Kosmetyki mineralne Lumiere:) - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-05-23, 15:44   #4921
lipss
Zadomowienie

Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

Dziś po długiej przerwie użyłam podkładu VV Light medium golden i rewelacja W pracy wyciągam lusterko żeby poprawic make up, patrze a wyglądam jak bym się dopiero co wymalowała Mam cerę tłustą skłonna do trądziku- trosze uregulowałam produkcję sebum olejkami ale podkład spisał się świetnie. Muszę zrobić znów zakupy
Stary 2012-05-23, 21:09   #4922
emilia129
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Dziś po długiej przerwie użyłam podkładu VV Light medium golden i rewelacja W pracy wyciągam lusterko żeby poprawic make up, patrze a wyglądam jak bym się dopiero co wymalowała Mam cerę tłustą skłonna do trądziku- trosze uregulowałam produkcję sebum olejkami ale podkład spisał się świetnie. Muszę zrobić znów zakupy

Jakimi olejkami? podpowiesz? a na pod podkład nakładałaś coś? tzn jakiś krem/olejek.bazę ?
emilia129 jest offline  
Stary 2012-05-23, 21:36   #4923
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:
Napisane przez Evet Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was byłaby w stanie porównać Medium Warm w formułach VV i FF, mam próbkę ff i kolor jest dla mnie ok ale nie lubię tej formuły.. teraz mieszam LM Golden z MD Neutral ale wolałabym kupić coś gotowego.. Medium Golden VV jest za żółty i przez to ciemny...
mam medium warm w kolorze ff. w vv mu odpowiada light medium warm.
Stary 2012-05-24, 00:05   #4924
Evet
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
Dziękuje
Z moich próbek wynikało, że LM Warm vv jest jaśniejsze od M Warm ff, akurat te 2próbki miałam z warmów ale kupowałam je na all więc może coś było zamieszane. I z LM Warm vv wybijało mi różowe tony, a z M Warm ff już nie...
Czyli Medium Warm VV będzie sporo ciemniejsze od Medium Warm FF? a jak z odcieniami? Który z nich jest bardziej żółty?
Jeśli M Warm vv jest dużo ciemniejszy to chyba jestem skazana na wieczne mieszanie
Evet jest offline  
Stary 2012-05-24, 09:40   #4925
201707261519
Konto usunięte

Co robicie, żeby sie lepiej trzymal na twarzy? Bo mi sie zmazuje
201707261519 jest offline  
Stary 2012-05-24, 11:48   #4926
Anbar
Raczkowanie

Cytat:
ja mam biga LM Warm w FF i VV i u mnie wygladaja identycznie
no moze FF jest odrobine cieplejsze, ale jak sie maluje to nie widze zadnej roznicy...
Anbar jest offline  
Stary 2012-05-24, 16:23   #4927
lipss
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez emilia129 Pokaż wiadomość
Jakimi olejkami? podpowiesz? a na pod podkład nakładałaś coś? tzn jakiś krem/olejek.bazę ?
Chyba od 3 miesięcy stosuję olejki zamiast kremu na noc. Na początku używałam oleju słonecznikowego, z orzecha włosnkiego i dermogalu. Teraz mam olej z pachnotki i z konopii. Mieszam te oleje z żelem hialuronowym. Taka mieszanka naprawde świetnie nawilża Czasem nawet stosuję na dzień i podkład się nieźle na tym trzyma. Naprawde widzę że mam czystsze pory i mniej sebum.

A na dzień używam filtra 50 spf z pharmaceris. Polecam bo wchłania się do matu, nie bieli i mnie jak do tej pory nie zapycha.

Edytowane przez lipss
Czas edycji: 2012-05-24 o 16:24
lipss jest offline  
Stary 2012-05-24, 19:48   #4928
capuccino
z innej bajki

Mnie olej ze słonecznika zapycha (mam macerat z kasztanowca, na oleju słonecznikowym). Dziwne, bo jest ponoć lekki. Po nawet 2-3 posmarowaniach już robią mi się malutkie krostki z wodą, za to oleju dużo cięższego używałam z powodzeniem parę miesięcy (i nie żałowałam sobie, jak siedziałam w domu) i nie było tego zjawiska.

Co by off topa nie było:
Czy Lumiere co wakacje ma limitowanki?

*
W moim niebie będę znowu głaskać wszystkie moje pożegnane psy.
*

Wymiankowy listopad (klik!)

capuccino jest offline  
Stary 2012-05-24, 21:27   #4929
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:
Napisane przez Anbar Pokaż wiadomość
ja mam biga LM Warm w FF i VV i u mnie wygladaja identycznie
no moze FF jest odrobine cieplejsze, ale jak sie maluje to nie widze zadnej roznicy...
vv moze na twarzy ciemniec od sebum. za to z ff mi sie to nigdy nie zdarza pewnie chodzi o proporcje tlenkow.

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Evet Pokaż wiadomość
Dziękuje
Z moich próbek wynikało, że LM Warm vv jest jaśniejsze od M Warm ff, akurat te 2próbki miałam z warmów ale kupowałam je na all więc może coś było zamieszane. I z LM Warm vv wybijało mi różowe tony, a z M Warm ff już nie...
Czyli Medium Warm VV będzie sporo ciemniejsze od Medium Warm FF? a jak z odcieniami? Który z nich jest bardziej żółty?
Jeśli M Warm vv jest dużo ciemniejszy to chyba jestem skazana na wieczne mieszanie
ja pierw mialam vv light medium warm ktorego uzywalam latem. niby jasny ale na skorze od potu i sebum ciemnial. pozagniej zapragnelam bardziej kryjacego ff i najbardziej mi odpowiadal wlasnie w kolorze light medium warm. nie sa identyczne to fakt. ale lmw chyba jest najblizej bo ten sam kolor w formule vv moze okazac sie za ciemny. zawsze mozna kupic probki na all albo obydwa kolorki i mieszac w roznych proporcjach w zaleznosci od tego jak sie bedzie skora zmieniac w lato ja mam chyba z 5 podkladow lumiere i sobie je dowolnie mixuje albo nakladam jedna warste ff a ostatnia vv \

w sobote ogarne moze temat i zrobie swatche na przedramieniu

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2012-05-24 o 21:29
olkie jest offline  
Stary 2012-05-24, 21:39   #4930
Evet
Raczkowanie

Cytat:
vv moze na twarzy ciemniec od sebum. za to z ff mi sie to nigdy nie zdarza pewnie chodzi o proporcje tlenkow.

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:22 ----------

ja pierw mialam vv light medium warm ktorego uzywalam latem. niby jasny ale na skorze od potu i sebum ciemnial. pozagniej zapragnelam bardziej kryjacego ff i najbardziej mi odpowiadal wlasnie w kolorze light medium warm. nie sa identyczne to fakt. ale lmw chyba jest najblizej bo ten sam kolor w formule vv moze okazac sie za ciemny. zawsze mozna kupic probki na all albo obydwa kolorki i mieszac w roznych proporcjach w zaleznosci od tego jak sie bedzie skora zmieniac w lato ja mam chyba z 5 podkladow lumiere i sobie je dowolnie mixuje albo nakladam jedna warste ff a ostatnia vv \

w sobote ogarne moze temat i zrobie swatche na przedramieniu
Zatem nie pozostaje mi nic innego jak nadal bazować na LM Golden VV i dodawać do niego MD Neutral (z takiej mieszaniny wychodzi mi fajny kolorek) bo jak dodawałam Medium Golden to już było dla mnie za żółto. Ehh... a miałam nadzieję, że będę mieszać tylko w okresie przejściowym..
Evet jest offline  
Stary 2012-05-25, 16:08   #4931
Anbar
Raczkowanie

[QUOTE=olkie;34310857]vv moze na twarzy ciemniec od sebum. za to z ff mi sie to nigdy nie zdarza pewnie chodzi o proporcje tlenkow.[COLOR="Silver"]

to zalezy na pewno tez od skory, zanim kupilam VV czytalam, ze niektorym dziewczynom ciemnieje, ale chcialam go kupic na lato wiec mi to nie przeszkadzalo... dzisiaj rano celem eksperymentu nalozylam na pol twarzy FF i na drugie pol VV jak sie bardzo uwaznie przyjrzalam to VV wyglada na troche jasniejsze (ale minimalnie) wiec pomyslalam "niech sobie ciemnieje to sie wyrowna", ale po paru dobrych godzinach nic sie nie zmienilo, oba nadal wygladaja tak samo... wiec moze ciemniec ale nie musi...
mnie natomiast bardzo popularne EDMy starsznie ciemnialy...
takze trzeba po prostu probowac na sobie bo (jak tu ktoras Wizazanka slusznia zauwaza) "opinia jest jak d* kazdy ma swoja"
Anbar jest offline  
Stary 2012-05-26, 07:26   #4932
blueey
Raczkowanie

Wink Dot.: Kosmetyki mineralne Lumiere:)

Hej
Wczoraj dostałam swój pierwszy podkład z Lumiere- Light Medium Golden VV - troche za jasny(( ale i tak świetny

Wrażenia:
+o niebo lepszy od EDM Intensive- medium golden
+super kryje bez efektu maski, cera wyglada na zdrową i bardzo naturalna ( a mam problemy z cera bo od czasu do czasu wyskakuja mi niespodzianki i ogolnie mam niby ciemniejsza karnacje ale na twarzy mam takie rózowe polika (
+ cena tez korzystna 50 zl z allegro za 12gram

Dziewczyny mam pytanie: maiała zwas moze ktoraś kolor Deep Neutral? chialabym wiedziec w jakie tony wchodzi????
Stary 2012-05-26, 14:59   #4933
emilia129
Raczkowanie

Witam, mam pyt. odnośnie kolorystyki. Na zdjęciu przedstawiającym porównanie wszystkich kolorów widać, jakby Medium Beige był jaśniejszy od Light Medium Beige. Tak jest naprawde? Chwilowo mam próbke Light Beige ale jest ciut za jasny, nie wiem który odcień wybrać? Chodzi mi o formułę VV. Byłabym wdzięczna za odpowiedź.
jeszcze małe pytanko. Wiem, że mieszacie odcienie, ale czy można mieszać formuły? Mam kilka próbek z formuł VV i FF, mogę je wsypać do jednego słoiczka?
emilia129 jest offline  
Stary 2012-05-26, 16:34   #4934
capuccino
z innej bajki

Nie wiem, czy można mieszać formuły, bo nie próbowałam i jakoś mnie do tego nie ciągnie. Jeśli natomiast chcesz mieszać ogólnie podkład, to nie wsypuj do słoiczka, tylko do woreczka strunowego po trochu (małe ilości) i musisz "miętosić" aby proszek się roztarł i połączył. Dopiero po takim "miętoszeniu" wsypujesz do słoiczka. Później następną ilość proszku miętosisz itd. Nie np 4g naraz, tylko małymi "partiami".

*
*

capuccino jest offline  
Stary 2012-05-26, 21:12   #4935
tworazka
Zakorzenienie

mam FF i kryje 9/10 a jak kryja inne formuly? produkt 4 gram posiada puszek taki jak np. pixie?
Stary 2012-05-26, 22:03   #4936
Isilindil
Jestem groszek... ;)

Cytat:
Napisane przez tworazka Pokaż wiadomość
mam FF i kryje 9/10 a jak kryja inne formuly? produkt 4 gram posiada puszek taki jak np. pixie?
Żaden z bigów nie posiada puszka.

Za ciemny podkład? Tapeta? Zajrzyj na forum mineralne

Isilindil jest offline  
Stary 2012-05-27, 00:11   #4937
tworazka
Zakorzenienie

to przychodza i na sitku lezy rozsypany puder??????
Stary 2012-05-27, 00:30   #4938
Isilindil
Jestem groszek... ;)

Cytat:
Rzadko to się zdarza. Wydaje mi się że mają inne sitko niż Pixie (nie widziałam biga Pixie)

Isilindil jest offline  
Stary 2012-05-27, 10:22   #4939
emilia129
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez capuccino Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy można mieszać formuły, bo nie próbowałam i jakoś mnie do tego nie ciągnie. Jeśli natomiast chcesz mieszać ogólnie podkład, to nie wsypuj do słoiczka, tylko do woreczka strunowego po trochu (małe ilości) i musisz "miętosić" aby proszek się roztarł i połączył. Dopiero po takim "miętoszeniu" wsypujesz do słoiczka. Później następną ilość proszku miętosisz itd. Nie np 4g naraz, tylko małymi "partiami".
Dziękuję za rady
emilia129 jest offline  
Stary 2012-05-28, 19:16   #4940
fortepianistka
Rozeznanie

Cytat:
W lumiere jest takie zakręcane, jak np w dużych opakowaniach przypraw. Dobry to patent, bo można odsłonić ile się chce, i w podróży też jest bezproblemowo.

W pixie w podróży dużo ląduje w puszku.

A tak w ogóle to chyba zawsze tam jest jakoś zaklejone od nowości czy coś-nie pamiętam, że na pewno nowe opakowanie w żadnej z tych dwóch nie jest rozsypane, gorzej potem w podróży czy torebce.
Stary 2012-05-28, 20:00   #4941
Redhaired Witch
Nindżopesz

Cytat:
Napisane przez emilia129 Pokaż wiadomość
jeszcze małe pytanko. Wiem, że mieszacie odcienie, ale czy można mieszać formuły? Mam kilka próbek z formuł VV i FF, mogę je wsypać do jednego słoiczka?
Ja ostatnio mieszam fair warm z light warm cashmere i dodaję białą bazę FF Warmy pomieszałam w słoiczku, nawet się nie bawiłam w rozcieranie w woreczku strunowym, białą bazę dosypuję na spodeczek w momencie nakładania, po postemplowaniu widać różne kolory ale po roztarciu już nie.

Cytat:
Miałam 4 g opakowanie i było zaklejone folią, w 12 g jest ruchoma zasłonka zasłaniająca dziurki. Przekładam ten podkład z lewej na prawą, czasem mi upadnie ale nic się nie rozsypuje.
Redhaired Witch jest offline  
Stary 2012-05-29, 11:47   #4942
tworazka
Zakorzenienie

aha taka jak w EDM? wlasnie zawsze w podroz tez zaklejam folijka sitko zebym w stresie nie podrozowala

w ogole to mam niezla zagwozdke. kupowalam juz probeczki z Lumiere, ale to na okres zimowy. Teraz sie nie opalam, ale stosuje samodopalacz i z pixie pasuje mi ellette 2 a jak jest brzydka pogoda i nie musze wyeksponowac nog to bliss 1 z Pixie cosmetics CDL. w ogole w szoku jestem ze ellette na kartce jest taki ciemny bo na twarzy to chlodny bezyk jak myslicie lepiej wziac Light golden i dokupic kilka probek ciemnego, czy od razu celowac w LMG w formule FF bo on nawet sie wydaje jasny na kartce do elletta bede wdzieczna za kazda rade
a i przepraszam za kiepskie zdjecie troszke pochmurno dzisiaj
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PICT0058.jpg (62,1 KB, 19 załadowań)
Stary 2012-05-29, 12:00   #4943
Redhaired Witch
Nindżopesz

Doszła do mnie kolejna przesyłka więc mogę coś napisać po testach:

- zamówiłam podkład Luminesse Fair golden, krycie porównywalne z Cashmere, wykończenie ładne, naturalne, paszcza się nie świeci więc tylko dla pewności nieco przypudrowałam nos, zobaczymy ile czasu wytrzyma.
- i białą bazę Cashmere - baza jak baza, biała
Wzięłam też próbki:
- rozświetlacz Moonlight, kompletnie biały i ma wielki srebrzysty brokat, chyba tylko na Sylwestra się przyda. Ogólnie ładna rzecz, wygląda jak migoczący śnieg
- Baby face, delikatny róż jaśniejszy od Wintersilku i z minimalnymi drobinkami, nie bardzo go widać na mojej twarzy
- puder Veena Silk Veil Sheer, mam wrażenie, że niewiele robi, moooże delikatnie "rozmywa" rysy Przynajmniej nie podkreśla porów ani zmarszczek.
Stary 2012-05-31, 19:08   #4944
Isilindil
Jestem groszek... ;)

Pearlfection Powder Sheer - zaznaczę, że mam cerę tłustą.
W ciepły dzień, jak dziś, skóra jest matowa 6-7h, co jest dobrym wynikiem. Podejrzewam że osoby mające skórę mieszaną bardzo polubią ten puder

Nie zapycha i nie bieli.

Isilindil jest offline  
Stary 2012-06-01, 23:11   #4945
Noodle Soup
Zadomowienie

Pisałam jakiś czas temu, że mam problem z Lumiere, formuła tych podkładów mi nie pasuje i wyglądają źle.
Podeszłam do nich ostatnio raz jeszcze, tym razem nakładałam zwilżonym pędzlem. Nie jest to jeszcze to, ale zauważyłam znaczną poprawę Nawet FF nie wygląda tak źle. Podkład trzyma się cały dzień w świetnym stanie. Stwierdziłam nawet, że nawet w najgorszym podkładzie mineralnym wyglądam lepiej, niż w pasującym mi podkładzie tradycyjnym. Szczególnie po paru godzinach.
Chyba po prostu kremowe formuły nie są dla mnie, suche EDM mi pasują, za to też lekko kremowe Lady Minerals tworzą podobny(choć subtelniejszy) efekt jak Lumiere.
Noodle Soup jest offline  
Stary 2012-06-02, 10:27   #4946
iivii
Raczkowanie

Cześć dziewczyny!
Do tej pory używałam Bare minerals i Lily Lolo. Teraz chciałam wypróbować Lumiere.
Widzę, że większość z was wybiera odcienie warm lub golden. A czy znajdą się wśród was osoby mające chłodny/neutralny koloryt cery? Cerę mam mieszaną z suchymi policzkami, raczej jasną z różowymi rumieńcami. Nie wyglądam jednak dobrze w żółtych podkładach, które niby kryją naczynka.
Co myślicie o przetestowaniu na początek:

LUMINESSE:
- Light Cool
- Fair Neutral
- Light Beige

CASHMERE:
- Light Cool
- Fair Natural
- Fair Beige

FLAWLESS FACE:
- Light Medium Cool
- Light Medium Beige

?

Edytowane przez iivii
Czas edycji: 2012-06-02 o 10:41
iivii jest offline  
Stary 2012-06-02, 13:49   #4947
evitka21
Zakorzenienie

witam,
Dopiero biorę się za ogarnianie tematów mineralnych-postanowiłam na początek spróbować właśnie lumierków. Chce wypróbować FF i luminese.
I teraz mam (a jakże) problem z doborem odcienia. Jestem "jasna", więc będę celować w fair i light, ale teraz nie wiem na jakie tonacje się zdecydować-myślę o neutral, beige i warm.
I teraz pytanko-czy one są (szczególnie warm i beige)-bardziej żółte czy brzoskwiniowe?
(jeśli to nie tu powinnam pytać-proszę odeślijcie mnie gdzie trzeba).

evitka21 jest offline  
Stary 2012-06-02, 18:56   #4948
Redhaired Witch
Nindżopesz

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
I teraz pytanko-czy one są (szczególnie warm i beige)-bardziej żółte czy brzoskwiniowe?
(jeśli to nie tu powinnam pytać-proszę odeślijcie mnie gdzie trzeba).
Ja uzywam goldenow i na ich tle w neutralach bylam szara a warmy wydaja mi sie jakby "opalone" czyli raczej bardzo delikatny braz niz zolty czy brzoskwiniowy. Beige byly takie "zdrowe" kolorystycznie, chyba wiec brzoskwiniowe ale nie pamietam... Ogolnie na poziomie fair nie ma duzej roznicy.
Stary 2012-06-02, 19:53   #4949
evitka21
Zakorzenienie

witch, bardzo dziękuję za odpowiedź
A czy fair są bardziej....hm...białe takie czy po prostu jasne?

evitka21 jest offline  
Stary 2012-06-02, 20:32   #4950
capuccino
z innej bajki

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Do tej pory używałam Bare minerals i Lily Lolo. Teraz chciałam wypróbować Lumiere.
Widzę, że większość z was wybiera odcienie warm lub golden. A czy znajdą się wśród was osoby mające chłodny/neutralny koloryt cery? Cerę mam mieszaną z suchymi policzkami, raczej jasną z różowymi rumieńcami. Nie wyglądam jednak dobrze w żółtych podkładach, które niby kryją naczynka.
Co myślicie o przetestowaniu na początek:

LUMINESSE:
- Light Cool
- Fair Neutral
- Light Beige

CASHMERE:
- Light Cool
- Fair Natural
- Fair Beige

FLAWLESS FACE:
- Light Medium Cool
- Light Medium Beige

?
A jakich odcieni używałaś z Bare Esc. i Lily? Będzie to pomocne w doradzaniu, jeśli ktoś zna te "Twoje" odcienie.

*
*

capuccino jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
minerals

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości