Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Wymiana doświadczeń, porady

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-02-01, 21:15   #1
Saori1134
Raczkowanie

Szyjka macicy !! Pomocyy !!

Hej Dziewczyny Mam pytanie - Czy w dniu okresu i tuż przed nim szyjka macicy jest najbardziej rozwarta niż przez inne dni cykly miesiączkowego? I jaka jest podczas ciąży ?? Zaczopowana śluzem ? Prosze o szybką odpowiedź
Saori1134 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 21:27   #2
Saori1134
Raczkowanie

Dot.: Szyjka macicy !! Pomocyy !!

Up Up !
Stary 2009-02-01, 21:32   #3
hammie
Zakorzenienie

z tego co wiem to szyjka podczas ciazy jest długa, twarda i zamknieta no i rozpulchniona. Przed okresem rowniez powinna byc twarda i zamknieta
Stary 2009-02-01, 21:48   #4
Saori1134
Raczkowanie

Bo mi spóźnia się drugi dzień okres, jest możliwość ciąży, a moja szyjka jest rozwarta i miękka. Natomiast gdy niemam mieć okresu jest gdzieś środek cyklu, to jest zaczopowana śluzem. I wlaśnie nie wiem czy takie rozwarcie przed okresem (i po jego spóźnieniu ma być) bo może dlatego żeby krew miala jakieś ujście ...

Edytowane przez Saori1134
Czas edycji: 2009-02-01 o 21:49 Powód: ..
Stary 2009-02-01, 21:52   #5
LargeHadronCheerleader
BAN stały

Zajścia w ciążę nie da się ocenić na podstawie obserwacji szyjki macicy, niestety. Na początku ciąży działa niestety tylko test.

Natomiast szyjka macicy przed okresem się zwykle: obniża, rozpulchnia i otwiera. Cóż, pozostaje Ci jedynie zrobić test, bądź poczekać na okres. Jeżeli się obserwujesz - faza lutealna ma ok 12 dni, jeżeli spóźnia Ci się okres - dodatkowe dwa = test powinien wyjść, jeżeli doszło do zapłodnienia. Natomiast 2 dni to nie jest jeszcze jakieś spóźnienie szczerze mówiąc.

Taki schemat ze strony http://www.duszpasterstworodzin.rzes.../n_p_rodz.htm:

Tak, jak mówi moja poprzedniczka - w fazie lutealnej szyjka się zamyka i twardnieje, ale przed samym okresem musi się rozwierać.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg szyjka.jpg (16,8 KB, 402 załadowań)

Edytowane przez LargeHadronCheerleader
Czas edycji: 2009-02-01 o 21:55
LargeHadronCheerleader jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 13:27   #6
fairytale1989
Przyczajenie

Ja zadam pytanie bardzo w stylu laika . Mianowicie co rozumiecie przez - WYSOKO, NISKO, ROZPULCHNIONA i ZACZOPOWANA ŚLUZEM?
Tzn. ja te pojęcia rozumiem, ale mam wrażenie, że nie potrafię tych różnic wyczuć i że w ciągu całego trwania cyklu wszystko jest tak samo. Tzn. jedyna różnica i nie wiem czy o to chodzi jest taka, że na początku fazy lutealnej moja szyjka była bliżej... tzn mogłam ją wyczuć szybciej i dotknąć, by zebrać śluz. W tej chwili <ok 4 dni przed miesiączką> mam wrażenie, że jest jakby niżej.. tzn, że bardziej się schowała. Tak jakby pozwalała mi włożyć tampona - haha wiem świetne porównanie.

Po czym rozpoznajecie otwarcie? Ja mam wrażenie, że na końcu ona się tak jakby rozdziela... Nie wiem w tej chwili jest jakby w tyle i .. nie wiem ma w środku taką wklęsłość, ale nie wiem czy to zamknięcie, czy otwarcie. Wcześniej miała jakby malutkie skrzydełka, teraz trudno powiedzieć.

Nie wiem jako, że nie jestem ginekologiem i w sumie pierwszy raz obserwuję to z tej perspektywy chętnie prosiłabym o jakieś rady oraz o odp na pytanie czy przed okresem te 3-5 dni - taka sytuacja jest normalna?

Oraz o wyjaśnienie tego ROZPULCHNIENIA .

Pozdrawiam
fairytale1989 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości