Pędzle do kosmetyków mineralnych - Strona 114 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-09-11, 20:56   #3391
EbonyLuna
Zakorzenienie

Dot.: Pedzle do kosmetykow mineralnych

Cytat:
Napisane przez lilianatoja2 Pokaż wiadomość
Pędzel to w sumie tak samo ważny element tej całej układanki jak podkład. Źle dobrany = niezadowolenie i narzekanie, że kosmetyki mineralne są do bani (choć miało być tak pięknie). Z pędzlem podobnie, jeśli kupisz jakiegoś gniota, to nawet najlepszy podkład nie będzie wyglądał dobrze. Także musisz się przygotować na jakieś 30zł w górę i to tyle w temacie. Nie mam innego rozwiązania, przykro mi. Sztuczne oszczędności to i tak strata pieniędzy na tani towar i niezadowolenie z efektów (już nie wspominając o drapaniu i jakichś podrażnieniach).
...a potem i tak prawdopodobnie zakończy się zakupem kolejnego, bo ten tani będzie fatalny. Albo foch jeden wielki na minerały Lepiej raz a dobrze [i mądrze] zainwestować, bo to sie z pewnością zwróci. Ale nie ma też sensu przepłacać. Dobre pędzle można nabyć w przedziale cenowym 20+/40 zł.
Stary 2013-09-11, 22:39   #3392
kejaj
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
...a potem i tak prawdopodobnie zakończy się zakupem kolejnego, bo ten tani będzie fatalny. Albo foch jeden wielki na minerały Lepiej raz a dobrze [i mądrze] zainwestować, bo to sie z pewnością zwróci. Ale nie ma też sensu przepłacać. Dobre pędzle można nabyć w przedziale cenowym 20+/40 zł.
OK, dzięki za informacje, bo jestem zupełnie nowa w temacie kosmetyków mineralnych i nie wiedziałam, że wymagają specjalnych pędzli. Czy wobec tego mogłybyście polecić jakieś w przedziale do 30/40 zł, ale dostępne stacjonarnie? Sephora, Rosman itp.
kejaj jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 01:30   #3393
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kejaj Pokaż wiadomość
OK, dzięki za informacje, bo jestem zupełnie nowa w temacie kosmetyków mineralnych i nie wiedziałam, że wymagają specjalnych pędzli. Czy wobec tego mogłybyście polecić jakieś w przedziale do 30/40 zł, ale dostępne stacjonarnie? Sephora, Rosman itp.
Stacjonarnie nie kupisz niczego dobrego i taniego. Jedyne pędzle z Rossmana nadające się do minerałów to Eco Tools, ale wybór wśród nich mały, nawet nie jestem pewna czy stacjonarnie są dostępne flat top albo kabuki, a tylko te pędzle nadają się do nałożenia podkładu.

Sephora ma pędzle własnej marki, ale tanie to one nie są. O wiele taniej wyjdzie kupić coś przez neta, najtańszy pędzel flat top Sunshade
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=38730
kupisz za 20 zł na allegro.

Pędzle do minerałów rzadko są dostępne stacjonarnie, bo i same minerały kupuje się głównie przez neta, więc po co drogerie miałyby oferować pędzle, które nie są zbytnio popularne ani kompatybilne z drogeryjną kolorówką.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 07:26   #3394
EbonyLuna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Stacjonarnie nie kupisz niczego dobrego i taniego. Jedyne pędzle z Rossmana nadające się do minerałów to Eco Tools, ale wybór wśród nich mały, nawet nie jestem pewna czy stacjonarnie są dostępne flat top albo kabuki, a tylko te pędzle nadają się do nałożenia podkładu.

Sephora ma pędzle własnej marki, ale tanie to one nie są. O wiele taniej wyjdzie kupić coś przez neta, najtańszy pędzel flat top Sunshade
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=38730
kupisz za 20 zł na allegro.

Pędzle do minerałów rzadko są dostępne stacjonarnie, bo i same minerały kupuje się głównie przez neta, więc po co drogerie miałyby oferować pędzle, które nie są zbytnio popularne ani kompatybilne z drogeryjną kolorówką.
Otóż to. Ewentualnie możesz zdobyć pędzel sephory 45 za ok 40zł na promocjach, ale były one w wakacje, więc pewnie trzeba trochę poczekać na kolejne.
A jeśli obsługujesz ebaya, to i za 10/15 zł na nasze uda Ci się dorwać Ewentualnie poczekaj za zamówienie zbiorowe iher i tam się rozejrzyj. Jak wspomniała Chimay, pamiętaj, aby zwrócić uwagę, żeby to był pędzel typu flat top lub kabuki; parę spostów wyżej była sytuacja z omyłkowym zakupem, a pędzel to nie pędzel, do minerałów służą specjalne i nie każdym się umalujesz.
A z kupowanych przez dziewczyny używające minerałów i dostępne przez internet w Pl w przystępnych cenach możesz rozejrzeć się za Hakuro czy Lancrone. I jeszcze taka sprawa; wiele dziewczyn preferuje włosie naturalne, ale w przypadku minerałów syntetyki bardzo dobrze się sprawdzają.
Stary 2013-09-12, 09:08   #3395
kejaj
Raczkowanie

Wielkie dzięki dziewczyny za wprowadzenie <3
Stary 2013-09-26, 11:04   #3396
Noodle Soup
Zadomowienie

Nie wiem co mnie dzisiaj napadło, ale postanowiłam sobie poeksperymentować i nałożyłam minerały lateksową gąbeczką namoczoną w wodzie. No może w erze gąbek BB to nic niezwykłego :P Ale, jestem zachwycona efektem Nakładałam Lumiere w formule FF, które przy jakiejkolwiek metodzie nakładania pędzlem wyglądają na mojej cerze strasznie - ważą się, osypują, wysuszają, smużą, leżały przez to długo w kącie. Dzisiaj spróbowałam z gąbką i o dziwo świetnie się wtopiły w cerę, a krycie było maksymalne przy pierwszej warstwie. Wyglądają super naturalnie i trwałościowo też lepiej leżą Jestem tak zachwycona efektem, że nie wiem, czy pędzle nie pójdą w kąt :P

Noodle Soup jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 15:58   #3397
kejaj
Raczkowanie

Który lepszy: Flat Top Sunshade Minerals czy Hakuro H50S też Flat Top?
Stary 2013-10-06, 12:01   #3398
fabregasowa
Zakorzenienie

Cytat:
H50S nie miałam, ale mam H50 i H51 i są dużo lepsze niż Sunshade (te z kolei w zestawie wychodzą taniutko )

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...0#post52630770
fabregasowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 23:06   #3399
201604291140
Konto usunięte

spadł mi ten wątek z nieba
chcę kupić z annabelle minerals pędzel do korektora pod oczy. mam flat top do podkładu, teraz będę zamawiać kabuki do różu i zastanawiam się czy do pod oczy dobry byłby mini-kabuki, pędzelek do łączenia cieni, czy może poleciłybyście coś innego? nie lubię ciapać wszystkiego jednym pędzlem. w sumie to mogłabym ten korektor nakładać w ostateczności flat topem, ale ciężko mi to idzie.
201604291140 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 19:01   #3400
K_cieciorka
Zadomowienie

Cytat:
Nie rozumiem ostatniej pozycji- o jaki flat top pytasz?
Ma te wcześniej wymienione i zarówno do minerałów jak i ciekłych kosmetyków wolę Sunshade Minerals. H50S jest za mały, H50 za duży jak na flat topa. Można się nim maziać, ale ciężko uzyskać dobre krycie bez plam.
Jestem całkowicie zadowolona z jakości zarówno pędzli Hakuro i SM.
Moim ulubionym pędzlem do minerałów jest jednak kulka Hakuro H54

Muszę kiedyś napisać długą wiadomość z porównawczą recenzją różnych pędzli bo mam tego.... multum.
K_cieciorka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 19:43   #3401
Fionaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez animale Pokaż wiadomość
spadł mi ten wątek z nieba
chcę kupić z annabelle minerals pędzel do korektora pod oczy. mam flat top do podkładu, teraz będę zamawiać kabuki do różu i zastanawiam się czy do pod oczy dobry byłby mini-kabuki, pędzelek do łączenia cieni, czy może poleciłybyście coś innego? nie lubię ciapać wszystkiego jednym pędzlem. w sumie to mogłabym ten korektor nakładać w ostateczności flat topem, ale ciężko mi to idzie.
Z AM jest specjalny pędzelek do korektora mineralnego, mam i polecam, świetne krycie jedyny minus to to, że troszkę drapie, ale da się przyzwyczaić.

Ja teraz szukam pędzla do różu/bronzera mineralnego, ktoś coś może polecić?
Fionaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 07:42   #3402
Cay
Zadomowienie

Spotkałyście się z podróbkami pędzli EDM? Te pędzle w ogóle są podrabiane?
Cay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 16:59   #3403
Soph
Organizatorka

Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
Spotkałyście się z podróbkami pędzli EDM? Te pędzle w ogóle są podrabiane?
Sunshade Minerals są niejako wzorowane na EDM

Fionaaa
wcześniej wspomniałam o Eco Tools, używam do różu i bronzerów
dokładnie to ten: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=41863

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik

mikroREKLAMA
Wyprzedaż szafy

Ta reklama pokazywana jest pod 17 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Soph jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 11:56   #3404
rozdwojona
Raczkowanie

Zastanawiam sie nad zakupem pędzla skośnie ściętego do oczu EDM Eye Blending Brush lub EDM Eye Kabuki Blending Brush. Ciekawi mnie śkosny, ale boję się, że będzie trudny w obsłudze. Możecie się wypowiedzieć?
rozdwojona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 15:12   #3405
aneczka077
Raczkowanie

Dziewczyny, myślicie że Hakuro 54 nada się do nakładania primera lub pudru? Potrzebny mi taki wielozadaniowy pędzel, co i puder nałoży i z np. różem sobie poradzi
aneczka077 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 16:41   #3406
K_cieciorka
Zadomowienie

Primer myślę, że owszem, róż także, ale puder? Chyba miejscowo. To mój ulubiony pędzel do lekko kryjących podkładów.
Stary 2013-12-08, 17:02   #3407
aneczka077
Raczkowanie

A do pudru mineralnego jakie polecacie?
Przepraszam, jeśli takie pytanie już było, ale nie zdołałam przebrnąć przez cały wątek

Edytowane przez aneczka077
Czas edycji: 2013-12-08 o 17:03
aneczka077 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 19:06   #3408
Noodle Soup
Zadomowienie

Ja do wszelkich pudrów bardzo lubię pędzel Eco Tools
Nakładam czasem nim też podkład mineralny, uzyskuje wtedy lepsze krycie Ogólnie lubię eksperymentować z metodami nakładania minerałów, już chyba wszystkim próbowałam (prócz języczkowego do podkładu :P) i sobie zmieniam co jakiś czas metody w zależności od humoru.
Ale przy mojej cerze najlepiej sprawuje się stemplowanie wilgotną gąbką.

Stary 2013-12-08, 19:36   #3409
minthema
Zakorzenienie

A co myślicie o nakładaniu różu mineralnego duo fibre? A jak tak to który najlepszy?

minthema jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 19:53   #3410
K_cieciorka
Zadomowienie

Do pudru mineralnego pędzel jak do pudru niemineralnego. Różne są preferencje- jak do pudrów lubię rozłożyste, ale nie zbite pędzle, którymi można się omiatać. Mam też pędzel z Eco Tools (starszą wersję) i jak kupiłam, to byłam zachwycona, teraz trochę mniej. Nadaje się do stemplowania pudrem- co stosuję przy fluidach, strzepywania nadmiaru proszku, nałożenie pudru rozświetlającego na boki, ale do omiecenia twarzy w dwóch ruchach już nie.

minthema tak na prawdę nie ma czegoś takiego, co sprawdza się tylko w kosmetykach mineralnych- kosmetyk, jak kosmetyk. Nawet kabuki, najbardziej charakterystyczny, jest powszechnie stosowany w makijażu. Pytanie, czy akurat dany model jest porządny i pasuje Ci kształtem i rozmiarem.
Tak, ludzie używają duo fibre do różu, ale zauważyłam, że w PL nie są one zbyt popularne. Ciężko kupić i poza drogim MACiem nie ma w kwc który by się sprawdził wszystkim.
Duo fibre jednoznacznie kojarzy mi się z pędzlami do stemplowania podkładami płynnymi, wtedy włosie bazowe musi być dostatecznie zbite, by amortyzować stemplowanie, nie uginać się i nie rozłazić. Większość jednak jest rzadka i miękka, więc malowanie się nimi polega po prostu na mizianiu się w odpowiednim kierunku. Tylko nie wiem, dlaczego wtedy mają podwójne włosie, bo tak samo działa zwykły pędzel z włosiem jednego rodzaju.

Edytowane przez K_cieciorka
Czas edycji: 2013-12-08 o 20:00
Stary 2013-12-08, 20:14   #3411
minthema
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
minthema tak na prawdę nie ma czegoś takiego, co sprawdza się tylko w kosmetykach mineralnych- kosmetyk, jak kosmetyk. Nawet kabuki, najbardziej charakterystyczny, jest powszechnie stosowany w makijażu. Pytanie, czy akurat dany model jest porządny i pasuje Ci kształtem i rozmiarem.
Tak, ludzie używają duo fibre do różu, ale zauważyłam, że w PL nie są one zbyt popularne. Ciężko kupić i poza drogim MACiem nie ma w kwc który by się sprawdził wszystkim.
Duo fibre jednoznacznie kojarzy mi się z pędzlami do stemplowania podkładami płynnymi, wtedy włosie bazowe musi być dostatecznie zbite, by amortyzować stemplowanie, nie uginać się i nie rozłazić. Większość jednak jest rzadka i miękka, więc malowanie się nimi polega po prostu na mizianiu się w odpowiednim kierunku. Tylko nie wiem, dlaczego wtedy mają podwójne włosie, bo tak samo działa zwykły pędzel z włosiem jednego rodzaju.
No wiadomo, że tak Chciałam tylko doprecyzować bo jeden pędzel może bardziej pasować sypkim kosmetykom, inny prasowanym, jeszcze inny w kremie, mimo że (w przypadku akurat róży) prawie każdym dałoby radę.
Mi też się kojarzy ze stemplowaniem płynnych podkładów jednak wyobraziłam sobie taki mały duo fibre, idealnie na policzek, delikatnie nabiera produkt więc myślę, że ciężej byłoby sobie zrobić plamy mocno napigmentowanymi kosmetykami mineralnymi.
A co do tego Maca, to niestety wiem, jak szukałam jakiegoś fajnego duo fibre to przewijały mi się ciągle MAC-Sephora-Inglot z czego tylko do Macowego nie było żadnych zarzutów. Żal mi jednak pieniędzy na pędzel, szczególnie taki który nie jest niezastąpiony i używałabym go jedynie w jednym celu (nie planuję powrotu do płynnych podkładów)

Stary 2013-12-08, 20:27   #3412
Noodle Soup
Zadomowienie

Ja mam DuoFibre z ELFa. Używałam go do róży, zarówno prasowanych, jak i mineralnych sypańców i sprawował się ok - daje naturalny, delikatny efekt, świetny do mocniej napigmentowanych róży. Dla mnie jednak jest trochę za duży i po prostu wydaje mi się, że nie mogę osiągnąć odpowiedniej precyzji, jakbym miała mniejszy, to dalej używałabym go do różu :P
Wydatek nie duży, bo 20 zł. LancrOne też ma taki produkt, oni mają pojedyncze pędzle nawet dobrej jakości.

Stary 2013-12-08, 20:38   #3413
minthema
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Ja mam DuoFibre z ELFa. Używałam go do róży, zarówno prasowanych, jak i mineralnych sypańców i sprawował się ok - daje naturalny, delikatny efekt, świetny do mocniej napigmentowanych róży. Dla mnie jednak jest trochę za duży i po prostu wydaje mi się, że nie mogę osiągnąć odpowiedniej precyzji, jakbym miała mniejszy, to dalej używałabym go do różu :P
Wydatek nie duży, bo 20 zł. LancrOne też ma taki produkt, oni mają pojedyncze pędzle nawet dobrej jakości.
o, akurat myślałam o tym ELFowym duo fibre, dzięki Tobie poszukam czegoś mniejszego Właśnie sobie przeglądałam ebaya z tymi podróbkami real techniques i mają tam właśnie małe skunksy. Mimo, że któraś z Was tutaj pisała, że są dobrej jakości to jakoś nie jestem przekonana czy tak tanie pędzle mogą być dobre

Stary 2013-12-08, 20:43   #3414
K_cieciorka
Zadomowienie

ELF ma miniaturkę pędzla duo fiber
Stary 2013-12-08, 22:52   #3415
minthema
Zakorzenienie

Cytat:
ELF ma miniaturkę pędzla duo fiber
mówisz o tym? http://www.i-lovebeauty.pl/elf-studi...ijazu-p39.html
i tak się zastanawiam bo nie jestem pewna czy to jest ten sam co ten http://www.ladymakeup.pl/sklep/elf-s...bre-84015.html ? Bo długość włosa taka sama ale szerokości w tym drugim nie ma podanej. No i nie wiem jak mam tego małego szukać, jego nazwa jest czymś wyróżniona?

---------- Dopisano o 22:52 ---------- Poprzedni post napisano o 22:48 ----------

a może o ten Ci chodzi? http://alledrogeria.pl/index.php?id_...37fd94cc5f5c06

Stary 2013-12-08, 23:33   #3416
K_cieciorka
Zadomowienie

Te które wkleiłaś, to te "normalne". Miniaturka nazywa się "small stipple brush".
A tak poza tym- nie trudno to znaleźć w necie samemu i np. na stronie elfa porównać sobie duży z małym- wysiłku tyle, co napisanie posta z pytaniem
Stary 2013-12-08, 23:58   #3417
minthema
Zakorzenienie

Cytat:
Te które wkleiłaś, to te "normalne". Miniaturka nazywa się "small stipple brush".
A tak poza tym- nie trudno to znaleźć w necie samemu i np. na stronie elfa porównać sobie duży z małym- wysiłku tyle, co napisanie posta z pytaniem
wybacz

Stary 2013-12-09, 00:51   #3418
capuccino
marzycielka

Ja używam duo fibre do różu. Nie wyobrażam sobie już innego typu pędzla do tego. Używam już niedostępnego od ok 2 lat pędzla Lumiere Angled Fiber Optic (klik)- jest świetny.
Chyba nie polecam Elfa i tego typu innych... One raczej nie są do kosmetyków mineralnych. Być może by się sprawdziły, ale czy warto ryzykować? Jak wspominałam, niektóre mają takie inne włosie, niezbyt łapiące proszek... Jeśli szukasz fibera, to może coś, co proponują firmy mineralne? Np Coastal Scents- http://allegro.pl/coastal-scents-duo...758612129.html
Ma inny kształt, ale działanie podobne- poprzez rozstawienie włosków łatwiej będzie osiągnąc delikatny rumieniec.
Mam od paru dni pędzel duo fibre Era Minerals, przeznaczonego do różu i rozświetlacza (klik), ale jeszcze nie testowałam. Kupiłam go do rozświetlacza, ale spróbuję też do różu, jak tylko wyzdrowieję i gdzieś będę szła.

Listopadowy wątek kosmetyczny-wymiankowy:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=67808406
capuccino jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 08:42   #3419
minthema
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez capuccino Pokaż wiadomość
Ja używam duo fibre do różu. Nie wyobrażam sobie już innego typu pędzla do tego. Używam już niedostępnego od ok 2 lat pędzla Lumiere Angled Fiber Optic (klik)- jest świetny.
Chyba nie polecam Elfa i tego typu innych... One raczej nie są do kosmetyków mineralnych. Być może by się sprawdziły, ale czy warto ryzykować? Jak wspominałam, niektóre mają takie inne włosie, niezbyt łapiące proszek... Jeśli szukasz fibera, to może coś, co proponują firmy mineralne? Np Coastal Scents- http://allegro.pl/coastal-scents-duo...758612129.html
Ma inny kształt, ale działanie podobne- poprzez rozstawienie włosków łatwiej będzie osiągnąc delikatny rumieniec.
Mam od paru dni pędzel duo fibre Era Minerals, przeznaczonego do różu i rozświetlacza (klik), ale jeszcze nie testowałam. Kupiłam go do rozświetlacza, ale spróbuję też do różu, jak tylko wyzdrowieję i gdzieś będę szła.
ooo dziękuję pięknie Poczytam opinie o tym Coastal Scents ale też chętnie się dowiem jak sprawuje się ten z Era Minerals - podoba mi się jego kształt

Stary 2013-12-09, 15:04   #3420
K_cieciorka
Zadomowienie

Na iHerb jest limitka RT z duo fiber. Nie kupiłam ich, jak robiłam zamówienie i zaczynam żałować :P

capuccino jaka jest podstawowa różnica między duo fibre a zwykłym pędzlem o takim samym kształcie?
Odpowiedz

Tagi
hakuro, mineralne, minerals, pędzel do podkładu, pędzle

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości