ropienie a ponowne przekłucie uszu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-02-01, 13:53   #1
easnadh
Przyczajenie

ropienie a ponowne przekłucie uszu

w dzieciństwie miałam przekłuwane uszy, jednak niedługo po tym koleżanka że tak powiem wyrwała mi kolczyk z lewego ucha. Od tej pory prawa dziurka zarosła, ale lewa wciąż ropieje - mam w uchu wyczuwalną, małą i twardą kulkę. Nigdy mi to nie przeszkadzało, ale teraz chciałabym ponownie przekłuć uszy. Co mam zrobić? Czy lekarz lub kosmetyczka byłaby w stanie usunąć mi tę "gulkę" z ucha? Czy potem nie miałabym z tym problemów? Z góry dziękuję za odpowiedź!
easnadh jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 16:49   #2
Fisiasia
Rozeznanie

Dot.: ropienie a ponowne przekłucie uszu

mialam podobnie, w sensie sama sobie przebilam igla ucho i sie babralo potem zdjelam... i taka ciemna kulka mi sie zrobila, byla to kulka pol krwi pol ropa... po dluzszym czasie przebilam ja spowrotem kolczykiem i to cos z krwia i ropa mi wyplynela i do tej pory mam ta dziurke z kolczykiem ale juz zagojona
Fisiasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 14:57   #3
KasiaTbg
Rozeznanie

Ja mam zamiar ponownie przekłuć uszy, nosiłam kolczyki przez rok i non stop mi ropiały a naprawdę o nie dbałam- przemywałam, kolczyki zawsze odkażałam to samo ręce itp a ropiały cały czas. W końcu je zdjęłam, lekarz przepisał mi masć na gojenie (nie pamiętam już nazwy) i zagoiły się bardzo szybko ale "z wierzchu" wyglądają jakbym miała dziurki ale od spodu zrobiły się grube blizny. Chciałam kiedyś sama sobie przekłuć kolczykami, zaraz po tym jak mi ropieć przestały ale kolczyk wszedł "do połowy" dziurki a tej blizny nie mogłam przebić chociaż próbowałam bardzo mocno teraz idę do kosmetyczki i mam nadzieję że nie będzie problemów z przekłuciem
Ale takich jak ty kulek to nie mam

Dyplom w kieszeni

KasiaTbg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 21:30   #4
eweluunaaa9393
Raczkowanie

Jesli nie chcesz od razu gonic z tym do kosmetyczki czy innego specjalisty, to wykup w aptece jakąs masc, przyspieszającą gojenie, lub spray. Nie pamietam nazwy, ale z tego co wiem to są to produkty niedrogie, max 5 zł, a dobre.
Jesli bedziesz przekłówać ponownie uszy pamiętaj o początkowym noszeniu kolczyków ze stali hirurgicznej. Noś je tak długo, dopuki uszy permamentnie się nie zagoją.
eweluunaaa9393 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 19:16   #5
Anna Antonina
Wtajemniczenie

Czy Twoje uszy były przebijane pistoletem? Jeśli tak, to do drugiego przebicia znajdź sobie kogoś, kto zrobi to igła.

Ja pistoletem byłam przebita jeszcze w dzieciństwie z 6 razy. Ropiało, bolało, nie chciało się goic. Kilka lat potem przebiłam uszy igłą, pięknie zagojone dziurki mam do dziś.

Z guleczkami o których piszesz nic się nie robi. Bardzo wiele osób je ma.
Anna Antonina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 07:37   #6
joanna871
Raczkowanie

witam was dziewczyny jestem nowa i mam nastepujacy problem przebywam za granica 2miesiace temu przebilam uszy pistoletem nic mi nie ropialo dblam o nie jak kazana przemywalam i nie nosze sztuczne bizuteri ale niestety po 2 miesiacach jak tylko zmienilam przekowki na normalne zwisajace kolczyki troszke mnie pobolewaja i wyczuwam przy samych dziurkach kuleczki w obu uszach i nie wiem co mam z tm zrobic czy nie moge miec przebitych uszu czy mam jakos sie ich pozbyc tych kuleczek czy moze jednak za wczesnie zmienilam kolczyki bo nie kazdemu sie goja jednakowo prosze o rade narazie nic mi z nich nie cieknie ale czaami zaboli i te kuleczki tam sa ,pozdrawiam i czekam
joanna871 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości