Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część I - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-05-16, 20:56   #4051
frantic
Zakorzenienie

Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Kilka razy sie zabieralam do wpisu na bibliotece ale ja nie mam czym sie podzielic z potomnoscia, od razu trafilam na swoj kolor - EDM Fair Neutral. Moglabym tylko opisac swoje eksperymentalne mixy i wpadke z Buff'd ale to chyba za malo, nie mam duzego doswiadzcenia w mineralach.
No tak, Ty Vril to chyba zwykłych podkładów też nie używałaś z tego co kojarzę, prawda? Czyli jesteś przypadkiem niepasującym do tamtego wątku. Ale jak sądzę 95% dziewczyn tu się udzielających miało by się czym podzielić, więc...

Cytat:
Napisane przez *Insane Pokaż wiadomość
Czy to tutaj należy pytać o formułę i ewentualny odcień minerałów, czy mnie pogonicie ?
Pytaj w wątkach konkretnych marek. Jeżeli interesuje Cię firma nie mająca osobnego wątku, wówczas pytaj na ogólnym "pudry, cienie, korektory mineralne".

Cytat:
Napisane przez jmw Pokaż wiadomość
no i proszę wpisywać kity i hity fajnie sie zawsze czyta i naprawde dużo to daje - kompendium w jednym miejscu
No właśnie, ale jak się wpisuje nas tak mało, to trudno o szersze spojrzenie osób czytających wątek.
frantic jest offline  
Stary 2009-05-16, 21:00   #4052
jmw
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
ja się właśnie przybieram do edycji moich hitów, bo kilka pozycji spadło na niższe miejsca, a kilka w ogóle wylecialo z czołówki.. Za kity też muszę się w końcu wziąć ...
Tylko ogarnąć to muszę najpierw wszystko
ja już raz edytowałam hity ale tez muszę jeszcze dopisać YG z EGM - przyznaję, ze jej niedoceniłam - w kitach mogę tradycyjne narzekania na Joppę wzmocnić hehe
Stary 2009-05-16, 21:11   #4053
vril
Zakorzenienie

Ano taka ciapa ze mnie, ze nie pomoge w tej kwestii Chyba, ze mazidlem p0dkladowym mozna nazwac korektor HR Magic

Mineraloholiczki wpisywac sie w bibliotece ale juz
Mam kolezance dobrac kolor podkladu, a ona ciemniejsza ode mnie i bardzo by sie nam przydaly porownania do tradycyjnej kolorowki
vril jest offline  
Stary 2009-05-16, 21:13   #4054
rozwielitka
rodzaj forumowych moderatorek zaliczanych do grupy wioślarek

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Ano taka ciapa ze mnie, ze nie pomoge w tej kwestii Chyba, ze mazidlem p0dkladowym mozna nazwac korektor HR Magic

Mineraloholiczki wpisywac sie w bibliotece ale juz
Mam kolezance dobrac kolor podkladu, a ona ciemniejsza ode mnie i bardzo by sie nam przydaly porownania do tradycyjnej kolorowki
można nazwać, o ile wtedy kolor Ci pasował i możesz coś do niego porównać- świetnie!
smaruj do biblioteki!
rozwielitka jest offline  
Stary 2009-05-16, 21:19   #4055
cathy
Organizatorka

GG do cathy

ja do biblioteki się nie nadaję, bo minerały uświadomiły mi, że całe życie nosiłam źle dobrany podkład Celowałam w beże (nawet te z różowymi tonami) i dziwiłam się, że ciagle mi coś nie gra. Dopiero minerały i mój ukochany golden light EDM oświeciły mnie, że ja żółte tony mam..
a jak ostatnio zrobiłam porównanie jednego z moich ulubionych podkładów (Vichy Dermablend nr 35 sand ) z tymi, których teraz używam, to szok przeżyłam, że tyle lat smarowałam się czymś takim
cathy jest offline  
Stary 2009-05-16, 21:56   #4056
mysha25xx
Rozeznanie

A ja dziś pomalowałam moją mamę podkładem mineralnym do teatru, bardzo ładnie mi wyszło Tydzień temu robiłam próbę i też było nieźle, ale dałam za dużo korektora sunlight - mama ma popękane naczynka. Użyłam Lumiere Cashmere i bardzo ładnie wszystko przykrył, mama ma 50+ i suchą skórę, dla niej jest świetny, ja niestety po nim się świeciłam i szybko mi znikał z twarzy. Oczy zrobilam w kolorach srebrno-błękitnych-mam tylko tradycyjne cienie, do tego róż Theme Park i błyszczyk Oriflame Giordani Gold. Opracowałam sobie też expresowy makijaż do pracy: jako primer puder perłowy, potem Afterglow Bisque (kocham go), ew.krostki świetnie kryje LaurEss elemental (lepiej niż korektor EDM, który nie z każdym podkładem chce wspólpracować np.wcale nie trzymał się z EGM), róż Bourjois różowy na policzki i pod łuk brwiowy, tusz do rzęs i szminka Lumene czerwony transparentny kolor.Niestety tylko zdjęcia słabe i kolory przekłamane bo robione komórką.Agabil czy mogłabyś pomalować moje oczka na zdjęciach? Jakoś nie mam pomysłu ani zdolności, a marzy mi się fiolet...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Po minerałach 044.jpg (128,4 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Po minerałach 049.jpg (155,7 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Po minerałach 050.jpg (146,2 KB, 38 załadowań)

Edytowane przez mysha25xx
Czas edycji: 2009-05-16 o 22:20
mysha25xx jest offline  
Stary 2009-05-16, 21:59   #4057
Lorri
Moderator

A ja nadal jestem zdania, że mineralne "Hity i Kity" to niezbyt istotne zestawienia, zwłaszcza jeżeli chodzi o podkłady. Zbyt wiele zależy od czynników indywidualnych i okoliczności towarzyszących. Jestem w jakieś "mniejszości" bardziej wymagającej i opinie "większości" są mi nieprzydatne, może dlatego mam takie odczucia względem podsumowań typu KWC.
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline  
Stary 2009-05-16, 22:07   #4058
rozwielitka

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
A ja nadal jestem zdania, że mineralne "Hity i Kity" to niezbyt istotne zestawienia, zwłaszcza jeżeli chodzi o podkłady. Zbyt wiele zależy od czynników indywidualnych i okoliczności towarzyszących. Jestem w jakieś "mniejszości" bardziej wymagającej i opinie "większości" są mi nieprzydatne, może dlatego mam takie odczucia względem podsumowań typu KWC.
Jest tendencja że kilku osobom pasują podobne firmy podkładowe i mogą bazować na swoich doświadczeniach. Poza tym- drobinkofobom też się przyda takie zestawienie
tez się czuję w mniejszości która nie potrzebuje krycia, ot lekkie wyrównanie kolorytu i biorę na to poprawkę czytając wypowiedzi, czasem przydatne wskazówki są właśnie w kitach.
rozwielitka jest offline  
Stary 2009-05-16, 22:08   #4059
One_LoVe
Zakorzenienie

Na BU tez mozna po prosic o probki w uwagach czy nie wysylaja?

Kosmetyki na wymianę:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline  
Stary 2009-05-16, 22:09   #4060
jmw
Zadomowienie

Cytat:
ale zwróc uwagę że nawet wiekszość może coś cennego powiedziec o ile znasz swoje potrzeby ja zawsze szukam narzekań który primer mocno wysusza - bo wiem że mnie nie wysuszy, za to może trzy6mać mat dłużej niż inne
Stary 2009-05-16, 22:53   #4061
Lorri
Moderator

Eee tam . Dla mnie minerały sa nieprzewidywalne. Nie ma co sobie wyrabiać opinii, dopóki się nie wypróbuje na własnej skórze. Nigdy bym się np. nie spodziewała, że Luna DW, która niby świetnie kryje, u mnie nie będzie kryć wcale, bo nie chce się równomiernie rozprowadzać (najwyżej maskę mogę sobie nią zrobić). Pewnie, są kwestie niby bardziej obiektywne, jak drobinkowatość podkładów, ale też trudno ustalić granice obiektywizmu (np. drobinki mogą być naprawdę mikroskopijne, jak w Blusche FC).
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline  
Stary 2009-05-16, 23:31   #4062
rozwielitka

Cytat:
Eee tam . Dla mnie minerały sa nieprzewidywalne. Nie ma co sobie wyrabiać opinii, dopóki się nie wypróbuje na własnej skórze. Nigdy bym się np. nie spodziewała, że Luna DW, która niby świetnie kryje, u mnie nie będzie kryć wcale, bo nie chce się równomiernie rozprowadzać (najwyżej maskę mogę sobie nią zrobić). Pewnie, są kwestie niby bardziej obiektywne, jak drobinkowatość podkładów, ale też trudno ustalić granice obiektywizmu (np. drobinki mogą być naprawdę mikroskopijne, jak w Blusche FC).
wyrabiać opinii jasne że nie, ale łatwiej dojść do tego co testować.
minerały są nieprzewidywalne niestety, nawet jedna formuła tej samej formy może zachowywać się inaczej zależnie od dnia
rozwielitka jest offline  
Stary 2009-05-17, 00:26   #4063
Rzabba
Rzabbocop

Wpisy w blogu: 1
GG do Rzabba

Mam ciekawostke
kojarzycie Baby kabuki z EDM?

malz dzisiaj znalazl cos takiego

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Micromys1.jpg (88,0 KB, 69 załadowań)
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2009-05-17 o 00:32
Rzabba jest offline  
Stary 2009-05-17, 08:13   #4064
IlonaP
Zakorzenienie

faktycznie baby
Stary 2009-05-17, 13:14   #4065
frantic
Zakorzenienie

Skoro się rozwinęła dyskusja na temat przydatności wątku hitów i kitów to dodam i swoje zdanie. Uważam, że to bardzo przydatne wątki, wiele osób tutaj zna swoje wzajemne preferencje, nawet często kojarzymy się po kolorze podkładu, często wie się że dana osoba lubi takie same podkłady co ja, lub na odwrót. Więc niewątpliwie jest to jakaś przydatna wskazówka. A to, że trzeba testować samemu, to przecież wie większość z nas. A kto się nie chce wpisywać, przecież nie musi.

Cathy a Ty nie pisz, że się do wątku o doborze podkładu nie nadajesz. Podaj jakich używałaś i co w nich Ci nie odpowiadało, porównaj do ulubionych mineralnych.
Bardziej na pewno będzie przydatne wyliczenie jakie odcienie z różnych firm mineralnych Ci pasują, np. z EDM ten odcień, z EGM to, a z Lumiere taki kolor. Często przecież się osoby pytają o odpowiedniki danych odcieni w innych markach. Więc bez wykrętów moja droga.
frantic jest offline  
Stary 2009-05-17, 16:38   #4066
madziczka
Zakorzenienie

GG do madziczka

Wpisałam się w bibliotece kolorystycznej Wprawdzie wiele testów jeszcze przede mną ( z ciekawości), ale mogę powiedzieć, że swoje typy kolorystyczne już mam i pomyłki zresztą też...

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline  
Stary 2009-05-17, 18:33   #4067
jmw
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Wpisałam się w bibliotece kolorystycznej Wprawdzie wiele testów jeszcze przede mną ( z ciekawości), ale mogę powiedzieć, że swoje typy kolorystyczne już mam i pomyłki zresztą też...
ja chyba też się wpiszę, bo co chwilę słysze pytania co jest odpowiednikiem - może jak wpisze swoje typy coś to komuś pomoże
Stary 2009-05-17, 18:39   #4068
86Paula
Zakorzenienie

ja sie narazie nie wpisuje bo malo firm mineralnych wyprobowalam a i klasycznych podkladow tez nie za wiele uzywalam, i oczywiscie nie byly zbyt dobrze dopasowane...
ja biore udzial w zbiorowym z cs, zlozylam zamowienie na BU, i prawdopodobnie wezme duze pudlo podkladu w zbiorowym Lumiere... dzisiaj chodze w lekko za rozowym odcieniu ale oceniam trwalosc i jest o wieele lepiej niz z edm (nie znikaja tak jak one po ok 2godz od nalozenia, nie warza sie, nie wlaza w pory, i fajnie kryja mimo ze nakladalam tylko jedna, na moje oko cienka warstwe) a pozniej ide na odwyk do odwolania. chyba ze znajde prace i zaczne odkladac na swoje zachcianki, bo maz nie wydoli jak tak dalej pojdzie...

Edytowane przez 86Paula
Czas edycji: 2009-05-17 o 18:49
86Paula jest offline  
Stary 2009-05-17, 18:47   #4069
madziczka
Zakorzenienie

GG do madziczka

Cytat:
ja chyba też się wpiszę, bo co chwilę słysze pytania co jest odpowiednikiem - może jak wpisze swoje typy coś to komuś pomoże
Kurczę, ja nie wiem, jak u mnie z odpowiednikami, bo podkłady nieminerane dawno wykończone

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline  
Stary 2009-05-17, 19:24   #4070
jmw
Zadomowienie

Cytat:
Kurczę, ja nie wiem, jak u mnie z odpowiednikami, bo podkłady nieminerane dawno wykończone
totez powpisywalam te mineralne które sie u mnie pokrywają wzajemnie przy tradycyjnych zaznaczyłam że bywały za ciemne
Stary 2009-05-17, 20:17   #4071
rozwielitka

Cytat:
Cytat:
bardzo mnie to ucieszyło, lista już uzupełniona o Wasze wpisy!
(kiedyś spiszemy wszystkie podkłady świata...)
rozwielitka jest offline  
Stary 2009-05-17, 20:59   #4072
One_LoVe
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
ja sie narazie nie wpisuje bo malo firm mineralnych wyprobowalam a i klasycznych podkladow tez nie za wiele uzywalam, i oczywiscie nie byly zbyt dobrze dopasowane...
ja biore udzial w zbiorowym z cs, zlozylam zamowienie na BU, i prawdopodobnie wezme duze pudlo podkladu w zbiorowym Lumiere... dzisiaj chodze w lekko za rozowym odcieniu ale oceniam trwalosc i jest o wieele lepiej niz z edm (nie znikaja tak jak one po ok 2godz od nalozenia, nie warza sie, nie wlaza w pory, i fajnie kryja mimo ze nakladalam tylko jedna, na moje oko cienka warstwe) a pozniej ide na odwyk do odwolania. chyba ze znajde prace i zaczne odkladac na swoje zachcianki, bo maz nie wydoli jak tak dalej pojdzie...

Ile kosztuje duzy podklad w zbiorowym Lumiere?

Kosmetyki na wymianę:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline  
Stary 2009-05-17, 21:07   #4073
pastereczka
Organizatorka

szukam sagi "zmierzch" meyer za wiadro kosmetyków

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline  
Stary 2009-05-17, 21:43   #4074
ga7
Raczkowanie

A mi się marzy, żeby w Bibliotece kolorystycznej Pastereczka opisała posiadane skarby, albo wrzuciła nazwy choć kilku ulubionych zimowych i letnich podkładów.

Złapałam trochę słońca i wszystko jest za jasne, a paczka niespodzianka z ciemniejszymi podkładami, która była wysłana z Joppy 31 marca zaginęła

Z EDM używałam najciemniejszych z Buff w zimie..., a latem?
ga7 jest offline  
Stary 2009-05-17, 21:53   #4075
pastereczka
Organizatorka

A moze i opisze niebawem, jak bede szczesliwsza nieco

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline  
Stary 2009-05-17, 22:01   #4076
rozwielitka

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
ojej, a czemu jesteś nieszcześliwa?
rozwielitka jest offline  
Stary 2009-05-17, 22:03   #4077
ga7
Raczkowanie

Cytat:
Auć, ale złowrogo zabrzmiało...
ga7 jest offline  
Stary 2009-05-17, 22:05   #4078
pastereczka
Organizatorka

czasem jest jak w wierszach...
/Ideał - sięgnął bruku/ Norwid

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline  
Stary 2009-05-17, 22:06   #4079
cathy
Organizatorka

GG do cathy

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Cathy a Ty nie pisz, że się do wątku o doborze podkładu nie nadajesz. Podaj jakich używałaś i co w nich Ci nie odpowiadało, porównaj do ulubionych mineralnych.
Bardziej na pewno będzie przydatne wyliczenie jakie odcienie z różnych firm mineralnych Ci pasują, np. z EDM ten odcień, z EGM to, a z Lumiere taki kolor. Często przecież się osoby pytają o odpowiedniki danych odcieni w innych markach. Więc bez wykrętów moja droga.
ha, to chyba nie mam wyjścia, tylko znaleźć chwilę, pomyśleć i uporządkować moje doświadczenia z podkładami wszelkiego rodzaju NIełatwe to zadanie będzie, oj, niełatwe, ale sama często dostaję PW z pytaniem, jakiego odcienia z innych firm używam, bo gdzieś tam ktoś przeczytał, że np. z EDM taki i taki mi pasuje..
Ja też uważam, że bibiloteka to przydatne miejsce, zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają poruszać się w świecie minerałów. Zawsze to jakieś ułatwienie i mała pomoc przy niełatwym zadaniu, jakim jest znalezienie swojego minerałowego ideału.
Cytat:
szukam sagi "zmierzch" meyer za wiadro kosmetyków
wiadro kosmetyków kusi, ale swojej sagi Ci nie oddam Mam zamiar przeczytać ją kiedyś jeszcze raz, bo chyba wylazła ze mnie beznadziejna romantyczka, gdyż przepadłam po pierwszej częsci
Cytat:
Mam nadzieję, że to, czego Ci do pełni szczęścia brakuje obecnie, niebawem się zjawi..

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-05-17 o 22:11
cathy jest offline  
Stary 2009-05-17, 22:08   #4080
86Paula
Zakorzenienie

Cytat:
czasem jest jak w wierszach...
/Ideał - sięgnął bruku/ Norwid
bedzie lepiej
86Paula jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
kosmetyki, mineralne, plotki

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości