Wyginające się paznokcie, co doradzicie ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-01-26, 22:06   #1
Eyva
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Wyginające się paznokcie, co doradzicie ?

Witam wszystkie wizażanki na forum paznokciowym

Mam do Was pytanie- czy miałyście przypadek z osobą która ma paznokcie wyginające się w górę i w dół ?
ostatnio osobie z takimi paznokciami nałożyłam żel na naturalną płytke i po ok. tygodniu żel zaczął odchodzić od strony wolnego brzegu. Przy skórkach trzyma się dobrze, żadnych zapowietrzeń. Oprócz tego że płytka paznokciowa jest cienka, miękka i wyginająca się jest też jakby "troche tłusta". Osoba ta nie chce tipsów, więc co jej zaproponować następnym razem żeby na takiej płytce żel się trzymał? może paznokcie delikatnie przedłużyć na formie? czy wysłać ją do kogoś kto robi akryle lub fiberglas? co sądzicie? ta osoba już kiedyś miała robione paznokcie u kogos innego , to żel "schodził płatami " po 3-4 dniach.
Eyva jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 22:28   #2
byliczka
Zakorzenienie

Dot.: Wyginające się paznokcie, co doradzicie ?

Jeśli chodzi o łyżeczkowy kształt paznokcia to jedyna metoda to spiłowanie wolnego brzegu możliwie jak najkrócej i przyklejenie tipsa.
Jeśli jest płytka tłusta: odtłuszczacz, primer kwasowy, bezkwasowy i winno się trzymać.

A czy odpowiednio zalałaś wolny brzeg?
Bo wiesz ze przy żelowaniu naturali wolny brzeg musi być zalany inaczej niż przy tipsach?
Stary 2009-01-26, 22:46   #3
Eyva
Raczkowanie

Tak , wiem że przy naturalnych paznokciach żeluje się inaczej wolny brzeg niż przy tipsach . Ale dowiedziałam się tego z prasy paznokciowej, bo pani na kursie twierdziła , ze nic podobnego, bo wszystko robi się analogicznie. A według ciebie to jak powinno się zakańczać wolny brzeg przy naturalnych ?
Stary 2009-01-26, 22:54   #4
byliczka
Zakorzenienie

Ja robię tak że nakładam normalnie i dodatkowo delikatnie podlewam glossem całość i wolny brzeg. Nie zdarzyły się problemy z odwarstwianiem się.
Ostatnio bodajże Laurka pisała że ona dostała wskazówkę fajną aby spód wolnego brzegu przejechać delikatnie frezarką, odpylić i podlać glossem i odwrócone łapki utwardzać w lampie Chyba dobrze to napisałam

A Pani na kursie pitoliła głupoty!
Stary 2009-01-26, 23:30   #5
dobrarada
Zadomowienie

GG do dobrarada

na takie paznokcie polecam tylko żele silikonowe, świetnie się trzymają na naturalsach, są elastyczne i nigdy nie pekają i co ważne! sprawdziłam: idealnie trzymają się na pazurkach które są takie jakby wiecznie tłuste. moja niania ma wiecznie lekko wilgotne dłonie i nic się nie trzymało na jej pazurkach (ani akryl, ani żel, mimo dwukrotnego primerowania itd...) a te silikonowe żele trzymały się jej 6 tygodni! odeszły w jednym kawałku i pod spodem zostały idealnie zdrowe i nienaruszone naturalne pazurki.
dobrarada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 23:41   #6
Eyva
Raczkowanie

Dziękuję bardzo za odpowiedzi

a co sądzicie na temat tego czy przed położeniem primera odtłuszczać czy nie odtłuszczać? bo pani na kursie powiedziała tak ;" że nie ma takiej potrzeby żeby odtłuszczać , bo jak płytka jest zmatowiona, to jej już w żadnym wypadku nie odtłuszczamy, bo i tak jest matowa i od razu primer" . Używam primera- super bonder z lady's nail cosmetics , więc weszłąm sobie na ich strone poczytac sobie, a tam piszą zeby odtłuszczać. Więc nie ma to jak na sobie wypróbowac, kto ma racje, zanim się zacznie komuś robić.
Stary 2009-01-26, 23:45   #7
cakuz
Raczkowanie

Nie zaszkodzi odtłuścić, ja osobiście odtłuszczam przed nałożeniem primera, tak na wszelki wypadek
cakuz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 23:45   #8
Eyva
Raczkowanie

[quote=dobrarada;10679268]na takie paznokcie polecam tylko żele silikonowe, świetnie się trzymają na naturalsach, są elastyczne i nigdy nie pekają i co ważne! sprawdziłam: idealnie trzymają się na pazurkach które są takie jakby wiecznie tłuste.

A z jakiej firmy byś doradziła żel silikonowy ?
A jakby te paznokcie zrobić na formie? co uważasz?
Stary 2009-01-27, 02:16   #9
anick88
Wtajemniczenie

zel silikonowy z PB i IBD jest fajny.

nie mam polskich znakow. nie bede miec. trzeba z tym jakos zyc.
anick88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 08:02   #10
agatacia
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Eyva Pokaż wiadomość

a co sądzicie na temat tego czy przed położeniem primera odtłuszczać czy nie odtłuszczać? bo pani na kursie powiedziała tak ;" że nie ma takiej potrzeby żeby odtłuszczać , bo jak płytka jest zmatowiona, to jej już w żadnym wypadku nie odtłuszczamy, bo i tak jest matowa i od razu primer" . Używam primera- super bonder z lady's nail cosmetics , więc weszłąm sobie na ich strone poczytac sobie, a tam piszą zeby odtłuszczać. Więc nie ma to jak na sobie wypróbowac, kto ma racje, zanim się zacznie komuś robić.

Ja odtłuszczam bo boję się, że po odpyleniu mogą pozostać mi jakieś pyłki w okolicy skórek - jak porządnie odtłuszczę wacikiem bezpyłkowym, to przynajmniej mam pewność, że się tam nic nie ukrylo.
By the island in the river
Flowing down to Camelot
agatacia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 10:43   #11
belfegoreczka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez agatacia Pokaż wiadomość
Ja odtłuszczam bo boję się, że po odpyleniu mogą pozostać mi jakieś pyłki w okolicy skórek - jak porządnie odtłuszczę wacikiem bezpyłkowym, to przynajmniej mam pewność, że się tam nic nie ukrylo.

Zgadzam się z koleżanką dla pewności lepiej odtłuścić
belfegoreczka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości