Mam już dość, co robię źle...? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-01-12, 19:59   #1
Julie_K
Wtajemniczenie

Angry

Mam już dość, co robię źle...?

Dziewczyny!
Szukałam podobnego wątku i nie znalazłam, jeśli jednak przeoczyłam jakimś cudem to proszę o połączenie. Ale ad rem...

Nie mam już siły, chyba nie umiem malować paznokci...;/ Mam swoje, naturalne, zawsze przed położeniem lakieru odtłuszczam zmywaczem, nakładam preparat podkładowy (Killy's zielony), dwie warstwy kolorowego lakieru i na to utwardzacz Soraya. Skórki mam zawsze poodsuwane, pazurki opiłowane. Co z tego, skoro NIGDY nie mam idealnie gładkich paznokci!! ZAWSZE mam odciśniętą kołdrę (mimo że pryskam wysuszaczem Cree i czekam ok.3 h zanim pójdę spać), ZAWSZE mam zapowietrzenia, lakier jest miękki nawet na drugi dzień, ciągle łapie jakieś odciski:/ Mam już dość, na półeczce stoi cała bateria lakierów a mi już ręce opadają i nie mam ochoty malować;/ Dzieje się tak z każdym lakierem, czy IsaDora czy Inglot czy Golden Rose...
Podpowiedzcie coś...
Julie_K jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 20:10   #2
ewelka637
Raczkowanie

Dot.: Mam już dość, co robię źle...?

Gdy malujesz paznokcie każda warstwa po koli powinna dobrze wyschnąć. Może ładujesz wszystko na mokre jeszcze lakiery i wtedy powstają te zapowietrzenia nierówności itp... wysuszeniu pomaga też zimna woda(łapki na 5 min do wody) lub do zamrażalnika
ewelka637 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 22:39   #3
jagódeczka
Zadomowienie

?
z tą wodą i zimnem to plotki, pomówienia i zabobony.
wszystko lepiej paruje na powietrzy i to ciepłym.
nawet alkochol i aceton z lakierów.
lepiej dać im wyschnąć normalnie i pilnować żeby lakier był świeży i nie za grubo położony.
jagódeczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 00:00   #4
Zizione
Raczkowanie

kochana przedabrzasz :P

Używaj albo podkładu albo utwardzacza. Nawet jeśli wszystko dobrze powysycha to 4 warstwy to conajmniej o jedną za dużo

Mój nałóg
HOWRSE
Zizione jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 00:04   #5
Aggie125
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do Aggie125

Cytat:
Napisane przez Zizione Pokaż wiadomość

Używaj albo podkładu albo utwardzacza. Nawet jeśli wszystko dobrze powysycha to 4 warstwy to conajmniej o jedną za dużo
Niekoniecznie. 4 warstwy, ale cienkie, to nie za dużo - standardem jest nałożenie podkładu, a na koniec top-coatu. Kwestia tego, że niektóre lakiery wymagają 1 warstwy, niektóre dwóch. Przyszło mi do glowy, że albo dajesz zbyt grube warstwy lakieru, albo powinnas zainwestować w dobry lakier nawierzchniowy, a nie utwardzacz.

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 11:14   #6
mmagda1988
Raczkowanie

Każda warstwa nałożonego specyfiku powinna dokładnie wyschnąć, czy to podkład,lakier czy top coat. Dodatkowo po nałożeniu ostatniej warstwy możesz sobie pomóc susząc paznokcie np suszarką. Strumień powietrza przyspieszy wysychanie lakieru. Mi zawsze to pomaga
mmagda1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 12:16   #7
La Monica
La Moderatoiure

Ale po suszeniu suszarką szybciej lakier odpryskuje

Trzeba robić tak jak juz napisały dziewczyny.
Ja czasami daję 6 warstw i nic mi się nie "odbija" na poduszce
A "suszę" pazurki specjalnym wysuszaczem w płynie firmy Pierre Rene, polecam!
Przed wysuszaczem stosuję utwardczacz firmy KillyS, który również polecam, mój ulubiony

Gotuję
La Monica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 17:11   #8
Avari
Raczkowanie

Ja nie daję podkładu - potem lakier nie chce mi wyschnąć. Kładę 2 warstwy lakieru (czasem 3) i na to Mega Shine Sally Hansen. Świetnie przyspiesza schnięcie lakieru, nabłyszcza i przedłuża jego żywotność. Poza tym ładnie wygładza paznokcie i jeśli miałam jakieś potknięcia to ładnie wyrównuje lakier kolorowy.
Avari jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 17:31   #9
La Monica
La Moderatoiure

Podkład to jest mus! Jeśli nie dajesz podkładu to Twoje paznokcie mogą się przebarwiać, żółknąć lub też zacząć rozdwajać.
Zawsze powinno dawać się jakiś podkład, wystarczy nawet bezbarwny lakier.

Gotuję
Stary 2009-01-13, 17:51   #10
p4w
Zakorzenienie

a może masz stare, nieświeże lakiery - nawet jak jego gęstość jest ok, a już ma jakiś czas to trudniej schnie (ja trzymam w lodówce rzadziej używane lakiery i one właśnie mimo dobrej konsystencji i łatwego rozprowadzania schną tak jakby w nieskończoność)

a jak piszesz, że masz całą baterię lakierów to pewnie poszczególne są sporadycznie używane

3220g 54 cm

------------------
rekontrukcja piersi Sz-n dr A.Ś.
p4w jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-13, 23:56   #11
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Julie_K Pokaż wiadomość
Dziewczyny!
Szukałam podobnego wątku i nie znalazłam, jeśli jednak przeoczyłam jakimś cudem to proszę o połączenie. Ale ad rem...

Nie mam już siły, chyba nie umiem malować paznokci...;/ Mam swoje, naturalne, zawsze przed położeniem lakieru odtłuszczam zmywaczem, nakładam preparat podkładowy (Killy's zielony), dwie warstwy kolorowego lakieru i na to utwardzacz Soraya. Skórki mam zawsze poodsuwane, pazurki opiłowane. Co z tego, skoro NIGDY nie mam idealnie gładkich paznokci!! ZAWSZE mam odciśniętą kołdrę (mimo że pryskam wysuszaczem Cree i czekam ok.3 h zanim pójdę spać), ZAWSZE mam zapowietrzenia, lakier jest miękki nawet na drugi dzień, ciągle łapie jakieś odciski:/ Mam już dość, na półeczce stoi cała bateria lakierów a mi już ręce opadają i nie mam ochoty malować;/ Dzieje się tak z każdym lakierem, czy IsaDora czy Inglot czy Golden Rose...
Podpowiedzcie coś...

A jakim zmywaczem? Sprawdź, czy ma w swoim składzie jakieś substancje natłuszczające Zaopatrz się w jakiś preparat, który odtłuszcza paznokcie (ja używam Step One z Nail Tek`a), lub użyj np. spirytusu salicylowego, albo czegokolwiek, co odtłuszcza.
Nie znam zielnoej bazy Killys. Dla mnie najlepszą odżywką/preparatem podkładowym już od ponad 10 lat jest Silk Wrap z INGLOTa i ją polecam.
Poświęć chwile czasu na malowanie. Pozwól każdej warstwie samoczynnie wyschnąć, i dopiero nakładaj kolejną cienką warstwę.
Nie znam utwardzacza Soraya, ale pewnie jest w formie lakieru nawierzchniowego, który szybko schnie On owszem- wyschnie, ale nie wierzę, że ma cudowną moc wyciągania ze wszystkich warstw lakieru substancji lotnych, więc na logikę, jak lakier pod spodem ma schnąć, skoro na wierzchu już jest twardy? Nie ważne ile poczekasz i tak będziesz miała pościelowe wzorki po nocy Raczej poszukaj czegoś w formie zakraplacza. Nie nakładasz niepotrzebnie kolejnej warstwy lakieru, a dodatkowo pokryjesz paznokcie tłustą warstewką, która ochroni lakier. (ja używam z Dry & Shine z Inglota, ale miałam kiedyś taki z Killys i też był całkiem fajny.) Nie wiem jakej jakości jest ten wysuszacz Cree, ale sądząc po Twoim opisie nie sprawdza się.
Stary 2009-01-14, 00:14   #12
Avari
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez La Monica Pokaż wiadomość
Podkład to jest mus! Jeśli nie dajesz podkładu to Twoje paznokcie mogą się przebarwiać, żółknąć lub też zacząć rozdwajać.
Zawsze powinno dawać się jakiś podkład, wystarczy nawet bezbarwny lakier.

zupełnie nie mam takiego problemu. A po nałożeniu podkładu (Sally Hansen) pazurki nie chcą wyschnąć niezależnie od tego co daję na wierzch. Jedyne co lubi mi się zabarwić to skórki, ale tylko wtedy kiedy źle zmywam lakier. Polecasz jakiś konkretny podkład, popróbowałabym.
Stary 2009-01-14, 13:14   #13
La Monica
La Moderatoiure

Avari polecam Silk Wrap firmy Inglot. Ma ładny mleczny kolor i działa jak odżywka. Nawet Obla wyżej o nim wspominała. Udany produkt

Gotuję
Stary 2009-01-14, 17:07   #14
Avari
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez La Monica Pokaż wiadomość
Avari polecam Silk Wrap firmy Inglot. Ma ładny mleczny kolor i działa jak odżywka. Nawet Obla wyżej o nim wspominała. Udany produkt
Spróbuję, ale jakoś nie mam przekonania do tej firmy. Raz spróbowałam i właśnie od tych lakierów miałam przebarwioną płytkę. Może pomarańczowa odżywka Sally Hansen się nada do tego celu?
Stary 2009-01-14, 21:59   #15
Julie_K
Wtajemniczenie

Dziewczyny, dziękuję za taki odzew Nie spodziewałam się, że ktoś się przejmie moim pazurkowym problemem

Więc tak- ZAWSZE czekam aż kolejne warstwy wyschną, zwykle ok.7-10 min. Nie kładę grubych warstw i kiedy widzę że lakierowi starczy jedna, wtedy stopuję. Tak jednak jest może w przypadku dwóch lakierów...

Kosmetyki na pewno nie są stare- wszystkie zostały zakupione w te wakacje, kiedy to wpadłam w to podforum i małą manię...

Któraś z Was (przepraszam że nie zacytowałam a nie chcę teraz przekręcić) polecała wysuszacz Pierre Rene. Gdzie mogę to dostać? Wiem że głupie pytanie, ale nie widziałam tego w żadnej z sieciówek typu Rossmann a w mojej najulubieńszej drogerii niesieciowej nie ma takiego cuda

Nie zgodzę się z argumentem jaki tu padł, że przedabrzam Podkłam jest konieczny, maluję pazury na ciemne kolory- czerwienie, bordo, fiolety i wolę sobie nie wyobrażać co by było, gdybym je kładła bezpośrednio na płytkę...A utwardzacz przedłuża mi trwałość lakieru- tylko co z tego skoro mam na nim malownicze pejzaże z kołdrą w tle...
Julie_K jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 22:45   #16
Mrochna Tajemnica
Rozeznanie

maluj w weekendy rano, przed spaniem ^^"?

poradziłaś sobie ? Ja jakoś nigdy nie miałam problemów z lakierami takimi

<3
Mrochna Tajemnica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 01:51   #17
DevilInside
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ewelka637 Pokaż wiadomość
wysuszeniu pomaga też zimna woda(łapki na 5 min do wody) lub do zamrażalnika
Cytat:
Napisane przez Zizione Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez mmagda1988 Pokaż wiadomość
Każda warstwa nałożonego specyfiku powinna dokładnie wyschnąć
Ciekwe skąd tyl pomysłów ... troszkę bezsensownych.
Jak już pisano wcześniej zabobny i tyle na ten temat. Ciekawe jak np manicurzystki pracujące w gabinecie malują paznokcie - skoro 4 warstwy to za dużo. Przy frenchu jest ich aż 5 ... a lakier wysycha i nic nie odpada. Nie prawda, że wszytsko musi wyschnąć, bo tak manicure w gabinecie zamiast 30 min trwałby wieki.

Skoro lakiery sa ok, to wg mnie powodem zapowietrzeń ( mam na myśli takie bąbelki na lakierze - chyba o to chodzi) jest za grubo położony lakier i/lub warstwa nabłyszcająca czyli Top Coat. Przez to również kiepsko schnie ci lakier i nawet po kilku godz od malowania wszytsko się na nim odbija. Jedyna rad to umiarkowane nakładanie warstw, acha noi i robienie obydwu rak równoczesnie, bo zauwazyłam, że dużo osób pierw maluje 4 warstwy jedna po drugiej na lewej ręce a potem wszytsko na prawej...

Edytowane przez DevilInside
Czas edycji: 2009-02-02 o 01:59
DevilInside jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 02:24   #18
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez DevilInside
Ciekwe skąd tyl pomysłów ... troszkę bezsensownych.Jak już pisano wcześniej zabobny i tyle na ten temat. Ciekawe jak np manicurzystki pracujące w gabinecie malują paznokcie - skoro 4 warstwy to za dużo. Przy frenchu jest ich aż 5 ... a lakier wysycha i nic nie odpada. Nie prawda, że wszytsko musi wyschnąć, bo tak manicure w gabinecie zamiast 30 min trwałby wieki.
U mnie z frenchem są 3 warstwy, z czego jedna to biała końcówka. Dlatego uważam że 5 to przesada.

Edytowane przez ...:::oblabobla:::...
Czas edycji: 2009-02-02 o 02:26
...:::oblabobla:::... jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 12:38   #19
Patka75
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ...:::oblabobla:::... Pokaż wiadomość
U mnie z frenchem są 3 warstwy, z czego jedna to biała końcówka. Dlatego uważam że 5 to przesada.
u mnie 4: baza pod lakier, french, lekko rozowy lakier z seri do frencha i na koniec utwardzacz. wszystko wysycha i trzyma sie 1,5 tyg czasem 2 tyg. Nic nie odpryskuje nie bombelkuje.
Patka75 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 12:42   #20
kolezankaa
BAN stały

Send a message via Skype™ to kolezankaa

Cytat:
Napisane przez jagódeczka Pokaż wiadomość
?z tą wodą i zimnem to plotki, pomówienia i zabobony.
nie zgadzam się, gdy mam PRAWIE suche paznokcie to idę i moczę chwilę w zimnej wodzie i od razu mam suche.
kolezankaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 13:48   #21
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Patka75 Pokaż wiadomość
u mnie 4: baza pod lakier, french, lekko rozowy lakier z seri do frencha i na koniec utwardzacz. wszystko wysycha i trzyma sie 1,5 tyg czasem 2 tyg. Nic nie odpryskuje nie bombelkuje.
Ja nie daję na wierzch utwardzacza. Zamiast tego używam nabłyszczacza z INGLOTA (dry & shine), uważam, że lakier nawierzchniowy jest zbędny. Daję go jedynie na wzorki konada (bo bez niego się zcierają).
Stary 2009-02-02, 13:52   #22
Patka75
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ...:::oblabobla:::... Pokaż wiadomość
Ja nie daję na wierzch utwardzacza. Zamiast tego używam nabłyszczacza z INGLOTA (dry & shine), uważam, że lakier nawierzchniowy jest zbędny. Daję go jedynie na wzorki konada (bo bez niego się zcierają).
no ale ten utwardzacz jest szybko schnacy no i dzieki niemu lakier trzyma sie tak dlugo.
Kilka medot przetestowalam ale ta jest najlepsza

Edytowane przez Patka75
Czas edycji: 2009-02-02 o 13:53 Powód: blad
Patka75 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 13:54   #23
Zakorzenienie

Każdy ma wypracowane swoje własne metody
Stary 2009-02-02, 16:01   #24
La Monica
La Moderatoiure

Moja metoda na frencz:
1 warstwa - podkład (najczęściej odżywka)
2 warstwa - biały Inglot (na końcówkę paznokcia oczywiście)
3 warstwa - mleczny Inglot nr 82
4 warstwa - mleczny Inglot nr 82 lub perłowy mleczny
5 warstwa - utwardzacz
Tyle. I nic mi sie nie odbija. Nie mam pęcherzykow itp itd.

Gotuję
Stary 2009-02-19, 12:02   #25
PorcelainDoll
Przyczajenie

Witam,
Podam swój sposób na udany manicure

Po pierwsze przed rozpoczęciem manicure należy odtłuścić płytkę paznokcia- nie robimy tego zmywaczem!!! po użyciu zmywacza należy umyć ręce, ponieważ niszczy on płytkę paznokcia. Ja używam odtłuszczacza Step One firmy Nail Tek
Po drugie na odtłuszczoną płytkę paznokcia nakładam podkład Nail Tek'a lub marki duri, ponieważ wyrównuje on płytkę paznokcia i powoduje, że lakier dłużej się trzyma
Po trzecie nakładam pierwszą dość cienką warstwę lakieru. Osobiście używam lakieru duri i jestem zachwycona!!! Poleciła mi go moja kosmetyczka i nie zamieniłabym go na żeden inny Łatwo się nakłada i długo się utrzymuje
Po czwarte nakładam drugą warstwę lakieru
Po piąte nakładamodżywkę Nail Tek'a
Po szóste nakładam wysuszacz lub utwardzacz również Nai Tek'a lub duri

To jest właśnie mój sprawdzony sposób, aby manicure był ładny i długo się utrzymywał Nie przesadzam z grubością poszczególnych warstw i jest ok, nie ma problemów z wyschnięciem;D
Acha, manicure schnie ok 2 godzin.
Wydaje mi się, że bardzo ważna jest jakość używanych kosmetyków. Używam tylko profesjonalnych i za każdym razem jestem baaaardzo zadowolona z efektów

Pozdrawiam!
PorcelainDoll jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 12:26   #26
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez PorcelainDoll Pokaż wiadomość
Witam,
Podam swój sposób na udany manicure

Po pierwsze przed rozpoczęciem manicure należy odtłuścić płytkę paznokcia- nie robimy tego zmywaczem!!! po użyciu zmywacza należy umyć ręce, ponieważ niszczy on płytkę paznokcia. Ja używam odtłuszczacza Step One firmy Nail Tek
Po drugie na odtłuszczoną płytkę paznokcia nakładam podkład Nail Tek'a lub marki duri, ponieważ wyrównuje on płytkę paznokcia i powoduje, że lakier dłużej się trzyma
Po trzecie nakładam pierwszą dość cienką warstwę lakieru. Osobiście używam lakieru duri i jestem zachwycona!!! Poleciła mi go moja kosmetyczka i nie zamieniłabym go na żeden inny Łatwo się nakłada i długo się utrzymuje
Po czwarte nakładam drugą warstwę lakieru
Po piąte nakładamodżywkę Nail Tek'a
Po szóste nakładam wysuszacz lub utwardzacz również Nai Tek'a lub duri

To jest właśnie mój sprawdzony sposób, aby manicure był ładny i długo się utrzymywał Nie przesadzam z grubością poszczególnych warstw i jest ok, nie ma problemów z wyschnięciem;D
Wydaje mi się, że bardzo ważna jest jakość używanych kosmetyków. Używam tylko profesjonalnych i za każdym razem jestem baaaardzo zadowolona z efektów

Pozdrawiam!
Widzę, że jesteś miłośniczką Nail Teka Wspomniałaś, że całość schnie ok. 2h i że stosujesz wysuszacz. Masz na myśli Nail Tek 10 Speed - kropelki przyspieszające schnięcie lakieru? Producent deklaruje, że całość ma wyschnąć w max 7 min. (Ja mam takie z INGLOTA i też są superanckie i całość schnie do 15 min)
Z pewnością jakość produktów jest bardzo ważna
Stary 2009-02-20, 10:33   #27
PorcelainDoll
Przyczajenie

Tak, zgadza się jestem miłośniczką Nail Tek'a i Duri Jakość produktów jest bardzo ważna i nie da się ukryć, że te z USA są najlepsze (oczywiście jest to moja opinia i jeszcze paru moich koleżanek) Stosuję wysuszacz 10-speed i rzeczywiście działa szybko 5-7 minut, jednakże żeby mieć całkowitą pewność, że lakier nie odpryśnie lub nie zrobią się "odciski" odczekuję spokojnie 2 godzinki. Po tym czasie mam pewnośc, że nic złego nie stanie się z moimi pazurkami
Pozdrawiam!
PorcelainDoll jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 21:22   #28
agaco
Przyczajenie

Talking Dot.: Mam już dość, co robię źle...?

Zdarza sie to podejrzewam każdemu
Najlepij zmień lakier, który szybciej schnie lubma inne właściwości
Polcam lakiery firmy INGLOT, ESSENCE lub jakiejś innej...
agaco jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 01:12   #29
DevilInside
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez PorcelainDoll Pokaż wiadomość
Pozdrawiam!
Ahmm...jak dla mnie to troszkę długawo....
Pracując na Orly i obecnie na O.P.I to najdłużej manicure schnie ok.40 min oczywiście przy ciemnych lakierach bo te zawierają więcej pigmentu przez co schną odpowiednio dłużej ... a najkrótszy 15 min wszytsko w zalezności od użytego Top Coat'u

Edytowane przez DevilInside
Czas edycji: 2009-04-29 o 01:14
DevilInside jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 10:22   #30
muszkaowocowka
Raczkowanie

GG do muszkaowocowka

chodzi o to ze powinnas lakier nalozyc 1 raz nie nakladaj grubo nie musisz odtluszczac paznokci zmywaczem sadze ze to nie jest dobry pomysl poprostu przed malowaniem umyj dlonie i tyle

powodzenia ;*
muszkaowocowka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości