Wizażanki! Czy warto wydawac majątek na podkład? :) Wasze opinie :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Pokaż wyniki sondy: Czy warto wydac sporo pieniędzy na podkład?
Tak 71 71,00%
Nie 29 29,00%
Głosujący: 100. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-01-09, 23:36   #1
nikusia
Zadomowienie

Wizażanki! Czy warto wydawac majątek na podkład? :) Wasze opinie :)

Dziewczyny, ciekawi mnie bardzo wasze zdanie na ten temat Pytam przeciętnych, średnio zarabiających Wizażanek, może studentek czy waszym zdaniem warto wydawac 150-250 złotych na podkład odmawiając sobie innych przyjemności?

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=504362

Kocham
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200510102438.png
nikusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 23:57   #2
QsQs
Zadomowienie

Dot.: Wizażanki! Czy warto wydawac majątek na podkład? :) Wasze opinie :)

Moim zdaniem podkład jest jedynym kosmetykiem kolorowym w którego opłaca sie zainwestować sporą kase. Szczególnie tyczy sie to osób, których cera odbiega od ideału czyli np. maja przebarwienia, zaczerwienienia, krostki. Z dobrze dobranym podkładem, tuszującym niedoskonałości czuje sie lepiej, pewniej, nie zatyka mi porów itp. Ja wolałabym oszczędzić na błyszczykach czy cieniach żeby kupić sobie dobry podkład.
QsQs jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 11:53   #3
iustitia
Zadomowienie

Jeżeli masz nietypową, kapryśną cerę, z problemami, kebuje naprawdę dobrego podkładu - tak. Jeśli masz nietypowy kolor, odcień skóry i tylko te najdroższe fluidy mają odpowiednią kolorystykę - tak. Jeśli masz za dużo kasy, nie wiesz co z nią zrobić i postanawiasz ją utopić w drogim kosmetyku, bo "może będzie jakiś super" - NIE Tak naprawdę, to pytanie nie jest zbyt dobrze postawione, zobacz sobie na KWC - niektóre podkłady Diora, Chanel, Estee Lauder określane są jako porażka, tragedia, masakra, więc uwierz mi, nie ma znaczenia, czy wydasz na podkład 15 zł czy 150, chodzi tylko i wyłącznie o jego właściwości. Dlatego według mnie lepiej zacząć poszukiwania od produktów z niższej i średniej półki, tam można znaleźć swoją miłość kosmetyczną na całe życie, a po co wydawać niekoniecznie potrzebnie pieniądze? Nie sztuką kupić coś drogiego, sztuką jest kupić coś naprawdę dobrego i odpowiadającego cerze w 100%
iustitia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 12:24   #4
frywolna franka
Zakorzenienie

W moim przypadku okazało się, że warto. Nawet bardzo warto. Warto do kwadratu.

To, że się nie świecę, ukrywam pajączki, nie muszę nerwowo sięgać po bibułki ani tapetować nosa kolejną warstwą pudru - wpłynęło na moją samoocenę.
frywolna franka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 12:58   #5
ulinkaaa
Zakorzenienie

Jestem zdania, ze warto, sama sie o tym niedawno przekonalam. To jedyny, oprocz tuszu do rzes kosmetyk, na ktory jestem w stanie przeznaczyc majatek
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 14:44   #6
kretencja
Zakorzenienie

A ja, choć mam cerę problemową, uważam, że na żaden kolorowy kosmetyk nie warto wydawać majątku. Moje zarobki w domu na osobę nie przekraczają 1000zł na osobę na miesiąc. Za samo mieszkanie z opłatami i internetem płacimy 900. 200zł na podkład byłoby szaleństwem. Tyle wydajemy tygodniowo na życie...

RAZEM OD 5.03.2000.

Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 14:48   #7
norana
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez QsQs Pokaż wiadomość
Moim zdaniem podkład jest jedynym kosmetykiem kolorowym w którego opłaca sie zainwestować sporą kase. Szczególnie tyczy sie to osób, których cera odbiega od ideału czyli np. maja przebarwienia, zaczerwienienia, krostki. Z dobrze dobranym podkładem, tuszującym niedoskonałości czuje sie lepiej, pewniej, nie zatyka mi porów itp. Ja wolałabym oszczędzić na błyszczykach czy cieniach żeby kupić sobie dobry podkład.
popieram

lubisz zwierzęta- nie bądź obojętny- tylko człowiek może im pomóc- podpisz petycję- okrucieństwo wobec zwierząt- http://www.petycjeonline.pl/petycja/...ia-wolnosci/66

norana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 16:10   #8
Arwena84
Zadomowienie

Warto. Jesli juz zaczynasz inwestowac w kolorowke, to IMO dobry podklad powinien byc nr 1 na liscie. Zwlaszcza do problemaycznej cery - przebarwienia, krostki, przesuszonej etc.
Stary 2009-01-10, 17:43   #9
atri
Raczkowanie

Jak już masz taki podkład że nie możesz się bez niego obejść i jest drogi i daje ci satysfakcje że jesteś ładniejsza to jak najbardziej warto go kupić:::
atri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 18:15   #10
mykofenolan mofetilu
Zadomowienie

a ja jestem zdania że powinno się najpierw tego super-drogiego-super-znanego podkładu spróbować, bo tak naprawdę to teoretycznie można znaleźć coś co się świetnie sprawdzi na Twojej skórze też za mniejsze pieniądze. jeśli nie masz możliwości spróbowania, to potem może być bardzo żal wydanej kasy, jeśli okaże się, że coś jest jednak nie tak. dlatego wg mnie zawsze należy prosić o próbki, w końcu to ty masz być zadowolonym klientem, który pozostanie danemu kosmetykowi wierny chociaż poszukiwania przez próbki są dużo bardziej czasochłonne, to wiesz że nie wyrzuciłaś kasy w błoto.
mykofenolan mofetilu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 18:19   #11
summerisgone
Zakorzenienie

Oj, tak, tak! Podkład i tusz do rzęs to dwa kosmetyki w które naprawdę warto zainwestować. Reszty można uzywać spokojnie średniopólkowych a błyszczyki to już w ogóle można kupować po 5 złotych bo zazwyczaj nie różnią się jakością od tych po 150 zł. Ale podkład i tusz do rzęs koniecznie porządny (co wcale nie znaczy najdrozszy!)
summerisgone jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 18:29   #12
Linka25
Zakorzenienie

Jeśli ma się problematyczna cerę to jak najbardziej warto. Z mojej tłustej twarzy wszystko szybko znika, tfu, nie wszystko bo Estee Lauder DW wytrzymuje cały dzień w świetnym stanie. Fakt, nie jest bardzo drogi, ale i nie tani. Myślę, ze na podkład warto wydać więcej pieniędzy, to w końcu nasza "druga skóra" watro by nie zapychał porów, jak najmniej szkodził cerze.
Stary 2009-01-10, 18:42   #13
Anecka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez QsQs Pokaż wiadomość
Ja sie nie bardzo zgodze ze stwierdzeniem ze warto waydac ponad 100zł na podklad jesli chodzi o osoby z problemami i nie tylko.
Podklady maja duzo swinstwa typu jakies konserwanty, silikony i inne takie.. ktore moga jeszcze bardziej narazac cere na niespodzianki.
Po za tym Dior, Channel czy inne podklady.. placi sie tylko za nazwę, za markę.

Pisze to ja - osoba ktora ma spory tradzik, naczynka na nosie, mega tłusta skore.. i nigdy nie mogla znalezc dobrego podkladu! Przeszlam przez podklad od 15zł do 30funtow zupelnie niepotrzebnie.

Teraz za ok 10zł mam podklad, ktory starcza na miesiac i jest DUZO lepszy niz tradycyjny fluid A mowa o podkladach mineralnych. Czterech czy pięcio składnikowych ktore nie szkodza absolutnie cerze.

Z fluidow jak uzywalam najlepszy byl Maxfactor (dla mnie lepszy od no7, clinique). Nie mniej jednak jak nie uzywam tych cieczy na twarz czuje sie O NIEBO LEPIEJ

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2009-01-10 o 18:44
Anecka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 18:56   #14
Jilian11
Przyczajenie

Ja uwazam ze warto, ale nie jestem obiektywna bo ma lekkiego fiola na punkcie podkladow i pudrow tak samo jak ktos inny na punkcie np.pomadek
Inwestuje w drozsze podkaldy co wcale nie oznacza ze sa niewiarygodnie drogie.
Nie dam jednak za podklad wiecej niz 250zl, bo...nie mam. Jesli chodzi o probki to sie zgadzam nalezy najpierw je dobrze przetestowac...tak tez zrobilam i znalazam rewelacje (oczywiscie dzieki Wam) DW Estee Lauder.
Jestem zachwycona, i pelnowymiarowy sloiczek bedzie moj juz w przyszlym miesiacu.
Jilian11 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 19:05   #15
rozwielitka
rodzaj forumowych moderatorek zaliczanych do grupy wioślarek

wahałam się co napisać.
Warto mieć dobry podkład i poświęcić czas na jego poszukiwania.
Co wcale nie znaczy, ze musi kosztować 250zł, bo są podkłądy mineralne, do ściągnięcia z usa, 5-cio składnikowe, zupelnie bezpieczne dla skóry (mi się poprawiła przez 2 miesiące stosowania), dla wszytskich trądzkikowców, naczynkowców, wrazliwcós, alergików i ekologów

więc nie, nie kupiłabym teraz żadnego podkładu. Drogiego, taniego- nieważne, zawalonego konserwantami, zapychaczami. Odrzuca mnie.
rozwielitka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 20:18   #16
Judyta~
Raczkowanie

Podkład to podstawa makijażu - na dobrze przygotowanej "bazie" fantastycznie wygląda nawet make up no make up. Moim zdaniem podstawa makijażu to dobry podkład, korektor i puder.
Z pewnością można znaleźć też dobry podkład z tzw. średniego pułapu cenowego - ja np. po spróbowaniu nawilżającego podkładu w piance Isa Dory (ma aż 50ml - w Douglasie kosztuje 61zł), jestem zachwycona, to naprawdę świetna jakość - mam cerę mieszaną, a po tym podkładzie świecę się mniej. Podobnie zadowolona byłam z podkładu L'Oreal. Jestem zadowolona, a majątku nie wydałam.
Jeżeli chodzi o marki selektywne, zawsze przed kupnem warto poprosić o próbki i jeżeli podkład będzie naprawdę świetny, myślę, że będą to bardzo dobrze zainwestowane pieniądze.
Judyta~ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 20:49   #17
aragosta
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Po za tym Dior, Channel czy inne podklady.. placi sie tylko za nazwę, za markę.
Absolutnie się z tym nie zgadzam! Między Diorem, Chanel a całą resztą za 30-50 zł jest kolosalna różnica nie do pobicia. Nie mam cery problemowej, nie muszę niczego zakrywać, ale jak się raz kupi podkład z wysokiej półki to już nigdy nie wróci się do tych tańszych. MAm za sobą DW Estee Lauder (2 op.) , Clinique, teraz od 2 tyg. mam Diora Forever.

Edytowane przez aragosta
Czas edycji: 2009-01-10 o 20:50
aragosta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 21:12   #18
m.a.r.t.a
Zakorzenienie

Od kilku lat kupuje Max Factora w kompakcie, w Sephora kosztuje około 80 zł, a sam podkład wystarcza mi na lekko ponad miesiąc. Jestem do niego bardzo przyzwyczajona, bardzo ładnie matuje i ujednolica kolor mojej buzi. Pełni także wiele innych ważnych dla mojej cery funkcji. Na pewno z niego nie zrezygnuje.
Stary 2009-01-10, 21:22   #19
p4w
Zakorzenienie

cena podkładu to nie tylko kwota, którą trzeba zapłacić w sklepie, ale także czas na jaki starcza jak na półtora miesiąca starcza podkład za 80 zł to trochę drogo...
ja kupuję podkłady Guerlain za ok 190 zł, ale starcza mi na pół roku, czyli wychodzi trochę ponad 30 zł miesięcznie, więc mniej niż Max Factor - więc warto to przeliczyć

ale najważniejsze, żeby podkład pasował naszej cerze - dla każdego coś innego

ja podkładów używam od dawna i próbowałam wielu za różne pieniądze i nie ma reguły - w każdym przedziale trafiają się buble i perełki

reasumując - trzeba próbować

3220g 54 cm

------------------
rekontrukcja piersi Sz-n dr A.Ś.
p4w jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 21:26   #20
sabbatha
Zakorzenienie

Ja dodam od siebie, że czasami warto zainwestować w dobrą pielęgnację zamiast droższego podkładu. Może wyjść pieniężnie tak samo, ale stan cery będzie lepszy, co na dłuższą metę jest bardziej opłacalne

Edytowane przez sabbatha
Czas edycji: 2009-01-10 o 21:29
sabbatha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 21:29   #21
p4w
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
Ja dodam od siebie, że czasami arto zainwestować w dobrą pielęgnację zamiast droższego podkładu. Może wyjść pieniężnie tak samo, ale stan cery będzie lepszy, co na dłuższą metę jest bardziej opłacalne
jeśli trzeba wybierać - zgadzam się, ale jednocześnie trzeba znaleźć podkład, który nie zepsuje pielęgnacyjnych starań , więc tak czy siak trzeba znaleźć specyfik, który jest przynajmniej nie szpecący, a to już jest trudne

3220g 54 cm

------------------
Stary 2009-01-10, 21:30   #22
podblond
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez p4w
starcza mi na pół roku, czyli wychodzi trochę ponad 30 zł miesięcznie, więc mniej niż Max Factor - więc warto to przeliczyć
Tyle, że należy wyrzucić podkład, który jest otwarty dłużej niż 3 miesiące! Inaczej przyniesie więcej szkody niż pożytku...
Warto wydać deko więcej na podkład. To jest kosmetyk, który mamy najdłużej na twarzy i na największej jej powierzchni
Ja używam Aera Teint Vichy. Dla mojej cery jest po prostu cudowny! Miałam problemy z błyszczeniem... Teraz nawet po całym dniu mam normalną, ładną buzię! Koszt do 80 zł - zależy od apteki...

Edytowane przez podblond
Czas edycji: 2009-01-10 o 21:33
podblond jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 21:37   #23
nicole211
BAN stały

ja uwazazam ze warto wydac duza sum na podklad ale nie tylko na podklad ale tez wiekszosc kosmetykowk olorowych ,poki nie bylo mnie stac kupowalam te z najnizszej/sredniej polki ,ale szybko sie przekonalam -ze to kosmetyki sa slabe jakosciwoo,szybko znikaja...itp itd .Teraz moge sobie na szczescie pozwolic na ten luksus i kupic podklad za 150-200 zl tak samo cienie za 200zl (ktore trwaja na powiece calutki dzien na bazie lub bez bazy) Placimy drogie panie nie tylko za marke ale za jakosć !!! .Oczywiscie nie mowie ze wsrod gornopolkowcow nie ma bubli -bo jest sporo-dlatego tez radze krozystac z kwc i najpierw o ile mozna przetestowac kosmetyk przed kupnem ,ale w wsrod dolnej polki znajduja sie tez perelki takze tak do konca czasem cena nie gra roli .Ja obenie mam 2-3 perelki z odlnoplkowcow a reszta to kosmetyki drogie -ale dobre jakosciowo .
nicole211 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 21:58   #24
m.a.r.t.a
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
Ja dodam od siebie, że czasami warto zainwestować w dobrą pielęgnację zamiast droższego podkładu. Może wyjść pieniężnie tak samo, ale stan cery będzie lepszy, co na dłuższą metę jest bardziej opłacalne
Ale podkładu nie używają tylko osoby mające problemy z cerą . Np. ja takowym w ogóle nie mam. Jednak moja buzia jest bardzo wrażliwa na czynniki zewnętrzne (wiatr, temp, słońce, suche powietrze itp). Dlatego oprócz stosowanego przeze mnie kremu, znalazłam podkład, który dodatkowo ją (skutecznie) chroni.

Co do podkładów nie lubię eksperymentować. Jak już się jednego uczepie to kaplica.
Stary 2009-01-10, 22:04   #25
majade
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez podblond Pokaż wiadomość
Tyle, że należy wyrzucić podkład, który jest otwarty dłużej niż 3 miesiące! Inaczej przyniesie więcej szkody niż pożytku...
bez przesady

majade jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 22:54   #26
sabbatha
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Ale podkładu nie używają tylko osoby mające problemy z cerą . Np. ja takowym w ogóle nie mam. Jednak moja buzia jest bardzo wrażliwa na czynniki zewnętrzne (wiatr, temp, słońce, suche powietrze itp). Dlatego oprócz stosowanego przeze mnie kremu, znalazłam podkład, który dodatkowo ją (skutecznie) chroni.

Co do podkładów nie lubię eksperymentować. Jak już się jednego uczepie to kaplica.
Wiem, sama mam praktycznie bezproblemową cerę (tyle, że zaróżowioną) i też niejednokrotnie używam podkładu żeby chronić twarz (krem plus podkład na mrozy to lepsze połączenie niż sam krem, bo sam krem mniej chroni mi twarz, a tłuściochów nie lubię nakładać )

To było odnośnie tego, że np. czasami można kupić tańszy podkład i zainwestować w pielęgnację. Ja byłam o krok od kupna wysokopółkowca bo walczyłam z suchymi skórkami, ale okazało się że pielęgnacja (i to dość tania ) plus revlon colorstay wystarcza

A co do trzymania podkładu otwartego dłużej niż 3 miesiące - można tak robić, wszystko zależy od tego jaką ma przydatność po otwarciu - większość ma 6 lub 12 miesięcy z tego co zauważyłam.

Edytowane przez sabbatha
Czas edycji: 2009-01-10 o 22:55
sabbatha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 23:07   #27
kamisio
Zadomowienie

generalnie im podkład droższy tym lepszy, choć nie musi odrzau kosztować 200zł, w sredniej półce tez da się znależć coś ciekawego, pozatym to zależy też od czyjejś zasobności portfela, nie łudziłbym się jednak (ja juz dawno się co do tego nie łudzę) że mozna znależc dobry podkład za mniej niż 40-50zł, może są jakieś wyjatki, ja nie znam

z wszystkich kosmetyków jakich używasz podkład powiniem być najdoroższy na jaki możesz sobie pozwolić, możesz zaoszczędzic na kosmetykach typu cienie do powiek czy błyszczyk kupując je z markach masowych bez straty na ich jakości, podkład to podstawa makijażu i na nim nie oszczędzaj

i jak wspomniała sabbatha pielegnacja też jest ważna, jeżeli masz suche skórki to żaden podkład ich nie zakryje, musisz je usunąć, dobrze nawilżyć skóre i wtedy podkład napewno będzie wygladał lepiej

Edytowane przez kamisio
Czas edycji: 2009-01-10 o 23:09
kamisio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 23:19   #28
Susanna
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Susanna

A ja twierdze że warto wydać więcej. Wypróbowałam mnóstwo podkładów, głównie tych tańszych, marki krajowe jak i zagraniczne. Od 20 zł do 67 zł. Moją największą zmora są przebarwienia i nierówny koloryt. Ostatnio polubiłam podkład Max Factor Lasting Performance i myślałam, że zagości w mojej kosmetyczce na dłużej ale kupiłam Double Wear i... ten jest moim nr 1. Różnica kolosalna, przede wszystkim w trwałości. Dziś koleżanka ze studiów zapytała czy zmieniłam podkład bo mam taką promienną cerę, wyglądam tak inaczej Nie potrzebuję więcej dowodów a w sumie ze zniżką nie kosztował tych 135 zł.
Nie wyobrażam sobie zakupu podkładu wartego ponad 100 zł bez wypróbowania go na próbkach. Dla mnie to spora suma, zakup czegoś co się nie sprawdzi na mojej cerze nie wchodzi w grę.

M&M

Staś

Susanna szyje - mój krawiecki blog

Edytowane przez Susanna
Czas edycji: 2009-01-10 o 23:20
Susanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 09:09   #29
p4w
Zakorzenienie

Cytat:
Warto wydać deko więcej na podkład. To jest kosmetyk, który mamy najdłużej na twarzy i na największej jej powierzchni
Ja używam Aera Teint Vichy. Dla mojej cery jest po prostu cudowny! Miałam problemy z błyszczeniem... Teraz nawet po całym dniu mam normalną, ładną buzię! Koszt do 80 zł - zależy od apteki...
jakoś nie zauważyłam, aby mi coś szkodziło

podkłady mam z pompką, więc żadne powietrze, ani moje bakterie tam nie dochodzą, więc nic się z nimi nie dzieje

3220g 54 cm

------------------
Stary 2009-01-11, 11:08   #30
kaledonia
Zakorzenienie

Uważam, że warto wydać więcej na podkład i puder sypki. No niestety,ale niektórym tańsze kosmetyki nie służą i nie ma znaczenia czy podkład kosztuje 20 zł czy 120 zł, trzeba zainwestować w wygląd i kupić droższy.

Jeżeli kogoś stać na drogi podkład to czemu nie. Ale jeśli nie to nie męczyłabym się z tańszym jeśli nie służy...

Cytat:
Zgadzam się moja cera też go kocha Aha,ja go kupuję w Gdyni za 60 zł Także to nie jest podkład, na który wydaje się majątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości