Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna Podnoszenie jakości życia zdrowych ludzi metodami pozachirurgicznymi - pytania i odpowiedzi.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-01-17, 22:28   #1
alphala
Zadomowienie

Question Wybielanie zębów - Opalescence Treswhite / Tres White

Witam,

wiem, że istnieją już obszerne wątki dotyczące wybielania zębów. Zakładam nowy wątek, gdyż chcę by był on poświęcony wyłącznie metodzie Opalescence Treswhite / Tres White (nie wiadomo czy pisać razem, czy osobno).

Nakładki Treswhite można kupić chociażby na allegro, w bardzo korzystnej cenie w porównaniu do tradycyjnej metody Opalescence.

Sama jestem bardzo ciekawa jak się sprawdzają te nakładki i bardzo proszę o opinie Wizażanek, które miały już przyjemność (bądź "nieprzyjemność") stosować te nakładki.

Czy wygodnie się je stosuje?
Czy żel ma znośny smak?
Czy zęby stają się bardziej wrażliwe na zimno/ciepło? Jeśli tak, to jak bardzo?
A przede wszystkim - jakie są efekty???????

Również bardzo proszę aby osoby, które ww. nakładek nigdy nie stosowały i nie mają zamiaru ich stosować NIE WYPOWIADAŁY SIĘ NA TEN TEMAT, bo wiem, że istnieje dużo osób, które z góry będą potępiać wszelkie domowe metody, a wątek ma być TYLKO dla osób zainteresowanych.

Zapewniam także, że to nie jest reklama. Interesuje mnie temat, głównie ze względu na cenę i dobre opinie dotyczące klasycznej metody Opalescence z nakładkami od stomatologa.

Zapraszam
Stary 2009-01-28, 15:12   #2
alphala
Zadomowienie

Dot.: Wybielanie zębów - Opalescence Treswhite / Tres White

Up
Stary 2009-02-10, 13:07   #3
alphala
Zadomowienie

Nie wierze, ze nikt nie testowal. Ja sie chyba skusze
Stary 2009-02-19, 17:15   #4
akzseingad
Przyczajenie

Witam, moja dentystka poleciła mi właśnie Opalescence treswhite. Jestem po pierwszej nakładce, różnicy póki co nie widać ale cała seria przede mną. Smak melonowy odradzam, nie dobry, patzryłam tylko na zegarem co by już wypłukać ten okropny posmak.
akzseingad jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 19:21   #5
alphala
Zadomowienie

Hej, ja sie skusilam. Mam wlasnie melonowy. Uzylam juz 4 razy i polecam na wieczor przed samym snem, bo moze byc tak, ze po kilku godzinach zaczna Cie bardzo bolec zeby (ja tak mialam), wiec lepiej w tym czasie juz spac i rano obudzic sie bez bolu. Po kazdym zastosowaniu bolalo mnie inaczej, mozna to okreslic jako "lupanie" w zeby. Wczoraj niestety obudzilam sie z bolem, ktory trwal caly dzien, ale za to dzis nic a nic nie boli.
Polecam takze sie polozyc na te 30-60 minut z lekko rozchylonymi ustami, oddychac przez nos i majstrowac przy tym jezykiem, to nie bedziesz czula tego smaku.
Co do efektow to jakies tam widze, ale nic spektakularnego poki co. Zobaczymy co bedzie po 10 zastosowaniu.
Zycze nam wytrwalosci
Stary 2009-02-24, 22:39   #6
Ca69
Raczkowanie

Czesc

Ja mialam wybielane tym środkiem ząbki u stomatologa.
Szczęki silikonowe robił mi stomatolog , ale wiem że te z allegro nie są takie złe i da się w nich wytrzymać dlatego że zamawialam je koleżance wraz z żelem opalescence.

Co pol roku odswiezam sobie ząbki jedną strzykawką aby podtrzymac kolorek , a na codzien używam także pasty opalescence - ząbki bieluśkie , piękne

Ogolnie cała ta akcja u stomatologa 3 lata temu kosztowała mnie 1900 zł ,
a moja kolezanka to samo wykonała za 250 zł bo tak jej doradziłam i jest teraz zadowolona na maxa z czego się ciesze

Jesli masz na tyle pieniązkow to inwestuj w licówki bo masz dożywotnio efekt gwarantowany, piekne,rowne biale ząbki a wybielanie zawsze jest c.d.n ... i musisz dbac, odswiezac itd

Pozdrawiam
Ca69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 08:55   #7
kalija
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Ca69 Pokaż wiadomość

Wiem że te z allegro nie są takie złe i da się w nich wytrzymać dlatego że zamawialam je koleżance wraz z żelem opalescence (...) Moja kolezanka to samo wykonała za 250 zł bo tak jej doradziłam i jest teraz zadowolona na maxa z czego się ciesze

Mogłabyś podać link do sprzedawcy allegro, u którego zamawiałaś preparat u koleżanki? Bedę wdzieczna
Pastę podtrzymującą efekt też zamawiasz na all? Jeśli tak to tez proszę o link (chodzi mi o zaufanego sprzedawce)

a tak na marginesie, ile kosztuje (mniej więcej) wykonanie samych wkładek na żel u dentysty?

Pozdrawiam
kalija jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 21:47   #8
Ca69
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kalija Pokaż wiadomość
Mogłabyś podać link do sprzedawcy allegro, u którego zamawiałaś preparat u koleżanki? Bedę wdzieczna
Pastę podtrzymującą efekt też zamawiasz na all? Jeśli tak to tez proszę o link (chodzi mi o zaufanego sprzedawce)

a tak na marginesie, ile kosztuje (mniej więcej) wykonanie samych wkładek na żel u dentysty?

Pozdrawiam
Hej,

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=1665716

Paste również zamawiam na all u tego samego Pana u ktorego zamawialam dla siebie żel i dla koleżanki , ten Pan sprzedaję sprzęt stomatologiczny, i wszystkie specyfiki związane ze stomatologią , w tym żele wybielające , środki na nadwrażliwość itd itp ... także są to środki orginalne, legalnego pochodzenia.

Co do wkładek to nie wiem czy mi uwierzysz ale ... płacąc za zabieg 1900 zł
1200 zl to same nakładki na zęby

Fakt faktem takie wkładki robione, są idealnie dopasowane do twoich ząbków
(bo robią je za pomocą odlewu z twoich zębów) i nie czuć ze coś masz w buzi więc spokojnie sobie z nimi spisz ... ale wiedząc ze mozesz miec równiez wkładki z allegro za 50 zl a 1200 zl w kieszeni to troszke boli

Do tych wkladek dopasowanych uzyjesz mniej żelu, do tych z allegro więcej bo one są uniwersalne a wiadome że nie każdy ma taką samą szczene

Jesli "bolą" cię zęby przy piciu zimnych napoi , przy wbiciu zębów w coś zimnego , jedzeniu soczystego twardego jabłka to polecam do wybielania stosowac również ten środek na nadwrażliwość ( równiez dostepny na aukcjach tego Pana) , ponieważ podczas wybielania twoje ząbki stają się wrażliwe i pozniej na przykład wciągając zimne powietrze, bądź nawet przy rozmowie możesz czuć przeszywający ból- własnie nadwrażliwość.. pozniej on mija.

Jakby co to sluze dalej pomocą

Pozdrawiam
Stary 2009-02-27, 09:53   #9
kalija
Zadomowienie

Cytat:
Hej,

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=1665716

Paste również zamawiam na all u tego samego Pana u ktorego zamawialam dla siebie żel i dla koleżanki , ten Pan sprzedaję sprzęt stomatologiczny, i wszystkie specyfiki związane ze stomatologią , w tym żele wybielające , środki na nadwrażliwość itd itp ... także są to środki orginalne, legalnego pochodzenia.

Co do wkładek to nie wiem czy mi uwierzysz ale ... płacąc za zabieg 1900 zł
1200 zl to same nakładki na zęby

Fakt faktem takie wkładki robione, są idealnie dopasowane do twoich ząbków
(bo robią je za pomocą odlewu z twoich zębów) i nie czuć ze coś masz w buzi więc spokojnie sobie z nimi spisz ... ale wiedząc ze mozesz miec równiez wkładki z allegro za 50 zl a 1200 zl w kieszeni to troszke boli

Do tych wkladek dopasowanych uzyjesz mniej żelu, do tych z allegro więcej bo one są uniwersalne a wiadome że nie każdy ma taką samą szczene

Jesli "bolą" cię zęby przy piciu zimnych napoi , przy wbiciu zębów w coś zimnego , jedzeniu soczystego twardego jabłka to polecam do wybielania stosowac również ten środek na nadwrażliwość ( równiez dostepny na aukcjach tego Pana) , ponieważ podczas wybielania twoje ząbki stają się wrażliwe i pozniej na przykład wciągając zimne powietrze, bądź nawet przy rozmowie możesz czuć przeszywający ból- własnie nadwrażliwość.. pozniej on mija.

Jakby co to sluze dalej pomocą

Pozdrawiam
Dziękuje Ci bardzo za tak obszerną odpowiedz!

No właśnie też planuje zamówić sobie wkładki "na wymiar" u dentysty. Obiło mi się jednak dziś o uszy, że jest to koszt ok. 150-200 zł a nie ponad tysiaka.. No cóż pewnie zależy to od specjlisty

Nie mam dużej nadwrażliwości zębów, ale ostatnio odsłoniły mi się szyjki 2 zębów i nie wiem czy to będzie problem przy wybielaniu. W najbliższym czasie i tak idę do dentysty na czyszczenie i konsultacje to się zapytam.

Mam jeszcze dwa pytanka:

Czy stosowanie samej pasty daje efekt wybielający czy tylko podtrzymujący? Zamówiłabym ją sobie od razu, bo pewnie zanim załatwie sprawe z dentystą to troche potrwa...

No i zastanawiam się ilu procentowy żel sobie zamówić... chyba ten najsłabszy.. boje się troche o to, że wybielając na własną rękę mogę zniszczyć szkliwo.
Mój poprzedni dentysta baaardzo odradzał mi wszelkie wybielanie. No ale teraz zęby pożółkły mi przez antybiotyki, które brałam ponad rok i raczej tego tak nie zostawie

jeszcze raz dzięki

Edytowane przez kalija
Czas edycji: 2009-02-27 o 09:55
Stary 2009-02-27, 11:56   #10
alphala
Zadomowienie

Ja użwyam nakładek opalescence treswhite od 8 dni i efekty sa, ale nie takie zebym byla zachwycona. Zeby bola, dzisla sie przypalaja, slina cieknie, ale przynajmniej cena nie odstrasza.

Wiem, ze takie nakladki od dentysty sa najlepiej dopasowane, ALE w momencie gdy Ci sie ulamie jakis zabek, bedziesz miala odbudowywany zab, zalozona koronke czy licowke, to taka "idealnie dopasowana" nakladka bedzie bezuzyteczna, bo juz nie bedzie dopasowana i ogolnie do wyrzucenia.
Stary 2009-02-27, 14:42   #11
Ca69
Raczkowanie

Cytat:
Dziękuje Ci bardzo za tak obszerną odpowiedz!

No właśnie też planuje zamówić sobie wkładki "na wymiar" u dentysty. Obiło mi się jednak dziś o uszy, że jest to koszt ok. 150-200 zł a nie ponad tysiaka.. No cóż pewnie zależy to od specjlisty

Nie mam dużej nadwrażliwości zębów, ale ostatnio odsłoniły mi się szyjki 2 zębów i nie wiem czy to będzie problem przy wybielaniu. W najbliższym czasie i tak idę do dentysty na czyszczenie i konsultacje to się zapytam.

Mam jeszcze dwa pytanka:

Czy stosowanie samej pasty daje efekt wybielający czy tylko podtrzymujący? Zamówiłabym ją sobie od razu, bo pewnie zanim załatwie sprawe z dentystą to troche potrwa...

No i zastanawiam się ilu procentowy żel sobie zamówić... chyba ten najsłabszy.. boje się troche o to, że wybielając na własną rękę mogę zniszczyć szkliwo.
Mój poprzedni dentysta baaardzo odradzał mi wszelkie wybielanie. No ale teraz zęby pożółkły mi przez antybiotyki, które brałam ponad rok i raczej tego tak nie zostawie

jeszcze raz dzięki
Tak jak mówiłam , ja wybielałam 3 lata temu - niestety nie wszystkie gabinety miały taki zabieg w ofercie.. a ci co mieli to ceny kształtowały się 1800 - 2500 zł ..
Pozniej napierała konkurencja i zabiegi potaniały ..

Gdyby mi stomatolog powiedział przed wybielaniem ze 3/4 kosztu zabiegu to same wkładki to bym się na niego nie zgodziła i pewnie miałabym licówki, ale że powiedział po fakcie to niestety Aktualnie planuje licówki ..

Jesli idziesz na czyszczenie ząbków byc moze ze twoje ząbki po czyszczeniu będa troszku bielsze wiec szkoda traktowac je najmocniejszym żelem.
Co do odslonietych szyjek -zapytaj stomatologa, wydaje mi się ze nic ci nie będzie ale lepiej zapytac ...

Co do tego środka na nadwrażliwosc lepiej się zabezpieczyć i go kupic to nie jest koszt, dlatego że kazdy organizm reaguje inaczej i nie mozemy przewidziec jego reakcji w tym wypadku ... Gdyby w najgorszym wypadku zaczeły mocno bolec wszystkie ząbki to co zrobisz zostaje ci jedynie wbic zęby w ściane albo ugryzć blat od stołu naprawde .. takze przemyśl to ...

Co do tej pasty to polecam jako środek podtrzymujący oraz jako pasta wybielająca i nie ma lepszej pasty na swiecie wybielającej jak ta wszystkie te biale perly i inne paści są jedną wielką sciemą.

Najsłabszego żelu nie polecam chyba ze masz białe ząbki i chcesz je poprawić , polecam dla ciebie średni tj 20%, bo ten najmocniejszy to do zębow ze stali mocno zażółkniętych .

Czy zniszczysz szkliwo - hmm mówią ze ten srodek go nie niszczy i jakos nie stwierdzam / nie stwierdzono ze mam zniszczone szkliwo , także się nie boj.. Moje zęby są białe i zdrowe .

Jak to mowią, każdy ma swoj rozum i chyba jest swiadom podejmowanych decyzji , nikt nikogo do niczego nie zmusza ( no chyba ze presja otoczenia - kazdy chce byc piekny .. ) zawsze masz dwa wyjscia :

- mieć zółte zęby a "niby" zdrowe
- białe ząbki "po potraktowaniu" je wybieleniem

Przeciez to co jemy , pijemy ( soki owocowe,cola,kawa,herbata ) to w czym zyjemy (zanieczyszczone środowisko itd itp) to też niszczy nasze ząbki a o tym juz nie piszemy / nie mowimy .

Robiąc to samo u stomatologa - jedynie okłamujesz samą siebie ze jest to bezpieczne ze robi to stomatolog co jest nie prawdą, bo on patrzy tylko jak zarobic na tobie kase ..

Decyduj się i się dluzej nie zastanawiaj ...
Tylko nie idz w pół środki ( chodzi mi o te nakladki odrazu z tym żelem )
Zamow sobie żel 20% i nakładki , badz jesli masz dojscie zrob nakładki u stomatologa

Pozdrawiam cie serdecznie

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

Cytat:
Napisane przez alphala Pokaż wiadomość
Ja użwyam nakładek opalescence treswhite od 8 dni i efekty sa, ale nie takie zebym byla zachwycona. Zeby bola, dzisla sie przypalaja, slina cieknie, ale przynajmniej cena nie odstrasza.

Wiem, ze takie nakladki od dentysty sa najlepiej dopasowane, ALE w momencie gdy Ci sie ulamie jakis zabek, bedziesz miala odbudowywany zab, zalozona koronke czy licowke, to taka "idealnie dopasowana" nakladka bedzie bezuzyteczna, bo juz nie bedzie dopasowana i ogolnie do wyrzucenia.
Bo te nakladki z żelem to taki półśrodek , czyli takie byle co ...
One są dobre dla kogos kto wybielał ... dla odswiezenia efektu ktory powinno się robic raz na pol roku badz dla osob ktore maja biale zabki i chcą poprawic ...

Jesli chcesz widziec efekt zamow sobie żel 20% do tego nakładki uni i załoz je na 2-3 godziny przez 4 max 5 dni i zobaczysz efekt taki o jakim marzysz - gwarantuje

Ja w moich nakładkach spałam przez 7 pełnych nocy z żelem 20 % i nie czulam ze się slinie ,ze mnie cos piecze itd .. kwestia przyzwyczajenia

Wiadomo ,ze niektorzy są wrażliwi na najmniejszy bol wiec mogę narzekac
ale kurcze coś za coś ..

Co do tych nakładek, jesli zabek ci sie ulamie i ci odbudują , założa koronke badz licowke , to nakładka nadal pasuje - nie jest zle no chyba ze stomatolog wymienia ci całą szczenke - to wiadomo ze mozesz je wyrzucic.

A przeciez koronke zrobi ci blisko pasujacą do poprzedniego ząbka, licówka tez nie moze byc za duzo wieksza od pierwotnego zęba .
Niestety lub stety jestem rowniez tego przykładem po wybieleniu , ubzduralo mi się poprawić moje siekacze i szczęki nadal pasują moze nie idealnie w miejscu siekaczy ale bez jakiś wiekszych problemow...

Pozdrawiam cię i ty rowniez zamawiaj ten żel a nie męcz się z tymi nakładeczkami z zelem
Stary 2009-03-04, 09:32   #12
annamariar
Raczkowanie

GG do annamariar

hm. a ja mam pytanko - czy opalescence trzeba trzymać w lodówce? mój dentysta powiedział, że tylko po otwarciu strzykawki, ale w internecie widzę, że chyba cały czas trzeba mieć go w lodówce. tym czasem moje strzykawki od miesiąca leżą w szafie
annamariar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 22:33   #13
Ca69
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez annamariar Pokaż wiadomość
hm. a ja mam pytanko - czy opalescence trzeba trzymać w lodówce? mój dentysta powiedział, że tylko po otwarciu strzykawki, ale w internecie widzę, że chyba cały czas trzeba mieć go w lodówce. tym czasem moje strzykawki od miesiąca leżą w szafie
Tak, ja rowniez swoje trzymałam i trzymam w lodówce .
Jesli masz je w szafce w ktorej nie jest goraco to ok nie martw się ..
To przecież konsystencja żelu ..aby zapobiec roztopieniu dla pewnosci trzyma się go w lodówce i takie jest zalecenie...

poprostu wyciag z szafki i daj do lodówki ..

Pozatym skąd .. i jaką mamy pewność jak były wcześniej transportowane

Pzdr
Stary 2009-03-10, 08:44   #14
kapiole
Raczkowanie

a ja użyłam tego żelu w nakładce na noc 10 % i bardzo bola mnie zęby kiedy mnie przestaną macie jakieś sposoby żeby przestało boleć
kapiole jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 15:26   #15
alphala
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kapiole Pokaż wiadomość
a ja użyłam tego żelu w nakładce na noc 10 % i bardzo bola mnie zęby kiedy mnie przestaną macie jakieś sposoby żeby przestało boleć
Będzie mniej bolało z czasem. Ja też tak miałam i po 3 użyciach przestało
Stary 2009-03-10, 16:24   #16
jota0
Przyczajenie

Cytat:

Pozdrawiam
Kochana ja właśnie zaczynam wybielanie.Za szyny i trzy strzykawki w gabinecie zapłaciłam 300 zł.więc nie są to wielkie koszty a nakładki będą lepiej dopasowane.
jota0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 11:19   #17
kapiole
Raczkowanie

na allegro można kupić nakładki na zęby ....
a co do tego bólu macie racje ustapił ale dzisiaj bede drugi raz stosowała żel a po ilu sa juz efekty nie mogę sie doczekac mam wogole jakaś manie na punkcie bielutkich ząbków wczesniej stosowalam paski crest supreme tez polecam sa super z moich żołtych słonecznych zębów zrobily sie inne ale co do koloru to niewiem jakies takie kremowe ale juz ladne... bo w sumie tylko usuneły sie przebarwienia a w przypadku żelu licze na biel
kapiole jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 12:24   #18
julk44
Raczkowanie

hej ja wczoraj odebrałam moje odlewy i żel opalescence 20% od dentysty, dałam 500zł. Pierwszą noc mam już za sobą, ale powiem szczerze że jak dla mnie to straszny dyskomfort te nakładki. Od żelu bolało mnie trochę dziąsło wieczorem, ale za to w nocy obudziłam się z takim bólem zęba, że myślałam że się za przeproszeniem zesram. Dzisiaj też mam zęby wrażliwe, trochę pobolewają, ale efekty już widać i nie mogę sobie wyobrazić mojego uśmiechu po wykorzystaniu jeszcze trzech strzykawek żelu.
Pozdrawiam
julk44 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 19:52   #19
Ca69
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez julk44 Pokaż wiadomość
hej ja wczoraj odebrałam moje odlewy i żel opalescence 20% od dentysty, dałam 500zł. Pierwszą noc mam już za sobą, ale powiem szczerze że jak dla mnie to straszny dyskomfort te nakładki. Od żelu bolało mnie trochę dziąsło wieczorem, ale za to w nocy obudziłam się z takim bólem zęba, że myślałam że się za przeproszeniem zesram. Dzisiaj też mam zęby wrażliwe, trochę pobolewają, ale efekty już widać i nie mogę sobie wyobrazić mojego uśmiechu po wykorzystaniu jeszcze trzech strzykawek żelu.
Pozdrawiam
Dobry stomatolog powinien zaproponowac ci jeszcze srodek na nadwrazliwosc - ktory bardzooo pomaga przy wybielaniu, gdy bolą ząbki.

On rowniez jest w takiej samej strzykawce jak zel.

Pozdrawiam
Stary 2009-03-25, 12:09   #20
julk44
Raczkowanie

Cytat:
Dobry stomatolog powinien zaproponowac ci jeszcze srodek na nadwrazliwosc - ktory bardzooo pomaga przy wybielaniu, gdy bolą ząbki.

On rowniez jest w takiej samej strzykawce jak zel.

Pozdrawiam
No właśnie on kazał mi kupić żel elmex na nadwrażliwość. A co do wrażeń po drugiej nocy, to dzisiaj dopiero jest szał w trampkach. Z bólu to prawie pod biurko wpadam. Bolą mnie wszystkie zęby na dole, nadwrażliwością tego raczej tego nie można nazwać. Nawet nie mogę mówić, nie wspominając już o jedzeniu i piciu. Chyba muszę zrobić sobie przerwę...
julk44 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 18:49   #21
Cassis
Przyczajenie

Wink Dot.: Wybielanie zębów - Opalescence Treswhite / Tres White

Witam Od 2 dni stosuje zel Opalescence 35% wraz z nakladkami wykonanymi przez stomatologa. Chcialam sie zapytac co moge jesc i pic, aby to nie zaszkodzilo kuracji. Słyszałam, ze plyny, ktore moga zabarwic zeby w czasie kuracji i 2 tyg. po, powinno sie pic przez rurke. Czy to prawda? a takze czy jedzenie cytrusow moze szkodzic w jakims stopniu kuracji??
Pozdrawiam
Cassis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 07:46   #22
Ca69
Raczkowanie

Cytat:
No właśnie on kazał mi kupić żel elmex na nadwrażliwość. A co do wrażeń po drugiej nocy, to dzisiaj dopiero jest szał w trampkach. Z bólu to prawie pod biurko wpadam. Bolą mnie wszystkie zęby na dole, nadwrażliwością tego raczej tego nie można nazwać. Nawet nie mogę mówić, nie wspominając już o jedzeniu i piciu. Chyba muszę zrobić sobie przerwę...
No niestety niektorzy maja tak nadwrazliwe zeby ze bol jest masakryczny dlatego tak jak mowisz zrob sobie przerwe, stosuj ten zel elmex .. chociaz nie wiem czy on ci pomoze bo kolezanka moja go stosowala bez efektu ( na allegro są strzykawki ze srodkiem na nadwrazliwosc i to pomoze ci w 100% )
Powodzenia
Stary 2009-03-26, 20:52   #23
courtney
Raczkowanie

Cytat:

Ja mam taką nadwrażliwość normalnie, mam 24 lata i miałam robione ok 15 odsłoniętych szyjek zebowych (niektóre już po dwa razy), tylko spradycznie jem kiszone rzeczy, w occie i cytrusy. miałam też wybielane zęby metoda opalescence (mam zrobione nakładki u dentysty) i eekt był bardzo ładny, zęby białe ale zaczełam palić, pije kawe i bardzo mocną herbate dlatego efekt mi sie za długo nie utrzymał (około roku przy totalnym niedbalstwie)
na nadwrażliwość polecam elmex zielony płyn i zielona paste, tą nową blend-a-med sensitive w małej tubce(własnie testuje i jest ok.) i zestaw sensikin-pasta, żel, spray, płyn.
Żeby utrzymać białe ząbki powinno sie nie pić ciemnych soków (pożeczkowy, wisniowy), kawy, herbaty, najlepiej pić przez słomkę i zaczynać posiłek od liści sałaty (jest udowodnione że pokrywają zęby jakąś niewidzialną powłoką i uniemożliwia to wnikanie barwników w zęby)
pozdrawiam!!!
courtney jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 13:26   #24
alphala
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Cassis Pokaż wiadomość
Witam Od 2 dni stosuje zel Opalescence 35% wraz z nakladkami wykonanymi przez stomatologa. Chcialam sie zapytac co moge jesc i pic, aby to nie zaszkodzilo kuracji. Słyszałam, ze plyny, ktore moga zabarwic zeby w czasie kuracji i 2 tyg. po, powinno sie pic przez rurke. Czy to prawda? a takze czy jedzenie cytrusow moze szkodzic w jakims stopniu kuracji??
Pozdrawiam
Nie jedz i nie pij nic co normalnie pozostawia mocne plamy na desce do krojenia, ubraniach, obrusach - czyli np. buraczki, czerwone wino, kawa, czarna herbata, szpinak i tym podobne.
Nie słyszałam nic na temat szkodliwości cytrusów.

Dodam tylko, że zakończyłam kurację Treswhite i jestem średnio zadowolona. Rozjaśniło mi ząbki, ale nie są jeszcze na tyle białe, bym mogła bez wstydu pomalować usta na czerwono.....( co mi się marzy, ale bez śnieżnobiałych ząbków nie można sobie na to pozwolić )

A tak w ogóle to miał być wątek wyłącznie o metodzie TRESWHITE!!!!! Więc proszę rozmawiać o tradycyjnym Opalescence na noc w innym wątku dotyczącym wybielania zębów!!
Stary 2009-04-01, 16:54   #25
kalija
Zadomowienie

o, widze że kolejne osoby wybieliły ząbki. Ile zapłaciłyśce za same nakładki? rozumiem, że zamawia się je u dentysty...

mam odsłonięte szyjki 2 zebów i troche się boje, ze nie przetrzymam tego wybielania...

byłyście wsześniej na czyszczniu/piaskowaniu? słyszałam, że bez tego efekt wybielenia jest o duzo mniejszy
Stary 2009-04-02, 10:30   #26
alphala
Zadomowienie

Kolejny off-topic. Tak trudno zrozumieć, że jest to wątek dotyczący wyłącznie metody Opalescence Treswhite?
Ręce i nogi opadają...
Stary 2009-04-02, 18:38   #27
kalija
Zadomowienie

więc specyzuje

czy przed wybielaniem zębów metodą Opalescence Treswhite warto iść na zabieg czyszczenia/piaskowania do dentysty? no i zy odsłonięte szyjki są przeciskazaniem do wybielania opalescence?

alphala nie wiem czemu sie tak irytujesz.. przeciez opalescence bez względu na to czy w strzykawkach czy nakładkach to ten sam środkek wybielający.. no ale jeśli odp. jest dla Ciebie taka trudna, to faktycznie poszukam informacji gdzie indziej...
Stary 2009-04-03, 11:35   #28
alphala
Zadomowienie

Cytat:
więc specyzuje

czy przed wybielaniem zębów metodą Opalescence Treswhite warto iść na zabieg czyszczenia/piaskowania do dentysty? no i zy odsłonięte szyjki są przeciskazaniem do wybielania opalescence?

alphala nie wiem czemu sie tak irytujesz.. przeciez opalescence bez względu na to czy w strzykawkach czy nakładkach to ten sam środkek wybielający.. no ale jeśli odp. jest dla Ciebie taka trudna, to faktycznie poszukam informacji gdzie indziej...
Cóż, z tego co mi wiadomo to nie jest to ten sam środek - i nie może być, gdyż tradycyjny żel opalescence ma po pierwsze różne stężenia, po drugie zawiera nadtlenek karbamidu a Treswhite nadtlenek wodoru, po trzecie stosuje się go na całą noc a Treswhite od 30-60 minut dziennie- dłużej nie można.
Więc skoro środek jest inny, to także odczucia podczas stosowania oraz efekty będą inne.
Teraz do pytania o piaskowanie - ja poszłam. Myślę, że każdy dobry dentysta przed wybielaniem najpierw wykona ten zabieg, gdyż już wtedy ząbki lepiej wyglądają i żel oddziałuje bezpośrednio na nie i nie musi się najpierw "przedzierać" przez kamień. Co do odsłoniętych szyjek, to chyba warto zapytać swojego dentystę, bo być może lepsze byłoby wtedy wybielanie jednorazowe w gabinecie, podczas którego nakładany zostaje specjalny żel na brzeg dziąseł w celu ochrony przed silnym działaniem preparatu wybielającego. Ale taki zabieg kosztuje więcej.
Stary 2009-04-07, 18:06   #29
Lilstyfix
Raczkowanie

GG do Lilstyfix

Mam małe pytanko.
Czy mogę kupić jedne nakładki opalescence treswhite a potem wlewać do niego zakupiony żel. Czy to jednorazówki ?
Stary 2009-04-08, 22:14   #30
alphala
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Lilstyfix Pokaż wiadomość
Mam małe pytanko.
Czy mogę kupić jedne nakładki opalescence treswhite a potem wlewać do niego zakupiony żel. Czy to jednorazówki ?
To są jednorazówki, ponadto te nakładki są cieniutkie i delikatne, samoistnie nie przylegają do zębów, to zawarty w nich żel się przykleja do ząbków. Nie wiem jakby się zachowywały po umyciu i zastosowaniu innego żelu, ale sądzę, że by odpadały, gdyż żel Treswhite jest bardzo gęsty i lepki, a ten ze strzykawek nie. Jeśli nie chcesz wydawać dużej kasy na nakładki, spróbuj może nakładek dołączanych do zestawu Biała Perła, które są wielokrotnego użytku i dopasowują się do ząbków po uprzednim zamoczeniu w gorącej wodzie.

Tagi
opalescence, treswhite, wybielanie zębów

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości