Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-02-11, 21:45   #1
anazbo89
Przyczajenie

Dłuuugie włosy-ŚCIĄĆ?

Kobietki... Jak w temacie... Mam długie (do pasa) włosy koloru blond i od dawna marzyła mi się jakaś zmiana. Ostatnio podjęłam decyzję, że wbrew naturze, która obdarowała mnie tzw. "wilkiem" zrobię sobie grzywę. Zrobiłam i choć czasami trochę się namęczę, by nie stała w jednym miejscu to jednak jestem zadowolona Ale... No właśnie... Niby coś zmieniłam, a jednak ciągle chodzi mi po głowie myśl o radykalnym cięciu........

Pytałam znajomych. Tu opinie były rózne. Facet jak i paru wybranych, dobrych kumpli twierdziło, że obciecie to będzie koszmar, bo takie są piekne.... ale to faceci, wiadomo Koleżanki? Jedne, że mnie zabiją jak zetnę, a inne, że powinnam to zrobić, bo będę wyglądać dojrzalej... Mama mówi, że to nieobiektywne opinie, bo te akurat kobitki zawsze zaznaczały, że to skarb Mama może przesadza ale fakt faktem trochę się to gryzie chyba...

Już sama nie wiem... Może wy jako nie znamy się poradzicie mi szczerze czy powinnam je ściąć? Jeśli tak to mile widziałabym propozycje na nową fryzurkę Ja osobiście myślałam o bobie (tak to nazywacie? ) czyli fryzie ala Victoria B. Nie wiem tlyko czy to dobry pomysł mając grzywę to A.... i B-Mam bardzo gęste ale też bardzo cienkie włosy... Raczej wyglądają rzadko...

Załączam foto wyraźne choć jeszcze za czasów bezgrzywia i jedyne jakie mam z grzywką gdzie wydać długość w miarę Jedno trochę "nietwarzowe"

Proszę o szczerość, obiektywizm ale również delikatność
Stary 2009-02-11, 21:50   #2
Lemirka
Zakorzenienie

Dot.: Dłuuugie włosy-ŚCIĄĆ?

Zdjęcia małe, ale z tego co widzę to jednak była bym za ścięciem, ale może nie na boba skoro masz cienkie włoski to raczej tak do ramion i pocieniowane
Lemirka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 22:13   #3
anazbo89
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
Zdjęcia małe, ale z tego co widzę to jednak była bym za ścięciem, ale może nie na boba skoro masz cienkie włoski to raczej tak do ramion i pocieniowane
Na wstępie dziękuję za odpowiedź
Opinię napewno zapamiętam, choć nie wiem czy cieniowanie coś da-Mam kompletnie, cholernie proste i ciężkie włosy... Kiedyś chciałam je wycieniować (mając właśnie krótsze...) na co fryzjerka stwierdziła, że nie będzie tego widać, a tylko staną się rzadsze... Normalnie katastrofa...
Stary 2009-02-11, 22:18   #4
anazbo89
Przyczajenie

O qrcze... a zdjęcia po prostu źle wstawiłam :/:/:/:/
Wklejam poprawnie wstawione!!!

Stary 2009-02-11, 22:30   #5
201604301936
Konto usunięte

Wg mnie masz prześliczne włoski i świetnie wyglądasz. Jak mi się marzy taka długość I może też dlatego moja rada - nie ścinać
201604301936 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 22:42   #6
Elsi81
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anazbo89 Pokaż wiadomość
[...] Ostatnio podjęłam decyzję, że wbrew naturze, która obdarowała mnie tzw. "wilkiem" zrobię sobie grzywę. Zrobiłam i choć czasami trochę się namęczę, by nie stała w jednym miejscu to jednak jestem zadowolona [..]
Nie rozumiem tej kwestii tam gdzie to pogrubiłam cytując Cię? Mogłabyś mi to wytłumaczyć? Uważam że masz piękne włoski nie jedna marzy o takiej długości ale zdecydowanie boba odradzam jeśli już koniecznie chcesz ściąć to zetnij je do łopatek. No i jeśli chodzi o tą grzywkę to mogłabyś ją gęstszą zrobić a włosy po bokach twarzy lekko wycieniować.

...Po każdym dniu postaw kropkę, odwróć kartkę i zacznij na nowo...
Elsi81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 22:45   #7
Lola20
Rozeznanie

Cytat:
Niby coś zmieniłam, a jednak ciągle chodzi mi po głowie myśl o radykalnym cięciu........
Żartujesz? Takie włosy to skarb - są rewelacyjne! Wiele kobietek marzy o posiadaniu długich, pięknych, lśniących blond włosów, ale żeby osiągnąć wymarzony kolor, często musza je dekoloryzować, tlenić, nakładać farby, walczyć non stop z żółknącym kolorem - w efekcie długie i zdrowe, zadbane jasne włosy nie zdarzają się często Ty to wszystko masz - doceń to Twoje włosy są bardzo niepospolite, przyciągają uwagę i stanowią charakterystyczny element Twojego wizerunku myślę, że powinnać jakoś "przetrzymać" tą babską chęć zmian, jaka czasem dopada każdą z nas, bo moim zdaniem nie warto ryzykować i poświęcać takiego cuda
Stary 2009-02-11, 22:56   #8
kasikaaaa81
Raczkowanie

Nie scinaj masz piekne włoski sa Twoim wielkim atutem
Stary 2009-02-11, 23:24   #9
anazbo89
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Elsi81 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem tej kwestii tam gdzie to pogrubiłam cytując Cię? Mogłabyś mi to wytłumaczyć? Uważam że masz piękne włoski nie jedna marzy o takiej długości ale zdecydowanie boba odradzam jeśli już koniecznie chcesz ściąć to zetnij je do łopatek. No i jeśli chodzi o tą grzywkę to mogłabyś ją gęstszą zrobić a włosy po bokach twarzy lekko wycieniować.
Już tłumaczę "Wilkiem" nazywa się (przynajmniej w moich stronach, otoczeniu) jakieś miejsce na głowie gdzie włosy nie układają się Po prostu żyją własnym życiem No i ja mam takie miejsce z przodu co przedziela mi grzywę lekko podnosząc włosy w jednym msc. Gdy wszystko zrobię jak trzeba to tego nie widać ale czasem braknie czasu i streczy

Skoro Cię to zaciekawiło to chętnie Ci nawet zademonstruję Posiadam jedno brzydkie zdjęcie na którym oprócz niewyspania widać też owego "wilka"

Stary 2009-02-11, 23:30   #10
Elsi81
Zakorzenienie

Aha już kapuję A gdybyś miała gęstszą tą grzywkę to myślę, że nie byłoby tego problemu z tym "wilkiem". Generalnie to jestem za tym abyś ich nie ścinała bo masz piękne.

...Po każdym dniu postaw kropkę, odwróć kartkę i zacznij na nowo...
Elsi81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 23:32   #11
QsQs
Zadomowienie

Nie ścinaj! I nie cieniuj na całej długości
Takie włosy to skarb... zostaw jak jest, dbaj o nie szczególnie o końcówki i ok
Ty nie farbujesz włosów?
QsQs jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 23:32   #12
anazbo89
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Lola20 Pokaż wiadomość
Żartujesz? Takie włosy to skarb - są rewelacyjne! Wiele kobietek marzy o posiadaniu długich, pięknych, lśniących blond włosów, ale żeby osiągnąć wymarzony kolor, często musza je dekoloryzować, tlenić, nakładać farby, walczyć non stop z żółknącym kolorem - w efekcie długie i zdrowe, zadbane jasne włosy nie zdarzają się często Ty to wszystko masz - doceń to Twoje włosy są bardzo niepospolite, przyciągają uwagę i stanowią charakterystyczny element Twojego wizerunku myślę, że powinnać jakoś "przetrzymać" tą babską chęć zmian, jaka czasem dopada każdą z nas, bo moim zdaniem nie warto ryzykować i poświęcać takiego cuda
Kochana dziękuję, to bardzo miły komentarz ale muszę się do czegoś przyznać-naturalnie jaśniutki blond zniszczyłam z 4,5roku temu ścinając włosy i robiąć je na czarno od spodu... brrrr.... masakra, wiem Potem czerń zmywając się zaczęła przyciemniać mój blond, dalej było już tylko gorzej, bo chciałam wrócić do natury Nie będę Ci wszystkiego po koleji opowiadać, bo to długa droga Ale obecnie muszę przyznać, że mój blond to mieszanka moich naturalnych w miarę ciemnych pasm i rozjaśnionych To dopiero połowa bo od góry mam mieszane a końce są już wyłacznie rozjaśnione chemicznie... Żałuję... ale cuż-wiadomo, że jeśli się raz na ciemno maźnie choć pare, połowę czy coś to potem cała reszta ciemnieje na wieki wieków
Stary 2009-02-11, 23:37   #13
serduszkoiz
Zadomowienie

czesc,
to zaczne od tego ze wydaje mi sie ze bez grzywki lepiej by ci bylo.
Boba odradzam bo juz pol Polski ma boba wiec po co chciec byc taka jak reszta.

A wloskow tez bym nie scinala, chyba ze jestes uparta ale dluzsze niz bob.

Aha i jedna wizaznka radzila zrobic gestrza grzywke jesli lubisz sie w grzywce to tez uwazam ze gestsza bylaby korzystniejsza

Wizazanka
Bloggerka
www.aajonaa.blogspot.com/
serduszkoiz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 23:50   #14
anazbo89
Przyczajenie

Dziękuję za komentarze dziewczyny

serduszkoiz => nie mając grzywki ponoć bardzo uwydatniałam wysokie czolo... Wiele osób tak twierdziło... stąd pomysł na nią...

Jeszcze raz dziękuję wszystkim
Stary 2009-02-12, 00:08   #15
Lola20
Rozeznanie

Cytat:
Kochana dziękuję, to bardzo miły komentarz ale muszę się do czegoś przyznać-naturalnie jaśniutki blond zniszczyłam z 4,5roku temu ścinając włosy i robiąć je na czarno od spodu... brrrr.... masakra, wiem Potem czerń zmywając się zaczęła przyciemniać mój blond, dalej było już tylko gorzej, bo chciałam wrócić do natury Nie będę Ci wszystkiego po koleji opowiadać, bo to długa droga Ale obecnie muszę przyznać, że mój blond to mieszanka moich naturalnych w miarę ciemnych pasm i rozjaśnionych To dopiero połowa bo od góry mam mieszane a końce są już wyłacznie rozjaśnione chemicznie... Żałuję... ale cuż-wiadomo, że jeśli się raz na ciemno maźnie choć pare, połowę czy coś to potem cała reszta ciemnieje na wieki wieków
Każdy czasem potrzebuje odmiany,choćby tylko po to, żeby przekonać się, że nie zawsze odmiana wychodzi nam na korzyść dlatego eksperymenty z czernią, różnymi pasmami, fryzurami są jak najbardziej normalne Ale teraz masz prześliczne włosy - jaśniutki blond, który wygląda tak naturalnie i tak świetnie komponuje się z Twoim typem urody, że nawet nie podejrzewałabym, że włosy przeszły jakieś zabiegi koloryzacyjne No i jeśli końcówki włosów są rozjaśniane chemicznie, to tym bardziej jestem pod wrażeniem, że są takie zdrowe i piękne Widać, że bardzo o nie dbasz, poza tym same włosy też musisz mieć świetnej "jakości", bo niektórym nawet intensywna pielęgnacja i profesjonalne kosmetyki nie pomaga utrzymać tak dobrej kondycji włosów Naprawdę super, moim zdaniem szkoda ścinać! I z tą grzywką też Ci bardzo ładnie
Stary 2009-02-12, 08:43   #16
Klaudushka
Zadomowienie

GG do Klaudushka

nie scinaj! Kochana masz cudowne wlosy! dlugosc ,kolor i do tego jeszcze takie proste- super! Ja bym tylko postawila teraz na pielęgnacje, jakies maseczki itp zeby zawsze wygladaly zdrowo i tak pieknie
Klaudushka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 09:08   #17
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)

Masz śliczne włosy... Idealnie proste i dłuuugie - nie ścinaj
jeśli pragniesz zmiany, to może wystarczy zmiana koloru?
Chociaż blond pasuje Ci...
Stary 2009-02-12, 09:28   #18
neverstop
Raczkowanie

Dała bym wszystkie skarby świata za takie piękne długie włosy ((
neverstop jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 10:37   #19
tootsie
Zakorzenienie

jeżeli chcesz zmiany to podetnij troszeczkę włosy i na pewno będziesz wyglądała inaczej Ale radykalnego ścięcia na boba nie polecam. Będziesz żałowała

tootsie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 10:40   #20
elfik89
Raczkowanie

Hehehe właśnie sobie uświadomiłam, że ja też mam takiego wilka xD ale nie wiedziałam, że tak się na to mówi hehehe

A co do twoich włosów.... no powiem ci, że masz je bardzo delikatne... Do ramion na twoim miejscu nie ścinałabym... za krótko

Jeśli chciałabyś coś zmienić to nie wiem, co o tym sądzisz, ale ja bym na twoim miejscu je troche ścieła powiedzmy gdzieś miedzy łopatkami a łokciem, żeby były lżejsze i dzięki temu bardziej podniesione, poza tym bez jakiegokolwiek cieniowania!
Włosy się cieniuje jak jest ich dużo i bardzo ciężkie...
No i w sumie mogłabyś dodać pazurki

Daj znać co postanowisz

Edytowane przez elfik89
Czas edycji: 2009-02-12 o 10:42
elfik89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 11:02   #21
edytka8787
Rozeznanie

Ale masz sliczne wloski , nie scinaj ich
edytka8787 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 11:14   #22
iza251
Zakorzenienie

Cytat:
Kobietki... Jak w temacie... Mam długie (do pasa) włosy koloru blond i od dawna marzyła mi się jakaś zmiana. Ostatnio podjęłam decyzję, że wbrew naturze, która obdarowała mnie tzw. "wilkiem" zrobię sobie grzywę. Zrobiłam i choć czasami trochę się namęczę, by nie stała w jednym miejscu to jednak jestem zadowolona Ale... No właśnie... Niby coś zmieniłam, a jednak ciągle chodzi mi po głowie myśl o radykalnym cięciu........

Pytałam znajomych. Tu opinie były rózne. Facet jak i paru wybranych, dobrych kumpli twierdziło, że obciecie to będzie koszmar, bo takie są piekne.... ale to faceci, wiadomo Koleżanki? Jedne, że mnie zabiją jak zetnę, a inne, że powinnam to zrobić, bo będę wyglądać dojrzalej... Mama mówi, że to nieobiektywne opinie, bo te akurat kobitki zawsze zaznaczały, że to skarb Mama może przesadza ale fakt faktem trochę się to gryzie chyba...

Już sama nie wiem... Może wy jako nie znamy się poradzicie mi szczerze czy powinnam je ściąć? Jeśli tak to mile widziałabym propozycje na nową fryzurkę Ja osobiście myślałam o bobie (tak to nazywacie? ) czyli fryzie ala Victoria B. Nie wiem tlyko czy to dobry pomysł mając grzywę to A.... i B-Mam bardzo gęste ale też bardzo cienkie włosy... Raczej wyglądają rzadko...

Załączam foto wyraźne choć jeszcze za czasów bezgrzywia i jedyne jakie mam z grzywką gdzie wydać długość w miarę Jedno trochę "nietwarzowe"

Proszę o szczerość, obiektywizm ale również delikatność
ZDECYDOWANIE obciąć!A przynajmniej podetnij
Stary 2009-02-12, 11:15   #23
Modraszka
Zadomowienie

Masz piękne włosy
Jeżeli chcesz zmiany, to może trochę podetnij (kilka cm) i pocieniuj? Ale nie ścinaj ich na boba

Modraszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 11:39   #24
Anekss
Raczkowanie

Anazbo89 masz śliczne włoski, kolor również piękny. nie ścinaj ich bo możesz potem żałować a zapuszczanie trwa długo. Ja kilka lat temu popełnilam taki błąd- z długich blond do pasa obciełam do ramion i w dodatku przefarbowalam na braz. Bardzo potem żałowałam ale na szczęście włosy mi juz odrosły i mam znów dlugie. Powrocilam też do koloru blond.
Nie scinaj swoich włosów bo one są na pewno Twoja wizytówką i z pewnością wiele dziewczyn Ci ich zazdrości, duzo by dały żeby miec takie wlosy.
Anekss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 11:39   #25
julittaa22
Zadomowienie

Ja bym jednak podcieła troszke bo mimo wszystko masz bardzo cienkie włosy i ta długosc tylko to podkresla.Zagęścila bym tez grzywke.
julittaa22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 11:43   #26
dressy
Zadomowienie

ja też chcę takie! już sobie wyobrażam, jakby na nich loki wyglądały... szczęściara :P
ja bym nie ścięła, ewentualnie kilka cm.
dressy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 13:17   #27
Chaos_Girl
Zadomowienie

Moim zdaniem nie za fajne sa te wlosy. Troche rzadkie i lepiej je by bylo skrocic. Tak do ramion. A takiego 'wilka' to i ja mam, nawet w tym samym miejscy i nauczylam sobie z nim radzic.
Chaos_Girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 13:49   #28
Lola20
Rozeznanie

Wg mnie zdecydowanie nie wyglądają na rzadkie - są raczej gęste,ale dość cienkie i delikatne - taki już urok włosków naturalnych blondynek i mnie osobiście bardzo się podobają takie delikatne, proste włosy I wiem, że nie tylko mnie Są tak zadbane, że naprawdę nie widzę powodu, dla którego miałabys je obcinać Zwyczajne podcięcie włosów raczej nie doda im objętości, a krótka, cieniowana fryzurka typu bob wg mnie pozbawiłaby Cię trochę tego dziewczęcego, eterycznego uroku i oryginalności Teraz jest super - jak u elfa Oczywiście to tylko moje zdanie - jeśli koniecznie potrzebujesz zmiany, to próbuj - włosy nie ręka - w końcu odrosną Ja bym pewnie żałowała obcięcia takich włosków, ale może akurat Ty będziesz zadowolona - trzymam kciuki za podjęcie dobrej decyzji
Stary 2009-02-12, 13:50   #29
Alicja999
Przyczajenie

Masz naprawdę śliczne włoski. Mając krótkie włosy musisz niejednokrotnie włozyć dużo pracy aby jakos wyglądały i efekt może być krótkotrwały w zaleznosci od pogody. Jezeli potrzebujesz zmiany podetnij je ok 5 cm. Kup sobie jakieś ciekawe ozdoby lub spinki do włosów i upinaj je troszkę inaczej niż zazwyczaj. Wszystkie zdjęcia jakie widze masz w rozpuszczonych włosach. Zrób coś innego co sprawi, ze poczujesz sie troszkę odmieniona. Powodzenia
Alicja999 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 15:08   #30
Chaos_Girl
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Lola20 Pokaż wiadomość
Wg mnie zdecydowanie nie wyglądają na rzadkie - są raczej gęste,ale dość cienkie i delikatne - taki już urok włosków naturalnych blondynek i mnie osobiście bardzo się podobają takie delikatne, proste włosy I wiem, że nie tylko mnie Są tak zadbane, że naprawdę nie widzę powodu, dla którego miałabys je obcinać Zwyczajne podcięcie włosów raczej nie doda im objętości, a krótka, cieniowana fryzurka typu bob wg mnie pozbawiłaby Cię trochę tego dziewczęcego, eterycznego uroku i oryginalności Teraz jest super - jak u elfa Oczywiście to tylko moje zdanie - jeśli koniecznie potrzebujesz zmiany, to próbuj - włosy nie ręka - w końcu odrosną Ja bym pewnie żałowała obcięcia takich włosków, ale może akurat Ty będziesz zadowolona - trzymam kciuki za podjęcie dobrej decyzji
A ja jestem naturalna blondynka i wcale nie mam cienkich i delikatnych wloskow, ale grube i geste. Jak dla mnie tak dlugie wlosy, chicby i byly gesciejsze, sa okropne. W tym przypadku bob wg mnie nie pasuje, ale troche podciac by sie przydalo.
Chaos_Girl jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości