Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-02-04, 08:48   #121
cathy
Organizatorka

GG do cathy
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

wklejam moje nowe prasowańcowe próby...
Chyba nie będę szukać żadnej innej mieszanki do prasowania, bo płyn micelarny Ziaji z gliceryną sprawdza się naprawdę nieźle- kolory są intensywne, nasycone, dobrze się nakładają, nie osypują się, a dzięki dodatkowi gliceryny całkiem dobrze trzymają się powieki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg nyx_sprasowane.jpg (53,0 KB, 141 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg buff_paleta.jpg (78,1 KB, 178 załadowań)
cathy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 15:59   #122
Kagan
Wtajemniczenie

Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
Chyba nie będę szukać żadnej innej mieszanki do prasowania, bo płyn micelarny Ziaji z gliceryną sprawdza się naprawdę nieźle- kolory są intensywne, nasycone, dobrze się nakładają, nie osypują się, a dzięki dodatkowi gliceryny całkiem dobrze trzymają się powieki.
Kasiu, sliczne te Twoje nowe sprasowane Nyxy
Kagan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 16:34   #123
KochamMichasia
Rozeznanie

super, wyglądają jak nówki sztuki
Stary 2009-02-04, 16:39   #124
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

mam już pierwsze testy za sobą-kombinowałam z proporcjami 1:3 i 1:2 bardzo przyzwoity patent choć jednak Mixing Medium M.A.C. jest lepsze, lecz niestety sporo droższe

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 17:55   #125
sabbatha
Zakorzenienie

jak dla mnie mniej gliceryny to lepsza opcja

jak bede zamawiala palete neutralna 26 kolorow to wezme chyba sobie pusta palete ale to jeszcze nie wiem...

sabbatha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 20:24   #126
cathy
Organizatorka

GG do cathy

dzięki za uznanie dla moich nocnych prasowańców
Jak zwykle udało mi się całkiem nieźle ubabrać przy prasowaniu, ale efekt, zwłaszcza NYX-ów mi się podoba, bo te dwa jasne odcienie są moimi ulubionymi i wkurzało mnie nakładanie ich rano w sypkiej formie...
Teraz tylko muszę poczekać na pustą paletę i sprasuję sobie wszystkie i będę miała święty spokój
A do prasowania NYX-ów użyłam może 1/10 z pojemniczka, więc wciąż mam ich jeszcze sporo...

Aga- ja też myślę, że nic nie zastąpi tak naprawdę MAC-owego MM, bo gdyby tak było, kto by jeszcze kupował MAC-a i po co? Ale jako zamiennik znacznie tańszy wydaje mi się, że całkiem nieźle się spisuje (choć pewnie nie dla każdego).

Sabbatha - zgadzam się z Tobą..
A jeżeli chodzi o prasowanie cieni, to zdecydowanie mniej gliceryny daje lepszy efekt - ja na łyżkę płynu micelarnego Ziaji (w końcu na coś się mi przydał ) dałam kroplę gliceryny i moim zdaniem to całkiem dobre proporcje.
Stary 2009-02-04, 20:51   #127
sabbatha
Zakorzenienie

ide g maja te nyxy? i czy pracujesz prawie rowno z brzegiem?

Stary 2009-02-04, 21:02   #128
cathy
Organizatorka

GG do cathy

sypkie NYX-y to 5 ml słoiczek, wypełniony po brzegi.
Jest niesamowicie wydajny, więc nie wiem, kiedy ja zużyję swoje zapasy- rozdaję, używam, prasuję, a praktycznie nic nie ubywa
Nie, nie robię równo z brzegiem- te dwa, ktore są na zdjęciu wyżej są wypełnione do połowy- moneta 5 zł była za mała na dociśnięcie równe, żeby nic brzegami nie wyłaziło, więc musiałam kombinować i przewalilam cały dom w poszukiwaniu czegoś, co idealnie wejdzie w foremkę (skończyło się na korku od syropu )

Nie prasowałam pełnej foremki, bo czekam na paletę, do której mam zamiar sprasować wszystkie NYX-y, a to była tylko próba i takie rozwiązanie "na teraz", ale gdy będę miała paletę, pewnie wsypię do foremek całość (ewentualnie zostawię sobie odrobinkę w słoiczkach tak na wszelki wypadek)
Stary 2009-02-04, 21:09   #129
Kagan
Wtajemniczenie

Cytat:
sypkie NYX-y to 5 ml słoiczek, wypełniony po brzegi.
Jest niesamowicie wydajny, więc nie wiem, kiedy ja zużyję swoje zapasy- rozdaję, używam, prasuję, a praktycznie nic nie ubywa
Nie, nie robię równo z brzegiem- te dwa, ktore są na zdjęciu wyżej są wypełnione do połowy- moneta 5 zł była za mała na dociśnięcie równe, żeby nic brzegami nie wyłaziło, więc musiałam kombinować i przewalilam cały dom w poszukiwaniu czegoś, co idealnie wejdzie w foremkę (skończyło się na korku od syropu )

Nie prasowałam pełnej foremki, bo czekam na paletę, do której mam zamiar sprasować wszystkie NYX-y, a to była tylko próba i takie rozwiązanie "na teraz", ale gdy będę miała paletę, pewnie wsypię do foremek całość (ewentualnie zostawię sobie odrobinkę w słoiczkach tak na wszelki wypadek)
Kasiu, zazdroszczę Ci tej umiejętności prasowania i cierpliwości. Też bym tak chciała umieć , ale z braku czasu jaki mnie ostatnio dopadł, nawet się za to nie biorę
Stary 2009-02-04, 21:33   #130
cathy
Organizatorka

GG do cathy

Cytat:
Napisane przez Kagan Pokaż wiadomość
Kasiu, zazdroszczę Ci tej umiejętności prasowania i cierpliwości. Też bym tak chciała umieć , ale z braku czasu jaki mnie ostatnio dopadł, nawet się za to nie biorę
Ale już niedługo będziesz miała nowe NYX-y, więc będziesz miała pole do popisu w chwili wolnego czasu. To naprawdę nie jest trudne, tylko pierwsze próby nie zawsze są udane Jak moje... Dopiero po iluś tam próbach udało mi się zorientować, o co w tym chodzi.. No i lekki bałagan się przy tym robi
Ja cierpię na bezsenność od wielu lat, więc szukam sobie zajęć w nocy...
Stary 2009-02-04, 21:38   #131
Kagan
Wtajemniczenie

Cytat:
Ale już niedługo będziesz miała nowe NYX-y, więc będziesz miała pole do popisu w chwili wolnego czasu. To naprawdę nie jest trudne, tylko pierwsze próby nie zawsze są udane Jak moje... Dopiero po iluś tam próbach udało mi się zorientować, o co w tym chodzi.. No i lekki bałagan się przy tym robi
Ja cierpię na bezsenność od wielu lat, więc szukam sobie zajęć w nocy...
No tak, wię doba jest dla Ciebie czasami zbyt długa. ja natomiast pracując również w nocy, mam czasami wrażenie, że nigdy się nie wyśpię, a czas ucieka mi przez palce
Stary 2009-02-04, 21:39   #132
frantic
Zakorzenienie

Cytat:
Ależ fantastycznie te cienie wyszły! W ogóle marzą mi się te dwa NYX-owe pigmenty + jeszcze fanta, ale w ostatnim zamówieniu na CC zabrakło już dla mnie miejsca.
frantic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 21:44   #133
cathy
Organizatorka

GG do cathy

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Ależ fantastycznie te cienie wyszły! W ogóle marzą mi się te dwa NYX-owe pigmenty + jeszcze fanta, ale w ostatnim zamówieniu na CC zabrakło już dla mnie miejsca.
mnie też się nawet podobają, chociaż na początku całe umorusane były i nie wyglądały zbyt dobrze, ale jak powycierałam opakowania, to nawet mi się spodobały

zabrakło, bo się za długo zastanawiałaś
Stary 2009-02-04, 22:32   #134
sabbatha
Zakorzenienie

pytam, bo ciezko sie miesza zeby miec wiecej niz polowe

Stary 2009-02-04, 22:45   #135
cathy
Organizatorka

GG do cathy

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
pytam, bo ciezko sie miesza zeby miec wiecej niz polowe
jak tylko będę miała pustą paletę na moje NYX-y, to sprasuję i zobaczę, jak to wygląda.. I wtedy się wypowiem
Stary 2009-02-04, 22:59   #136
sabbatha
Zakorzenienie

no, moje tandetne mineraly z ebaya sa beznadziejne do mieszania. a cienie bez sie super miesza nawet z samym praktycznie plynem do soczewek

a i nie wiem czy zauwazylas, ale jest zasada - jak popsulas cien to go nie ratuj tylko wywal. jak sie doklada cienia, gliceryny, plynu do cienia popsutego to i tak marne szasne na odratowanie;/

Stary 2009-02-04, 23:18   #137
cathy
Organizatorka

GG do cathy

Cytat:
no, moje tandetne mineraly z ebaya sa beznadziejne do mieszania. a cienie bez sie super miesza nawet z samym praktycznie plynem do soczewek

a i nie wiem czy zauwazylas, ale jest zasada - jak popsulas cien to go nie ratuj tylko wywal. jak sie doklada cienia, gliceryny, plynu do cienia popsutego to i tak marne szasne na odratowanie;/
moich pierwszych nieudanych prób nawet nie próbowałam ratować- jak tylko zobaczyłam, co mi wyszło, od razu poleciało to do kosza
Ale jakby mi kiedyś wpadło do głowy coś ratować- to będę pamiętać

nie mogę rozszyfrować co znaczy "a cienie bez ..."
Stary 2009-02-05, 00:21   #138
frantic
Zakorzenienie

Cytat:
mnie też się nawet podobają, chociaż na początku całe umorusane były i nie wyglądały zbyt dobrze, ale jak powycierałam opakowania, to nawet mi się spodobały

zabrakło, bo się za długo zastanawiałaś
No mów mi tak jeszcze, to też kiedyś nie znajdę dla Ciebie miejsca na 3,5 dolarowe zamówienie.
Stary 2009-02-05, 00:24   #139
cathy
Organizatorka

GG do cathy

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
No mów mi tak jeszcze, to też kiedyś nie znajdę dla Ciebie miejsca na 3,5 dolarowe zamówienie.
a komu pierwszemu proponowałam, jak chciałam zamawiać O tym to już zapomniałaś Phi...
Stary 2009-02-05, 00:29   #140
frantic
Zakorzenienie

Cytat:
a komu pierwszemu proponowałam, jak chciałam zamawiać O tym to już zapomniałaś Phi...
Ale ze mną jedną by Ci się zamówienie nie opłacało, bo byś musiała większą część za wysyłkę zapłacić.
Nic to, tym razem zapomnę o całej sprawie. Proszę w ramach rewanżu o ładne fotki jak już paczka dojdzie.
Stary 2009-02-05, 11:24   #141
sabbatha
Zakorzenienie

ze bez gliceryny;d

Stary 2009-02-05, 12:00   #142
coldold
Proszkonizatorka

Cytat:
jak dla mnie mniej gliceryny to lepsza opcja

jak bede zamawiala palete neutralna 26 kolorow to wezme chyba sobie pusta palete ale to jeszcze nie wiem...
Tylko nie zamawiaj beze mnie
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 18:07   #143
Anecka
Zakorzenienie

A jak z Ziają SPA do prasowania? bo chcialabym sobie zrobic cień bardziej "wyrazisty" no a ze akurat mam Ziaję, glicerynę, czas i kaloryfer to moglabym sprobowac, ale mam to robic wg instrukcji prasowania MACa? tyle ze zamiast wysokostezonego Alkoholu dać ZIAJĘ?

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 18:39   #144
gabs
Zadomowienie

Wyślij wiadomość przez MSN do gabs

A propos ratowania, podjęłam się raz ratowania prasowańca - rozbiłam go, dodałam 5 czy 6 kropli alkoholu i znów sprasowałam. Wygląda na to, że w przypadku EZ Press to działa, bo cień nabrał pewnej kremowości i zaczął dać się nabierać na pędzelek lub aplikatorek. Moze jedna próba się należy takiej wpadce?

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 18:49   #145
avalonka
Raczkowanie

Ja tam uważam że skoro i tak się namęczyłyśmy warto z raz spróbować ratować - zresztą uczymy się też odpowiednich proporcji wtedy. Ale tak czy siak - co sypaniec to inny "przepis"
avalonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 18:54   #146
cathy
Organizatorka

GG do cathy

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
A jak z Ziają SPA do prasowania? bo chcialabym sobie zrobic cień bardziej "wyrazisty" no a ze akurat mam Ziaję, glicerynę, czas i kaloryfer to moglabym sprobowac, ale mam to robic wg instrukcji prasowania MACa? tyle ze zamiast wysokostezonego Alkoholu dać ZIAJĘ?
co do proporcji to Ci nie pomogę, bo po pierwsze- nie wiem nawet, jaki cień będziesz prasować, a po drugie- każdy zachowuje się kompletnie inaczej.
Ja ostatnio pigmenty buff'd prasowałam z proporcjach łyżka Ziaji plus kropla gliceryny i wyszło całkiem dobrze, ale przy starym sypanym cieniu Oriflame (ma piękny granatowo srebrny kolor, ale tylko w pudełku), to się nie sprawdziło.
Czyli- instrukacja obrazkowa, tylko zamiast alkoholu mieszanka gliceryny i płynu micelarnego Ziaji
Mam zamiar zrobić coś jeszcze z samą Ziają, bez gliceryny i zobaczymy, jak to wyjdzie..

gabs- ratować nie ratowałam, bo szkoda mi było czasu, ale pewnie, gdybym prasowała nieudanie jakiś drogi cień, to bym z nim powalczyła. Chociaż Ty używasz EZ Press, więc może cienie zachowują się inaczej... I może dlatego da się je odratować
Stary 2009-02-05, 19:41   #147
Anecka
Zakorzenienie

Cytat:
co do proporcji to Ci nie pomogę, bo po pierwsze- nie wiem nawet, jaki cień będziesz prasować, a po drugie- każdy zachowuje się kompletnie inaczej.
Ja ostatnio pigmenty buff'd prasowałam z proporcjach łyżka Ziaji plus kropla gliceryny i wyszło całkiem dobrze, ale przy starym sypanym cieniu Oriflame (ma piękny granatowo srebrny kolor, ale tylko w pudełku), to się nie sprawdziło.
Czyli- instrukacja obrazkowa, tylko zamiast alkoholu mieszanka gliceryny i płynu micelarnego Ziaji
Mam zamiar zrobić coś jeszcze z samą Ziają, bez gliceryny i zobaczymy, jak to wyjdzie..
Ja mam tylko buff'd i chce wlasnie jeden sprasowac, ale jest go BARDZO malutko.. czyli taka lyzke do zupy tej Ziaji? to nie za duzo? jutro bede kombinowac! dziekuje za odpowiedz, bo nie wiedzialam wlasnie gdzie ta ziajke i kiedy dać.

A tak w ogole to zauwazylam ze po cieniach buff'd pieka mnie oczy

edit, znalazlam u siebie cien sypki vollare (zapomnialam o nim) no i wzielam go na probę.. a mialam wziac fuksje z buff'd i dobrze ze tego nie zrobilam..
Vollare, strasznie cięzko mieszal się z Ziają, mieszlama 20 minut i dalej byly grudki ale mimo tego odpaliłam kaloryfer na godzinkę i zobaczymy jak pojdzie, bo chce sie nauczyc na bledach
W ogole nie chciala wyjsc pasta.. bo sie nei laczylo ze soba szok

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2009-02-05 o 20:34
Anecka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 21:35   #148
sunprince
Zakorzenienie

Cathy, jaki skład ma ten płyn miceralny?
Bo mam jakąś mgiełkę do twarzy i pierwsze dwa składniki to woda i gliceryna i się zastanawiam czy by nie spróbować
Stary 2009-02-05, 21:52   #149
sabbatha
Zakorzenienie

probuj ;] co ci szkodzi;d

Stary 2009-02-05, 22:00   #150
cathy
Organizatorka

GG do cathy

Cytat:
Napisane przez sunprince Pokaż wiadomość
Cathy, jaki skład ma ten płyn miceralny?
Bo mam jakąś mgiełkę do twarzy i pierwsze dwa składniki to woda i gliceryna i się zastanawiam czy by nie spróbować
Aqua (Water), Sodium Cocoamphoacetate, PEG-8, Glycerin, Propylene Glycol, Sorbitol, Algae Extract, Panthenol, Porphyra Umbilicalis Extract, Enteromorpha Compressa Extract, Laminaria Digitata Extract, Butylene Glycol, Sodium Benzoate, CI 42090 (FD&C Blue No. 1), Citric Acid

Dane zsciągnęłam z KWC, bo nie chciało mi się wklepywać tych nazw, ale sprawdzałam- na naklejce jest taki właśnie skład
A próbować zawsze możesz- a nuż odkryjesz coś rewelacyjnego

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość

Ja mam tylko buff'd i chce wlasnie jeden sprasowac, ale jest go BARDZO malutko.. czyli taka lyzke do zupy tej Ziaji? to nie za duzo? jutro bede kombinowac! dziekuje za odpowiedz, bo nie wiedzialam wlasnie gdzie ta ziajke i kiedy dać.

A tak w ogole to zauwazylam ze po cieniach buff'd pieka mnie oczy

edit, znalazlam u siebie cien sypki vollare (zapomnialam o nim) no i wzielam go na probę.. a mialam wziac fuksje z buff'd i dobrze ze tego nie zrobilam..
Vollare, strasznie cięzko mieszal się z Ziają, mieszlama 20 minut i dalej byly grudki ale mimo tego odpaliłam kaloryfer na godzinkę i zobaczymy jak pojdzie, bo chce sie nauczyc na bledach
W ogole nie chciala wyjsc pasta.. bo sie nei laczylo ze soba szok
Łyżka Ziaji i kropla gliceryny to tylko proporcje ! Mam nadzieję, że nie wpadłas na pomysł, by wpakować całą mieszankę do cienia
Ja z tej mieszanki wzięłam dosłownie kilka kropel (3-4 może).
Ja wiem na pewno, które cienie z Ziają się abosolutnie nie mieszają- oriflame, bell, mika z CS
Wszystkie pozostałe mi na razie wyszły- tamte nie chciały wchłaniać w ogóle mieszanki- mieszałam, mieszałam i nic

Ja właśnie dzisiaj sprasowałam mój róż Theme Park z EDM- nie chcę zapeszać, ale wyszedł bardzo fajnie.. Szalenie spodobał mi się jego kolor, a że wolę prasowane formuły niż sypkie w praktyce, to go sprasowałam...
Jeżeli wyjdzie taki, jak mi się wydaje (na razie jeszcze schnie- więc gdzieś jutro, albo pojutrze będę mogła go tak naprawdę ocenić), to zamawiam opakowanie mini (teraz sprasowałam połowę sample) i prasuję w śliczne podełeczko po moim starym pudrze Guerlaina

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-02-06 o 19:54
Odpowiedz

Tagi
gliceryna, mixing medium, prasowanie cieni

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości