造sienie androgenowe u kobiet - Forum Wizaz.pl

Wr鵵   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje zwi您ane z problemami ze sk鏎. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia tr康ziku, atopowego zapalenia sk鏎y (AZS) oraz innych schorze i problem闚 zwi您anych ze sk鏎.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2009-02-08, 15:51   #1
pikus1
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 2
造sienie androgenowe u kobiet

Witam,
Pisz z do嗆 nietypowym problemem..jakie p鏊 roku temu zauwa篡豉m, 瞠 na czubku g這wy przerzedzaj mi si w這sy (dodam 瞠 mam 25 lat)..zignorowa豉m problem, stwierdzaj帷 瞠 to mo瞠 wynik stresu lub tym podobnych i za jaki czas w這sy wr鏂 do swojej dawnej kondycji (zawsze mia豉m zdrowe, g瘰te w這sy). Jednak oko這 2 miesi璚y temu zdecydowanie zauwa篡豉m nasilenie problemu wi璚 ud豉m sie do dermatologa - diagnoza androgenowe 造sienie.
Id jednak na kolejna wizyt do innego lekarza poniewa ten zupe軟ie nie wzbudzi mojego zaufania daj帷 mi witaminy i drogi specyfik firmy la rosche posay (o ktorym czyta豉m 瞠 zupelnie nie dzia豉 na ten rodzaj wypadania w這s闚).
Musz przyzna, 瞠 jestem przera穎na swoim problemem..mo瞠 kt鏎a z Was ma podobne do鈍iadczenia jesli tak to bardzo PROSZ o pomoc b康 rady..
pikus1 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-02-16, 20:51   #2
ergolina
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 9
Dot.: 造sienie androgenowe u kobiet

Witaj!!!Mam ten sam problem.ㄊsienie androgenowe i to najgorsze bo hormony w badaniach wychodza w porzadku a wiec nic nie moge wyr闚nac lekami zeby bylo dobrze. Chodzilam po wielu lekarzach, endokrynolog kazal brac tabletki antykoncepcyjne bo one chamuja chormony (normalizuja je) oraz wcierac loxon. Tabsow brac nie zaczelam ale loxon dziala blyskawicznie szybko, wlosy po miesiacy przestaly wypadac uroslo mnostwo nowych. Niestety kiedy tylko go odstawie problem wraca i wszystko co uros這 wypada. Niestety wiem ze to moja jedyna droga by jak najdluzej zachowac wlosy wiec wcieram go poki dziala. Nie wiem na jak dluga to est mete ale na rzie jestem dobrej mysli.
ergolina jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-02-23, 17:13   #3
pikus1
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 2

Witaj ergolina
Ja te dostalam do wcierania loxon..jeszcze nie zauwa篡豉m efekt闚.
Ciekawi mnie jak d逝go stosujesz ju ten specyfik? U mnie z hormonami tez wszystko ok, wiec sprawa robi sie troche bardziej skomplikowana do leczenia. Jak narazie lecz sie u dermatologa, Ty pisa豉 瞠 konsultowa豉 sie z endokrynologiem..czy uwa瘸sz, ze z tym specjalist jest potrzebna?
Pozdrawiam i dziekuj za odpowiedz
pikus1 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-03-02, 19:01   #4
ergolina
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 9

Je郵i chodzi o Loxon w moim przypadku dzia豉 po 2 miesi帷ach, niestety przestaje te dzia豉 w ci庵u dw鏂h miesi璚y po odstawieniu. Tylko 瞠by dzia豉 trzeba stosowa regularnie 2 razy na dzie (rano i wieczorem). Podobno w wielu przypadkach sk鏎a g這wy uzale積ia si od niego po oko這 roku, p馧tora i w這sy wypada zaczynaj ale po zrobieniu przerwy znowu mo積a go zacz望 stosowa. Ja od ok.p馧 roku u篡wam.
Co do endokrynologa to jest to lekarz od hormon闚, wi璚 je郵i masz w porz康ku to wystarczy dermatolog. Ja ba豉m sie najpierw o hormony dlatego zacz窸am od endo.

PS. OMG przeczyta豉m sw鎩 post i napisa豉m tam "hamowa hormony" przez ch. musia豉m by pijana )
ergolina jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-10-14, 15:36   #5
Robaczywka
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 559
GG do Robaczywka

Khem khem, sporo naczyta豉m si na temat 造sienia androgenowego u kobiet i obawiam si, 瞠 mam ten sam problem Mianowicie o ile z ty逝 g這wy na brak w這s闚 nie narzekam, o tyle z przodu a zw豉szcza na czubku zaczyna ich brakowa... Co tu du穎 m闚i, pojawiaj si zakola i mam do嗆 widoczne prze鈍ity... Sporo musz si nagimnastykowa przed wyj軼iem z domu 瞠by je ukry...
Mam 23 lata wi璚 zale篡 mi na tym 瞠by na mojej g這wie WRESZCIE co zacz窸o rosn望 Stosowa豉m ju i Radical i ampu趾i z vichy, ale ani jeden z tych specyfik闚 nie pom鏬 Mam zamiar uda si do lekarza, ale nie wiem czy powinnam i嗆 do og鏊nego, czy do dermatologa, czy do endokrynologa... Pisa造軼ie co na temat bada Kto takie badania mo瞠 zleci? S odp豉tne? O jakie badania chodzi? (tak 瞠bym wiedzia豉 o co lekarza pyta ).

Pomocy kobitki, bo wy造siej jeszcze w tym roku
Robaczywka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-10-14, 18:11   #6
Lady Zgaga
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 50

Tak jak dziewczyny pisa造 Loxon 2 % - bez recepty 5 % na recept
Do tego badanie Testosteronu i ca趾owitego estrogenu ok.24-28 z za ka盥y hormon , prolaktyna te nie zaszkodzi

Albo zio豉 estrogenne (chmiel , lukrecja , czerwona ko鎍zyna , kwiaty czarnej malwy ) alobo tabletki w tym Diane 35 , je郵i b璠zie za duzo testost. Androcur raz dziennie , id zreszt lepiej do endokrynologa

No i skrzyp + pokrzywa , jak chcesz szybko mie w這sy (tzn 6 miesi璚y do 12 mies. to we Diane 35 /Cyprest
I marsz do endokrynologa..., do endokrynologa musisz mie recepte od rodzinnego , lub i軼 prywatnie bez skierowania
Hormony robi si w ka盥ym laboratorium , najlepiej przy przychodni medycznej
Lady Zgaga jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-10-15, 14:52   #7
Robaczywka
Rozeznanie

GG do Robaczywka

Dzi瘯i wielkie za b造skawiczn odpowied
Wpad豉m dzi do apteki, ale nie mieli Loxonu W dw鏂h kolejnych r闚nie... Za to polecono mi Piloxidil o st篹eniu 2% tak samo jak Loxon... Tak czy inaczej nie bardzo wiem jak nanosi to na sk鏎 g這wy... Przera瘸j mnie te dzia豉nia uboczne zwi您ane z przedawkowaniem... Tylko jedno ale... jak tu nie przedawkowa je郵i ma si do dyspozycji 鈔odek z jak捷 badziewn rureczk? Sk康 mam wiedzie ile to jest 1ml? Nie ma 瘸dnej podzia趾i na tej rurce, a 5 pstrykni耩 w "dozownik" nie zawsze daje tak sam porcj tego p造nu
Jak Wy sobie z tym radzicie? Chyba, 瞠 przy Loxonie jest jakie inne co do psikania
Tak czy inaczej by豉m u lekarza (p鏦i co og鏊nego) i dosta豉m skierowanie do endokrynologa... Mam nadziej 瞠 u pa雟twowego nie b璠zie kolejki tak du瞠j, 瞠 wizyt ustal w przysz造m roku Je郵i tak, id w przysz造m tygodniu prywatnie, c騜 od瘸逝j te 80z
Stary 2009-10-15, 16:56   #8
Lady Zgaga
Raczkowanie

Psikasz tam gdzie masz zakola 瞠 tak powiem i ubytki w w這sach , tak aby pokry sk鏎 , nie chodzi o to zeby pokry w這sy , bo ten lek nie dzia陰 na w這sy lecz na mieszki w這sowe , rozszerza naczy鎥a krwiono郾e przy w這sach sa lepiej odzywione i nie leca ju tak , a potem lekko rozcierasz na sk鏎ze g這wy
Tak aby sk鏎a wok馧 w這s闚 by豉 nim "zwil穎na" , jeszzce nie s造sza豉m o przedawkowaniu tego leku , wi璚 mozesz by spkojna
Stary 2009-10-15, 18:33   #9
angela0033
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 266
Wpisy w blogu: 1

dziewczyny prosz odpowied嬈ie mi,czy ta "choroba" powoduje ca趾owit utrat w這s闚? Co si stanie ,jesli si to zignoruje? Mam na lewej skroni takie zakole ale na prawym nie dodam,瞠 ca貫 篡cie nosi豉m przedzia貫k w豉郾ie na lewym zakolu.Czy to zakole mo瞠 by tylko od przedzia趾a czy mo瞠 to by 造sienie androgenowe? Nikt u mnie w rodzinie takiego problemu nie mia
Czy te 鈔odki co pomagaj?Czy da si to wyleczy?Mam sporo pyta poniewa jestem przera穎na i zrozpaczona prosz o odpowied
Stary 2009-10-15, 18:39   #10
Robaczywka
Rozeznanie

GG do Robaczywka

Boooosko W takim razie zosta豉m rozdziewiczona poprzez wykonanie pierwszej wcierki tym cudownym (mam nadziej, 瞠 cudownym ) specyfikiem Troszk smrodku przy tym by這... W這sy (nie uda這 mi si nie skropi w這s闚 wcieraj帷 a raczej wklepuj帷 to w sk鏎 g這wy) by造 jakby przet逝szczone, ale po godzinie, przeczesa豉m grzebieniem i wr鏂i這 do dawnego porz康ku
C騜, pozostaje chyba uzbroi si w cierpliwo嗆 i czeka na efekty...
Tak czy inaczej do tego Pidoxilu i Loxonu (mam zamiar zdoby nast瘼nym razem Loxon, ju zam闚i豉m w aptece internetowej ten 2%centowy ) dorzucam do mojej kuracji:
1) beliss (naczyta豉m si na forum o belissie i silice, ale... raz znalaz豉m makabrycznie du穎 pozytywnych opinii o jednym specyfiku, innym razem o drugim... id帷 alfabetycznie b jest przed s, wi璚 zaczynam od belissy , je郵i po miesi帷u nie b璠zie 涉DNEJ poprawy nawet minimalnej, to zaczn zmagania z silic ),
2) picie 2 razy w ci庵u dnia naparu z pokrzywy i skrzypu (pychota ),
3) mycie w這s鏏 Seboradinem z czarn rzep (smr鏚 jak 150... ),
4) kontynuowanie diety (niestety p鏦i co to dieta redukcyjna, ale je郵oi daje efekty, to nie mam zamiaru jej porzuca... owoc闚 i warzyw w niej nie brakuje, wi璚 na niedob鏎 witamin nie narzekam... zreszt dodatkowo jem vitaminer ),
5) wax ale polski, bo zxagraniczny powodowa u mnie masakryczny 這jotok .

I czekamy, czekamy, czekamy... Mo瞠 za jakie 2 miesi帷e co wyro郾ie... W ka盥ym b康 razie zale瘸這by mi na tym 瞠bym nie musia豉 po ka盥ym poruszeniu g這w ogl康a swoich w這s闚 dooko豉 mnie... Zaczyna mnie to przera瘸... Na szczotce pe軟o, a po od篡wce nie mam problem闚 z rozczesywaniem, wi璚 ich nie wyrywam... Na poduszcze pe軟o, a przecie nie skub we w這sach w trakcie snu... Na bluzkach pe軟o... A na g這wie coraz mniej

Najlepszy zonk polega na tym, 瞠 do 13 roku 篡cia (wtedy to oficjalnie zacz窸am dojrzewa na ca貫go), mia豉m na g這wie tyle w這s闚, 瞠 mama musia豉 mi rozci庵a takie grube frotki bo nie mo積a by這 ich zwi您a A bywa這 i tak, 瞠 po 軼i璚iu moich cudownych ciemnych w這sk闚 si璕aj帷ych mojej pupy zgarn窸am od fryzjera sporo pieni璠zy... Wiadomo, posz造 na peruke... Teraz mnie samej by si jaka przyda豉
Stary 2009-10-15, 18:47   #11
Lady Zgaga
Raczkowanie

Gdy na tym powiedzmy "zakolu" mia豉 przedzia貫k - to jest to efekt czesania , wiemy przecie 瞠 czesanie szcotkowanie , dawanie w這s闚 na jeden bok ca造 czas jednak mo瞠 ale nie musi ! obci捫望 troch cebulki w這sowe

ㄊsienie androgenowe pojawia sie wtedy gdy wla郾ie w okolicach skroni , po jednej i drugiej stronie zaczynaj robi sie zakola

ㄊsienie plackowate - gdy w r騜nych cz窷ciach g這wy zaczynaj sie prze瞠dza w這sy , w kszta販ie takich rozlanych plack闚 , wi璚 nei masz si o co martwi , do taki defekt kosmetyczny , gdyby po drugiej stronie robi這 si to samo - zr鏏 jak pisa豉m wy瞠j

Robaczywka - 篡cz Ci pi瘯nych i d逝gich w這s闚 po Loxonie , cho s jego ta雟ze zamienniki , r闚nie skteczne jak on , po prostu cz瘰ciej u篡wa sie loxonu - nie wiem dlaczego , tak jako go w necie zareklamowali

Pami皻ajcie te 瞠 anemia ( brak 瞠laza w diecie , odchudzanie si ) to masakra dla waszych w這s闚
Stary 2009-10-15, 18:59   #12
Robaczywka
Rozeznanie

GG do Robaczywka

W豉郾ie u mnie te nikt nie mia takiego problemu jak m鎩... Mama ma sporo w這s闚 a jest ju po 50-tce, tata r闚nie... Dziadkowie mieli ich sporo... Babcia do dzi cieszy si bujn grzyw i warkoczem do po這wy plec闚, a sko鎍zy豉 83 lata... Tylko ze mnie jest taki 造sol
Rozmawia豉m dzi z lekarzem, ale tylko z og鏊nym... Mo瞠 nie zna si zbytnio na tej dziedzinie, ale... m闚i豉 瞠 sama w rodzinie mia豉 taki przypadek i 瞠 tej osobie Loxon pom鏬... Jedyny minus jest taki, 瞠 w這sy nawet w przypadku tej kuracji przestaj wypada dopiero po dw鏂h miesi帷ach... Wiadomo, ka盥y organizm inaczej na to zareaguje, ale nie ma tak hop siup W kolejnych miesi帷ach ma podobno nast瘼owa STOPNIOWE odrastanie utraconych w這s闚, nawet je郵i wypada造 wraz z cebulk...
Ale... 瞠by nie by這 tak s這dko... Co my mamy robi przez te dwa miesi帷e zanim przestan wypada??? Super, 瞠 co tam odro郾ie, kiedy tam w przysz這軼i... Szkoda tylko, 瞠 wypadaj (w moim przypadku) w這sy d逝go軼i ok. 45cm, a nowe wyrosn i b璠 mia造 kilka milimetr闚... 疾by uros造 do tej d逝go軼i co obecne, to potrzeba b璠zie jakich kilku(nastu) lat
Trudno powiedzie czy to od robienia przedzia趾a... Mnie dzi zarzucono, 瞠 造siej, bo mia豉m w這sy zwi您ane w kitk. Przecie nie 軼i庵am ich gumk tak mocno, 瞠 wyrywam je z cebulkami No i fajnie si m闚i "prosz chodzi z rozpuszczonymi w這sami" je郵i ma si ich na g這wie miliardy, a nie tak jak my 造siej帷e kilkaset
Przede wszystkim nie panikujmy Im bardziej si stresujemy, tym wi璚ej w這sk闚 tracimy

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

Nie mam anemii, sprawdzi豉m to... Zreszt nakazano mi wszamianie buraczk闚 i innych 瞠lazianych specyfik闚

Zamienniki Loxonu? To ja my郵a豉m, 瞠 Loxon i tak jest zamiennikiem zagranicznego Minoksidilu (czy jak mu tam) i Regaine Loxon jest taniu鄂i... Cho jedna rzecz mnie dzi zaskoczy豉... Zamawiaj帷 Piloxidil 2% w aptece internetowej zap豉c 18z, a kupuj帷 ten sam lek w sieci aptek do kt鏎ych odnosi si ta apteka internetowa, za t sam buteleczk chc 25z! Szok i chamstwo w bia造 dzie

Hmm, a stosowa豉 kt鏎a z Was Seboren? To jest co na zasadzie Loxonu, Pidoxidilu, Minoksidilu, Regaine itd., do kupienia tylko w aptekach... 2 razy dziennie wciera si to w sk鏎 g這wy (i w這ski) i podobno powoduje i przyspieszony wzrost w這s闚 (dobra informacja dla zapuszczaj帷ych ) i wzmacnia cebulki... Nie wiem ile w tym prawdy, ale na r騜nych forach nie spotka豉m si z 瘸dn negatywn opini na ten temat... Cena 鄉iesznie niska, bo zap豉ci豉m za to 7z... Butelka do嗆 du瘸, ale wydaje mi si to ma這 wydajne i... strasznie 鄉ierdzi Tylko pytanie... czy to mo積a stosowa w trakcie kuracji Loxonem? Bo nie chc 瞠by na mojej g這wie powsta豉 jaka mieszanka wybuchowa

No i jeszcze jedno... Podobno cuda dzia豉 te nafta kosmetyczna (w po陰czeniu z 鄴速kiem jaja kurzego, olejem rycynowym, cytryn lub solo), ale na ulotce Piloxidilu napisano, 瞠 nie nale篡 stosowa nafty podczas kuracji tym 鈔odkiem, gdy nafta mo瞠 zwi瘯sza wch豉nianie minoksidulu Pr鏏owa豉 kt鏎a z Was te dwa 鈔odki po陰czy?
Stary 2009-10-16, 14:51   #13
angela0033
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 266
Wpisy w blogu: 1

Lady Zgaga dzi瘯uj za odpowied kochana jeste
ale... ja i tak si boj... moj wad jest to,瞠 od razu jak co zobacz nie tak u mnie,to wkr璚am sobie B鏬 wie jakie filmy i tak si martwi...

mam zawsze tak tendencj do przesadzania...wybijcie mi to z g這wy...
a czy nawet je郵i mia豉bym to androgenowe 造sienie to czy w這sy mi wszystkie wypadn ? Czy te specyfiki zahamuj wypadanie?Czy b璠 mia豉 w這sy?Czy to si raz leczy jak chorob,czy ca貫 篡cie trzeba wciera te od篡wki itp? Boj si... to zakole jest takie....nieestetyczne... ale na drugim jest chyba ok.
A czy mo積a na w豉sn r瘯 kupi Loxon?
Stary 2009-10-16, 17:31   #14
AsiaW**
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 845

I aj przy豉czam si do waszego grona. W poniedzia貫k ide na wizyte do lekarza, jestem pewna na (prawie )100%, ze mam nadmiar androgen闚, pojawi這 si u mnie nadmeirne ow這sienie, tradzik, 這jotok, i tow szytsko ....po odsatwieniue tabletek natykoncepcyjnych...przep isanych na pi瘯ne oczy bez 瘸dnych badan, eh gdybym wiedzia豉 wtedy to co wiem teraz to nigdy bym sie nie zdecydowa豉 na tabsy. Nigdy wczesniej nie mia豉m takich problem闚 nawet w okresie dojrzewania (terza mam 24 lata). Mma pytanie w zwi您ku z tym, czy dermatolog moze wypodac skierwoanie na badania hormonalne? albo do endokrynologa? bo jestem um闚iona na wizyte do dermatologa , ale teraz my郵e ze pewnie lepiej i軼 do endokrynologa. I jeszcze jedno : czy leczy sie to tylko hormonami typu diane , syndi itp? nie ma innych sposob闚? (nie chcia豉bym ju wraccac do hormon闚, bojesi e ze po odstawieniu znopwu wsyztsko wr鏂i (te problemy), a jest taka szansa , 瞠 po odstawieniu tabs闚 (kt鏎e bed juz przepisane po badaniach - dobrze dobrane na moje problemy) wszytsjo bedzie Ok/ ze tak ju zostanie? wiem, wszytskiego dowiem si w poniedzia貫k (albo po badaniach) ale boje si i mam mn鏀two pytan/ pom騜cie;(

AsiaW** jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-10-16, 19:40   #15
Lady Zgaga
Raczkowanie

To zale篡 ... , czy powr鏂i czy nie , od hormon闚 to tylko i wy陰cznei zale篡 np. dziewczyny z wirilizmem (z豉 gospodarka hormonalna , du穎oo testosteronu sa skazane na ca貫 篡cie , 穋 ci庵le androcur i diane 35 - wsp馧czucia , tak szczerze z tego co czyta豉m nie da si zahamowa na ca貫 篡cie tego , gdy tylko przestaniesz brac leki problem wraca , miejmy nadziej 瞠 jednak hormony si ustabilizuj

To leczy sie tylko : hormonami , sitosterolami ro郵innnymi , fitoestrogenami , flutamidem , octane cyproteronu (androcur ) w ci篹szych przypadkach

B康 Loxonem Alpicorte E ( ma w sk豉dzie estradiol czyli hormon)

Jeszcze pozostaje finasteryd kt鏎y blokuje 5 ar o kt鏎ym pisa豉m w innym temacie (Finaster proscar )

I jeszzce jedno , bo moze troch wprowadzi豉m was w b豉d , po LOxonie czy finasterydzie w這sy ju nie wypadaj ,najgorsze jest to 瞠 moga nie odrasta dpok鏦i nie b璠ziecie bra造 ko雟kich dawek estrogen闚 (to one powoduj wzrost w這sa i uaktywnienie si cebulki )

Jednym przechodzi to po pary miesi帷ach innym nie , trza pr鏏owa
Stary 2009-10-17, 21:15   #16
Filip_inka
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 146

dziewczyny ja sie za bardzo na tym nieznam ale troche sie przerazilam...bo mam za wysoki poziom androgenow....i nadmierne owlosienie na buzi i brzuszku biore cilest zeby to wyrownac....czy mi tez grozi lysienie?

jednym zdaniem czy lysiec zaczyna sie kiedy ma sie za wysoki czy z aniski poziom andro?
ja mam androstedion 5,55 a norma jest od 0,80 do 2,80
Nie chcia豉 nic...
Filip_inka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-10-18, 10:28   #17
Robaczywka
Rozeznanie

GG do Robaczywka

Lady, widz 瞠 Ty siedzisz w tym temacie
Ja si kompletnie nie znam... Naczyta豉m si na ten temat tylko i wy陰cznie w internecie. Niestety nie ma ksi捫ek o 造sieniu androgenowym, bo to jest w sumie traktowane jako jaka nowinka
Jeszcze jakby tego by這 ma這... Chcia豉m um闚i si na wizyt do endokrynologa w pa雟twowej poradni i... termin wyznaczono mi za 5 miesi璚y Obdzwoni豉m wszystkich endokrynolog闚 w swoim mie軼ie i... najwcze郾iej wizyt prywatn mog odby za 3 miesi帷e 6 endokrynolog闚 z kt鏎ymi rozmawia豉m zgodnie okre郵i這, 瞠 na podstawie opisanych przeze mnie "objaw闚" na 90% mam 造sienie androgenowe, ale mam nie rozpoczyna 瘸dnego leczenia na w豉sn r瘯. Czyli mam czeka te kilka miesi璚y nie robi帷 kompletnie nic Szkoda tylko, 瞠 za 2 czy 4 miesi帷e, z przodu g這wy b璠 mia豉 jedno wielkie 造se ko這 Co czuj, 瞠 nie doczekam si na te badania...

Asiu, skoro cierpimy na nier闚nowag hormonaln, to nie ma innego sposobu na zaleczenie naszej przypad這軼i ni podawanie lek闚 hormonalnych Endokrynolog powiedzia mi przez telefon, 瞠 najpierw musimy mie okre郵one poziomy hormon闚, p騧niej na podstawie wynik闚 ustala si dawki hormon闚, kt鏎e musimy za篡wa 瞠by doprowadzi do r闚nowagi w naszym organizmie, a w trakcie tego procesu nasz problem b璠zie si stopniowo zmniejsza... Pocz徠kowo zmniejszy si liczba wypadaj帷ych w這s闚 Na odrost b璠ziemy musia造 poczeka nawet i p馧 roku... Ale chyba warto uzbroi si w cierpliwo嗆 zamiast poddawa si na pocz徠ku drogi i chodzi z 造s g這w

Loxon-u nale篡 u篡wa je郵i cierpi si na 造sienie androgenowe. Je郵i tak jak ja, musicie d逝uugo czeka na wizyt u lekarza, poczytajcie o tym jak mo積a rozmozna ten typ 造sienia... Endokrynolog powiedzia mi, 瞠 Loxon kierowany jest tylko do os鏏 z tym typem lysienia i u pozosta造ch chorych mo瞠 przynie嗆 wi璚ej szk鏚 ni po篡tku... Czyli o ile w 造sieniu androgenowym mo瞠 zahamowa utrat w這s闚, o tyle w 造sieniu plackowatym mo瞠 powodowa jeszcze wi瘯szy ubytek w這s闚

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

Informacje o 造sieniu androgenowym, kt鏎e znalaz豉m:
  • Wi瘯szo嗆 kobiet cierpi帷ych na 造sienie androgenowe traci w這sy na ca貫j powierzchni sk鏎y g這wy. Z kolei m篹czy幡i rzadko 造siej r闚nomiernie: w這sy rzedn im przodu wszystkim u nasady czo豉 i na szczycie g這wy. Najbardziej charakterystycznym objawem jest jednak przerzedzanie si w這s闚 w k徠ach czo這wych (tzw. zakola) u m篹czyzn, a u kobiet na 鈔odku g這wy.
  • ㄊsienie androgenowe typu 瞠雟kiego wi捫e si z dzia豉niem androgen闚, m瘰kich hormon闚 p販iowych, wyst瘼uj帷ych u kobiet w 郵adowych ilo軼iach. Ten typ 造sienia warunkuj rozmaite czynniki, zwi您ane z funkcjonowaniem uk豉du hormonalnego, m.in. guzy hormonozale積e, torbiele jajnik闚, stosowanie pigu貫k antykoncepcyjnych z du膨 zawarto軼i androgen闚, ci捫a, menopauza, nier闚nowaga hormonalna (na przyk豉d wskutek zaburze czynno軼i tarczycy), a nawet nadwra磧iwo嗆 organizmu na "normalne" st篹enie hormon闚 we krwi.
  • ㄊsieniu androgenowemu u kobiet mo瞠 towarzyszy: tr康zik, 這jotok, nadmierne ow這sienie sk鏎y twarzy i reszty cia豉, zaburzenia cyklu menstruacyjnego
  • Sk這nno嗆 do 造sienia wynika z uwarunkowa genetycznych, diety i sposobu 篡cia.
  • U kobiet zmniejszenie grubo軼i w這s闚 ma miejsce w zaburzeniach hormonalnych, np. po menopauzie, po urodzeniu dziecka lub po odstawieniu doustnych 鈔odk闚 antykoncepcyjnych
  • W przypadku stwierdzenia podwy窺zonych androgen闚 konieczna jest dalsza diagnostyka i leczenie endokrynologiczne.
  • Mo積a stosowa 鈔odki antykoncepcyjne o dzia豉niu estrogenowym lub antyandrogenowym (np. Diane 35). Zewn皻rznie zaleca si preparaty z dodatkiem estrogen闚 (np. Alpicort E) czy te Loxon lub Regaine (lecz帷e 造sienie u m篹czyzn).
  • Innym winowajc odpowiedzialnym za wypadanie w這s闚 jest enzym, kt鏎y jest produkowany mi璠zy innymi w okresie przed逝瘸j帷ego si stresu. Powoduje on usztywnienie si w堯kien kolagenowych otaczaj帷ych mieszek w這sa. Przez co podobnie jak w przypadku nadczynno軼i gruczo堯w 這jowych, nast瘼uje niedo篡wienie mieszka w這sa, 這dy磬a staje si coraz cie雟za, 豉mie si i wypada. Przy tego rodzaju problemach nale篡 przeprowadzi kuracj preparatami zawieraj帷ymi aminexil, czyli substancj, kt鏎a blokuje czynno嗆 tego enzymu i powoduje rozlu幡ienie w堯kien kolagenowych.
  • Zanim b璠zie mo積a zaobserwowa efekty kuracji musi up造n望 2-4 miesi帷e, jakkolwiek trwa to zazwyczaj znacznie d逝瞠j. Wi瘯szo嗆 os鏏 obserwuje maksymalny efekt jaki przynosi dana kuracja w przeci庵u 12-24 miesi璚y. Ma to zwi您ek z do嗆 d逝gimi fazami cyklu wzrostu w這sa i tym, 瞠 w這sy na miesi帷 rosn oko這 1,5 cm; w obszarach 造sienia nawet wolniej.
  • W zwalczaniu dolegliwo軼i jak jest 造sienie androgenowe pomocne s tak瞠 szampony kt鏎ych substancje czynne dzia豉j na zasadzie normalizacji kondycji sk鏎y g這wy. Zosta這 np. udowodnione, 瞠 aktywna substancja w szamponie Nizoral (ketokonazol) ma ograniczone dzia豉nie antyandrogenowe - w testach wykazano, 瞠 szampon Nizoral 2% u篡wany 2-4 razy w tygodniu "produkuje" nowe w這sy w por闚nywalnej ilo軼i do Minoxidilu 2% za篡wanego raz dziennie. Istniej tak瞠 inne szampony, kt鏎e r闚nie korzystnie wp造waj na sk鏎 g這wy. Trzeba pami皻a jednak, 瞠 szampon mo瞠 by traktowany jako uzupe軟ienie kuracji, a nie jako jedyny czy g堯wny jej sk豉dnik.
  • Najpopularniejszym, obecnie istniej帷ym na polskim rynku preparatem, kt鏎y jest z powodzeniem stosowany u os鏏 cierpi帷ych na 造sienie androgenowe to Minoxidil. Jest on w postaci 2% oraz 5%, wciera si go w sk鏎 g這wy dwa razy dziennie. Jego stosowanie przynosi oczekiwane efekty u oko這 60% pacjent闚 - po kilku miesi帷ach stosowania dochodzi do odrostu w這s闚, ale trzeba go stosowa ci庵le bo po odstawieniu nast瘼uje bowiem powr鏒 造sienia.
  • Drugim z najpopularniejszych preparat闚 jest Finasteryd - lek hamuj帷y enzym przekszta販aj帷y testosteron w jego aktywn form w mieszkach w這sowych. Lek ten za篡wany jest w postaci tabletek. Nale篡 go przyjmowa codziennie, konieczne jest sta貫 leczenie, poniewa po odstawieniu proces 造sienia post瘼uje dalej. Wed逝g polskich bada klinicznych, wykaza on po膨dane efekty u 80% pacjent闚, natomiast zachodnie publikacje szacuj, 瞠 zatrzymuje on 造sienie w 90% przypadk闚, natomiast 65% pacjent闚 dochodzi do ponownego wzrostu w這s闚, obserwowanego 鈔ednio ju po oko這 trzech miesi帷ach kuracji.
  • Innym, maj帷ym podobne dzia豉nie kosmetykiem, przeznaczonym dla os鏏 z przerzedzonymi w這sami jest Nanogen. Jest on odpowiedni dla kobiet i m篹czyzn, bezpieczny dla sk鏎y g這wy i w這s闚. Jest to unikalna formu豉 mikrow堯kien sk豉daj帷ych si z czystej keratyny, czyli bia趾a buduj帷ego struktur ludzkiego w這sa. Po posypaniu Nanogenem przerzedzonych w這s闚, tysi帷e mikrow堯kien wczepiaj si we w這sy bardzo mocno daj帷 nieprawdopodobny efekt ich g瘰to軼i. Wygl康a to tak , jak gdyby w ci庵u p馧 minuty wszczepiono do g這wy tysi帷e nowych w這s闚. Mikrow堯kna Nanogenu wygl康aj jak prawdziwe w這sy i nie da si ich rozpozna nawet z bardzo bliskiej odleg這軼i. Nale篡 jednak pami皻a o tym, 瞠 Nanogen daje najlepsze efekty przy w這sach 鈔ednio przerzedzonych i sprawdza si u os鏏 po przeszczepie w這s闚.

Edytowane przez Robaczywka
Czas edycji: 2009-10-18 o 10:48
Stary 2009-10-18, 12:38   #18
Lady Zgaga
Raczkowanie

Androstedion jest prekursorem hormon闚 (wszystkich ) oczywi軼ie p販iowych

To nie od niego zalezy czy 造siejesz czy nie... zale篡 od poziomu alafa reduktazy , genetycznej oporno軼i mieszk闚 w這sowych na androgeny , poziomu dihydrotestosteronu , poziom wolnego testosteronu w osoczu kt鏎y moze by u篡ty do konwersji w DHT , aromatyzacji androgen闚 w estron potem do estradiol'u - czyli nie masz si o co ba

NO tak ja siedz ca造 czas w medycynie
Stary 2009-10-18, 16:38   #19
AsiaW**
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lady Zgaga Poka wiadomo嗆
To zale篡 ... , czy powr鏂i czy nie , od hormon闚 to tylko i wy陰cznei zale篡 np. dziewczyny z wirilizmem (z豉 gospodarka hormonalna , du穎oo testosteronu sa skazane na ca貫 篡cie , 穋 ci庵le androcur i diane 35 - wsp馧czucia , tak szczerze z tego co czyta豉m nie da si zahamowa na ca貫 篡cie tego , gdy tylko przestaniesz brac leki problem wraca , miejmy nadziej 瞠 jednak hormony si ustabilizuj

To leczy sie tylko : hormonami , sitosterolami ro郵innnymi , fitoestrogenami , flutamidem , octane cyproteronu (androcur ) w ci篹szych przypadkach

B康 Loxonem Alpicorte E ( ma w sk豉dzie estradiol czyli hormon)

Jeszcze pozostaje finasteryd kt鏎y blokuje 5 ar o kt鏎ym pisa豉m w innym temacie (Finaster proscar )

I jeszzce jedno , bo moze troch wprowadzi豉m was w b豉d , po LOxonie czy finasterydzie w這sy ju nie wypadaj ,najgorsze jest to 瞠 moga nie odrasta dpok鏦i nie b璠ziecie bra造 ko雟kich dawek estrogen闚 (to one powoduj wzrost w這sa i uaktywnienie si cebulki )

Jednym przechodzi to po pary miesi帷ach innym nie , trza pr鏏owa
Cytat:
Napisane przez Robaczywka Poka wiadomo嗆
Lady, widz 瞠 Ty siedzisz w tym temacie
Ja si kompletnie nie znam... Naczyta豉m si na ten temat tylko i wy陰cznie w internecie. Niestety nie ma ksi捫ek o 造sieniu androgenowym, bo to jest w sumie traktowane jako jaka nowinka
Jeszcze jakby tego by這 ma這... Chcia豉m um闚i si na wizyt do endokrynologa w pa雟twowej poradni i... termin wyznaczono mi za 5 miesi璚y Obdzwoni豉m wszystkich endokrynolog闚 w swoim mie軼ie i... najwcze郾iej wizyt prywatn mog odby za 3 miesi帷e 6 endokrynolog闚 z kt鏎ymi rozmawia豉m zgodnie okre郵i這, 瞠 na podstawie opisanych przeze mnie "objaw闚" na 90% mam 造sienie androgenowe, ale mam nie rozpoczyna 瘸dnego leczenia na w豉sn r瘯. Czyli mam czeka te kilka miesi璚y nie robi帷 kompletnie nic Szkoda tylko, 瞠 za 2 czy 4 miesi帷e, z przodu g這wy b璠 mia豉 jedno wielkie 造se ko這 Co czuj, 瞠 nie doczekam si na te badania...

Asiu, skoro cierpimy na nier闚nowag hormonaln, to nie ma innego sposobu na zaleczenie naszej przypad這軼i ni podawanie lek闚 hormonalnych Endokrynolog powiedzia mi przez telefon, 瞠 najpierw musimy mie okre郵one poziomy hormon闚, p騧niej na podstawie wynik闚 ustala si dawki hormon闚, kt鏎e musimy za篡wa 瞠by doprowadzi do r闚nowagi w naszym organizmie, a w trakcie tego procesu nasz problem b璠zie si stopniowo zmniejsza... Pocz徠kowo zmniejszy si liczba wypadaj帷ych w這s闚 Na odrost b璠ziemy musia造 poczeka nawet i p馧 roku... Ale chyba warto uzbroi si w cierpliwo嗆 zamiast poddawa si na pocz徠ku drogi i chodzi z 造s g這w

Loxon-u nale篡 u篡wa je郵i cierpi si na 造sienie androgenowe. Je郵i tak jak ja, musicie d逝uugo czeka na wizyt u lekarza, poczytajcie o tym jak mo積a rozmozna ten typ 造sienia... Endokrynolog powiedzia mi, 瞠 Loxon kierowany jest tylko do os鏏 z tym typem lysienia i u pozosta造ch chorych mo瞠 przynie嗆 wi璚ej szk鏚 ni po篡tku... Czyli o ile w 造sieniu androgenowym mo瞠 zahamowa utrat w這s闚, o tyle w 造sieniu plackowatym mo瞠 powodowa jeszcze wi瘯szy ubytek w這s闚

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

• Wi瘯szo嗆 kobiet cierpi帷ych na 造sienie androgenowe traci w這sy na ca貫j powierzchni sk鏎y g這wy. Z kolei m篹czy幡i rzadko 造siej r闚nomiernie: w這sy rzedn im przodu wszystkim u nasady czo豉 i na szczycie g這wy. Najbardziej charakterystycznym objawem jest jednak przerzedzanie si w這s闚 w k徠ach czo這wych (tzw. zakola) u m篹czyzn, a u kobiet na 鈔odku g這wy.
  • ㄊsienie androgenowe typu 瞠雟kiego wi捫e si z dzia豉niem androgen闚, m瘰kich hormon闚 p販iowych, wyst瘼uj帷ych u kobiet w 郵adowych ilo軼iach. Ten typ 造sienia warunkuj rozmaite czynniki, zwi您ane z funkcjonowaniem uk豉du hormonalnego, m.in. guzy hormonozale積e, torbiele jajnik闚, stosowanie pigu貫k antykoncepcyjnych z du膨 zawarto軼i androgen闚, ci捫a, menopauza, nier闚nowaga hormonalna (na przyk豉d wskutek zaburze czynno軼i tarczycy), a nawet nadwra磧iwo嗆 organizmu na "normalne" st篹enie hormon闚 we krwi.
  • ㄊsieniu androgenowemu u kobiet mo瞠 towarzyszy: tr康zik, 這jotok, nadmierne ow這sienie sk鏎y twarzy i reszty cia豉, zaburzenia cyklu menstruacyjnego
  • U kobiet zmniejszenie grubo軼i w這s闚 ma miejsce w zaburzeniach hormonalnych, np. po menopauzie, po urodzeniu dziecka lub po odstawieniu doustnych 鈔odk闚 antykoncepcyjnych
  • W przypadku stwierdzenia podwy窺zonych androgen闚 konieczna jest dalsza diagnostyka i leczenie endokrynologiczne.
  • Mo積a stosowa 鈔odki antykoncepcyjne o dzia豉niu estrogenowym lub antyandrogenowym (np. Diane 35). Zewn皻rznie zaleca si preparaty z dodatkiem estrogen闚 (np. Alpicort E) czy te Loxon lub Regaine (lecz帷e 造sienie u m篹czyzn).
  • Innym winowajc odpowiedzialnym za wypadanie w這s闚 jest enzym, kt鏎y jest produkowany mi璠zy innymi w okresie przed逝瘸j帷ego si stresu. Powoduje on usztywnienie si w堯kien kolagenowych otaczaj帷ych mieszek w這sa. Przez co podobnie jak w przypadku nadczynno軼i gruczo堯w 這jowych, nast瘼uje niedo篡wienie mieszka w這sa, 這dy磬a staje si coraz cie雟za, 豉mie si i wypada. Przy tego rodzaju problemach nale篡 przeprowadzi kuracj preparatami zawieraj帷ymi aminexil, czyli substancj, kt鏎a blokuje czynno嗆 tego enzymu i powoduje rozlu幡ienie w堯kien kolagenowych.
  • Zanim b璠zie mo積a zaobserwowa efekty kuracji musi up造n望 2-4 miesi帷e, jakkolwiek trwa to zazwyczaj znacznie d逝瞠j. Wi瘯szo嗆 os鏏 obserwuje maksymalny efekt jaki przynosi dana kuracja w przeci庵u 12-24 miesi璚y. Ma to zwi您ek z do嗆 d逝gimi fazami cyklu wzrostu w這sa i tym, 瞠 w這sy na miesi帷 rosn oko這 1,5 cm; w obszarach 造sienia nawet wolniej.
  • W zwalczaniu dolegliwo軼i jak jest 造sienie androgenowe pomocne s tak瞠 szampony kt鏎ych substancje czynne dzia豉j na zasadzie normalizacji kondycji sk鏎y g這wy. Zosta這 np. udowodnione, 瞠 aktywna substancja w szamponie Nizoral (ketokonazol) ma ograniczone dzia豉nie antyandrogenowe - w testach wykazano, 瞠 szampon Nizoral 2% u篡wany 2-4 razy w tygodniu "produkuje" nowe w這sy w por闚nywalnej ilo軼i do Minoxidilu 2% za篡wanego raz dziennie. Istniej tak瞠 inne szampony, kt鏎e r闚nie korzystnie wp造waj na sk鏎 g這wy. Trzeba pami皻a jednak, 瞠 szampon mo瞠 by traktowany jako uzupe軟ienie kuracji, a nie jako jedyny czy g堯wny jej sk豉dnik.
  • Najpopularniejszym, obecnie istniej帷ym na polskim rynku preparatem, kt鏎y jest z powodzeniem stosowany u os鏏 cierpi帷ych na 造sienie androgenowe to Minoxidil. Jest on w postaci 2% oraz 5%, wciera si go w sk鏎 g這wy dwa razy dziennie. Jego stosowanie przynosi oczekiwane efekty u oko這 60% pacjent闚 - po kilku miesi帷ach stosowania dochodzi do odrostu w這s闚, ale trzeba go stosowa ci庵le bo po odstawieniu nast瘼uje bowiem powr鏒 造sienia.
  • Drugim z najpopularniejszych preparat闚 jest Finasteryd - lek hamuj帷y enzym przekszta販aj帷y testosteron w jego aktywn form w mieszkach w這sowych. Lek ten za篡wany jest w postaci tabletek. Nale篡 go przyjmowa codziennie, konieczne jest sta貫 leczenie, poniewa po odstawieniu proces 造sienia post瘼uje dalej. Wed逝g polskich bada klinicznych, wykaza on po膨dane efekty u 80% pacjent闚, natomiast zachodnie publikacje szacuj, 瞠 zatrzymuje on 造sienie w 90% przypadk闚, natomiast 65% pacjent闚 dochodzi do ponownego wzrostu w這s闚, obserwowanego 鈔ednio ju po oko這 trzech miesi帷ach kuracji.
  • Innym, maj帷ym podobne dzia豉nie kosmetykiem, przeznaczonym dla os鏏 z przerzedzonymi w這sami jest Nanogen. Jest on odpowiedni dla kobiet i m篹czyzn, bezpieczny dla sk鏎y g這wy i w這s闚. Jest to unikalna formu豉 mikrow堯kien sk豉daj帷ych si z czystej keratyny, czyli bia趾a buduj帷ego struktur ludzkiego w這sa. Po posypaniu Nanogenem przerzedzonych w這s闚, tysi帷e mikrow堯kien wczepiaj si we w這sy bardzo mocno daj帷 nieprawdopodobny efekt ich g瘰to軼i. Wygl康a to tak , jak gdyby w ci庵u p馧 minuty wszczepiono do g這wy tysi帷e nowych w這s闚. Mikrow堯kna Nanogenu wygl康aj jak prawdziwe w這sy i nie da si ich rozpozna nawet z bardzo bliskiej odleg這軼i. Nale篡 jednak pami皻a o tym, 瞠 Nanogen daje najlepsze efekty przy w這sach 鈔ednio przerzedzonych i sprawdza si u os鏏 po przeszczepie w這s闚.
Dziekuj wam dziewczyny za odp, no nic zobaczymy co mi jutro lekarz powie, dam zna

Stary 2009-10-18, 16:53   #20
Robaczywka
Rozeznanie

GG do Robaczywka

Lady, jeste lekarzem albo studiujesz medycyn?

C騜, wybieram si za 2 tygodnie do endokrynologa w innym mie軼ie. Niestety bli瞠j mojego domu wszystko by這 zarezerwowane na 3 miesi帷e w prz鏚 O jakie badania powinnam zapyta? Tarczyc mam ju zbadan i z ni jest wszystko w normie... Chocia z ni...

Asiu, koniecznie daj zna

C騜, niekt鏎zy lekarze pierwszego kontaktu maj spore rozeznanie w wielu dziedzinach albo cho sprawiaj wra瞠nie w豉軼iwych ludzi na w豉軼iwym miejscu...

Moja lekarka traktuje ka盥ego pacjenta jak intruza. Dla przyk豉du moja ostatnia rozmowa z lekark wygl康a豉 nast瘼uj帷o:
Wchodz do gabinetu, m闚i dzie dobry , podaj kart...
Lekarka: "W czym problem?" (dzie dobry nie odpowiedzia豉 )
Ja: "W tym, 瞠 造siej"
L: "I co zrobimy z tym fantem?"
Ja: "Hmm, mog prosi o skierowanie do endokrynologa?"
L: "Tak, a do kt鏎ego Pani si wybiera? Do doktora A czy doktora B?"
Ja: "Do tego, kt鏎y ustali wizyt jako pierwszy"
Wr璚zy豉 mi skierowanie...
Ja: "Dzi瘯uj, do widzenia"
L: "Do widzenia. Nast瘼ny!!!"

Stary 2009-10-19, 15:40   #21
Lady Zgaga
Raczkowanie

Nieee , ja dopiero maturzystk jestem , na medycyn si nie wybieram , ja tak tylko dorywczo lubie sobie pogrzeba w takich tekstach stricte medycznych , takie moje zami這wanie

Prolaktyna , wolny estradiol , testosteron , FSH , zreszt on b璠zie wszystko wiedzia
Stary 2009-10-19, 18:42   #22
Robaczywka
Rozeznanie

GG do Robaczywka

No nie wiem, je郵i trafi na takiego jak ostatnio, to b璠zie tekst "a co ja mam Pani da na to 造sienie?"

Uuuu maturzystka... To powodzenia

Asiu, jak tam wizyta u lekarza?
Stary 2009-10-23, 22:06   #23
AsiaW**
Zakorzenienie

Przepraszam najmocniej, 瞠 dopiero etraz pisz ale by豉m ostatnio zabiegana i wypad這 mi z g這wy... wiec moja wizyta wygl康a豉 tak: (u dermatologa): dotkn窸a pani doktor moje w這sy i stwierdzi豉...nic tu nie wypada...noramlnie szok, my郵a豉m, 瞠 sobie 瘸rtuje, jak porosi豉m ja o skierwonaie na badanie hormon闚 to stwierdzi豉, ze tym sie zjamuje ...ginekolog i ona nie moze da skierownaia!, na moje s這wa, ze problemy zacz窸ys i przy braniu tabletek (przepisanych bez 瘸dnych badan ) a po odstawieniu to juz cyrki sie dzieja to odpowiedzia豉' "To nimozliwe, przeciez tabletki antykoncepcyjne lecz takie problemy, bzdury Pani opowida" . My郵a豉m, ze ja zabije, zosta這 mi pare w這s闚 na krzyz a ona m闚i , ze wymyslam, zawsze mai豉m krecone bujne w這sy, a terza mam ...proste bo jest ich niewiele, poza tym m闚ie jej 瞠 mam mn鏀two innych objaw闚 nadmiaru androgen闚 : np, tr康zik, 這jotok, nadmiar ow這sienia )na ciele) nigdy wczesniej nie mia豉m takich problem闚 - nawet w okresie dojrzewania...a teraz mam 24 lata. Wi璚 豉skawie dala mi skierowanie do endokrynologa...dzwoni豉m 瞠by sie zapisac na wizyt...dopiero po nowym roku, wi璚 p鎩de prywatnie...aha, i jeszcze zapisa豉 mi cynk, i tabletki Multisal 2x1, i p造n do wcierania ALPICORT E. tyle, b璠e sie odzywa co jaki czas i zdawac relacj a jak tam u Was dziewczyny?

Stary 2009-10-27, 09:02   #24
joanna975
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 263

Ja co prawda nie mam tego problemu, ale ostatnio kole瘸nka opowiada豉 mi o czym takim jak BiWash iBesty. to s takie prysznice, kt鏎e produkuj mikro b帳elki. Te z kolei oczyszczaj i dotleniaj sk鏎. i w豉郾ie to podobno jest 鈍ietnym lekiem na takie dolegliwo軼i z wypadaniem w這s闚. Nie wiem mo瞠 co takiego mog這by pom鏂?!
joanna975 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-10-28, 19:43   #25
Robaczywka
Rozeznanie

GG do Robaczywka

Niestety przy tym typie 造sienia, bo nie mo積a tego nazwa zwyk造m wypadaniem w這s闚, 瘸dne kuracje typu p逝kanki, pigu趾i typu Skrzypovita, Belissa, Silica, czy picie skrzypu i pokrzywy nic nie pomog... To jest jedynie dora幡a pomoc... Owszem, wzmocni to w這sy, ale nie na tyle by wyeliminowa problem nadmiernej utraty w這s闚
W naszym przypadku problem tkwi nie w braku witamin czy w stresie (cho to pewnie te u nas wyst瘼uje), ale w braku r闚nowagi hormonalnej... I p鏦i nie zadzia豉my hormonami, to w這sy nadal b璠ziemy traci... Pozosta貫 kuracje mog jedynie wspom鏂 kuracj hormonaln
Z tym jest tak jak i z diet... Same pigu趾i "odchudzaj帷e" nie spowoduj, 瞠 jedz帷 tyle samo zaczniemy drastycznie chudn望... To jest tylko 鈔odek WSPOMAGAJ。Y diet, a wi璚 zaczyna dzia豉 dopiero po w陰czeniu diety ograniczaj帷ej oraz wysi趾u fizycznego... W przypadku 造sienia androgenowego, kuracje wzmacniaj帷e w這sy nie spowoduj, 瞠 nagle b璠ziemy w豉軼icielkami g御zczu na g這wie, ale mog wzmocni i od篡wi w這sy, co przy stosowaniu lek闚 hormonalnych mo瞠 da ca趾iem dobre efekty... Mo瞠, ale nie musi...

Asiu, tak niestety wygl康a polska s逝瘺a zdrowia. Lekarze obs逝guj pacjent闚 za kar Ja za ten czas um闚i豉m si do dermatologa i ju odby豉m wizyt (dzi瘯i znajomo軼i skr鏂ono mi j o miesi帷!!! ) i jestem zapisana na 19 listopada do endokrynologa (prywatnie i to i tak powinnam si cieszy, bo wsze郾iejsza wizyta jest nierealna ). Dermatolog obejrza moj g這w pod tak dziwn mega lup, na podstawie wywiadu (pyta豉 nawet o to, czy odbywam regularne stosunki seksualne - przesada ) i ustali豉, 瞠 to 造sienie androgenowe. Chcia豉 mi przepisa Loxon5%, ale powiedzia豉m 瞠by sobie darowa豉, bo mam jeszcze po這w opakowania Piloxidilu, a zanim to zu篡j, to b璠 ju po wizycie u endokrynologa... No i zlecono mi badanie na tarczyc, ale mia豉m je wykonywane ju 2 razy i wszystko by這 jak najbardziej w normie (m闚i豉m jej o tym kilka razy, ale upar豉 si i czeka mnie kolejne pobieranie krwi ). Ech... a w這s闚 wci捫 ubywa
Stary 2009-10-30, 16:14   #26
joanna975
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 263

czyli w takim przypadku zwyk豉 profilaktyka nie wystarcza? a je郵i schorzenie ma posta bardziej prozaiczn, tzn. w這sy wypadaj z innych powod闚. czy wtedy przyczyn jest zanieczyszczenie sk鏎y g這wy? czy takie 鈔odki o jakich m闚i豉m s pomocne?
joanna975 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-11-04, 18:11   #27
Robaczywka
Rozeznanie

GG do Robaczywka

Wszelkiego typu preparaty maj帷e wzmocni w這sy, wzmacniaj je
Problem polega na tym, 瞠 o ile nasze 造sienie jest spowodowane np. brakiem witamin, to stosuj帷 wcierki, bior帷 tabletki typu Belissa czy Silica, mo瞠my je uzupe軟i i doprowadzi w這sy do 鈍ietnej kondycji...
Ale... przy 造sieniu androgenowym nawet je郵i wzmocnimy nasze w這sy, to one i tak pr璠zej czy p騧niej wypadn, bo mieszki w這sowe s os豉bione

Sama zaobserwowa豉m to u siebie... Rok temu zastosowa豉m 3-miesi璚zn kuracj Wax-em, nak豉da豉m go co 2 dni przez bite 3 miesi帷e. Ju po miesi帷u na mojej g這wie pojawi造 si nie setki ale tysi帷e takich mikro igie貫k, kt鏎e a dra積i造 gdy dotkn窸am r瘯 g這wy... P騧niej te malutkie antenki ros造 w zastraszaj帷ym tempie (jak na moje w這sy 2,5cm w ci庵u miesi帷a to rekord ) No, ale... w 3 miesi帷u w這ski na nowo zacz窸y wypada... Nadal stosowa豉m Wax, ale tego nie zahamowa. W tej chwili sam Wax mi nie wystarcza 瞠by uzyska odrost w這s闚 No i wystarczy, 瞠 odstawi to mazdi這 cho熲y na 2 tygodnie, a w這s闚 wypada tak du穎, 瞠 podczas czesania (BEZ WYRYWANIA WΜS紟, BO WOL JE CZESA 20 MINUT, ALE NIE POWYRYWA RESZTEK) moja umywalka jest a czarna od w這s闚, na bluzce mam drugie tyle, nie licz ju tego ile spadnie na ziemi. Kiedy z ciekawo軼i przeliczy豉m ile spad這 do samej umywalki podczas porannego czesania w這s闚... Naliczy豉m ich 186... A co z tymi, kt鏎e wyl康owa造 na ziemi lub ubraniu? I to tylko jedno czesanie... A co je郵i do tego umyj w這sy, wytr je w nocy w poduszk podczas snu, wyrw przy 軼i庵aniu ich gumk? W tej chwili mam ju takie prze鈍ity, 瞠 g這wa boli Od dw鏂h miesi璚y nie zwi您uj w這s闚 gumk 瞠by ich nie os豉bia jeszcze bardziej... Zreszt jak wygl康a kilka str帷zk闚 zwi您anych w kitk? Samo uk豉danie takiej fryzury jest m璚z帷e, bo jak zakry prze鈍ity je郵i nie ma si czym zakrywa? Chcia豉m zrobi grzywk, ale po konsultacji z fryzjerk zrezygnowa豉m... Pomog豉by tylko g瘰ta grzywka, wi璚 z ty逝 zosta豚y mi chyba mysi ogonek Ju nie wiem co robi... Mam ochot za這篡 jaki czepek i chodzi w nim 24 godziny na dob, 瞠by na si喚 zatrzyma to co zosta這 na g這wie Bo wystarczy 瞠 rusz g這w i ju na bluzce pojawia si kilka w這s闚... Przejad po w這sach r瘯 i leci mi kilkana軼ie kolejnych... Nie pomaga ani picie zi馧ek, ani suplemnty diety, ani nafty, olejki rycynowe ani nawet specyfiki przeznaczone do tego rodzaju 造sienia Bo przecie te ostatnie zaczynaj dzia豉 po 2 miesi帷ach, a "nam" jeszcze miesi帷 nie min掖

NIEDΣGO B犵 ZMUSZONA I汎 PO PERUKE

Mam ju obsesj na tym punkcie, w tej chwili jak wychodz gdziekolwiek, czy to do sklepu czy na uczelni, to mijaj帷 ludzi patrz ka盥emu na g這w i zazdroszcz. Nie spotka豉m do tej pory 涉DNEJ KOBIETY, kt鏎a mia豉by cho w przybli瞠niu takiej 造siny na czubku g這wy jak ja. Nawet moja babcia ma wi璚ej w這s闚, a jest po osiemdziesi徠ce

Edytowane przez Robaczywka
Czas edycji: 2009-11-04 o 18:12
Stary 2009-11-10, 18:46   #28
spioch7
BAN sta造

Wiadomo軼i: 1 038

Up! Czy 造sienie androgenowe prowadzi do calkowitej utraty w這s闚? Czy moge prywatnie zbadac hormony? Jakie konkretnie? Bo hormony tarczycy mam bardzo ok. Prosze o pomoc..bo moj dermatolog masowo zapisuje mi wcgoierki, tabletki,szampony. Teraz dostalam Loxon 2% ale nie stwierdzl u mnie ㄊsienia androgenowego. a Loxon jest konkretnie na to wiec chce sie upewnic;/
spioch7 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-06-22, 10:57   #29
xenaaa
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 49

[QUOTE=Robaczywka;14791303]

[/QUOTE/]

/podkreslenie czerwone/-wychodzi wiec na to ,ze stosujac zwykle tabsy anty(a nie te antyandrogenowe z konska dawka hormonu i masa skutkow ubocznych jak diane czy yasmin) tez bedzie wystepowalo dzialanie przeciwko wypadniu wlosow-hmmm ciekawe...co o tym myslicie?Ja dostalam Yaz (zamiennik yasminnele),ale gdyby byla to prawda to po co sie truc taka dawka hormonu,jak mozna by przyjmowac tez te delikatne jak (novynette czy regulon).Loxonu sie boje zaczac,bo z nim tak jest,ze po odstawieniu wlosy znow leca i trzeba stosowac go ciagle,a wcierac 2 razy dziennie i to jeszcze przy przetluszczajacych sie wlosach to udreka :/.A jak z tym Alpicortem E-skuteczny,przetluszcza wlosy?nie wiem juz co robic,przez ostatni rok stracilam polowe swoich wlosow ,jestem zalamana

Edytowane przez xenaaa
Czas edycji: 2010-06-22 o 11:00
xenaaa jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-06-23, 10:58   #30
xenaaa
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 49

?????? boze powiedzcie cos prosze!dzis przy myciu wypadlo mi chyba z 200 wlosow-zalamka :/
xenaaa jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Tagi
造sienie androgenowe

Nowe w徠ki na forum Dermatologia

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2015-08-28 04:51:45

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:20.