Papaja na blizny? - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-01-20, 13:18   #1
wścibiuszka
Zadomowienie

Question

Papaja na blizny?

Witam wizażanki!

na wstępie przepraszam jeśli w złym dziale umieszczam wątek, nie często tu zaglądałam ostatnio i się trochę pogubiłam( jeśli się pomyliłam to bardzo proszę o przeniesienie go do odpowiedniego działu).

Zgłaszam się do Was w sprawie mojej przyjaciółki. Rok temu miała operację łokcia, po której została jej paskudna blizna. Nie miała na niej wykonywanych żadnych zabiegów, jedynie smarowała ją maścią contratubex. Spytała mnie ostatnio czy znam jakieś domowe sposoby, które sprawiłyby, że blizna wyglądałaby chociaż nieco korzystniej. Na innym forum znalazłam coś takiego:

"Owoce papaja Carica papaya, czyli melonowca zawierają enzymy proteolityczne, które trawią białka, podobnie jak pepsyna. Można to wykorzystać do enzymatycznego peelingu i usuwania zaskórników, plam naskórkowych, wygładzania blizn. Wyciąg z papaja działa antyseptycznie, zabija bakterie, roztocze i grzyby. Owoce są dostępne w jarzyniakach i marketach, a także na targowiskach.
Enzymami trawiącymi naskórek są: chymopapaina oraz papaina.
Przed zabiegiem skórę należy umyć gąbką i przemyć wodą mineralną gazowaną, następnie wysuszyć. Papaja działa przy pH 6,5, zatem nie trzeba zakwaszać zbytnio skóry, ale i nie alkalizować. Przemycie kwaskowatą wodą mineralną lub wodą martwą (patrz dział Woda żywa i Woda martwa) całkowicie wystarczy.
Owoc pokroić w plastry lub zmiksować i nałożyć obficie na twarz, szyję, dekolt lub inne okolice. Trzymać 30 minut. Powtarzać co 2-3 dni. Efekty są rewelacyjne. Polecamy taki peeling. Po zabiegu skórę zmyć wodą mineralną gazowaną, pozostawić do wyschnięcia, przez godzinę nie nakładać kosmetyków. Stosować ostrożnie i z rozwagą, bowiem roślina trawi skórę!!! i nawet jeśli tego nie widać na pierwszy rzut oka to zapewniamy, że tak się dzieje. Przed wyjściem na słońce zastosować krem ochronny z filtrem UV!"

A ponieważ ufam tylko Wizażowi to przyszłam tutaj po opinie

Pomyślałam, że skoro papaja ma tak mocne działanie enzymatyczne to może warto byłoby tego spróbować. Przyznam się, że nigdy nie miałam do czynienia z papają i nie wiem jak mocne w rzeczywistości jest jej działanie. Jeśli jest faktycznie takie jak powyżej opisano zastanawiam się czy w przypadku osoby, która ma tendencje do powstawania bliznowców, takie coś nie pogorszyłoby tylko sprawy(doprowadziło do powstania jeszcze większej blizny). Druga sprawa czy nie jest to jeszcze "za świeża" blizna na tego rodzaju zabieg... może jeszcze odczekać i obserwować bliznę? No i po trzecie, nawet jeśli można w takim przypadku się tym smarować, to jaką częstotliwość polecacie i czy smarować to naprzemiennie z jakąś maścią gojącą??

Mam pełno wątpliwości dlatego proszę o pomoc- gdyby to była moja blizna pewnie już od dawna bym ją czymś paćkała, ale ponieważ chodzi o moją koleżankę nie chciałabym, żeby jej się coś stało. Z drugiej jednak strony wiem jak jej ta blizna przeszkadza i na prawdę chciałabym jej pomóc. Może znacie jakieś inne domowe sposoby na tego rodzaju przypadki??

PS. Mam pełną świadomość, że żadne zabiegi nie sprawią, że blizna zniknie- chodzi tylko o poprawienie jej wyglądu.

Ciężka praca popłaca...
Rozwijam się jako:

wizażystka

wykładowca wizażu
Lipstick Studio
wścibiuszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 18:09   #2
krystyna1958
Raczkowanie

Dot.: Papaja na blizny?

Wiem,że blizny trudno usunąć , a już na pewno domowymi metodami. Proponuję szczerze pójść z przyjaciółką do dobrego dermatologa i chirurga plastycznego. Teraz chirurdzy mają dobre metody usuwania blizn. Pozdrawiam
krystyna1958 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 09:11   #3
IlonaP
Zakorzenienie

to nic innego jak peeling enzymatyczny

takiego kupionego w warzywniaka owocu chyba bym się nie odważyła położyć na twarz czy gdziekolwiek indziej...

jeśli już to dobra byłaby bromelaina czyli enzym z ananasa - oba mają podobne działanie
tyle, że spektakularnych efektów bym się raczej nie spodziewała
Stary 2009-01-28, 22:35   #4
slimboy8
Przyczajenie

ojejkusienki! Jak ja lubie takie pachnące naturalne kosmetyki. Muszę sobie zrobić taki peeling!!!używam na co dzien peelingu enzymatycznego z body shop, blueberry. Jest słodziutki, ale …ja wolałbym nie szkodzić sobie i wklepac w twarz cos bardziej non toxic, bo wierzę, ze te toksyny się wchłona przez organizm a dookoła nas i tak jest za dużo syfu…
slimboy8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 14:44   #5
eryka82
Przyczajenie

Dziś wpadłam na ciekawy tekst o papai http://mestetyczna.pl/pyszne-i-natur...najcie-papaje/ - ale to raczej nie da rady na blizny
eryka82 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości