Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna Podnoszenie jakości życia zdrowych ludzi metodami pozachirurgicznymi - pytania i odpowiedzi.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-04-28, 21:25   #661
davis89
Przyczajenie

Dot.: kwas hialuronowy - wypełnianie zmarszczek

Witam, zajmuje się sprowadzaniem artykułów na zabiegi do medycyny estetycznej, juvederm voluma , princess volume, radiesse itp. itd. jeśli ktoś chciałby sobie załatwć jakikolwiek preparat na bazie kwasu hialuronowego prosze o kontkat bardzo przystępne ceny Pozdrawiam
reedemer@interia.eu
davis89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 23:58   #662
fidelia1
Przyczajenie

Również nie polecam Dermediku i pracującego tam dr.Resia Wypełniał mi zmarszczki pod oczami kwasem hialuronowym i nie dość że powstały mi wory pod oczami, to na dodatek pod jednym okiem mam wielką grudę poszłam na kontrolę i dr powiedział że wszystko w porządku, a grudę mam uciskać to...może się spłaszczy. Jeśli nie mam przyjść jeszcze raz na zabieg RF. Sprawdziłam na str Dermediku i fale radiowe są przeciwskazane po wypełniaczach MASAKRA! nie pozostaje mi nic innego jak poczekać aż kwas się wchłonie. Musiałam też przeprosić się z okularami, bo w szkłach kontaktowych nie mogę póki co chodzić. Boże help me...
PS. a doktorek chciał mnie dodatkowo naciągnąć na bruzdy nosowo wargowe...takie 2 w 1 podczas jednej wizyty. Dobrze że się nie dałam namówić, bo pewnie wyglądałabym teraz jak kompletne monstrum. I 1000 zł poszedł się bujać...

fidelia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 22:32   #663
KuNu
Wtajemniczenie

ja byłam ok 2 tyg temu na wypełnianiu bruzd u dr Glonek(kraków)
Był to juz 2 gi raz za pierwszym razem miałam wstrzykiwany prep.Princessa-efekt bardzo zadowalajacy,utrzymał sie ponad rok.
Na drugi zabieg poszłam po 2 latach od pierwszego tym razem dr poleciła mi preparat Stylage, efekt jest ale jakby mniejszy niz za pierwszym razem,bruzdy spłyciły się ale nie znikneły całkowicie.Jakby preparatu było mniej/
Czy któras z was byłam na dostrzykiwaniu kwasu?Praktykuje się cos takiego?Ile czasu musi minąć

za to dr Glonek polecam,kobieta sie zna na swoim fachu,do tego ma wyobraznie.
KuNu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 13:40   #664
viki79
Zakorzenienie

Z jakimi produktami na bazie kwasu hialuronowego macie doswiadczenie? Ja mialam mezoteriabie preparatem R-fine. Jest to nieusiecionowany kwas 1.5 %. Zabieg zrobilam 8 miesiecy temu na cala twarz 2ml. Wszystko sie juz dawno wchlonelo. Bylam bardzo zadowolona bo skora stala sie bardziej nawilzona i napieta.

Teraz przymierzam sie do kolejnej mezoterapii oraz moze cos do zaaplikowania wokol oczu np. Teosyal First Lines...Kwas do wypelnien musi miec wieksze stezenie 2% i byc usiecionowny.

Ciekawa jestem waszych opinii i doswiadczen z roznymi produktami z kwasem hialuronowym....czy ktos stosowal Juvaderm, Restalyne, Teosyal. a moze cos jeszcze innego?

---------- Dopisano o 13:40 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

Cytat:
Napisane przez fidelia1 Pokaż wiadomość
Również nie polecam Dermediku i pracującego tam dr.Resia Wypełniał mi zmarszczki pod oczami kwasem hialuronowym i nie dość że powstały mi wory pod oczami, to na dodatek pod jednym okiem mam wielką grudę poszłam na kontrolę i dr powiedział że wszystko w porządku, a grudę mam uciskać to...może się spłaszczy. Jeśli nie mam przyjść jeszcze raz na zabieg RF. Sprawdziłam na str Dermediku i fale radiowe są przeciwskazane po wypełniaczach MASAKRA! nie pozostaje mi nic innego jak poczekać aż kwas się wchłonie. Musiałam też przeprosić się z okularami, bo w szkłach kontaktowych nie mogę póki co chodzić. Boże help me...
PS. a doktorek chciał mnie dodatkowo naciągnąć na bruzdy nosowo wargowe...takie 2 w 1 podczas jednej wizyty. Dobrze że się nie dałam namówić, bo pewnie wyglądałabym teraz jak kompletne monstrum. I 1000 zł poszedł się bujać...
a jaki preparat wstrzykiwal Ci pod oczy? slyszalam, ze ta okolica jest wyjatkowo trudna i wymaga niezwyklego doswiadczenia.....

Edytowane przez viki79
Czas edycji: 2013-06-22 o 17:23
viki79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 17:25   #665
viki79
Zakorzenienie

jakby ktos byl zainteresowany to mam do sprzedania preparat Teosyal First Lines 0.7 ml - jedno opakowanie.
jest to usiecionowany kwas hialuronowy do wypelnania takich okolic jak kurze lapki, bruzdy nosowo-wargowe.

kupilam w hurcie i mam chwilowo za duzo.
wiecej info na priv.

Stary 2013-06-22, 19:44   #666
fidelia1
Przyczajenie

W Dermediku pod oczy aplikują kwas h. XHA-3
Minęły 2 m-ce, a ja dalej nie jestem zadowolona z efektu. Pomimo, że nie lubię lata cieszę się z upałów, bo to przyspiesza wchłanianie preparatu. Byle do jesieni, mam nadzieję że wtedy już wrócę do wyglądu sprzed zabiegu.

Edytowane przez fidelia1
Czas edycji: 2013-06-22 o 19:48
fidelia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 22:53   #667
viki79
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fidelia1 Pokaż wiadomość
W Dermediku pod oczy aplikują kwas h. XHA-3
Minęły 2 m-ce, a ja dalej nie jestem zadowolona z efektu. Pomimo, że nie lubię lata cieszę się z upałów, bo to przyspiesza wchłanianie preparatu. Byle do jesieni, mam nadzieję że wtedy już wrócę do wyglądu sprzed zabiegu.
a co to jest kwas h. XHA-3?
mozesz podac nazwe producenta, jakies linki?

Stary 2013-06-24, 05:52   #668
xnika
Rozeznanie

Ja chodzę do dermatologa, i pod oczy podała mi kwas restylane, tzn w dolinę łez bo strikte w zmarszczki pod oczami nie można, jedynie w te miejsca mikro dawki botoxu podała.

---------- Dopisano o 06:52 ---------- Poprzedni post napisano o 06:48 ----------

Dziewczyny ze śląska, jak coś polecam wam w Zabrzu dr Wojsa, co do tego mojego wypełnienia pod oczami, to dostałam 0.5 ampulki, za która zapłaciłam 400zl, cała to 800zl, pani dr na nic nie namawia, sama mówi ze botox co 6 mcy nawet jak sie wchłanie, a kwas jak juz to raz na rok ( mimo iż mi sie wchlonal po 4 mcach, ale podobno za pierwszym razem tak jest).
xnika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 11:41   #669
viki79
Zakorzenienie

tez sie zastanawiam nad restalyne w doline lez....moze ktos kogos moglby polecic w Warszawie?

Stary 2013-06-25, 11:48   #670
xnika
Rozeznanie

Kasprzyk w Warszawie
xnika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 14:54   #671
kudliczek
Rozeznanie

Question Dot.: kwas hialuronowy - wypełnianie zmarszczek

Cytat:
Napisane przez viki79 Pokaż wiadomość
tez sie zastanawiam nad restalyne w doline lez....moze ktos kogos moglby polecic w Warszawie?
Restylane ponoc nie powinno sie podawac wlasnie w doline, czytalam duzo zlych opinii w internecie i nie chodzilo o lekarza, a o sam preparat, ponoc tworzy grudki, jakies stany zapalne, na kafeterii duzo na ten temat znalazlam i sama tez nie wiem na ktory kwas sie zdecydowac usta mam wypelniane StylAge i lekarz wlasnie doradzal mi cos z tej gamy, bo z ust jestem zadowolona, mialam w ustach 2ml Restylane i nie bylo efektu.
kudliczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 15:00   #672
hihi
Zakorzenienie

Ja miałam robione oczy redensity II, które podobno jest stworzone własnie pod oczy i nie powoduje grudek, ładnie się układ i ma niską higroskopijność, dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko opuchnięć - przy ustach mówi się, żeby dużo pić, bo będą pełniejsze, a tutaj nie ma to znaczenia.

Jestem 2 miesiące po zabiegu i jestem bardzo zadowolona. Na jesień dołożę sobie ampułkę i liczę na to, że wystarczy przynajmniej na pół roku
Stary 2013-06-27, 14:40   #673
viki79
Zakorzenienie

Dzieki za wasze opinie i doswiadczenia. Moze sie skusze na Teosyal Redensity II jak bede w Warszawie.

Moze ktos poleca jakiegos dobrego lekarza/ gabinet medycyny estetycznej wlasnie do tego zabiegu pod oczy?

Stary 2013-06-27, 17:40   #674
kudliczek
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Ja miałam robione oczy redensity II, które podobno jest stworzone własnie pod oczy i nie powoduje grudek, ładnie się układ i ma niską higroskopijność, dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko opuchnięć - przy ustach mówi się, żeby dużo pić, bo będą pełniejsze, a tutaj nie ma to znaczenia.

Jestem 2 miesiące po zabiegu i jestem bardzo zadowolona. Na jesień dołożę sobie ampułkę i liczę na to, że wystarczy przynajmniej na pół roku
całkowicie zapomniałam o tym preparacie,a czytalam chyba nawet tutaj na forum, ze jest bardzo dobry i dlugo sie utrzymuje. musze sobie to w kalendarzu zapisac, zebym pamietala o nim, bo sugeruje sie tym na jakich preparatach moi lekarze pracuja i o tym pozniej czytam. bylam w poniedzialek na dopelnieniu ust, a robie StylAgem i moj lekarz wlasnie pytal czy za pol roku jak przyjde nie chcialabym Teosyal sprobowac w usta, wiec skoro ma game do ust, to pewnie do twarzy rowniez.
kudliczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 06:46   #675
BlueRain
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez viki79 Pokaż wiadomość
Dzieki za wasze opinie i doswiadczenia. Moze sie skusze na Teosyal Redensity II jak bede w Warszawie.

Moze ktos poleca jakiegos dobrego lekarza/ gabinet medycyny estetycznej wlasnie do tego zabiegu pod oczy?
ze swojej strony moge ci polecic Keramed we Wrocławiu. Doktor Markowicz wypełnił mi tam zmarszczki na czole kwasem i efekt był widoczny dosyć szybko. Doktor wykorzystuje dobrej jakości kwasy, robilam tam wypelnianie zmarszczek rok temu i efekt taki sam jak zaraz po wykonaniu zabiegu. pewnie tam jeszcze wroce, bo mysle nad wypelnieniem kurzych łapek.
BlueRain jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 12:05   #676
viki79
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez BlueRain Pokaż wiadomość
ze swojej strony moge ci polecic Keramed we Wrocławiu. Doktor Markowicz wypełnił mi tam zmarszczki na czole kwasem i efekt był widoczny dosyć szybko. Doktor wykorzystuje dobrej jakości kwasy, robilam tam wypelnianie zmarszczek rok temu i efekt taki sam jak zaraz po wykonaniu zabiegu. pewnie tam jeszcze wroce, bo mysle nad wypelnieniem kurzych łapek.
BlueRain, dziekuje za info.

Ja szukam kogos w Warszawie i tylko do wypelnienia doliny lez oraz okolic pod okiem....konkretnie Teosyal Redensity II.

Stary 2013-07-06, 17:08   #677
2016062116
Konto usunięte

Witajcie, czy po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego zmarszczki powinny zupełnie zniknąć czy tylko się spłycą?

Miałam korektę bruzd nosowo wargowych preparatem Juvaderm Ultra 3 i zmarszczki są co prawda o wiele płytsze, ale nie zniknęły w 100% jak się tego spodziewałam. Czy tak powinno być?

Poza tym zabieg miałam miesiąc temu, a już teraz zmarszczki z powrotem zaczynają się pojawiać? Czy to nie za szybko?
2016062116 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 19:53   #678
viki79
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Analeigh Pokaż wiadomość
Witajcie, czy po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego zmarszczki powinny zupełnie zniknąć czy tylko się spłycą?

Miałam korektę bruzd nosowo wargowych preparatem Juvaderm Ultra 3 i zmarszczki są co prawda o wiele płytsze, ale nie zniknęły w 100% jak się tego spodziewałam. Czy tak powinno być?

Poza tym zabieg miałam miesiąc temu, a już teraz zmarszczki z powrotem zaczynają się pojawiać? Czy to nie za szybko?

to wszystko zalezy od preparatu, jest mnostwo produktow z kwasem hialuronowym usiecionowanym o roznych wielkosciach czasteczek. ma zneczenie rowniez na jaka glebokosc jest wsztykniety - jest duzo roznych technik. poza tym jest rowniez zaleznosc od tego jakie masz zmarszczki i jaka mimike. patrzac na niektore osoby 20 kilku letnie zauwazylam ze czasami maja wieksze zmarszczki niz 30 kilku letnie....mysle ze naturalnie jest miec minimalne zmarszczki tam gdzie twarz sie "zgina/rusza".

Stary 2013-07-10, 15:03   #679
francuzka86
Przyczajenie

Witam!!! Wszystkie zainteresowane osoby -mezoterapia igłową, botoksem, wypłnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, zabiegi z wykorzytaniem fal radiowych, zabiegi wyszczyplające laserem I-lipo proszę o kontakt. Konkurencyjne ceny i doświadczenie. Preparaty użyte do zabiegów renomowanych firm. Wszystkie papiery potwierdzające kwalifikacje zawodowe do wglądu klientek. Pozdrawiam
tel. 881708010
Monika
francuzka86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 17:19   #680
viki79
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez francuzka86 Pokaż wiadomość
Witam!!! Wszystkie zainteresowane osoby -mezoterapia igłową, botoksem, wypłnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, zabiegi z wykorzytaniem fal radiowych, zabiegi wyszczyplające laserem I-lipo proszę o kontakt. Konkurencyjne ceny i doświadczenie. Preparaty użyte do zabiegów renomowanych firm. Wszystkie papiery potwierdzające kwalifikacje zawodowe do wglądu klientek. Pozdrawiam
tel. 881708010
Monika
super, a mozesz podac w ktorym miescie, nazwe gabinetu (stone internetowa) i ceny na priv?

Stary 2013-07-12, 16:57   #681
doda80
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez DevilInside Pokaż wiadomość
Kasiu nie wiem czym w Łodzi wypełniają bruzdy, ale akurat w tym przypadku nie ma co oszczędzać...bo nie wiem czy jest sens zaoszczędzić 1000zł a nabawic się ziarniniaków przez nieprofesjonalnie wykonany zabieg, kwasem niewiadomego pochodzenia.

Oczywiście, że podczas zabiegu płaci się za 1 ampułkę - i jest to prawidłowe postepowanie. Wszytsko jest uzaleznione od ilości zuzytego materiału, jesli bruzdy sa głębokie to nalezy zużyć większą ilość jednostek ( jak w przypadku botoxu). Ampułka przy bardzo powierzchownych bruzdach starcza na obydwie strony, przy głebokich 1 ampułką wypełnia się 1 bruzdę. Jeżeli lekarz otwiera ampułkę to musi ją w całości zużyć albo wyrzucić, stąd dziwne że w Łodzi licza niby za sam kwas. Wiem ile kosztuje materiał i wątpie by ktoś zuzywając np. 1/2 ampułki nie liczył za 1 całą ( bo nikt nie pracuje harytatywnie - a tym bardziej lekarz) tylko za zuzytą część...bo reszta jest do wyrzucenia Kwas jest w gotowych do uzycia strzykawkach...chyba nie myslisz, ze ktoś wstrzyknie Ci pół ampułki...a drugie pół z tej samej strzykawki innemu klientowi

Niestety za profesjonalnie wykonany zabieg na dobrym materiale płaci się odpowiednią cenę ... Aha i jeżeli nawet ktoś wykorzytsa pracująć na Surgidermie np. 1 1/2 ampułki to reszty nie wyrzuci, tylko np techniką nappage'u nawilży usta bo materiału za takie ciężkie pieniądze się nie wyrzuca
Witam DevilInside, mam 33 lata i jestem zainteresowana wypelnieniem bruzd nosowo wargowych i jednej czolowej.Pochodze z Krakowa i szukam dobrej kliniki wlasnie w Krakowie. Bardzo prosze o porade.
Pozdrawiam serdecznie.
Doda
doda80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 23:22   #682
viki79
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez brenda81 Pokaż wiadomość
Witam ,ja z cała pewnościąmogę polecić klinikę Beautymed w Warszawie dr Krzysztofa Mirackiego .Ostatnio wypełniałam bruzdy nosowo wargowe , rodzaj kwasu hialuronowego dobrał mi lekarz .Namówił mnie równie na wypełnienie doliny łez preparatem Redensity II .Jest to preparat który łączy w sobie kwas hialuronowy i składniki mezoterapii.Jestem bardzo zadowolona z efektów tego zabiegu i cała pewnościąmogę polecić tę klinikę .Jakby ktoś chciał to poniej link :
http://beautymed.com.pl/
a jak sie ksztaluja koszty?

Stary 2013-08-11, 23:27   #683
Słonecznik78
Raczkowanie

a czy jest na forum kobieta, która robi wypełnianie kwasem powiedzmy od min. 5 lat, żeby napisała obiektywnie, że po jakimś czasie, np. efekt nie jest odwrotny od zamierzonego, że kwas "uzależnia" i trzeba go już potem robić, bo się będzie wyglądac jeszcze gorzej, wiecie o co mi chodzi.
Słonecznik78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 12:41   #684
Madame Czewska
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez doda80 Pokaż wiadomość
Witam DevilInside, mam 33 lata i jestem zainteresowana wypelnieniem bruzd nosowo wargowych i jednej czolowej.Pochodze z Krakowa i szukam dobrej kliniki wlasnie w Krakowie. Bardzo prosze o porade.
Pozdrawiam serdecznie.
Doda
Dr Kuschill Dziurda lub Dr Grodecka czyt. Medestetis - w okolicach nowego kleparza. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć że trafisz w najlepsze ręce
Madame Czewska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 14:37   #685
elebr
Przyczajenie

Ja bym najpierw sprawdziła lekarza, np. na portalu znany lekarz, ogólnie na jakimś portalu, gdzie ocenia się konkretnych lekarzy z imienia i nazwiska. Znalazłam jeszcze artykuł na pulsmedyczny.pl "Medycyna estetyczna - co zrobić, aby poprawić wygląd i nie dać się oszpecić?", no i tam są na końcu dość przydatne informacje. Moja siostra miała robiony lifting wolumetryczny juvedermem i się nie trzymało długo i przemieszczało. Jak poszła z reklamacją, przyjęła ją inna, bardziej kompetentna pani i powiedziała, że lepszy jest jakiś inny preparat, który się trudniej wstrzykuje i moja siostra po kilku miesiącach wstrzyknęła sobie ten drugi i jest zadowolna, a efekt się trzyma już ponad rok.
elebr jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-12, 20:55   #686
kamilek82
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 1

zuzik-ile kosztuje ta przyjemność falami radiowymi i czy zabieg jest bolesny????
kamilek82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 22:17   #687
viki79
Zakorzenienie

ja po falach na odczulam ani nie zauwazylam zadnej roznicy, a robilam cala serie...
natomiast lepiej dziala zabieg zaffiro, ktory tez polega na podgrzewaniu tkanki skornej w celu jej ujedrnienia....

Stary 2013-08-16, 20:25   #688
Słonecznik78
Raczkowanie

Mam pytanie do Was kobietki, ponieważ powoli przymierzam się do kwasu i szukam gdzie by go dobrze zrobić na stronie certyfikowany org znalazłam
2 adresy które mnie zainteresowały (jestem ze Śląska)
mianowicie medspace z Gliwic i Estetic Line z Sosnowca (widzę na stronie że mają też różne kwasy)
czy ktoś tam robił kwas? kogo ewentualnie polecacie?
Słonecznik78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 11:44   #689
Doradca Teosyal
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez KasiaxQ Pokaż wiadomość
Zakładam wątek na temat wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym, bo sama do takiego zabiegu się szykuję. Chcę wypełnić bruzdy wargowo-nosowe, ale niewielką mam wiedzę na ten temat.
Tak więc piszcie proszę:
- jak długo utrzymuje się efekt
- jaki kwas jest najlepszy (firma, gęstość) i czym one się właściwie różnią
- które gabinety polecacie (najchętniej w Warszawie, ale mogą być też inne miasta niezbyt od niej odległe, np. Łódź)

Z góry dziękuję za zainteresowanie!
Preparaty dostępne na rynku różnią się gęstością i stężeniem kwasu hialuronowego, a także wskazaniem zastosowania. Wyróżniamy kwas nieusieciowany – przeznaczony do zabiegów nawilżających, poprawiających koloryt cery i ogólną kondycję skóry (np. mezoterapii) oraz kwas usieciowany, który stosuje się w zabiegach korygujących zmarszczki, fałdy, kontury twarzy. W ofertach producentów dostępne są również preparaty łączące oba kwasy. Niektóre produkty mogą też zawierać dodatkowy składnik – lidokainę, substancję znieczulającą, która zwiększa komfort zabiegu. Efekt zabiegu jest ściśle związany z ilością użytego preparatu. Czasem zaleca się rozłożenie zabiegu na kilka etapów. Czas ten pozwala na „wbudowanie się preparatu" w skórę, a tym samym dokonanie obiektywnej oceny efektu, a ten może utrzymywać się, w zależności od wykorzystanego preparatu, 3,6,9,12, a w przypadku niektórych produktów nawet do 18 miesięcy.

Edytowane przez Doradca Teosyal
Czas edycji: 2014-01-20 o 10:56 Powód: zmiana czcionki
Doradca Teosyal jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 19:01   #690
masmazik
Przyczajenie

wypełnianie kwasem hialuronowym

Witam. Chcę trochę zmniejszyć zmarszczki. Myślałam o kwasie hialuronowym. Czy w Gorzowie Wlkp. ktoś robił. czy polecacie kogoś albo Szczecin.
masmazik jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości