Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-02-05, 22:39   #151
sabbatha
Zakorzenienie

Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

bell sie mieszaja za to w proporcji 1:5 - one wola mniej gliceryny ja robilam 1:5 z plynem do soczewek.

sabbatha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 23:03   #152
cathy
Organizatorka

GG do cathy
Dot.: Mixing medium, prasowanie cieni, tworzenie palet- wszystko, co trzeba wiedzieć

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
bell sie mieszaja za to w proporcji 1:5 - one wola mniej gliceryny ja robilam 1:5 z plynem do soczewek.
Z Ziają?
Ja pisałam o tych, które z Ziają się nie mieszają
cathy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 23:07   #153
sunprince
Zakorzenienie

dobra
próbuję z tą mgiełką
Stary 2009-02-05, 23:11   #154
sabbatha
Zakorzenienie

aaa sorry;d

Stary 2009-02-05, 23:15   #155
cathy
Organizatorka

GG do cathy

Cytat:
Napisane przez sunprince Pokaż wiadomość
dobra
próbuję z tą mgiełką
Próbuj, próbuj, tylko nie chwytaj od razu za cień, który lubisz
I daj znać, co Ci wyszło

Cytat:
aaa sorry;d

Ja daję znacznie mniej gliceryny (nie wiem, jakie to są proporcje łyżka Ziaji i kropla gliceryny (muszę się kiedyś pobawić i sprawdzić, ile kropel Ziaji wchodzi na łyżkę), ale na pewno zdecydowanie mniej niż 1:5), bo zauważyłam, że jak dam więcej gliceryny, to one takie jakieś takie za bardzo kremowe są, a ja niekoniecznie to lubię
Stary 2009-02-05, 23:18   #156
sabbatha
Zakorzenienie

a, wróc. chyba dawałam krople gliceryny tylko do plynu do soczewek przy bellu. aa sama juz nie wiem ja juz sie nie odzywam, zakrecona strasznie dzisiaj jestem

Stary 2009-02-05, 23:37   #157
sunprince
Zakorzenienie

Dobra, zrobiłam, ale najpierw o pigmencie purple NYXa, o którym pisałam już wcześniej.
Zaraz po zrobieniu był zbyt rzadki, więc niewiele myślą wsadziłam go do... zamrażarki.
Na kilka minut. Efekt - stwardniał, zgęstniał, ale nie można było go nabrać na pędzelek. Zrezygnowana, odłożyłam paletkę i zostawiłam ją na parę dni. Dzisiaj z ciekawości wzięłam do ręki i - super cień, świetna konsystencja, bez problemu nakłada się pędzelkiem, miękki, ale nie osypuje się, kolor bardzo ładny. Podsumowując mój wywód - jestem zadowolona.

Teraz zagoniłam do roboty Chameleon Glitter z CSu. Na sucho wychodzi prawie sam brokat, nie podoba mi się. Na mokro wygląda już lepiej, ale też nie jakoś specjalnie super, dlatego cienia nie było mi szkoda. Poza tym, po przesypaniu go do pojemniczka w woreczku zostało jeszcze całkiem sporo kosmetyku.
Do plastikowego kubka wlałam łyżeczkę mgiełki do twarzy i dwie krople gliceryny. Wymieszałam. Do miseczki wsypałam trochę cienia i wlałam kilka kropel mieszanki. Pomieszałam, przełożyłam do pansa (foremki) i nabrałam na palucha - konsystencja fajna, ale zdecydowanie musi jeszcze wyschnąć.
Poczekamy, zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Swoją drogą, jakoś na początku stycznia robiłam porządek w kosmetykach i sporo cieni (i prasowańców, i sypańców) poszło do kosza. Teraz nie mam na czym eksperymentować. Dlatego prasuję właśnie takie, a nie inne cienie. Gorszych nie mam.

Edytowane przez sunprince
Czas edycji: 2009-02-05 o 23:39
sunprince jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 23:53   #158
cathy
Organizatorka

GG do cathy

Sunprince a może ten cień NYX-a po prostu w końcu wysechł? Moje na pełne wyschnięcie potrzebują około 2-4 dni i dopiero wtedy tak naprawdę widzę, czy mi się udało, czy nie
Ja też robiłam przed świętami czyszczenie kosmetyczek i kuferków i znaczna część zbiorów wylądowała u mamy, koleżanki, a reszta poszła do kosza.. Jak sobie teraz pomyślę, ile miałabym paletek różnych pustych i pudełeczka na prasowane róże z EDM (oddałam 2 nietrafione kolorystycznie róże E.Lauder), to mi trochę szkoda

Czyli kolejny raz sprawdza się to, co powtarza mi zawsze moja mama- zanim coś wyrzucisz, pomyśl, zostaw, może się jednak przyda

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-02-05 o 23:58
Stary 2009-02-06, 00:04   #159
sabbatha
Zakorzenienie

no ja mialam cien taki prawie prawie i bylam niecierpliwa i wyrzucilam chlip chlip o.

Stary 2009-02-06, 00:11   #160
coldold
Proszkonizatorka

Ja sprasowałam swój pierwszy cień. Padło na sypańca Bell-a, już widzę, że będzie zbyt kremowy- za dużo gliceryny.
Poparzyłam się jak cholera, bo wymyśliłam podgrzewanie w takim kominku do olejków, fajnie się sprawdził
PS. Też robiłam jakiś czas temu porządek, najwięcej poleciało cieni i o tym samym dziś pomyślałam, ale bym miała szaleństwo, a tak musiałam Inglota siostrze zawinąć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 542612820.jpg (36,8 KB, 80 załadowań)
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.

Edytowane przez coldold
Czas edycji: 2009-02-06 o 00:13
coldold jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 00:18   #161
sabbatha
Zakorzenienie

o super z tym podgrzewaniem, prostownica za szybko wypala wszystko;]

Stary 2009-02-06, 00:19   #162
lele
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość

Czyli kolejny raz sprawdza się to, co powtarza mi zawsze moja mama- zanim coś wyrzucisz, pomyśl, zostaw, może się jednak przyda
a moja mi wlasnie zawsze mowi, aby wyrzucac bo po co zbierac teraz bede miala dobry argument
lele jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 00:57   #163
sunprince
Zakorzenienie

Ano, pewnie wysechł w końcu.
Ale po samym zrobieniu to była taka leista maź, która przyczepiała się do palca i nawet po dwóch godzinach było to samo. I dlatego dałam ją do zamrażarki i pomogło. A teraz po tych kilku dniach jest jeszcze lepiej.

Na szybko zrobiłam małe zestawienie.
Cathy, mam nadzieję, że nie masz mi za złe, że wykorzystałam Twój sposób?

Widać wyraźną różnicę w przypadku Chameleona z CSu.

Ale i tak zostaje przy sypańcach. Na duralinie inglota większość wygląda super.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg prasowance.jpg (65,0 KB, 150 załadowań)

Edytowane przez sunprince
Czas edycji: 2009-02-06 o 12:05
sunprince jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 15:29   #164
alukah
Raczkowanie

I ja się skusiłam na wypróbowanie mixing medium. Dzisiaj pierwszy dzień, pierwsze próby. Testuję właśnie trwałość na oku, a w międzyczasie porównałam nasycenie koloru cienia nakładanego na sucho, na mokro (z wodą) i na mixing medium (suchym pędzelkiem na odrobinę przyschniętą warstewkę mieszanki). Moim zdaniem na mokro odcień jest najbardziej intensywny. Gliceryna daje pewien poślizg i ciężko mi było uzyskać nasycenie porównywalne ze zwykłą aplikacją mokrym pędzelkiem. Jednak różnica jest niewielka, za to trwałość i połysk są większe. No, będę jeszcze próbować.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cienie01.jpg (29,8 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cienie02.jpg (38,2 KB, 84 załadowań)
alukah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 16:30   #165
Anecka
Zakorzenienie

aaa..
A ja jak nieuk wzięłam pusta foremke, ale nie mialam okraglych tylko kwadratową.. wsypalam troche cienia Vollare, i dalam 1 krople gliceryny i z 4 micela Ziaji..

Mieszalam, mieszalam, dosypalam troche cienia potem znow dolalam pare kropel Ziaji srednio sie zmieszalo.

Odstawilam wczoraj na kaloryfer rano bylo bardzo lepkie..

moze jak wyschnie to nie bedzie takie złe?

Tyle ze ja niczym tego nie przyduszałam bo nie mam czym, nie ma kwadratowych monet po za tym jakbym to przycisnela to by sie "cos" oblepiło...

Nie mniej jutro bede probowac dalej

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 15:27   #166
princess_of_agony
Zadomowienie

Mam prośbę ! Jak ktoś będzie zamawiał puste foremki to czy mogłabym się do zamówienia podłączyć , chodzi mi dokładnie o taką wielkość jak do palet MACa !

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn9vvjc072jfjm.png
princess_of_agony jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 16:21   #167
klaudynka4
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4

Witam Chcialam dzisiaj wyprasować sobie cienie, ale aktualnie dysponuję tylko micelem Ziaji oraz jedwabiem Joanny. W jakich proporcjach to zmieszać? Czy wogóle za pomocą tego uda mi się wyprasować cienie?
Dodam, że chcę uczynić to metodą "kuchenkową" Tylko ciekawa jestem, czy plastikowe opakowanie po starych cieniach mi się nie stopi...

Edytowane przez klaudynka4
Czas edycji: 2009-02-10 o 16:26
klaudynka4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 16:33   #168
cathy
Organizatorka

GG do cathy

Cytat:
Napisane przez klaudynka4 Pokaż wiadomość
Witam Chcialam dzisiaj wyprasować sobie cienie, ale aktualnie dysponuję tylko micelem Ziaji oraz jedwabiem Joanny. W jakich proporcjach to zmieszać? Czy wogóle za pomocą tego uda mi się wyprasować cienie?
Dodam, że chcę uczynić to metodą "kuchenkową" Tylko ciekawa jestem, czy plastikowe opakowanie po starych cieniach mi się nie stopi...
hmm.. nie ma gotowej recepty dla wszystkich cieni Musisz sama spróbowac, czy wyjdzie. Ja bym proponowała zrobić w proporcji 1 łyżeczka płynu ziaji plus kropla jedwabiu... I tej mieszanki do cieni dodać 3-4 krople...Może więcej, może mniej, ale sama musisz sprawdzić, jaka wyjdzie konsystencja, bo każde cienie są zupełnie inne..

Cytat:
Napisane przez princess_of_agony Pokaż wiadomość
Mam prośbę ! Jak ktoś będzie zamawiał puste foremki to czy mogłabym się do zamówienia podłączyć , chodzi mi dokładnie o taką wielkość jak do palet MACa !
Ja już nie będę zamawiała, choć mialam taki zamiar, ale przedwczoraj kupiłam na ebayu paletę za grosze, która ma miejsce na cienie i róże i mam zamiar je wydłubać i dzięki temu będę miała paletkę z foremkami

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
aaa..
A ja jak nieuk wzięłam pusta foremke, ale nie mialam okraglych tylko kwadratową.. wsypalam troche cienia Vollare, i dalam 1 krople gliceryny i z 4 micela Ziaji..

Mieszalam, mieszalam, dosypalam troche cienia potem znow dolalam pare kropel Ziaji srednio sie zmieszalo.

Odstawilam wczoraj na kaloryfer rano bylo bardzo lepkie..

moze jak wyschnie to nie bedzie takie złe?

Tyle ze ja niczym tego nie przyduszałam bo nie mam czym, nie ma kwadratowych monet po za tym jakbym to przycisnela to by sie "cos" oblepiło...

Nie mniej jutro bede probowac dalej
oj, nie wróżę dobrze takiej mieszance - 4 krople ziaji i 1 kropla gliceryny? strasznie tłusta maź musiała wyjść
I nic dziwnego, że się lepiło... A dociskanie to połowa sukcesu. Jak nie mamy okrągłych foremek, w których cień możemy docisnąć monetą (ale zawsze owijamy ją w szmatkę, która dodatkowo zabierze trochę tłustości glicerynowej z cienia), to proponuję wyciąć prostokącik albo kwadracik z grubej tekturki lub cienkiego plastiku i tym docisnąć...
Stary 2009-02-10, 16:45   #169
princess_of_agony
Zadomowienie

Cytat:
Ja już nie będę zamawiała, choć mialam taki zamiar, ale przedwczoraj kupiłam na ebayu paletę za grosze, która ma miejsce na cienie i róże i mam zamiar je wydłubać i dzięki temu będę miała paletkę z foremkami
Cathy dziękuję za odpowiedź ! Ale mam jeszcze jedno pytanko, bo widzę, że Specjalistką jesteś ! Czy jak dodam do pigmentów MACa MM także MACa to się da to sprasować, czy koniecznie ten alkohol ?!

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn9vvjc072jfjm.png
princess_of_agony jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 16:52   #170
klaudynka4
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4

Cytat:
hmm.. nie ma gotowej recepty dla wszystkich cieni Musisz sama spróbowac, czy wyjdzie. Ja bym proponowała zrobić w proporcji 1 łyżeczka płynu ziaji plus kropla jedwabiu... I tej mieszanki do cieni dodać 3-4 krople...Może więcej, może mniej, ale sama musisz sprawdzić, jaka wyjdzie konsystencja, bo każde cienie są zupełnie inne..
Dziękuję, chodziło mi właśnie o taką podpowiedź
Stary 2009-02-10, 17:19   #171
cathy
Organizatorka

GG do cathy

Cytat:
Napisane przez princess_of_agony Pokaż wiadomość
Cathy dziękuję za odpowiedź ! Ale mam jeszcze jedno pytanko, bo widzę, że Specjalistką jesteś ! Czy jak dodam do pigmentów MACa MM także MACa to się da to sprasować, czy koniecznie ten alkohol ?!
żadna ze mnie specjalistka po prostu eksperymentuję sporo A co do MAC-a.. kurczę, nie mam pojęcia, w sieci też nie znalazłam nic, co by mnie utwierdziło w tym, że można Ale wiesz co? Mam odrobinę pigmentu MAC-a, którego i tak nie używam, więc spróbuję go sprasować ziają, bo mm jakoś wydaje mi się, że nie będzie tu działało... Dam znać, co mi wyszło Chyba, że sama masz jakiś pigment, ktorego nie używasz i tak, wiec jakbyś mogła go ewentualnie na straty przeznaczyć, to sprasuj i podziel się wrażeniami Wydaje mi się, że samo mixing medium tutaj kiepsko się sprawdzi, ewentualnie bardzo rozrzedzone, czyli np. proporcje 10-15 kropli wody (albo jeszcze lepiej ziaji) i 1 kropla gliceryny.. Ale to tylko moja teoria

klaudynka4- nie ma za co tym bardziej, że i tak niewiele pomogłam

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-02-10 o 17:20
Stary 2009-02-13, 00:29   #172
sunprince
Zakorzenienie

Cytat:
STARS MAKEUP HEAVEN
ale droga ta paleta
Stary 2009-02-13, 07:27   #173
cathy
Organizatorka

GG do cathy

Cytat:
Napisane przez sunprince Pokaż wiadomość
ale droga ta paleta
już poprawiłam Nie mam pojęcia, skąd ta trójka mi się tam wzięła... Dzięki za zwrócenie uwagi...
Stary 2009-02-13, 08:47   #174
sabbatha
Zakorzenienie

Cathy ty bedziesz chciala te pusta palete jak bede zamawiala palety na ebay? Chociaz pojedynczo sie tez oplaca od niego.

Stary 2009-02-13, 09:02   #175
cathy
Organizatorka

GG do cathy

Cytat:
Cathy ty bedziesz chciala te pusta palete jak bede zamawiala palety na ebay? Chociaz pojedynczo sie tez oplaca od niego.
do mnie paleta z ebaya już leci Taka na cienie i róze od razu (co prawda nie pusta, ale powydłubuję z niej to, co tam jest- nieduzo kosztowała i wyniosła mnie znacznie mniej niż myślałam )
ale dzięki
Stary 2009-02-13, 09:24   #176
sabbatha
Zakorzenienie

ok

Stary 2009-02-15, 16:52   #177
avalonka
Raczkowanie

Dziewczyny gdyby któraś z Was miała możliwość kupić mi puste paletki Inglota (te większe) nie 3 i 5. to byłabym wdzięczna - oczywiście przeleję $$ na konto - mogę nawet wcześniej. Bardzo lubię ich wielkość a niestety w wawie nie można kupić pustych ;(
jakby któraś mogła to poproszę o pw.
Pozdrawiam
avalonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 20:00   #178
gabs
Zadomowienie

Wyślij wiadomość przez MSN do gabs

Cytat:
Napisane przez avalonka Pokaż wiadomość
Dziewczyny gdyby któraś z Was miała możliwość kupić mi puste paletki Inglota (te większe) nie 3 i 5. to byłabym wdzięczna - oczywiście przeleję $$ na konto - mogę nawet wcześniej. Bardzo lubię ich wielkość a niestety w wawie nie można kupić pustych ;(
jakby któraś mogła to poproszę o pw.
Pozdrawiam
Hmm, ciekawe, a może lepiej byłoby wziąc za 9 zł taką magnetyczną do Freedom System? W Olsztynie nie było problemu z zakupem takowej, teraz trzymam w niej swoje prasowańce.

P.S. Cathy, a te trójki Nyxowe mają wlaśnie średnicę 26 mm jak te puste foremki dostępne np na CS? Bo jak tak to strasznie malutke są...

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 22:30   #179
cathy
Organizatorka

GG do cathy

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
P.S. Cathy, a te trójki Nyxowe mają wlaśnie średnicę 26 mm jak te puste foremki dostępne np na CS? Bo jak tak to strasznie malutke są...
tak, mają średnicę 26 mm, czyli standardową- taką jak MAC i chyba Inglot. Wcale nie uważam, żeby były wyjątkowo małe.. Sa takie.. normalne Szczerze mówiąc, to rzadko się chyba spotyka cienie o większej średnicy, a jeżeli już, to nieznacznie...
Stary 2009-02-15, 22:37   #180
gabs
Zadomowienie

Wyślij wiadomość przez MSN do gabs

Cytat:
tak, mają średnicę 26 mm, czyli standardową- taką jak MAC i chyba Inglot. Wcale nie uważam, żeby były wyjątkowo małe.. Sa takie.. normalne Szczerze mówiąc, to rzadko się chyba spotyka cienie o większej średnicy, a jeżeli już, to nieznacznie...
Rozważę zakup, ale najpierw niech pigmenty do mnie dotrą

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
gliceryna, mixing medium, prasowanie cieni

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości