>>> s.o.s. <<< - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-01-07, 01:05   #1
Ceith
korzonek

Question

>>> s.o.s. <<<

Witam wszystkich
Przeczytałam nie wiadomo ile tematów o metamorfozach, obejrzałam multum zdjęć i poczułam, że też chcę :P
Żeby się zanadto nie rozpisywać przejdę do rzeczy:
1. Jak się opalasz - ani szybko ani wolno. Na początku jestem czerwona (jeśli dłużej poleżę na słońcu), potem odcień ten brązowieje. Jednak albo to przez to, że nie bywam dużo na słońcu, albo przez skórę - nigdy nie byłam jeszcze porządnie opalona - by było to dobrze widać.

2. Kolor oczu - oczy mam takie, jak na zdjęciu

3. Piegi - nie mam piegów

4. Cera - Nie mam pojęcia.. taka jak zdjęciu. Jednak mam tendencję do robienia się czerwona Nie ze wstydu, nie ze złości, ale po prostu czasami mam taką czerwoną gębę i nic nie mogę poradzić :/ Zwłaszcza pod oczami, nad policzkami. Nie mam dużych problemów z trądzikiem, czasem mi coś oczywiście wyskakuje, zwłaszcza na brodzie i skroniach. Czerwone i brzydkie ;/ I nie jest niestety gładka... jakaś taka pofałdowana..?

5. Naturalny kolor włosów - włosy jak na zdjęciu.

6. Kolor ust - kolor ust jest blado czerwony. Na zdjęciu mam jakiś błyszczyk.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - Nie mam pojęcia, które źle podkreślają moją eeee..."urodę". Dobrze czuję się raczej w stonowanych kolorach - nie lubię wyróżniać się z tłumu. Lubię brązy, czernie, szarości, ciemne zielenie i fiolety.

Ogólnie rzecz biorąc jestem szatynką, paszczaka mam takiego jak na zdjęciu, jednak rzadko uśmiechniętego Mam 170 wzrostu i ok. 63 kg. Strrrrrrrrrraaaaaaasznie siebie nie lubię. Nie widzę w sobie nic ładnego. Nie mam własnego stylu. Ubieram się różnie. Kiedyś sportowo, teraz staram się coraz bardziej dziewczęco, ale ciężko, gdy się nie widzi w sobie zbyt wiele dziewczęcych cech ;| Nie maluję się WCALE - czasem, jak mi się przypomni maźnę usta błyszczykiem i to wszystko O_o Dlaczego? Ponieważ po pierwsze: nie umiem. Po drugie: nigdy tego nie robiłam, więc jeśli się pomaluję tak dla siebie, to czuję się dziwnie i nienaturalnie i mam wrażenie, że się wszyscy gapią, bo dziwnie wyglądam :/
Włosy mam proste jak druty, prawie w ogóle nie podatne na układanie, przetłuszczające się, suche na końcach, cienkie. Bardzo mi ostatnio wypadały. Na pewno nie było to normalne, aktualnie biorę skrzyp, mam nadzieję, że pomoże. Noszę je zwykle rozpuszczone, czasem w kitce, którą niezbyt lubię, bo uwydatnia moją pyzatą i okrągłą twarz :/ Aktualnie je zapuszczam - chciałabym mieć długie i naturalne, ale ŁADNE. Parę razy gdy widziałam siebie w lekkich falach to mi się podobało, ale niestety to się nie trzyma... Raz, z dwa lata temu, miałam robioną grzywkę, jednak tak długo miałam przedziałek (od małego), że grzywka i tak się rozchodziła mocno na boki i nie było sensu jej mieć, niestety. Nie były nigdy farbowane i prawdę mówiąc nie chciałabym ich farbować. Ewentualnie jakimiś szamponami koloryzującymi...? Kiedyś fryzjerka, podcinając mi włosy powiedziała, że od razu czuć, że nie były "maltretowane"

No i tak ogólnie podsumowując - jestem po prostu nijaka.

Wdzięczna będę za jakiekolwiek rady.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc

p.s. Uuups, chyba się troszku rozpisałam ^^
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG3550 kopia.jpg (73,1 KB, 339 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PC090722.jpg (50,9 KB, 398 załadowań)
Ceith jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 01:27   #2
olalena
Rozeznanie

GG do olalena
Talking Dot.: >>> s.o.s. <<<

Nie wiem czy cos pomoge, ekspertem nie jestem ale masz bardzo ladne oczy, ksztalt i kolor wiec warto podkreslic. Jesli chcesz cos zmienic to zacznij od wydepilowania brwi, najlepiej u kosmetyczki, tak zeby nadal wygladaly naturalnie tylko mialy ladniejszy ksztalt. Poza tym masz bardzo ladne zdrowo wygladajace wlosy o ladnym kolorze, na grzywkach sie nie znam, sama mam problem ale moze bys wloski jakos wycieniowala, nabiora troche objetosci. I pamietaj o usmiechu wogole to nie rozumie co ci sie w sobie nie podoba....
olalena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 01:31   #3
Ceith
korzonek

Dot.: >>> s.o.s. <<<

Dziękuję za pierwszą odpowiedź
Na depilacji brwi raz byłam i mówię tej kobicie - Tylko proszę tak, żeby było naturalnie, niezbyt cienko na końcach...
Zgadnijcie jak mi zrobiła :/ Potem wyglądałam, jakbym wciąż była zdziwiona Przynajmniej takie miałam wrażenie.
Stary 2009-01-07, 01:38   #4
olalena
Rozeznanie

GG do olalena

Znam ten bol, tez znam jedna taka kosmetyczke nie mniej jednak brwi sa bardzo istotnym elementem twarzy wiec trzeba sie pomeczyc zeby potem byc jeszcze piekniejszym . Mam nadzieje ze znajdziesz dobra kosmetyczke, moze popytaj kolezanki albo na wizazu zapytaj czy ktos zna dobra z twoich okolic...
olalena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 15:00   #5
Ceith
korzonek

Bardzo proszę o rady
Stary 2009-01-07, 15:39   #6
wliczer
Raczkowanie

Spróbuj się przekonac do kosmetyków, może na początek tylko tusz, ja już sie przyzwyczaisz to w domu zacznij kombinować, może kredka albo jakis cień? Tak jak już było tu mówione, mogłayś wycieniować włosy, oraz zrobić przedziałek po prawej stronie, myśle, że z grzywką na ukos i takim przedziałkiem byłby Ci bardzo ładnie

P.S. Masz śliczny kolor oczu -> od około 2 tygodni kocham kolor brązowy (oczu). Nic, tylko zazdrościć ;]
wliczer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 15:59   #7
cetrizini
Raczkowanie

co do brwi, zaryzykuj z inną kosmetyczką albo może jakaś koleżanka ma wprawną rękę i potrafi to robić? mi kształt idealny nadała właśnie koleżanka, od kosmetyczki wychodziłam wiecznie niezadowolona a ona zrobiła to tak jak chciałam
Ty wiesz ile ja bym oddała żeby mieć takie jak Ty włosy?? Moje są ni to kręcone, ni proste a o prostych właśnie marzę... Po ciągłym prostowaniu są tak zniszczone że szkoda gadać I nie farbuj ich, po pierwsze zniszczysz włosy a po drugie ciągłe odrosty...
Pierwszy makijaż "od podstaw" czyli z podkładem itd zrobiłam w wieku 18 lat, wcześniej mówiłam że nie umiem, ale w internecie jest tyle step by stepów, ładnie pokazujących co i jak. Kopalnią wiedzy jest you tube. Fakt że niektóre elementy trzeba poćwiczyć ale o wszystko da się zrobić

Więcej wiary w siebie- to przede wszystkim, z innym nastawieniem zupełnie inaczej spojrzysz na swoje odbicie w lustrze
cetrizini jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 18:57   #8
Issabel
Raczkowanie

Jesteś bardzo ładna! Nijaka się sobie wydajesz właśnie przez brak makijażu-masz jasną oprawę oczu...
tusz do rzęs, delikatne wyregulowanie brwi i jakiś puder żeby ujednolicić cerę. To wg mnie wystarczy żeby zlikwidować domniemaną nijakość. Ja się sobie też wydaję bezbarwna bez makijażu. wystarczy ze przejadę rzęsy tuszem i się popudruję i jest o niebo lepiej.
Issabel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 19:45   #9
Ceith
korzonek

Bardzo dziękuję za dalsze rady!!

Cytat:
Napisane przez cetrizini
Ty wiesz ile ja bym oddała żeby mieć takie jak Ty włosy?? Moje są ni to kręcone, ni proste a o prostych właśnie marzę... Po ciągłym prostowaniu są tak zniszczone że szkoda gadać
No nie wiem, one są ciągle przyklapnięte, sztywne i nic się nie da z nimi zrobić na dłużej...

Będę musiała pokombinować z tym makijażem oczu... może się uda. Martwię się tylko, że będę się czuła nienaturalnie.

Jeśli chodzi o puder to nawet jak bym chciała to nie wiem jakie kolory, by nie wyglądać jak bym miała maskę

Cytat:
Napisane przez wliczer
P.S. Masz śliczny kolor oczu -> od około 2 tygodni kocham kolor brązowy (oczu). Nic, tylko zazdrościć ;]
Bardzo dziękuję ^^

Myślicie, że dałoby się coś ze mną pokombinować, bym wyglądała dobrze?
Stary 2009-01-07, 20:15   #10
fifao
Raczkowanie

Na pierwszy plan rzucają mi się Twoje oczy i myślę, że je możesz bardziej zaakcentować, chodzi mi o wytuszowanie rzęs i trochę białego cienia w kąciki oczu. Oczywiście wyregulowanie brwi, możesz poprosić kogoś znajomego albo zmienić kosmetyczkę Myślę, że taki bardzo naturalny look będzie Ci pasować. Aha i popracuj nad samooceną, bo nie jesteś brzydka. Naprawdę wyglądasz bardzo dobrze, a dałaś zdjęcie bez makijażu. Myslę, że wiele dziewczyn moze Ci zazdrościć, że nie musisz uzywać podkładów i pudrów, a dla nich to kosmetyk obowiazkowy.
fifao jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 20:24   #11
Ceith
korzonek

Dziękuję ^^

Rzeczywiście postaram się popracować nad makijażem oczu i może przejdę się do fryzjera.
Myślicie, że taki układ kolorystyczny włosów jak na tym zdjęciu by mi pasował? Dokładnie w takich miejscach, tyle, że nie ścinałabym swoich, ale pocieniowała.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg keri hilson-thumb.jpg (14,7 KB, 124 załadowań)
Stary 2009-01-08, 00:06   #12
Ceith
korzonek

Podbijam bo jeszcze mam niedosyt rad :P
Stary 2009-01-08, 09:37   #13
katia84
Zakorzenienie

GG do katia84

Cytat:
Napisane przez Issabel Pokaż wiadomość
Jesteś bardzo ładna! Nijaka się sobie wydajesz właśnie przez brak makijażu-masz jasną oprawę oczu...
tusz do rzęs, delikatne wyregulowanie brwi i jakiś puder żeby ujednolicić cerę. To wg mnie wystarczy żeby zlikwidować domniemaną nijakość. Ja się sobie też wydaję bezbarwna bez makijażu. wystarczy ze przejadę rzęsy tuszem i się popudruję i jest o niebo lepiej.
dokładnie a wystarczy niewiele, nadaj koloryt twarzy, przeszukaj forum pytania do wizażystki, na pewno wystarczy Ci jakiś lekki podkład, bo nie masz nic do ukrycia, podkreśl delikatnie kości policzkowe jakimś różem bądź bronzerem. Podkreśl przede wszystkim oczy, jeżeli się nigdy nie malowałaś, to kup jakiś beżowy cień na początek i bardzo dobry tusz, warto zainwestować więcej w dobry tusz, taki wydłużający i pogrubiający, potem jak już przyzwyczaisz się do tej odrobiny makijażu spróbuj robić kreski, ja na początku robiłam kredką teraz łatwiej mi eyelinerem, kreska wydobywa nasze oczy z twarzy, ja strasznie lubię
katia84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 14:37   #14
Dronf
Rozeznanie

Moim zdaniem te kolorki http://www.wizaz.pl/forum/attachment...7&d=1231356261 są całkiem ładne i oryginalne . Będziesz wyglądac bombowo. Grzywke tez chcesz? Imho z grzywką byłoby lepiej, ale jakby miała się nie układać to chyba można zrezygnować.
Co do makijażu to na oczy na razie powinien w zupełności wystarczyć tusz . Jeżeli już byś chciała coś na twarz to puder, ale nie w podkładzie tylko sam sypki, masz ładną cerę i więcej nie trzeba. Do tego odrobina różu na policzki i gotowe. Jak dojdziesz do wprawy całość zajmie Ci minutę.
No i koniecznie brwi! Nie żebyś była zarosnięta czy coś, ale jak metamorfoza to metamorfoza a widzę, że z twoich brwi będzie szlo bez problemu wyczarować coś naprawdę ekstra
I najważniejsze. Uśmiechnij się Jesteś bardzo ładna, wystarczy tylko odrobinę wydobyć to naturalne piękno, naprawde dużo nie trzeba (mom zdaniem wersja minimum to tusz + brwi )
Dronf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 15:19   #15
LadyMagnolia
Rozeznanie

Ładna z Ciebie dziewczyna- tylko musisz popracować nad samooceną

Jako, że ostatnio jestem wielką fanką natury:
1. podkreśl oczy jakimś jaśniejszym tuszem- brązowym lub grafitowym-są bardziej naturalne niż czarny i nie powinnaś czuć się zbyt ostro pomalowana.
2. brwi do regulacji, możesz sobie lekko narysować na nich jakąś ciemniejszą kredką wymarzony kształt-wyznaczyć taką linię do której chcesz osunąć włoski i potem poprosić np. jakąś koleżankę o pomoc.
3. nie zmieniałabym koloru włosów- naturalne blondynki są na wyginięciu- tylko poszukała odpowiednich kosmetyków do ich pielęgnacji+ dobry fryzjer, który doradzi jak je układać małym wysiłkiem....grzywka na bok to dobry pomysł.

I najważniejsze:
Nic tak nie dodaje dziewczynie urody jak uśmiech!

The problem is not the problem. The problem is your attitude about the problem. - Captain Jack Sparrow

I' ve never recived
my acceptance
letter to Hogwarts

So I'm leaiving
Shire

TO BECOME
A JEDI

LadyMagnolia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 19:40   #16
Ceith
korzonek

Bardzo, bardzo dziękuję za rady!!

Muszę się przejść do kosmetyczki z tymi brwiami :P Martwię się tylko, że znów mi zrobi tak jak tamta :/
Cytat:
Napisane przez Dronf
Moim zdaniem te kolorki http://www.wizaz.pl/forum/attachment...7&d=12313562 61 są całkiem ładne i oryginalne . Będziesz wyglądac bombowo
Mi tez się bardzo spodobały. Myślicie, że uzyskam taki efekt szamponem koloryzującym, czy tylko farbą?
Cytat:
Napisane przez katia84
Podkreśl przede wszystkim oczy, jeżeli się nigdy nie malowałaś, to kup jakiś beżowy cień na początek i bardzo dobry tusz, warto zainwestować więcej w dobry tusz, taki wydłużający i pogrubiający, potem jak już przyzwyczaisz się do tej odrobiny makijażu spróbuj robić kreski
Ja właśnie jak już coś robiłam z oczami to kreski, lekko, na szaro lub czarno - a już mi się wydawało, że za mocno O_o Co do tuszu, to po pomalowaniu nawet jakimś najzwyklejszym tuszem moje rzęsy robią się bardzo długie i takie wywinięte do góry, co niestety, wydaje mi się zbyt widoczne jak na początki
Cytat:
Napisane przez LadyMagnolia
2. brwi do regulacji, możesz sobie lekko narysować na nich jakąś ciemniejszą kredką wymarzony kształt-wyznaczyć taką linię do której chcesz osunąć włoski i potem poprosić np. jakąś koleżankę o pomoc.
Chyba jednak wolałabym skorzystać z pomocy kosmetyczki, która umiałaby dobrać odpowiedni kształt... O ile taką znajdę :/
Cytat:
Napisane przez LadyMagnolia
grzywka na bok to dobry pomysł.
Cytat:
Napisane przez Dronf
Grzywke tez chcesz? Imho z grzywką byłoby lepiej, ale jakby miała się nie układać to chyba można zrezygnować.
Bardzo chciałabym grzywkę, ale boję się, że już nigdy nie będę mogła mieć. Moje włosy już chyba tak się nauczyły rosnąć na boki...

I BARDZO DZIĘKUJĘ za liczne komplementy!!!
Stary 2009-01-08, 20:33   #17
Ceith
korzonek

Jeszcze jedna sprawa - przeczytałam teraz, że cieniowanie włosów sprawia, że są one cienkie. Moje i tak są już cienkie i mam ich mało, ostatnimi czasy miałam też poważny problem z ich wypadaniem. Teraz biorę skrzyp i jest lepiej, ale objętość nie poprawia się.
Więc - czy warto cieniować? Czy lepiej będzie coś innego? Wiem, że pomogłoby mi to z moim kłopotem wiecznie oklapłych włosów...
Stary 2009-01-08, 20:45   #18
karusss
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ceith Pokaż wiadomość
Jeszcze jedna sprawa - przeczytałam teraz, że cieniowanie włosów sprawia, że są one cienkie. Moje i tak są już cienkie i mam ich mało, ostatnimi czasy miałam też poważny problem z ich wypadaniem. Teraz biorę skrzyp i jest lepiej, ale objętość nie poprawia się.
Więc - czy warto cieniować? Czy lepiej będzie coś innego? Wiem, że pomogłoby mi to z moim kłopotem wiecznie oklapłych włosów...
Cieniowanie doda objetosci wlosom pod warunkiem ze beda cieniowane warstwowo no i ze zrobi to fryzjerka ktora sie na tym zna bo niektore potrafia tylko wysmyczyc. Mozesz sprobowac uzyc szamponu, odzywki ktora doda wlosom objetosci a jesli chodzi o tabletki polecam dopell herz na wlosy i paznokcie, mi bardzo pomogl a wlosy wychodzily mi garsciami.
Stary 2009-01-08, 22:28   #19
Ceith
korzonek

Dziękuję za radę, rozejrzę się za tymi tabletkami. Z wypadaniem już sobie powoli radzę, ale, jejku! jak ja bym chciała mieć grube, gęste włosy! Wtedy na pewno byłoby mi ładniej

Co do cieniowania to trzeba mieć nadzieję, że się trafi na dobrą fryzjerkę...
Stary 2009-01-08, 23:20   #20
Olcia
Zakorzenienie

dzisiaj 'robilam' wlosy i tez fryzjerka tylko mi podciela koncowki na rowno, bo powiedziala, ze mam cienkie wlosy i przez cieniowanie beda jeszcze ciensze wiec pewnie cos w tym jest a tez mam problem z objetoscia, probuj pianek, moze cos pomoga -- mi niestety tylko na chwile

i zazdroszcze Ci troche tego podejscia, bo ja niedlugo koncze 18 lat a przybywa mi coraz wiecej kosmetykow do makijazu ciagle nie wyobrazam sobie nie miec mocno wytuszowanych rzes itd.
dlatego mysle, ze jesli obawiasz sie, ze bedzie za mocno to nie maluj zygzakiem tylko bardzo delikatnie. z reszta jestes szczesciara - wiele dziewczyn meczy sie i wydaje kupe kas , zeby znalezc ten 'idealny' tusz, a Ty mowisz, ze na Twoje rzesy dziala nawet najzwyklejszy :p
wlosow tez bym nie farbowala, sama jestem na etapie powracania do swojego koloru...
chyba, ze jakis zblizony do Twojego, ktory nadalby im jakis refleksow
Olcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 23:55   #21
Ceith
korzonek

Ja to się martwię czasem o siebie, że w wieku prawie 19letnim wyglądam może za naturalnie, skoro teraz panuje moda na poprawianie swojej urody. Ale z drugiej strony, gdy patrzę na 12latki wyglądające starzej ode mnie to się cieszę. Zobaczymy kto będzie lepiej wyglądał w wieku np. 40 lat

Co do moich rzęs to wystarczy, że je zmoczę a już są dłuższe i ciemniejsze. Nie wiem czemu tak jest

Tak w ogóle to zauważyłam, że odkąd jestem na tym forum to aż mi się chce coś robić z sobą!
Stary 2009-01-09, 10:36   #22
Dronf
Rozeznanie

To jak czujesz się nieswojo to chyba lepiej się nie tuszować i nie malować no chyba, że na jakieś super okazje. też mam tak z rzęsami, że pomaluje czymkolwiek i wygladąją niemal jak sztuczne, co nie zmienia faktu, że poza tym robię sobie kreski a na jakieś super okazję jeszcze szaleję z cieniami Może wyślesz nam swoje zdjęcie z wytuszowanymi rzęsami? Co do fryzurki to raczej na te jaśniejsze pasma będzie potrzebna farbą zrobić... chociaż w sumie to sie nie znam na rozjaśnianiu, zawsze farbowałam na ciemniejszy kolora teraz mam juz swoje włoski po prawie 2 latach nie farbowania.
Dronf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 12:04   #23
madelinem
Zadomowienie

Cytat:
Bardzo chciałabym grzywkę, ale boję się, że już nigdy nie będę mogła mieć. Moje włosy już chyba tak się nauczyły rosnąć na boki...
też miałam taki problem... na poczatku po zrobieniu grzywki na bok musiałam używać dużo pianki i lakieru żeby się trzymała...a później już sama się układała i jest taka do teraz...czasami tylko po umyciu muszę pomóc sobie pianką,ale generalnie jest ok...tak więc warto spróbować

i na Twoim miejscu nie farbowałabym-masz ładny kolor włosów ja sama mam naturalny (ale bardzo ciemny) a szkoda je niszczyć skoro Ci wypadają i są cienkie... ale może pokombinuj z innymi fryzurami...

Agata
madelinem jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 12:14   #24
gabka9
Zadomowienie

GG do gabka9

Raczej rzadko udzielam się w takich wątkach, ale tutaj postanowiłam może troszkę pomóc

Do rzeczy:

po 1: jesteś bardzo ładna, nie rozumiem Twojej irytacji na swój wygląd Masz bardzo ładne włosy, pełne, kształtne usta, ładny kształt twarzy, oczu i brwi a z twojej wagi i wzrostu wynika że masz również ładną figurę, jesteś bardzo kobieca, tylko tą kobiecość z siebie musisz wydobyć małymi, niedrastycznymi środkami, oraz zaczynając wierzyć w swój seksapil
Z fryzurą Ci nie pomogę niestety bo nie znam się zbytnio (choć wydaje mi się że przy Twoim kolorze [ładny!] farbowanie to grzech! )

po 2: czytając Twój opis miałam wrażenie że czytam o sobie, mamy chyba bardzo podobny typ kolorystyczny, chociaż mojego nikt nie potrafi określić Może uda mi się pomóc z własnego doświadczenia

po3: pozwoliłam sobie wykonać małą symulację w PS żeby pokazać o co chodzi. Wygładziłam troszkę cerę (symulacja podkładu ), jeśli nie wiesz jaki odcień kupić, możesz spróbować najpierw ten którego używam ja: podkład AA w kolorze kości słoniowej. Do tego obowiazkowo korektor pod oczy i na drobne zmiany , najlepsze są te w tubeczce, wyciskane(np. Inglot)- wydajne, dokładne i nie wysuszają.

Następnie obowiązkowo brwi- mają bardzo ładny kształt, nie są proste tylko łukowato wygięte, unoszą się do góry. Są jedynie troszkę zaniedbane, dlatego proponuję wydepilować troszkę włosków z dołu, ale niewiele, bo za cienkie będą brzydkie. I najlepiej zrób to samodzielnie małymi kroczkami, to nie jest takie trudne, a sama najlepiej będziesz widzieć kiedy już wystarczy potem należy je przeczesać szczoteczką i troszeczkę przyciemnić brązowym cieniem (jak na zdjęciu- kolor nie różni się bardzo, ale oko od razu lepiej wygląda)

I kolej na oczy: zrobiłam delikatną kreskę brązową kredką, w szczególności chodzi mi o dolną powiekę, ale absolutnie nie całą, a jedynie mniej więcej do polowy zaczynając od zewnętrznego kącika. Górną też zaznacz jak najbliżej rzęs. Mozesz musnąć wewnętrzny kącik oka jasnym perłowym cieniem.

No i rzęsy: jeśli nie lubisz ich mocno tuszować, zaznacz tylko te od zewnętrznej strony żeby troszkę unieść oko i nadać mu nieco zalotności dolne również delikatnie muśnij.

Usta są jak najbardziej ok

Efekt jest taki jak poniżej, jak widać nie ma jakichś drastycznych zmian, ale cała twarz nabrała wyrazu

Możesz sprobować zrobić taki delikatny makijaż i wkleić nam fotkę, znające się na tym dziewczyny ocenią
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg gotowe.jpg (28,9 KB, 189 załadowań)

Siedzę i zastanawiam się co robi pozostałe 6 cudów świata

Bloguję:

WrzosowiskoMakeUp

gabka9 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 23:11   #25
Ceith
korzonek

madelinem dziękuję za otuchę, zapytam jeszcze fryzjerki, a nóż widelec się uda z ta grzywką!

gabka9 dziękuję za wyczerpującego posta za komplementy dziękuję
Jeśli chodzi o farbowanie to nie zaszkodzi spróbować, zwłaszcza, że nie jest to jakaś drastyczna zmiana. Możliwe, że gdy pokażę tamto zdjęcie jako wzór fryzjerce powie, że do mnie to absolutnie nie pasuje, ale zobaczymy
Cytat:
czytając Twój opis miałam wrażenie że czytam o sobie, mamy chyba bardzo podobny typ kolorystyczny, chociaż mojego nikt nie potrafi określić
A szkoda, bo ja swojego też nie znam

Jeśli chodzi o podkłady, to wydaje mi się, że nie wpływają dobrze na cerę, tak jak i pudry, (może się mylę, nie wiem) a moja ma tendencję do przetłuszczania się i trądziku. Nie będzie to przeszkadzać?

Jeśli chodzi o brwi, to byłam dziś u kosmetyczki umówić się na makijaż studniówkowy i przy okazji na regulację brwi. Powiedziała mi niestety to, czego się obawiałam - że mam takie brwi, że raczej na końcach zawsze wyjdzie cienkie ponieważ są jasne i rzadkie. Najwyżej będę sobie jakimś cieniem malować czy co...
Marzą mi się pełne, gęściejsze brwi o ładnym kształcie Sama próbowałam wiele razy, ale nigdy nie wychodził mi ładny kształt i nad drugim okiem nigdy nie było dokładnie symetrycznie :P
Cytat:
z twojej wagi i wzrostu wynika że masz również ładną figurę, jesteś bardzo kobieca, tylko tą kobiecość z siebie musisz wydobyć małymi, niedrastycznymi środkami, oraz zaczynając wierzyć w swój seksapil
Niestety, nie mam ładnej figury, mam stanowczo za dużo na brzuchu, jest on niestety trochę odstający, tj. fałdki. Wiem, że to od siedzącego stylu życia, na razie jednak akurat tego nie jestem w stanie zmienić. Robię za to codziennie brzuszki, rezultatów na razie zbyt nie widać, ale staram się to zmienić. Mam też wiele innych mankamentów spowodowanych brakiem ruchu. Nie mam jednak na to ani czasu, ani motywacji, ani ochoty

Ale mniejsza o to. Jak wspomniałam wyżej, umówiłam się do fryzjera i kosmetyczki. Chętnie wkleję zdjęcia po fryzjerze i regulacji, a w lutym najwyżej zdjęcia po studniówce - ocenicie może czy dobrze mi w pełnym makijażu
Stary 2009-01-09, 23:13   #26
Ceith
korzonek

Aha, gabko9, dziękuję za symulację Uwierz mi jednak, że mimo, iż doskonale zdaję sobie sprawę, że zmiany są niewielkie, to jednak patrząc w zdjęcie "po" mam wrażenie, że wyglądam sztucznie i nienaturalnie :/ Ja już chyba jakąś nadwrażliwość mam. Z takim podejściem nigdy się nie pomaluję
Stary 2009-01-10, 12:24   #27
gabka9
Zadomowienie

GG do gabka9

Cytat:
Jeśli chodzi o podkłady, to wydaje mi się, że nie wpływają dobrze na cerę, tak jak i pudry, (może się mylę, nie wiem) a moja ma tendencję do przetłuszczania się i trądziku. Nie będzie to przeszkadzać?
też mam taką cerę puder strasznie mnie wysusza, dlatego jedynie muskam nim na podkład żeby się nie świeciło (nie swiecę się zawsze, tylko czasami ) Podkład który polecałam jest do skóry wrażliwej/alergicznej więc nie podrażnia, a jednocześnie do cery tłustej i mieszanej. Jest jeszcze wersja do suchej, ale mi nie odpowiada.
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,55...mieszanej.html

Cytat:
ponieważ są jasne i rzadkie. Najwyżej będę sobie jakimś cieniem malować czy co...
poelam zestaw do stylizacji brwi Essence, do nabycia w drogeriach Natura
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,22...ylist-set.html

Cytat:
Niestety, nie mam ładnej figury, mam stanowczo za dużo na brzuchu, jest on niestety trochę odstający, tj. fałdki.
ooo, no to chyba mamy więcej wspólnego niż mi się wydawało
Właśnie jestem w trakcie zrzucania zbędnego balastu polecam bieganie

Cytat:
Chętnie wkleję zdjęcia po fryzjerze i regulacji, a w lutym najwyżej zdjęcia po studniówce - ocenicie może czy dobrze mi w pełnym makijażu
jak najbardziej, wklejaj

Cytat:
patrząc w zdjęcie "po" mam wrażenie, że wyglądam sztucznie i nienaturalnie :/
A mi się wydaje że dopiero gdy się umalujesz i posypią się komplementy w Twoim otoczeniu, to uwierzysz w siebie

Bloguję:

WrzosowiskoMakeUp

Stary 2009-01-10, 19:59   #28
Ceith
korzonek

gabka9 - poszukam tego podkładu, może będzie dobrze - w końcu trzeba się przełamać i spróbować. Ten cień do brwi też chętnie wypróbuję.

P.S. Czy wie ktoś może mniej więcej, patrząc na moje zdjęcie, jakie brwi prawdopodobnie zrobi mi kosmetyczka?

Cytat:
Napisane przez gabka9
Właśnie jestem w trakcie zrzucania zbędnego balastu polecam bieganie
Nie znoszę biegać -_- Kurczę, ale jestem leniwa :P
Cytat:
Napisane przez gabka9
A mi się wydaje że dopiero gdy się umalujesz i posypią się komplementy w Twoim otoczeniu, to uwierzysz w siebie
Oby...
Stary 2009-01-10, 20:00   #29
Ceith
korzonek

P.S. gabka9 masz gdzieś na wizazu swoją fotkę? Chętnie bym zobaczyła ile wspólnego mamy - tak z ciekawości :P
Stary 2009-01-10, 20:22   #30
gabka9
Zadomowienie

GG do gabka9

Cytat:
Nie znoszę biegać -_- Kurczę, ale jestem leniwa :P
też nie znosiłam

Cytat:
P.S. gabka9 masz gdzieś na wizazu swoją fotkę? Chętnie bym zobaczyła ile wspólnego mamy - tak z ciekawości :P
wysłałam priv

Bloguję:

WrzosowiskoMakeUp

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości