zniszczona cera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-01-18, 13:37   #1
helcia1982
Przyczajenie

Exclamation

zniszczona cera

witam , mam 27 lat , i mam pewien problem zwiazany z moja cera , nie dosc ze mam bardzo sucha skore to w dodatku moja skora na buzi wyglada jak bym miala ze 40 lat , jest strasznie zanieczyszczona i zwiotczala , co dzien uzywam kremu to twarzy z serri AA Help , poniewaz w dodatku jestem alergiczka ,jak wychodze do pracy to klade jeszcze podklad w kremie z serii Rimmel , na noc nic nie stosuje , poneiowaz chce by moja skora " oddychala " , co moge zrobic by poprawic wyglad mojej skory , nie chce wygladac jak 40-latka , prosze mi cos poradzic , bardzo mi na tym zalezy ,,,
helcia1982 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 15:56   #2
fabolous
Raczkowanie

Dot.: zniszczona cera

Przede wszystkim nawilżać i jeszcze raz nawilżać, pić dużo wody mineralnej, może spróbuj z jakimiś suplementami, które nawilżą skórę od środka; w celu nawilżenia i odświeżenia dobre są wody termalne; do mycia twarzy stosuj lekkie pianki do wrażliwej skóry i nie myj twarzy za często, bo to też nie pomaga; Po jakimś czasie powinna nastąpić poprawa, a jeżeli cera jest w naprawdę kiepskim stanie, może warto skonsultować się z dermatologiem i nie kombinować na własną rękę

It's high time you did something
Dietę czas zacząć

fabolous jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 20:57   #3
gabriela29
BAN stały

popieram całkowicie poprzedniczkę, ja jeszcze bym Tobie dorzuciła zamianę podkładu Rimmel na jakiś "zdrowszy" apteczny, a najlepiej to byłoby zrezygnować z podkładu i stosować jakieś kemy koloryzująco-rozświetlające np. vichy oligo 25 ma fajną bazę. Bo takie typowe kryjące podkłady to podkreślają tylko zmarszczki, przesuszenia itd.

Na noc polecam Tobie wklepanie masła shea-ale takiego natualnego 100% (allegro), bo ono super nawilża (sama stosuję) i uelastycznia.

Teraz zimą poządny krem ochronny z filtrem, polecam Iwostin ochronny na zimę SPF 15.

Generalnie skup się raczej na delikatniejszych kosmetykach aptecznych, bo nie ma co maltretować dalej skóry jakimiś ostrymi specyfikami.

Może odwiedzisz jakąś dobrą kosmetyczkę, dermatolog, itd?..

Powodzenia w walce o ładną buzię!!!
gabriela29 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 18:47   #4
helcia1982
Przyczajenie

Talking Dot.: zniszczona cera

dzieki , dziewczyny za rady i pomysly , na pewno skorzystam
Stary 2009-01-19, 19:26   #5
Summer Vine
Raczkowanie

"na noc nic nie stosuje , poneiowaz chce by moja skora " oddychala ""
tym zdaniem mnie zszokowałaś, nie możesz na noc nic nie stosować !!! masz suchą skórę i Twoja skóra potrzebuje nawilżenia również w nocy,na noc możesz stosować kremy odżywcze, a gdy są zmarszczki to regenerujące, na dzień polecam krem ochronny, gdyż własnie w okresie zimowym skóra sucha trzeba chronić przez zimnem, złymi warunkami atmosferycznymi, dla zabezpieczenia w ciągu dnia możesz ponownie nałożyć krem.
Polecam Ci rownież stosowanie raz w tygodniu masek odżywczych, tłustych, parafinowych pod spodem maski parafinowej należy nałożyć krem lub maskę odżywczą .
To powinno pomóc

Doceń dar, jakim jest Twoje ciało....

Mój blog http://bebeatiful.blox.pl/

Doradztwo kosmetyczne
http://bebeatiful.blox.pl/2017/04/Ja...wac-skore.html
Summer Vine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 20:04   #6
Elfia4
Moderator DOMator

Wpisy w blogu: 2

Nawilżać, natłuszczać, czyli to co pisały już dziewczyny, a na szarą, zmęczoną cerę krem z witaminą c, np. active c. Tania wersja to krople juvit. Ważne, zeby krem miał aktywną wit. c (kwas askorbinowy) i był w metalowej tubce, która nie pozwala na dostęp powietrza. Kremy w plastikowych słoiczkach choćby z wielkim napisem informującym o witaminie c w składzie niewiele dadzą, bo ta witamina łatwo się utlenia i jest mało stabilna.
Elfia4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 20:09   #7
helcia1982
Przyczajenie

Lightbulb Dot.: zniszczona cera

Cytat:
Napisane przez helcia1982 Pokaż wiadomość
witam , mam 27 lat , i mam pewien problem zwiazany z moja cera , nie dosc ze mam bardzo sucha skore to w dodatku moja skora na buzi wyglada jak bym miala ze 40 lat , jest strasznie zanieczyszczona i zwiotczala , co dzien uzywam kremu to twarzy z serri AA Help , poniewaz w dodatku jestem alergiczka ,jak wychodze do pracy to klade jeszcze podklad w kremie z serii Rimmel , na noc nic nie stosuje , poneiowaz chce by moja skora " oddychala " , co moge zrobic by poprawic wyglad mojej skory , nie chce wygladac jak 40-latka , prosze mi cos poradzic , bardzo mi na tym zalezy ,,,
hej , postanowilam wziasc sie w garsc i kupilam krem i tonik z firmy Avene do cery wrazliwej i suchej , do tego dolaczylam zel do mycia twarzy tez z tej firmy , zaraz po przyjsciu do domu , umylam twarz zelem , zapiekla mnie twarz , posmarowalam twarz tonikiem , i chyba pod wplywem podraznionej skory od zelu ( mam nadzieje ) tez twarz mnie zapiekla , posmarowalam twarz kremem i tez mnie zpieklo na 2 sekundy , czy to znaczy ze te kosmetyki sa za silne dla mnie ???? przeciez Avene to dobra firma ,przeznaczona do cery wrazliwej , w dodatku nie tania , wiec o co chodzi ?dlaczego mnie zapieklo? a tak mi zalezalo aby zastapic krem z AA czyms innym ? czy stosowal juz ktos te kosmetyki ( Avene ) , jakie macie odczucia ?
Stary 2009-01-24, 21:48   #8
All_that_jazz
Zakorzenienie

Moja mama używa i jest alergikiem i nie miała nigdy problemów.
Ale czasem ktoś może mieć reakcję alergiczną na coś,a czasem tak reaguje na wszystko zbyt mocno przesuszona skóra, a czasem w kremie rozwijają się bakterie bo fabrycznie nie był zbyt szczelnie zamknięty. (miałam tak z jednym balsamem Nivea, który zazwyczaj bardzo dobrze znoszę i zaraz po otwarciu musiałam się z nim rozstać).
Ja kocham jako alergik kosmetyki Nivea, szczególnie balsam do skóry suchej (w granatowej butelce) i serię AA Oceanic -Aqua Ice i Help i to one pomagają mi walczyć z moją atopową, przesuszoną skórą skłonną do alergii kontaktowych.
A na wybryki cery polecam pić wapno musujące, także profilaktycznie.
No i pić kakao i używac masła kakaowego (w Ameryce Łacińskiej goi się nim poparzenia,a ściślej mówiąc to nim i olejem kakaowym.Bardzo dobrze nawilża i wspomaga odnowę skóry.)
All_that_jazz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 21:58   #9
All_that_jazz
Zakorzenienie

Każde nowo otwarte opakowanie kosmetyku, nawet zaufanego alergik musi testować.Najlepiej w zgięciu łokcia bo tam jest bardzo delikatna skóra.Nałożyć odrobinę i odczekać 1-3 godziny zanim zaaplikujemy sobie większą dawkę kosmetyku, zwłaszcza na twarz.
Jeśli skóra się czerwieni lub piecze-kosmetyk odstawiamy i od razu pijemy wapno.
Bo najmniejsza alergia wywołuje reakcję łańcuchową w całym organizmie (zwiększa się wydzielanie histaminy) i jeśli nie zdusi się jej w zarodku to następnego dnia możesz być całą w plamy.A potem zostaje już tyllko zastrzyk z kortyzolu w przychodni.
Jeśli masz suchą skórę pożegnaj się z podkładami we fluidzie lub zainwestuj w górnopółkowe apteczne- np.vichy, unifiance.
Bezpieczniej używać kremu matującego i brązującego,nie wysusza tak skóry i dodatkowo ją nawilża.
Ja z racji alergii wcale nie używam fluidu.Moja mama po ostatnim rzucie alergii tego lata też musiała go odstawić i obecnie używa kremu brązującego.
Wyjściem z sytuacji mogą tez być kosmetyki mineralne.Na pewno zakupy kosmetyków w drogerii ci nie pomogą.Alergicy i atopowcy muszą szukać koloróki i pielęgnacji przede wszystkim w aptece.
Stary 2009-01-24, 22:01   #10
All_that_jazz
Zakorzenienie

Dlaczego pisze o alergikach?
Bo skóra bardzo sucha, bez ochronnej warstwy lipidowej jest skłonna do alergii i bez odpowiedniej pielęgnacji może i często przekształca się w skórę alergiczną.I wtedy jest masa naprawdę poważnych problemów. Nie tylko z urodą ale i ze zdrowiem. Dlatego zadbaj o siebie już teraz.Ta suchość to twoja skóra wołająca o ratunek.
Stary 2009-01-24, 22:06   #11
All_that_jazz
Zakorzenienie

Helcia,na twoim miejscu poszłabym do apteki np. po krem barierowy Emolium i w ogóle po kosmetyki apteczne dla skóry atopowej po coś mi się wydaje,że masz mocno naruszoną warstwę lipidową skóry (jeśli AA Help ci wysusza skórę)
Stary 2009-01-24, 22:17   #12
All_that_jazz
Zakorzenienie

Z polskim kosmetyków mogę polecić Flos Lek seria hypoalergiczna
Stary 2009-01-24, 22:39   #13
helcia1982
Przyczajenie

Smile Dot.: zniszczona cera

dzieki za te rady , na pewno wstapie do apteki jesli tylko bede w Polsce, a na serie Avene zdecydowalam sie poniewaz jestem w Anglii , i wolalabym nie korzystac z tutejszych dermatologow i aptek , mam raczej mieszane uczucia , a czytalam ze moge stosowac te serie . maialbym w zwiazku z tym pytanie , czy moze ktoras z was moze wie , co moglabym kupic ewentualnie tu na miejscu ?
Stary 2009-01-24, 23:00   #14
All_that_jazz
Zakorzenienie

Może to ci się przyda:
http://www.poltrader.com/acatalog/Ko...ej-atw-uk.html
Na ebay.pl jest też sporo kosmetyków.
Polskie apteki internetowe też wysyłają za granicę tylko,że opłacają się większe zamówienia.
Dobra jest też Neutrogena i Vichy,hypoalergiczne serie Lancome,Dior i Kenzo może dostaniesz w aptece.Szukaj nawilżających kosmetyków dla alergików.
Może ktoś może ci coś podesłać z Polski?
Widziałam,że w razie czego czasem wizażanki tak sobie pomagają.
Może któraś akurat teraz wybiera się do Anglii?
Stary 2009-01-25, 08:22   #15
Heroldin
Zakorzenienie

Cytat:
czy stosowal juz ktos te kosmetyki ( Avene ) , jakie macie odczucia ?
Jestem sucholcem i wrażliwcem. Próbowałam już bardzo wiele kosmetyków z półek na różnych wysokościach. AVENE też. Nie polubiłam się z nimi. Mnie też szczypią, gryzą i wywołują alergiczne reakcje. Jedynym wyjątkiem jest filtr w kremie.+50. Kosmetyki firmy AA - tez nie przypadły mi do gustu.
Dwa lata temu odnalazłam "swój" krem " DERMIKA - seria LIPIDEA - półtłusty.
Dla mnie bardzo dobry. Tylko, że ... po dwóch latach stosowania skóra twarzy nasyciła się i przejadła jego składnikami. Zaczęłam ponownie etap poszukiwań.
Pytałaś o podkład - j.w. - wiele przetestowałam. Mam już swój ! To podkład z firmy MARY KAY. Mieszam ze sobą dwa : "300" i "400". Nie ma po nim żadnych niechcianych rewelacji.

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
Z polskim kosmetyków mogę polecić Flos Lek seria hypoalergiczna
Uważajcie - seria kremów FLOS LEK dla cery wrażliwej i naczynkowej zawiera w składzie denaturat !!!!!!!! Ten krem mnie straszliwie uczulił.

Cytat:
, czy moze ktoras z was moze wie , co moglabym kupic ewentualnie tu na miejscu ?
Spróbuj kosmetyki do twarzy z firmy EUCERIN. Firma ta ma w ofercie różnorakie kosmetyki. To niemiecka firma, ale jest dostępna i w Anglii.
Jest też włoska firma COLLISTAR, która ma w ofercie serie kosmetyków własnie dla cer wrażliwych {bodajże fioletowy kolor opakowań}. Kosmetyki firmy SHISEIDO - też są nie najgorsze.
Heroldin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 17:25   #16
helcia1982
Przyczajenie

Exclamation Dot.: zniszczona cera

dziekuje , Wam za te wszystkie rady , na pewno z nich skorzystam , ale mam pytanie dot. tego forum do moderatorow , piszecie ze mozna zadac pytania kosmetyczce pani Beacie , ale dlaczego ona nigdy nie odpisuje , ja w kazdym badz razie nie napotkalam na jej opinie , jak to jest z tym ? zadajac pytanie pewnie wiekszosc z nas chcialaby uzyskac dopowiedz od specjalistki...
Stary 2009-01-26, 18:01   #17
Anecka
Zakorzenienie

Najlepiej to idz do dermatologa Ja gdybym nie poszla to dalej bym miala słonine na twarzy, bo tak się tłuscilam.. zadne kremy nie skutkowaly jak kupowalam.. na cale szczescie w pore sie opamietałam bo sklady kremow sa czesto takie ze szkoda słów

Dostalam tonik z malym stezeniem kwasów ktory dziala nawilzająco.. dla mnie ulga! no i zaplacilam 5zł a na kremy troche sie wydalo..

Jak masz sucha skore to przede wszystkim nawilzanie

Flod Leka tez nie polecam, sklady maja nieciekawe.
moim zdaniem AA to tez porazka.. u mnie sie niestety niesprawdzily polskie marki.
Do natluszczania np. dziewczyny niektore uzywaja 3skladnikowego olejku Hipp dla dzieci ja nie uzywam bo mnie zapycha, takie moja skora ma tendencje

aa ps. u mnie np. vivhy i inne takie to są strasznie przereklamowane.. mialam neutrogena spot on 8h.. taki zel na pryszcze - nic nie dawał.
Kremy z vichy - sklady maja okropne, zawsze jakies alcohol denaturat.. parabeny, gliceryna, tg.. fuj!

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2009-01-26 o 18:05
Anecka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 18:28   #18
Ilena
Zakorzenienie

a moim zdanie idz do salonu gdzie pracuje kosmetolog i niech poleci ci jakas kuracje na buzie

kup sobie :
capivit hydro control i q10 w kapsułkach oraz zrób sobie kuracje witaminowa zapytaj pani w aptece jaki complex witamin poleca
po miesiącu od wewnątrz będzie dużo lepiej

co do kremow to rowniez jakiś specjalista pomoże a kremy na noc to podstawa bo wtedy buzia sie regeneruje
Ilena jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości