l'oreal recital preference. czy rozjasni wlosy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-02-13, 19:15   #1
piubella
Raczkowanie

Wink

l'oreal recital preference. czy rozjasni wlosy?

Mam takie pyt do dziewczyn ktore uzywaly farb l'oreal recital preference. Czy z nauralnych wlosow jasny braz mozna usyskac ladny kolor blondu? bez przeswitow rudosci . Moze ktoras z Was nakladala ta farbe w odcieniu ktoregos z blondow na naturalny jasny braz i wyszedl ciekawy kolor? Jesli macie fotki to bede wdzieczna za umieszczenie pozdrawiam
Stary 2009-02-14, 09:01   #2
tootsie
Zakorzenienie

Dot.: l'oreal recital preference. czy rozjasni wlosy?

wystarczy zerknąć na opakowanie, tam wszystko pisze farba nie rozjaśni włosów z jasnego brązu do blondu i to jeszcze bez rudości.

tootsie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 10:24   #3
piubella
Raczkowanie

aha no ok dzieki. bo moja kumpela sie zastanawia czy jej zrobi z jasnego brazu blond. czyli pewnie musi uzyc jakiegos rozjasniacza..
Stary 2009-02-14, 22:12   #4
Lola20
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość
wystarczy zerknąć na opakowanie, tam wszystko pisze farba nie rozjaśni włosów z jasnego brązu do blondu i to jeszcze bez rudości.
Tootsie, masz absolutna rację, jednak czasem nie wystarczy zajrzeć na opakowanie. Często naprawdę nie dziwi mnie, że dziewczyny zadają takie pytania-opakowanie produktu może wprowadzić człowieka w błąd Przekonałam się o tym na własnej skórze (lub raczej własnych włosach :P) - bardzo bardzo jasny brąz wpadający w blond próbowałam rozjaśnić naturalnym blondem z recitala. Według opakowania ta farba powinna rozjasnić bez problemu włosy w kolorze jasny brąz, a nawet brąz na naturalny dość jasny blond. Zdjęcia na pudełku opatrzone były niezwykle zachęcającymi i przekonującymi zapewnieniami. Pisało również, że wybrany przeze mnie odcień ma dużą moc rozjaśniania i nie jest zalecany na włosy po dekoloryzacji. Naiwnie to wtedy "łyknęłam", przekonana, że to farbka dla mnie. Wklejam zdjęcie z opakowania na dowód (wg ich klasyfikacji kolorystycznej, przed farbowaniem miałam na głowie odcień mieszczący się między ich "blondem" i "ciemnym blondem" )Na głowie wyszła mi pomarańczowo-zółta jaskrawa tragedia Włosy przy głowie były właśnie wciekle żółto-pomarańczowe, pózniej przechodziły w bardziej subtelny odcień pomarańczu, a od połowy kolor w ogole sie nie zmienil. Dopiero fryzjerka mnie oświeciła, że nie nalezy się sugerowac tym co piszą na opakowaniu, gdyz niemozliwe jest rozjaśnienie nawet jasnego brązu na ładny, równomierny blond bez rudości Dlatego dziewczyny nie dajcie się zwieść jeśli chcecie rozjaśniania, lepiej powierzyć wykonanie tego zabiegu profesjonaliście
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg recital.jpg (21,7 KB, 313 załadowań)
Stary 2009-02-23, 19:40   #5
YOUdith
Rozeznanie

A ja kupiłam tę farbę w kolorze Jasny złocisty brąz. Na głowie mam pasemka koloru jasny i ciemny blond. Chciałabym uzyskać ładny jasny brąz, ale boje się co z tego wyjdzie...chyba wymienię tę farbę na ciemny blond...
Stary 2009-02-23, 21:32   #6
tootsie
Zakorzenienie

Lola, wszystko się zgadza Z tym, że często zapominamy, że efekt kolorystyczny dotyczy włosów naturalnych, nie farbowanych I stąd są nieporozumienia
Kolorem na opakowaniu raczej się nie sugeruję. Sprawdzam zawsze próbniki ze sztucznymi włosami

tootsie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 09:22   #7
Lola20
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość
Lola, wszystko się zgadza Z tym, że często zapominamy, że efekt kolorystyczny dotyczy włosów naturalnych, nie farbowanych I stąd są nieporozumienia
Kolorem na opakowaniu raczej się nie sugeruję. Sprawdzam zawsze próbniki ze sztucznymi włosami
Ja nakładałam Recitala na włosy nie farbowane, ale z uprzednio rozjasnionymi kremem rozjaśniającym z serii Summer Recue Avonu dość gęstymi pasemkami - w sumie pasemka nie odróżniały się od reszty włosów, bo były cieniutkie - dały tylko efekt rozświetlenia mojego koloru Łudziłam się, że jeśli wcześniej na włosy nie była kładziona żadna farba i w strukturze włosa nie ma żadnego trudnego do usunięcia pigmentu, to rozjaśniający recital da na moich włosach efekt zbliżony do tego,jaki obiecywał producent farbki Nawet sprawdziłam na testerku ze sztucznych włosów jak kolor ma się do tego na opakowaniu - faktycznie się różnił, nie był tak jasny i zdecydowanie chłodniejszy, ale to akurat mi odpowiadało Nie liczyłam na natychmiastowe intensywne rozjaśnienie do oczekiwanego odcienia blondu, ale na pewno nie spodziewałam się na głowie wściekłej pomarańczy, w słońcu przypominającej odblaskowe kamizelki robotników drogowych :P No i włosów od połowy długości w kompletnie niezmienionym kolorze To doświadczenie nauczyło mnie, że jeśli kiedykolwiek jeszcze zachce mi się eksperymentować z kolorem jaśniejszym niż mój, to wybiorę się do dobrego fryzjera i zdam się na jego doświadczenie i umiejętności oraz kosmetyki, jakich używa w swoim zakładzie
Stary 2009-07-17, 14:03   #8
kiuda
Przyczajenie

czy ktoras z Was uzywala loreal recital preference na farbowane czarne/ciemnobrazowe wlosy? mam zafarbowane palette ciemny braz i chcialabym rozjasnic do jakiegos brazu. czy jest to mozliwe przy uzyciu tej farby omijajac utleniacz?

dziewczyny! znow mam problem :P otóż dzisiaj oglądałam farby perferance w sklepie i nie było tam napisane, że mają one utleniacz ani że są przeznaczone do włosów ciemnych.. nie wiem teraz czy powinnam ją kupić.. włosy mam takie jak na avatarze, tylko z duzymi odrostami koloru jasny brąz

Edytowane przez kiuda
Czas edycji: 2009-07-18 o 13:09
kiuda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 12:51   #9
mysia m
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

kiuda, nie rozjasnisz farba włosów farbowanych na ciemno, a juz za nic w świecie farbowanych Paletą. Poczytaj wątek o dekoloryzacji, bo inaczej brązu nie uzyskasz. Niestety.
Ja z farbowanych na czarny braz z palety zeszłam na karmelowy ciemny blond produktami loreala.
Dekolor-->ciemny blond nr7--> superrozjaśniający exellence nr 01---> nastepny raz osławiony w temacie recital preference.
No i własnie. Boję sie, że na moim brązowociemnym karmelkowym blondzie wyjdzie pomarancza.. choc kolorystka z loreala twierdzi, że nie :| Odwazyc się?
mysia m jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 22:38   #10
malinova_blondynka
Przyczajenie

cześć dziewczyny mam takie pytanie... moje naturalne włosy to ciemny blond. od jakiegos roku farbuję farbami palette na jasny blond (co 3-4 miesiące) chciałabym teraz użyć farby loreal bo podobno farby palette są bardzo mocne. choć nie widzę aby niszczyły mi włosy. podsumowując mam aktualnie jasny blond z odrostami ok.2,5 cm (kolor ciemny blond, mysi). jaka faba z loreal rozjasni te odrosty bez żółci? dodam że w gre nie wchodzą rozjaśniacze, używam tylko farb i w ten sposób udało mi się uzyskać jasny blond palette więc jaka farba z loreal?
włoski dłuugie, 3/4 pleców

malinova_blondynka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości