Otwierać salon czy nie otwierać?!! - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-10-08, 15:35   #91
Albertyna
Zakorzenienie

Dot.: Otwierać salon czy nie otwierać?!!

Będzie coraz lepiej
Teraz najważniejsze jest aby klienci wracali- zwróc uwage na każdy szczegól, nie tylko na jakośc wykonywanej usługi, ale tez jak sie czuje u Ciebie klientka. Pamiętaj, że my baby przywiązujemy sie do naszych fryzjerów, kosmetyczek, czy stylistek i traktujemy ich jak naszych "przyjaciół", zatem atmosfera gra tu OGROMNĄ role!!!
Stary 2009-10-08, 18:43   #92
flowerpower9
BAN stały

starramy sie, tyle, ze klientki widze teraz żelazko antycellulitowe wybieraja, kupuja karnety na kilka wizyt, mam nadzieje, ze potem znowu przyjda, a nie zobacza efekt i powiedza no to dzieki. mam nadzieje, ze Wy Baby, jak Wam sie podoba w salonie urody, to potem chcecie inne uslugi tez
troche kurde malo klientek korzysta z roznych maseczek, peelingu, mikrodermabrazji, parafin i tejcalej gamy kosmetyki twarzy i ciala, mezoterapii beziglowej itd itp. zobaczymy, czy kolejny tydzien bedzie lepszy od poprzedniego.

Edytowane przez flowerpower9
Czas edycji: 2009-10-08 o 18:44
flowerpower9 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 18:51   #93
Albertyna
Zakorzenienie

Jakkupują karnety to wróca
Poczekaj- wszystkie usługi beda sie powoli rozkręcac.
Może spróbuj połączyc cos aby cena stała sie atrakcyjniejsza- np manicure+parafina -10%.
Albo przy usłudze powyżej 150zł parafinka, maseczka, czy coś innego- gratis.
Klientka spróbuje raz- spodoba sie- to wróci.
Stary 2009-10-08, 22:06   #94
flowerpower9
BAN stały

dajemy takie gratisy i Panie są zachwycone, wlasnie na rączki ostatnio miała jedna Pani chyba parafinke gratis, a inna miała regulację brwi gratis, bo wzięła wcześniej karnet za 120 zł.

dzis porozwieszałem troche plakatów po mieście i okolicznych wsiach, był dylemat, czy słupy ogłoszeniowe (na których są dziesiątki innych plakatów i wszystko sie zlepia i jest słabowidoczne), czy np. przystanki autobusowe, sklepy itp. więc trochę wisi w sklepach w widocznych miejscach, troche na przystankach autobusowych, trochę na słupach ogłoszeniowych, a jeszcze troche zawieszę w sklepach z perfumami i w salonach fryzjerskich - co myślicie?
Stary 2009-10-14, 16:14   #95
bliblablo
Przyczajenie

Witajcie
Właśnie kończę kurs stylizacji pazurków (żelki, manicure) i zastanawiam się co potem. Opcje są dwie: albo wynajać miejsce w jakims salonie fryzjerskim, czy kosmetycznym, albo zdecydować się na pracę z dojazdem do klienta. Nie będę miała doświadczenia, nie bardzo mam gdzie je zdobyć, oprócz kilku osób, więc nie wiem czy pierwsza opcja jest trafna. Z drugiej strony, jeśli zdecyduję się na podnajem większa szansa na nowe klientki, a jak będzie mi szło tak jak do tej pory (czyli dobrze) to będzie to chyba korzystniejsze.
Nie bardzo wiem jak zyskać nowe klientki poprzez ogłoszenia w prasie, w internecie i czy faktycznie można liczyć na odzew z takich ogłoszeń.

Mam pełno obaw, chciałabym a się boję
Pomóżcie w podjęciu decyzji, mnie trudno bo nie bardzo znam realia, ale chcę się tym zajmować. Zawodowo
bliblablo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 19:58   #96
Albertyna
Zakorzenienie

Przede wszystkim najpierw poćwicz na rodzimce i znajomych.
Dopiero, gdy juz będziesz i Ty i Twoje klientki zaadowolona w pelni z efektów pracy, a Twoje paznokcie będa sie ładnie trzymały do uzupełnienia- ruszaj w świat.

Co do stanowiska, czy dojazdu, to juz Twój wybór. Nieco inaczej pracuje sie w salonie, gdzie zawsze jest cieplo, na głowę nie pada i nie trzeba tachac kuferka ze soba, a inaczej dojeżdżając kiedy nie interesują Cie miesięczne opłaty za czynsz, wode, światło itp...
Obie opcje mają swoje wady i zalety, a decyzje musisz podjąc sama
Stary 2009-10-18, 12:44   #97
bliblablo
Przyczajenie

Dziękuję Albertyno Trudno jest zacząć, tyle wątpliwości i fakt, każdy musi sam podjąć decyzję.

Mam pytanie jeszcze: czy prowadząc taką działalność, niezależnie czy na miejscu w swoim salonie czy podnajmując miejsce, czy z dojazdem do klienta trzeba mieć kasę fiskalną? Do tej pory korzystając z wszelakich usług kosmetycznych nigdzie nie spotkałam się z tym, aby ktoś wręczał mi paragon...
bliblablo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 16:24   #98
flowerpower9
BAN stały

niestety ostatni tydzień to totalna porażka, mało klientów, solarium praktycznie zero ruchu, (a mamy 80 gr/1min i to naprawde bez sciemy dobre lampki), kosmetyka stoi od samego początku, dwie babki były na mikrodermabrazje, kilka na paznokcie (ale pazurki to akurat najmniej opłacalne w tym są, bo cena usługi/koszt materiału/czas wykonania w porównaniu do zabiegów kosmetycznych najgorzej wychodzi)

mamy niezłego doła po tym tygodniu, a jesteśmy jedynym salonem w miescie 60 tys.,gdzie wykonuje się przekłuwanie całego ciała tzw. pircing.
nie mówie juz, ze mikroderbamrazja, peeling, tipsy czy inne zabiegi, mamy po znacznie niższej cenie niż, gdzie indziej. Np. jest jeden salon, gdzie nie ma też wlasnie pircingu, ale jest jakby na zapisy i jakas pircingwoman przyjezdza z okolicznego miasta i robi przekluwanie, ale np. kolczyk w pempku kosztuje 100 zl, u Nas jedyne 69 zł. na zekazko antycellulitowe juz nie mowie, cena u Nas wychodzi 2 razy taniej niz, gdzieindziej, pomijając to, że w miescie sa tylko 2 takie żelazka.
Straszna załamka jest, po tych 5 tygodniach niezły dół i siezastanawiamy co dalej
Stary 2009-10-25, 20:23   #99
Albertyna
Zakorzenienie

Nie będzie tak, ze cały czas będzie super.
To nie tak.
Że jest gorzrj można porównac dopiero po ok 3 latach prowadzenia biznesu, gdy patrzymy "październik 2007" zyski -x zł, październik 2008 y - 2 razy więcej niz w zeszłym roku!!! No tow październiku 2009 spodziewamy sie minimum takich samych zysków jak w październiku 2008, a najpawdopodobniej- wyższych (biorac pod uwagę ciągły rozwój).
Porównując tydzień z tygodniem-oszalejesz. Bo bedą tygodnie/miesiące, gdy bedzie super, a bedą- gdy bedzie dno.

Pisałaś, że klientki pokupowały karnety, gdzie one są? wracają?
Weź też pod uwage, że klientka kupując karnet wykorzysta go np w miesiąc, albo dwa. To znaczy, ze płaci "z góry", a potem przychodzi już korzysta z zabiegu i w pewnym sensie nie płaci- bo zapłaciła wczesniej za karnet.
To może byc pułapką, zwłaszcza, gdy pieniędzy z karnetów dawno już nie ma, a klientki są.
Jeżeli, natomiast nie wracaja panie, które były... uuu... to trzeba się zastanowic "co jest nie tak? dlaczego nie wracaja?"

Podejrzewam, ze to prejściowe i wszystko się znowu ułoży jak trzeba.

Zastanów się też nad cenami (zaraz ktoś mnie zlinczuje, ale co tam ).
Powiem Ci jak ja myśle i jak myśli wiele osób "Jak jest tak tanio, to podejrzane, to ja pójdę do konkurencji, która jest droższa- pewnie są lepsi/mają lepsze maszyny/lampy itp..."
Zwóć uwagę- jakośc kosztuje. Wszyscy jestesmy do tego przyzyczajeni. Gdybym zaproponowała Ci mercedesa za cenę 3 razy niższą niż rynkowa, zdecydowałabys sie? Czy dłuuugo zastanawiała, czy nie kradziony, nie bity itp?
No, to tak mysla ludzie.

Przede wszystkim GŁÓWKA DO GÓRY!!!! Wy[promowanie salonu trwa i jeszcze troszke czasu przed Tobą.
Wkładaja dalej tyle serducha ile tam wkładałaś wczesniej, a będzie wszystko git!
A dołki i górki zdarzają sie w prowadzeniu biznesu ciągle. To norma
POWODZENIA!
Stary 2009-10-25, 21:41   #100
nattaliah
Rozeznanie

W moim solarium jeszcze miesiąc temu trzeba było się zapisywać dzień wcześniej, a potem jeszcze czekać w kolejce. Teraz przychodzę bez zapisywania. Koniec sezonu chyba. Moja koleżanka twierdzi, że opalanie się jak jest zimno to wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo i tak tej opalenizny nie widać. Fakt- nie ma faceta. Ja korzystam z solarium tylko wtedy, kiedy nie mogę opalać się w ogrodzie. Życie jednak pokazuje, że więcej osób myśli tak jak ona. Może i u Ciebie to jest powodem?

P.S. Co to jest żelazko antycellulitowe? Jeśli skuteczne, to chętnie bym sobie "przyprasowała" to i owo... ;p
nattaliah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 09:56   #101
flowerpower9
BAN stały

żeby chociaż Albertyna na zero wyjśc, to by nie było problemu, a te babki co były na karnet to były tylko na żelazko antycellulitowe, naprawdę nie było by problemu, gdyby tak dziennie wykonać choć dwa z tyc zabiegów: tipsy(mamy w cenie od 55/75 zł)/zabieg kosmetyczny (np. jakaś maseczka w cenie 40 zł)/przekłucie np pepka w cenie 69zł) i np. 4 osooby na solarium i już byśmy wyszli na lekki plus, ba, nawet dziennie niechbybyło obrotu 100 zł, już by się na zero wyszło, gdyby tyle średnio było, ale jak są dni, że jest słowem ZERO złotych
musi być przynajmniej 600-700 zł obrotu w tygodniu.
Nie wspominam juz o zabiegach mikrodermabrazji,peelingu ,maicure i pedicure,liftingu twarzy i wielu innych zabiegach bardziej dochodowych.

Aha no i te co były na karnet na żelazko antycellulitowe na razie nie wracają, niektóre cos tam mówia, że przyjdą na coś tam, ale to wiadomo jak to jest z gadaniem.

nattaliah, zabiegi na żelazku antycellulitowym:

Redukcja cellulitu
Modelowanie sylwetki
Ujędrnianie ciała
Ujędrnianie i zwiększenie objętości biustu
Masaże relaksacyjne, polepszające kondycję skóry, zmniejszające napięcie mięśni (np. mięśnie karku)
Vacuakupresura, np. masaż stóp
Ujędrnianie i modelowanie ramion i małych powierzchni ciała wykonane specjalnymi rolkami o mniejszych rozmiarach
Drenaż, poprawa przepływu limfy, stymulacja wydalania toksyn
Stary 2009-10-26, 14:56   #102
paula211
Rozeznanie

przede wszystkim jak długo już masz ten salon? Bo po miesiącu czy dwóch to cudów się nie można spodziewać. Najpierw trzeba sobie renomę wyrobić i ludzie muszę się o Tobie dowiedzieć. Ja zaczęłam w lutym pracę w salonie i zaczęliśmy od noszenia ulotek trochę ludzi przyszło ale po paru miesiącach znów poszliśmy z ulotkami i też przybyło paru nowych klientów bo trzeba o sobie przypominać. Druga sprawa mam potykacz postawiony na trawie przy ulicy i kilka osób też dzięki niemu przyszło bo jechali ulicą i zauważyli że jest tam salon. Ja pracuję jak pisałam od lutego. Mamy koniec października a zarobku na czysto mam jakieś 500 zł przy naprawdę dobrym miesiącu. Spodziewam się większych zysków za rok może dwa jak ludzie się dowiedzą że w ogóle przyjmuje tu gdzie przyjmuje i jak usłyszą od koleżanek, sąsiadek znajomych że jestem w tym dobra powodzenia i nie martw się będzie dobrze tylko trochę cierpliwości każdy by chciał mieć od razu zarobki, znam kilka dziewczyn które przez pierwszy rok działalności dokładały do interesu a teraz zarabiają duże pieniądze. Ja cieszę się przede wszystkim z tego że nie dokładam i stać mnie na to żeby co jakiś czas się podszkolić w czymś nowym
paula211 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 15:09   #103
flowerpower9
BAN stały

ja nie chce na teraz zarobków, tylko chce wyjść na zero, nic więcej
wiem ,ze to sie musi rozkrecac,ale jak wychodzisz na - 1000 zł, jak masz dni, ze nikogo nie ma slowem zero zlotych obrotu, jak pomyslisz, ze masz bardzo bogata ofertę, to cos trafia i sie zastanawiasz. interes jest 5 tygodni.

ciekawe jak to bedzie przez swieta i przed andrzejkami.

zasiegneliśmy tez opinii kilku dziewczyn, ktore otwierały, np. jedna otwierała w marcu i tylko 1szy meisiąc był słaby, potem już tylko na plusie zawsze. inna otwierała 5lat temu i nigdy nie byla stratna, a jak ma obrot mniejszy dzienny niz 2000 zl to jest to uznawane za slaby dzien.

moze, gdyby to bylo na parterze, z ładną witryną, to by to lepiej szło, a nie na 1 pietrze...

Edytowane przez flowerpower9
Czas edycji: 2009-10-26 o 15:10
Stary 2009-10-26, 15:16   #104
paula211
Rozeznanie

hmm ciężko stwierdzić dokładnie co i jak z tym brakiem ruchu. Ja zajmuje się tylko paznokciami i zdarzają się dni że nie mam nikogo ale zajmuję się jedną branżą, wy macie bardziej rozbudowaną ofertę to niby zawsze powinien się znaleźć ktoś chętny na jakąś usługę. Nastaw się że z każdym dniem może będzie lepiej. W sumie teraz jest trochę martwy sezon bo jest wszystkich świętych no i każdy przeważnie czeka na grudzień żeby być ładnym na święta i sylwester
Stary 2009-10-26, 15:24   #105
flowerpower9
BAN stały

no niby tak, ale są salony, ze klientki są pozapisywane na najblizsze 3 tygodnie, mimo martwego sezonu. wiesz, mamy naprawde sporą własnie oferte, i ja nikogo nie ma to sie zastanawiasz. jak mi ta dziewczyna powiedziala, ze ma 2000 obrotu dziennie, to po prostu mozna zdebieć. tak mi na mysl przychodzi, ze chyba malo babek robi mikrodermabrazje, peelingi, maseczki itp idt.
nadmienie tylko, ze tez mamy potykacz wytstawiony, porozwieszalismy ostatnio plakaty po miesciem. in. w sklepach, u fryzjera, na slupach ogloszeniowych no i lokal jest w bardzo ruchliwym miejscu, a sam potykacz jest napewno bardzo dobrze widoczny, duzo osób o Nas wie.
Stary 2009-10-26, 15:33   #106
paula211
Rozeznanie

no to nie wiem ;/ mogę powiedzieć tylko tyle że jak rozmawiałam z babką u której wynajmuję stanowisko to mówiła że przez pierwszy rok dokładali do interesu (otwarli salon fryzjerski) a dopiero od 3-4 lat mają takich stałych klientów a 10 lat już salon istnieje. Wiem bo ja też bym nie chciała przez najbliższe 5 lat wychodzić na zero ;/ może musisz przysiąść i zastanowić się co jest nie tak? Ja się zastanawiam czy czasem nie mam za niskich cen i może to odstrasza klientki?
Stary 2009-11-11, 16:23   #107
blondevelveteen
Przyczajenie

GG do blondevelveteen
Unhappy Dot.: Otwierać salon czy nie otwierać?!!

Witajcie kobitki.Mam pytanko..Mam zamiar otworzyć działalność gospodarczą (pazurki) ale u mnie w domku, będę starała się o dotację z Biura Pracy...Moje pytanko dotyczy wymagań sanepidu co do takiej działalności.Jakie muszę spełniać kryteria by otrzymać zgodę od sanepidu na taką działalność??Aaaaa muszę dodać jeszcze że będę także dojeżdżała do klientek do ich domów i nie wiem czy tu też muszę spełniać jakieś wymagania sanepidu...Może mi radzicie nie zgłaszać w sanepidzie że będę dojeżdżać do klientek....Bardzo Wam dziękuję za pomoc...Pozdrówka wielkie i miłego dnia
Stary 2009-11-17, 21:36   #108
agakop333
Przyczajenie

Do flowerpower9- Mam identyczną sytuację jak ty, z tym że salon otworzyłam w kwietniu ( 7, 5 miesiąca temu), listopad to tragedia, pażdziernik był lepszy, ale miesiące letnie sierpień, lipiec całkiem nieźle- wychodziłam na zero jednak ja nie jestem kosmetyczką tylko zatrudniam pracownika i jednego mam na stażu.Więc gdybym to ja wykonywała zabiegi teoretycznie zarobiłambym- tyle co płacę swojej kosmetyczce czyli: 1350-1400 zł. Narazie nie chcę się zamartwiać, ale powiem Ci ,że innaczej to sobie wyobrażałam, mam bardzo podobna ofertę do Ciebie- tylko salon w mnejszym mieście- ok. 45 tys mieszkańców i zapomniałam wspomnieć 25 salonów konkurencyjnych , z tym, że ten mój nalezy do tych lepszy tzn. ładnie urządzonych i dobrze wyposażonych. Lokla na I pietrze w samym centrum przy bardzo ruchliwej ulicy...
Wiesz, ja tłumaczę to sobie tak jak pisały wcześniej dziewczyny- na rozkręcenie interesu potrzba czasu. Wiem co przechodzisz, bo pierwszy miesiąc przeżywałam to wszytko tak samo- porównywałam dni, tygodnie, wyliczałam, kalulowałam i nic z tego nie wywnioskowałam- nie ma żadnej zasady w tym temacie. Czasami jest dzień że mam utarg- 400 zł a czasami 0 zł. Ważne jest to że klientki wracają i ciągle przychodzą nowe. .. Wiesz chyba złotym środkiem na to wszytsko jest cierpliwość, pytanie tylko ile dajesz sobie czasu, bo ja do roku nie liczę na zarobek- bo jak zarobię jeden miesiac - drugi będę musiała dołożyć...
agakop333 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 20:49   #109
Albertyna
Zakorzenienie

Dziewuszki, głowki do góry.
Nie od razu Kraków zbudowano
Przez pierwsze miesiące beda i takie, ze do interesu trzeba będzie dołożyc.
Zaufanie klientek zdobywa się długo.
Nie wystarczy reklama i ładny salon

Pomyslcie nawet o Was samych- większośc z nas ma "swoja" fryzjerkę, kosmetyczke i to ja polecimy naszej kolezance, bo ja znamy i wiemy, ze jest dobra.
A do nowej? do nowej mozna pójśc, gdy "nasza" nie ma terminów, albo czyms "podpadła" (fatalna grzywka na Sylwestra), lub z ciekawości.
Dopiero, gdy ta nowa osoba zdobedzie nasze zaufanie, staniemy sie jej stałymi klientkami i bedziemy polecac swoim kolezankom (a poczta pantoflowa, to najlepsza-moim zdaniem- reklama!).
Zatem- na efekty- trzeba poczekac...
Cierpliwie i bez stresu- z czasem bedzie coraz lepiej i lepiej. Każda zadowolona klientka przyprowadzi swoja mame, koleznaki i siostry. Bedzie dobrze. Niestey- kazda nie zadowolona- oipowie o tym duzo wiekszej ilości osób. Mówi sie, ze zadowolona klientkapowie o tym 2-3 osobom, nie zadowolona- 10. Dlatego- opinia o salonie klientek jest MEGA wazna!!!!

I mowie to z wlasnego doswiadczenia- jak kiedys pisalam- nie mamy mega reklamy- banner i potykacz, ktorego nikomu nie chce sie wystawiac stronke internetowa i to wsio. A stalych klientek wiele i wiekszosc z polecenia -mamy, siostry, kolezanki....

A na pocieszenie- ida swieta i Sylwestra -niedlugo nie bedziemy wiedzialy w co rece wlozyc
U nas w tej chwili -zapisy na grudzien.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości