Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część I - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-02-08, 20:02   #721
trulina
Raczkowanie

Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

ja mam pytanko o sypkie pudry mineralne

Kupilam zbyt ciemny puder Rimmela...czy moge sobie dokupic puder sypki innej firmy w bardzo jasnym odcieniu i zrobic odpowiednia mieszanke?czy tez nie da sie na gladka mase ich wymieszac?
Poleci mi ktos prawdziwie mineralny(nie Loreala:P) puder w jasnym odcieniu,moze byc delikatnie bezowo-rozowy?
trulina jest offline  
Stary 2009-02-08, 20:03   #722
sunprince
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
sunprince- widzę, że obie nie znalazłyśmy w promocjach mineralnych nic dla siebie i udałyśmy się na Allegro (ja zaszalałam w kategorii- perfumy )
Ano. Ja mazidła do ust nakupowałam , od których jestem całkowicie uzależniona.
Całe szczęście, że perfumy mnie nie kuszą, bo wtedy to już kompletnie bym zbankrutowała.
Stary 2009-02-08, 20:26   #723
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Napisane przez sunprince Pokaż wiadomość
Ano. Ja mazidła do ust nakupowałam , od których jestem całkowicie uzależniona.
Całe szczęście, że perfumy mnie nie kuszą, bo wtedy to już kompletnie bym zbankrutowała.
Oj to ja mam identycznie, perfumy to mnie średnio kuszą, ale błyszczyków do ust to ci u mnie dostatek

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline  
Stary 2009-02-08, 20:46   #724
cathy
Organizatorka

GG do cathy

a ja tym razem na ebayu siedzę i za chwilę chyba kliknę na :
http://cgi.ebay.pl/New-W7-Box-Of-tricks-22-Makeup-Compact-Gift-Set-new_W0QQitemZ290288940456 QQcmdZViewItemQQptZUK_Hea lth_Beauty_Make_Up_Sets_L E?hash=item290288940456&_ trksid=p3286.c0.m14&_trkp arms=72%3A1399|66%3A2|65% 3A12|39%3A1|240%3A1318
potrzebuję pustej palety na moje prasowane NYX-y i róże EDM (theme park po sprasowaniu jest rewelacyjny, nic nie stracił ze swojego koloru, dalej się swietnie rozprowadza, więc wymyśliłam sobie, że przy promocji kupię te odcienie różów EDM, które chcę mieć i sprasuję je do pustej palety...
A ta idealnie się do tego będzie nadawać (cienie i róże mam zamiar wydłubać z niej)
W dodatku koszt znacznie mniejszy niż bym miała kupować dwie osobno (do różów i do cieni)

EDIT:
kupione, zaplacone
za 39 zł mam i paletkę do prasowania cieni i do różów (akurat nieduże pojemniczki na próbki różów z EDM
Dostałam też błyskawiczną odpowiedź na moje zapytanie o wysyłkę, że będzie wysłana jutro... Po przygodach z CC to mnie baaardzo ucieszyło

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-02-08 o 21:22
cathy jest offline  
Stary 2009-02-08, 21:04   #725
pastereczka
Organizatorka

CAthy jakies przeklenstwo wczoraj z tymi linkami, nie moge dodac jako odnosnik, a potem Wam diory kazalam kupowac dziękuje za czujnosc

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline  
Stary 2009-02-08, 21:06   #726
cathy
Organizatorka

GG do cathy

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
CAthy jakies przeklenstwo wczoraj z tymi linkami, nie moge dodac jako odnosnik, a potem Wam diory kazalam kupowac dziękuje za czujnosc
sprawdzałam te linki do minerałowych sklepów w poszukiwaniu promocji i przerzuciło mnie do sklepów z diorami, wiec pomyślałam, ze dam Ci znać, czym nas kusisz
w sumie blushe a blusche to niewielka różnica, więc mogłaś się pomylić
cathy jest offline  
Stary 2009-02-08, 22:46   #727
sunprince
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
EDIT:
kupione, zaplacone
za 39 zł mam i paletkę do prasowania cieni i do różów (akurat nieduże pojemniczki na próbki różów z EDM
Dostałam też błyskawiczną odpowiedź na moje zapytanie o wysyłkę, że będzie wysłana jutro... Po przygodach z CC to mnie baaardzo ucieszyło
A ja za to kliknęłam kolejne rzeczy na allegro - 11 książek. Druga moja mania.
Stary 2009-02-09, 09:06   #728
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez Darianna25 Pokaż wiadomość
Aga możesz napisać za co tak cenisz Meow.Jakie są ich podkłady i cienie?
Zainteresowałam się nimi chociaż trudno mi wybrać jeszcze kolor.
Darianno, dla mnie podkłady Meow są najlepsze. Od razu wtapiają się w cerę, nie widać ich na skórze, nie warzą się przez wiele godzin. Cienie mam od kilku dni i w zasadzie nic o nich jeszcze powiedzieć nie mogę

agabil1 jest offline  
Stary 2009-02-09, 15:58   #729
Darianna25
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Darianno, dla mnie podkłady Meow są najlepsze. Od razu wtapiają się w cerę, nie widać ich na skórze, nie warzą się przez wiele godzin. Cienie mam od kilku dni i w zasadzie nic o nich jeszcze powiedzieć nie mogę
Dzięki.Muszę poszukać swatchy bo ze strony trudno mi cos wybrać.
Darianna25 jest offline  
Stary 2009-02-09, 23:48   #730
frantic
Zakorzenienie

Dziewczyny przerzucono nam z forum wizażystki wątki również o pseudominerałach. Pomyślałam więc, że aby odróżnić jedne od drugich, w tytułach kosmetyków mineralnych zamieściłam słowo "mineralne", a w wątkach o pseudominerałach nie. Będzie to chyba wstępne naprowadzenie na to, co jest co. Mam nadzieję, że sposób się sprawdzi. Jeżeli macie jeszcze jakieś pomysły na poprawę wyglądu forum to czekam na nie niecierpliwie. To co się dało (wątki o tej samej tematyce) połączyłam. Mam nadzieję, że forum nie straciło na przejrzystości.

I tak oto mamy już dwie strony tematów.
frantic jest offline  
Stary 2009-02-10, 00:03   #731
Nanomi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Dziewczyny przerzucono nam z forum wizażystki wątki również o pseudominerałach. Pomyślałam więc, że aby odróżnić jedne od drugich, w tytułach kosmetyków mineralnych zamieściłam słowo "mineralne", a w wątkach o pseudominerałach nie. Będzie to chyba wstępne naprowadzenie na to, co jest co. Mam nadzieję, że sposób się sprawdzi. Jeżeli macie jeszcze jakieś pomysły na poprawę wyglądu forum to czekam na nie niecierpliwie. To co się dało (wątki o tej samej tematyce) połączyłam. Mam nadzieję, że forum nie straciło na przejrzystości.

I tak oto mamy już dwie strony tematów.
Mi te kosmetyki drogeryjne bardziej pasuja na forum ogólne. Nie ma nazwy jednoznacznie mówiącej co jest co, więc trudno to rozdzielić, ale dobrze, że pozmieniałaś. Nie wiem co więcej można by zmienić.

Nanomi jest offline  
Stary 2009-02-10, 10:52   #732
Dominkab

To przerzucenie wątków może wcale nie być takie złe. Dzięki temu być może więcej babek trafi na wątki poświęcone prawdziwym minerałkom

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline  
Stary 2009-02-10, 10:55   #733
frantic
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
To przerzucenie wątków może wcale nie być takie złe. Dzięki temu być może więcej babek trafi na wątki poświęcone prawdziwym minerałkom

Dominiko
też mam taką nadzieję.
frantic jest offline  
Stary 2009-02-10, 11:14   #734
Darianna25
Zakorzenienie

Dziewczyny jestem zielona jeśli chodzi o filtry.
Z tego co piszecie wnioskuje, że są to remy do twarzy z jakimś filtrem.Nie do opalania?
Ja zakupiłam Lancome z filtrem 30 do twarzy i podobny z Biothermy. Ale one są do opalania. I tak jade w marcu do Egiptu to je wykorzystam ale czy one bedą dobre tak na codzien?
Jeszcze jedno czy stosujecie te filtry cały rok i czy trzeba je zmieniać ze wzgledu na porę roku?
Darianna25 jest offline  
Stary 2009-02-10, 12:06   #735
frantic
Zakorzenienie

Cytat:
Dziewczyny jestem zielona jeśli chodzi o filtry.
Z tego co piszecie wnioskuje, że są to remy do twarzy z jakimś filtrem.Nie do opalania?
Ja zakupiłam Lancome z filtrem 30 do twarzy i podobny z Biothermy. Ale one są do opalania. I tak jade w marcu do Egiptu to je wykorzystam ale czy one bedą dobre tak na codzien?
Jeszcze jedno czy stosujecie te filtry cały rok i czy trzeba je zmieniać ze wzgledu na porę roku?
Najwięcej informacji o filtrach znajdziesz na forum biochemii. Stosuje się je po to, aby chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym UVA i UVB. Warto je stosować codziennie i przez cały rok chronić skórę, ale to zależy od indywidualnych upodobań. Niektóre osoby stosują filtry tylko latem inne wcale itd.
Pora roku nie wyznacza jakich filtrów używać, może co najwyżej konsystencja. Np. latem gorzej się znosi filtry lepiące i ważniejsze jest by dobrze się wchłaniały. Ale generelnie jak znajdzie się filtr najlepszy dla siebie to stosuje się go bez względu na porę roku.
Dobierając filtry pamiętaj tylko by były one stabilne, tzn. nie traciły swoich właściwości ochronnych w ciągu dnia. Nie wiem czy Lancome i Biotherm się do takich zalicza. A do Egiptu to zdecydowanie powinnaś się zaopatrzyć w filtr o faktorze 50+. 30 to stanowczo za mało na takie klimaty.
Ale to tylko wstęp. Jak wspomniałam wszystko o filtrach znajdziesz na biochemii.
frantic jest offline  
Stary 2009-02-10, 13:52   #736
Gajowniczka
Zadomowienie

Co znaczy w statusie zamówienia:
confirmed albo completed ? (po tygodniu od złożenia zamówienia)
Gajowniczka jest offline  
Stary 2009-02-10, 14:07   #737
frantic
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Gajowniczka Pokaż wiadomość
Co znaczy w statusie zamówienia:
confirmed albo completed ? (po tygodniu od złożenia zamówienia)
Jakbyś jeszcze napisała o jaką firmę Ci chodzi na pewno byłoby łatwiej komuś odpowiedzieć na takie pytanie.
frantic jest offline  
Stary 2009-02-10, 14:27   #738
vril
Zakorzenienie

Az boje sie wyskakiwac z takim bluznierstwem ale optuje za zalozeniem watku "zwatpienie mineralowe"
Slonce w zenicie powoduje u mnie depresje (coz, nigdzie nie zastrzegalam, ze jestem klasycznie normalna), wciaz nie wierze w kompatybilne placzenie filtra i mineralow, wiec wrocilam z podkulonym ogonem do tradycyjnej kolorowki (znaczy "zwykly" puder sypki zamiast podkladu mineralnego). Potrwa to pewnie do poznej jesieni, w podforum mineralne wsiaklam na dobre i nie chce go opuszczac ale wyraznie widze, ze sie opuszczam wzgledem reszty, jakos mi tak nijak poza nawiasem. Moze znalazlby sie ktos jeszcze, kto tak jak ja zaczyna uzywac mineralow w kratke ale mimo wszystko nie chce stracic kontaktu z forum i chcialby troche pogledzic w okolo mineralow
Sama oczywiscie bede dalej regularnie podczytywac watki, moze jakis sposob na filtry + mineraly dzieki wam odkryje i wroce do tej proszkowej macierzy ale poki co jestem na wylocie mineralowym
vril jest offline  
Stary 2009-02-10, 14:30   #739
Contax
Zakorzenienie

Vril, a mieszałaś filtr z minerałami ? ja tak na pewno będę testować podkłady jak tylko dojdą moje zamówione próbki
Contax jest offline  
Stary 2009-02-10, 14:34   #740
vril
Zakorzenienie

Contax, mieszalam Niestety caly mineral wtedy znika, nie ma zadnego efektu krycia, ujednolicenia, niczego, rownie dobrze moglabym nalozyc sam krem. Mazidlo po zmieszaniu z proszkiem niby wyglada jak fluid ale nic nie daje, w ogole tego nie widac na twarzy, musialbym dac znacznie wiecej mineralow, a takie rozwiazanie mi sie nie podoba, nieekonomiczne i mam watpliwosci jakby to sie potem trzymalo.
vril jest offline  
Stary 2009-02-10, 14:49   #741
Contax
Zakorzenienie

Vril, to rzeczywiście nieciekawie widzę, że czeka mnie długa droga do znalezienia właściwych minerałów, o ile takie w ogóle znajdę.
Contax jest offline  
Stary 2009-02-10, 15:02   #742
Hanneke
Rozeznanie

GG do Hanneke

Vril, minerały nie kończą się na EDM jest wiele ciekawszych, a filtry na La Roche

To było tak pół- żartem pół-serio oczywiście. Na pewno nas nie opuszczaj Ja mam duszę kombinatora i tak długo próbuję, aż znajdę ulubioną kombinację mineralno-filtrową. Każdy jest przecież inny, jak Ci pasują pryzmy to używaj i tyle
Hanneke jest offline  
Stary 2009-02-10, 15:12   #743
vril
Zakorzenienie

Wiem Ale ja sie zaparlam na EDM i LRP (chociaz nie wykluczam, ze przeskocze na Klorane). Pociecha jest mysle, ze w koncu przestanie sie marnowac u mnie tardycyjna kolorowka, mineraly sa "wieczne", wiec spokojnie sobie poleza do przyszlego sezonu (czasem zaluje, ze nie mieszkam w jakims mglistym, dzdzystym miejscu, lubie takie listopadowe klimaty).
W kazdym razie bede uwaznie sledzic wpisy na watku o bazach\kremach zeby wyprobowac wasze sztuczki na sobie
vril jest offline  
Stary 2009-02-10, 15:17   #744
frantic
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Vril, minerały nie kończą się na EDM jest wiele ciekawszych, a filtry na La Roche

To było tak pół- żartem pół-serio oczywiście. Na pewno nas nie opuszczaj Ja mam duszę kombinatora i tak długo próbuję, aż znajdę ulubioną kombinację mineralno-filtrową. Każdy jest przecież inny, jak Ci pasują pryzmy to używaj i tyle
Miałam napisać to samo co Hanneke.
Vril jeżeli zależy Ci na minerałach, to daj szansę inny markom niż EDM. Gdybym ja chciała koniecznie pozostać przy EDM, to żadnego filtra bym pod nie nie mogła nałożyć. Pisałaś, że chcesz jednak spróbować Lirene 50+, więc może z tym filtrem będzie lepiej? Dla mnie EDM intensive są na chwilę obecną bardzo słabe, a przecież przez pół roku wielbiłam te podkłady i nie mogłam wyjść z zachwytów nad swoją buzią nimi wymalowaną.
Jak masz cierpliwość i chęci, to skuś się na inne marki. A jak nie, to w końcu to też nie koniec świata. Wiesz, że i tak na tym forum będziesz zawsze mile widziana, nawet jak staniesz się autorką wątku "zwątpienia minerałowe".

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-02-10 o 15:19
frantic jest offline  
Stary 2009-02-10, 15:55   #745
Nanomi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Az boje sie wyskakiwac z takim bluznierstwem ale optuje za zalozeniem watku "zwatpienie mineralowe"
Slonce w zenicie powoduje u mnie depresje (coz, nigdzie nie zastrzegalam, ze jestem klasycznie normalna), wciaz nie wierze w kompatybilne placzenie filtra i mineralow, wiec wrocilam z podkulonym ogonem do tradycyjnej kolorowki (znaczy "zwykly" puder sypki zamiast podkladu mineralnego). Potrwa to pewnie do poznej jesieni, w podforum mineralne wsiaklam na dobre i nie chce go opuszczac ale wyraznie widze, ze sie opuszczam wzgledem reszty, jakos mi tak nijak poza nawiasem. Moze znalazlby sie ktos jeszcze, kto tak jak ja zaczyna uzywac mineralow w kratke ale mimo wszystko nie chce stracic kontaktu z forum i chcialby troche pogledzic w okolo mineralow
Sama oczywiscie bede dalej regularnie podczytywac watki, moze jakis sposob na filtry + mineraly dzieki wam odkryje i wroce do tej proszkowej macierzy ale poki co jestem na wylocie mineralowym
Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Wiem Ale ja sie zaparlam na EDM i LRP (chociaz nie wykluczam, ze przeskocze na Klorane). Pociecha jest mysle, ze w koncu przestanie sie marnowac u mnie tardycyjna kolorowka, mineraly sa "wieczne", wiec spokojnie sobie poleza do przyszlego sezonu (czasem zaluje, ze nie mieszkam w jakims mglistym, dzdzystym miejscu, lubie takie listopadowe klimaty).
W kazdym razie bede uwaznie sledzic wpisy na watku o bazach\kremach zeby wyprobowac wasze sztuczki na sobie
Nie opuszczaj nas! Może znajdziesz jakieś inne firmy albo sposób na to co już masz. A nawet jeśli nie to.. za pół roku znowu będzie jesień i piękna deszczowa pogoda i może wyciągniesz swoje zapasy proszku. Poza tym vril, plotkowac to tu można nie tylko o minerałach.

Nanomi jest offline  
Stary 2009-02-10, 16:42   #746
Dominkab

O właśnie Vril, tu można o wszystkim
A poza tym właśnie zamówiłam coś nowego. LaurEss się nazywa, ma bardzo dobre opinie na makeupalley. Co prawda próbka podkładu to 2,50 $ , ale przesyłka za trzy próbki podkładów + jedna różu wyniosła 0,20 $. Jak tylko dojdą to wypróbuję i dam znać. A nóż Cię skuszą i Ci podpasują

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline  
Stary 2009-02-10, 16:43   #747
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

Cytat:
Dzięki.Muszę poszukać swatchy bo ze strony trudno mi cos wybrać.
zajrzyj do albumu, wkleiłam mnóstwo zdjęć http://s683.photobucket.com/albums/v...ineralne/Meow/

agabil1 jest offline  
Stary 2009-02-10, 16:50   #748
Hanneke
Rozeznanie

GG do Hanneke

A ja spieszę donieść, że dostałam dzisiaj maila z Earthen Glow z przeprosinami Proponują mi zwrot pieniędzy albo wymianę. Tylko tak się zastanawiam, wiecie może jaka jest różnica pomiędzy exchange a replacement?
Hanneke jest offline  
Stary 2009-02-10, 16:52   #749
frenka
Zadomowienie

GG do frenka

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
A ja spieszę donieść, że dostałam dzisiaj maila z Earthen Glow z przeprosinami Proponują mi zwrot pieniędzy albo wymianę. Tylko tak się zastanawiam, wiecie może jaka jest różnica pomiędzy exchange a replacement?
a jak dokładnie Ci to napisali?
frenka jest offline  
Stary 2009-02-10, 16:55   #750
Hanneke
Rozeznanie

GG do Hanneke

"We give you option to replace, exchange or refund any items you are not 100% satisfied with."
Hanneke jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
kosmetyki, mineralne, plotki

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości