Triki,sposoby uzywania mineralow:) - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-07-30, 16:00   #361
iwona200
Zakorzenienie

Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

Super pomysły z tym oriental beige i miką. Akurat mam te 2 rzeczy i leżą nieużywane

A czy ta mika sericite ma działanie matujące?
iwona200 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 15:21   #362
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

sericte jest satynowa. napewno nie matowa.
Stary 2011-08-12, 15:25   #363
capuccino
z innej bajki

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
sericte jest satynowa. napewno nie matowa.

Zamówiłam sobie 2 sampelki serecite z CS (mam nadzieję, że serio z CS, bo to na allegro). To będzie jakoś 2 ml, czyli niewiele, ale chciałam dosypać odrobinkę do korektora (tzn to podkład w roli korektora), tak na testy. Zobaczę, czy jakoś polepszy ten produkt... Liczę na bardziej satynowy efekt, mniej pudrowy + nie warzenie się :/.

*
W moim niebie będę znowu głaskać wszystkie moje pożegnane psy.
*

Wymiankowy listopad (klik!)

Wymienię minerały (klik!)

capuccino jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 15:34   #364
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

ja mam mice z kolorowki. sericite jest kilka rodzajow w zaleznosci od wykonczenia roznie sie nazywaja ta zwykla jest satynowa reszta ma dopisek: mat lub polmat
Stary 2011-08-17, 18:08   #365
Polski Bursztyn
Rozeznanie

Dziewczyny a jaki polecicie pod mineraly-podklad dobry tonik deliktany wygladzajacy -ktory nada sie dla cery wrazliwej naczynkowej? jakis niezbyt drogi i latwo dostepny?
Ja za kazdym razem rano mam delikatna skore jak umyje ja myje mydelkiem naturalnym delikatnym robi sie jaks niemila ..i podklad wyglada na niej niezbyt fajnie nie wiem sama ..
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....
Polski Bursztyn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 18:40   #366
capuccino
z innej bajki

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jaki polecicie pod mineraly-podklad dobry tonik deliktany wygladzajacy -ktory nada sie dla cery wrazliwej naczynkowej? jakis niezbyt drogi i latwo dostepny?
Ja za kazdym razem rano mam delikatna skore jak umyje ja myje mydelkiem naturalnym delikatnym robi sie jaks niemila ..i podklad wyglada na niej niezbyt fajnie nie wiem sama ..
Ja mam naczynkową i używam tego z Lirene (już 4 opakowanie kupiłam, bo mi się kończy):
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,41...cy.html&next=1

Widzę teraz, że ktoś ma zastrzeżenia odnośnie łagodności... Mi akurat nic nie jest, a na policzkach mam delikatną skórę i podatną na podrażnienia/czerwienienie.

*
*

Stary 2011-08-17, 18:49   #367
Polski Bursztyn
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez capuccino Pokaż wiadomość
Ja mam naczynkową i używam tego z Lirene (już 4 opakowanie kupiłam, bo mi się kończy):
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,41...cy.html&next=1

Widzę teraz, że ktoś ma zastrzeżenia odnośnie łagodności... Mi akurat nic nie jest, a na policzkach mam delikatną skórę i podatną na podrażnienia/czerwienienie.
Kochana a znasz jakis taki europejski ,nie mam dostepu do polskich kosmetykow
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....
Stary 2011-08-17, 19:35   #368
BothSides
Rozeznanie

Cytat:
Kurczem, to trudno trochę Ci doradzać, nie masz w pobliżu sklepu z naturalnymi kosmetykami i jakichś hydrolatów poszukać? Jak jeszcze używałam drogeryjnych kosmetyków, to bardzo mi odpowiadał ten tonik

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,24...ja.html&next=1
Nivea chyba międzynarodowa, co?

Też mam dość wrażliwą skórę, rano po prostu jej nie myję - wiem że niektórzy to krytykują, ja jednak nie chcę pozbywać się warstwy lipidowej, która mi się pięknie przez noc odbudowuje, a mam czysto w domu i często zmieniam poszewki, więc nie zanieczyszcza się przed noc tak bardzo. No i zauważyłam znaczną poprawę stanu skóry, od kiedy rano odświeżam tylko delikatnym tonikiem/hydrolatem, na to olej i czasem filtry - minerały leżą jak marzenie.

Edytowane przez BothSides
Czas edycji: 2011-08-17 o 19:38
BothSides jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 19:52   #369
capuccino
z innej bajki

Cytat:
Niestety nic nie polecę, bo Garniera niebieską serię wycofali, a w tej różanej i zielonej zmienili skład i już ich nie kupuję... Rozana i tak za mocno pachniala, wiec nie zaluję.

Zapewne ktoś jeszcze się odezwie i coś doradzi

*
*

Stary 2011-08-17, 21:30   #370
Polski Bursztyn
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez BothSides Pokaż wiadomość
Kurczem, to trudno trochę Ci doradzać, nie masz w pobliżu sklepu z naturalnymi kosmetykami i jakichś hydrolatów poszukać? Jak jeszcze używałam drogeryjnych kosmetyków, to bardzo mi odpowiadał ten tonik

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,24...ja.html&next=1
Nivea chyba międzynarodowa, co?

Też mam dość wrażliwą skórę, rano po prostu jej nie myję - wiem że niektórzy to krytykują, ja jednak nie chcę pozbywać się warstwy lipidowej, która mi się pięknie przez noc odbudowuje, a mam czysto w domu i często zmieniam poszewki, więc nie zanieczyszcza się przed noc tak bardzo. No i zauważyłam znaczną poprawę stanu skóry, od kiedy rano odświeżam tylko delikatnym tonikiem/hydrolatem, na to olej i czasem filtry - minerały leżą jak marzenie.
Wiesz nad cza sie zastanawiam..po nocy -rano moja skora jest slicznie nawilzona ,a jak juz umyje woda+delikatne naturalne mydelko zmienia swoja strukture jakby taka szorstka..wiesz co mam an mysli i zastanawiam sie nad opcje
zeby rano skure zamaist umyc przetrzec tylko jakims delikatnym tonikiem i nalozyc na to podklad
Stary 2011-08-17, 22:55   #371
BothSides
Rozeznanie

Właśnie o tym piszę - że po umyciu jednak skóra się wysusza i cały efekt uspokojenia po nocy, kiedy skóra się zregenerowała, mija. Dlatego polecam przetarcie delikatnym tonikiem, żeby tylko odświeżyć cerę.
Stary 2011-08-18, 00:26   #372
Polski Bursztyn
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez BothSides Pokaż wiadomość
Właśnie o tym piszę - że po umyciu jednak skóra się wysusza i cały efekt uspokojenia po nocy, kiedy skóra się zregenerowała, mija. Dlatego polecam przetarcie delikatnym tonikiem, żeby tylko odświeżyć cerę.
Myslisz ze rankiem tylko takie przetarcie tonikiem skory ,zamiast przemycie woda+delikatne nat.mydelko ,nie zaszkodzi mojej skorze?
moja skora jest tlusta z natury-wrazliwa-z zaskornikami A mylas kiedys twarz olejkiem myjacym? Ja planuje sobie taki sama zrobic ,ale musze znalesc przepis na niego (jakie skladniki i ile)

Dziewczyny jeszcze mam pytanko ma poczatku watku pisalyscie ze najlepszy sposob na zlikwidowanie efektu pudrowosci daje . 1.namoczyc wate woda i wklepywac to, w juz nalozony podklad,puder?i wtedy zlikwiduje sie okropny efekt pudrowosci?

A moze ktoras z was nakladala juz mineraly tym CUDEm-Beauty Blender -i podzieli sie wrazeniami ,podobno ta gabeczka sprawia,ze nawet najtanszy podklad swietnie wyglada
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bEUTY bLENDER (Sephora-zolta gabeczka,Cosmopolitan-rozowa).jpg (9,4 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg verpackter-beautyschwamm.jpg (16,1 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg beauty blender2.jpg (11,0 KB, 9 załadowań)

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2011-08-18 o 02:08
Stary 2011-08-18, 10:33   #373
BothSides
Rozeznanie

Wieczorem myję olejkiem myjącym z BU. Jestem zachwycona. Gdzieś na forum są przepisy na olejek, poszukaj. Im częściej wysuszasz swoją twarz (np. myjąc ją mydłem)tym bardziej ona się tłuści. Proste. Dobre oczyszczanie raz na dobę sprawiło że moja skóra się uspokoiła, zaskórników też mam mniej niż kiedyś.
Stary 2011-08-18, 11:18   #374
tova1
Zakorzenienie

Dla wrażliwej skóry fajne jest mleczko z YR - taka różowa seria.

Coś takiego:

tova1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 11:24   #375
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
Dziewczyny jeszcze mam pytanko ma poczatku watku pisalyscie ze najlepszy sposob na zlikwidowanie efektu pudrowosci daje . 1.namoczyc wate woda i wklepywac to, w juz nalozony podklad,puder?i wtedy zlikwiduje sie okropny efekt pudrowosci?
Ja najpierw nakładam primer, potem minerały, spryskuję twarz wodą termalną i odciskam (stempluję)delikatnie płatkiem kosmetycznym na to puder i tym samym płatkiem(jest już zwilżony) znów stempluje i puder się wtapia.
Stary 2011-08-18, 19:47   #376
cynamonowe
Zadomowienie

Mam pytanie: chciałabym spróbować czymś spsikać świeżo nałożony makijaż mineralny, zobaczyć, czy u mnei się tak ładnie stapia, jak to czasem czytam. Czy coś z the Body Shop się do tego nadaje? Jeśli tak, co najlepiej?

cynamonowe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 20:12   #377
coldold
Proszkonizatorka

Cytat:
Napisane przez cynamonowe Pokaż wiadomość
Mam pytanie: chciałabym spróbować czymś spsikać świeżo nałożony makijaż mineralny, zobaczyć, czy u mnei się tak ładnie stapia, jak to czasem czytam. Czy coś z the Body Shop się do tego nadaje? Jeśli tak, co najlepiej?
Pewnie ta mgiełka z wit. E albo wit. C.
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 21:25   #378
capuccino
z innej bajki

Cytat:
Ja już bym wolała kupić hydrolat (sama mam migdałowy), niż wydawac tyle kasy na te mgiełki, jakoś składem nie widzę nic genialnego, ale może większe znawczynie się wypowiedzą, jak dasz to do analizy . Dokupiłam buteleczkę w BU i wyszło mnie wszystko taniej.

*
*

Stary 2011-08-20, 23:05   #379
Joasia Be
Rozeznanie

Ja też miałam problem z myciem rano twarzy - po umyciu była zbyt przesuszona mimo kremu, bez mycia niestety zatkane pory i szybsze przetłuszczanie w ciągu dnia. Aż odkryłam przepis na płyn miceralny na ZSK. Teraz nie ma dla mnie lepszej porannej pielęgnacji: płyn miceralny, potem hydrolat i krem (lub bez jeśli nakładam Lucy Minerals). Warto zainwestować 6,50 zł w P-4C - starcza na bardzo długo, a samo wykonanie potem tego płynu to jakieś 3 minuty
Stary 2011-08-20, 23:40   #380
cynamonowe
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez capuccino Pokaż wiadomość
Ja już bym wolała kupić hydrolat (sama mam migdałowy), niż wydawac tyle kasy na te mgiełki, jakoś składem nie widzę nic genialnego, ale może większe znawczynie się wypowiedzą, jak dasz to do analizy . Dokupiłam buteleczkę w BU i wyszło mnie wszystko taniej.
No tak, miałam odpowiedzieć, a zapomniałam.

Ja jestem w nieco odmiennej sytuacji. Nie mieszkam w PL, TBS mam w mieście kilka, a ceny są całkiem normalne. BU nie wysyła za granicę, więc korzystam z tego, co mam na miejscu .

cynamonowe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 00:27   #381
capuccino
z innej bajki

Cytat:
No tak, miałam odpowiedzieć, a zapomniałam.

Ja jestem w nieco odmiennej sytuacji. Nie mieszkam w PL, TBS mam w mieście kilka, a ceny są całkiem normalne. BU nie wysyła za granicę, więc korzystam z tego, co mam na miejscu .
Aha, to rozumiem.

*
*

Stary 2011-08-21, 15:30   #382
Polski Bursztyn
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Joasia Be Pokaż wiadomość
Ja też miałam problem z myciem rano twarzy - po umyciu była zbyt przesuszona mimo kremu, bez mycia niestety zatkane pory i szybsze przetłuszczanie w ciągu dnia. Aż odkryłam przepis na płyn miceralny na ZSK. Teraz nie ma dla mnie lepszej porannej pielęgnacji: płyn miceralny, potem hydrolat i krem (lub bez jeśli nakładam Lucy Minerals). Warto zainwestować 6,50 zł w P-4C - starcza na bardzo długo, a samo wykonanie potem tego płynu to jakieś 3 minuty
A czy jest mozliwe zrobienie plynu z produktow z apteki? z sklepow ze zdrowa zywnoscia?

A jak to wyglda z przesylka za granice?#

Rozumiem ze zamiast mycia porranego twarzy(woda+mydelko,zel) przecierasz twarzy tylko plynem miceralnym i nakladasz makijaz?

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2011-08-21 o 15:31
Stary 2011-08-22, 17:06   #383
Joasia Be
Rozeznanie

Cytat:
A czy jest mozliwe zrobienie plynu z produktow z apteki? z sklepow ze zdrowa zywnoscia?

A jak to wyglda z przesylka za granice?#

Rozumiem ze zamiast mycia porranego twarzy(woda+mydelko,zel) przecierasz twarzy tylko plynem miceralnym i nakladasz makijaz?

Rano przecieram twarz tym micelarnym płynem, potem jeszcze hydrolatem za jakiś czas albo nie, jeśli od razu się maluję no i w zależności od tego, jaki nakładam podkład, to kładę krem lub nie.
Nie mam pojęcia, czy składniki są dostępne w sklepach ze zdrową żywnością i aptekach - u mnie w mieście nie, ale może w większych miastach albo za granicą jest to możliwe. Wiem tylko, ze jak potrzebowałam kwasu mlekowego, to pani w aptece mi powiedziałą, ze owszem, ale na receptę. Zajrzyj proszę na stronę ZSK - www.zrobsobiekrem.pl i zobacz, jakie mają warunki wysyłki.
Stary 2011-08-24, 08:56   #384
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:
Wiesz nad cza sie zastanawiam..po nocy -rano moja skora jest slicznie nawilzona ,a jak juz umyje woda+delikatne naturalne mydelko zmienia swoja strukture jakby taka szorstka..wiesz co mam an mysli i zastanawiam sie nad opcje
zeby rano skure zamaist umyc przetrzec tylko jakims delikatnym tonikiem i nalozyc na to podklad
dziewczyny- w takim wypadku rano moze zamiast mudla byc olejek myjacy na bazie oleju np z winogron 80% ( bo jest lekki i niezapychajacy)+ 10%jakis bardziej aktywniejszy( ja chwale sobie z pestek truskawek ) + 10% emuglatora ( uzywam SLP z zsk) twarz nawilzona i gladka jak pupa niemowlaka jak ktos ma dalej problem mimo to z suchoscia to polecam ten sam sklad tylko bez emuglatora z tym ze wtedy inaczej sie myje: naklada olej na sucha twarz, masuje minute cala dokladnie by sie pory otworzyly a olejek rozgrzal, nastepnie scieram nadmiar olejku z twarzy zmoczona w goracej widzie i odcisnieta,wilgotna mikrofibra jana niezbednego cera jest fantastycznie przygotowana pod mineraly, czysta, nawilzona ale nie tlusta ewentualnie polecam jeszcze po wszytkim kwas hialuronowy w zelu z zsk i poczekac jak wyschnie ale ja tej opcji uzywam przy olejku myjacym

co do pozniejszego przetluszczania to nie zauwazylam a nawet moze trochemniejsze jest dlatego ze czesto nasze przetluszczenie napedzane jest wczesniejszym wysuszeniem przez detergenty i np zbyt suchy podklad ja tak mialam
Stary 2011-09-01, 08:48   #385
palinka_m
Przyczajenie

Witam serdecznie, ja tutaj pierwszy raz
Moje nakładanie minerałów:
1. myje buzke, przecieram tonikiem i nakładam krem z flitrem Vichy capital soleil 30, lub nawilżający z AA dla skóry atopowej ( i powiem szczerze że z nim minerały mi się lepiej trzymają)
2.jako baza puder z Jadwigi
3. podkład LL stempluje potem kolistymi ruchami rozcieram, następnie druga warstwa i potem spryskuje twarz termalką
4.utrwalam pudrem bambusowym a ostatnio pomieszałam go z próbka pudru utrwalającego LL i pięknie mi się wszystko trzymało.

Dziewczyny ja mam bardzo tłustą skórę, problemową, męczoną przez dermatologiczne maści i też mam problem z suchymi skórkami. Ostatnio używam żelu Nivea Visage dla skóry suchej i wrażliwej oraz toniku i problem suchych skórek mi się skończył a czasami miałam tak że nie mogłam się rano normalnie umalować.

Pozdrawiam
palinka_m jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 16:57   #386
Polski Bursztyn
Rozeznanie

Dziewczyny jakie macie sposoby ,aby podklad mineralny w moim przypadku(BareMinerals) nie wygladal na twarzy plasko?
Stary 2011-09-02, 17:18   #387
capuccino
z innej bajki

Cytat:
Dziewczyny jakie macie sposoby ,aby podklad mineralny w moim przypadku(BareMinerals) nie wygladal na twarzy plasko?
Róż lub bronzer (albo obydwa), rozświetlacz.

*
*

Stary 2011-09-16, 18:21   #388
zywieczdroj
Zakorzenienie

Hej dziewczyny Mam jutro wesele i cały czas myślę, co wykombinować, żeby minerały się ładnie trzymały, a buzia nie świeciła. Po kilku godzinach również wszystko mi się waży, wysusza, robią się plamy, niedoskonałości prześwitują. Dodam, że mam cerę tłustą, trądzikową. Mam puder Kaolin z EDMu, ale on mi w ogóle nie matuje buzi, gdy kładę go na wierzch :/ Nie wiem jak by się spisywał jako primer, ale chyba ciężko byłoby po nim rozprowadzić minerały, czy może się mylę? Możecie mi coś doradzić? Czy mieszanka kaolinu ze skrobią ziemniaczaną nadawałaby się?
Zamierzam zastosować:
- po myciu buzi hydrolat oczarowy
- na to kwas HA + olejek z pestek malin (tylko nie wiem czy mnie odpowiednio nawilży pod minerały?)
- jako primer kaolin + skrobia ziemniaczana
- na niespodzianki korektor zielono-beżowy z oriflamu z olejkiem z drzewa herbacianego (niestety nie posiadam minta z EDMu)
- na to puder mineralny (obecnie posiadam pseudomineralny sephory, bo mi kiedyś służył, a pixie mnie zapchała, natomiast EDM bardzo wysuszał)
- na pojedyncze krostki korektor EDM multi-tasking neutral
- i to jeszcze przydałoby się czymś zmatowić, bo po minerałach zawsze strasznie się świecę, obecnie używam tego http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,30...ja.html&next=1

Czy nie za dużo tego? Co zmienić/co udoskonalić? Nie mam już czasu niczego nowego kupić :/
zywieczdroj jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 15:02   #389
malamenda2009
Zakorzenienie

Świetny wątek Przeczytałam cały
Patent z wacikiem uważam, że jest przegenialny Tak samo używanie minimalnej ilości pudru i moczenie pędzelka do nałożenia korektoru - dziękuję bardzo za te triki. Też pod oczy mieszam krem z filtrem i EDM Sunlight i przez to nie zbiera się on w skórze i o wiele lepiej wygląda.
Mam pytanie - czy olejku jojoba do twarzy używacie w czystej postaci?
Czy do wykończenia bardziej polecacie puder bambusowy czy jakiś z Kryolan?
Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź, bo jestem tu nowa
Stary 2011-09-26, 11:42   #390
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
Napisane przez malamenda2009 Pokaż wiadomość
Świetny wątek Przeczytałam cały
Patent z wacikiem uważam, że jest przegenialny Tak samo używanie minimalnej ilości pudru i moczenie pędzelka do nałożenia korektoru - dziękuję bardzo za te triki. Też pod oczy mieszam krem z filtrem i EDM Sunlight i przez to nie zbiera się on w skórze i o wiele lepiej wygląda.
Mam pytanie - czy olejku jojoba do twarzy używacie w czystej postaci?
Czy do wykończenia bardziej polecacie puder bambusowy czy jakiś z Kryolan?
Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź, bo jestem tu nowa
Jojoba albo stosuję solo albo z żelem HA ale raczej solo częściej.
Puder mogę polecić bambusowy czysty lub z owsem, dr.Hauschki a teraz leci do mnie HD ELF-a(zobaczymy co to za cudo)
Kryolan mi nie podszedł
SN ma też fajne pudry

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości