kolory.... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-01-03, 17:38   #1
Viki03
Raczkowanie

Lightbulb

kolory....

witam serdecznie!

piszę do Was kochane wizażanki abyście mi doradziły jakie są najodpowiedniejsze kolory ubrań do mojej karnacji/wyglądu.

serdecznie dziękuję za rady
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wizaz.jpg (67,2 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wizaz2.jpg (25,3 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wizaz3.jpg (36,8 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg small.jpg (16,2 KB, 60 załadowań)
Stary 2009-01-03, 19:19   #2
dorocia94
Raczkowanie

Dot.: kolory....

Jestem prawie przekonana, że jesteś typem zimy lub jesieni, ale sama nie jestm pewna...

Zima
"Uroda pani zimy jest kontrastowa (np. blada twarz - czarne włosy), w chłodnej, błękitnawej tonacji. Charakterystyczną jej cechą jest ciemna oprawa oczu i wyraźnie zarysowane usta. Dlatego też zdobią ją kontrasty w ubiorze, jak np. zestawienia intensywnych barw z kredową bielą.

W karnacji zimy znajdujemy całą gamę odcieni, od bardzo białej, czasem z różowymi policzkami, poprzez beżową i oliwkową, do ciemnej śniadej. Zimy o oliwkowej cerze niekiedy błędnie sądzą, że są jesieniami. Zetknęłam się z tym kilkakrotnie w czasie mojej praktyki. W skórze oliwkowej trudniej jest wykryć niebieski odcień niż w pozostałych opisanych karnacjach. Dla rozwiania wątpliwości można wykonać test makijażu . Pomalować np. powieki kolorami opartymi na niebieskim lub różu, a następnie brązami. Od razu zobaczymy, co nam bardziej pasuje. "

Jesień
"Jaka jest pani jesień? Przypomnę, że na typ kolorystyczny składa się harmonijnie dobrana, przez matkę naturę, tonacja skóry, oczu i włosów.

Cera jesieni ma złocisty odcień, który może być kolorem całej skóry lub piegów na bardzo jasnym tle prawie przezroczystej karnacji. Możemy spotkać jesień o cerze koloru brzoskwiniowego lub kości słoniowej, podobnie jak u wiosny. Od wiosny odróżnia ją brak rumieńców. Twarz jesieni może być tak blada, że bez makijażu wygląda chorobliwie. Jesień powinna chronić się przed słońcem, bo ulega łatwo oparzeniu. Jeśli zyska trochę opalenizny, będzie to złoty beż. Oczy jesieni są wyraziste, przyciągają uwagę jak magnes. Dzieci jesienie mogą mieć bardzo ciemne oczy, które z wiekiem jaśnieją i pojawia się w nich kolor zielony, żółtobursztynowy, brązowy, zielonobrązowy. Na tęczówce dostrzegamy złote plamki. Czasami jesień ma turkusowe oczy (zielononiebieskie). Wbrew temu, co czytałam w niektórych książkach o kolorystyce, uważam, że nie ma niebieskookich jesieni. Włosy jesieni najczęściej są rude, od marchewki do ciemnych miedzianych. Czasami są to włosy ciemnoblond ze złotym połyskiem. Lato może podszyć się pod jesień, jeżeli końcówkom popielatych włosów słońce lub trwała ondulacja nadadzą żółty odcień. Włosy niektórych jesieni, spotykamy takie w Irlandii, można porównać do gryczanego miodu. Są prawie czarne, z czerwonymi refleksami. "

Nie jestem ekspertem wiec, nie wiem do końca.Podam jeszcze linki:
http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,57901,70667.html
http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,57901,70664.html

Zmiana-pomaga

- Puchatku?
-Tak Prosiaczku?
-Nic - rzekł Prosiaczek biorąc Puchatka za ręke- Chciałem się tylko upewnić czy jesteś-
dorocia94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 20:07   #3
polcia26
Raczkowanie

A ja jeszcze dla pewności proponuję Ci zrobienie testu http://www.makijaz.net/tt.html może on podpowie Ci czy jesień czy zima, ale ja też raczej obstawiałabym zimę.
polcia26 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 01:32   #4
martulinkaaa
Rozeznanie

jaka Ty jestes sliczna)

martulinkaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 08:36   #5
trinee
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 2
GG do trinee

Ja również ostawiam zimę. Bardzo pasują Ci zestawienia czerni z różem, bielą. Ta kratka z pierwszego zdania jest świetna. Możesz nosić wszelkie kratki. A tak ogólnie to śliczna jesteś.
trinee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 18:49   #6
Viki03
Raczkowanie

dziękuję za wszystkie cenne wskazówki

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości