Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp. - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-05-09, 09:50   #1321
K_cieciorka
Zadomowienie

Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Nie będę piersią bronić żadnego terminu, rzecz w tym moim zdaniem, że nawet głębokie nawilżanie, to nawilżanie. Nawadnianie z definicji nie może odbywać się przez skórę, przez kremy, gdyż proces nadawania zachodzi wg mnie wyłącznie poprzez picie (o ile się nie wyplukujemy po prostu). Do tego możemy dołożyć produkty wiążące wodę w skórze.
Rozumiem, że to często skrót myślowy, czy uproszczenie odnoszące się do produktów głęboko wynikających, nowoczesnych, wiążących wodę, ale jako przeciwstawienie do nawilzania nie ma sensu.
Jak zwał, tak zwał. Nie jest to profesjonalne forum, więc nomenklatura nie jest kluczowa, ważne że wiadomo,o co chodzi.
Z drugiej strony co do użycia słowa 'odżywianie' nie mam problemów, ale ciężko też o zamiennik.

Edytowane przez K_cieciorka
Czas edycji: 2014-05-09 o 09:59
K_cieciorka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 10:05   #1322
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Nie będę piersią bronić żadnego terminu, rzecz w tym moim zdaniem, że nawet głębokie nawilżanie, to nawilżanie. Nawadnianie z definicji nie może odbywać się przez skórę, przez kremy, gdyż proces nadawania zachodzi wg mnie wyłącznie poprzez picie (o ile się nie wyplukujemy po prostu). Do tego możemy dołożyć produkty wiążące wodę w skórze.
Rozumiem, że to często skrót myślowy, czy uproszczenie odnoszące się do produktów głęboko wynikających, nowoczesnych, wiążących wodę, ale jako przeciwstawienie do nawilzania nie ma sensu.
Jak zwał, tak zwał. Nie jest to profesjonalne forum, więc nomenklatura nie jest kluczowa, ważne że wiadomo,o co chodzi.
Z drugiej strony co do użycia słowa 'odżywianie' nie mam problemów, ale ciężko też o zamiennik.
Termin jest mi w zasadzie obojętny, nie jestem kosmetologiem ani dermatologiem. Ważne, że u mnie coś działa, lub nie.
Z odżywianiem (jeśli chodzi o włosy) to też sprawa dziwna, bo popularna stała się w pewnym momencie teoria, że odżywki nie działają, bo jak można odżywić martwy włos. Lepszy jest chyba angielski "kondycjoner", no ale brzmi trochę sztucznie.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 12:15   #1323
EbonyLuna
Zakorzenienie

Na moje rozumowanie i obserwacje skóry to jej jednak pielęgnacją obecną funduje nawadnianie. Jak mam natłuszczenie, to chyba jasne, jak to wygląda, nawilżenie czyli brak tłustej warstwy ale jednak wyczuwalna jest, nie raz całkiem matowa, jednak obecna, a nawadnianie to jak daję takie produkty, które skóra 'wciąga' wgłąb siebie nie nie zostaje na niej nic. Proste, jak dla mnie
I najczęściej są to: aloes, d-panthenol oraz w ich towarzystwie HA. Sam nigdy, przenigdy. Nie rozumiem, jak dziewczyny mogą nkładac solo żel hialuronowy i to im wystarcza. Pomiając, że taki zabieg może tylko bardziej zaszkodzić, niż pomóc
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Termin jest mi w zasadzie obojętny, nie jestem kosmetologiem ani dermatologiem. Ważne, że u mnie coś działa, lub nie.
Z odżywianiem (jeśli chodzi o włosy) to też sprawa dziwna, bo popularna stała się w pewnym momencie teoria, że odżywki nie działają, bo jak można odżywić martwy włos. Lepszy jest chyba angielski "kondycjoner", no ale brzmi trochę sztucznie.
Otóż to

Edytowane przez EbonyLuna
Czas edycji: 2014-05-09 o 12:17
EbonyLuna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 21:14   #1324
chindarella
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Almodis Pokaż wiadomość
Jak go przetestujesz to daj znać A patrząc na jego skład to w sumie można powiedzieć, że jest dość ciekawie
Testuje dopiero kilka dni, ale juz pokochalam ten zel... Po zaaplikowaniu skora jest hmm lepka, ale po kilku minutach zel całkowicie sie wchlania. Nie zauwazylam przesuszenia, wręcz przeciwnie - skora jest nawilzona i gładka. Pod minerałami sprawuje sie bardzo dobrze
chindarella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 19:09   #1325
nAtaL!a
Zakorzenienie

U mnie świetnie w roli bazy spisuje się..filtr Vichy Capital Solei emulsja matująca, używałam go pod Annabelle Minerals i wyraźnie przedłużał trwałość makijażu, skóra się nie świeciła.
nAtaL!a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 14:30   #1326
favianna
Zakorzenienie

Wpadlam przez przypadek, ale ze mnie zaciekawilo, to napisze o co chodzi z nawilzaniem skory od zewnatrz. Nie chodzi o dostarczenie wody tylko o zapobieganiu ucieczki. Skora sie poci, pracuje, paruje. Caly problem w tym jak ja zabezpieczyc przed parowaniem wlasnie jednoczesnie ulatwiajac oddychanie I nie powodujac zapychania porow. Skora ma swoj naturalny plaszcz lipidowy ktory ma ja wlasnie chronic przed utrata wody I przed drobnoustrojami, ale wiadomo ze kazdy organizm inaczej pracuje I inaczej reaguje na czynniki zewnetrzne.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
favianna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 19:06   #1327
ditaa
Raczkowanie

Mam pytanie, w związku z tym ze robi sie coraz cieplej

Któraś z Was stosowała Vichy, Capital Soleil filtr? Naczytałam sie duzo negatywnych opinii, a jednak zmieniajacpodklad na mineralny czuje ze musze stosowac jakis filtr.Obecnie mam Alantan Dermoline, ale czy na lato bedzie wystarczający?
ditaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 20:22   #1328
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ditaa Pokaż wiadomość
Mam pytanie, w związku z tym ze robi sie coraz cieplej

Któraś z Was stosowała Vichy, Capital Soleil filtr? Naczytałam sie duzo negatywnych opinii, a jednak zmieniajacpodklad na mineralny czuje ze musze stosowac jakis filtr.
Dlaczego musisz stosować filtr, jeśli wcześniej (jeśli dobrze rozumiem) nie stosowałaś. Kwestia używania filtra to decyzja indywidualna, to nie jest żaden wymóg. Ja np nie mogę i nie umiem stosować minerałów z filtrami, albo nakładam makijaż, albo tylko filtr (jak jest bardzo słonecznie i grozi mi poparzenie twarzy).

Cytat:
Obecnie mam Alantan Dermoline, ale czy na lato bedzie wystarczający?
O ile kojarzę, to Alantan Dermoline nie jest filtrem, więc do czego ma być wystarczający?
Stary 2014-05-28, 13:46   #1329
ditaa
Raczkowanie

zastanawiałam się nad filtrami bo własnie boję się o kondycję twarzy i o ewentualne poparzenia, więc pytam.
Tak,wiem,że Alantan nie jest filtrem i nie ochroni skóry wystarczająco, więc dlatego mysle nad filtrami.
Czy prawdą jest to, że pod makijażem nie sprawują należycie swej roli? i że trzeba co kilka h nakładać kolejna warstwe?
Stary 2014-05-28, 17:00   #1330
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
zastanawiałam się nad filtrami bo własnie boję się o kondycję twarzy i o ewentualne poparzenia, więc pytam.
Tak,wiem,że Alantan nie jest filtrem i nie ochroni skóry wystarczająco, więc dlatego mysle nad filtrami.
Czy prawdą jest to, że pod makijażem nie sprawują należycie swej roli? i że trzeba co kilka h nakładać kolejna warstwe?
Jedni stosują filtry jako ochronę przed starzeniem, inni - przed poparzeniem. Z tym, że tych pierwszych jest chyba więcej.

Większość obecnych filtrów nie jest destabilizowana przez makijaż i pudry, ten strach przed destabilizacją pochodzi sprzed 8-6 lat.

Powinno się dokładać nową warstwę, ale chyba nikt tak nie robi (dla pewności zapytaj na wątku filtrowym ), bo to jest mało wykonalne w normalnych warunkach i raczej niezbyt służące skórze (zmywanie jej i okładanie nową warstwą filtra i makijażu co kilka godzin mogłoby zaburzyć jej funkcjonowanie).
Całkiem sporo osób łączy filtrowanie z makijażem cały rok, tylko trzeba znaleźć pasujący filtr (a to nie jest łatwe zadanie). Może jestem w mniejszości, ale nie spotkałam jeszcze filtra, który by się zachowywał jak zwykły krem, zwłaszcza że trzeba go położyć o wiele większą ilość niż zwykłego kremu.
Na pewno jestem w mniejszości, jeśli chodzi o łączenie makijażu z filtrami, większość filtrownic umie to pogodzić. Moja tłusta cera nie znosi ciężkich produktów i kilku warstw, więc dla mnie to niewykonalne.
Stary 2014-05-28, 17:52   #1331
EbonyLuna
Zakorzenienie

Cytat:
Jedni stosują filtry jako ochronę przed starzeniem, inni - przed poparzeniem. Z tym, że tych pierwszych jest chyba więcej.

Większość obecnych filtrów nie jest destabilizowana przez makijaż i pudry, ten strach przed destabilizacją pochodzi sprzed 8-6 lat.

Powinno się dokładać nową warstwę, ale chyba nikt tak nie robi (dla pewności zapytaj na wątku filtrowym ), bo to jest mało wykonalne w normalnych warunkach i raczej niezbyt służące skórze (zmywanie jej i okładanie nową warstwą filtra i makijażu co kilka godzin mogłoby zaburzyć jej funkcjonowanie).
Całkiem sporo osób łączy filtrowanie z makijażem cały rok, tylko trzeba znaleźć pasujący filtr (a to nie jest łatwe zadanie). Może jestem w mniejszości, ale nie spotkałam jeszcze filtra, który by się zachowywał jak zwykły krem, zwłaszcza że trzeba go położyć o wiele większą ilość niż zwykłego kremu.
Na pewno jestem w mniejszości, jeśli chodzi o łączenie makijażu z filtrami, większość filtrownic umie to pogodzić. Moja tłusta cera nie znosi ciężkich produktów i kilku warstw, więc dla mnie to niewykonalne.
A ja po to, by sie nie opalić A reszta to pożyteczny dodatek Ale oczywiście zdaję sobie sprawę, że osób takich jak ja jest niewiele. Ale tak dobrałam sobie ostatnio filtry, że w towarzystwie samorobnego primera zupełnie z podkładu rezygnuję. A wczoraj nałożyłam, bo chciałam przetestować i tak cienkiej warstwy chyba jeszcze nigdy na twarzy nie miałam.
Stary 2014-05-29, 17:50   #1332
favianna
Zakorzenienie

Ja uzywam tego filtra I jestem zachwycona. Stosowalam wczesniej Avene I LRP i Vichy jest jedynym jak do tej pory, ktory wchlania sie do matu i stanowi swietna baze pod podklad mineralny. Ja juz go nie zamienie na inny no chyba ze znajde lepszy, ale po co szukac jak ten jest dla mnie idealny?

---------- Dopisano o 16:50 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Zapomnialam dodac ze stosuje filtr na krem a czasem jeszcze na serum. Zawsze mialam skore mieszana, teraz po zmianie klimatu mam mocniej przesuszona na policzkach, ale strefa T dalej przetluszczajaca. I ten filtr mam wrazenie ze ja nawilza i tonuje. Nie wiem jak to opisac, ale bardzo mi on sluzy
Stary 2014-05-29, 20:58   #1333
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Zapomnialam dodac ze stosuje filtr na krem a czasem jeszcze na serum. Zawsze mialam skore mieszana, teraz po zmianie klimatu mam mocniej przesuszona na policzkach, ale strefa T dalej przetluszczajaca. I ten filtr mam wrazenie ze ja nawilza i tonuje. Nie wiem jak to opisac, ale bardzo mi on sluzy
Dla mnie to niewyobrażalne, ale jak często piszę, jestem w tej kwestii odmieńcem, ostatnio z wielką ulgą zrezygnowałam z kremów.
Stary 2014-05-29, 21:05   #1334
Noodle Soup
Zadomowienie

Cytat:
Dla mnie to niewyobrażalne, ale jak często piszę, jestem w tej kwestii odmieńcem, ostatnio z wielką ulgą zrezygnowałam z kremów.
Ja ostatnio tak samo, po prostu moja cera zaczęła tak się tłuścić, że nie widzę sensu dowalania kolejnej warstwy. Kiedyś miałam suchą, po hormonach zmieniła mi się na mieszaną, ale strefę T mam tak przetłuszczoną, że wszystko warzy mi się na niej normalnie w parę godzin.
Co bym nie położyła pod spód - kładę krem - ciasto, kładę primer na krem - ciasto, kupiłam frakcję sojową specjalnie - mega ciasto, baza - ciasto, pudruje się skrobią/krzemionką/pudrami mineralnym - ciasto.

Stwierdziłam więc, że nie nakładam rano kremów, tylko przecieram się hydrolatem z aloesem - jest lepiej, ale nadal ciasto. Postanowiłam więc całkowicie zrezygnować z kremowania strefy T, nawet na noc, bo rano tak czy siak budzę się z tłuszczem i chyba to będzie dla mnie najlepsze.
Z suchara przemieniłam się w ciastolinę :P
Noodle Soup jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 21:58   #1335
favianna
Zakorzenienie

Cytat:
Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Ja ostatnio tak samo, po prostu moja cera zaczęła tak się tłuścić, że nie widzę sensu dowalania kolejnej warstwy. Kiedyś miałam suchą, po hormonach zmieniła mi się na mieszaną, ale strefę T mam tak przetłuszczoną, że wszystko warzy mi się na niej normalnie w parę godzin.
Co bym nie położyła pod spód - kładę krem - ciasto, kładę primer na krem - ciasto, kupiłam frakcję sojową specjalnie - mega ciasto, baza - ciasto, pudruje się skrobią/krzemionką/pudrami mineralnym - ciasto.

Stwierdziłam więc, że nie nakładam rano kremów, tylko przecieram się hydrolatem z aloesem - jest lepiej, ale nadal ciasto. Postanowiłam więc całkowicie zrezygnować z kremowania strefy T, nawet na noc, bo rano tak czy siak budzę się z tłuszczem i chyba to będzie dla mnie najlepsze.
Z suchara przemieniłam się w ciastolinę :P
coz, tez kiedys tak mialam, teraz tylko czolo i nos mi sie tluszcza, a na reszcie musze uzyc kremu, bo jesli nie uzywam to mnie sciaga. A i tak uzywam tylko lekka warstwe mineralow na sam wierzch, bez primera i bez pudru wykanczajacego i jest ok. Tylko ze ja lubie taki niewidoczny makijaz, nawet rzes nie tuszuje, maluje sie tylko na jakies wieksze wyjscia wieczorem. Czlowiek sie starzeje

Edytowane przez favianna
Czas edycji: 2014-05-29 o 22:00
Stary 2014-05-29, 22:29   #1336
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
coz, tez kiedys tak mialam, teraz tylko czolo i nos mi sie tluszcza, a na reszcie musze uzyc kremu, bo jesli nie uzywam to mnie sciaga. A i tak uzywam tylko lekka warstwe mineralow na sam wierzch, bez primera i bez pudru wykanczajacego i jest ok. Tylko ze ja lubie taki niewidoczny makijaz, nawet rzes nie tuszuje, maluje sie tylko na jakies wieksze wyjscia wieczorem. Czlowiek sie starzeje
U mnie z wiekiem jest odwrotnie, cera bardziej się przetłuszcza. Suchary grożą mi tylko po kontakcie z kwasami, moja skóra niestety się do nich nie przyzwyczaja.

---------- Dopisano o 22:29 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------

Cytat:
O, frakcja to nieporozumienie, nic nie leżało u mnie tak fatalnie jak frakcja + podkład.
Ale ciasto widzę też u koleżanki, która ma skórę normalną w kierunku suchej, więc to chyba nie rodzaj cery o tym przesądza
Stary 2014-05-29, 22:35   #1337
Noodle Soup
Zadomowienie

Cytat:
O, frakcja to nieporozumienie, nic nie leżało u mnie tak fatalnie jak frakcja + podkład.
Ale ciasto widzę też u koleżanki, która ma skórę normalną w kierunku suchej, więc to chyba nie rodzaj cery o tym przesądza
U mnie zaraz po położeniu wszystko wygląda pięknie i idealnie, ale po 2-3 godzinach, jak nos, broda i czoło zaczynają się 'pocić' to wszystko mi się warzy i ciastuje pod wpływem nadmiaru sebum.
Nic jako primer czy puder wykańczający nie jest w stanie temu zapobiec :P
Stary 2014-05-29, 23:18   #1338
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
U mnie zaraz po położeniu wszystko wygląda pięknie i idealnie, ale po 2-3 godzinach, jak nos, broda i czoło zaczynają się 'pocić' to wszystko mi się warzy i ciastuje pod wpływem nadmiaru sebum.
Nic jako primer czy puder wykańczający nie jest w stanie temu zapobiec :P
To jest wg mnie kluczowy problem z makijażem mineralnym: człowiek ma chwilowy efekt photoshopa, który szybko przechodzi w efekt biszkopta W obliczu tego faktu nie raz i nie dwa się zastanawiam, czy nie lepiej ograniczyć makijaż do minimum i czasem lepiej po prostu chodzić z gołą facjatą (nie ma przynajmniej rozczarowania).
Stary 2014-05-29, 23:29   #1339
Noodle Soup
Zadomowienie

Cytat:
To jest wg mnie kluczowy problem z makijażem mineralnym: człowiek ma chwilowy efekt photoshopa, który szybko przechodzi w efekt biszkopta W obliczu tego faktu nie raz i nie dwa się zastanawiam, czy nie lepiej ograniczyć makijaż do minimum i czasem lepiej po prostu chodzić z gołą facjatą (nie ma przynajmniej rozczarowania).
No ja bym chodziła z minimum na twarzy, ale szkopuł w tym, że pracuje w salonie Inglota i muszę zawsze mieć piękny (i mocny) makijaż, a twarz ze skłonnością do ciastolenia mi tego nie ułatwia
Stary 2014-05-30, 00:27   #1340
favianna
Zakorzenienie

Cytat:
No ja bym chodziła z minimum na twarzy, ale szkopuł w tym, że pracuje w salonie Inglota i muszę zawsze mieć piękny (i mocny) makijaż, a twarz ze skłonnością do ciastolenia mi tego nie ułatwia
Noodle Soup - to moze problemem nie jest twoja skora a klimatyzacja? Moja skora zawsze zle reagowala na klimatyzacje. Jak pracujesz w salonie Inglota, to pewnie to jakies centrum handlowe, tam jest zawsze bardzo suche powietrze.
Stary 2014-05-30, 14:21   #1341
ditaa
Raczkowanie

Cytat:
Noodle Soup - to moze problemem nie jest twoja skora a klimatyzacja? Moja skora zawsze zle reagowala na klimatyzacje. Jak pracujesz w salonie Inglota, to pewnie to jakies centrum handlowe, tam jest zawsze bardzo suche powietrze.
Klima jest prawdopodobna, kolezanka tez ma duzy problem wlasnie przez suche powietrze.

Coś mnie zapchało;/
Albo to przez @,albo przez hormony,albo przez Alantan Dermoline (który podobno może!) albo przez AM.

Baardzo to podejrzane, ale obstawiam na baze. Czas wrocic do Sylveco...

Edytowane przez ditaa
Czas edycji: 2014-05-30 o 14:22
Stary 2014-05-30, 14:29   #1342
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Coś mnie zapchało;/
Albo to przez @,albo przez hormony,albo przez Alantan Dermoline (który podobno może!) albo przez AM.

Baardzo to podejrzane, ale obstawiam na baze. Czas wrocic do Sylveco...
Mam ten Alantan Dermoline, ale mnie on nic a nic nie zachwyca Ot, zwykły ciężkawy krem. Ponieważ wkrótce po kupieniu go odstawiłam w ogóle kremy, to używam go tylko na szyję/dekolt.
Stary 2014-05-30, 14:33   #1343
ditaa
Raczkowanie

A ma tak duzo pozytywnych opinii.Nie wiem dlaczego. Niby jest 'lekki'ale nie wiem z której strony.Przy wysuszonej skorze nawet sie nie wchlania do konca, tylko pozostawia tłustą plamę. A nie nałożę AM na taka skórę.

Porażka;/
Stary 2014-05-30, 15:02   #1344
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
A ma tak duzo pozytywnych opinii.Nie wiem dlaczego. Niby jest 'lekki'ale nie wiem z której strony.Przy wysuszonej skorze nawet sie nie wchlania do konca, tylko pozostawia tłustą plamę. A nie nałożę AM na taka skórę.

Porażka;/
Może ten Alantan jest "lekki" w porównaniu z maścią?
Być może użyję go na twarz, jak mi tonik laktobionowy zrobi saharę

Myślę, że sporo osób lubi bogatsze kremy i rzeczywiście dobrze im się na takie nakłada makijaż. Te osoby będą sobie chwalić Alantan albo taki np krem nawilżający Fitomedu, który dla mnie był okropnym tłuściochem.

A co do baz, to miałam ochote przy zakupach u Amillie kliknąć w Angel Dust i gratuluję sobie, że tego nie zrobiłam, bo dostałam próbkę i okazuje się, że puder radzi sobie z matowieniem o wiele gorzej od Dry-Flo.
Stary 2014-05-31, 14:01   #1345
Silence_
Zakorzenienie

Cytat:
Ja już czasami mam dosyć, nakładam tylko filtr i wychodzę. Chociaż wtedy straszę zaczerwienioną skórą Bo tak nakładam filtr (czasami jeszcze krem) i minerały, a jak wracam po 2-3h do domu to wszystko jest zważone i wyglądam koszmarnie. Wtedy już wszystko zmywam i kładę tylko filtr Także tutaj zgodzę się z Tobą, mój misterny makijaż zawsze musi spłynąć, a nakładając sam filtr + ew. makijaż oka pozwala zaoszczędzić trochę czasu i nerwów

Silence_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 17:29   #1346
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie

Ja rowniez nie polecam kremu z filtrem VICHY CAPITAL SOLEI 50 spf ...On nadaje skorze bardzo brzydki odcien,po nalozeniu tego kremu skora wyglada na zmeczona szarawa,niezdrowo.. fakt bardzo szybko wchlania sie nie pozostawia tlustej warstwy -to jak anjabrdziej na wielki plus

Jesli chodzi o klimatyzacje to faktycznie pod jej wplywem skora ,makijaz zaczyna wygladac bardzo zle -gorzej wtedy sie wyglada niz bez makijazu,ale nie tylko klimatyzacja,ale SWIATLA -Lampy w sklepach marketach powoduja ze skora zle reaguje gorzej wyglada,nie wplywaja one korzystnie na skore i ogolnie sa dosyc szkodliwe.....tyle godzin w tym swietle jazeniowym...ale o tym sie nie mowi

OGOLNIE rezcz biorac BARDZO WAZNE w przypadku podkladow ,szczegolnie przy cerze miezsanej,tlustej ,aby specyfik -krem zel ,nalozyony pod podkladem wchlanial sie calkowicie ,bez zostawiania chocby odrobiny tlustosci blasku ,TO JEST BARDZO WAZNE.

Edytowane przez Czlowiek Istota Marna
Czas edycji: 2014-06-12 o 17:51
Czlowiek Istota Marna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 17:49   #1347
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o klimatyzacje to faktycznie pod jej wplywem skora ,makijaz zaczyna wygladac bardzo zle -gorzej wtedy sie wyglada niz bez makijazu,ale nie tylko klimatyzacja,ale SWIATLA -Lampy w sklepach marketach powoduja ze skora zle reaguje gorzej wyglada,nie wplywaja one korzystnie na skore i ogolnie sa dosyc szkodliwe.....tyle godzin w tym swietle jazeniowym...ale o tym sie nie mowi
Niby sklepy stosują różne triki, które mają nas zachęcić do zakupu i sprawić, że sami sobie będziemy wydawać ładniejsi, ale akurat oświetlenie w większości sklepów z ciuchami wywołuje dokładnie odwrotny efekt: człowiek wygląda jakby był ciężko chory, z nierówną, porowatą skórą, na której widać ślady po każdym pryszczu jeszcze z czasów podstawówki.

A ja ostatnio zrezygnowałam z makijażu i chodzę tylko w filtrze, pudrze i różu. I co najdziwniejsze skóra przetłuszcza mi się pod tym wolniej niż z samym tylko makijażem, który przecież teoretycznie jest lżejszy od filtra i kładzie się go o wiele mniej.
Stary 2014-06-12, 18:14   #1348
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie

Cytat:
Niby sklepy stosują różne triki, które mają nas zachęcić do zakupu i sprawić, że sami sobie będziemy wydawać ładniejsi, ale akurat oświetlenie w większości sklepów z ciuchami wywołuje dokładnie odwrotny efekt: człowiek wygląda jakby był ciężko chory, z nierówną, porowatą skórą, na której widać ślady po każdym pryszczu jeszcze z czasów podstawówki.

.
Dokladnie tak a moze nikt im nie zwrocil uwagi ?

Edytowane przez Czlowiek Istota Marna
Czas edycji: 2014-06-12 o 18:17
Czlowiek Istota Marna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 19:29   #1349
bluegirl11
Raczkowanie

podnoszę

potrzebuję porady na temat primera, dokładnie tego: http://www.kolorowka.com/pl/p/Zestaw...ction-10-g/542

posiadam cerę skłonną ku trądziku. Jednakże jest ona również wrażliwa i zaczerwieniona. Szczególnie moje policzki nie dość, że są czerwone, to jeszcze moje pory są okropnie rozszerzone i lubią zapchać się grudkami. W efekcie tego mój podkład mineralny najszybciej schodzi właśnie z policzków, pozostawiając nieestetyczne placki. Zależy mi na primerze naturalnym, ponieważ uważam za mijanie się z celem nakładając silikonowe bazy pod minerały.

Czy ten primer ma szansę zadziałać> Nie mogę znaleźć żadnej opinii o nim, a jednak nie stać mnie na to by kupić produkt nie sprawdzający się.
bluegirl11 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 19:06   #1350
anyolek
Zadomowienie

Zmieniłam nieco swoje przyzwyczajenie primerowe głównie przez wzgląd na to, że potrzebowałam mocniejszego nawilżenia. Teraz zwykle na twarz nakładam mieszankę żelu hialuronowego ze skwalanem z oliwek i skoncentrowanym sokiem z aloesu. Na to puder bambusowy. Ciągle jednak poszukuję tego idealnego balansu kosmetyków nawilżających i trzymających makijaż w nienaruszonym stanie przez większość dnia i wciąż tego złotego środka nie znalazłam...
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości