Triki,sposoby uzywania mineralow:) - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-08-08, 08:27   #91
IlonaP
Zakorzenienie

Dot.: Triki,sposoby uzywania mineralow:)

tak jak podkłady, pudry, roże, cienie itd mineralne przypadly mi wielce do gustu, tak z korektorami się dogadać nie mogę [jeszcze omiatanie jako tako, ale nakladanie punktowe to zdecydowana porazka]
mam zdecydowanie zbyt suchą skorę, więc pozostalam przy niemineralnych
Stary 2009-08-08, 10:02   #92
vril
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Ja nie stosuję mineralnych korektorów pod oczy. Za bardzo mi skórę wysuszały i się taka pomarszczona robiła. Nie ma co na siłę się przestawiać, trzeba znaleźć najlepsze wyjście dla siebie. Polecam Biotherm Forget it
Dokladnie (mialam to samo), z tym, ze ja polecam HR Magic Na reszte twarzy, tam gdzie potrzeba, zamiast korektora nakladam pedzelkiem do korektora dodatkowa warstwe podkladu intensive - krycie w porzadku i kolor sie zgadza z reszta twarzy, nie ma plackow.
A z korektorow mineralnych nie ma co rezygnowac calkowicie, to sa swietne cienie do powiek - matowe kryjace lub perlowe rozswietlajace, polecam

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2009-08-08 o 10:04
vril jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 10:38   #93
unhumblee
Raczkowanie

Podpowiedzcie proszę, jakie macie sposoby na dokonywanie poprawek makijażu w ciągu dnia, gdy dłużej jesteście poza domem, bez możliwości zmycia go i nałożenia powtórnie.
unhumblee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 11:35   #94
vril
Zakorzenienie

Ten watek ma tylko 4 strony i bylo juz o tym pisane Najczesciej stosujemy bibulki matujace.
Stary 2009-08-08, 11:54   #95
kamilanna
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 37
GG do kamilanna

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Ten watek ma tylko 4 strony i bylo juz o tym pisane Najczesciej stosujemy bibulki matujace.
Dokladnie,a gdy pod reka brak takich bibulek ratuje sie zwykla chusteczka higieniczna lub recznikiem papierowym
Stary 2009-08-08, 12:59   #96
paulaql
Raczkowanie

No tak, mineralnymi korektorami cieżko osiągnąć dobry efekt pod oczami. Można nakładać na mokro, mieszać z kremem, rezultat mniej suchy, ale jednak suchy. Już lepiej wygląda w tej okolicy podkład z lumiere, który jest bardziej kremowy A co powiecie o uwodnionych korektorach z edm? Próbował ktoś? Nadają się pod oczy?
paulaql jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 13:05   #97
vril
Zakorzenienie

Korektory nawilzajace weszly do oferty dopiero w tym tygodniu, nawet jesli ktos je zamowil, to zapewne jeszcze ich nie otrzymal i nie przetestowal. Tez czekam na relacje.
Stary 2009-08-08, 13:19   #98
kamilanna
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 37
GG do kamilanna

Co do stosowania korektorow pod oczy- jak juz ktos wczesniej pisal dobre efekty daje olej jojoba zmieszany z proszkowym korektorem (oczywiscie w niewielkich ilosciach)
Stary 2009-08-08, 13:33   #99
curry
Zadomowienie

Moim punktowym korektorem jest int. fair. Nalozony "solo" wyglada zle, wybija sie
Ale juz znalazlam na niego sposob Gdy na punktowe przebarwienie naloze wczesniej odrobine kremu i na to naniose korektor pedzelkiem(do cieni z rossmana) to jest slicznie Korektor nanosze przed nalozeniem podkladu.
Na minta tez znam trik Jak nakladalam go paluchami lub LHK to wybijal spod podkladu. Teraz nanosze go luznym pedzlem do pudru(rowniez z rossmana) ladnie zakrywa mi moje zaczerwienienia
Aaa i jeszcze jedno. Minta wole nakladac przed primerem

curry jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 13:45   #100
unhumblee
Raczkowanie

Dziękuję za podpowiedzi chociaż właściwie nie o to mi chodziło. Co to są bibułki matujące wiem, używam ich od lat, a i 4 strony przeczytałam dokładnie pytałam o sytuację gdy jesteście poza domem np. więcej niż 8 godz. czy zabieracie ze sobą podkład, pędzel i odświeżacie makijaż po x czasie? czy wtedy tylko oprószacie np. pudrem wykańczającym, czy jeszcze jakiś inny sposób?
Stary 2009-08-08, 13:53   #101
pastereczka
Organizatorka

unhumblee mi mowiac szczerze nic nie splywa i nie znika iwec zapomnialam co to poprawki, od rana do nocy mi sie trzyma
wiem ze czesto polecany jest fix+ MAC spray który przedluza trwalosc- sam go nie mialam a i tu nie pamietam zeby ktos pisal-bo nie potrzebuje
mam taki fix z egm, sluzę odlewką jakby co jesli masz butelke z atomizerem

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 14:00   #102
vril
Zakorzenienie

Hmm, ja tez nigdy nie poprawiam makijazu. Jedyne co nosze ze soba, to grzebien i balsam do ust. Niektore osoby uzywaja pedzli podroznych (takie z zatyczka) z wsypana do srodka odrobina podkladu\pudru, czyli najpierw bibulki w ruch, a potem opruszanie twarzy pudrem. Ewentualnie mala woda w spray'u - spryskanie twarzy, delikatne osuszenie i jesli trzeba to dodatkowe opruszenie pudrem.
Stary 2009-08-08, 14:02   #103
rozwielitka
rodzaj forumowych moderatorek zaliczanych do grupy wioślarek

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
unhumblee mi mowiac szczerze nic nie splywa i nie znika iwec zapomnialam co to poprawki, od rana do nocy mi sie trzyma
wiem ze czesto polecany jest fix+ MAC spray który przedluza trwalosc- sam go nie mialam a i tu nie pamietam zeby ktos pisal-bo nie potrzebuje
mam taki fix z egm, sluzę odlewką jakby co jesli masz butelke z atomizerem

też zapomniałam co to poprawki
a jak jest deszcz czy mżawka to wiem, że minerały będą wyglądać jeszcze lepiej
rozwielitka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 14:07   #104
vril
Zakorzenienie

U mnie to samo - mzawka, mgla, itp. i moge startowac na okladke Vogue
Na poczatku jak zaczynalam z mineralami i widzialam zdjecia makijazy wykonane tymi kosmetykami, to sie pukalam w czolo myslac, ze ktos tu z PS przesadzil, a potem zonk (pozytywny), ze statystyczna Polka (nawet ta chorobliwie blada) tez moze wygladac jak zadbana kobieta, a nie jak mazepa
Stary 2009-08-08, 15:18   #105
unhumblee
Raczkowanie

No cóż, może Wasze młode buźki długo utrzymują makijaż mam nieco wiecej latek niż Wy i makijaż w przyzwoitym stanie dłużej niż 5-7 godz. nie wygląda na mnie ładnie
Pastereczko, bardzo chętnie przygarnęłabym fix pomyślimy o tym jak dotrze SN (o ile zamówienie dojdzie do skutku)
Stary 2009-08-08, 16:52   #106
Krystle Carrington
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez unhumblee Pokaż wiadomość
Dziękuję za podpowiedzi chociaż właściwie nie o to mi chodziło. Co to są bibułki matujące wiem, używam ich od lat, a i 4 strony przeczytałam dokładnie pytałam o sytuację gdy jesteście poza domem np. więcej niż 8 godz. czy zabieracie ze sobą podkład, pędzel i odświeżacie makijaż po x czasie? czy wtedy tylko oprószacie np. pudrem wykańczającym, czy jeszcze jakiś inny sposób?
ja od wyjścia rano z domu aż do powrotu (często po kilkunastu godzinach) niczego nie poprawiam. Fakt, nie spoglądam w lustro dość często w ciągu dnia ale po powrocie specjalnej tragedii nie zauważam. Na początku stosowania minerałów byłam lekko przerażona bo miałam miejscami przesuszona skóra, świecącą się itp ale teraz jest znacznie lepiej (BU + minerały na codzień stosuję od początku maja). Zastanawiałam się nad bibułkami na początku ale teraz uważam że są zbędne w moim przypadku
Krystle Carrington jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 16:56   #107
vril
Zakorzenienie

Ja tam stara gropa jestem Wychodze z zalozenia, ze cos ma dzialac i byc skuteczne oraz trwale, jak ni ciula nie wychodzi, to fruuu, co sie bede uzerac i poprawki uskuteczniac. Tyle swiatu tego kwiatu, do wyprobowania tyle innych firdygalkow, wiec bez zalu mozna upiora poslac w cholere i testowac cos innego, az sie znajdzie. Czasochlonne czesto i wnerwiajace ale mozna sobie wmowic, ze to wymagajace hobby jest i jakos leci
Stary 2009-08-08, 17:23   #108
pastereczka
Organizatorka

Cytat:
Napisane przez unhumblee Pokaż wiadomość
No cóż, może Wasze młode buźki długo utrzymują makijaż mam nieco wiecej latek niż Wy i makijaż w przyzwoitym stanie dłużej niż 5-7 godz. nie wygląda na mnie ładnie
Pastereczko, bardzo chętnie przygarnęłabym fix pomyślimy o tym jak dotrze SN (o ile zamówienie dojdzie do skutku)
dojdzie, bo ja tez chce cos, i nie sadze bys byla starsza od nas/niektorych nie same stuentki tu

Dziewiąty rok na wizażu
Stary 2009-08-08, 18:25   #109
unhumblee
Raczkowanie

No to super jeszcze tylko mysle, ktore serum i juz zamowienie prawie gotowe
Stary 2009-08-08, 23:34   #110
Plurabellle
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Ja nie stosuję mineralnych korektorów pod oczy. Za bardzo mi skórę wysuszały i się taka pomarszczona robiła. Nie ma co na siłę się przestawiać, trzeba znaleźć najlepsze wyjście dla siebie. Polecam Biotherm Forget it
Jesteś już chyba 5 albo 6 osobą, która mi poleca ten korektor, niestety nie ma go w Polsce ;(

Więc desperacko szukam ideału. Wlasciwie większośc korektorów drogeryjnych na moich cieniach okazuje się.
1. za ciemna albo za jasna
2. zbyt żółta albo zbyt różowa
3. podkreśla zmarszczki lub/i wysusza skórę

Nawilżające korektory z EDM zamówiłam. Czekam aż dotrą.

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
nie sadze bys byla starsza od nas/niektorych nie same stuentki tu
^ Bynajmniej nie same

Dziękuję za odpowiedzi. Okazuje się, że z korektorami to nie taka prosta sprawa...
Plurabellle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 11:07   #111
samotna w sieciiiiiii
Raczkowanie

mówicie, że raczej nie poprawiacie makijażu w ciągu dnia, a co jest gdy mamy upał 30stopni C, wtedy wam nie spływa?
samotna w sieciiiiiii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 11:22   #112
Krystle Carrington
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez samotna w sieciiiiiii Pokaż wiadomość
mówicie, że raczej nie poprawiacie makijażu w ciągu dnia, a co jest gdy mamy upał 30stopni C, wtedy wam nie spływa?
ja spędzam większość dnia w klimatyzacji więc upały mi nie zagrażają co do spływania, to chyba nie wystepuje
Krystle Carrington jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 11:48   #113
pastereczka
Organizatorka

Cytat:
Mnie nie splywają w upale-az sie dziwię, lecz zamiast CM z EGM wybieral lzejsza formulę YG

Dziewiąty rok na wizażu
Stary 2009-08-09, 12:02   #114
vril
Zakorzenienie

Tez mi nie splywaja, w upale nasila sie tylko blysk z kremu pod spodem.
Stary 2009-08-09, 15:16   #115
samotna w sieciiiiiii
Raczkowanie

ahaa, to jeszcze taka kwestia mnie interesi: jeśli na jedną warstwą podkladu bierze sie minimalna ilosc proszku ktora u mnie absolutnie nic nie zakrywa, to mogę takich warstw nalozych np.15?
Stary 2009-08-09, 15:26   #116
pastereczka
Organizatorka

Cytat:
ahaa, to jeszcze taka kwestia mnie interesi: jeśli na jedną warstwą podkladu bierze sie minimalna ilosc proszku ktora u mnie absolutnie nic nie zakrywa, to mogę takich warstw nalozych np.15?
w zasadzie tak, ja nakladam dopoki nie zaczynam sie zastanawiac czy jest idealnie, i wtedy koncze, bo jak kiedys dzialalam dalej to robil mi sie widoczny puder-podklad na buzi, wiem ze edm intensive do 4 widzialam jak daja, semi mate do 8 itd

Dziewiąty rok na wizażu
Stary 2009-08-09, 15:48   #117
samotna w sieciiiiiii
Raczkowanie

to jakbym kładła te 15 warstw to po każdej powinnam psikać sie hydrolatem lub stemplować wacikiem z hydrolatem? czy wystarczy np. co 5 warstw?

aha i jeszcze takie pytanie odnoscie psikania hydrolatem, czy taki sposób na wtopienie sie podkładu mozna stosować tez do takich płynnych podkładów, czy tylko sprawdza sie w mineralnych?
Stary 2009-08-09, 19:20   #118
marioladabr
Zakorzenienie

unhumblee - na potwierdzenie, że minerały znacznie lepiej sie trzymają niż klasyczne kosmetyki wstawiam zdjęcia. Dzisiaj miałam ciężki dzień (dużo jeździłam na rowerze i rolkach - około 4 godzin) a i pogoda była słoneczna. Od rana nie poprawiałam makijażu i tak wyglądam. Może nie jakoś super hiper, ale tradycyjny makijaż dawno by mi spłynął....
Ja, czasami po 8 godzinach - jak już zaczynam się swiecić to lekko przypudrowuję się pudrem bambusowym z jedwabiem z BU.
Odkąd użuwam minerałów to po powrocie do domu po całym dniu jestem mile zaskoczona, że wszystko tak się ładnie trzyma (a zdarza mi się podpierać się rękami o brodę, czy dotykać rękami policzków - nigdy nic nie zostaje na rękach).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Lumiere F1.jpg (72,3 KB, 582 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Lumiere F2.jpg (101,1 KB, 550 załadowań)
marioladabr jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 20:45   #119
pastereczka
Organizatorka

samotna w sieciiiiiii watpie czy az tyle warst nalozysz wczesniej bedzie lepiej, ja nakladam na sucho wiec nie doradze z psikaniem, ale zdaje mi sie ze nie za kazda warstwa
Mariolu naprawde niezle sie trzyma

Dziewiąty rok na wizażu
Stary 2009-08-09, 21:49   #120
batkab
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez marioladabr Pokaż wiadomość
unhumblee - na potwierdzenie, że minerały znacznie lepiej sie trzymają niż klasyczne kosmetyki wstawiam zdjęcia. Dzisiaj miałam ciężki dzień (dużo jeździłam na rowerze i rolkach - około 4 godzin) a i pogoda była słoneczna. Od rana nie poprawiałam makijażu i tak wyglądam. Może nie jakoś super hiper, ale tradycyjny makijaż dawno by mi spłynął....
Ja, czasami po 8 godzinach - jak już zaczynam się swiecić to lekko przypudrowuję się pudrem bambusowym z jedwabiem z BU.
Odkąd użuwam minerałów to po powrocie do domu po całym dniu jestem mile zaskoczona, że wszystko tak się ładnie trzyma (a zdarza mi się podpierać się rękami o brodę, czy dotykać rękami policzków - nigdy nic nie zostaje na rękach).
Wow Zazdroszczę
Niestety na mojej twarzy minerały nie wytrzymuję jeszcze tylu godzin ale i tak jest lepiej niż 2 m-ce temu, choć bez kilku poprawek bambusem czy ryżykiem nie obędzie się
Firma nie ma wiekszego znaczenia więc skupiam się teraz na opracowaniu idealnego przygotowania skóry i sposobu aplikacji proszku
batkab jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości