Kosmetyki mineralne Lumiere:) - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-01-16, 15:45   #3451
blue_apple
Zakorzenienie

Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

Cytat:
Napisane przez faa Pokaż wiadomość
a u mnie niestety lumiere vv źle leży początkowo było super a teraz po paru godzinach znika mi z twarzy mam tłustą cerę i nie wiem chyba obrażę się na lumiere, potestuję jeszcze kilka dni i najwyżej swoje bigi puszczę w świat, a tak ładnie leżało wcześniej
miałam podobny problem, w postaci warzenia się podkładu na nosie i nad ustami, z czoła spływał całkowicie.
z tego też powodu czaiłam się na Lauress, coby innej firmy spróbować, jednak zmieniłam krem i problem w zasadzie zniknął cera jest przetłuszczona, ale podkład jest na swoim miejscu.

ale innej firmy i tak muszę spróbować, potrzebne mi coś, po czym nie będę się tak świeciła.

aa, i jeszcze sobie przypomniałam. ostatnio na szybko nałożyłam lumiere na sucho, nie dość, że wyglądało jak zwykły puder, a nie podkład, to znikneło po paru godzinach może w tym tkwi problem?
chociaż najgorzej, gdy coś nam pasuje przez długi czas, a potem nagle przestaje, podczas, gdy my nie zmieniłyśmy ani sposobu nakładania, ani kremu - to chyba kwestia tego, że cera się zmienia i może właśnie ten krem czy sposób nakładania należy zmienić.

Edytowane przez blue_apple
Czas edycji: 2011-01-16 o 15:47
blue_apple jest offline  
Stary 2011-01-16, 16:08   #3452
fiolka85
Wtajemniczenie

witam wszystkich
Do tej pory używałam kosmetyków EDM ale postanowiłam popróbować czegoś innego i padło m.in na lumiere.
Staram się przeczytać cały wątek. Na razie jestem na 50 str, ale zamówiłam już pierwsze próbki i przeprowadziłam pierwsze testy, więc postanowiłam coś napisać o moich wrażeniach.

Pierwsze zdjęcie przedstawia zamówione przeze mnie próbki.
Postawiłam na formuły vena velvet i flawless face.
pierwsze wrażenia:
Flawless face: robi za bardzo maskę, osadza sie w porach.
Vena velvet ; bardzo fajna, na mnie podobna do formuły intensive EDM, podobne krycie, twarz zaczyna się lekko błyszczeć po ok4 h tak jak w EDM, mam wrażenie jednak że po kilku godzinach twarz wygląda na bardziej świeżą w lumiere ( pół twarzy pomalowałam EDM a pół Lumiere i obserwowałam zmiany )

Co do odcienia to jeszcze nie jestem pewna.
Najbardziej zdziwiło mnie to że kolor Light Warm ff okazał się nawet jaśniejszy niż Fair Warm vv .
Wklejam zdjęcia i proszę o opinię. Najbardziej spodobał mi się kolor Fair Warm oraz Light Golden, ale ten drugi jest chyba trochę za jasny rozważam spróbowanie Ligh MEdium golden v v i może coś w formule cashmere, tylko już w ogóle nie wiem jaki odcień, bo widzę że one się mocno różnią w innych formułach.
Beże które zamówiłam są zupełnie za jasne i wydaje mi się za różowe.
Jeżeli ktoś byłby chętny się wymienić to chętnie pozbędę się wszystkich próbek poza Fair Warm i Light golden

Dodam jeszcze że z EDM używałam Olive Fair, ale on był chyba za jasny tylko na mojej skórze jakoś się dobrze wtapiał, oraz Fairly Light, który jest na zdjęciach - ten znowu jest za ciemny, zwłaszcza zimą, ale całościowo też się wtapia w kolor skóry i jakos się nie wyróżnia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20110116145.jpg (109,1 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20110115105.jpg (101,3 KB, 101 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20110116139.jpg (51,8 KB, 111 załadowań)
fiolka85 jest offline  
Stary 2011-01-16, 16:13   #3453
Dominiique
BAN stały

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
witam wszystkich
Do tej pory używałam kosmetyków EDM ale postanowiłam popróbować czegoś innego i padło m.in na lumiere.
Staram się przeczytać cały wątek. Na razie jestem na 50 str, ale zamówiłam już pierwsze próbki i przeprowadziłam pierwsze testy, więc postanowiłam coś napisać o moich wrażeniach.

Pierwsze zdjęcie przedstawia zamówione przeze mnie próbki.
Postawiłam na formuły vena velvet i flawless face.
pierwsze wrażenia:
Flawless face: robi za bardzo maskę, osadza sie w porach.
Vena velvet ; bardzo fajna, na mnie podobna do formuły intensive EDM, podobne krycie, twarz zaczyna się lekko błyszczeć po ok4 h tak jak w EDM, mam wrażenie jednak że po kilku godzinach twarz wygląda na bardziej świeżą w lumiere ( pół twarzy pomalowałam EDM a pół Lumiere i obserwowałam zmiany )

Co do odcienia to jeszcze nie jestem pewna.
Najbardziej zdziwiło mnie to że kolor Light Warm ff okazał się nawet jaśniejszy niż Fair Warm vv .
Wklejam zdjęcia i proszę o opinię. Najbardziej spodobał mi się kolor Fair Warm oraz Light Golden, ale ten drugi jest chyba trochę za jasny rozważam spróbowanie Ligh MEdium golden v v i może coś w formule cashmere, tylko już w ogóle nie wiem jaki odcień, bo widzę że one się mocno różnią w innych formułach.
Beże które zamówiłam są zupełnie za jasne i wydaje mi się za różowe.
Jeżeli ktoś byłby chętny się wymienić to chętnie pozbędę się wszystkich próbek poza Fair Warm i Light golden

Dodam jeszcze że z EDM używałam Olive Fair, ale on był chyba za jasny tylko na mojej skórze jakoś się dobrze wtapiał, oraz Fairly Light, który jest na zdjęciach - ten znowu jest za ciemny, zwłaszcza zimą, ale całościowo też się wtapia w kolor skóry i jakos się nie wyróżnia
Kolorystycznie to wygląda tak:
Veena Velvet i cashmere mają takie same kolory (jeśli są różnice, to minimalne, niewidoczne)
Flawless face ma jaśniejsze od nich o jakieś 1-2 tony, więc zawsze trzeba brać ciemniejszy kolor
Lumineusse ma natomiast ciut ciemniejsze odcienie od VV i cash, ale sama jej nie testowałam, więc powtarzam tylko opinię z forum.
Dominiique jest offline  
Stary 2011-01-16, 17:18   #3454
capuccino
z innej bajki

Cytat:
Napisane przez Dominiique Pokaż wiadomość
Kolorystycznie to wygląda tak:
Veena Velvet i cashmere mają takie same kolory (jeśli są różnice, to minimalne, niewidoczne)
Flawless face ma jaśniejsze od nich o jakieś 1-2 tony, więc zawsze trzeba brać ciemniejszy kolor
Lumineusse ma natomiast ciut ciemniejsze odcienie od VV i cash, ale sama jej nie testowałam, więc powtarzam tylko opinię z forum.

Mam Light Golden Cashmere i (miałam) Light Golden Lumin. i wcale ten drugi nie był ciut ciemniejszy, tylko duuuuuużo ciemniejszy . Nie wiem jak z innymi kolorami, więc się nie wypowiadam.
FF natomiast (Light Golden) wydawał się ok po nałożeniu, ale później widziałam, że blednie jakoś (to było lato,byłam na balkonie i miałam twarz sporo jaśniejszą niż szyja i w dodatku mało żółtą..). Tzn stało się tak po ok 5-6 godzinach. Pozostałam przy Cashmere w ostateczności (mam nadzieję, że w ciepłe dni nie będzie kaprysić). Nie mniej jednak próbkę FF trzymam sobie, przyda się na jakąś alkoholową imprezę (po alkoholu robię się czerwona w niektórych miejscach- naczynkowiec).

Jutro podejrzewam, że dostanę moje "zbiorówki" (róże: Apricot, Sweet cherub i dwa podkłady).

*
W moim niebie będę znowu głaskać wszystkie moje pożegnane psy.
*

Wymiankowy listopad (klik!)

Edytowane przez capuccino
Czas edycji: 2011-01-16 o 17:20
capuccino jest offline  
Stary 2011-01-17, 13:06   #3455
naiat
Zakorzenienie

Dominika, dziękuję za podpowiedź

Chyba sie jednak pośpieszyłam z tymi zachwytami nad Light Warm

Na wszelki wypadek zamówiłam warmy i goldeny w formule VV. Jak dojdą mogę zrobić fotkę gdyby ktoś szukał porównania.

Aha, ja zamawiałam fromułe VV. Miałam Cashmere i to nie to.
naiat jest offline  
Stary 2011-01-17, 14:12   #3456
lilianatoja2
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
witam wszystkich

Wiesz co, na stronie Lumiere przy każdym podkładzie jest zdjęcie dziewczyny, do której ten podkład pasuje - może tym sposobem znajdziesz "siebie"
A co do fotek które zamieściłaś, mnie najbardziej "pasuje" light warm (chociaż w ff)
lilianatoja2 jest offline  
Stary 2011-01-17, 19:49   #3457
fiolka85
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Dominika, dziękuję za podpowiedź

Chyba sie jednak pośpieszyłam z tymi zachwytami nad Light Warm

Na wszelki wypadek zamówiłam warmy i goldeny w formule VV. Jak dojdą mogę zrobić fotkę gdyby ktoś szukał porównania.

Aha, ja zamawiałam fromułe VV. Miałam Cashmere i to nie to.
Ja poproszę o zdjęcia bo widzę że próbujemy z podobnymi odcieniami.
Ja za to próbowałam vena velvet ( bardzo mi przypadła do gustu) flawless facea a teraz będę jeszcze zamawiać cashmere .
Możesz napisać co Tobie nie odpowiada w cashmere?

Cytat:
Napisane przez lilianatoja2 Pokaż wiadomość
Wiesz co, na stronie Lumiere przy każdym podkładzie jest zdjęcie dziewczyny, do której ten podkład pasuje - może tym sposobem znajdziesz "siebie"
A co do fotek które zamieściłaś, mnie najbardziej "pasuje" light warm (chociaż w ff)
kurcze a ja go od razu odrzuciłam jako za jasny, ale spróbuję może dzisiaj posmarować nim pół twarzy i zobaczę czy się odróżnia.

Zrobiłam kolejne próby i jedyne co udało mi się uchwycić na zdjęciu to różnica między Fair Warm v v a Light Warm ff i moim zdaniem ewidentnie Light Warm jest za jasny. Co prawda twarzy nie mam tak żółtej jak szyi ale gdy nałożę Light Warm na twarz to czuję się za blado i za mało żółto w porównaniu do szyi.
Zdjęcie jest zrobione w sztucznym oświetleniu i bez lampy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1a.jpg (58,6 KB, 108 załadowań)

Edytowane przez fiolka85
Czas edycji: 2011-01-17 o 22:02
fiolka85 jest offline  
Stary 2011-01-17, 22:26   #3458
skarbiatko
Zakorzenienie

Po tych fotkach to mi wygląda na to że Tobie goldeny lepiej by pasowały chyba... Bo te co masz na szyjce wcale a wcale nie pasują..

Edytowane przez skarbiatko
Czas edycji: 2011-01-17 o 22:27
skarbiatko jest offline  
Stary 2011-01-17, 22:59   #3459
fiolka85
Wtajemniczenie

No tak tylko golden mam na razie light i jest za jasny. Mam zamiar zamówić jeszcze light medium golden w formule v v i cashmere a golden light w formule lumiesse.
I ja się nadal upieram że ten fair warm na twarzy (która nie jest tak żółta jak szyja ) jest całkiem OK .
Chyba poczekam na resztę próbek, ładniejszą pogodę i może wtedy coś z tego wyjdzie
fiolka85 jest offline  
Stary 2011-01-17, 23:05   #3460
lilianatoja2
Rozeznanie

Faktycznie w sumie żaden nie pasuje a wtedy nie było tego widać, hm
Skarbiątko ma rację że może te goldeny, albo ewentualnie neutrale hm
Stary 2011-01-18, 08:27   #3461
naiat
Zakorzenienie

Fiolka, ja próbowałam VV i Cashmere. I ztych dwóch zdecydowanie wybieram VV. Cashmere nie robił na mojej buzi kompletnie nic poza rozświetleniem. Najpierw byłam zachywycona, bo pasowało mi kilka odcieni, ale jak po kilkunastu minutach przyjrzałam się sobie w lusterku to efekt był żaden. Wszytskie nierówności i przebarwienia na wierzchu. Wg. mnie ta formuła jest dla dziewczyn o naprawdę ładnej cerze, ja takiej nie mam. Albo dla dziewczyn które mają wiele do ukrycia ale paciają to wszystko korektorem. Ja wychodzę z założenia, że jak mam pół twarzy zamazać korektorem to wolę bardziej kryjący podkład
naiat jest offline  
Stary 2011-01-18, 09:47   #3462
mamaNiny
Zakorzenienie

GG do mamaNiny

ehh a moje zamówienie ciągle nie doszło

Mikołaj <3
mamaNiny jest offline  
Stary 2011-01-18, 12:28   #3463
goldika
Zakorzenienie

a ja dzis po ok 2 miesiecznej przerwie mineralnej siegnelam po Lumiere juz calkiem zapomnialam za co tak kochalam mineraly kolor idealnie dopasowany, sliczny satynowy mat i po co ja nakupowalam tyle fluidow
dzis mam na sobie Light Golden Cashmere + bronzer sunkissed + delicate pink blush

Panna Młoda'13

goldika jest offline  
Stary 2011-01-18, 13:51   #3464
lilianatoja2
Rozeznanie

Ja też mam w końcu na sobie BlackFridayowe minerałki i jestem "w siódmym niebie"
Stary 2011-01-19, 17:22   #3465
skarpetta
Wtajemniczenie

Też już mam Lumiere i... Nie jestem do końca przekonana. Kolor taki sobie, neutral ma nawet pomarańczowe tony (VV, która jako formuła jest taka sobie pod każdym względem), a Luminesse to już w ogóle. A Fair jest na mnie chyba trochę przyciemny
skarpetta jest offline  
Stary 2011-01-19, 17:59   #3466
effa_j
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Też już mam Lumiere i... Nie jestem do końca przekonana. Kolor taki sobie, neutral ma nawet pomarańczowe tony (VV, która jako formuła jest taka sobie pod każdym względem), a Luminesse to już w ogóle. A Fair jest na mnie chyba trochę przyciemny
jakie odcienie zamawialas???
effa_j jest offline  
Stary 2011-01-19, 18:50   #3467
skarpetta
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
jakie odcienie zamawialas???
Fair Neutral Veena Velvet- big
Fair Golden próbowałam tylko z próbki.
W wymienionych powyżej odcieniach próbowałam sample w formule Luminesse.
skarpetta jest offline  
Stary 2011-01-19, 19:14   #3468
Enaffi
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
a ja dzis po ok 2 miesiecznej przerwie mineralnej siegnelam po Lumiere juz calkiem zapomnialam za co tak kochalam mineraly kolor idealnie dopasowany, sliczny satynowy mat i po co ja nakupowalam tyle fluidow
dzis mam na sobie Light Golden Cashmere + bronzer sunkissed + delicate pink blush
Ja zdradziłam minerały podkładem Bourjois Heathly Mix,nie trwało to długo brakowało mi właśnie tego satynowego wykończenia

Dzisiaj dotarł do mnie podkład lumiere medium golden luminesse powiem tak idealny będzie na latotak więc nawet go nie otwieram
Enaffi jest offline  
Stary 2011-01-20, 02:13   #3469
capuccino
z innej bajki

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Ja mam z wymianki trochę próbki tego sunkissed i jak maźnęłam tym po dłoni, to taka cegła jasna. Dla porównania dałam obok kreskę () SN "Beach Bunny" i niebo a ziemia .
(podkładu używam tego samego)

Cytat:
Napisane przez Enaffi Pokaż wiadomość
Ja zdradziłam minerały podkładem Bourjois Heathly Mix,nie trwało to długo brakowało mi właśnie tego satynowego wykończenia
Ja też parę razy podkradałam go od mamy, jak wychodziłam na krótko... W zimę jakoś czuję, że minerały nie dają mi "kołderki" ochronnej na twarzy (kiedy jestem na dworze, jest wiatr, mróz) . Jak wchodziłam do pomieszczenia, to czułam ze zwykłym podkładem maskę, ale na dworze było mi z tym własnie dobrze

*
W moim niebie będę znowu głaskać wszystkie moje pożegnane psy.
*

Wymiankowy listopad (klik!)

capuccino jest offline  
Stary 2011-01-20, 10:35   #3470
ciriness
Zadomowienie

Dziewczyny a ja was trochę postraszę.
Czy jesteście w stanie mi pomóc w jakie odcienie celować?
Bo ja już zgłupiałam, oprócz tego że wiem że tylko i wyłącznie formuła FF to i goldeny mi pasuj i cool i beige i już sama nie wiem

Edytowane przez ciriness
Czas edycji: 2011-01-20 o 20:41
ciriness jest offline  
Stary 2011-01-20, 11:58   #3471
mamaNiny
Zakorzenienie

GG do mamaNiny

ja bym byla jednak za cool. nie widze Cie w goldenach.. mze jakies swatche dolacz? pokz jak te goldeny na Tobie leza.

dalej nie ma mojej paczuszki... czekam od 06.01.

Mikołaj <3
mamaNiny jest offline  
Stary 2011-01-20, 12:33   #3472
blue_apple
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ciriness Pokaż wiadomość
Bo ja już zgłupiałam, oprócz tego że wiem że tylko i wyłącznie formuła FF to i goldeny mi pasuj i cool i beige i już sama nie wiem
ja też nie widzę Cię w goldenach
na Twoim miejscu spróbowałabym jakiegoś coola i beige ewentualnie z różowymi tonami.
a neutrale próbowałas

najlepiej pokaż swatche, łatwiej coś doradzić
blue_apple jest offline  
Stary 2011-01-20, 13:03   #3473
ciriness
Zadomowienie

Dzisiaj już światło kiepskie, jutro na pewno wrzucę

Dzisiaj zrobiłam jeszcze rano w FF Light Medium Beige

Jutro dam kilka kolorków i może coś doradzicie

Edytowane przez ciriness
Czas edycji: 2011-01-20 o 20:41
ciriness jest offline  
Stary 2011-01-20, 13:41   #3474
Dominiique
BAN stały

Cytat:

Moim zdaniem nie masz złotej cery, goldeny mi tu na pewno nie pasują.
Celowałabym w Cool i Neutral, ewentualnie jakiś nie pomarańczowy odcień beżu, z nutką różu lub taki szarawy. Spróbuj Medium Cool Beige 2.3 - to jasny kolor, w formule FF to już w ogóle jasny będzie.
Ja używam akurat Cashmere i VV, więc odcienie FF będą jaśniejsze od moich, ale mam troszkę podobną cerę (sądząc po fotkach: szyja lekko żółtawa, cera jasna, z zaróżowieniami i takim neutralno-bladożółtym tłem. Najbardziej mi pasuje Light Medium Neutral i MCB 2.3, formuła FF jest jaśniejsza, więc celuj albo w te same odcienie (może masz cerę trochę jaśniejszą, niż ja), albo 1 ton ciemniejsze.
Cooli ja nie używam, ale Tobie mogą pasować, bo masz sporo różowości. Może Light Medium Cool?
Dominiique jest offline  
Stary 2011-01-20, 14:03   #3475
goldika
Zakorzenienie

Cytat:
Dzisiaj już światło kiepskie, jutro na pewno wrzucę

Dzisiaj zrobiłam jeszcze rano w FF Light Medium Beige

Jutro dam kilka kolorków i może coś doradzicie
takze uwazam ze goldeny odpadaja, Beige moga byc dobre ale specjalistka nie jestem
na zdjeciu z podkladem wyglada ze wszystko ladnie sie stopilo ale z doswiadczenia na samej sobie wiem ze w takim swietle zawsze sie dobrze wyglada
zrob najlepiej zdjecie na zblizeniu fragmentu pomalowanego policzka i szyi, wtedy bedzie najlepiej widoczne dopasowanie

Panna Młoda'13

Edytowane przez goldika
Czas edycji: 2011-01-20 o 15:27
goldika jest offline  
Stary 2011-01-20, 14:12   #3476
Kmee
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 55

Żółtawych odcieni to ja też tu nie widzę - raczej zimne.
Ja używam MB 2.3 a kolor mam taki (swatch na mojej ręce)
http://wizaz.pl/forum/blog_attachmen...9&d=1239471236

Dziewczyny pytanie mam, jak te różowe pędzle w porównaniu do EDM? Porównywała któraś?
Stary 2011-01-20, 14:54   #3477
skarpetta
Wtajemniczenie

ciriness, masz prześliczną urodę!
Stawiam na cool, beige, neutral - kolejność nieprzypadkowa.
skarpetta jest offline  
Stary 2011-01-20, 17:34   #3478
blue_apple
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Dominiique Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nie masz złotej cery, goldeny mi tu na pewno nie pasują.
Celowałabym w Cool i Neutral, ewentualnie jakiś nie pomarańczowy odcień beżu, z nutką różu lub taki szarawy. Spróbuj Medium Cool Beige 2.3 - to jasny kolor, w formule FF to już w ogóle jasny będzie.
Ja używam akurat Cashmere i VV, więc odcienie FF będą jaśniejsze od moich, ale mam troszkę podobną cerę (sądząc po fotkach: szyja lekko żółtawa, cera jasna, z zaróżowieniami i takim neutralno-bladożółtym tłem. Najbardziej mi pasuje Light Medium Neutral i MCB 2.3, formuła FF jest jaśniejsza, więc celuj albo w te same odcienie (może masz cerę trochę jaśniejszą, niż ja), albo 1 ton ciemniejsze.
Cooli ja nie używam, ale Tobie mogą pasować, bo masz sporo różowości. Może Light Medium Cool?
w zasadzie o tym samym myślałam , ale, że nie uważam się za znawcę i sama ma problem z kolorem, to nie chciałam nic konkretnego radzić

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2011-01-21 o 21:17
blue_apple jest offline  
Stary 2011-01-20, 17:35   #3479
miwak
Raczkowanie

Dziewczyny pomóżcie!
Miałam próbke LMWarm z formuły VV, jednak formuła FF ogólnie bardziej mi odpowiada. Czy jeżeli bym chciała pełnowymiarowez formuły FF opakowanie to musze kupić Medium Warm ?
Boje sie,że może być za ciemny..

Jak już sie mazałam tymi próbkami to nałozyłam jedną warstwę LMNeutral z FF (wyglądałam jak truposz troche :P )i na to nałozyłam LMGolden z formuły FF i to połączenie chyba było najlepsze odcień..wyglądałam zdrowiej niż w tym LMW z VV.

Miała, któraś z Was taka sytuacje może, albo coś doradzi?

Nie bardzo chyba chce mieszać dwa kolory..

Dzięki z góry!

Edytowane przez miwak
Czas edycji: 2011-01-20 o 19:43
miwak jest offline  
Stary 2011-01-20, 18:27   #3480
ciriness
Zadomowienie

Obydwa zdjęcia były robione bez lampy tylko w innej porze dnia, specjalnie przy oknie żeby było naturalne światło
Z lampą to by było bez sensu.

Już skumałam o co chodzi ze swatchami poczekam na jutrzejsze dzienne światło i spróbuje różne kolorki położyć.

Jestem bardzo wdzięczna za kazdą radę
ciriness jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
minerals

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości