Kosmetyki mineralne Lumiere:) - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-02-06, 10:11   #4591
ksenka
Zadomowienie

Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

A no moze ) ja az takiej ciemnej nie mam ale dla mie light med golden jest jasny, ale tak jak patrzylam swatche w necie to mi sie wydawalo ze podobna jasnosc maja, ale to tak juz mowilam trzeba zamowic najpierw rozne probki bo inaczej nie pomozemy, kazdy odcien na kazdej cerze wyglada inaczej
Stary 2012-02-06, 11:14   #4592
idalia_
Raczkowanie

Witam
Powolutku przestawiam się na minerałki i w tym celu podczytuję wątek Lumiere Mam cerę mieszaną (obecnie nieco wysuszoną, ale to chyba normalne przy takich mrozach), dlatego wybrałam formułę VV. Moja skóra jest bardzo jasna z poziomu Fair z wybijającymi się żółto-oliwkowymi tonami. Mam dylemat, bo teoretycznie pasuje mi Fair Golden i Fair Neutral... I co tu począć (a dwóch opakowań raczej kupować nie chcę)...

Mam jeszcze pytanie: czy zdarza się Wam Dziewczyny mieszać minerałki Lumiere z kremami? Pytam w związku z moim obecnym podsuszeniem skóry. Czy to nie wpłynie źle na ich właściwości?
idalia_ jest offline  
Stary 2012-02-06, 11:34   #4593
One_LoVe
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez idalia_ Pokaż wiadomość
Witam
Powolutku przestawiam się na minerałki i w tym celu podczytuję wątek Lumiere Mam cerę mieszaną (obecnie nieco wysuszoną, ale to chyba normalne przy takich mrozach), dlatego wybrałam formułę VV. Moja skóra jest bardzo jasna z poziomu Fair z wybijającymi się żółto-oliwkowymi tonami. Mam dylemat, bo teoretycznie pasuje mi Fair Golden i Fair Neutral... I co tu począć (a dwóch opakowań raczej kupować nie chcę)...

Mam jeszcze pytanie: czy zdarza się Wam Dziewczyny mieszać minerałki Lumiere z kremami? Pytam w związku z moim obecnym podsuszeniem skóry. Czy to nie wpłynie źle na ich właściwości?
z minerałami jest tak że często jednej osobie pasuje kilka odcieni. możesz spróbować na jedną połową twarzy nałożyć jeden kolor, na drugą drugi, i spróbować ostatecznie wybrać ten który bardziej Ci odpowiada.

jeśli chodzi o mieszanie minerałów to kiedyś dawno temu czytałam, że nie wpływa to na ich jakość, właściwości i działanie. ale miło by było gdyby ktoś potwierdził.

Kosmetyki na wymianę:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline  
Stary 2012-02-06, 12:11   #4594
idalia_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
z minerałami jest tak że często jednej osobie pasuje kilka odcieni. możesz spróbować na jedną połową twarzy nałożyć jeden kolor, na drugą drugi, i spróbować ostatecznie wybrać ten który bardziej Ci odpowiada.

jeśli chodzi o mieszanie minerałów to kiedyś dawno temu czytałam, że nie wpływa to na ich jakość, właściwości i działanie. ale miło by było gdyby ktoś potwierdził.
Witam znajomą blogerkę )) Dziękuję za odpowiedź
Od kilku godzin chodzę z połową buzi w F. Neutral i połową w F. Golden i .... sama nie wiem, który lepszy. W tym pierwszym podobają mi się oliwkowe tony, właśnie takie neutralne, bez widocznej żółci czy różu, z kolei Golden jest odrobinę jaśniejszy, ale za to wybijają się te złote tony. Chyba wybiorę neutralny.

Dzięki za podpowiedź z kremami.
idalia_ jest offline  
Stary 2012-02-06, 12:32   #4595
One_LoVe
Zakorzenienie

Cytat:
Witam znajomą blogerkę )) Dziękuję za odpowiedź
Od kilku godzin chodzę z połową buzi w F. Neutral i połową w F. Golden i .... sama nie wiem, który lepszy. W tym pierwszym podobają mi się oliwkowe tony, właśnie takie neutralne, bez widocznej żółci czy różu, z kolei Golden jest odrobinę jaśniejszy, ale za to wybijają się te złote tony. Chyba wybiorę neutralny.

Dzięki za podpowiedź z kremami.
Witaj Idalia.
Ja w Fair Golden wyglądałam niezdrowo. Mój odcień to Light Golden. Też w formule VV.

Kosmetyki na wymianę:
One_LoVe jest offline  
Stary 2012-02-06, 13:59   #4596
ksenka
Zadomowienie

Cytat:
Witam

O podczytuje Cie na blogu juz od jakiegso czasu ) a moze wyprobuj jeszcze formule FF jest niby do suchej cery ale ja mam tlusta przesuszona i mi FF tez pasuje a co do mieszania mineralkow z kremami, raz to zrobilam ale poprostu mialam na twarzy jednego wielkiego mazaja:/ podobno mineraly fajnie wygladaja wymieszane z maslami ale to tylko przy suchej cerze bo wtedy sie to wszystko lekko swieci i natluszcza od razu
Stary 2012-02-06, 15:44   #4597
idalia_
Raczkowanie

Ksenka, miło mi
No właśnie myślę czy nie zamówić dodatkowo FF. Tylko znowu kwestia dobrania odcienia. Czy FF jest jaśniejsza od VV czy to podobny poziom jasności?
idalia_ jest offline  
Stary 2012-02-06, 15:49   #4598
One_LoVe
Zakorzenienie

Cytat:
Ksenka, miło mi
No właśnie myślę czy nie zamówić dodatkowo FF. Tylko znowu kwestia dobrania odcienia. Czy FF jest jaśniejsza od VV czy to podobny poziom jasności?
formuła ff jest jaśniejsza.

Kosmetyki na wymianę:
One_LoVe jest offline  
Stary 2012-02-06, 16:19   #4599
narjia
Zakorzenienie

Czy tylko ja mam takie wrażenie, czy na każdej z Was formuła vv ciemnieje? Nakładam najjaśniejszą i najpierw mam twarz gejszy a po godzinie jest już dużo za ciemny.Testowałam na naga skórę tylko umytą.
Czy inne formuły nie mają tej tendencji?
Wiem, że minerały zmieniają kolor po nałożeniu, ale z czymś takim jeszcze się nie spotkałam, mimo, że kilka firm przetestowałam.
Stary 2012-02-06, 16:34   #4600
ksenka
Zadomowienie

Cytat:
Ksenka, miło mi
Mi rowniez
Niby jasniejsza ale ja mam golden medium w VV i FF i roznica jest tak minimalna ze na twarzy jej w ogole nie zauwazam

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Czy tylko ja mam takie wrażenie, czy na każdej z Was formuła vv ciemnieje? Nakładam najjaśniejszą i najpierw mam twarz gejszy a po godzinie jest już dużo za ciemny.Testowałam na naga skórę tylko umytą.
Wiem, że minerały zmieniają kolor po nałożeniu, ale z czymś takim jeszcze się nie spotkałam, mimo, że kilka firm przetestowałam.
Hmmm mi raczej nie ciemnieje, a uzywasz jakies pudru na koniec?
Stary 2012-02-06, 18:12   #4601
narjia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
Mi rowniez

Hmmm mi raczej nie ciemnieje, a uzywasz jakies pudru na koniec?
Zawsze używam zwykle krzemionki, ale je tylko testowałam w domu, to ani pod spód ani na wierzch niczego nie kładłam, żeby najlepszy kolor dobrać.
Stary 2012-02-06, 18:14   #4602
idalia_
Raczkowanie

Mi również VV lekko ciemnieje.
idalia_ jest offline  
Stary 2012-02-06, 18:26   #4603
narjia
Zakorzenienie

Cytat:
Mi również VV lekko ciemnieje.
A z innymi formułami masz tak samo?
U mnie to ciemnienie jest naprawdę znaczne, na tyle, że nie mogę sobie odpowiednio jasnego podkładu w formule vv znaleźć, mam jasną cerę, ale nie aż porcelanową.
Stary 2012-02-06, 18:44   #4604
ksenka
Zadomowienie

a masz cere tlusta czy sucha?
Stary 2012-02-06, 18:57   #4605
narjia
Zakorzenienie

Cytat:
a masz cere tlusta czy sucha?
Przez całe życie tłustą a teraz ze względu na chorobę suchą, wiec jeszcze się z nią za bardzo nie umiem obchodzić.

Muszę chyba inne formuły popróbować, bo ogólnie podobają mi się te minerały.
Stary 2012-02-06, 19:27   #4606
ksenka
Zadomowienie

Bo mineraly jak sa mokre to sa ciemniejsze, wiec mozliwe ze jak z czasem cera Ci sie przetluszcza to i podklad pod wplywem sebum ciemnieje, sprobuj go czyms zmatowic i wtedy obserwuj
Stary 2012-02-06, 22:30   #4607
mglista_noc
Raczkowanie

Dzięki dziewczyny Jeszcze się pomyślę, na co się w końcu zdecydować, w sumie i tak nie powinnam teraz zanabywać próbek, bo portfel kwiczy
Może Was jeszcze pomęczę, albo po prostu dam znać jak poszły testy
mglista_noc jest offline  
Stary 2012-02-06, 23:42   #4608
idalia_
Raczkowanie

Cytat:
A z innymi formułami masz tak samo?
U mnie to ciemnienie jest naprawdę znaczne, na tyle, że nie mogę sobie odpowiednio jasnego podkładu w formule vv znaleźć, mam jasną cerę, ale nie aż porcelanową.
Póki co mam doświadczenia wyłącznie z VV, bo pokierowałam sie przy zakupie typem mojej cery (mieszana, policzki ostatnio wybitnie suche, a za sprawą naturalnych olei strefa T mniej się przetłuszcza niż dotąd), buzia jest jednym słowem ofwodniona i po aplikacji czuję lekkie ściągnięcie. Chcę domówić jeszcze FF.
idalia_ jest offline  
Stary 2012-02-07, 10:29   #4609
ksenka
Zadomowienie

A nakladacie kilka malych warstw niz jedna duza?? ja tak mialam na poczatku gdy dopiero zaczynalam z mineralami, walilam jedna gruba warstwe i cieszylam sie ze mam taki efekt photoshopa a pozniej po kilku godzinach robilo mi sie ciasto na twarzy i efekt plastiku i twarz byla faktycznie kilka tonow ciemniejsza :/ matko zalujcie ze mnie wtedy nie widzialyscie
Stary 2012-02-07, 12:17   #4610
Anbar
Raczkowanie

Hej dziewczyny, czy gdzies na sronie Lumiere jest podany sklad Finishing Powders? patrze i nie widze.. chcialam cos na probe zamowic, ale nie mam pojecia czym sie roznia...
Anbar jest offline  
Stary 2012-02-07, 12:34   #4611
capuccino
z innej bajki

Cytat:
Napisane przez Anbar Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, czy gdzies na sronie Lumiere jest podany sklad Finishing Powders? patrze i nie widze.. chcialam cos na probe zamowic, ale nie mam pojecia czym sie roznia...

http://www.lumierecosmetics.com/pages/ingredients.html

Flawless Finish:
premium grade serecite (colorless mica), iron oxides, Magnesium stearate

Veena Silk Veil:
avena sativa (oat powder), silk powder, mica, oryza sativa (rice powder), rosemary extract oil, iron oxide

Veena Veil:
premium grade serecite (colorless mica), avena sativa, oryza sativa (rice powder) may contain: iron oxide

Silk Powder to chyba sam Silk Powder i jakiś mały dodatek koloru w przypadku "sand" i "ivory".

*
W moim niebie będę znowu głaskać wszystkie moje pożegnane psy.
*

Wymiankowy listopad (klik!)

Wymienię minerały (klik!)

Edytowane przez capuccino
Czas edycji: 2012-02-07 o 12:35
capuccino jest offline  
Stary 2012-02-07, 12:45   #4612
narjia
Zakorzenienie

Cytat:
A nakladacie kilka malych warstw niz jedna duza?? ja tak mialam na poczatku gdy dopiero zaczynalam z mineralami, walilam jedna gruba warstwe i cieszylam sie ze mam taki efekt photoshopa a pozniej po kilku godzinach robilo mi sie ciasto na twarzy i efekt plastiku i twarz byla faktycznie kilka tonow ciemniejsza :/ matko zalujcie ze mnie wtedy nie widzialyscie
Nakładam jedna, małą, bo nie mam czego kryć, poza kilkoma naczynkami i ogólnie szarym kolorytem. Popróbuję normalnie na kremy, a nie na gołą skórę, może coś da.

Zakochałam się w różu Violaceous, zawsze unikałam fioletowych róży, ale okazało się, że nie wyglądam w nim jak ofiara przemocy domowej
Stary 2012-02-07, 13:04   #4613
Anbar
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez capuccino Pokaż wiadomość
http://www.lumierecosmetics.com/pages/ingredients.html

Flawless Finish:
premium grade serecite (colorless mica), iron oxides, Magnesium stearate

Veena Silk Veil:
avena sativa (oat powder), silk powder, mica, oryza sativa (rice powder), rosemary extract oil, iron oxide

Veena Veil:
premium grade serecite (colorless mica), avena sativa, oryza sativa (rice powder) may contain: iron oxide

Silk Powder to chyba sam Silk Powder i jakiś mały dodatek koloru w przypadku "sand" i "ivory".

dzieki capuccino!
Anbar jest offline  
Stary 2012-02-07, 15:17   #4614
idalia_
Raczkowanie

Narjia, Violaceous jest piękny!!! Ja bardzo lubię Poppy, jednak jest chyba ciut dla mnie za ciepły.

Cytat:
Ksenko, nakładam minimalne ilości, bo naczytałam się, że VV lubi robić efekt tynku (co otrzymałam dwa razy, gdy nałożyłam za dużo ) I to prawda, że robi efekt Photoshopa, buzia jest taka gładziutka i jednolita

Edytowane przez idalia_
Czas edycji: 2012-02-07 o 15:22 Powód: Dopisałam coś :)
idalia_ jest offline  
Stary 2012-02-07, 15:21   #4615
skarpetta
Wtajemniczenie

Cytat:
W moim odczuciu formuła VV ciemnieje bardziej niż inne moje minerałki (ale nie miałam stycznościami z innymi formułami Lumiere).
skarpetta jest offline  
Stary 2012-02-07, 17:33   #4616
Evet
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
W moim odczuciu formuła VV ciemnieje bardziej niż inne moje minerałki (ale nie miałam stycznościami z innymi formułami Lumiere).
a ja myślałam, że on mi się tak ładnie dopasował a on po prostu ściemniał... jak go pierwszy raz nałożyłam na twarz to dla mnie był trochę za jasny ale po kilku godzinach stwierdziłam, że to kolor idealny na teraz... czyli potwierdzam, że lekko ciemnieje ale akurat dla mnie to plus

btw zbankrutuje przez Was Kochane Wizażanki minerałki..
Evet jest teraz online  
Stary 2012-02-07, 19:56   #4617
ksenka
Zadomowienie

No to juz nie wiem dziewczyny to Wam chyba nie pomoge
Stary 2012-02-08, 10:53   #4618
Anka_84
Przyczajenie

W moim przypadku VV też ciemnieje, ale to u mnie na plus, ponieważ twarz mam jaśniejszą od reszty. I ciemnieje o pół tonu tylko, mniej niż np. Pixie.

Ostatnio zauważyłam, że VV wygląda na mojej buzi coraz gorzej. Rano po nałożeniu przez ok. 3 godziny jest super, a później wyglądam na zmęczoną, zmarszczki są bardzo podkreślone, czasem na brodzie podkład oddziela się od skóry. I nie wiem, czy za dużo nakładam i to ten efekt ciasta, o którym piszecie, czy mam za mało nawilżoną skórę.
Czy mogłybyście opisać jak wygląda to ciasto na twarzy? Czytałam już o tym w paru wątkach, ale nadal to trudno mi to sobie wyobrazić.
Anka_84 jest offline  
Stary 2012-02-08, 13:00   #4619
capuccino
z innej bajki

Cytat:
Napisane przez Anka_84 Pokaż wiadomość
W moim przypadku VV też ciemnieje, ale to u mnie na plus, ponieważ twarz mam jaśniejszą od reszty. I ciemnieje o pół tonu tylko, mniej niż np. Pixie.

Ostatnio zauważyłam, że VV wygląda na mojej buzi coraz gorzej. Rano po nałożeniu przez ok. 3 godziny jest super, a później wyglądam na zmęczoną, zmarszczki są bardzo podkreślone, czasem na brodzie podkład oddziela się od skóry. I nie wiem, czy za dużo nakładam i to ten efekt ciasta, o którym piszecie, czy mam za mało nawilżoną skórę.
Czy mogłybyście opisać jak wygląda to ciasto na twarzy? Czytałam już o tym w paru wątkach, ale nadal to trudno mi to sobie wyobrazić.
Takie coś robi się również kiedy proszek zmiesza się z sebum (u mnie dzieje się tak z korektorem na brodzie czy nosie po paru godzinach). Muszę zawsze dać więcej wykończeniówki na te partie twarzy, choć najlepiej bym zostawiła bez tego, bo lubię lekki błysk. Jednak to ciasto dobrze nie wygląda, więc nie mam wyboru.
Jak to wygląda? Ja to nazywam "zwarzonym" (mam nadzieję, że bez błędu) podkładem/korektorem. Tak jakby proszek oddzielał się od skory i tworzy takie nieładne placki- jakbyśmy tam pełno kosmetyku nałozyly. Chyba o to chodzi innym wizażankom równiez

EDIT: jest ktoś chętny na limitowany- grudniowy róż Berry Blitzen? (ok2g w woreczku strunowym, kupiony na spółę w zbiorowych).

*
W moim niebie będę znowu głaskać wszystkie moje pożegnane psy.
*

Wymiankowy listopad (klik!)

Wymienię minerały (klik!)

Edytowane przez capuccino
Czas edycji: 2012-02-08 o 13:01
capuccino jest offline  
Stary 2012-02-09, 22:44   #4620
Anka_84
Przyczajenie

Dzięki, o to mi chodziło.
Anka_84 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
minerals

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości