Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Wymiana doświadczeń, porady

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-01-12, 14:57   #1
aries111
Przyczajenie

Unhappy czerwone swedzace plamy na twarzy ;(

od dwoch lat mam problem z plamami na twarzy na poczatku pojawila sie jedna a teraz mam calej twarzy zalezy od dnia raz sa nie widoczne raz sa bardzo widoczne swedza i jak sie nie smaruje ich kremem łuszczy sie z nich skura jest to bardzo uciazliwe bylem u paru dermatologow ale kazy mowil co innego jedemn ze od wody drugi ze od slonca trzeci ze od diety zmienialem wszystko i dalej to samo nie wiem co to jest moze to jakas grzybica albo łuszczyca kto mi pomoze
aries111 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 13:06   #2
cava
Zakorzenienie

Dot.: czerwone swedzace plamy na twarzy ;(

Postaraj się dostać do alergologa który leczy osoby z AZS.

Postaraj się też założyć i regularnie przez jakiś czas prowadzić "dziennik" w którym codziennie wpisujesz wszytko co zjadasz (nawet jeśli to był 1 kęs, 1 orzeszek) oraz jakie kosmetyki danego dnia zastosowałeś i kiedy i wieczorem zaobserwowane objawy: czy zmiany na skórze danego dnia się powiększyły, pomniejszyły, czy swędzą mniej czy bardziej + wszelkie inne inne zmiany na ciele, gorączkę, infekcje itd - to bardzo pomoże lekarzowi ustalić czy jedzenie/kosmetyki mają związek z tymi plamkami, czy to coś osobnego.

bieganie po 40-tce

cava jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 13:15   #3
sabona89
Raczkowanie

A te reakcje zachodzą tak od razu?
Tzn. czy jeśli danego dnia po południu zje się coś, co może powodować zmiany, to pojawią się one już tego samego wieczora?
Pytam z czystej ciekawości.
sabona89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 12:10   #4
DeeAngel
Raczkowanie

Mi dermatolog zalecił dermalibur (poczytaj opinie na KWC) faktycznie pomaga ale stosuje go regularnie szczególnie teraz zimą i przez moja prace (klima i suche powietrze), mam na glowie łojotokowe zapalenie skóry ale takie same plamki mi sie pojawiły na twarzy i krem pomaga.

"Tam, gdzie jest miłość, nie ma miejsca na żądania, kontrolę, posiadanie, nie ma zależności, ani manipulacji. Miłość doskonała wyklucza lęk i niepokój" ------------> de Mello "Przebudzenie"
DeeAngel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 13:56   #5
mykofenolan mofetilu
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Postaraj się dostać do alergologa który leczy osoby z AZS.

Postaraj się też założyć i regularnie przez jakiś czas prowadzić "dziennik" w którym codziennie wpisujesz wszytko co zjadasz (nawet jeśli to był 1 kęs, 1 orzeszek) oraz jakie kosmetyki danego dnia zastosowałeś i kiedy i wieczorem zaobserwowane objawy: czy zmiany na skórze danego dnia się powiększyły, pomniejszyły, czy swędzą mniej czy bardziej + wszelkie inne inne zmiany na ciele, gorączkę, infekcje itd - to bardzo pomoże lekarzowi ustalić czy jedzenie/kosmetyki mają związek z tymi plamkami, czy to coś osobnego.
znow zgadzam sie z Cavą u mnie czerwone plamki wiązały sie z AZS ale na szczescie juz dawno mam je z glowy
koniecznie nawilzaj preparatami aptecznymi, zapytaj o emolienty i preparaty na atopowe zapalenie skory. unikaj czynnikow drazniacych (np bardzo chlorowana woda na basenie) i nadmiaru kosmetykow, obsrewuj po czy jest lepiej, a po czym gorzej.

a jak sie zastanawiasz nad grzybica albo luszczyca - nie panikuj, wpisz w grafice google, podejrzewam ze bedzie troche zdjec na ten temat... i ze te zmiany o ktorych mowisz na twoje twrzy nie beda ich przypominac

Edytowane przez mykofenolan mofetilu
Czas edycji: 2009-01-19 o 13:59
mykofenolan mofetilu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 19:30   #6
aries111
Przyczajenie

dziękuje wam za pomoc postaram się stosować do tych wskazówek mam nadzieje ze coś pomoże za jakiś czas odpisze wam czy to pomogło ;-)
aries111 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości