemii
Ale informacje przydatne. Muszę je sobie tylko przetłumaczyć na swoje i na pewno wprowadzę w życie

Dziewczynki nowinki - witamy!

Edytowane przez * Raboussamai *
Czas edycji: 2010-01-21 o 12:44
Stary 2010-01-21, 13:13   #2286
mila17
Zakorzenienie

ech, chcialam kupic balsam rozswietlający ze srebrnymi drobinkami i nic Wszędzie tylko same złote. W koncu kupilam zwykly drobniutko zmielony srebrny brokat, dodałam odrobinkę do zwykłego balsamu i efekt jest bardzo ładny

Jejku, juz jutro mam studniówke- całosc utrzymana w zimnej tonacji-szmaragdowa sukienka, srebrno-stalowe buty i kopertowka. Zmienilam odrobinkę koncepcję makijażu-na oczach będę miała morski/miętowy cień, sztuczne rzęsy, delikatne usta, policzki rozswietlone. Zobaczymy jaki osiągnę efekt, za to na pewno będę się baardzo wyróżniała na tle mocno opalonych koleżanek
mila17 jest offline  
Stary 2010-01-21, 13:53   #2287
neska951
Zakorzenienie

Cytat:
tzn. opalilas sie czy ci nie sluzyly ?
niestety zapychał i wysuszał nie wiem jak to możliwe tzn teo oba zjawika jednocześnie Nawet jak używam filtrów latem, na dekolt i kark to po kilku dniach ma pozapychane pory i krostki tak jakby skóra nie oddychala, Iwostinu ze wzgledu na osczędność nie stosuję do caiła tylko do twarzy Zresztą każdemu co innego służ Iostin podobno nie ma za dobrych recenzji na KWC a mi bardzo przypasował
Stary 2010-01-21, 14:09   #2288
OwocowaLandrynaax3
Raczkowanie

Cytat:
dzieki wielkie, pare przydatnych informacji czyli jezeli mam cere mieszana w strone suchej, to dobre bedzie np. serum-olejek z witC 10% z bu. badz serum-olejek antyoksydacyjny granat (rowniez z bu.)?

Cytat:
Napisane przez * Raboussamai * Pokaż wiadomość
Ale informacje przydatne. Muszę je sobie tylko przetłumaczyć na swoje i na pewno wprowadzę w życie

zeby na chemii mowili jak unikac slonca i jak sie chronic, moglabym ja miec nawet codziennie

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
Zobaczymy jaki osiągnę efekt, za to na pewno będę się baardzo wyróżniała na tle mocno opalonych koleżanek
to jest pewne
poza tym milej zabawy

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
niestety zapychał i wysuszał nie wiem jak to możliwe tzn teo oba zjawika jednocześnie Nawet jak używam filtrów latem, na dekolt i kark to po kilku dniach ma pozapychane pory i krostki tak jakby skóra nie oddychala, Iwostinu ze wzgledu na osczędność nie stosuję do caiła tylko do twarzy Zresztą każdemu co innego służ Iostin podobno nie ma za dobrych recenzji na KWC a mi bardzo przypasował
niestety, jednemu pasuje, drugiemu nie .. a ten Iwostin jaki ma faktor?

Chanel Rouge Coco 05 Madmeoiselle !!! Wielbie !!!
OwocowaLandrynaax3 jest offline  
Stary 2010-01-21, 15:25   #2289
Eithene
Raczkowanie

Cytat:
Ten z Farmony zapowiada się przyzwoicie
Braknie mi miejsca na ciele, żeby się tymi wszystkimi mazidłami smarować
ha, mi też
ja póki co mam filtr z Babydream
Eithene jest offline  
Stary 2010-01-21, 16:32   #2290
Srebrnousta
Wtajemniczenie

Cytat:
ech, chcialam kupic balsam rozswietlający ze srebrnymi drobinkami i nic Wszędzie tylko same złote. W koncu kupilam zwykly drobniutko zmielony srebrny brokat, dodałam odrobinkę do zwykłego balsamu i efekt jest bardzo ładny

Jejku, juz jutro mam studniówke- całosc utrzymana w zimnej tonacji-szmaragdowa sukienka, srebrno-stalowe buty i kopertowka. Zmienilam odrobinkę koncepcję makijażu-na oczach będę miała morski/miętowy cień, sztuczne rzęsy, delikatne usta, policzki rozswietlone. Zobaczymy jaki osiągnę efekt, za to na pewno będę się baardzo wyróżniała na tle mocno opalonych koleżanek
Oj, racja, teraz praktycznie wszędzie są złote drobinki... Pamiętam, że kiedyś miałam avonowski nabłyszczający balsam i miał właśnie srebrne drobinki, ale oczywiści go wycofali

Szmaragdowa sukienka? Możesz wkleić zdjęcie? Mam ostatnio fioła na punkcie tego koloru, a na studniówkę założę pewnie szaro-czarną sukienkę, szmaragdowe rajstopy (nie znoszę cielistych) i małą torebeczkę w tym samym kolorze. No chyba że znajdę coś innego...
Stary 2010-01-21, 19:59   #2291
* Raboussamai *
Zadomowienie

A ja pamiętam jak kilka lat temu na półce u kuzynki widziałam jakiś balsam z Barwy... (?) i on miał właśnie taki srebrnawy pył w sobie Znając życie pewnie już dawno wycofany A szkoda bo mało tych mazideł z srebrnym wkładem

A miała któraś z Was rajstopy w sprayu Sally Hansen?
http://www.allegro.pl/item887344087_..._lightglo.html
Ma dobre opinie i chyba chciałabym wypróbować ale pojawia się pytanie czy najjaśniejszy z palety nie będzie zbyt ciemny? Standard...
Stary 2010-01-21, 20:27   #2292
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
A ja pamiętam jak kilka lat temu na półce u kuzynki widziałam jakiś balsam z Barwy... (?) i on miał właśnie taki srebrnawy pył w sobie Znając życie pewnie już dawno wycofany A szkoda bo mało tych mazideł z srebrnym wkładem

Ma dobre opinie i chyba chciałabym wypróbować ale pojawia się pytanie czy najjaśniejszy z palety nie będzie zbyt ciemny? Standard...
jako srebrny wkład super się sprawdzają miki np. stąd i stąd

rajstopy miałam, sprawdzaja się dobrze, trochę trzeba odczekać żeby wyschło bo brudzą bieliznę nieco
najjaśniejszy kolor będzie zbyt ciemny na zimę na pewno
Stary 2010-01-21, 21:29   #2293
Lemirka
Zakorzenienie

Cytat:

ja miałam i nie byłam zadowolona, abstrahując od kolorów (są ciemne) to sposób aplikacji mnie odrzucił. Miałam problem żeby to rozsmarować i porobiły mi sie plamy. Spociłam się jak mysz próbując to dobrze nałożyć, a i tak efekt był daleki od zachwycającego.
Lemirka jest offline  
Stary 2010-01-21, 21:51   #2294
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
ja miałam i nie byłam zadowolona, abstrahując od kolorów (są ciemne) to sposób aplikacji mnie odrzucił. Miałam problem żeby to rozsmarować i porobiły mi sie plamy. Spociłam się jak mysz próbując to dobrze nałożyć, a i tak efekt był daleki od zachwycającego.
ja nie rozsmarowywałam, ale mam spora wprawę w aplikacji takich spray-ów
Stary 2010-01-21, 23:26   #2295
* Raboussamai *
Zadomowienie

2:1 dla pozytywnych opinii o Airbrush Legs...
Kupiłam jakiś nowy odcień Nude Glow... z tego co wyczytałam, to albo on jest transparentny (), albo naprawdę jasny... Póki co przetestuję w domu dla własnego "widzimisię" i dam znać!
Stary 2010-01-22, 15:41   #2296
vielleicht
Raczkowanie

GG do vielleicht

Witam wszystkie blade buźki
Skoro mowa o filtrach- ja stosuję lirene 50+ ale właśnie kończy mi się opakowanie i chyba sprawię sobie jakąś avenkę i przy okazji któreś z serów BU.
Zastanawiam się nad tym, stąd moje pytanie, czy 15% wit. C to nie za dużo? W ogóle można stosować takie sera przy kuracji retinoidami? Kompletnie się na tym nie znam...
Mila17- życzę Ci miłej zabawy na pewno będziesz pięknie wyglądać.
Stary 2010-01-22, 16:59   #2297
IlonaP
Zakorzenienie

no ja się z Lirenką nie polubiłam, spowodowała u mnie nawrót alergii i paskudną wysypkę wokół oczu po innych filtrach nie było problemu
zdecydowanie wolę Avene, ewentualnie SVR, Shiseido też niezłe ale drogie, no i Roc Minesol, niestety niedostępny w PL

na początek możesz zacząć od mniejszego stężenia
witamina C rano pod filtr a retinoidy wieczorem
zapraszam na wątek na Biochemii
Stary 2010-01-22, 18:22   #2298
Klariss
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Srebrnousta Pokaż wiadomość
Dobra, czas zacząć się udzielać

Kolor piękny, fakt A jak właściwości? Jesteś zadowolona? Głównie chodzi mi o trwałość i lekkie matowienie (nie musi być super mocne, od tego mam krem ). Poza tym sprawdziłam recenzje w KWC i podobno z kryciem jest tak średnio, a akurat potrzebuję czegoś mocniejszego (zdjęcia )...

A tak btw to wybaczcie brak zdjęć i swatchy, ale olimpiada z historii mnie prześladuje...
Szczerze powiem.. że dziwny ten podklad. dziwnie sie nakłada,jest bardzo delikatny i zostawia taką lekką warstewkę tylko. Po 3 godz już mało widać.. To niestety nie podkład dla mnie,bo mam cerę suchą jak pustynia. Gdyby nie to,to byłby idealny. z Mocno kryjących to dermacol 208, albo http://kryolan.impre-art.com.pl/kata...-sztyfcie.html - oba bardzo mono kryjące(nie używać na codzień!)
Klariss jest offline  
Stary 2010-01-22, 19:34   #2299
Srebrnousta
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Klariss Pokaż wiadomość
Szczerze powiem.. że dziwny ten podklad. dziwnie sie nakłada,jest bardzo delikatny i zostawia taką lekką warstewkę tylko. Po 3 godz już mało widać.. To niestety nie podkład dla mnie,bo mam cerę suchą jak pustynia. Gdyby nie to,to byłby idealny. z Mocno kryjących to dermacol 208, albo http://kryolan.impre-art.com.pl/kata...-sztyfcie.html - oba bardzo mono kryjące(nie używać na codzień!)
Ja akurat mam mieszaną, więc może będzie ok... Oby, bo kolory kuszą
Szczerze mówiąc, Dermacolu się boję (użyjesz raz, z zapchanymi porami walczysz co najmniej kilka tygodni). Zastanawiałam się też nad tym Kryolanem w sztyfcie, ale forma aplikacji jakoś mnie nie przekonuje...
Dzięki za info; raczej spróbuję z płynnym
Stary 2010-01-23, 08:26   #2300
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:

zasługa Wizażu
Cytat:
dzieki wielkie, pare przydatnych informacji czyli jezeli mam cere mieszana w strone suchej, to dobre bedzie np. serum-olejek z witC 10% z bu. badz serum-olejek antyoksydacyjny granat (rowniez z bu.)?

zeby na chemii mowili jak unikac slonca i jak sie chronic, moglabym ja miec nawet codziennie

dokładnie dla mnie serum-olejek z wit c jest bardzo leciutki, solo może nawet aż za bardzo, ale czytałam tez opinie, że jest tłusty i nie nadający się pod filtr, więc to wszystko sprawa indywidualna. jeśli komuś nie odpowiada to serum, może spróbować zielonej herbaty, granatu, albo BU-mowego flavo c z 15% wit c i kwasem ferulowym (lepsz itańsza 20-krotnie wersja serum SkinCeuticals), lub też serum z Mazideł, które są już najlżejsze pod względem konsystencji.
Stary 2010-01-23, 10:59   #2301
vielleicht
Raczkowanie

GG do vielleicht

IlonaP- dziękuję za odpowiedź, właśnie zgłębiam wątki biochemiczne
Stary 2010-01-23, 11:05   #2302
mila17
Zakorzenienie

dzięki dziewczyny Srebrnousta, oczywiscie wkleję

Jestem juz po studniowce i powiem tyle- zabawa swietna, kreacja i dodatki wspaniale komponowały się z jasną skórą, makijaż ok, ale włosy...fryzjerka tak skopała mi fryzurę, ze w domu az sie rozpłakałam i niestety humor nie był juz taki, jaki bym chciała. Obiecałam sobie ze juz nigdy zadnych fryzjerow, lepiej bym chyba wyglądała gdybym miała zwyczajne, wyprostowane włosy.
mila17 jest offline  
Stary 2010-01-23, 12:29   #2303
OwocowaLandrynaax3
Raczkowanie

Cytat:
zasługa Wizażu

dokładnie dla mnie serum-olejek z wit c jest bardzo leciutki, solo może nawet aż za bardzo, ale czytałam tez opinie, że jest tłusty i nie nadający się pod filtr, więc to wszystko sprawa indywidualna. jeśli komuś nie odpowiada to serum, może spróbować zielonej herbaty, granatu, albo BU-mowego flavo c z 15% wit c i kwasem ferulowym (lepsz itańsza 20-krotnie wersja serum SkinCeuticals), lub też serum z Mazideł, które są już najlżejsze pod względem konsystencji.
dzieki wielkie za odpowiedz sproboje tego serum granatu i serum z 10% witC.

Chanel Rouge Coco 05 Madmeoiselle !!! Wielbie !!!
OwocowaLandrynaax3 jest offline  
Stary 2010-01-23, 14:40   #2304
Srebrnousta
Wtajemniczenie

Cytat:
dzięki dziewczyny Srebrnousta, oczywiscie wkleję

Jestem juz po studniowce i powiem tyle- zabawa swietna, kreacja i dodatki wspaniale komponowały się z jasną skórą, makijaż ok, ale włosy...fryzjerka tak skopała mi fryzurę, ze w domu az sie rozpłakałam i niestety humor nie był juz taki, jaki bym chciała. Obiecałam sobie ze juz nigdy zadnych fryzjerow, lepiej bym chyba wyglądała gdybym miała zwyczajne, wyprostowane włosy.
Dziękować

A fryzjerzy to największe zło tego świata...
Stary 2010-01-23, 19:54   #2305
black-bubu
Zakorzenienie

oj tak fryzjerzy niekiedy dają popalić. Też ostatnio poszłam do fryzjera i mówie jej no coś takiego, ale nie zuepelnie ( moja wina dokładnie nie sprecyzowałam i fryzjerka zrobiła swoje widzi mi się ), jak zobaczyłam fryzurę to się załamałam, ale teraz jest już dobrze , włosy odrosły, protownica poszła w ruch, żel , pianka i wyglądam jak człek

black-bubu jest offline  
Stary 2010-01-23, 23:15   #2306
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Witam Podczytuję Was od jakiegoś czasu, ale jakoś tak wyszło, że się nie ujawniłam A teraz nadarzyła się okazja. Mam możliwość zakupienia podkładu firmy Almay i chciałam zapytać, czy może któraś z Was zetknęła się z tą firmą? Boję się kupować w ciemno, bo może okazać się, że będzie za ciemny (jak zwykle zresztą).

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline  
Stary 2010-01-24, 08:45   #2307
mila17
Zakorzenienie

Mam przynajmniej nauczkę, zeby juz nigdy nie oddawac spraw mojego wyglądu w obce ręce Zawsze najlepiej wychodzi jak wszytsko zrobię sama, ale wiadomo, studniowka jest jedna i chciałam wygląda wyjątkowo. Pocieszam się, ze przynajmniej sukienkę mialam ładną

Jak juz dostanę zdjęcia wkleję- moj aparat nawalil i czekam az kolezanka przesle mi fotki
mila17 jest offline  
Stary 2010-01-24, 10:09   #2308
Srebrnousta
Wtajemniczenie

Cytat:
Mam przynajmniej nauczkę, zeby juz nigdy nie oddawac spraw mojego wyglądu w obce ręce Zawsze najlepiej wychodzi jak wszytsko zrobię sama, ale wiadomo, studniowka jest jedna i chciałam wygląda wyjątkowo. Pocieszam się, ze przynajmniej sukienkę mialam ładną

Jak juz dostanę zdjęcia wkleję- moj aparat nawalil i czekam az kolezanka przesle mi fotki
Czekam z niecierpliwością Zwłaszcza na takie, na którym będziesz na tle koleżanek strzaskanych na heban

No niby tak, ale... Idę z lubym na studniówkę w przyszłą sobotę i kompletnie nie mam pomysłu, co zrobić z włosami. Jeśli sama będę przy nich kombinować - rozwalą się, zanim dojadę na miejsce , a jeśli pójdę do fryzjera, będę miała tonę lakieru na głowie...
Stary 2010-01-24, 11:49   #2309
* Raboussamai *
Zadomowienie

Srebrnousta na studniówkę lepiej postawić na naturalność... Rozpuszczone włosy, jakieś lekkie, naturalnie wyglądające fale... nic co zajmowałoby nam później więcej niż 30 sekund poprawek. Ja na swojej byłam przerażona widząc te wszystkie młode dziewczyny z lokami tak sztywnymi, że można było sobie palec rozciąć o brzeg + tony brokatu i lakieru w tym, oczywiście skóra koloru bejcy i obowiązkowo brązer... Ciśnie się jedno słowo na usta wtedy...
Prosta sukienka, prosty makijaż, zwykła fryzurka, a zrobisz większe wrażenie niż reszta damskiego towarzystwa jak wyciągnięta prosto z koncertu Dody
Miłej zabawy!

mila71 czekamy, czekamy na zdjęcia
Stary 2010-01-24, 12:38   #2310
mila17
Zakorzenienie

na razie mam klasowe z podwiązkami- ja to ta w srodku, w szmaragdowej (zielonej) sukience i srebrnych butach.

Edytowane przez mila17
Czas edycji: 2010-01-24 o 12:43
mila17 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
jasna cera

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości