czerwone swedzace plamy na twarzy ;( - Forum Wizaz.pl
Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-01-12, 13:57   #1
aries111
Przyczajenie

Unhappy czerwone swedzace plamy na twarzy ;(

od dwoch lat mam problem z plamami na twarzy na poczatku pojawila sie jedna a teraz mam calej twarzy zalezy od dnia raz sa nie widoczne raz sa bardzo widoczne swedza i jak sie nie smaruje ich kremem łuszczy sie z nich skura jest to bardzo uciazliwe bylem u paru dermatologow ale kazy mowil co innego jedemn ze od wody drugi ze od slonca trzeci ze od diety zmienialem wszystko i dalej to samo nie wiem co to jest moze to jakas grzybica albo łuszczyca kto mi pomoze
aries111 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 12:06   #2
cava
Zakorzenienie

Dot.: czerwone swedzace plamy na twarzy ;(

Postaraj się dostać do alergologa który leczy osoby z AZS.

Postaraj się też założyć i regularnie przez jakiś czas prowadzić "dziennik" w którym codziennie wpisujesz wszytko co zjadasz (nawet jeśli to był 1 kęs, 1 orzeszek) oraz jakie kosmetyki danego dnia zastosowałeś i kiedy i wieczorem zaobserwowane objawy: czy zmiany na skórze danego dnia się powiększyły, pomniejszyły, czy swędzą mniej czy bardziej + wszelkie inne inne zmiany na ciele, gorączkę, infekcje itd - to bardzo pomoże lekarzowi ustalić czy jedzenie/kosmetyki mają związek z tymi plamkami, czy to coś osobnego.

bieganie po 40-tce

Tymczasem gajowy Marucha, poszedł rano do lasu i narobił hałasu.
cava jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 12:15   #3
sabona89
Raczkowanie

A te reakcje zachodzą tak od razu?
Tzn. czy jeśli danego dnia po południu zje się coś, co może powodować zmiany, to pojawią się one już tego samego wieczora?
Pytam z czystej ciekawości.
sabona89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 11:10   #4
DeeAngel
Raczkowanie

Mi dermatolog zalecił dermalibur (poczytaj opinie na KWC) faktycznie pomaga ale stosuje go regularnie szczególnie teraz zimą i przez moja prace (klima i suche powietrze), mam na glowie łojotokowe zapalenie skóry ale takie same plamki mi sie pojawiły na twarzy i krem pomaga.

"Tam, gdzie jest miłość, nie ma miejsca na żądania, kontrolę, posiadanie, nie ma zależności, ani manipulacji. Miłość doskonała wyklucza lęk i niepokój" ------------> de Mello "Przebudzenie"
DeeAngel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 12:56   #5
mykofenolan mofetilu
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Postaraj się dostać do alergologa który leczy osoby z AZS.

Postaraj się też założyć i regularnie przez jakiś czas prowadzić "dziennik" w którym codziennie wpisujesz wszytko co zjadasz (nawet jeśli to był 1 kęs, 1 orzeszek) oraz jakie kosmetyki danego dnia zastosowałeś i kiedy i wieczorem zaobserwowane objawy: czy zmiany na skórze danego dnia się powiększyły, pomniejszyły, czy swędzą mniej czy bardziej + wszelkie inne inne zmiany na ciele, gorączkę, infekcje itd - to bardzo pomoże lekarzowi ustalić czy jedzenie/kosmetyki mają związek z tymi plamkami, czy to coś osobnego.
znow zgadzam sie z Cavą u mnie czerwone plamki wiązały sie z AZS ale na szczescie juz dawno mam je z glowy
koniecznie nawilzaj preparatami aptecznymi, zapytaj o emolienty i preparaty na atopowe zapalenie skory. unikaj czynnikow drazniacych (np bardzo chlorowana woda na basenie) i nadmiaru kosmetykow, obsrewuj po czy jest lepiej, a po czym gorzej.

a jak sie zastanawiasz nad grzybica albo luszczyca - nie panikuj, wpisz w grafice google, podejrzewam ze bedzie troche zdjec na ten temat... i ze te zmiany o ktorych mowisz na twoje twrzy nie beda ich przypominac

Edytowane przez mykofenolan mofetilu
Czas edycji: 2009-01-19 o 12:59
mykofenolan mofetilu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 18:30   #6
aries111
Przyczajenie

dziękuje wam za pomoc postaram się stosować do tych wskazówek mam nadzieje ze coś pomoże za jakiś czas odpisze wam czy to pomogło ;-)
aries111 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości