jaki krem na dzien - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-12-11, 17:56   #1
*karolka*
Raczkowanie

jaki krem na dzien do cery tłustej 20latki?

nie moge zadnego wybrac czytam te opinie i najczesciej sa zbyt tluste i zatykaja pory a matujacego kremu nie chce,najlepiej jakis nawilżajacy a nie natłuszczajacy. znacie jakies dobre kremiki dla 20-latki? dobrze jakby byly z filtrami.
*karolka* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-11, 22:26   #2
*karolka*
Raczkowanie

Re: jaki krem na dzien do cery tłustej 20latki?

bardzo prosze pomozcie mi
Stary 2004-12-11, 22:35   #3
lucille
Wtajemniczenie

A próbowałaś Iwostin z filtrami lub Hydraphrase XL - lekkie i nawilżające, raczej porów nie zatykają.
I Dermika w serii Mat - B ma też nawilżające kremiki, i jeszcze Biocodex- Biodermine (polecam)

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=5327

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7212

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1628

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=2016

I polecam lekturę KWC - może uda Ci się coś jeszcze znaleźć

lucille jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-12, 08:27   #4
*karolka*
Raczkowanie

chyba kupie ten Biocodex - Biodermine, ale czy on ma jakies pielegnacyjne wlasciwosci poza tym ze matuje? czytalam oceny wszystkie, ale skoro mam 20lat to chyba powinnam stosowac jakis krem nawilzajacy czy odzywczy, na noc kupuje sobie Iwostin odzywczy z witaminami C i E. wiec moze beda sie uzupelnialy
Stary 2004-12-12, 13:40   #5
lucille
Wtajemniczenie

Mnie Biodermine nie zaszkodził tj. nie wysuszył, a mam cerę niesamowicie skłonną do przesuszeń - tylko po namyśle wydaje mi się, że będzie za mało ochronny jako krem na zimę. Niemniej warty wypróbowania - proponuje wiosnę , lato. Zimą jako krem na dzień nie będzie dobry. Może na noc + jakieś delikatne serum nawilżające, a na dzień jednak kremik bardzo nawilżający

Ja na razie używam Iwostinu z filtrami ale nie wiem jak się sprawdzi przy większych mrozach, obawiam się, że wtedy sobie nie poradzi. Dlatego zamierzam kupić Neutrogenę z aktywną soją (miałam kilka próbek i byłam zadowolona)
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=6709
lucille jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-12, 14:36   #6
*karolka*
Raczkowanie

z tego co czytalam o Iwostinie to za bardzo sie swieci na tlustej skorze i w niektorych przypadkach zatykal pory wiec to krem niestety nie dla mnie.
Stary 2005-02-26, 23:21   #7
Artur
Raczkowanie

Witaj Karolina.
No ja wlasnie od dzisiaj uzywam tego Iwostinu z filtrami . Bardzo pozytywnie mnie ten kremik zaskoczyl , ladnie nawilza a skora jest po nim gladka. Mam nadzieje ze nie zatka mi porow . Wczesniej uzywalem La roche-posay ( Effaclar mat).
Od jutra mam zamiar stosować Biodermine i na tą maść nakladać iwostin. Ciekawe co z tego wyjdzie.
Artur jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-27, 07:23   #8
*karolka*
Raczkowanie

tez kupilam sobie ten krem Iwostin ale mam ostatnio ladna skore bez krostek itp i jakos boje sie go uzyc bo boje sie ze pozatyka mi pory i znow bede miala problemy ze skora ale chyba zaczne od jutra a Biodermine nie wiem dlaczego ale odstawilam narazie, jakos nie widzialam efektow
Stary 2005-04-13, 14:20   #9
majag
Raczkowanie

jaki krem na dzień chroniący przed słońcem

poradzcie jaki krem wybrać żeby miał dobrą ochronę i dobrze nawilżał zastanawiam się między vischy thermal s Uv,
aneve kremem ochronym UVA 15 UVB 15 lub superdefence clinique spf 25?
możecie mi cos doradzić?
majag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 15:18   #10
Kamilanet
BAN stały

GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: jaki krem na dzień chroniący przed słońcem

therlam S UV to prawie żadna ochrona
wg. mnin SPF 15-20

Przejrzyj sobie KWC - kremy na dzień tam są też takie filtrami
lub kremy ochronne

jest duuuuuuuuuuuuuuuuużo opisów
Kamilanet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 15:29   #11
joannea
Zadomowienie

Vichy jest fajne, ale rzeczywiscie ochrone ma prawie zadna.
Superdefense ma niedobre filtry - sprawdz na Biochemii, jest tam analiza skladu i wyjasnione, czemu nei warto go kupowac (na moje nieszczesie )
Avene juz najszybciej, ale nie myslalas o wyzszych filtrach? Wiosna, zaraz lato...
ja tez polecam KWC...
joannea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-14, 09:17   #12
majag
Raczkowanie

sama nie wiem co kupić a może Ty mi coś polecisz?
Stary 2005-04-14, 11:10   #13
joannea
Zadomowienie

zależy, jaką chcesz ochronę, jaką masz cerę, jaką karnację, ile spędzasz czasu na powietrzu... Naprawdę polecam KWC, tam można sobie wyrobić opinię o kremach z filtrem. Na forum też było mnóóóóóóstwo wątków o kremach z filtrem, wpisz w wyszukiwarkę "blokery" lub "flitry"... i miłego czytania
Stary 2005-04-17, 16:52   #14
majag
Raczkowanie

gdzie dokładniej znajdę na biochemii opis tego kremu superdefense?
Stary 2005-04-18, 16:41   #15
joannea
Zadomowienie

n aforum, pod ochroną słoneczną, w dwóch wątkach:

-http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody
-http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody
Stary 2009-01-20, 16:29   #16
kasia swoboda
Przyczajenie

jaki krem na dzien

Witam!Mam problem z moja twarza.Myslalam,ze mam cere mieszana ale po zastosowaniu zestawu -czysta cera Vichy,zrobila mi sie twarz w okolicy brwi i nosa luszczaca.Od tej pory nie moge trafic na dobry krem.Po robieniu pilingu moja twarz jest glatka a po paru dniach na tworzy sie druga skora,ktora zaczyna sie luszczyc,strasznie to widac jak nakladam fluid.Uzywalam kremu z seri Lirene do cery wrazliwej-bez efektu,teraz mam krem Dermika-LIPIDEA-krem poltlusty do cery suchej i luszczacej sie i wydaje mi sie , ze ten krem jest ciezki do mojej twarzy,swiece sie strasznie,a zluszczanie nie zchodzi.Czy do mojego wieku(36)dobry jest krem Clinique Moisture Surge Extended Thirst Relief-jest to zel-krem nawilzajacy,uniwersalny,w yczytalam o nim na kosmetykach KWC.Co Pani mysli o tym kremie?Jestem w stanie kupic drogi krem byle tylko mi pomogl.Prosze mi pomoc,z gory serdecznie dziekuje.
kasia swoboda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 16:37   #17
kasia swoboda
Przyczajenie

jaki krem na dzien

Witam!Mam problem z moja twarza.Myslalam,ze mam cere mieszana ale po zastosowaniu zestawu -czysta cera Vichy,zrobila mi sie twarz w okolicy brwi i nosa luszczaca.Od tej pory nie moge trafic na dobry krem.Po robieniu pilingu moja twarz jest glatka a po paru dniach na tworzy sie druga skora,ktora zaczyna sie luszczyc,strasznie to widac jak nakladam fluid.Uzywalam kremu z seri Lirene do cery wrazliwej-bez efektu,teraz mam krem Dermika-LIPIDEA-krem poltlusty do cery suchej i luszczacej sie i wydaje mi sie , ze ten krem jest ciezki do mojej twarzy,swiece sie strasznie,a zluszczanie nie zchodzi.Czy do mojego wieku(36)dobry jest krem Clinique Moisture Surge Extended Thirst Relief-jest to zel-krem nawilzajacy,uniwersalny,w yczytalam o nim na kosmetykach KWC.Co Pani mysli o tym kremie?Jestem w stanie kupic drogi krem byle tylko mi pomogl.Prosze mi pomoc,z gory serdecznie dziekuje.
Stary 2009-01-20, 21:35   #18
jolus1
Przyczajenie

Dot.: jaki krem na dzien

ja radzilabym Ci kupic do mycia twarzy pianke z loreala happyderm ktora nie wysusza skory, do tego jesli nie masz problemow z niedoskonalosciami i wypryskami krem z tej samej serii ma lekka konsystencje i swietnie nawilza (ale nie natluszcza). Jesli od czasu do czasu cos Ci wyskoczy na twarzy to radze wybrac sie do gabinetu kosmetycznego zeby kosmetyczka doradzila Ci jakis specjalistyczny kosmetyk dostepny u niej do sprzedazy dla klienta(np krem normalizujaco-nawilzajacy z JADWIGI). Ciezko cos doradzic nie widzac Twojej skory pozdrawiam
ps. jesli chodzi o vichy to sama kiedys uzywalam tych kosmetykow i stwierdzam ze jedyne co robia to wysuszaja skore:/

Edytowane przez jolus1
Czas edycji: 2009-01-20 o 21:36
jolus1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 11:08   #19
kasia swoboda
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez jolus1 Pokaż wiadomość
ja radzilabym Ci kupic do mycia twarzy pianke z loreala happyderm ktora nie wysusza skory, do tego jesli nie masz problemow z niedoskonalosciami i wypryskami krem z tej samej serii ma lekka konsystencje i swietnie nawilza (ale nie natluszcza). Jesli od czasu do czasu cos Ci wyskoczy na twarzy to radze wybrac sie do gabinetu kosmetycznego zeby kosmetyczka doradzila Ci jakis specjalistyczny kosmetyk dostepny u niej do sprzedazy dla klienta(np krem normalizujaco-nawilzajacy z JADWIGI). Ciezko cos doradzic nie widzac Twojej skory pozdrawiam
ps. jesli chodzi o vichy to sama kiedys uzywalam tych kosmetykow i stwierdzam ze jedyne co robia to wysuszaja skore:/
Dzieki za rade,ale ani tej pianki ani tego kremu chyba nie dostane bo mieszkam w Niemczech.Z tego co sobie przypominan dostalam w prezencie ta pianke,a kiedy mi sie skanczyla i chcialam ja kupic , to wszedzie jej szukalam i nie ma.A co do wypryskow ,to czasami wyskakuja.W grudniu wybieralam sie do kosmetyczki ale odradzono mi,ze to zla pora.Mysle ,ze sie wybiore na wiosne.
Stary 2009-01-21, 20:54   #20
Elfia4
Moderator DOMator

Wpisy w blogu: 2

Kasiu, czy kosmetyki z tej serii vichy zawierają kwasy? Jeśli tak, to łuszczenie skóry jest spowodowane zapewne działaniem kwasów. Zamiennie stosuj jakiś dobrze nawilżajacy krem. Może być physiogel krem, który napewno jest dostępny w Niemczech.
Do mycia twarzy możesz spróbować emulsji physiogel, cetaphil lub jakiegoś aptecznego kosmetyku do cery wrażliwej. Takie marki jak SVR, Bioderma czy LRP są napewno dostępne również u ciebie.
Na biochemii jest cały wątek o skórze wrażliwej, odowdnionej, a jednocześnie przetłuszczajacej. To kopalnia wiedzy na temat pielęgnacji twojej cery.
Elfia4 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 20:59   #21
Fisiasia
Rozeznanie

mi sie wydaje, ze to raz na jakis czas ma prawo schodzić skora, tym bardziej może od mroźnych dni, naskórek musi się jakoś i kiedyś złuszczać... a złuszcza Ci się częściej teraz być morze również od tego, że za często peeling robisz i trzesz za mocno... peeling jest dobry jak sie go robi raz w tygodniu...
może krem physiogel?
jest dla cery wrażliwej, suchej, alergicznej, dla niemowląt, posiada strukture dzięki czemu niej lipidy i ceramidy są transportowane do głębszych warstw skóry i nie ulegają efektowi wymywania.
w wyniku tego dochodzi do odbudowy bariery ochronnej skóry i długotrwałej regeneracji.
stosowac raz dziennie wieczorem grubszą warstwą i buzia rano jest w pełni nawilżona i głaciutka polecam sama używam, produkt wydajny i kosztuje ok 49 zł
Fisiasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 21:11   #22
fdkwm
Raczkowanie

A ja polecam kremy Iwostinu który jest z filtrem 20, bardzo lekki i świetnie nadaje się pod makijaż,intensywnie nawilżający,wit.C,E i na bazie wody termalnej z Iwonicza Zdroju. A na noc z wit. A+E Moje hity od jakiś 2 latkoszt kremu ok.37 zł
....
Dopóki mogę iść o własnych siłach pójdę tam gdzie zechcę...
fdkwm jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości