Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie nie związany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-08-01, 23:01   #1
sun_shine
Raczkowanie

wiecznie głodna:(

hej moze Wy wiecie,co zrobic z tym problemikiem:na wage narzekac nie moge(50kg przy 164cm,ale mam chyba tak szybka przemiane materii(moze to o to chodzi...),ze czego bym nie zjadla,to po chwili znow jestem glodna,normalnie moznaby pomyslec,ze mam stado zyjatek w brzuchu jest jakas metoda,zeby wydluzyc czas miedzy kolejnymi wypadami do lodówki?,bo mam dosc jedzienia co chwile pozdrowionka
W.Szymborska
sun_shine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-01, 23:03   #2
sun_shine
Raczkowanie

Re: wiecznie głodna:(

łuuuuuups, to mialo isc na fitness,ale gapa ze mnie
W.Szymborska
Stary 2004-08-01, 23:34   #3
monia84
Raczkowanie

GG do monia84

Wlaśnie mam podobny problem. Cały czas chce mi się jeść...normalnie znajomi się dziwią jak ja mogę tyle jeść a nic we mnie nie wchodzi. Tez ważę 50 kg przy 168 cm wzrostu. Ciekawe czy jest jakiś na to sposób żeby tyle nie jeść...ja sobie obiecuje że będę jeść normalnie ale jakoś mi to nie wychodzi. Może my po prostu mamy taki organizm i tak dobrą przmeianę materii ??
monia84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-01, 23:37   #4
k-n
Wtajemniczenie

Wiesz ja mam podobny problem przy wzroscie 159 cm waze 41 kg mialam robione badania i okazalo sie ze wszystko w porzadku a to wszystko wina szybkiej przemiany materii. Poza tym nie uprawiam zadnych sportów, wręcz obżeram sie słodyczami, na obiad potrafie zjesc dwa talerze zupy + duze drugie danie a za jakas godzinke zagladam do lodówki... Tez denerwuja mnie te "wycieczki" do kuchni i rowniez chcialabym poznac sposob na wydłuzenie czasu miedzy posiłkami
Stary 2004-08-01, 23:44   #5
Gonia1
Zakorzenienie

Hmmm... no ale jeśli nie tyjecie od tego jedzenia, to czym tu się martwić?
Gonia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-02, 00:15   #6
k-n
Wtajemniczenie

Goniu takie ciągłe odczuwanie głodu i zagladanie do lodowki bywa nie tylko uciążliwe ale i baaaaaaardzo wkurzające
Stary 2004-08-02, 08:00   #7
ank@
Rozeznanie

Dziewczyny, może w takim razie spróbujecie jakiś naturalnych pastylek z chromem? Ponoć one hamują apetyt, pozatym cośtam takiego mają, co pęcznieje w żołądku i zmniejsza łaknienie. Spytajcie w aptece Bo ja nie jestem specjalistką
ank@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-02, 09:16   #8
TOMORROW
Zakorzenienie

ja się staram "nabąbelkować" gazowanym napojem, ale nic z tego-jak nie zjem co 3-4 godziny, mało nie zemdleję (a też szczuplasek jestem). Zgadzam sie z chudą- ileż można jeść, aż mi czasem szkoda czasu na ciągłe jedzenie, to ciągłe podjadanie robi się dla mnie nudne (zwłaszcza jak nie wytrzymuje i o 24.00 albo i później musze wstać ;( )
Pozdrawiam wszystkie głodomorki!!!!!
TOMORROW jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-02, 10:30   #9
Rena
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 6

Ile masz lat?? w pewnym wieku (zwlaszcza w trakcie dojrzewania) pojawia sie zjawisko "wiecznego glodu". Poza tym sporo osob tak reaguje na stres. Ciezko podac mi przyczyne nie znajac Cie. To tylko 2 z mozliwych.
Rena jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-02, 14:05   #10
wersta
Zakorzenienie

ja juz tez o tym pisalam jakis mies. temu. ciagle jem i jem. (174cm/49kg)
to znaczy ze mam zbyt niski poziom cukru we krwi (robilam juz 2 razy badania). do 30stki to nic zlego-bylam u lekarza.
zulam gume hamujaca apetyt, troche dziala, ale opakowanie wystarcza na 3-4 dni, a kosztuje ponad 40zl.(do kupienia w aptece)
jedna z dziewczyn polecila mi aplefit, ale to na nic i tak bylam dalej glodna.
wersta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-02, 15:13   #11
Rena
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 6

wera napisał(a):
> to znaczy ze mam zbyt niski poziom cukru we krwi (robilam juz 2 razy badania). do 30stki to nic zlego-bylam u lekarza.

Ale w normie czy ponizej normy (przedzialy toleracji podaja na kazdym wydruku wynikow badania). Jezeli w normie, to pomimo, ze niski to nie problem i chyba nie jest powodem wiekszego łaknienia. Jezeli ponizej to sprawa dla lekarza.

Zapomnialam napisac we wczesniejszym poscie, ze o ile laknienie nie jest spowodowane choroba, to może byc także spowodowane przyzwyczajeniem zoladka do czestego jedzenia. On sie wtedy rozciaga i czesciej odczuwa sie głod i po jakims czasie moze byc uciazliwe. Jedni pomimo czestego jedzenia nie tyja (dobra przemiana materii), inni tyja, i jeszcze inni nie tyja dlugi czas ale po jakims czasie mimo wszystko pojawiaja sie efekty czestego podjadania.

Od czestego jedzenia mozna sie odzwyczaic (kiedys udalo mi sie dzieki temu schudnac 6 kg). Na poczatku jest to strasznie meczace zwlaszcza przez pierwsze 2 tygodnie odzwyczajania. Czasem tez po prostu od tego boli zoladek (jak sie kurczy to raczje nie jest mile uczucie) i odczuwamy glod, ale to trzeba niestety wytrzymac. Zeby sobie w tym pomoc warto:
1. Unikac polek w sklepie ze slodyczami, cukierni, i tym podobnych
2. Jak mieszka sie z kims kto duzo je i na nas to wplywa tak, ze tez jemy, to po prostu wychodzic jak ta osoba je przynajmniej do czasu kiedy sie nie odzwyczaimi (ok 2 czasem 3 tygodni) potem nie bedzie dzialac.
3. AKtywnie spedzac czas tak zeby nie miec czasu na jedzenie i o nim nie myslec
4. unikac sytuacji stresowych zwlaszcza gdy stres dziala na nas tak, ze wiecej jemy. Jesli to niemozliwe znalezc inne sposoby na jego rozladowanie: np bieganie, plywanie, telefon do kolezanki etc.
5. Jesc posilki o konkretnych porach o ile to mozliwe. Nie rezygnowac z obiadu, raczej malo przyprawiac malo skomplikowane tak zeby nie spedzac czasu zbytnio duzo w kuchni
6. Nie trzymac zapasow w lodówce - wtedy po prostu nie ma sie po co do niej chodzic co chwile, przeciez kazdy ma kolo siebie jakis sklep spozywczy i moze tam kupowac jedzenie tylko na jeden posilek
7. Nie wchodzic do sklepu spozywczego kiedy sie jest bardzo glodnym - zawsze sie wtedy sie kupi wiecej niz naprawde jest nam potrzebne
8. Unikac slodyczy, zwlaszcza chipsow i czekolady bo rozciagaja zoladek i pobudzaja apetyt a bez slodyczy naprawde mozna zyc (mozna osladzac sobie zycie ślicznymi przedmiotami, dobrymi filmami, szalonymi wypadami).
2.
Rena jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-02, 15:26   #12
sun_shine
Raczkowanie

dzieki dziewczyny za odzew,jakiego sie nie spodziewalam bede liczyc na skurczenie zoladka przez drastyczne zakonczenie podjadania ,moze mi sie to uda nie zamykajac lodowki na klodke
W.Szymborska
Stary 2004-08-02, 15:37   #13
sarenka
Zakorzenienie

czytałam niedawno na jakimś portalu fitness, że często powodem napadu głodów jest dieta uboga w składniki mineralne.

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości