Szczypią mnie oczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-01-07, 22:11   #1
aga378
Raczkowanie

Szczypią mnie oczy

Drogie wizażanki,
Szukałam i nie znalazłam.
A mianowicie po pokremowaniu twarzy kremem strasznie szczypią mnie oczy i automatycznie robią się czerwone. Próbowałam już róznych kremów i zawsze to samo. Zaznaczam, że nie zacieram oczów kremem, staram sie zawsze uważać, można powiedzieć, że dzieję się tak od samych "oparów" kremu. Nie używam specjalnych kremów do oczu, mam jeden do twarzy. Czy przyczyną może być to, że są to nieraz (ale nie zawsze) kremy przeciwzmarszczkowe?
Co o tym myslicie?
aga378 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 22:44   #2
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie

Dot.: Szczypią mnie oczy

Pasowałoby, żebyś napisała ile masz lat, jaką masz cerę i jakie kremy używasz i jeszcze parę innych detali, żeby dało się cokolwiek sensownego odpisać.
Stary 2009-01-08, 12:27   #3
k4t3
Raczkowanie

Może bardziej substancje zapachowe w kremach? Rzeczywiście trudno powiedzieć... Zanim zakupisz krem korzystaj z bezpłatnych próbek, np z apteki
k4t3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 16:02   #4
marta271
Zakorzenienie

A może masz poprostu uczulenie. Po kazdym kremie tak sie dzieje??
Stary 2009-01-08, 16:18   #5
tenarr
Raczkowanie

mam podobny problem. Oczy szczypią mnie nawet od wody termalnej. Na razie najłagodniejszy okazał się krem Epitheliale A-Dermy.

Czy nosisz szkła kontaktowe? U mnie po zdjęciu szkieł oczy są po prostu nieprzyzwyczajone do braku ochrony i wrażliwsze na środki zawarte m.i. w kremach.
tenarr jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 17:56   #6
aga378
Raczkowanie

Dzięki za odzew.
A więc mam cerę suchą, kremy jakich używam to Nivea visage Q10, DNA, Soraya wzmacniajaca naczynka, Estee Lauder Resilience Lift Extreme, Olay, nieraz soraya zwykła nawilżająca, jakis DAX też pamiętam, taki zwykły bielendy z kasztanowca. Myślałam najpierw, że to wina składników w kremach przeciwzmarszczkowych, ale okazuje się, że nie tylko po takich mnie szczypie.
Szkieł kontaktowych nie noszę, ale dużo siedze przed monitorem, może to też się do tego przyczynia?
Już sama nie wiem.
Może coś z AA wypróbować?
Stary 2009-01-08, 23:31   #7
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie

Raczej radziłabym wybrać się po krem do apteki, bo niestety drogeryjne są w większości (silnie) perfumowane i bardzo często uczulają. Masz suchą cerę, sięgnij po coś dla atopików (Bioderma, SVR, Atopra, La Roche-Posay) Szukaj bezzapachowych, które dobrze nawilżają i są przeznaczone dla wrażliwej skóry. Za to co wydałaś na tamte kremy, kupiłabyć niejeden odpowiedni dla Twojej skóry
Jeżeli chodzi o komputer, spraw sobie okularki z antyrefleksem i wyrób nawyk częstego mrugania. Do tego krople do oczu ze świetlikiem. ;\

Edit:
Zapomniałam o tych Twoich zmarszczkach
Poczytaj o tym specyfiku: http://fillast.synchroline.pl/eyes-lips.html

Edytowane przez ...:::oblabobla:::...
Czas edycji: 2009-01-08 o 23:36
...:::oblabobla:::... jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 09:37   #8
odada
Rozeznanie

Hm.. Moja mama ma ten sam problem, po większości kremów (po których mi nic się nie dzieje) ją szczypią oczy. Nie ma żadnej alergii ani uczulenia po prostu wokół oczu ma bardzo wrażliwą cerę i może tam używać tylko najdelikatniejszych kremów, więc większość przeciwzmarszczkowych niestety odpada. Może kup coś delikatnego, bezzapachowego specjalnie pod oczy. Poszukaj jakiegoś hipoalergicznego kremu
odada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 18:22   #9
aga378
Raczkowanie

Dzięki bardzo,
Wypróbuje coś z apteki.
Stary 2010-08-26, 12:00   #10
Kalinka1
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez aga378 Pokaż wiadomość
Drogie wizażanki,
Szukałam i nie znalazłam.
A mianowicie po pokremowaniu twarzy kremem strasznie szczypią mnie oczy i automatycznie robią się czerwone. Próbowałam już róznych kremów i zawsze to samo. Zaznaczam, że nie zacieram oczów kremem, staram sie zawsze uważać, można powiedzieć, że dzieję się tak od samych "oparów" kremu. Nie używam specjalnych kremów do oczu, mam jeden do twarzy. Czy przyczyną może być to, że są to nieraz (ale nie zawsze) kremy przeciwzmarszczkowe?
Co o tym myslicie?
Mam taki sam problem. Panie w drogeriach dziwnie na mnie patrzą, myślą, ze mylę krem do twarzy z kremem pod oczy...Też mam wrażenie, że szczypią opary kremu. Nie mam pojęcia, od czego to zależy - kupiłam kiedyś jakiś bezzapachowy (nie pamiętam jaki) i też szczypiał. Nie noszę szkieł kontaktowych, ani okularów. Koszmar! Jedynie zwykła nivea nie szczypie, no ale bez przesady, ja mam 38 lat! . Może któraś dziewczyna ma takie doświadczenia i wyszperała już krem dla siebie?
Kalinka1 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości