Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-01-10, 09:42   #1
domkaa06
Przyczajenie

Question

Za krótka i źle obcięta grzywka...

Wczoraj byłam u fryzjera. Mówię jej grzywke na bok do brwi, a ta mi zrobiła nie dosyc że przed brwi, przez co wygląda STANOWCZO za krótka to jeszcze nie zrobiła na bok tylko taką prostą zwykłą tak jakby krzywo uciętą!!!. Co mam zrobic żeby ta grzywka prędzej odrosła??? Czy da się coś zrobic aby nie wydawała sie taka krzywa? Help me...
domkaa06 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 09:50   #2
megilla
Zakorzenienie

Dot.: Za krótka i źle obcięta grzywka...

czyli zrobiła Ci asymetryczną grzywkę. Możesz ją zaczesywać na bok, ale myślę, ze będziesz musiała po prostu poczekać aż odrośnie, wtedy sama będzie się tak układała. Także masz trochę czasu, żey się przyzwyczaić ;-)
pozdrawiam
megilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 10:05   #3
Magdzia94
Zakorzenienie

Jest watek o przyspieszeniu porostu włosów, zapraszam do przeczytania.

Magdzia94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 10:08   #4
dusia139
Wtajemniczenie

Może prostuj prostownicą, będzie się wydawała dłuższa, ale pamętaj, że prostownica niszczy.
Nie jest za późno!
dusia139 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 10:17   #5
carlo_rossi
Rozeznanie

Spinki, wsuwki, opaski i czekac az odrosnie to wtedy nadasz jej odpowiedni kształt, a moze sama bedzie sie lepiej ukladac.
Stary 2009-01-10, 10:20   #6
Magdzia94
Zakorzenienie

No dokładnie a grzyweczki szybko rosną

Magdzia94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 13:47   #7
belluci2
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

dokładnie-za 2 tyg bedzie juz widocznie dłuższa!
nie denerwuj sie

zostało 80 ...70...60 dni intensywnej pracy

belluci2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 19:07   #8
cherrykitten
Przyczajenie

Ja obcinam grzywkę, tak, by była okrągła i niestety fryzjerka dość często tnie za krótko ;/
Mój patent na to, by wydawała się dłuższa jest taki:
Na jakieś 10 minut kładę się "plackiem" na twarzy i czoło mocno przyciskam do podłoża. Wtedy grzywka trochę się przyklepuje, wydaje się dłuższa, ale też jest trochę ulizana. Jeśli chcesz uniknąc efektu przychlastania możesz podnieść najwyższą, pierwszą warstwę do góry i jej nie przyklepywać. Ta metoda nie jest najlepsza na dłuższą metę, ale grzywki mają to do siebie, że po 2, może 3 myciach zaczynają fajnie się układać, a poza tym szybko rosną. Jeżeli chodzi o przyspieszony porost włosów, to nie łudź się, nie ma cudów. Jedz poprostu dużo owoców i warzyw, z także nie ładuj na włosy dużo chemii. pozdrawiam.
cherrykitten jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 19:21   #9
Sendiri
Przyczajenie

domkaa06 skąd ja to znam. Zawszę jak idę do fryzjera, to wracam niezadowolona, bo a to grzywka za krótka, a to krzywo z jednej strony. Zawsze uważałam, że fryzjer powinien umieć doradzić i bez problemu kierować swoimi nożyczkami. Może to ja źle tłumaczę, co chcę mieć na głowie. Muszę niedługo iść do fryzjera i znów wrócę niezadowolona.
Sendiri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 19:29   #10
sheste
Przyczajenie

Na szczęście ja nie mam problemu z narzekaniem na fryzjera, ponieważ zawsze sama obcinam sobie grzywkę na półokrągło, nad brwiami. zazwyczaj tuż po obcięciu jestem przerażona i zła, że znowu sobie coś zepsułam, ale wystarczy umyć włosy i grzywka od razu wyglada idealnie. a odrastanie to po prostu koszmar, bo co 2-4 tyg muszę powtarzać cały zabieg, żeby jakoś wyglądać. [dłuższa grzywka wywija mi się czasem tak cudacznie, że sama nie pojmuję jak to sie dzieje i jak to w ogóle jest możliwe.]
Cierpliwosci, za kilka dni przywykniesz, a potem to już będzie tylko lepiej
sheste jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 10:07   #11
deMitia
Rozeznanie

Włosy- nie ręka. Odrosną
Już po tygodniu będzie lepiej się układać, bo włosy troszkę odrosną i przezwyczają się do ścięcia.
Stary 2009-04-09, 12:41   #12
lalaith
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sendiri Pokaż wiadomość
domkaa06 skąd ja to znam. Zawszę jak idę do fryzjera, to wracam niezadowolona, bo a to grzywka za krótka, a to krzywo z jednej strony. Zawsze uważałam, że fryzjer powinien umieć doradzić i bez problemu kierować swoimi nożyczkami. Może to ja źle tłumaczę, co chcę mieć na głowie. Muszę niedługo iść do fryzjera i znów wrócę niezadowolona.
Mam to samo, a mój chłopak i tak uwarza że zawsze podcinam się tak samo, nie wiem gdzie oni mają oczy ;p A ja zawsze po przyjściu od fryzjera przez 3 dni jestem potwornie zła i na wszystkich fuczę, a przed pójściem do fryzjera przeżywam katorgę że znowu jak zwykle będę wyglądać potwornie :/ Eh..
lalaith jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 12:47   #13
hatsumomo
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Mam to samo, a mój chłopak i tak uwarza że zawsze podcinam się tak samo, nie wiem gdzie oni mają oczy ;p A ja zawsze po przyjściu od fryzjera przez 3 dni jestem potwornie zła i na wszystkich fuczę, a przed pójściem do fryzjera przeżywam katorgę że znowu jak zwykle będę wyglądać potwornie :/ Eh..
I ja tam mam! Zawsze wychodze niezadowolona, nawet gdy ide z jakimś zdjeciem to wychodze z zupełnie inną fryzurą potem przez dwa dni siedze i kombinuje co by tu z tego zrobic zeby wyglądać jak człowiek, na szczeście jestem twórcza i zawsze cos wymyślę szkoda ze sama nie umiem sobie obciąć włosów
I świadomie decydować jak chce żyć i kim chce być
hatsumomo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 10:44   #14
lalaith
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez hatsumomo Pokaż wiadomość
I ja tam mam! Zawsze wychodze niezadowolona, nawet gdy ide z jakimś zdjeciem to wychodze z zupełnie inną fryzurą potem przez dwa dni siedze i kombinuje co by tu z tego zrobic zeby wyglądać jak człowiek, na szczeście jestem twórcza i zawsze cos wymyślę szkoda ze sama nie umiem sobie obciąć włosów
Ale to jest tak że ja zawsze idę podciąć tylko grzywkę i oni nawet głupiej grzywki nie umieją podciąć jak należy! A najbardziej mnie śmieszy pytanie końcowe: no i jak? kiedy na oko widać że wszystko jest nie tak!!! Ja poszłam do fryzjera w poniedziałek i to do takiego dobrego, żeby podciąć grzyweczkę przed świętami, wiadomo dobra fryzura=dobry humor, a grzywka rośnie mi w galopującym tempie. Zapłaciłam za samą grzywkę 20zł (słownie:dwadzieścia!) a i tak wyszłam potwornie niezadowolona i to niezadowolenie ciągle trwa :/ I nie wiem jak mam wytłumaczyć fryzjerom jak mi mają podcinać tą grzywkę żeby się dobrze układała, przecież to oni powinni to wiedzieć, ja nie mam pojęcia! Skończy się na tym że się umówię do jakiegoś super stylisty, chociaż głupio tak mu zawracać głowę samą grzywką, ale co mam poradzić kiedy normalni fryzjerzy sobie z tym kompletnie nie radzą. No i zamiast dobrego humoru na święta mam dół

Cytat:
Napisane przez cherrykitten Pokaż wiadomość
Ja obcinam grzywkę, tak, by była okrągła i niestety fryzjerka dość często tnie za krótko ;/
Mój patent na to, by wydawała się dłuższa jest taki:
Na jakieś 10 minut kładę się "plackiem" na twarzy i czoło mocno przyciskam do podłoża. Wtedy grzywka trochę się przyklepuje, wydaje się dłuższa, ale też jest trochę ulizana. Jeśli chcesz uniknąc efektu przychlastania możesz podnieść najwyższą, pierwszą warstwę do góry i jej nie przyklepywać. Ta metoda nie jest najlepsza na dłuższą metę, ale grzywki mają to do siebie, że po 2, może 3 myciach zaczynają fajnie się układać, a poza tym szybko rosną. Jeżeli chodzi o przyspieszony porost włosów, to nie łudź się, nie ma cudów. Jedz poprostu dużo owoców i warzyw, z także nie ładuj na włosy dużo chemii. pozdrawiam.
Uśmiechnęłam się na Twój post bo ja też mam różne patenty żeby tą za krótką grzywkę jakoś wydłużyć, np przewiązuję na parę minut nażelowaną grzywkę rajstopą taką cienką rozciągliwą, potem zdejmuję rajstopkę, przeczesuję grzywkę cieniutkim grzebieniem (nie grubym, żeby się nie rozwarstwiła i na koniec przejeżdżam prostownicą żeby nie odstawała. Strasznie śmieszne ale grzywka faktycznie robi się trochę dłuższa
A sposoby na przyspieszenie porostu włosów oczywiście że są i jest o tym cały przeciekawy wątek !
Stary 2009-04-14, 12:09   #15
Delicja1991
Przyczajenie

Question Pomoc w odrastaniu grzywki...

Witam. Zawsze nosiłam długie włosy. W styczniu zrobiłam sobie prostą grzywkę - chciałam w sobie coś zmienić, bo przeżywałam trudny okres w życiu... I to był błąd. Ale teraz żałuję, że ją zrobiłam. Denerwuje mnie, tłuści się... wolę nie mieć grzywki. Co mogę zrobić, aby grzywka szybciej odrastała? Jakieś specjalne preparaty? Może jakieś witaminy? Słyszałam, że WAX jest dobry... Już mi zachodzi na oczy, ale wszyscy mówią mi, że szybko urośnie, bo bardzo szybo rosną mi włosy. Teraz włosy mam prawie do pasa... Nie wiem co mnie pchnęło do tego, aby mieć grzywkę... Chcę mieć znów włosy równej długości! Wiem, histeryzuję, ale to po prostu chyba z przyzwyczajenia. Pomóżcie, proszę.
Delicja1991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 13:01   #16
czikicziki
Zakorzenienie

Dot.: Pomoc w odrastaniu grzywki...

Hej
Ja swoją grzywkę lubiłam ale też chcę żeby już odrosła
Biorę Merz Special na włosy, skóre i pazury, do tego Skrzypovita, Maska Wax L'Biotica do suchych, czasem Dolce Latte no i w sumie tyle
Tak naprawdę nie wiem czy to coś da konkretnie na grzywkę, ale odżywi włosy, może Merz pobudzi niec wzrost (u mnie tak działał).
Teraz nie jest jeszcze źle bo jest w miarę krótka-do brwi, ale co będzie jak zacznie włazić w oczy ? Zawsze wtedy wymiękam i idę podciąć... tym razem muszę przecierpieć :|
Powodzenia
czikicziki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 13:16   #17
Papillon
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez czikicziki Pokaż wiadomość
Hej
Ja swoją grzywkę lubiłam ale też chcę żeby już odrosła
Biorę Merz Special na włosy, skóre i pazury, do tego Skrzypovita, Maska Wax L'Biotica do suchych, czasem Dolce Latte no i w sumie tyle
Tak naprawdę nie wiem czy to coś da konkretnie na grzywkę, ale odżywi włosy, może Merz pobudzi niec wzrost (u mnie tak działał).
Teraz nie jest jeszcze źle bo jest w miarę krótka-do brwi, ale co będzie jak zacznie włazić w oczy ? Zawsze wtedy wymiękam i idę podciąć... tym razem muszę przecierpieć :|
Powodzenia
Zaczesujcie ją wtedy do góry i podpinajcie wsuwkami trzymam za Was kciuki,dacie radę
Papillon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 13:16   #18
stricte
Raczkowanie

jest juz b długi wątek dot. przyspieszenia porostów włosów.
Ja od siebie mogę ci polecić:Jantar, wax (L'biotyca), seboradin niger lotion.
jesli chodzi o porost włosów to te rzeczy na mnie najbardziej działają.
stricte jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 13:38   #19
Delicja1991
Przyczajenie

Dzięki za rady Kiedyś brałam Merz Special, ale nie wiem czy coś to działało xD Dziś zakupiłam WAXA, ponoć jest dobry. Narazie chowam grzywkę za opaską. Gdybym wiedziała, że w opasce mogę chodzić całymi dniami, nie robiłabym grzywki Mm nadzieję, że grzywkaszybko mi urośnie
Delicja1991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 15:07   #20
Aniaaa PlayMate
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Napisane przez Delicja1991 Pokaż wiadomość
Dzięki za rady Kiedyś brałam Merz Special, ale nie wiem czy coś to działało xD Dziś zakupiłam WAXA, ponoć jest dobry. Narazie chowam grzywkę za opaską. Gdybym wiedziała, że w opasce mogę chodzić całymi dniami, nie robiłabym grzywki Mm nadzieję, że grzywkaszybko mi urośnie

Ja też używam obecnie MERZ SPEZIAL!!! u mnie poprawiły się paznokcie i osłabiło trądzik (to waśnie na syfy Pani dermatolog mi go poleciła)a włosy...hmmmmmm.....no nie wiem. w sumie im nic nie dogodzi...nawet namiętny masaż skóry głowy

powodzenia w zapuszczaniu...ja kilka razy obcinałam grzywkę a potem żałowałam i wiesz co...nadal mnie korci żeby obciąć, bo potrzebuję jakiejś zmiany...ale będe twarda
Aniaaa PlayMate jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 15:28   #21
lalaith
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Delicja1991 Pokaż wiadomość
Witam. Zawsze nosiłam długie włosy. W styczniu zrobiłam sobie prostą grzywkę - chciałam w sobie coś zmienić, bo przeżywałam trudny okres w życiu... I to był błąd. Ale teraz żałuję, że ją zrobiłam. Denerwuje mnie, tłuści się... wolę nie mieć grzywki. Co mogę zrobić, aby grzywka szybciej odrastała? Jakieś specjalne preparaty? Może jakieś witaminy? Słyszałam, że WAX jest dobry... Już mi zachodzi na oczy, ale wszyscy mówią mi, że szybko urośnie, bo bardzo szybo rosną mi włosy. Teraz włosy mam prawie do pasa... Nie wiem co mnie pchnęło do tego, aby mieć grzywkę... Chcę mieć znów włosy równej długości! Wiem, histeryzuję, ale to po prostu chyba z przyzwyczajenia. Pomóżcie, proszę.
Nie histeryzujesz to normalne jeśli chodzi o włosy Polecam wątek o przyspieszaniu porostu!
Stary 2011-07-17, 09:13   #22
Agata442m
Przyczajenie

Nic gorszego nie można zrobić jak zaufać fryzjerce wczoraj byłam farbować włosy i poprosiłam żeby delikatnie podcieła mi grzywkę...zawsze miałam taką długą na bok...mam dośc okrogłą buzię, więc nie mogę mieć prostej i krutkiej. Ta idiotka nie dość, że zcieła mi grzywkę do połowy czoła to jeszcze zrobiła prostą jak od gara mam dziś iść na randkę z fajnym chłopakiem, miałam wyglądać dobrze, jak on mnie zobaczy to ucieknie nienawidze tej fryzjerki a tak w ogóle to zapłaciłam aż 159 zł w salonie Loreal. Więc to nie ma znaczenia gdzie się pójdzie. Dobra rada nie dawać dotykać swojej grzywki fryzjerom!!!!!!!!!!
Agata442m jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 14:42   #23
jassminaa
Raczkowanie

GG do jassminaa

A ja zawsze sama sobie obcinam włosy nawet na bardzo krótko . Mam chyba do tego rękę bo zawsze wszyscy robią wielkie oczy, jak im mówię, że sama sobie włosy obcinam. W każdym razie zawsze jestem zadowolona. A u fryzjera byłam...hm nawet nie pamiętam kiedy, chyba 5 lat temu i byłam bardzo niezadowolona. To już sama sobie lepsze fryzury robię.

od 16.01.10 żona Tunezyjczyka

jassminaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 17:30   #24
sahana
Raczkowanie

czytam ten wątek i czytam i jestem w szoku - czyżbym tylko ja była zadowolona ze swojej fryzjerki? fakt, chodze do tej samej juz chyba z 15 lat (mamusia mnie do niej zatargala jako małą dziewczynkę, wtedy mnie obcieła na rycerza czego nie znosiłam, ale tu opiernicz sie mamie należy bo to ona jej kazała :P) a drugi fryzjer do którego chodze jak ten pierwszy ma zawalone wszystkie terminy za pare złotych tnie mi zawsze fajną grzywkę, ale to tez z polecenia salon juz od chyba 6 lat mi znany i tam chodze jakby coś własnie.
czyli nie można generalizować, sa tez dobrzy fryzjerzy ktorzy tna tak jak sie chce
sahana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 07:59   #25
jassminaa
Raczkowanie

GG do jassminaa

Cytat:
Napisane przez sahana Pokaż wiadomość
czytam ten wątek i czytam i jestem w szoku - czyżbym tylko ja była zadowolona ze swojej fryzjerki? fakt, chodze do tej samej juz chyba z 15 lat (mamusia mnie do niej zatargala jako małą dziewczynkę, wtedy mnie obcieła na rycerza czego nie znosiłam, ale tu opiernicz sie mamie należy bo to ona jej kazała :P) a drugi fryzjer do którego chodze jak ten pierwszy ma zawalone wszystkie terminy za pare złotych tnie mi zawsze fajną grzywkę, ale to tez z polecenia salon juz od chyba 6 lat mi znany i tam chodze jakby coś własnie.
czyli nie można generalizować, sa tez dobrzy fryzjerzy ktorzy tna tak jak sie chce
Nikt nie mówi, ze nie ma w ogóle dobrych fryzjerów. Oczywiście, że są , ale do tego żeby być dobrym fryzjerem nie wystarczy mieć dyplom ukończenia szkoły fryzjerskiej. Trzeba mieć talent i wyobraźnię . Zazdroszczę zaufanego i dobrego fryzjera

Stary 2011-07-19, 16:43   #26
DarkChocolate666
Wtajemniczenie

A ja myślałam,że jedyne czego nie potrafi i nie da rady spartolić fryzjer to ścięcie grzywki, ale jak widać są talenty
DarkChocolate666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 18:30   #27
Zefiria
Przyczajenie

Mam ten sam problem tyle, że grzywka źle obcięta przez mamę. Nie dość, że chciałam do brwi-obcięła mi do połowy czoła, to jeszcze również krzywo. Poszłam do fryzjera tę grzywkę odratować, jeszcze gorzej. Skróciła się ponownie ;/. Doszło do tego, że z dłuugich, grubych włosów doszłam do mocno wycieniowanych piórek sięgających zaledwie ramion! Teraz zaopatrzyłam się w różne domowe kuracje, maseczki na włosy, płukanki, zdrowsze odżywianie-cuda boskie, byle tylko ta grzywka odrosła. Jest już lepiej, zaczesują do tyłu, spinam wsuwkami + opaska. Jakoś sobie poradzisz. Ale nic nie zastąpi masażu dokładnego szczotkowania, bo tak naprawdę to najbardziej pomaga. (Masaż najlepiej przy myciu) No i oczywiście nie osłabiaj żadną prostownicą, ani suszeniem. Pozdrawiam i życzę powodzenia
Zefiria jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 19:15   #28
jassminaa
Raczkowanie

GG do jassminaa

Grzywkę lepiej obcinać na sucho, bo mokre włosy są obciążone i przez to wydają się dłuższe. Po wysuszeniu całość idzie w górę i nagle się okazuje, że za krótko obcięte. Ewentualnie brać zapas 1-2cm jeśli mokre tniemy.

Edytowane przez jassminaa
Czas edycji: 2011-07-19 o 19:17
Stary 2011-07-20, 21:10   #29
isi rici
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez jassminaa Pokaż wiadomość
Grzywkę lepiej obcinać na sucho, bo mokre włosy są obciążone i przez to wydają się dłuższe. Po wysuszeniu całość idzie w górę i nagle się okazuje, że za krótko obcięte. Ewentualnie brać zapas 1-2cm jeśli mokre tniemy.
Zgadzam się. Mokra grzywka zawsze wydaje się dłuższa...
Ja podcinam sobie grzywkę sama- do lustra...
Może rewelacyjnie nie jest ale nikt się jeszcze mnie o to nie czepił

isi rici jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 17:50   #30
adzia2223
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
A ja myślałam,że jedyne czego nie potrafi i nie da rady spartolić fryzjer to ścięcie grzywki, ale jak widać są talenty
A no są Raz sobie zapuszczałam grzywkę, ale mi się odwidziało i chciałam znowu mieć grzywkę, poszłam do fryzjerki i mówię że chcę podciąć całe włosy i zrobić grzywkę z tego co zapuściłam tak mniej więcej za oczy(było widać co ma być grzywką a co nie)Włosy owszem, ładnie podcięła ale grzywka-łomatkoboska, koszmar jakiś miałam z lewej strony do środka czoła grzywkę normalnej długości a z prawej strony tak coraz wyżej Do tego ścięła mi połowę tej grzywki tzn. miałam bardzo cieniutką grzywkę i prześwity a jak sie uczesałam w domu to były te włosy co zapuściłam nad tymi obciętymi, więcej tej baby nie chcę widzieć na oczy bo jeszcze jej coś zrobię

adzia2223 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
grzywka, wax, włosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości